PDA

Zobacz pełną wersję : utrzymanie drogi



Fin
12-06-2006, 09:08
Cześć,

martwi mnie sprawa utrzymania drogi dojazdowej, do drogi gminnej, która w moim przypadku jest własnością osoby sprzedającej działki budowlane. Jest to jedyna droga dojazdowa do tych działek.

Gmina wydała już kilka pozwoleń na budowę i wkrótce kilka domów zostanie zamieszkanych. Oczywiście jest na tej drodze służebność przejazdu i przechodu.

Pytanie:
Jakie obowiązki ciążą na Właścicielu tej drogi ? Czy musi on dbać o jej przejezdność (choćby po to, aby mogła tam dojechać pomoc w razie wypadku) ?

Gdzie mógłbym znaleźć regulacje prawne dot. tego tematu ?

dziękuję i pozdrawiam
Fin

Tomasz M.
12-06-2006, 09:46
Kilka wątków niżej masz chyba wszystko co trzeba wiedzieć: http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=44375
Nie mówię, że przed zadaniem pytania trzeba zawsze przeglądać całe Forum, ale pewne minimum nie zaszkodzi.

raffran
12-06-2006, 10:28
My mamy rowniez taka droge,z ta tylko roznica ze wlasciciele dzialek lezacych przy niej (osmiu) wykupili po kawalku tej drogi od wlasciciela. Droga ta jest slepa,a na koncu mieszka wlascicel.Plan jest taki, ze po zakonczeniu budow przy tej dzialce zamkniemy ja i utworzymy strefe zamknieta.

Fin
12-06-2006, 11:09
Kilka wątków niżej masz chyba wszystko co trzeba wiedzieć: http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=44375
Nie mówię, że przed zadaniem pytania trzeba zawsze przeglądać całe Forum, ale pewne minimum nie zaszkodzi.

Słusznie, przeczytałem wątki o przekazaniu dróg do gminy, a ten wątek przeoczyłem ..

Dzięki
Fin

Majka
12-06-2006, 15:13
My mamy rowniez taka droge,z ta tylko roznica ze wlasciciele dzialek lezacych przy niej (osmiu) wykupili po kawalku tej drogi od wlasciciela. Droga ta jest slepa,a na koncu mieszka wlascicel.Plan jest taki, ze po zakonczeniu budow przy tej dzialce zamkniemy ja i utworzymy strefe zamknieta.

przed tym właścicielem, czy włączycie go do enklawy?

raffran
12-06-2006, 18:32
Wlaczymy,wlaczymy,tez sie dolozyl.Przeciez nikt nie bedzie wstawal w nocy zeby mu szlaban podniesc :D