PDA

Zobacz pełną wersję : Wzór pisma o odrolnienie działki



Berolina
06-06-2006, 07:39
Ma ktoś? Pozdr.

CMYK
23-06-2006, 09:13
bez problemu dostaje sie gotowe pismo w urzedzie wlasciwie wypelnia sie na miejscu w odpowiednim dziale
CMyK

HusMac
04-07-2006, 13:55
stary wątek ale może ktoś teraz będzie odralniał :)
Do wniosku pobranego w starostwie trzeba dpłączyć:
- wypis z rejestru gruntów dla działki objętej wyłączeniem,
- decyzję o warunkach zabudowy wraz z załącznikiem graficznym lub wypis i wyrys z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (opinia urbanistyczna),
- projekt zagospodarowania działki (jeśli odralniamy część działki)

na plus tego odrolnienia dodam, że wnioski w sprawie wyłączania gruntów z produkcji rolniczej zwolnione są z opłaty skarbowej

pozdrawiam
Maciek

ania
04-07-2006, 14:37
U mnie jeszcze chcieli akt notarialny i bilans terenu (bo wyłączałam część działki).

dominika-2006
30-09-2006, 12:33
u Nas odrolnieniem zajmuje się Architekt w ramach adaptacji projektu.

jogi8
13-10-2007, 11:30
Tak sam wniosek jest bezpłatny ale za potwierdzenie zgodności z oryginałem życzą sobie po 5 zł od strony

Foczki
23-10-2007, 23:59
Czekam na decyzję o WZ. Kilka szybkich pytań mam:

Ile się czeka na odrolnienie, czy mogę już teraz coś załatwiać / przyspieszyć?
Co to jest projekt zagospodarowania działki? Wrysowany dom?

Co się bardziej opłaca, odrolnić działkę czy tylko fragment i co ze soba niesie taka decyzja?

Przepraszam za te pytania ale nienawidze roboty papierkowej, czekam już ponad rok od zakupu działki ...

ania
24-10-2007, 13:09
Czekam na decyzję o WZ. Kilka szybkich pytań mam:

Ile się czeka na odrolnienie, czy mogę już teraz coś załatwiać / przyspieszyć?
Co to jest projekt zagospodarowania działki? Wrysowany dom?

Co się bardziej opłaca, odrolnić działkę czy tylko fragment i co ze soba niesie taka decyzja?

Przepraszam za te pytania ale nienawidze roboty papierkowej, czekam już ponad rok od zakupu działki ...

Czeka się max 30 dni.
Proj zagosp. działki zrobi ci architekt. To wrysowany na działkę dom i cała infrastruktura naziemna i podziemna. (Dojazdy, szamba, rury, śmietniki itp)
Bardziej opłaca się odrolnić fragment, bo za resztę płaci się duuuzo niższy podatek.
Przyspieszyć możesz tylko tyle, że przygotujesz sobie wszystko i wtedy mając decyzję wz biegniesz od razu złożyć wniosek. Pamiętaj że na wniosku muszą się podpisać wszyscy właściciele działki.

Foczki
24-10-2007, 16:12
Dzięki;
Jeszcze jedno,
W gminie powiedzieli że robią odrolnienie od ręki razem ze zgłoszeniem WZ, czegoś tu do końca nie rozumiem, projektu nie kupiłem jeszcze bo czekam na WZ, więc nie mogę przystąpic do adaptacji i stworzenia planu zagospodarowania. Czyli wychodzi na to że nic nie przyspieszę, to dlaczego w gminie mówią że oba na raz?

Chyba zostaje zapytać w gminie...

ania
24-10-2007, 16:15
Ktoś (gmina albo ty) myli pojęcie odrolnienia z wyłączeniem gruntu z produkcji rolnej. To dwie różne sprawy różnie załatwiane. Ja napisałam o wyłączneiu

jea
24-10-2007, 17:10
Ktoś (gmina albo ty) myli pojęcie odrolnienia z wyłączeniem gruntu z produkcji rolnej. To dwie różne sprawy różnie załatwiane. Ja napisałam o wyłączneiu

Czytaj Anie, dobrze klika :D

reotaksja
12-11-2007, 16:39
witam: )
czym się różni odrolnienie działki od wyłaczenia z produkcji rolnej?
będę wwdzięczna za odp, bo czeka mnie ta droga przez mękę; )

xatia
18-11-2007, 19:02
Witam! I zadam pierwsze pytanie :) Co moge zrobic najpierw? Najpierw trzeba miec dzialke na wlasnosc? Pozniej trzeba ja odrolnic? A dopiero potem szukac projektu, tak?

sonik88
13-06-2010, 18:09
Odrolnienie – zmiana przeznaczenia działki w miejscowym planie zagospodarowania z rolnej na budowlaną.
Odrolnienie gruntu odbywa się na podstawie przepisów ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.

Wyłączenie gruntów z produkcji rolnej – Wyłączenie gruntów z produkcji rolnej jest przeprowadzane według przepisów ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych. O tym, czy grunt wymaga wyłączenia z produkcji rolnej, decyduje jego klasa w klasyfikacji gruntów. Grunty słabej jakości (IV-VI pochodzenia mineralnego) nie wymagają formalnego wyłaczenia, a do wyłączeni gruntów lepszej jakości konieczne jest złożenie wniosku w Wydziale Geodezji lub Gospodarki Nieruchomościami starostwa powiatowego i uzyskanie zgody.

arkadio 123
13-06-2010, 19:37
podlacze sie do tematu.
czy w przypadku gdy chce czesc dzialki rolnej ze stodola wynajac komus to mam odrolnic czy wylaczyc z produkcji rolnej? czy moze nie robic z tym nic tylko czy nie bedzie to niezgodne z przepisami?

ludwik_13
20-11-2011, 19:43
Ustawa o ochronie gruntów rolnych i leśnych nie określa wykazu dokumentów, jakie należy dołączyć do wniosku. Czyli - na logikę - wystarczy sam wniosek (pismo, w którym precyzujemy swoje żadania). Do tego wskazany załacznik graficzny - czyli plan zagospodarowania działki, żeby było widać co i gdzie chcesz wyłączyć. Na tym koniec. Wypisu w starostwie nie mają prawa żądać, bo dane te mają. Kiedyś w innym pokoju, dzis w dobie internetu na pewno bezpośrednio.
Akt notarialny - pewnie żeby określić wartość działki (odejmuje się ją od opłaty naliczonej - tak stanowi ustawa, ale konia z rzędem temu, kto widzi w tym sens.). Moim zdaniem wystarczy oświadczenie o wartości gruntu - jak kupiony w zeszłym roku, to mogę wpisać cenę z Aktu, jak ojcowizna, to trzeba ustalić w przybliżeniu cenę rynkową. JAk organ chce dokładniej to niech w ramach postępowania wyjaśniającego zleci na swój koszt wycenę (nie ma prawa żądać jej od inwestora).