PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki VAT na instalację alarmową



andrzejl
05-06-2006, 09:00
Jaki VAT jest nakładany na założenie instalacji alaramowej używanej wyłącznie do prywatnego użytku? 22% 7%?

Posiadam sprzeczne informacje. Pewna firma (Ju...) twierdzi, że musi wystawić VAT 22%, inna (So..), że jeśli instalacja wyłącznie do użytku prywatnego, to można 7%. Niestety wybrałem już pierwszą i nie wiem jak mogę ich przekonać do wystawienia fakturay z 7% VATem.

Jakieś sugestie, doświadczenia?

JANK
05-06-2006, 09:44
Na usługi w budownictwie stawka vatu to 7%. Niech podadzą Ci podstawę prawną na jakiej to faktura za roboty budowlane ma być obciążona stawką 22% :o :o

adam_mk
05-06-2006, 10:06
Firma zakładająca alarm jest firmą usługową. Pełnią usługi dla każdego klienta, który ich o to poprosi. Miejsce wykonywania usługi ma znaczenie niewielkie. Gdyby firma budowlana zakładała alarm jako część budowanego obiektu, to byłoby te 7 %. Tak to widzę.
Pozdrawiam Adam M.

zibi2
05-06-2006, 11:16
Jaki VAT jest nakładany na założenie instalacji alaramowej używanej wyłącznie do prywatnego użytku? 22% 7%?

Posiadam sprzeczne informacje. Pewna firma (Ju...) twierdzi, że musi wystawić VAT 22%, inna (So..), że jeśli instalacja wyłącznie do użytku prywatnego, to można 7%. Niestety wybrałem już pierwszą i nie wiem jak mogę ich przekonać do wystawienia fakturay z 7% VATem.

Jakieś sugestie, doświadczenia?

Firma (J) w W-wie nalicza 7% bez żadnych nacisków. Warunek dom na użytek prywatny

pozdrawiam

rafal9
05-06-2006, 11:33
Też spotkałem się z takim podejściem.
Juwentus twierdzi, że musi być 22%, natomiast Solid bez problemu 7%.
Porównując kwoty brutto Solid długi czas był w stanie zaoferować lepszą cenę, ale ostatecznie Juwentus przebił konkurencję i mimo 22% VAT kwota brutto ich oferty wyszła niższa, więc ich wziąłem.