PDA

Zobacz pełną wersję : Ogrodzenia BEKAERT



Benicio
11-03-2003, 10:17
Witam

Będąc ostatnio w OBI zwróciłem uwagę na ogrodzenia firmy BEKAERT. Wygląda (po bardzo pobieżnym oglądnięciu), że składa się to jak z klocków prawie, w związku z czym mozna spokojnie wykonać samemu, nie płacąc za "fachowców".
Czy ktos ma moze takie ogrodzenie zamontowane? Czy macie jakieś związane z nim doświadczenia?
pozdrawiam B.

Jasiu
11-03-2003, 11:29
Sam zamontowałem 80 mb takiego ogrodzenia. Do końca zostało mi jeszcze 40.

Wszystko idzie gładko:
1. W narożnikach musisz postawić słupki z poprzeczkami.
2. Rozciągasz pomiędzy nimi sznurek (linia prosta)
3. Potem co 2-3 metry wkopujesz słupki (pamiętaj, że słupki muszą być wkopane na 60 cm - do ogrodzenia 1,5 metra potrzebne są słupki 2,1) - słupki dokładnie pionujesz i zalewasz cementem (możesz dodać gruz, itp - innym sposobem jest robienie "stóp" i wkopywanie tak spreparowanych słupków)
4. Pomiędzy słupkami rozciągasz drut naciągowy: góra, środek i dół siatki
5. Drut do ostatniego słupka przykręcasz za pomoca "ściągacza" i naciągasz go i przymocowujesz do słupków klipsami.
6. Rozciągasz siatke i przymocowujesz do drutów i słupków za pomoca drutu wiązłkowego.
7. Siatki łaczysz poprzez przeplecenie ostatniego zygzaka :smile:

Wszystkie elementy kupujesz gotowe - nic nie trzeba dorabiać.

Porządniej jest zrobić z podmurówką - ale to już inna bajka.

W sumie we dwie osoby można robić 10-30 metrów ogrodzenia dziennie. Praca nawet przyjemna pod warunkiem, że nie ma upału i nie leje :smile:

Benicio
11-03-2003, 12:45
Jasiu

Dzieki piekne za szybką i kompetentna odpowiedź. Oczywiście w miare drążenia tematu, pojawiaja się nowe pytanie, zatem:
1. Czy w opcji bez podmurówki stosujesz taką blaszana podstawkę (sorry za nazewnictwo)?
2. Jak stabilna jest cała ta konstrukcja?
3. I oczywiście ile Cie to wyszło (z podmurówką lub bez)?

Pozdrowienia B.

Ryszard1
11-03-2003, 18:47
Siatka najlepsza jest powlekana PCV : nie trzeba jej malowac,
a jako podmurowka najprosciej dac gotowe elementy betonowe np krawezniki ulozone na tylko wyrownane podloze pod dolnym brzegiem siatki,

Jasiu
12-03-2003, 19:29
Słupki stawiałem na cegle (akurat miałem kupkę gruzu pod ręką)
B.ważne jest dokładne pionowanie i poziomowanie słupków (poziomica i rozciągnięty sznurek).

Wytrzymałość zależy od masywności stóp. Jeśli planujesz po nim łazić to musisz porządnie zabetonujesz słupki. Jak słupek będzie osadzony w bryle betonu 30x30x60 to nic go nie ruszy :smile:

Kosztu nie pamiętam (papiery mam w biurze) - jakieś 1-2 tysiące.

Wszystko powlekane - wygląda porządnie i (mam nadzieje) na wiele lat mogę o nim zapomnieć.

PS. Nie dałem dolnego naciągu (nie chciało mi się) i nie robiłem podmurówki. Zimą żoneczka rozsypała "chlebek dla ptaszków", i jakiś głupi dzik skutecznie sforsował siatkę (podgiął ją od dołu). Nazwałem go głupim bo 5 metrów dalej kończyło się ogrodzenie :smile:

Snowdwarf
17-04-2003, 06:28
ja także widziałem takie ogrodzenie...miałem tylko zastrzeżenia co do jakości powleczenia... w niektórych miejscach było ciutkę zdarte...i po zimie zaczęła brać ogrodzenie rdza...(ale miejscowo)
poza tym w miarę ok...
snow

tczarek
17-04-2003, 14:43
Bardzo spodobało mi się takie ogrodzenie u mojego Znajomego. Ja także zdecydowałem się na to. Mam obiekcje co do słupków narożnych czy są wystarczająco wytrzymałe. Ogrodzenie pięknie maskuje się w kolorze zielonym. Nie widać go z dalszej odległości. Ja zakupy robiłem w Praktikerze korzystając z 10 urudzin. Jak pogoda się wyklaruje przystępuję do montażu.
Pozdrawiam

18-04-2003, 12:52
Powiedzcie coś o cenie tego ogrodzenia,proszę.
Wydaje mi się ono takie "przemysłowe",ale skoro tak zachwalacie...:smile:
Wytłumaczcie kobiecie łopatologicznie-jak się je mocuje,jak z jego trwałoscia,jak z ceną w stosunku do innych siatek itd...
Dzięki
:smile:

Snowdwarf
22-04-2003, 06:34
droga opal wejdz na strone http://www.bekaert.pl
nie wiem czy akurat polska wersja strony działa (przed świętami nie działała) -jak nie to wejdz na dowolna (np. angielska, garden fence)

snow