PDA

Zobacz pełną wersję : Zasady dobierania kolorystycznego parkietu przez układacza



zoner
04-06-2006, 22:53
Witam
No właśnie...nie wiem czy parkieciarz zrobił dobrze:
Mam parkiet jesion w klasie II. Parkieciarz tak dobierał klepki aby stonować kolorystycznie, odkładając najjaśniejsze i najciemniejsze klepki, które potem położył pasami jasne-ciemne (podwójna jodła) w najmniejszej sypialni. Teraz pokoje wyglądają super, ale sypialnia odbiega zupełnie wyglądem. Tam kontrast klepek jest bardzo duży (same najjaśniejsze i najciemniejsze). W dodatku na wejściu do tej sypialni znów stonował kolor klepek, tak, że odróżnia się to od reszty podłogi w tej sypialni.
Proszę o podpowiedź - czy taka zasada jest praktykowana? Czy może powinien układać dobierając ze wszystkich odcieni w całym mieszkaniu?

fracek
05-06-2006, 16:40
Witam, ogolnie parkieciarze unikaja selekcjonowania klepek aby zapobiec wlasnie takim niespodziankom jakie u Ciebie wyszly ale chyba juz troszke za pozno.Pozdrawiam...

zoner
05-06-2006, 20:26
Dzsięki fracek
A czy komuś parkieciarz też tak ułożył? Chodzi mi o to czy takie sytuacje są praktykowane czy to tylko wymysł mojego "fachowca?

Marek_B
09-06-2006, 16:04
Dzsięki fracek
A czy komuś parkieciarz też tak ułożył? Chodzi mi o to czy takie sytuacje są praktykowane czy to tylko wymysł mojego "fachowca?

Wg mnie to sprawa umowna. Sypialnia raczej nie jest miejscem reprezentacyjnym a zatem jeśli ten materiał miał gdziekolwiek zostać użyty to chyba jest to najwłaściwsze miejsce. Myślę, że parkieciarz chciał dobrze, zrobił źle, że nie zapytał...

Podejdź do tematu na spokojnie. W sypialni będzie łóżko, dywan itd, niewiele tego parkietu będzie widać. A to że są różne odcienie, no jesion taki jest - dla jednych wada dla innych zaleta

Czasami lepiej pogodzić się z pewnymi rzeczami i spać spokojnie...

boorg
09-06-2006, 20:03
Generalnie zrobił źle ale skoro twierdzisz

...Teraz pokoje wyglądają super...
to chyba jednak zrobił dobrze. Bo jeżeli w sypialni

...kontrast klepek jest bardzo duży...
i to Tobie nie leży, to wyobraź sobie, że trochę stonowany kontrast (ale wciąż wyraźny kontrast) masz w całym swoim domu. :o

Więc zastanów się, czy czasem parkieciarz nie zrobił tego co sam byś mu zaproponował. Bo w końcu

...W sypialni będzie łóżko, dywan itd, niewiele tego parkietu będzie widać... :wink:

fracek
10-06-2006, 19:51
W tej chwili nie ma problemu moze on powstac w chwili ewntualnej zmiany koncepcji mieszkania lub domu i wtedy np sypialniamoze byc gabinetem i bedzie wiadac wspomniane przebarwienia.Pozdrawiam

zoner
10-06-2006, 21:44
Wielkie dzięki za odzew
Wnioskuję, że może i nie zrobił najgorzej ale zrobił błąd, że nie zapytał.
Sypialnia nie zmieni swojej funkcji, więc powinno być ok