PDA

Zobacz pełną wersję : Czyszczenie kostki betonowej



Merida
09-06-2006, 13:48
Proszę o informację czy wiecie w jaki sposób usunąć plamy z kostki betonowej - pozostałości po tynkowaniu. Zastosowanie szopa firmy Atlas spowodowało, że dotychczasowe plamy "rozlazły się". Znalazłam nazwy jakichś środków z internecie np. Rivas, ale podobno jest to bardzo żrący środek więc nie wiem czy stosowanie go we własnym zakresie to dobry pomysł. Profesjonalna firma życzy sobie 20zł/m2 - to trochę drogo wychodzi.

Lee
09-06-2006, 21:01
Pare razy w tygodniu usuwamy takie plamy po tynku,wapnie na kostce.Stosujemy do tego kwas solny 33% rozcienczony w 1/10 czyli litr kwasu na 10 litrów wody, Polewasz kostke jesli to tylko plamy to pare sekund i ejdzie jesli jest jeszcze zaprawa to mietla ryżowa i potrzec, jak juz wszystki zlejesz to zmyj kostke czysta wodą
Używamy kwasu solnego do mycia tynków zwirowo- tarasowych, po takim kwaszeniu kamyczki sie swieca jak psu ... :lol:
Mamy go w beczkach 25 litrowych po 70 zeta beczka. Jesli gdzies go kupisz to napewno wyczyscisz kostke.

jacekj
12-04-2009, 15:32
witam:)
Podepnę się pod ten temat i zapytam czym mozna oświeżyć kilkunastoletnia kostkę? Chodzi mi o zabrudzenia powstałe w trakcie użytkowania.
Próbowałem ciśnieniowo ale niewiele pomaga. Dlatego potrzebna będzie chyba jakaś chemia :)

Bobek
12-04-2009, 16:25
To moze macie pomysł jak wczyścic wiekowa kostke granitową ,mam taka z odzysku za niewielkie pieniadze i coś z tym trzeba będzie zrobic

Tomciooo
15-04-2009, 21:24
Możesz ją wyczyścić karcherem po ułożeniu, albo szczotkowani :)))
Po za tym jeśli to jest "wiekowa" kostka to na pewno ma dosyć ciemny odcień którego się już nie pozbędziesz


To moze macie pomysł jak wczyścic wiekowa kostke granitową ,mam taka z odzysku za niewielkie pieniadze i coś z tym trzeba będzie zrobic

jacekj
15-04-2009, 23:15
Po za tym jeśli to jest "wiekowa" kostka to na pewno ma dosyć ciemny odcień którego się już nie pozbędziesz
[/quote]
dzieki, nie ma to jak pocieszająca informacja :(