PDA

Zobacz pełną wersję : reont?



Lakme
10-03-2003, 15:55
Jestem posiadaczką domu drewnianego STOLBUD JUNIOR II, pomimo, że dom nie jest stary - około 8-9 lat to niestety wszystko w nim nadaje się do wymiany /budował go amator/. Prosze mi poradzić czy powinnam zatrudnić projektanta , czy też warto domowymi sposobami remontować, ale od czego tu zacząć. Wokół domu mam dosyć sporą działkę /niecałe 20 arów/. Może powinnam dobudować się do starego domu i później wyburzyć. Ile kosztuje projektant i czy powinny to być projekty też wszystkich instalacji?
pozdrawiam

pitbull
12-03-2003, 07:38
Zalezy jakie sa Twoje zalozenia i potrzeby egzystecjalno-rodzinne (potrzebujesz rzobudowy, czy poprawy stanu technicznego?).

Lakme
07-04-2003, 09:36
W ZASADZIE POTZREBUJĘ DOMU DLA 2 OSÓBI NIE MAM SPECJALNYCH WYMAGAŃ, BARDZIEJ POTRZEBUJĘ PORAWY STANU TECHNICZNEGO. nIE MAM DZIECI, WIĘC NIE POTZREBUJĘ BUDOWAĆ DOMU NA POKOLEŃ, ALE NIE CHCIAŁABYM JAKO STARUSZKA /ZA 40 LAT/ MARTWIĆ SIĘ O STAN TECHNICZNY I REMONTOWAĆ.Wyobrażam sobie, że jeśli w tej chwili wyremontuję np. dach czy też instalacje to chciałabym już nigdy do tego problemu nie wracać.

pitbull
07-04-2003, 11:00
Czyli musisz zrobic generalny remont. Potrzebujesz wykonawce z doswiadczeniem lub fachowca typu kierownik budowy lub inspektor nadzoru ktory oceni stan techniczny budynku oraz zakres prac (w porozumieniu z Toba) niezbedny dla osiagniecia Twoich celow.

Lakme
16-04-2003, 16:42
A jakie są to koszty takiego kierownika budowy i czy powinnam zatrudniać go przez cały okres przeróbek? Ile może kosztować teki projekt

janrenovate
16-04-2003, 19:17
Aby móc ocenic stan techniczny domu,trzeba go dokładnie obejrzeć.
Wowczas mozna mówic o czym kolwiek.
Gdzie mieszkasz Lakme?

Lakme
18-04-2003, 17:50
Mieszkam pod Wrocławiem, ale chyba są jakieś widełki cenowe, żeby wiedzieć jakiego rzędu są to pieniądze. Czy to jest 1000 zł czy 10 000 zł a moze więcej