PDA

Zobacz pełną wersję : Ile za pomocnika murarza?



świercz
06-06-2006, 09:26
Mam namiary na pomocnika za 600zł na miesiąc + wyżywienie. Nie mam pojęcia czy to dobra cena....

AldonkaS
06-06-2006, 10:28
Co do ceny sie nie wypowiadam, ale przemyśl jeszcze raz to wyzywienie.

tom17
08-06-2006, 10:47
Mam namiary na pomocnika za 600zł na miesiąc + wyżywienie. Nie mam pojęcia czy to dobra cena....
Nie wiem jak to ująć ale wydaje mi się że w przypadku zapłaty za pracę należy mówić o wynagrodzeniu a nie o cenie, ale to oczywiście drobiazg. Wiem ze jest bezrobocie i "pracowników niewyspecjalizowanych" opłaca się nisko. Niemniej jednak jeśli to ma być normalna budowa to człowiek bedzie pracował ok 10 godzin przez 6 dni w tygodniu czyli stawka wychodzi ok 2 zł 50gr za godzinę. Nie potrafiłbym czegoś takiego zaproponować drugiemu człowiekowi, nawet jeślibym wiedział że on się na to zgodzi bo np nie ma innej możliwości zarobienia na utrzymanie rodziny...
Odpowiadając na Twoje pytanie, uważam, że ta "cena" nie jest dobra powinna być dwa razy większa.

Tak jak moja "przedmówczyni" zachęcam
przemyśl jeszcze raz to wyzwanie :)


ps też szukam pomocnika

rafal9
08-06-2006, 10:58
W kapitaliźmie ceny wyznacza rynek, ale w przypadku pensji istnieją jakieś granice przyzwoitości.
Także uważam, że to nie przystoi, aby bogaty inwestor tak wykorzystywał ludzi.

świercz
08-06-2006, 10:59
tak cena jest niska już to wiem... nie napisałem tu wielu szczegółów, które są istotne... hm... i juz nie bede pisał - może tylko to że ja tej ceny nie proponowałem - chyba bym nie śmiał, ale raczej z braku doświadczenia i obeznania w temacie.
co do wyżywienia to nie widze problemu...
do jakości pracy też nie bede miał żadnych wątpliwości że bedzie dobra.
pozdrawiam i dziękuje za uświadomienie w temacie.

świercz
08-06-2006, 11:11
....i czy ja coś pisałem o tym, że jestem bogaty??? :o

marcin_budowniczy
08-06-2006, 12:51
Standardowo dla osoby wykonującej proste prace fizyczne 5 zł na godzinę.
Bez wyżwienia.

AldonkaS
08-06-2006, 14:20
Mi się marzy, aby w mojej okolicy ktoś wziął do ręki łopatę o robił za 5 zeta na godzinę. U mnie to krzywo patrza na 9 zetów za godzinę i zastanawiają się wziąść taką robotę :evil: :evil: :evil:

tom17
08-06-2006, 14:57
świerszczu,
zdaję sobie sprawę że taka a nie inna stawka moze być uzasadniona w jakichś nietypowych sytuacjach i wcale nie chciałem Cię atakować.
:)
Niemniej jednak zadałeś pytanie bez podawania "kontekstu" a w tej sytuacji mogło dojść do nieporozumień.
Odpowiedziałem na Twojego posta bo niechciałbym żeby ktoś pomyślał, że przy standardowych warunkach współpracy ludzie na tym forum uważają takie wynagrodzenie za normalne.
Myślę również że poziom dochodów zleceniodawcy (bogaty/niebogaty) nie ma tu aż takiego znaczenia.
Drugiego człowieka trzeba traktować nie gorzej niż chciałoby się żeby nas traktowano.
Pozdrawiam, :wink:

świercz
09-06-2006, 09:23
świerszczu,
zdaję sobie sprawę że taka a nie inna stawka moze być uzasadniona w jakichś nietypowych sytuacjach i wcale nie chciałem Cię atakować.
:)
Niemniej jednak zadałeś pytanie bez podawania "kontekstu" a w tej sytuacji mogło dojść do nieporozumień.
Odpowiedziałem na Twojego posta bo niechciałbym żeby ktoś pomyślał, że przy standardowych warunkach współpracy ludzie na tym forum uważają takie wynagrodzenie za normalne.
Myślę również że poziom dochodów zleceniodawcy (bogaty/niebogaty) nie ma tu aż takiego znaczenia.
Drugiego człowieka trzeba traktować nie gorzej niż chciałoby się żeby nas traktowano.
Pozdrawiam, :wink:
masz 100% racje - nie jest to typowa sytuacja - dałem troche ciała zadając tak ogólnikowe pytanie :oops: , ale poprostu nie miałem pojęcia że to tak bardzo mało! potem przeliczyłem sobie np. 5zł/h po 8 h w tygodniu to juz wychodzi tysiak. Ale jak dobrze podkreśliłeś to nie jest typowa sytuacja, wiec wszyscy bedą zadowolieni. mam nadzieje że ten TeMaT uświadomi tez innym że trzeba wynagaradzać za prace z przyzwoitością

marcelina632
09-06-2006, 19:39
Mam namiary na pomocnika za 600zł na miesiąc + wyżywienie. Nie mam pojęcia czy to dobra cena....
cena jak cena tylko trzeba zadać sobie pytanie czyten pomocnik wypracuje tą sume dam przykład ja wciągu tygodnia zmieniłam dwóch
dopiero trzeci pracuje wmiare a poprzednicy nie warci byli nawet 10 zł

ifoni
19-06-2006, 08:10
U nas rok temu płaciliśmy 50 zł/dzień (pracowali od rana od 7-8 do 18-19) tak chcieli zreszta.
Pozdrawiam

gwd
21-06-2006, 19:28
50 zł./dzień... Chłopaki pracowali od 7-ej (czasami 7.30) do mniej więcej 17-18ej.

grzegorz1980
26-06-2006, 16:13
u mnie 5 zl za godzine bez wyzywienia - mlody, zielony,
7 zl ktory umial co nieco. praca 9-10 godzin dziennie

Pozdrawiam