PDA

Zobacz pełną wersję : okna drewniane POZBUD - czy ktoś je ma?



darek_wy
09-06-2006, 12:26
Dostałem ofertę na trójszybowe softline z U=0,5W/m2K.
Czy ktoś ma coś takiego? Jak się sprawują?

Wood
30-09-2006, 13:14
Znam te okna i firmę mają bardzo dobre ceny i wysoką jakość.Widziałem je u mojego kuzyna są o.k.Firma w której pracuję wprowadza je do oferty.

bwojtek
30-09-2006, 14:15
A co to za wkład szybowy o współczynniku 0,5? Znasz może budowę?

lazik
30-09-2006, 14:43
A co to za wkład szybowy o współczynniku 0,5? Znasz może budowę?
http://www.urzedowski.com.pl/oferta-okna.php?prod_id=203&opis_id=324

bwojtek
30-09-2006, 14:51
Za dużo tam nie ma... 3 szyby i krypton... A odległości? No i teraz pytanie... Jak to się mieści w profilu DJ68 albo podobnym??? Bo chyba galux to produkt wyłącznie firmy Urzędowski...

lazik
30-09-2006, 14:53
Za dużo tam nie ma... 3 szyby i krypton... A odległości? No i teraz pytanie... Jak to się mieści w profilu DJ68 albo podobnym??? Bo chyba galux to produkt wyłącznie firmy Urzędowski...
Galux to profil 88. Z szybą 0,5 zwie się to Galux ORO

bwojtek
30-09-2006, 15:02
A odpowiedź na pytanie?

lazik
30-09-2006, 15:05
A odpowiedź na pytanie?
Zadałeś 3 pytania ja odpowiedziałem na te co mogłem/potrafiłem. Nie pracuję w Urzędowskim, tylko najzwyczajniej takie okna kupiłem, także to co sam kiedyś wyszperałem podałem tobie.

Z info jakie jest na necie wychodzi że 40mm jest na zestaw trzyszybowy i tak jak na rysunkach z powyższego linku najwidoczniej szyba się w tym mieści.

bwojtek
30-09-2006, 15:09
No dobrze. Widać jesteś umysł ścisły :wink:
W takim razie zadam pytanie jeszcze raz ale precyzyjnie:
Jak pakiet 40mm (powołuję się na poprzedzający post) mieści się w skrzydle okna na profilu DJ68 (albo podobnym), które produkuje firma PozBud?

lazik
30-09-2006, 15:17
No dobrze. Widać jesteś umusł ścisły :wink:
W takikm razie zadam pytanie jeszcze raz ale precyzyjnie:
Jak pakiet 40mm (powołuję się na poprzedzający post) mieści się w skrzydle okna na profilu DJ68 (albo podobnym), które produkje firma PozBud?
Być może profil DJ88 a nie DJ68? Sugerowałem się samym pytaniem o trójszybowy zestaw i najzwyczajniej przeoczyłem ten POZBUD w temacie. Jak sam widzisz strona POZBUDu jest jeszcze gorsza niż Urzędowskiego jeśli chodzi o informacje techniczne. Być może jakiś pracownik się wypowie co to te 0.5 w POZBUDzie naprawdę jest.

bwojtek
30-09-2006, 15:23
Amen :wink:

Wood
02-10-2006, 10:38
No dobrze. Widać jesteś umysł ścisły :wink:
W takim razie zadam pytanie jeszcze raz ale precyzyjnie:
Jak pakiet 40mm (powołuję się na poprzedzający post) mieści się w skrzydle okna na profilu DJ68 (albo podobnym), które produkuje firma PozBud?
W Pozbudzie aktualnie jest dostępny pakiet szybowy o k=0,4w/m2 o budowie 4n-12-4-12-4n z ciepłš ramkš i dwiema szybami zewnętrznymi z planithermem .Montuje się je w profilu 68 dzięki głebszemu frezowi od strony zewnętrznej i zastosowaniu płytszej listwy przyszybowej.Ale osobiœcie uważam ,że lepiej montować ten wkład w profilu pogrubionym 78mm (coœ pomiędzy dj-68 a ju-88 Urzędowskiego).

bwojtek
02-10-2006, 11:39
Taki wkład 4n-12-4-12-4n ma na pewno 0,4W/m2K? Coś zaniżona mi się ta wartość wydaje... No a "głębsze frezowanie" niestety wg mnie osłabia konstrukcję okna...

pkm
02-10-2006, 11:50
to jeszcze moje pytanie, ile takie cudo kosztuje?

lazik
02-10-2006, 12:22
to jeszcze moje pytanie, ile takie cudo kosztuje?
POZBUD - nie wiem, ale na Urzędowskiego są oficjalne cenniki więc możesz popatrzyć.

Wood
02-10-2006, 13:28
Średnio ceny są bardzo podobne Urzędowski jest tąńszy w oknach tzw typowych ,a POZBUD w nietypowych.

Rezi
02-10-2006, 16:24
znam Pozbud od strony kuchni
polecam co do jakości i podejscia do klienta - cen nie znam

tomjot
02-10-2006, 21:15
Bardzo mi się podobały ich okna - byłem w ich hmm.. sklepie fabrycznym w Luboniu, ale podejście do klienta - fatalne! Nie mogłem się pomimo kliku maili ponaglających doczekać na ostateczną wycenę - jeszcze rozmawiałem z nimi na Budmie przed podjęciem ostatecznej decyzji co do okien - byli jednym z faworytów (choćby dlatego, że w pobliżu Poznania są jednym z niewielu producentów drewnianej stolarki okiennej) no i.. wybrałem Gebauera :lol:

Wood
04-10-2006, 13:39
Stara handlowa zasada się potwierdza :D Producenci produkują a handlowcy sprzedają.Mi też jest nieraz bardzo ciężko rozmawiać z ludżmi z fabryk .I tak pomimo fajnego i ciekawego wyrobu wybrałeś inny towar

anba
28-09-2011, 23:33
Ja mam stolarke Pozbud okna i drzwi i jestem bardzo zadowolony. Cos co ma 4 lata gwarancji powinno sluzyc przez dzisiatki lat.Zastanawialem sie dlugo ale doszedlem do wniosku ze okna plastikowe to przeszlosc. na zachidzie juz odezsli od plastikow.Estetyka wizualna oraz w dotytyku nie do porownania a roznica w cenie minimalna.

maysee
29-09-2011, 09:30
Reklamowa ofensywa - tak to bywa i tak to sie nazywa ;)

zachcianka
23-03-2012, 17:26
znam Pozbud od strony kuchni
polecam co do jakości i podejscia do klienta - cen nie znam

A ja znam od strony klienta, zareklamowałam drzwi za 10 tyś. Reklamacja rozpatrzona półtora roku temu pozytywnie, drzwi zostały wadliwie wykonane (o 3 mm za szerokie i uszkadzają framugę) DO DZIś, FIRMA NIE WYMIENIŁA, NIE NAPRAWIŁA.... NIC. CZEKAM PÓŁTORA ROKU NA NAPRAWĘ GWARANCYJNĄ... Bardzo odradzam POZBUD.

maysee
23-03-2012, 20:48
A do mnie juz niedlugo trafia okienka Pozbudu, drewno- palapi/matoa na profilu 68, suwanki HST na profilu 80. Wszedzie 3 szyby, kolor - nie pamietam ale czerwony. Popisze moje wrazenia i odczucia.

Charlie
24-03-2012, 00:15
Ja mam stolarke Pozbud okna i drzwi i jestem bardzo zadowolony. Cos co ma 4 lata gwarancji powinno sluzyc przez dzisiatki lat.Zastanawialem sie dlugo ale doszedlem do wniosku ze okna plastikowe to przeszlosc. na zachidzie juz odezsli od plastikow.Estetyka wizualna oraz w dotytyku nie do porownania a roznica w cenie minimalna.

...ale 2 garki i patelnię ogarniasz ?

Kamilekk
07-08-2012, 18:01
dołączam do tej opinii Zachcianki . Skandaliczna firma pod względem reklamacji

oleg1
19-07-2014, 14:59
W przypadku reklamacji klient nigdy niema racji nawet jeżeli posiada dowody w postaci nagrań z monitoringu

oleg1
19-07-2014, 16:22
Witam.w 2013 zakupiliśmy okna z pozbudu zapewniano nas o najlepszej jakości i faktycznie produkt bardzo ładny .w sumie 13 okien i okno tarasowe przesuwne hs okna zamontowano w maju i po tygodniu pierwsza reklamacja pojawiła się pierwsza rysa pęknięcie na belce dolnej części stałej kazano mi czekać na serwis który dotarł po 4 miesiącach pęknięcia posmarowali pędzlem i gotowe zgłosiłem iż reklamacja pozostaje niezałatwiona i czekam na naprawę wadliwego produktu lub wymianę w odpowiedzi usłyszałem czekaj pan na słoneczna pogodę i tyle wiosna pęknięć było już ok 6 serwis zawitał z początkiem lipca 2014 sprzedawca okien zapewnił że to najlepsi serwisanci z Pozbudu zawitają na moją budowę naliczyli 10 pęknięć i stwierdzili że drewno ma lukowe pęknięcia i lepiej jest wymienić niż naprawiać wadliwy element ale po rozmowie z panem J.M z Pozbudu stwierdzono że da się to naprawić przed rozpoczęciem robót naprawy wymagał jeden element i po zakończeniu prac serwisowych elementów wymagających naprawy jest 7 .po tygodniu przyjechał kolejny serwis z firmy Pozbud i stwierdzili nieprawidłowości lakierowanie niezgodnie ze sztuką lakiernicza zacieki uszkodzenia innych elementów i najciekawsze czego się wypierają użycie mojego prywatnego czyścika do piany pistoletowej w celu usunięcia wodnej farby po tych czynnościach lakier na kolejnych elementach zmatowiał a element listwy dolnej plastikowy uległ zniszczeniu reasumując zażądałem wymiany części stałej odpowiedź panie naprawimy na zasadzie wstawki zewnętrznej dolnego elementu moim zdaniem produkt nigdy nie będzie odpowiadał temu produktowi za który zapłaciłem i który jest w umowie więc rezygnuję z umowy i wystąpiłem o zwrot pełnej kwoty oraz kosztów związanych z uzupełnieniem elewacji oraz tynku wewnątrz wraz z należnymi odsetkami .co będzie dalej napiszę

Charlie
20-07-2014, 17:40
Trzeba było aluminiowe kupić - będziesz się bujał ze 2 lata po Sądach.

ok**t
20-07-2014, 22:19
...... będziesz się bujał ze 2 lata po Sądach.

Optymistyczny scenariusz.... ja obstawiam 5 lat ;)

oleg1
21-07-2014, 08:16
Optymistyczny scenariusz.... ja obstawiam 5 lat ;)

Witam.A ustawa o prawach konsumenta? PO CO ? ją w takim razie napisano istnieje jeszcze Sąd Konsumenta lecz jest jeno małe ale ?potrzebna jest zgoda obydwu stron?