PDA

Zobacz pełną wersję : Kuchnia - jak ją zmienić?



kamila-t
12-06-2006, 11:38
Witam,
zdecydowaliśmysię zrobić remont w kuchni - głównie dlatego, że chcemy zamontować zmywarkę. Niestety nie wiem, czy gabaryty kuchni na to pozwolą :( .
Oto szkic pomieszczenia z obecnym rozmieszczeniem sprzętów:

http://img156.imageshack.us/img156/2284/projekt5uf.jpg (http://imageshack.us)

Bardzo proszę o wskazówki i propozycje rozmieszczenia szafek i innych sprzętów - przede wszystkim gdzie upchnąć zmywarkę :roll:

Pozdrawiam
Kamila

RysieK
12-06-2006, 12:21
Cześć
zakładam, że obecnie zlewozmywak jest w rogu 930x300.
Ja mam zlewozwywak jednokomorowy z ociekaczem, a ociekacz jest nad zmywarką. W ten sposób razem zajmują mniej miejsca. Spróbuj tak dobrać wymiary, aby je zmieścić na 930 mm.

Często, aby włożyć brudne naczynia do zwywarki należy resztki jedzenie wyrzucić do kosza lub wylać (zupa) do zlewu, dlatego zmywarka powinna być jak najbliżej zlewu i kosza.

Czy obecne ustawienie jest dla ciebie funkcjonalne?

Rysiek

kamila-t
12-06-2006, 16:30
Funkcjonalne jest, ale chciałabym wcisnąć tam jeszcze zmywarkę. Zastanawiam się tylko, czy nie utrudni mi to dostępu do dalszej części kuchni :o

dzióbek
12-06-2006, 18:00
Zgadzam się, ze zmywarka powinna być koło zlewu. A o jakiej wielkości myślicie 45 czy 60??

kamila-t
12-06-2006, 19:19
Myśleliśmy o 45...

BK
17-06-2006, 09:47
Zmywara tylko 60 cm, obok kosza i zlewu. Ja w ogóle nie mam ociekacza, od razu wkładam do zmywary, ociekacz szpeci ścianę. zlew jak najmniejszy, nie zmywam w zlewie. Zostawić jak najwięcej powierzchni roboczej blatu żeby było gdzie robić pierogi :)
Jak się da, to schować lodówkę - chyba że jest ładna i nowa :)
zrobic jedną szafkę za żaluzją i schować tam sprzęty typu malakser, mikser, parownik etc. Żeby były łatwo dostępne i niewidoczne i żeby nietrzeba było pokonywać toru przeszkód żeby je wydobyć. Dodatkowo, w takiej szafce mam 3 gniazdka z prądem na włączenie malaksera.

elza23
07-07-2006, 10:05
Cześć,
mam bardzo podobny układ do twojej kuchni. To co jest na dole rysunku, to chyba piec? U nas jest tak, że zmywarka jest zaraz obok lodówki, za nią jest zlew, potem blat, a na kuńcu w rogu kuchenka. ipowiem, że ten układ jest niezły, blisko zmywarki zlew, pod zlewem kosz. Nad zmywarką blat podręczny (np. na zrobienie kanapki czy herbaty). My mamy jeszcze dostawioną ściankę załaniającą od wejścia piec, a pod nim jeszcze szafkę, na której zmieściła się jeszcze mikrofala. Jak będziesz zainteresowana, mogę coś jeszcze wyjaśnić.

elza23
07-07-2006, 10:06
To znowu ja!
Teraz się dopatrzyłam, że ten "piec" to chyba zlew :oops: no to u nas jest piec! A zlew naprzeciwko, pod oknem.

warkot
07-07-2006, 15:21
w93 cm spokojnie smieści się zlewozmywak i mała zmywarka - komora 40 cmo pod komorą szawka na śmietnik, pod ociekaczem i blatem zmywarka, ja tak mam i sprawdza się rewelacyjnie - coprawda nie wiem czy mała zmywarka spełniała by moje potrzeby ale w Twoim przypadku raczej nie ma innego wyjścia. Zmywarka oddalona od zlewozmywaka to dorabianie sobie roboty a nie odejmowanie. Reszty przy tym układzie raczej nie da się zmienić

kamila-t
07-07-2006, 20:35
Dziękuję wszystkim za rady :)
Mam jeszcze jedno pytanie: zna ktoś solidnego i taniego :D stolarza z okolic Wejherowa lub Trójmiasta?