PDA

Zobacz pełną wersję : Doussie - czy to dobra cena



gieroy
07-06-2006, 18:44
Witam wszystkich. Przymierzam się do położenia w swoim nowym mieszkanku (pokój dzienny z aneksem kuchennym o pow.32 m)parkietu doussie natur 15mm gr. i 300-500 długość. Podoba mi się ten kolor i chyba to drewno ma dobre właściwości. Otrzymałem ofertę na parkiet 100 PLN netto + 7% + ułożenie i materiały. Koszt parkietu to 3745, chemia (lakier, podkład) 2490 i 1712 za ułożenie. Więc za całość wychodzi 7947. A-ha Lakier to jakiś niemiecki, coś jak Berg.... Mogę dostac upust 10 % na chemię i 5% na robociznę. No i oczywiście dodatkowo koszt listwy i jej przyklejenia. Uważam, że to chyba dobra oferta, ale wolę się upewnić. Ponadto nie polecają mi lakieru na wyski połysk tylko półma. Szczerze mówiąc wolałbym połysk, ale ponoć widać na nim wszystkie smugi i zadrapania. Czy na pewno dobrze wybrałem? I czy to dobra cena? Pomóżcie sie zdecydować. Będę wdzięczny za wszystkie uwagi, bo decyzję muszę podjąć do jutra do 12.00. Pozdrawiam forumowiczów.

olenia
07-06-2006, 19:40
jeśli mieszkasz w dużym mieście np. w warszawie to może jest to cena standardowa.
to wychodzi coś ponad 100 zł za metr robocizny i lakierów?czy coś źle obliczyłam?

mieszkam w 80 tys. mieście. chcemy kłaść na podłogę przemysłówkę z któregoś z egzotycznych drzew. ponieważ będziemy go kłaść w jodełkę a to przy przemysłówce wymaga trochę zachodu, płacić będziemy 55 zł za metr z lakierami.

normalnie robocizna kosztowałaby 30zł.

rtst
08-06-2006, 05:29
DORADZAM POŁYSK , MAM PÓŁMAT NA EGZOTYKU I ŻAŁUJE

gieroy
08-06-2006, 06:59
Dzięki. Niestety mieszkam obecnie w W-wie (praca) i jeszcze jakiś czas to się nie zmieni. Chemia + robocizna rzeczywiście wyjdzie coś koło 100 zł. Ale chyba się nie zdecyduję na tą firmę (PANTOM w TTW Opex na ul. Domaniewskiej) - poczytałem na tym forum i na forum Gazety - mają bardzo złą opinię. Nie chciałbym później mieć kłopotów. A może ktoś z forumowiczów ma sprawdzonego dostawcę i ekipę do ułożenia z przyzwoitymi cenami? Pozdrawiam