PDA

Zobacz pełną wersję : projekt DOM POD MODRZEWIEM pracownia ARCHON



Piotr Jan
26-07-2002, 13:49
Czy ktoś wybudował, lub buduje dom wg. tego projektu Agrobisp-u ?
Ja jestem na etapie stanu surowego-otwartego. Zależy mi na informacjach o przeróbkach-ułatwiająch, oraz wykończeniu - zdjecia . Służe swoimi spostrzeżeniami i zdjeciami.

Pozdrowienia

adamski
31-07-2002, 10:26
Witam
Dziwne ale ten projekt jest w ofertach dwoch biur projektowych - Archonu i Agrobispu. Pewnie jakas wspolpraca...
Niestety jestem aktualnie na etapie wyboru projektu. Oczywiscie opcje zmieniaja sie z tygodnia na tydzien. Powaznie mowiac to takim zlotym srodkiem jest dla mnie aktualnie "Pod modrzewiem 3" rozniacy sie od Twojego umiejscowieniem garazu. Czy moglbys podac jaki jest stan zaawansowania Twojej budowy i ile juz wydales? Archon podaje koszty stanu surowego ~109tys. ale cytuje
"podane powyżej koszty przewidują wykonanie robót systemem zleconym przez przedsiębiorstwo budowlane."
Ciekawi mnie ile mniej bedzie to kosztowalo systemem "gospodarczym".
Z czego budujesz, jaki system ogrzewania, jaki typ pieca, za wszelkie info i zdjecia bede niezmiernie wdzieczny.
Ze swojej strony dodam ze w tym roku kupilem dzialke 989m2 w Tczewie, w tym tygodniu podpisuje umowe o prad, w przyszlym roku zaczynam budowe.
Pozdrawiam

Piotr Jan
02-08-2002, 12:25
Witam !
Nie widziałem projektu w wersji "3". Mój dom jest przerobiony : mam garaż na dwa samochody, zlikwidowałem wykusz łazienki, w kotłowni zamiast ona zrobiłem drzwi (wyjście na ogród) i całość w odbiciu lustrzanym. Acha jeszcze wyciągnąłem daszek nad wejściem - łaczy sie z daszkiem garażu. Zmniejszyłm okno w salonie - pod oknem wstawię grzejnik. Niestety ze względu na układ terenu oraz geologii gruntu musiałem częściowo podpiwniczyc budynek. Wykonanie stanu surowego - otwartego kosztowało mnie 93000 zł. Budynek wykonany porothermu 25 P+W. Część prac - głównie ziemne wykonałem sam (łopata-taczki). Dom stoi w Redzie - mozna oglądać.
Pozdrowienia

Piotr Jan
02-08-2002, 12:30
Zajzałem w Twój profil. Jeżeli pracujesz w firmie "SACER" w Gdyni to mnie tam dobrze znają -
Pozdrowienia

adamski
08-08-2002, 15:54
Nie, nie pracuje tam - chociaż znam kilka osób stamtąd. A skrzynka jeszcze z czasów studiów - znam dobrze admina :smile:

Piotr Jan
13-08-2002, 14:15
Ja znam właścicieli. Oglądałem wersje "2" i "3" i stwierdzam , że różnią się dosyc istotnie od pierwowzoru. Dla mnie są za bardzo udziwnione. Ale "każda sroczka swój ogonek chwali" - jeszcze raz wybrał bym wersje pierwszą - oczywiście z moimi przeróbkami.

pozdrowienia

adamski
21-08-2002, 10:53
Piotr Jan - prosze zajrzyj do swoich prywatnych wiadomosci.

Piotr Jan
04-09-2002, 14:57
Zajzałem ale nikt nie odpowiedział !

Może jest ktoś kto buduje dom wg. tego projektu ?

literad
28-10-2002, 14:18
A już myslałem że tylko ja realizuje projekt Domu pod modrzewiem. Rzpoczęcie na wiosnę 2003, zmiany to dwustanowiskowy garaż ze scianą stropową, materiał na 99% pustak Leiera monolit plus, ogrzewanie podłogowe. Szukaliśmy mozliwości wykonania garderoby przy sypialni na dole ale nic z tego nie wyszło. Chętnie wysłucham Waszych rad co do tego projektu. Szczególnie jakieś mankamenty, błędy projektanta itd itp
pzdr

literad
28-10-2002, 14:22
jeszcze jedno: Gdzie mozna zobaczyć gotowe realizacje? Jeden jest w Redzie ale gdzie w Redzie?
pzdr

mva
29-10-2002, 11:53
Witam,
Ja wybrałem "pod modrzewiem" ze wzgledu na logiczny układ pomieszczeń. Ma on jednak kilka rzeczy, które zamierzam przerobić - lukarny od strony południowej zamiast okien dachowych oraz będę chciał podnieść poddasze o 2 cegły. Budowa startuje na wiosnę 2003 - dodatkowo wybrałem odbicie lustrzane. Materiał Porotherm + styropian 12cm i tynk. Dodatkowo ocieplony fundament i dach z blachodachówki (tańszy niż ceramiczny).

avzi
30-10-2002, 18:27
Poważnie myślę o wyborze "Domu pod modrzewiem 3". Wszystko mi tu odpowiada z wyjątkiem: małego garażu (to chyba mały problem, bo mozna go poszerzyć) oraz braku dodatkowego pomieszczenia gospodarczego (to już większy kłopot, ponieważ nie ma gdzie go wydzielić).
Myślałem o tym, aby poza poszerzeniem garażu, trochę go jeszcze wydłużyć, ale tym samym musiałbym podnieść jego wysokość. Sam juz nie wiem. Na pewno przydałoby się dodatkowe pomieszczenie na przechowywanie wszelkich gratów lub pralnię. Może macie jakieś pomysły do podpowiedzenia?

Piotr Jan
03-11-2002, 15:59
Dom postawiłem w Redzie , w rejonie ul.12-Marca. Jest to wersja Pod Modrzewiem (bez numeru) , odbicie lustrzane. Przerobiłm garaz na dwa stanowiska. Podniosłem dach o jedną cegłę. Myślę ,że wystarczy. Mam również piwnicę - sama wyszła z powodu spadku i kiepskiego gruntu. Dodałem pare drobiazgów ale to są juz szczegóły dla zainteresowanych. Obecnie mam stan surowy-otwarty. Zakończyłm działówki.

mva
04-11-2002, 08:19
Podeślij zdjęcie B-67 w lustrzanym bo ja też taki buduję.

Pozdrawiam

mva
06-11-2002, 10:44
Pytanie do Piotra Jana. Ile betonu zużyłeś na fundamenty - mi wychodzi 30m sześciennych. (ławy + fundamenty). Czy zalewałeś "gruszką" jeśli tak to jaki był koszt - muszę to uwzględnić w budżecie - pozdrawiam

Piotr Jan
22-11-2002, 11:12
Zainteresowanym po podaniu mi adresu to wyślę przeróbkę graficzną Projektu który realizuję,. Betonu na ławę potrzebowałem 18 m3 a reszte zrobiłem z bloczków betonowych (2200).

mva
26-11-2002, 10:51
Piotrze,

Ja poproszę o taką przeróbkę - z ciekawości :wink:)


ps. Domek już przygotowany na zimę?

Piotr Jan
06-12-2002, 14:02
Może to śmieszne, ale nie wiem jak podłączyc pliki do wiadomości ??

mva
09-12-2002, 09:29
ja nie probowałem - ale lepszą metodą jest wysłanie na priva.

Piotr Jan
17-02-2003, 16:25
Zacząłem wykańczać. Mam już dach i okna połaciowe, instalacje elektryczną i część tynków. Niestety przyszły mrozy.

Robert_K
10-03-2003, 10:14
Czy któryś z grupowiczów interesował sie projektem domu pod Modrzewiem, lub jest w trakcie budowy tegoż domu, prosiłbym o odpowiedz. Zastanawiamy sie z żona nad jeszcze paroma projektami ale wydaje się nam że jest funkcjonaly itp.

mva
11-03-2003, 10:43
zaczynam budowę "POD MODRZEWIEM" w tym roku. Oczywiście będzie kilka zmian w projekcie :wink:

Właściwie to już powinienem ale muszę poczekać na odwilż.

Piotr Jan
08-04-2003, 14:37
Dom nabiera wyrazu - najszybciej mam wykończona piwnicę (??) i garaż !

Piotr Jan
06-06-2003, 14:13
Zbliżam sie do końca. Wszystkie wprowadzone zmiany potwierdziły słuszność decyzji 8) . Niestety wystepujących wad nie udało sie zatuszować :cry: .

mva
11-06-2003, 09:49
Piotr,

Napisz jakie wady posiada projekt. Ja właśnie zaczynam.
O ile uda mi się dorawć geodetę - czekam na niego już 2 mies. :x

Pozdrawaim,

Ps. Miłego mieszkania, pokaż zdjęcia :o

infiniti
01-07-2003, 14:40
Witam forumowiczow spod znaku Modrzewia, sezon w pelni, mam nadzieje, ze wszyscy znajdziemy chwile, by podzielic się najnowszymi spostrzezeniami.
Budujemy Dom pod Modrzeiwem od dwoch tygodni, jestesmy na etapie fundamentów i mamy zamiar zadaszyc na jesieni.
Moje adpatacje projektu są (zaskakująco) zbliżone do zmian Piotra Jana. Również zdecydowalismy sie na garaz dwustanowiskowy i likwidacje wykuszu w lazience. Likwidacja nastapila jednak poprzez jego "wchłoniecie" gdyz poszerzylismy budynek o jeden metr (czyli wlasnie do zewnetrznej scianki wykuszu lazienkowego). Bramę garazowa przesunęlismy więc na sąsiednia scianę (od frontu). Rowniez zdecydowalismy sie zastapic trojskrzydlowe wyjscie na taras z pokoju oknem o niskim parapecie (ok. 30-40cm) pod ktorym umiescimy grzejnik. Co wiecej czesc nocna na parterze zostala zamieniona na czesc dla naszych rodzicow poprzez nastepujacy zabieg: w miejscu lazienki sypialnia, w miejscu kotłowni lazienka, a kotlownia przeniesiona do poszerzonego garazu. Oczywiscie oryginalna sypialnia zyskala status pokoju dziennego z aneksem kuchennym (drobne korekty scianek dzialowych).
Chetnie obejrzalbym przerobke graficzna Piotra Jana, moze jakies fotki? Myslalem tez o zrobieniu zadaszonej werandki przy wejsciu, co wiazaloby sie z wypuszczeniem krokwi, ale nie wiem czy mi wystarczy determinacji. My budujemy ze scian trojwarstwowych (poro 25 + 10 styropian + 12 oslonowa). Fundament rowniez trojwarstwowo. Lawy bardzo szerokie (80cm) i mocne (podmokly grunt), poszlo na nie 30m3 betonu B-20.
Pozdrowienia,
i.infiniti

Piotr Jan
07-07-2003, 16:34
Zajżyj napriv.

Po co 3-warstwowy jeżeli porotherm 24 P+W i 10 cm daje wsp. 0,30 ??

mva
08-07-2003, 10:21
Piotr,

Ja również buduję scianę trójwarstwową. Dlaczego?
Bo nie wiem czy po 10 latach styropian mi nie odparuje albo nie zje go jakieś robactwo. Zgadzam się że koszt rośnie ale sumienie nie będzie mnie dręczyło. Mogę się oczywiście mylić ale co tam. 8)

Zaczynam za tydzień- ekipę już mam - wyglądają na porządnych. Nie piją alkoholu (na budowie) - zresztą sprawę postawiłem jasno - ja w pracy nie piję, oni też nie będą pić.

Dzisiaj jadę podpisać papiery u notariusza
Jutro po pozwolenie na budowę

A za 2 lata - zamieszkam :D :D :D :D

U mnie ze zmian to:
- usunięcie drugich drzwi w salonie :)
- zmiana 2 stropu z drewnianego na murowany
- usunięcię kolumny i wcięcia w jadalni
- poszerzenie garazu o 1.5m
- zmiana wejścia do kotłowni z garażu
- podniesienie drugiej kondygnacji o 50cm
- wejście do łazienki tylko ze strony pokoju

Na razie zastanawiam się czy fundamenty lać z gruszki czy z betoniarki. Wydaje mi się że zaleję z gruszki - drożej ale przynajmniej mam pewność że będzie twardy i solidny.

Dach to blachodachówka - tańsza a i tak bedę miał spory rabat (mój ojciec ją sprzedaje :) )

Piotr - dzięki za wszelkie rady od ciebie - są bezcenne.

Pozdrawiam wszystkich spod Modrzewia

Modrzew rulez :lol:

Piotr Jan
09-07-2003, 14:33
Życzę powodzenia, a najwazniejsze budowania bez stresu (końcówka - wykończenie jest strasznie kosztowne !)

So do ścian trójwarstwowych - styropian utlenia się (oczywiście w jakimś procencie) czy jest na zewnątrz czy w srodku sciany. Dlatego moim zdaniem powninienes się lepiej zdecydowac na dwu warstwową 24P+W i 10 cm wełny mineralnej. Taniej niz 3-warstwy i nic sie nie utlenia.

Pozdrowienia

mva
10-07-2003, 15:53
Mam pytanie,

Właśnie ustalam z ekipą koszty budowy (robociznę). :o

Czy możecie napisać ile i za co zapłaciliście ekipie budowlanej. :roll:

Będę wdzięczny za każdą informację.

Pozdrawiam,

Michal

infiniti
10-07-2003, 23:15
Buduje pod Warszawa. Ekipa polska, bardzo solidna i dokladna, buduja czysto i starannie. Za fundamenty (wykopy, murarka, zalanie wienca na fundamencie, zalanie chudego pod posadzki), mury trojwarstwowo, strop, schody i wiezbe dachowa - 30 tys. zl.
Rozmawialem z kilkoma ekipami, rozpietosc byla od 25 tys. do 40tys zl za ten zakres robot. Ekip 'zagranicznych' nie rozwazalem, ale pewnie sa tansi.
Michale (mva), wiec jaka blachodachowke bys polecal :).
-infiniti

mva
11-07-2003, 09:57
Infinity,

Ja tez buduje pod Warszawą.
U mnie za wykopanie i wymurowanie fundamentów wezmą 2000 PLN, nie wiem ile zechcą sobie za resztę ale myślę za razem to będzie 15000PLN.
Maja ekipa to oczywiście Polacy (3 panów). trzeba ich troszkę pilnować z tego co zauważyłem ale poza tym są w porządku.

Jeśli chodzi o blachodachówkę to jeste wiele do wyboru.
Rautaruuki robi dobrą ale ja wezmę Pruszyńskiego - mój ojciec taką sprzedaje wiem jak wygląda i nie mam żadnych zastrzeżeń. Oczywiście trzeba sprawdzić jak ekipa ją docina (powinna nożycami). Jeśli robi szlifierką to należy takich specjalistów przegonić.

Jeśli chcesz kupić taką blachę lub stal to mogę ci dać namiary na priv.

Piotr Jan
11-07-2003, 14:07
Mój z piwnicą kosztował ok. 25000 zł , no ale to są kaszuby i ceny 2 lata temu były wyższe niż dzisiej. Na dach wybrałem samonośną Regolę -Planija. Mniej odpadów, lepiej się układa, mniejsza odległość od desek. Niestety jest droższa. :wink:

infiniti
11-07-2003, 14:51
2000 PLN za cale fundamenty, 15000PLN za caly dom... no, chyba zaczne zalowac, ze tak pozno zgadalismy sie na forum. Toz to ceny dumpingowe - a karmic sie nie kaza przypadkiem?

Gdybys mogl przyslac namiary, gdzie moglbym kupic blache lub stal (jedno i drugie jeszcze przede mna) to bardzo prosze: [email protected].

Dzieki.
-infiniti

Piotr Jan
14-07-2003, 16:47
Blachę - rozumiem, że masz na mysli blachodachówkę ? - ja kupiłem Planja-Regola - samonosna (w Pucku), a stal głównie w Wejherowie w Metalzbycie. Z moich doświadczeń wynika, że ceny są prawie wszędzie zblizone. Problemem jest czy jest transporty, czy dostawa z zładunkiem i wyładunkiem, czy przyjadą na czas, itd.....

mva
28-07-2003, 16:26
Do wszytkich, którzy wybudowali.

Ostatnio przeglądając projekt po raz n-ty nasuneło mi się pytanie.

W kuchni brak jest komina wentylacyjnego - jak wiec rozwiązaliście problem okapu nad kuchenką.

Pozdrawiam

Michał

infiniti
30-07-2003, 12:55
Ja kuchnie wentyluje zetka plus posrednio kratka w scianie do spizarni (a w spizarni jest juz komin). Okap nad kuchnia... no coz, trzba bedzie zainstalowac pochlaniacz zapachow, zamiast tradycyjnego wywiewnika do kanalu wentylacyjnego.
-infiniti
P.S. Dzieki za namiary.

Piotr Jan
12-08-2003, 13:36
Oczywiście spiżarka połączona z kuchnią, ale nad kuchenką otwór (na zewnątrz) przez który wyciąg wydmuchuje powietrzae z nad kuchenki.

Piotr Jan
12-08-2003, 13:48
Już mieszkam !!!!!!!!
Dobre pomysły :
- najpierw wykończyłem duzy (33m2) garaż - słuzy jko przejściowy magazyn
- zmieniłem planowane panele AC3 w salonie na leprze i droższe AC4
- wybór kotła i zasobnika - Vailant ecoTEC kondensac,

Złe pomysły :
- za mało przemyslane rozwiązania instalacji elektr.,
- nie zakończone rozwiązanie wejścia do piwnicy,
- nie zkończone poddasze,
- nie wykończona piwnica (podłoga)

A poza tym jest SUPER !

infiniti
29-08-2003, 09:39
Piotr, na zdjeciach widzialem, ze zdecydowales sie zrezygnowac ze slupkow pomiedzy oknami wykuszu w jadalni i wstawic okno zespolone, trojskrzydlowe. W trakiej sytuacji zmienia sie nieco praca tej czesci stropu, tzn. zaczyna pracowac jak balkon, gdyz traci podparcie w slupkach. Jak sobie z tym poradziles? Zbroiles dodatkowo te czesc stropu, czy nie zaprzatales sobie glowy i jest dobrze :). Ciekaw jestem tez, czy strop masz z prefabrykatow, czy lany monolit. Jesli monolit, to znowu pytanie, jak ociepliles taras nad wykuszem, czy powstala jakas roznica w poziomach (uskok) ze wzgledu na inna grubosc izolacji/styropianu na tarsie (wiecej) i inna na stropie wewnatrz (mniej).
-infiniti

Piotr Jan
29-08-2003, 13:47
Witam !
Był to mały problem, mały dlatego, że strop jest lany więc wystarczyło tylko w niewielkim stopniu zmodyfikować zbrojenie (m.in. grubszy pręt). Modyfikacji dokonał mój kierownik budowy. Część wystająca poza ścianę jest niewielka i nawet bez modyfikacji nie było by problemu. Problemem było faktycznie rozwiązanie docieplenia stropu/balkonu. Projekt przewidywał styropian 20cm (!) na posadzce. I niestety taki był by próg. Moi murze spieprzyli mi kilka spraw m.in. wysokść otworów drzwi balkonowych (za małe) i dałem tyko 15 cm styropianu. Zobaczymy skutki zimą. Było jeszcze kila inych bubli między innymi różne katy ścian wykuszu. Utrudniło to pracę przy montarzu okien (bez słupków) oraz dociepleniowców wyrównujacych ściany (aby był tak sam kąt jak okna) . Musieli dołożyc ponad 5 cm styroianu !

I to by było na tyle

Pozdrawiam

mva
04-09-2003, 09:37
Witam,

Pierwsza kondygnacja już stoi, strop zalany. Pada deszczyk więc nie muszę polewać. :P

Mam do was pytanie.

Jakie ona wybraliście i ile was to kosztowało?

Pozdrawiam wszystkich spod znaku modrzewia.
:lol:
Michał

Chagata
23-09-2003, 23:15
Witam Wszystkich,
przymierzam się do "Domu pod modrzewiem".
Mam zamiar wprowadzić część zmian, które zostały już przez Was wymienione. Dodatkowo - ze względu na to, że działka znajduje się w otulinie Parku Jurajskiego - trzeba będzie zmienić nachylenie połaci dachowych (z 35 na 37 stopni).
Mam pytanie do Tych, którzy powiększali garaż (tak aby wjazd był od strony północnej i żeby mieściły się dwa auta) - czy zmiana ta wymagała przeprojektowania konstrukcji stropu żelbetowego nad garażem?
Będę wdzięczna za jakiekolwiek informacje na temat tego domu.
:)

infiniti
01-10-2003, 10:55
Przy budowie mojego "modrzewia" wprowadzilem ogromna ilosc drobnych korekt i zmian, ktore czesto nie sa w ogole odzwierciedlone w adaptacji (wprowadzam je w trakcie budowy). Strop nad powiekszonym garazem chyba nie byl u mnie przeliczany przez adaptujacego projektanta. Natomiast w praktyce zrobilem go z terivii (niektore pomieszczenia, balkony i wykusz sa lane i przez to ciensze specjalnie po to by moc ulozyc w nich albo rury (lazienka na poddaszu) albo grubsze ocieplenie (wykusz nad jadalnia i kuchnia). Poziom garazu i strop w garazu ponadto obnizylem o jakies 30-40cm aby uzyskac malutka scianke kolankowa w pomieszczeniu nad garazem, ktore u mnie bedzie gabinetem.

MVA - jestem na etapie okien, na razie rozpatruje PCV firmy - ORTIS, choc sa nieco drozsze od przecietnej. Nie wiem jeszcze czy sie zdecyduje. Pewnie tak. A ty jakie ostatecznie wybrales?
-infiniti

Chagata
01-10-2003, 19:33
infiniti - dzięki za informacje.
Zdecydowałam się na podniesienie ścianki kolankowej w garażu i całego dachu nad garażem - szkoda tak dużej powierzchni.
Wszystkie korekty i zmiany przekazałm architektowi, który ma je nanieść na projekt (zdecydowałam na przeliczenie stropu nad garażem i nad salonem z jadalnią) - zobaczymy jaki będzie efekt końcowy.
Chagata

mva
03-10-2003, 13:56
witam,

Infinity- nie wybrałem jeszcze okien, ale czekam na wycenę z VEKA i SCHUCCO, zobaczymy ile tego będzie :o


pomysł ze strychem jako gabinetem jest super - ale żona chce tam suszyć fatałaszki :roll:


w chwili obecnej u mnie zalany jest drugi strop - czekam na cieślę - będzie w poniedziałek - a potem kanalizacja i przezimuję

po zimie instalacje i tynki etc.


u mnie tez była masa zmian

jakie kotły wybraliście do domku ja zastanawiam się nad Vaillantem ale to jeszcze plany

sawa
24-10-2004, 19:22
Dom postawiłem w Redzie , w rejonie ul.12-Marca. Jest to wersja Pod Modrzewiem (bez numeru) , odbicie lustrzane. Przerobiłm garaz na dwa stanowiska. Podniosłem dach o jedną cegłę. Myślę ,że wystarczy. Mam również piwnicę - sama wyszła z powodu spadku i kiepskiego gruntu. Dodałem pare drobiazgów ale to są juz szczegóły dla zainteresowanych. Obecnie mam stan surowy-otwarty. Zakończyłm działówki.
:D O matko, ja zaczynam na wiosne 2005. Czy Możesz wysłać mi parę fotek :) Bardzo prosze! :P Rysunki mi nic nie mówią, po prostu brak wyobraźni :evil: Szczególnie: schody, kuchnia i poddasze.

Jacek123
10-11-2004, 09:09
http://foto.onet.pl/upload/13/48/_363877_s.jpg

Juszanna
22-03-2006, 23:50
witajcie! :) .jestem "nowa" na forum.przymierzamy się do wyboru projektu. po dłuuuugich poszukiwaniach mamy liderów-Pod modrzewiem (Archonu) i Melodię(IGN).chcemy poznać wasze uwagi i sugestie.interesują nas odczucia szczególnie tych, którzy już mieszkają w takich domkach. :D

gourmand
23-03-2006, 09:37
Pozdrawiam,
proszę nie zrozum mnie źle, ale w celu uproszczenia wyszukiwania projektów wskazane jest zamieszczać linki do nich. Wystarczy wtedy jedno kliknięcie i wszystko jest na wierzchu. Forumowicze zawsze bezinteresownie pomogą, jednak nie zawsze mają czas na poszukiwania.
Odnośnie "modrzewia", na forum jest sporo informacji. Zadaj problem na wyszukiwarce z nazwą projektu. Znajdziesz tam bardzo ładnie prowadzony przez sympatyczną ŻONĘ BUDOWNICZEGO dziennik budowy oraz szreg uwag czy też gotowych pomysłów innych budowniczych tego domu.
Co do domu, jest wdzięcznym materiałem do wszelkiego rodzaju przeróbek wdług potrzeb inwestora, a nie każdy projekt daje się tak obrabiać. Dom wydaje się stosunkowo tani w budowie z uwagi na prostą (nie prostacką) bryłę oraz nieskomplikowany dach. Wiatrołap jest najsłabszym ogniwem ale i na niego są sposoby.

Ania155
25-11-2006, 12:54
Czy ktoś buduje lub wybudował dom pod modrzewiem1 w okolicach Opola lub Wrocławia? Będę wdzięczna też jeśli ktoś (niekoniecznie z podanych rejonów) "pochwali się" poniesionymi kosztami np. surówki zamkniętej.

Paulina&Pawe?
04-07-2007, 10:19
Czy ktoś bedzie budował lub już wybudował dom wg tego projektu w okolicach Warszawy?? Widziałam, że dwie Panie już wybudowały Modrzewia ale może ktoś się znajdzie bliżej W-wy chętny do porozmawiania na ten temat i ewentualnego oprowadzenia :lol: po swojej budowie. My zaczynamy we wrześniu i nadal zastanwiamy się nad ilością okien połaciowych oraz ich wielkością. Zapraszam do dyskusji :D

nikmat
19-07-2007, 15:17
Chyba się zdecydowałam, żaden w dwurodzinny, bo rodzice nie chcą!
więc znalazłam w archonie projekt, który mi pasuje, pod względem uzytecznosci i parametrów zabudowy.
Jest to Dom pod Madrzewiem Archonu, może ktoś buduje?

Pozdrawiam

yoss
11-09-2007, 00:12
ja jestem na etapie dojrzewającego stropu - zalewany był przed tygodniem. pod koniec miesiąca powinienem montować więźbę. buduję w Józefowie gm. Nieporęt. Ale mam trochę zmieniony projekt: powiększony garaż, nad nim zamiast strychu pokój z podniesionym o 0,5 m dachem. Ciekawe co z tego wyjdzie :-?

AneczkaG
26-04-2008, 22:04
Czy ktos w miedzyczasie dolaczyl do modrzewiowej rodzinki?
Przymierzam sie do zakupu domu pod modrzewiem, w zasadzie decyzja podjeta, bo idealnie pasuje na nietypowa dzialke, ale chetnie obejrzalabym juz gotowy lub w budowie - na zywo lub na zdjeciach.
Planujemy powiekszenie garazu do dwustanowiskowego, powiekszenie o ok 1 metr na dlugosc (wzdluz kalenicy) i likwidacje tego wystepu na lazienke na dole (z tylu juz tylko ogrodzenie, wiec nie ma sensu, a poza tym mi sie nie podoba).

KrzysztofGdynia
05-07-2008, 19:25
Również jestem zainteresowany "Domem pod modrzewiem". Proszę o kontakt.

mirek775
25-01-2009, 19:27
Witam, poszukuję osób które budują lub wybudowały już "dom pod modrzewiem" według projektu Archonu w okolicach Krakowa.
/mirek
mail: [email protected]