PDA

Zobacz pełną wersję : Przesunięcie granicy pomiędzy dwoma działkami



:Pablito:
08-06-2006, 12:35
Witam

Fakty:

Posiadam dwie działki przylegające do siebie na całej długości jednego boku. Na działki jest założona jedna Księga Wieczysta.
Wyglądają tak:
http://galeria.astro-forum.org/details.php?image_id=1228

Co chcę zrobić:

Chcę budować dom na działce z lewej strony, prawa działka nie będzie zabudowana.
Ze zględu na kszłt dzialki z lewej strony chcę przesunąć granicę tak by ją powiększyć (do czerwonej linii) by dom zmieścił się w odpowiednichj odległościach od granic (będzie na styk).
Chę również zrobić tak żeby działki miały oddzielne księgi wieczyste.

O co Was proszę:

Ano proszę Was byście poradzili jak to sprawnie przeprowadzić, tj. do kogo się udać, co załatwiać i na jakie koszty mam się przygotować.

Z góry dziękuję
Paweł

IzaM
13-06-2006, 14:47
Ja też chciałam przesuwać granice na działce na razie zrezygnowałam z tego. Co jak zrobić to na pewno skontaktować się z geodetą, który przeprowadzi nowy podział działek jeśli jest możliwy i wystąpić do sądu o założenie nowej księgi wieczystej dla jednej z działek.
W moim przypadku na razie wystarczyło na nasze potrzeby wystąpienie o nową księgę wieczystą dla działki na której chce się budować czas oczekiwania niestety 3 miesiące.

Koszty poda geodeta bo to zależy ile działek powstanie z nowego podziału - tak mi mówili geodeci.
Koszty nowej księgi wieczystej to znaczek skarbowy.

:Pablito:
15-06-2006, 21:40
IzaM, dzięki za info :)

Te trzy miesiące to mnie zmartwiły :-? Ciekawe ile by to zajęło Sądowi z mojego miasta. Chciałbym uniknąć przesunięcia ale chyba się nie da....

IzaM
19-06-2006, 14:03
No i jutro u mnie mija 3 miesiące jak złożyłam wniosek, właśnie się dowiedziałam, że moja sprawa nie została nawet ruszona :evil: .
Powodzenia, trzeba chyba tam codziennie dzwonić i pytać się co ze sprawą, żeby nie było tak jak w moim przypadku.