PDA

Zobacz pełną wersję : domy kostki/gierkówki - pomys?y na przebudow?



ilona
07-02-2002, 17:37
Jeśli ktoś pamięta artykuły nt.przebudowy sześciennych klocków, albo sam ma takie doświadczenia za sobą, proszę o poradę.Nie piszcie tylko,żeby zburzyć i wywieźć na gruz. Ja chcę/muszę w moim klocku zamieszkać. Czy widział ktoś ładną adaptację bez dobudowy stromego dachu?


<font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: redakcja dnia 2002-05-09 11:31 ]</font>

17-02-2002, 09:45
Jaj nie chcesz ładnego dachu dom należy zburzyć i wywieść na gruz

17-02-2002, 11:16
ja widzialam w muratorze chyba
i na pewno w ladnym domu. a moze kolebkowy dach, troche drewna na elewacji??
lub w duchu nowoczesnym-balustrady metalowe, jakas asymetria w bryle (moze cos dobudowac na wzor modernistycznych willi?) ja tak tylko improwizuje po chlopsku,ale widze to i jestem pewna za da rade
pzdr

budowlaniec
17-02-2002, 13:10
To budownictwo tymczasowe i po czterdziestu latach użytkowania kwalifikuje się do kapitalnego remontu. Patrząc na sposób wykonawstwa tych budynków, gdzie pion jest widoczny jedynie na ustawionej na podkładkach (regulacje fabryczne nie starczają) lodówce, a poziom w szklance z herbatą, koszt doprowadzenia tych klocuszków do ideału mija się z celem. Wskazując na powyższe rozbiórka jest idealnym rozwiązaniem. Nie czarujmy się po co nam picowanie tej epoki - he he he.

17-02-2002, 17:54
no tak, jesli chodzi o wzgledy techniczne to pewno tak jest. ale jesli Twoj dom nie jest w najgorszym stanie i musisz tam zamieszkac, to moze da sie cos zrobic

25-03-2002, 12:17
jeżeli chcesz zamieszkać dłużej w swoim klocku to musisz zrobić mała modernizację.
- ocieplenie i nowe tynki co pozwoli Ci zmienić kolorystykę budynku i fakturę ścian.
- nie obejdzie się bez remontu dachu jeżeli jest to klasyczna kostka to do obcieplenie dachu urzyto parę ton żużlu i to przy bardzo słabej paroizolacji, która po 20latach z regóły nie spełnia swojego zadania a więc można tu przy okazji pomyśleć nad nowym kształtem dachu.

25-03-2002, 12:17
jeżeli chcesz zamieszkać dłużej w swoim klocku to musisz zrobić mała modernizację.
- ocieplenie i nowe tynki co pozwoli Ci zmienić kolorystykę budynku i fakturę ścian.
- nie obejdzie się bez remontu dachu jeżeli jest to klasyczna kostka to do obcieplenie dachu urzyto parę ton żużlu i to przy bardzo słabej paroizolacji, która po 20latach z regóły nie spełnia swojego zadania a więc można tu przy okazji pomyśleć nad nowym kształtem dachu.

kodi_gdynia
25-03-2002, 12:29
Zuważyłem, że początek XXI wieku to powrót do tzw. bryły o płaskim dachu. Tak więc głowa do góry, stosując super elewację z dobranym kolorkiem, nowymi oknami itp. możesz uzyskać oszałamiający efekt.

Pooglądaj Muratora i poszukaj projektów tam zamieszczonych. Zobaczysz jakie teraz projektuje się domy. Mi to się bardzo podoba i trąci bardzo dużą nowoczesnością.
Pozdrawiam

redarch
09-05-2002, 09:55
Odwagi! Właśnie rusza akcja "Muratora" przebudowy takiego domu. Już w czercowym numerze dowiecie się szczegółów. Będziemy przebudowywać dom-kostkę, pokazując krok po kroku, co warto zrobić.
Zorganizowaliśmy konkurs dla architektów na projekt przebudowy. Będzie można zobaczyć , co wymyślili. Będziemy też pokazywać udane przebudowy, więc - jeśli macie to już za sobą- napiszcie, pokażcie. Bardzo nas to interesuje.
Ilona - spokojnie, nie napiszemy, że lepiej zburzyć.

Rafter
09-05-2002, 20:03
Co byście nie zrobili to:
- dom będzie stary
- dom będzie nieustawny (chyba, że porozbijacie wszystkie działówki)
- dom będzie nieekonomiczny (chyba, że się go dociepli, wymieni okna, piec CO, rury i grzejniki)
- instalacja elektryczna będzie przestarzała (chyba, że się da nową)
I wiele innych rzeczy trzeba zrobić aby mieszkać lepiej.
Ale na 100% lepiej jest zbudowac od nowa.
Jedyną zaletą odnawiania starego to brak konieczności walki w urzędach i kupowania co chwila tych samych mapek z różnymi stempelkami po 600 zł za sztukę.

kodi_gdynia
10-05-2002, 07:46
Rafter zgadza się, bo też wychodzę z takiego założenie, że lepiej budować niż remontować, ale jeśli masz taką chatę to jakby nie patrzeć szkoda ją zbużyć. Z drugiej strony "rewitalizacja" takiego obiektu to to o czym piszesz. Plus tego wszystkiego jest taki, że mieszkasz a jak cię stać to coś tam remontujesz.

Generalnie jestem za odnawianiem takich budyneczków. Przemyślana koncepcja może być bardzo urocza w efekcie.

Pozdrawiam

redarch
10-05-2002, 11:48
To nie niechęć do załatwiania spraw w urzędzie powinna być argumentem za przebudową, a przeciw zburzeniu domu, bo przebudowa także wymaga pozwolenia na budowę. Natomiast warto się zastanowić nad kosztem burzenia i wywózki gruzu. To prawdziwy problem.

pitbull
10-05-2002, 12:06
Popieram przebudowywanie domow, wymaga jednakze wiecej wiedzy, czystosci i glebszego przemyslenia zakresu robot. Uwazam ze przebudowa jest bardziej wymagajaca niz budowa nowego.
Zreszta przebudowywalem dom co dalo mi ogromna satysfakcje.

pitbull
10-05-2002, 12:07
To jest jak operacja na otwartym sercu :smile:

Alicjanka
10-05-2002, 12:24
I koniecznie w porozumieniu z architektem!

Byłam teraz w Holandii i widziałam całe osiedla domów z płaskim dachem. Narzuca to jednak trochę konieczność modernistycznego wyglądu - duże okna, metal, szkło itp. Wyglądały bardzo w porządku.

<font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Alicjanka dnia 2002-05-10 12:26 ]</font>

redarch
10-05-2002, 16:22
Przykłady realizacji i projekty przebudowy klocka czy jak kto woli kostki pokazywał "Murator" na przykład w numerach: 11/2001 (kostka parterowa), 11/2000 (na dom ze spadzistym dachem), 11/1999 ( operacja "Zofia"), 10/2000 ("Domy z tej ziemi", Rozbudowa kostki")
Będzie więcej