PDA

Zobacz pełną wersję : Czy kłaść gładż na płytach kart.-gips



darekjen
12-06-2006, 07:03
Witam , mam pytanie odbieram mieszkanie od dewelopera, wewnątrz mam ścianki z
płyty kartonowo gipsowej. Z tego co widziałem gładż jest położona tylko na
łączeniach płyt i mocowaniach ich wkrętami, oraz na krawędziach. Powiedzcie
mi czy tak położona gładż wystarczy czy też powinna być na całych
powieżchniach płyt, moim zdaniem na całych, ale nie chciał bym wyjść na
głupka przy odbiorze i kłucic się o połozenie jej na całości.

OLA.J.
12-06-2006, 08:14
Na łaczeniach wystarczy , płyta G_K sama w sobie jest prosta, więc po co kłaœć gładŸ, należy tylko sprawdzić czy łšczenia sš dobrze wyszpachlowane, bo jesli na łšzenia nanieœli za dużo, to czasami trezba równac całoœć i kłaœć gladŸ na całoœć.

darekjen
12-06-2006, 08:31
Właśnie też się tego obawiam, bo jednak siatka na składaniach plus gładż w jednym miejscu - mogą powstać wybrzuszenia

OLA.J.
12-06-2006, 11:04
Jeœli robił to ktoœ, kto się zna to nie powstana, z regóły nic sie na karton gips nie nakłada, tylko na laczenia jesli wyszlifuja tak ze jest gładko do malwoania to nic nie trzeba poprawiać, wiem bo samam mam cały dom w płytach, i miałam do czynienia z jednym partaczem, a poŸniej przyszedł pan co się na tym zna i wszystko jest róne, sprawdz czy jest gładka sciana i nie ma wybrzuszeń, jeœli nie poproœ aby poprawili, czyli wyrównali paierem sciernym , a jesli schrzanili wtedy trzeba potraktować sciany gładziš

darekjen
12-06-2006, 11:18
dzięki za pomoc

OLA.J.
12-06-2006, 11:39
Nie ma za co. Im więcej kładziesz gładzi, cekolu, szapchli czy czego tam wtym większe prawdopodobieństwo, ze bedzie pękać, odłupywac się itd.

kiwal
12-06-2006, 13:29
witam

Wlasnie spogladam na mojego majstra robiacego sufit podwieszany Nie robi on gladzi na calosci plyt jedynie na laczeniach i na wkretach na laczeniach siatka musi byc on uzywa 5 cm szerokosci Jezeli wiecej gladzi zostanie to ja docierasz i po sprawie.Powodzenia

fracek
13-06-2006, 09:56
Gladz na zlaczach jest stosowana jakie niezbedne minimum. Zdaniem wielu fachowcow z tej gornej polki ktorzy dodatkowo maluja a wiec odpowiadaja za koncowy efekt powinno sie szpachlowac cala powierzchnie aby wyeliminowac ewentualne roznice w struktorze zwlaszcza po uzyciu farb lateksowych z polpolyskiem.Pozdrawiam.

OLA.J.
13-06-2006, 10:08
:o o a to sie zdziwilam, bo nawet na stronach regipsu o tym nie piszš , ma rónw sciany , opmalowane bez szpachlowania całosci , po czesci tez farbami z połyskiem ( włazience), o jakie wyelimonowanie różńic w syrukturze chodzi o użyciu farby, ja chyba nie wiem o co chodzi dokładnie :(

fracek
13-06-2006, 10:17
Papier w regipsie ma troche inna struktur niz wyczyszczona szpachla gipsowa.Po uzyciu walka z drobnym wlosiem moze byc widac delokatna roznice.Mam tak u siebie sufity kladziono bez szpachlowania i przy uzyciu szpachli i osobisie wole to drugie.

OLA.J.
13-06-2006, 10:46
no ja mam jeden sufit poszpachlowany , znaczy w jednym pomieszczeniu bo był ze tak powiem schrzaniomy i na szczescie nie widać róznicy, no nawet sie nie zastanawiałam nad tym ze róznice moga byc widoczne, a jakiej farby używałeœ, bo mam jescze troche scian do pomalowania, właœnie się maluja i chyba zaraz lece sprawdzić :o

Beithe
15-06-2006, 11:53
U mnie położyli płyty g-k tak, że nie trzymały równych płaszczyzn (były lekko wklęsłe na środku - ok. 3 mm) a po moim marudzeniu uzupełnili to cekolem na równo. Rozumiem, że będzie pękać? :( Nawet jeśli najwięcej jest na środku, a nie na złączeniach?

fracek
15-06-2006, 18:55
"Para" - lateks, opakowanie z zolta etykieta chociaz teraz wybralbym oryginalnego Becersa - taniszy i lepiej sie z niego zmywa rozne niespodzianki

darekjen
16-06-2006, 12:58
dzięki wszystkim, jeszcze nie przyjrzałem się dokładnie sciankom(łączeniom) bo naiwny developer chciał bym odebrał mu to mieszkanie bez odbioru bloku przez inspektora nadzoru. Ale będe miał wszysko na uwadze jak będzie równo - nie będzie górek to odbiore a jak nie to będą kładli na całość :D

volnaris
21-06-2006, 20:05
Witam.
Jak czytam tu niektore podpowiedzi to wlos mi sie jezy 8) bez obrazy oczywiscie. Plyty zawsze nalezy po calosci wygladzic szpachlowka !! to bardzo wazne, spoinowanie laczen nie ma tu niz do rzeczy. Prosze zaswiecic zarowka lub lampka nocna na plyty wykonczone bez szpachlowania po calosci i bedzie rozczarowanie. Jesli powierzchnia ma byc malowana, to bezwzglednie zawsze nalezy to zrobic. Papier ma inna strukture niz zaszpachlowane laczenia i pod odpowiednim katem swiatla zawsze to bedzie widac. Szpachlowka przede wszystkim bardzo wygladza, fazuje progi ktore powstaja po zaszpachlowaniu samych laczen ( nie sa one widoczne na oko) oraz przede wszystkim bardzo reguluje chlonnosc podloza, chodzi o to, ze malujac taka powierzchnie wysokiej jakosci farba nie bedziemy mieli problemu z podsychaniem farby po np kazdym kolejnym pasie od walka. Jesli ktos bedzie zainteresowany, to podpowiem jakich produktow uzywam, nie sa tanie, ale daja rewelacyjne efekty.

Pozdrawiam

OLA.J.
22-06-2006, 08:24
Nie szapchlowałam cłoœci, mam juz pomalowane na różne kolry, œwieciłam halogenem, a jakże, sciany sš gładnie i proste, to chyba zależy od fachowca, czy schrzani potem szpachluje czy sie postara

Luc Skywalker
22-06-2006, 12:13
Szpachlowanie G-K na calej powierzchni , to strata czasu . Wystarczy pokryc szpachla tylko polaczenia plyt i wkrety . Jest prosta metoda na malowanie tak przygotowanego G-K .

SeeSoon
24-11-2014, 20:17
Witam, odświeżę temat, a mianowicie zaczynam remont 15 lat temu mój ojciec zrobił ściany i sufit z płyt gipsowych, a na to położył kasetony. Ja właśnie zerwałem kasetony i na płytach został klej po nich. Teraz moje pytanko brzmi co można położyć na te płyty gipsowe żeby to miało i szybko się nie rozwaliło. Szkoda mi wyrzucać te płyty i kłaść w ich miejsce nowe. Proszę o poradę bo działam z remontem

Elfir
24-11-2014, 23:14
przeszlifuj je.

SeeSoon
26-11-2014, 14:45
Co mozna polozyc na taką płytę jaką gładź? Zrywajac kasetony troche mi sie uszkodziły

Elfir
26-11-2014, 16:26
oczywiście, np. Śmig.

ZakręconyGość
19-03-2021, 19:52
Witam
Mam następujący problem. Sufit podwieszony w suficie jest już wykonany. NIe mam na razie pomysłu na zamontowanie oswietlenia i nie mam kasy na wstawienie głośników sufitowych. Ale mam juz gościa, który mi kładzie gładzie w całym domu. Najlepiej dla mnie, gdyby sufit podwieszony z płyt GK pozostał bez gładzi, tak abym w późniejszym czasie mógł pościągac niektore płyty i poinstalować oświetlenie i głośniki.
Kwestia jest taka, że zaraz po gładziach wchodzą podłogi.
I teraz pytanie, czy są inne metody wykończenia sufitu podwieszanego bezinwazyjnie, bez zbytniego brudu i zacierania tak aby podłogi przetrwały
Pozdrawiam