PDA

Zobacz pełną wersję : impregnat do drewna, niebrudzący... do bruku drewnianego



Pearl
05-06-2006, 13:24
Witam,
poszukuję dobrego, sprawdzonego impregnatu. Warunek, by nie brudził butów, bo z bruku wchodzę na taras i do domu... wszelkiego rodzaju zużyte oleje, pokosty... odpadają. Bruk ułożę na piasku, więc odpływ wody będzie dostateczny, tak myślę. Dzięki za ewentualne podpowiedzi.
Pozdrawiam
Artur

G.N.
05-06-2006, 13:51
Używałem Xylomalu do ławek i stołu (za podstawy mają głazy z piaskowca więc stoją cały rok na zewnątrz). Cena znośna, trzyma się nieźle, nie brudzi.

Pearl
05-06-2006, 15:09
zależy mi, by ów impregnat wnikał do wewnątrz klocka, bo jeśli tylko pokryje z zewnątrz to przy chodzeniu momentalnie się zetrze... reasumując: szukam czegoś co wniknie w drewno i nie będzie brudzić. Dzięki za podpowiedzi

G.N.
06-06-2006, 07:44
Z tym zawsze jest kłopot. najlepiej było by impregnować ciśnieniowo, ale wiadomo ze to raczej w sferze pobożnych życzeń. Xylomal wsiąkał w miarę ładnie. Hasco Pentorex chyba lepszy ale i droższy. Absolutnie odradzam Drewnochron. jeśli wogóle wsiąka to może na grubość włosa nie głębiej :roll:

Pearl
06-06-2006, 07:59
Twoje uwagi są bardzo cenne dzięki

Śliwiok
06-06-2006, 08:43
Ja do wszystkiego co drewniane używam altaxinu. Produkt wart uwagi.
Mają impregnaty i lakierobejce.

Pozdrawiam,

G.N.
06-06-2006, 10:20
Ja do wszystkiego co drewniane używam altaxinu. Produkt wart uwagi.
Mają impregnaty i lakierobejce.

Pozdrawiam, A jak cenowo? Bo nie znam, a czeka mnie w najblizszym czasie malowanie sporego kawałka

Śliwiok
06-06-2006, 10:52
Ja do wszystkiego co drewniane używam altaxinu. Produkt wart uwagi.
Mają impregnaty i lakierobejce.

Pozdrawiam, A jak cenowo? Bo nie znam, a czeka mnie w najblizszym czasie malowanie sporego kawałka

Podaję ich stronkę :
www.altax.pl

Co do cen to nie pamiętam. Ale szoku nie było. Coś około 30 zł za wiaderko 2,5 l impregnatu ( w hurtowni ). W marketach typu Castorama czy Leroy tego nie ma.
Mam tym wymalowane elementy drewniane na zewnątrz oraz podbitkę i jakoś żadnych oznak starzenia ( 2 lata ).

Pozdrawiam,

Śliwiok
06-06-2006, 11:04
Ups,
po przeglądnięciu ich stronki okazuje się, że w Castoramie już jest. :)

Pozdrawiam,

Pearl
20-06-2006, 14:24
dodam jeszcze, że bruk, który chcę impregnować będzie dobrze zdrenowany i praktycznie nie będzie miał kontaktu z czarną ziemią, a jedynie z piaskiem. Będzie go sporo, także muszę mieć pewność, że środek zastosowany będzie odpowiedni - stąd moje pytanie. Drewno sosnowe... Altaxin... tylko który? :-?

MAREK S
20-06-2006, 19:30
Witam,
Tez uzylem Altaxinu i co moge poradzic to zadzwonic do ich przedstawiciela bo sie zdazyc ze Ci sami/ich hurtownik przywiezie do domu jak tak mialem...wiec moze warto sprobowac o ile bedzie decyzja na ten impregnat...

Redakcja
15-07-2015, 07:17
Zapraszamy do obejrzenia filmu poradnikowego na temat wyboru impregnatu - jakie 5 cech powinien mieć impregnat do drewna?

1241

Zobacz inne filmy poradnikowe murator.tv - Telewizji Budowlanej Muratora (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Ftv.muratordom.pl%2 F)