PDA

Zobacz pełną wersję : ciemne panele - praktyczne czy nie?



green
08-06-2006, 14:28
Witam
mąż się uparł na ciemne panele (lapacho, merbau) w salonie. Pokoj ma 22 metry, kwadrat, jest od południa. Zastanawiam się tylko czy takie ciemne kolory nadają się do takiego pomieszczenia oraz czy taki kolor jest praktyczny.
Słyszałam opinie, ze na ciemnych panelach szybko widać kurz hmmm... Dodam, ze to ja głównie sprzątam nie on wiec trochę się obawiam czy nie dorzucę sobie tym samym pracy :-?

Z góry dziękuję za opinie.

fracek
08-06-2006, 19:59
Witam.Mam na gornym poziomie podloge z debu wedzonego ( ciemny braz ) i wiem ze sa klopoty z utrzymaniem idealnej czystosci. Wszak samochod z czarnym lakierem rowniaz wyglada super tylko w salonie sam. chyba ze masz duzo czasu i sil.. Pozdrawiam

zielonooka
08-06-2006, 20:05
praktyczne - nie :( (kazdy pylek widać :-? , slady od bosych stóp itp)

piekne - TAK! (wg mnie :wink: )

robert!!!
09-06-2006, 14:03
Mam w sypialni panele w kolorze dąb antyczny co do kurzu to naturalne jest że od czasu do czasu trzeba sprzątać ale widocznej różnicy w porównaniu z panelami w innych pomieszczeniach (kolor i wzór babmus) nie widzę. Zgodzę się tylko z Zielonooką co do śladów bosych stóp. Ale wszystko to rzecz gustu, ja jestem bardzo zadowolony z ciemnych paneli. :D

rafał_27
12-06-2006, 20:11
czeœć,

wynajmowałem z żonš przez pół roku dom z ciemnym parkietem z jakiegoœ egzotycznego drzewa. Było piękne, ale tylko po posprzštaniu. Po moich powrotach z pracy żona zawsze mi powtarzała, że dziennie ok. 2x zamiata i 1x zmywa ten parkiet :evil: , aby tak œlicznie wyglšdał.
Wyglšd: SUPER, ale w naszym domu takiego mieć nie będziemy.
:lol:
Rafał

zielonooka
12-06-2006, 20:29
ja bede miala ciemna podloge (trudno bede szorowac :wink: :D )

Charlie
12-06-2006, 22:18
Cześć,
Mamy w salonie -25m2- dąb barwiony na wiśnię + super błysk. Niestety, ale idealnie to to wygląda zaraz po sprzątaniu. Z dnia na dzień jest coraz gorzej ale tylko w świetle dziennym. W sztucznym jest o`k :lol:
Za to na zdjęciach wygląda rewela !
Teściowie mają iroco (jasny kolor) i zawsze sprawia wrażenie czystości :roll:
Mnie to rybka ale zona ma problem - brak komfortu, estetyki i takie tam pierdy :wink:
Pozdrawiam

Maxtorka
13-06-2006, 06:49
W całym domu mamy ciemne podłogi .
I jakby to powiedzieć - płaczę i czyszczę 8) :wink:
W mieszkaniu też mieliśmy ciemne i wiedzieliśmy w co się pakujemy .
Postanowiliśmy więc poszukać jaśniejszych odcieni rudości i po pół roku poszukiwań wybraliśmy dokładnie to samo :P
Wyglądają super :D . Nie żałujemy , choć mop stoi zawsze w pogotowiu :wink:

Falki
13-06-2006, 15:34
Trochę to wygląda na sadyzm, ale może dzięki temu uda się uratować niewinną dziewoję przed makabrycznym zadaniem codziennego mycia ciemnego parkietu ;-) u mojego szwagra są ciemne panele - notabene w pokoju od południa - i strasznie na nich widać kurz. Pasują do wnętrza itp. ale sprawiają wrażenie ciągłego brudu - a są regularnie sprzątane ;-) u kumpla z pracy jest to dokładnie to samo.

Zastanówcie się mocno nad ciemną podłogą, to nie jest kwestia "trudne w utrzymaniu, ale ładne", bo NIGDY nie będą ładne po wyniesieniu ze sklepu. Moim zdaniem bardziej na miejscu byłoby określenie "potencjalnie ładne, ale zawsze brudne".

Rafal_G-ce
14-06-2006, 07:40
A macie matowe, czy błyszczące? Znajomi mają matowe ciemne panele w calym domku i sprzatają ..... raz w tygodniu. Jestem u nich często i wygladają naprawdę ładnie i ... CZYSTO!
Ja mam w mieszkaniu jasne panele błyszczące. Sprzątamy praktycznie codziennie, widać nie tylko ślady stóp, kurz ale też "mazy" po zmywaniu.

Maxtorka
14-06-2006, 08:47
My mamy półmat , ale i tak te wszystkie ślady o których piszesz widać .
Myśleliśmy o błyszczących ale po przetestowaniu zrezygnowaliśmy . Tu dopiero byłby płacz i zgrzytanie zębów :-?

alienka
14-06-2006, 11:33
Mamy ciemne na górze (laminat) i ciemne na dole (drewno-jatoba). Jedynie w pokoju syna - klon.
Rzeczywiście sprzątać trzeba często bo widać każdy pyłek a mamy jeszcze psa i kota . Mieszkamy od grudnia ubiegłego roku, a mimo to nie zmęczyłam sie jeszcze na tyle, aby przestały mi się podobać. Bo ciemna podłoga, według mnie, jest po prostu piękna.

Toffi
14-06-2006, 11:42
Mam w sypialni panele w kolorze dąb antyczny co do kurzu to naturalne jest że od czasu do czasu trzeba sprzątać ale widocznej różnicy w porównaniu z panelami w innych pomieszczeniach (kolor i wzór babmus) nie widzę. Zgodzę się tylko z Zielonooką co do śladów bosych stóp. Ale wszystko to rzecz gustu, ja jestem bardzo zadowolony z ciemnych paneli. :D

Robert, dąb antyczny jeśli był Kronopolu to nie był on taki ciemny jak np. dab winny tego samego producenta.

Jeśli chcecie ciemną podłogę z połyskiem to proponuję rozejrzeć się za czymś co posiada także strukturę która troszkę ukryje zabrudzenia. Np. Firma Tarkett ma takie panele w ofercie.

maly
12-07-2006, 16:47
mam ciemna podlage i jestem z niej zadowolony. dab barwiony na wenge. matowy. nie widac brudu, ale napisze cos co nikt nie pisal, mimo ze jest powierzchnia mat, to jak swieci slonce to potrfi tak swiatlo sie odbijac, ze wogole nie widac co jest na podlodze, nie mowiac juz o kolorze. ale tylko miejscami pada mi slonce na podloge i tylko z rana...