PDA

Zobacz pełną wersję : Instalacja elektryczna na podlodze



aqep
05-06-2006, 21:19
witam. moj elektryk poinformowal mnie o tym, ze wiekszosc kabli prowadzi po podlodze. zastanawiam sie jak to w praktyce wyglada. klada na chudziak? pod styropian? co z izolacja? jesli klada to np w peszlu lub rurkach to co sie dzieje ze styropianem? czy nie ma ryzyka pekania posadzki w przyszlosci?..pozdrawiam

ESKIMOS
06-06-2006, 08:04
witam. moj elektryk poinformowal mnie o tym, ze wiekszosc kabli prowadzi po podlodze. zastanawiam sie jak to w praktyce wyglada. klada na chudziak? pod styropian? co z izolacja? jesli klada to np w peszlu lub rurkach to co sie dzieje ze styropianem? czy nie ma ryzyka pekania posadzki w przyszlosci?..pozdrawiam

Mam tak zrobioną instalację.

Zalety: oszczędność kabla i brak szpecących ściany puszek.

Kable w peszlu a peszle w ociepleniu (rzeźbionym w tym celu).

Na podłodze parteru gres - nic nie pęka , wszystko OK.

Pozdr.

mackre
06-06-2006, 08:08
Mój elektryk proponował mi taki wariant. Mam poddasze nieużytkowe wiec uparłemm się żeby instalacja poszła górą. Ale po posadzce też może być. A co do puszek to u mnie brak. Kable mam łączone w puszkach gdzie przyjdzie osprzęt.

pzdr
:wink:

pawelurb
06-06-2006, 10:12
u mjie też na dole instalacja w peszlach na chudziaku , na to poszedł styropian i wylewka , na poddaszu instalacja górą też w peszlach , bez puszek , wszystko połączone w puszkach pod gniazdka i wyłączniki , tylko puszki te muszą być głębsze , żeby sie zmieściło podłączenie i jeszcze np. gniazdko

marcin714
06-06-2006, 11:59
Witam.

To najnowsze i najsensowniejsze rozwiązanie niestety nie każdy jeszcze jest do tego przekonany.

Główna zaleta takiego rozwiązania to to ,że masz całkiem wolne ściany od kabelków no prawie wolne czyli zazwyczaj jakieś pionowe odcinki tam gdzie są łączniki.
dzięki temu możesz wbijać gwoździe w ściany prawie gdzie chcesz bez ryzyka.
Druga zaleta to taka ,że jak ktoś to z głową zrobi to przewody praktycznie wszędzie dają się przeciągnąć przez rury wrazie potrzeby nie do zrealizowania w tradycyjnych rozwiązaniach chyba że narobisz sobie puszek z przelotowymi włącznie.
Wady to marudzenie budowlańców,że źle im się ocieplenie układa na tych rurkach mimo ,że i tak nie unikną rurek w posdzkach bo są jeszcze rurki instalacji wodnych i co.