PDA

Zobacz pełną wersję : Pokażcie swoje małe toalety !!



arcobaleno
12-06-2006, 11:00
Witam !!
Mam mały problem i gorącą prośbę do forumowiczów. Na dole mamy mały wc-cik (1,2m x 1,3m),w którym ma być tylko miska podwieszana i mała umywalka z szafeczką pod spodem. Podobają mi się płytki w rozmiarze 25x35, ale mąż mówi, że będą źle wyglądać w tak małym pomieszczeniu...Dodam, że płytki mają być jasne z paskiem ciemniejszych(ale tylko trochę - czyli w sumie też jasnych) płytek w poprzek ściany(żeby dodatkowo nie wydłużać pomieszczenia). Myślałam o kolekcji matta z opoczna lub trawertino z cersanitu.
Czy moglibyście wklejać tu zdjęcia swoich małych toalet, żebym mogłą podpatrzeć jakie rozwiązania wybraliście u siebie i jak to w efekcie końcowym wygląda??

Pozdrawiam !!

gaga2
12-06-2006, 12:34
arcobaleno.
Ja mam takie właśnie WC. Małe, za to z dużymi płytkami 30 x 60. W kolorze kremowym ze wstawkami w kolorze wenge.
Płytki są położone poziomo. Ciemne (wąskie na 3 cm) wstawki to linie pionowe idące od drzwi na podłodze dochodzące do ściany gdzie jest umywalka, idące dalej do góry, a nad umywalką między tymi listawami jest wstawione duże lustro. Efekt dla mnie - rewelacja. To moja najładniejsza łazienka (WC).
Fotek teraz nie mam, ale jak mój ślubny wróci to postaram się coś zrobić i pokazać.
Płytki to: Uchi Crema 30x59; listy to pocięte płytki Espacios Wengue.
na podłodze są płytki Uchi crema 30x30. Wszystkie produkcji Saloni.
do tego taka mała umywalka:
http://lazienki.pl/technik/img/produkty_big/258947808477_1.jpg
Pozdrawiam,
gaga2

joola
13-06-2006, 23:56
Arcobaleno, mam toaletę 2x1,3 a w niej płytki o wymiarach 33x45 na ścianie, na podłodze 40x40. Wszyscy próbowali mnie przekonać, że to za duże kafle do tak małej łazienki a teraz mówią, że miałam rację i wizualnie pomieszczenie wydaje się większe. Nie wiem czy na zdjęciu będzie to widać...


http://images2.fotosik.pl/84/42b5c47c6973d8b9.jpg

monka
14-06-2006, 07:17
joola super ta łazienka :D jakie to kafle?
i jak się sprawują, nie są kłoptliwe w utrzymaniu czystości?

joola
14-06-2006, 07:33
Monka, dziękuję :oops: , ta łazienka to moja duma, choć zdjęcia nie oddają jej uroku. Hi, hi u mnie z łazienkami to jest tak: Mała robi wrażenie na gościach z powodu kafli a dokładnie dekorków, natomiast duża robi wrażenie, bo jest...duża :lol: . Jeśli chodzi o kafle, to są firmy Naxos czy jakoś tak. Kiedyś wklejałam zdjęcia w mimi wątku... Sprawują się idealnie, zero kłopotu, ściereczką i po krzyku. A łazienka jest na parterze i dosyć intensywnie użytkowana :wink:

monka
14-06-2006, 07:36
joolu dzięki za informacje :D muszę poszukać takich kafli i zobaczyć jak się prezentują w realu...no jaką mają cenę :roll: :wink:

sebo8877
14-06-2006, 07:44
joola a do jakiej wysokości masz kafle??

Potem widze cos innego tynk strukturalny czu malowanie ??

Sebo8877

joola
14-06-2006, 08:00
Monka, poszukaj poszukaj. Kafle nie należą do najtańszych(ok. 120zł za m) ale te podstawowe kupowałam w drugim gatunku za pół ceny. Za to dekorki mnie wykończyły, na dodatek można je było kupić tylko po 12szt i chyba z pięć mi zostało. Ale co tam raz się żyje a efekt wynagrodził wszystko :wink:
Sebo8877, kafle mam generalnie położone na wys. jakieś 1,90 ale tam gdzie kabina do 2,10 i jeszcze tam gdzie lustro ciut wyżej niż 1,90 bo chciałam podłużne lustro. Nad kaflami mam położony...tynk elewacyjny bo miałam kupione wiaderko na próbę koloru i tak mi się ostało :wink: Tynk jest przemalowany na szaro i maźnięty taką srebrno złotą farbą, która się mieni(nie pamiętam jaką, ale kupowałam w Castoramie na dziale dekoracji), bo pasuje mi do wstawek w dekorkach. Jak na razie to rozwiązanie jest super, bo tynk "oddycha" i można go szorować do woli :wink:

sebo8877
14-06-2006, 08:19
senks :D twz tak che zrobić

Sebo8877