PDA

Zobacz pełną wersję : projekt C114 ZNANY



Strony : 1 [2]

Utilla
31-10-2011, 11:14
Witam emol7,
żeby dodać zdjęcia na forum wydaje mi się, że trzeba (jeśli jest inaczej przepraszam za niewiedzę) je najpierw umieścić na jakimś serwerze ja korzystam z http://republika.onet.pl/ ale każdy ma coś innego.
Później pisząc posta klikasz ikonkę ze zdjęciem i wklejasz tam skopiowany adres zdjęcia.

Gratuluję ekspresowej budowy ja też bym tak chciała i mam nadzieję, że w końcu się uda.

Jeśli chodzi o koszty i inne sprawy to proszę o wszystko :) ja dopiero czekam na pozwolenie na budowę miałam taki zapał jednak papierologia mnie dobija no i te urzędy. Niestety budowę zaczniemy dopiero po nowym roku a miało być tak pięknie.
Napisz proszę jakie macie ogrzewanie my chyba zdecydujemy się na piec wielopaliwowy, nie mamy możliwości podłączenia się pod gaz :(

Proszę o info na maila jeśli można
[email protected]

Pozdrawiam i GRATULUJE

emol7
31-10-2011, 15:55
Witam emol7,
żeby dodać zdjęcia na forum wydaje mi się, że trzeba (jeśli jest inaczej przepraszam za niewiedzę) je najpierw umieścić na jakimś serwerze ja korzystam z http://republika.onet.pl/ ale każdy ma coś innego.
Później pisząc posta klikasz ikonkę ze zdjęciem i wklejasz tam skopiowany adres zdjęcia.

Gratuluję ekspresowej budowy ja też bym tak chciała i mam nadzieję, że w końcu się uda.

Jeśli chodzi o koszty i inne sprawy to proszę o wszystko :) ja dopiero czekam na pozwolenie na budowę miałam taki zapał jednak papierologia mnie dobija no i te urzędy. Niestety budowę zaczniemy dopiero po nowym roku a miało być tak pięknie.
Napisz proszę jakie macie ogrzewanie my chyba zdecydujemy się na piec wielopaliwowy, nie mamy możliwości podłączenia się pod gaz :(

Proszę o info na maila jeśli można
[email protected]

Pozdrawiam i GRATULUJE


Ogrzewania na dzień dzisiejszy nie mam w ogóle,zamówiłem kominek i to będzie opcja dogrzewania zimą .
Mogłem też grzać elektrycznie ale zdecydowaliśmy się na kominek(DGP oczywiście zrobiłem przy budowie domu).
Nie pakujcie się w jakieś ogrzewania typu węgiel,eko groszek ,gaz itp.
Za parę lub może kilkanaście lat naturalnie wytępią ogrzewanie węglem nakładając wysoki podatek od środowiska.
Jeżeli macie gaz to jeszcze ok ale zobacz co się dzieje z cenami gazu. Myśl o budownictwie energooszczędnym ,niskoenergetycznym lub pasywnym a co do kosztów gwarantuję ci ,że wybudowałem znanego 114 jako dom pasywny w cenie jak inni pobudowali standard. Co do kosztów to skontaktuję się na maila.
Pozdrawiam

alleksandra
31-10-2011, 17:48
To ja też poproszę o kosztorys na maila [email protected]

konisko
31-10-2011, 22:42
Witam !
Proszę o info jak to Ci wyszło że masz taki współczynnik.
Ja w swoim domu też nie poprzestałem na podstawowych rozwiązaniach ale żeby aż tak ;) - napisz jakie przegrody itd. masz, ogrzewanie, wentylacje, inne sprawy mające wpływ na energooszczędność.
Czekam na niusy, może być na priv.
Pozdr.
konrad

emol7
01-11-2011, 09:25
Witam !
Proszę o info jak to Ci wyszło że masz taki współczynnik.
Ja w swoim domu też nie poprzestałem na podstawowych rozwiązaniach ale żeby aż tak ;) - napisz jakie przegrody itd. masz, ogrzewanie, wentylacje, inne sprawy mające wpływ na energooszczędność.
Czekam na niusy, może być na priv.
Pozdr.
konrad

Witam wszystkich i odpowiem na pytanie Koniska
Otóż mury fundamentowy zakończyłem jedną warstwą pustakiem ISOMUR.
Już na etapie fundamentów wszystko kazałem wyłożyć folią budowlaną czarną-koszt niewielki za to nigdy nie będzie w tym domu wilgoci.Na chudziaka dałem 30 cm styropianu super podłoga współczynnik 0,035.
Ściany wybudowałem z Porothermu 25cm a na to dałem 40 cm styropianu wsp.0,040.
Dach mam tak zwany zimny czyli izolacja jest nad sufitem,którą wykonałem z wełny o grubości 55cm oczywiście na przekładki 3x 15cm i 10cm wsp.0,039.
Wyeliminowałem maksymalnie mostki termiczne,okna trzy szybowe MS wsp.szyby 0,5 osadzałem na 5 cm styropianie(styrodur). Oczywiście zastosowałem rekuperację. Dom ustawiłem odpowiednio do stron świata tak że moim głównym ogrzewaniem jest darmowa energia słoneczna . Tak więc budowa takiego domu nie musi być wiele droższa ponieważ zrezygnowałem z całej kotłowni a to koszt około 30000 zł który po prostu przerzuciłem na więcej docieplenia i jeszcze zostało kasy. Wiem co będą zaraz wpisywać ,że to przesada tyle styropianu,że największy przyrost jest do 20cm a później jest to bez znaczenia ale dla takich niedowiarków mam kalkulator i tam niech po prostu zaglądną: http://www.styropiany.pl/index.cgi?oper=1&kod=kalkulator
Jak masz jeszcze jakieś pytania to napisz a jak mi podpowiesz jak wrzucić najłatwiej fotki tutaj to podeślę wam .
Pozdrawiam

jacek40lodz
02-11-2011, 22:46
gratulacje ,ja zaczynam w 2012 .Zobaczymy co z tego wyjdzie,będę w systemie gospodarczym budował więc liczę na zdrówko :)

jacek40lodz
02-11-2011, 22:49
Witam wszystkich i odpowiem na pytanie Koniska
Otóż mury fundamentowy zakończyłem jedną warstwą pustakiem ISOMUR.
Już na etapie fundamentów wszystko kazałem wyłożyć folią budowlaną czarną-koszt niewielki za to nigdy nie będzie w tym domu wilgoci.Na chudziaka dałem 30 cm styropianu super podłoga współczynnik 0,035.
Ściany wybudowałem z Porothermu 25cm a na to dałem 40 cm styropianu wsp.0,040.
Dach mam tak zwany zimny czyli izolacja jest nad sufitem,którą wykonałem z wełny o grubości 55cm oczywiście na przekładki 3x 15cm i 10cm wsp.0,039.
Wyeliminowałem maksymalnie mostki termiczne,okna trzy szybowe MS wsp.szyby 0,5 osadzałem na 5 cm styropianie(styrodur). Oczywiście zastosowałem rekuperację. Dom ustawiłem odpowiednio do stron świata tak że moim głównym ogrzewaniem jest darmowa energia słoneczna . Tak więc budowa takiego domu nie musi być wiele droższa ponieważ zrezygnowałem z całej kotłowni a to koszt około 30000 zł który po prostu przerzuciłem na więcej docieplenia i jeszcze zostało kasy. Wiem co będą zaraz wpisywać ,że to przesada tyle styropianu,że największy przyrost jest do 20cm a później jest to bez znaczenia ale dla takich niedowiarków mam kalkulator i tam niech po prostu zaglądną: http://www.styropiany.pl/index.cgi?oper=1&kod=kalkulator
Jak masz jeszcze jakieś pytania to napisz a jak mi podpowiesz jak wrzucić najłatwiej fotki tutaj to podeślę wam .
Pozdrawiam

Jak możesz przesłać konkrety jak- materiały,cena i koszta rob. będę wdzięczny [email protected] , a na skaype jestem jacek40lodz

jacek40lodz
02-11-2011, 22:51
Trochę zaniedbałam ten wątek :) Ale mogę się pochwalić pierwszymi efektami półrocznej pracy
https://lh4.googleusercontent.com/-HhYHH1VVOfk/Tq231xQDL5I/AAAAAAAAAWM/L3dhLVFaAUY/s600/20111029336.jpg
szkoda że tak daleko,z miłą chęcią bym obejrzał,ale i tak wam gratuluję i pozdrawiam - Jacek

alleksandra
03-11-2011, 06:57
To zapraszam na dziennik Tam jest trochę więcej zdjęć :)
emol7 a ja w dalszym ciągu czekam na kosztorys :) Jakoś ciężko mi uwierzyć że nie włączyłeś jeszcze ogrzewania No chyba że zapomniałeś wspomnieć że dom budujesz w afryce :D Co do zdjęć to ja wysyłam przez picasa Dla mnie najprościej chociaż dla mojego męża to czarna magia :) Ja jednak sądzę że zwykłe lenistwo :D

jacek40lodz
03-11-2011, 19:33
To zapraszam na dziennik Tam jest trochę więcej zdjęć :)
emol7 a ja w dalszym ciągu czekam na kosztorys :) Jakoś ciężko mi uwierzyć że nie włączyłeś jeszcze ogrzewania No chyba że zapomniałeś wspomnieć że dom budujesz w afryce :D Co do zdjęć to ja wysyłam przez picasa Dla mnie najprościej chociaż dla mojego męża to czarna magia :) Ja jednak sądzę że zwykłe lenistwo :D
alleksandra -dzięki za plany i też liczę na ten kosztorys od emol17, a co do męża to trochę wyrozumiałości :),nie każdy musi być alfą i omegą.Pozdrawiam

luckystar
04-11-2011, 08:45
Witajcie ,nie czytałam całego wątku ale pragnę się przyłączyć do budujących projekt c114a:) .Jesteśmy na etapie zalewania podłogi ,parapety i do wiosny koniec .Od marca/kwietnia zostaje nam wykończeniówka:) .Nie mogę się doczekać końcowego efektu i nie mamy jeszcze za bardzo pomysłu na aranżację:)

luckystar
04-11-2011, 08:54
Dodam ,że działkę kupiliśmy w lipcu 2010 r , 8 miesięcy trwało załatwianie pozwoleń na budowę ,zaczęliśmy w połowie kwietnia 2011 (czyli budujemy już ok pól roku) mieliśmy plany się wprowadzić na święta w grudniu ,ale niestety lato było bardzo wilgotne i mury nie wyschły więc budowlańcy nam odradzili .Najbardziej realnym terminem wprowadzki jest czerwiec 2012:) czyli już tuż tuż:) oby do lata...:)

Ela i Krzyś
04-11-2011, 11:02
Widzę, że temat się ruszył. Cieszę się bardzo.
My jesteśmy na etapie wierzby dachowej. Mamy postawione krokwie, w sobotę układamy styropian na strychu i robimy wylewkę miksokretem. W przyszłym tygodniu cieśle przychodzą deskować i papować dach. Mimo, że różne są opinię odnośnie deskować czy nie, my jednak stwierdziliśmy, że od przybytku głowa nie boli, a remont dachu w dalszych latach byłby kosztowniejszy niż deskowanie. Strop w projekcie jest Teriva, my poszliśmy starym sposobem i mamy lany z gruszki (mąż jest jednak za tym co sprawdzone przez lata). Budowę w tym roku kończymy na tym. Czytam, że niektórzy budują i wprowadzają sie w przeciągu roku, ja uważam, że to nie rozsądne. Znajomi jak tak zrobili, po dwóch latach mieli już remont kapitalny. Dom jednak swoje musi odczekać, odstać, wyschnąć, ale to jest tylko moje skromne zdanie, bez urazy. Postaram się wrzucić parę zdjęć w najbliższym czasie.

alleksandra
04-11-2011, 19:29
My zaczęliśmy załatwiać papiery chyba ba początku 2009 roku :D Zniechęciłam się bardzo do urzędników Najpierw problemy ze służebnością potem z kalenicą główną której nie mamy :) Ech... a jak już papiery były załatwione pogoda nie dopisywała i grunt był zbyt podmokły ale na szczęście teraz już jest nie do ruszenia My też zimujemy i zaczynamy znowu od wiosny

luckystar
04-11-2011, 19:54
nam budowlańcy powiedzieli ,że dom powinien "przeżyć" wszystkie pory roku do momentu wprowadzki ,u nas tak też będzie .We wszystkich pomieszczeniach chodzą farelki non stop .Jeśli chodzi o koszta to na razie wydaliśmy 325tys bez działki( działka 170tys-1734m2)

konisko
07-11-2011, 17:30
Witam wszystkich i odpowiem na pytanie Koniska
Otóż mury fundamentowy zakończyłem jedną warstwą pustakiem ISOMUR.
Już na etapie fundamentów wszystko kazałem wyłożyć folią budowlaną czarną-koszt niewielki za to nigdy nie będzie w tym domu wilgoci.Na chudziaka dałem 30 cm styropianu super podłoga współczynnik 0,035.
Ściany wybudowałem z Porothermu 25cm a na to dałem 40 cm styropianu wsp.0,040.
Dach mam tak zwany zimny czyli izolacja jest nad sufitem,którą wykonałem z wełny o grubości 55cm oczywiście na przekładki 3x 15cm i 10cm wsp.0,039.
Wyeliminowałem maksymalnie mostki termiczne,okna trzy szybowe MS wsp.szyby 0,5 osadzałem na 5 cm styropianie(styrodur). Oczywiście zastosowałem rekuperację. Dom ustawiłem odpowiednio do stron świata tak że moim głównym ogrzewaniem jest darmowa energia słoneczna . Tak więc budowa takiego domu nie musi być wiele droższa ponieważ zrezygnowałem z całej kotłowni a to koszt około 30000 zł który po prostu przerzuciłem na więcej docieplenia i jeszcze zostało kasy. Wiem co będą zaraz wpisywać ,że to przesada tyle styropianu,że największy przyrost jest do 20cm a później jest to bez znaczenia ale dla takich niedowiarków mam kalkulator i tam niech po prostu zaglądną: http://www.styropiany.pl/index.cgi?oper=1&kod=kalkulator
Jak masz jeszcze jakieś pytania to napisz a jak mi podpowiesz jak wrzucić najłatwiej fotki tutaj to podeślę wam .
Pozdrawiam

Witaj emol7
Godne pochwały Twoje "zaangażowanie" w ocieplenie domu.
To ja myślałem, że "przegiąłem" - na ścianach 20cm, na suficie 22cm - już czuje się lepiej ;).
U nas jest fajnie, ciepło, miło za gaz rachunki względne ;), natomiast u Ciebie to już pewnie możesz ciepło sprzedawać ;) hehe.
Generalnie dla mnie bomba, ciesze się, że inwestorzy tak patrzą na budowie - w przyszłość.
Stara metoda, dycha styropiany i pustak na główkę mam nadzieje odejdzie w zapomnienie.
Co do wrzucania fotek to metody są opisanie w FAQ forum.
Generalnie musisz gdzie w sieci posadowić swoje foto i potem link dać wiadomości i już fotka jest.
Pasadowić możesz np. na fotosik, imagestack albo inne - jest tego moc.
Jak sie nie uda to rzuc na email priv - podam Ci na Twoj priv.
Pozdr.
konrad

alleksandra
09-11-2011, 15:30
Wątek chwilowo ożył i znów zamarł....
luckystar też gdzieś słyszałam o tych porach Pamiętam jak mój kuzyn się budował i zaczynał w kwietniu to jego sąsiad zaczął w czerwcu i na święta bożonarodzeniowe się wprowadził Mój kuzyn wprowadził się jakoś na następne bożonarodzeniowe a jego "szybki" sąsiad mieszkał w wynajętym mieszkaniu z rodziną a ekipa remontowa kuła ściany i suszyła mury Sciany były masakrycznie zagrzybione Swoją drogą zastanawiam się czy tego grzybka się pozbyli całkowicie czy gdzieś po prostu sobie drzemie A ja zaklinam pogodę co by była jak najdłużej bezopadowa Dziś i jutro kładą rynny więc po weekendzie pójdzie dachówka bo w końcu przyjechała z Niemiec :D

emol7
09-11-2011, 19:47
witam
Konisko dzięki za pomoc z fotkami no i próbuję wrzucić 1 fotkę.http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/539bd98a0a80bd1a.html.
No dalej nie potrafię ale jest link do fotki
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7db56f36d6ec2fdd.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7870b25c5e0b63ce.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/32e40df84d5db363.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/117b48eeb064b3a0.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/84af556c9d70a356.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f7a985d510276c6f.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/de69950cab55bb76.html

Ela i Krzyś
10-11-2011, 09:19
Wątek chwilowo ożył i znów zamarł....
luckystar też gdzieś słyszałam o tych porach Pamiętam jak mój kuzyn się budował i zaczynał w kwietniu to jego sąsiad zaczął w czerwcu i na święta bożonarodzeniowe się wprowadził Mój kuzyn wprowadził się jakoś na następne bożonarodzeniowe a jego "szybki" sąsiad mieszkał w wynajętym mieszkaniu z rodziną a ekipa remontowa kuła ściany i suszyła mury Sciany były masakrycznie zagrzybione Swoją drogą zastanawiam się czy tego grzybka się pozbyli całkowicie czy gdzieś po prostu sobie drzemie A ja zaklinam pogodę co by była jak najdłużej bezopadowa Dziś i jutro kładą rynny więc po weekendzie pójdzie dachówka bo w końcu przyjechała z Niemiec :D
Witam wszystkich.
Cieszę się, że podzielacie moje zdanie odnośnie "przeżycia" wszystkich pór roku przez dom:wave:. U nas planowany termin przeprowadzki to Święta Wielkanocne 2013. Budowę zaczęliśmy w sierpniu 2011. Marzeniem naszym jest wprowadzić się jak najszybciej, ale rozsądek jest ważniejszy. Na zimę 2012/2013 dom planujemy skończyć (może zostanie mała kosmetyka) i będzie jedynie dogrzewany przez zimę tak aby wszystko sobie spokojnie schło i dochodziło do siebie. Mój dom wygląda teraz tak (mam nadzieję, że uda mi się wstawić zdjęcia). Jeszcze w dziś ma być położona papa na dach.
Pozdrawiam.

emol7
10-11-2011, 09:59
witam
odnośnie sezonowania domów to uważam ,że to banialuki wymyślane przez ludzi którzy nie mają środków na szybkie budowanie.Średnio w Polsce buduje się domy od2 -3 lat natomiast jeżeli chodzi sezonowanie i wysychanie to proszę sobie pomyśleć ,że domek który stoi parę sezonów to latem schnie a jesienią i zimą znowu ciągnie wilgoć.Podstaw to dobrze wentylować dom i po kłopocie.Mój kolega też szybko wybudował około7 miesięcy i mieszka w nim już od 5 lat i nic się nie dzieje typu grzyby czy tam podobne. Ja mieszkam od maja i też wszystko ok wilgotność waha się od 55%-66% czyli dobrze oczywiście rekuperacja jest włączona 24/h. Ktoś wyżej napisał ,że nie bardzo wierzy w to że nie grzałem jeszcze to zaręczam ,że nie grzałem a jeśli chce sprawdzić na własne oczy to zapraszam do Błotnicy Strzeleckiej osobiście.
Pozdrawiam

alleksandra
10-11-2011, 14:38
emolTak To ja jestem tym niedowiarkiem Czyli pewnie okien też nie otwieracie żeby ciepło nie uciekało :D
Powiem tak oglądnełam sobie zdjęcia na fotosiku i... Piękne fiolety w pomieszczeniach Natomiast dom z zewnątrz nie bardzo mi się podoba Już tłumacze o co mi chodzi, dom wygląda jak ktoś z bardzo wysokim czołem Jak dla mnie odległość między górną krawędzią okna i dachem za duża Co do sezonowania i braku funduszu na szybką budowę Jak to mówią co nagle to po diable Owszem można się wybudować w pół roku i zamieszkać Tylko załóżmy że na ktoś zaczyna się budować na wiosnę i wiosna mokra i lato też (jak np w tym roku) Czy uważasz za rozsądne kłaść tynki na mokre pustaki ?? Poza tym plusem tego że dom sobie postoi jest to że można przemyśleć wszystkie rozwiązania Owszem można przez budową zaplanować dokładnie co, jak i gdzie ale to nie to samo jak dom już stoi Więc suma sumarum zaczeliśmy się budować w maju i nie zamierzam się wprowadzić wcześniej niż pod koniec przyszłego roku Całą zimę poświęce na dokładne zaplanowanie co jak ma wyglądać i gdzie być

emol7
10-11-2011, 16:44
Alleksandra po co otwierać okna jak mam rekuperację? W domu mam permanentnie wymianę powietrza a konkretnie 110 m3 na godzinę ,lub jak mam imprezkę czy smażenie rybki włączam wentylację na 3 stopień (300m3) i w godzinę mam wymienione powietrze w całym domu w 100%.Jeśli chodzi o moją budowę to miałem farta bo od sierpnia do listopada 3 x padało.W tym roku też jest za.....cie w każdym bądź razie u nas.
Jeżeli chodzi o planowanie to wizję musisz mieć w głowie ale nie zaprzeczam ,że czas pozwala na ewentualne zmiany i przemyślenia.
Moje moto to- plan musi zawsze być- plan może się zmienić ale zawsze musi być.
Pozdrawiam

alleksandra
10-11-2011, 21:54
emol To wy macie w tej swojej miejscowości jakiś genialny mikroklimat bo u nas większość czerwca lało i cały lipiec też Swoją drogą to koleżanka która mieszka w gliwicach (a to chyba niedaleko Ciebie) też narzekała na deszczowe lato tego roku W każdym razie na śląsku słońce zawsze mocniej świeci i wszystko jest jakby większe i lepsze
Co do wizji to wizję mam ale czas pozwoli na to aby wszystko zgrać Żeby nie popełnić jakiś głupich błędów Taki jeden przykład Moja kuchnia :D miała być otwarta. potem zamknięta i tak w koło a teraz będzie półotwarta z możliwością wymknięcia w razie gotowania czegoś aromatycznego :D i nie wiem czy bym doszłą do pewnych wniosków wprowadzając się w pół roku
A powiedz mi jeszcze czy skoro nie musisz otwierać okien to znaczy że masz wszystkie okna stałe ?? No bo jest to w pewnym sensie oszczędność a dom jest na tyle niski że nie ma potrzeby otwierania okien do mycia

luckystar
12-11-2011, 08:27
emol piękny domek ,ale widzę sporo zmian w projekcie zwłaszcza jeśli chodzi o wielkość okien.Gratuluję:)
Byłabym ci wdzięczna jakbyś wkleił pozostałe pomieszczenia,może byś mi pomógł i zainspirował do urządzenia.

U nas już podłoga zalana :) maż dzisiaj jedzie podlać posadzkę :) .Ja już się nie mogę doczekać wykańczania domku

Poniżej wklejam stare zdjęcie(z sierpnia) jak jeszcze dach kończyli...:)

emol7
12-11-2011, 15:30
84576
witam
zdjęć z innych pomieszczeń nie mam i muszę się przyznać ,że jestem leniwy żeby je zrobić . Jeżeli ma ktoś pytania na temat kosztów czy budowy itp.to proszę o kontakt pod 502 296 276. Aha no wreszcie doszedłem do tego ,że potrafię wkleić zdjęcia.
lackystar jeśli dobrze widzę to okna też okleiliście styropianem czyli wyeliminowaliście mostek termiczny bardzo dobrze mało ludzi tak robi.
Co do zmian w projekcie to zrobiłem mało a okna mam jak były w projekcie, tylko te w salonie maksymalnie powiększyłem a komin dałem na zewnątrz bo w środku to pomyłka.Nie dość ,że komin w środku do tego dołóż kominek i cała przestrzeń salonu spieprzona-Z tym kominem to się Biryło nie popisał. Poza tym zlikwidowałem jeden pokój z którego powiększyłem pokój syna i zrobiłem garderobę.
Pozdrawiam

emol7
12-11-2011, 15:39
84577
Kąt nachylenia dachu musiałem podnieść do 30 stopni ze względu na warunki zabudowy :bash:(doszło mi kosztów = ca.50m2 dachu)ale uważam ,że fajnie wygląda aczkolwiek optymalny kąt nachylenia dla tego bungalow to 25-26 stopni:).
narka

luckystar
12-11-2011, 17:56
my też musieliśmy kąt podwyższyć do 30stopni .Emol no to na prawdę leń z ciebie śmierdzący:P .Ja za dużo o technicznych sprawach się nie wypowiem niestety bo wszystko robiła i nadal robi firma budowlana.

konisko
13-11-2011, 10:39
To wy macie w tej swojej miejscowości jakiś genialny mikroklimat bo u nas większość czerwca lało i cały lipiec też Swoją drogą to koleżanka która mieszka w gliwicach (a to chyba niedaleko Ciebie) też narzekała na deszczowe lato tego roku W każdym razie na śląsku słońce zawsze mocniej świeci i wszystko jest jakby większe i lepsze

Witaj aleksandra !
My prawie sąsiedzi ;) życze powodzenia w budowie.

Emol !,
przejrzałem fotki, wszystko ok, wnętrza to indywidualna sprawa każdego inwestora.
Zmiana kąta dachu wg nie niekorzystnie wpływa na bryłe domu, nawisy się robią duże i przysłaniają krawędz okna, dobrze jest jak dom stoi na podwyzszeniu lub wzgórzu wtedy ten mankament (IMO) znika troche.


W kazdym razie ciesze sie z Waszych postępów.


My już drugi sezon zimowy zaczynamy ;) narazie kominek spokojnie obsługuje cały dom.

Pozdr.
konrad

miloszenko
13-11-2011, 11:05
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/993866887f243e14.html


Witam, zauwazylem ciekawy patent na montaz okien, ktos podpowiedzial czy gdzie podpatrzone?? Liczyles moze ile to poprawi izoacyjnosc montazu??

Pozdrawiam

emol7
13-11-2011, 17:43
my też musieliśmy kąt podwyższyć do 30stopni .Emol no to na prawdę leń z ciebie śmierdzący:P .Ja za dużo o technicznych sprawach się nie wypowiem niestety bo wszystko robiła i nadal robi firma budowlana.
U mnie też wszystko robiły firmy:yes: ale ja osobiście pilnowałem jakości prac dzień po dniu- no wiesz pańskie oko konia tuczy:D.

emol7
13-11-2011, 17:57
Witam, zauwazylem ciekawy patent na montaz okien, ktos podpowiedzial czy gdzie podpatrzone?? Liczyles moze ile to poprawi izoacyjnosc montazu??

Pozdrawiam
Miloszenko nigdzie tego nie podpatrzyłem ale poprzez rozmowę o możliwościach budowania ścian z jednym inżynierem(zastanawiałem się nad klockami thermodom-tam jest mostek automatyczniewyeliminowany) sam wpadłem na taki pomysł.
Poprzez to wyeliminowałem mostek termiczny ,który występuje przy oknach większości budów w Polsce.
Jeżeli to nie problem to proszę podaj mi swój nr telefonu chciałem trochę popytać odnośnie twojego domu. nr mój jest parę wpisów wyżej albo prześlij mi na [email protected]. widzę ,że jesteś z Krakowa mam paru znajomych w Krakowie o okolicach.
Pozdrawiam Piotr

alleksandra
14-11-2011, 12:45
U mnie też wszystko robiły firmy:yes: ale ja osobiście pilnowałem jakości prac dzień po dniu- no wiesz pańskie oko konia tuczy:D.

Bardzo trafne określenie :D

luckystar
15-11-2011, 08:09
mój mąż się kompletnie nie zna jeśli chodzi o kwestie budownictwa i tak też musieliśmy zaufać firmie która nam dom stawia.Mamy zamiar za rok może dwa zrobić całe poddasze ,bo brakuje mi typowego pomieszczenia na suszenie ciuchów.I nie wiem jak ze schodami czy da się je umieścić gdzieś indziej ,bo póki co wg projektu wypadają w garażu a to kiepsko wygląda.Mam za to pytanie do emola ,ile mniej więcej wydałeś na wyposażenie?.

Ela i Krzyś
15-11-2011, 10:14
Witam.
U nas też troszeczkę podnieśliśmy kąt nachylenia dachu 23stopni. Dodaliśmy też ściankę kolankową na jednego pustaka. Poddasze nieużytkowe, będzie suszarnia i rupieciarnia. Chyba, że w przyszłości będzie potrzeba powiększenia domu:D:D:D

Emol7 mam pytanie:
1. Ile cm dałeś styropianu wokół okien, my też zamierzamy tak zrobić?
2. Czy na podłodze u siebie w domu masz granit i jaki?

Ela i Krzyś
15-11-2011, 11:22
Mój dom po przykryciu papą. Na ten rok już koniec. W tym tygodniu zabijamy okna deskami i czekamy wiosny.

emol7
15-11-2011, 18:44
mój mąż się kompletnie nie zna jeśli chodzi o kwestie budownictwa i tak też musieliśmy zaufać firmie która nam dom stawia.Mamy zamiar za rok może dwa zrobić całe poddasze ,bo brakuje mi typowego pomieszczenia na suszenie ciuchów.I nie wiem jak ze schodami czy da się je umieścić gdzieś indziej ,bo póki co wg projektu wypadają w garażu a to kiepsko wygląda.Mam za to pytanie do emola ,ile mniej więcej wydałeś na wyposażenie?.
Co konkretnie masz na myśli wyposażenie?

emol7
15-11-2011, 18:58
Witam.
U nas też troszeczkę podnieśliśmy kąt nachylenia dachu 23stopni. Dodaliśmy też ściankę kolankową na jednego pustaka. Poddasze nieużytkowe, będzie suszarnia i rupieciarnia. Chyba, że w przyszłości będzie potrzeba powiększenia domu:D:D:D

Emol7 mam pytanie:
1. Ile cm dałeś styropianu wokół okien, my też zamierzamy tak zrobić?
2. Czy na podłodze u siebie w domu masz granit i jaki?

Witam
na około okien dałem 5 cm twardego styropianu można dać też normalny biały ale będzie gorszy współczynnik.
Jeżeli chodzi o podłogi to cały dom jest w granicie -kolor szary. Granit to materiał najtrwalszy i ponadczasowy takie jest moje zdanie.
W starym domu mieliśmy deski i to było też wspaniałe ale dużo pracy przy tym było co parę lat.
Pozdrawiam

alleksandra
15-11-2011, 21:06
Witam
na około okien dałem 5 cm twardego styropianu można dać też normalny biały ale będzie gorszy współczynnik.
Jeżeli chodzi o podłogi to cały dom jest w granicie -kolor szary. Granit to materiał najtrwalszy i ponadczasowy takie jest moje zdanie.
W starym domu mieliśmy deski i to było też wspaniałe ale dużo pracy przy tym było co parę lat.
Pozdrawiam
Zadam głupie pytanie Granit w całym domu znaczy że w CAŁYM domu ??? Powiem tak Ważne żeby się Tobie podobało ale ja bym sobie granitu nie zrobiła w całym domu Trwałość trwałością ale...

emol7
15-11-2011, 23:18
Ale sie temat ożywił w kwestii, która mnie interesuje - izolacje/ogrzewanie.
My daliśmy na strop terive 24cm+22 styropaniu+wylewka 5cm na ściany poszedł Solbet "600" + styropian 20cm + tynk ozdobny, posadzki na piwnicach 10cm+5 jastrychu.
Ogrzewanie cały dom to 160m2, podłogówka 80m2, reszta grzejniki pod niskie temperatury (kocił kondensat) + kominke z DGP połączoną w hybrydę w wentylacją mechaniczną.
Myślałem, że to już szczyt "rozpasania" ale widze, że są lepsi - i tak trzymać ;).
Czekam na relacje jak u Was wyjdzie zima, u mnie sie okaże bo teraz wchodzimy na jesień mieszkać.
Pozdr.
konrad

konrad przeglądałem stare posty i napisz o co chodzi z tym kominkiem z DGP połączoną w hybrydę w wentylacją mechaniczną?

Ela i Krzyś
16-11-2011, 07:08
Witam
na około okien dałem 5 cm twardego styropianu można dać też normalny biały ale będzie gorszy współczynnik.
Jeżeli chodzi o podłogi to cały dom jest w granicie -kolor szary. Granit to materiał najtrwalszy i ponadczasowy takie jest moje zdanie.
W starym domu mieliśmy deski i to było też wspaniałe ale dużo pracy przy tym było co parę lat.
Pozdrawiam

Dzięki.
Ja też uważam, że granit jest najtrwalszy, tylko boję się żeby nie było zbyt kościółkowo w domu, ale jak widzę efekt jest super. Myślę o położeniu granitu w kolorze beżu, ale jest mały wybór. W marmurze jest więcej opcji, ale jest już mniej trwalszy i bardzie trzeba o niego dbać. Kamień tylko na ogrzewanie podłogowe, w pozostałych pokojach deski.
Pozdrawiam

alleksandra
28-11-2011, 22:52
Widzę że sezon budowlany zamknięty i tu też jakby ciszej :) A u nas praca wre i panowie mimo zimna i wiatru kładą dach :)
Co do granitu... Fakt jest trwały, ale w dzisiejszych czasach robi się remont średnio co 10 lat Lubie szarości ale jakby mi przyszło codziennie patrzeć na szary granit w całym domu to chyba by mi się to szybko znudziło

konisko
03-12-2011, 21:00
konrad przeglądałem stare posty i napisz o co chodzi z tym kominkiem z DGP połączoną w hybrydę w wentylacją mechaniczną?

Witaj !
Idzie o to w skrócie, że połączyłem nawiew gorącego powietrza przez turbinę z kanałami do WM.
U mnie to działa fajnie, jak narazie zima lekka ale grzejemy tylko kominkiem nasze 160m2.
W salonie i kuchni mamy bardzo cieplo a reszta pokoi tyle ile trzeba jest.
Jak interesują Cię szczegóły to daj na priv email podrzuce Ci fotki i jakies plany bo sam to wykonywalem.
Kiedyś miałem trochę więcej czasu, teraz marnie z nim bardzo ;).
Pozdr.
konrad

konisko
03-12-2011, 21:03
no wiesz pańskie oko konia tuczy

;) koń jaki jest każdy widzi, byle nie tuczyli na ubój.
Żeby całkiem OT nie było to pozdrawiam budujących C114 i inne hybrydy.
konrad

alleksandra
17-12-2011, 15:07
wszem i wobec zawiadamiam że stan surowy-otwarty zakończony :)
https://lh6.googleusercontent.com/-GjZH4BNoNqk/TuysU7ReJvI/AAAAAAAAAbs/OONMg6R-g-8/s640/DSC_0057.JPG

qrczak_ntt
17-12-2011, 22:45
ja mam stan surowu zamknięty,czyli okna ,drzwi,brama garażowan plus blachodachówka.Teraz finalizuję kredyt i w lutym-marcu otwieram sezon elektryką z tynkami.Fotkami slużę poprzez maila podanego wczesniej

kama33
18-12-2011, 10:35
Alleksandra -- czym macie kryty dom i jakie koszty poniesliscie do tej pory?

alleksandra
18-12-2011, 11:34
qrczak gratuluje stanu zamkniętego My aktualnie czekamy na okna Jeżeli pogoda dopisze to okna zostaną założone styczeń luty Elektryka i hydraulików też mamy nagranych.

kama Kryliśmy Creatonem Premion w kolorze grafitu Dachówki przyszły z macierzystej fabryki w Guttau

qrczak_ntt
18-12-2011, 12:41
aleksandra-my też wrzuciliśmy okna dachowe ,po jedym z przodu i z tyłu(na górze na razie będzie strych ,ale chyba na sam koniec budowy jak środki będą pozwalały to zrobimy jak u Ciebie czyli po dwie sztuki z przodu i z tyłu bo te pojedyńcze okna nie wychodzą idealnie na środku a tak to będą symetrycznie

qrczak_ntt
18-12-2011, 12:56
wrzucam foto,pochwalę się swoją krwawicą ;)

alleksandra
18-12-2011, 17:07
My planujemy kiedyś zaadaptować poddasze Jak będe miała chwilę czasu to wrzucę pare zdjęć jak to wygląda Co do okien to właśnie ze względu na podział na pomieszczenia i ich doświetlenie mamy dwa od strony południowej (nad salonem) jedno od strony zachodniej i od północnej wyłaz dachowy który będzie pełnił rolę również okna w kiedysiejszej małej łazience A zastanawiamy się jeszcze nad oknem w rupieciarni do której wejście będzie z garażu.

qrczak_ntt
27-12-2011, 11:41
mam pytanie bo niedługo będę zaczynał alektrykę,jakw swoim znanym rozwiązujecie przyłącze elektryczne napowietrzne?? gdzie umiejscowić je ?na dachu??jeżeli tak to jak dokładnie?

bylu30
15-02-2012, 22:40
Witam serdecznie. Czy buduje ktoś z uczestników forum znanego c114 w okolicach Namysłowa, właśnie dzisiaj przez przypadek znalazłem domek na obrzeżach Namysłowa i chetnie bym posłuchał ciekawostek na temat tego domku. Pozdrawiam.

Ela i Krzyś
21-03-2012, 13:14
Witam wszystkich.:welcome:
Chciałabym się pochwalić, iż stan surowy otwarty skończony. Dachówka ułożona. Jest taka jaką chcieliśmy. Czarna glazura Roben Piemont.:wave:

107231 107232 107233 107234 107235

Ela i Krzyś
21-03-2012, 13:17
A i zapomniałam. Ocieplenie poddasza też zrobione. Zamawiamy teraz okna, oczywiście w kolorze orzech, trzyszybowe.

107236

107237

qrczak_ntt
22-04-2012, 10:59
wie ktoś może ile metrów oceplenia na zewnątrz jest na c114,może ktoś już ocieplał i ile go to wyniosło

Utilla
25-04-2012, 12:02
Witam,
myślałam że szybciej zaczniemy niestety czekamy na kredyt a w wolnej chwili zmieniam znanego :)

Powiedzcie proszę co o tym myślicie ...

Ela i Krzyś
25-04-2012, 13:16
Zmiany podobne do moich, tylko ja bym wprowadziła parę kosmetycznych poprawek:
1. Jeśli nie ma wyjścia na podcień, to ja bym go całkowicie zlikwidowała na poczet pokoi z tyłu (bo jakoś to dziwnie wygląda bez wyjścia)
2. Po co takie szerokie drzwi w garażu, skoro planujesz tam kotłownie, wystarczy okno.
3. Okno w kuchni bym pociągnęła bardziej na środek (lepiej będzie to wyglądać z zewnątrz)
4. Zrobiłabym równe odstępy między oknami w łazience-sypialni-garażu (to też lepiej będzie wyglądać z zewnątrz)
5. Okna w salonie wypadałoby zrobić przesuwne, są strasznie szerokie i uchylne będą niepraktyczne (brak możliwości postawienia stołu).
6. Nie bardzo widzę miejsce na telewizor, tak aby było wygodnie oglądać.
7. Spiżarka w sam raz, też taką zrobiłam, tylko troszkę węższą.

Utilla
07-05-2012, 11:38
Zmiany podobne do moich, tylko ja bym wprowadziła parę kosmetycznych poprawek:
1. Jeśli nie ma wyjścia na podcień, to ja bym go całkowicie zlikwidowała na poczet pokoi z tyłu (bo jakoś to dziwnie wygląda bez wyjścia)
2. Po co takie szerokie drzwi w garażu, skoro planujesz tam kotłownie, wystarczy okno.
3. Okno w kuchni bym pociągnęła bardziej na środek (lepiej będzie to wyglądać z zewnątrz)
4. Zrobiłabym równe odstępy między oknami w łazience-sypialni-garażu (to też lepiej będzie wyglądać z zewnątrz)
5. Okna w salonie wypadałoby zrobić przesuwne, są strasznie szerokie i uchylne będą niepraktyczne (brak możliwości postawienia stołu).
6. Nie bardzo widzę miejsce na telewizor, tak aby było wygodnie oglądać.
7. Spiżarka w sam raz, też taką zrobiłam, tylko troszkę węższą.

Dzięki za uwagi :)
Co do podcienia - nie zależy nam na większym pokoju a dzięki braku wyjścia będę miała kącik na stolik i krzesełko jakby padało :)
Okno w kuchni będzie na środku źle je umiejscowiłam. Zastanawiam się tylko jak duże je zrobić póki co jest na 2 m.
Okna od strony garażu też będą równe mój błąd.
Okno w salonie koniecznie przesuwne w tym programie nie było takowego :( Z resztą do końca jeszcze nie wiem czy wstawić jedno duże (jak duże???) czy 2 mniejsze. Boję się, że będzie ciemno a ja lubię jasne pomieszczenia.
Telewizor będzie na ścianie naprzeciw kuchni, planuje postawić narożnik na ścianie po prawej więc powinno być ok. Teraz też mam kanapy prostopadle do TV i sobie chwale.
Poszerzyłam WC do 110 cm ponoć to minimum.
To chyba wszystkie zmiany :)

Utilla
08-06-2012, 19:05
No to się zaczyna :( jeszcze pozwolenia nie ma a tu już problemy. Na szczęście to raczej kwestia wyboru. Dekarze odradzają nam dach o 20 stopniach i polecają 30. Boję się, że to będzie źle wyglądało. Widzę, że część z was też zmieniała - doradźcie proszę. Powiedzcie mi jeszcze jaki strop wybieraliście dla swojego "znanego" bo i tu budowlańcy mają różne zdania :(

Ela i Krzyś
11-06-2012, 11:16
No to się zaczyna :( jeszcze pozwolenia nie ma a tu już problemy. Na szczęście to raczej kwestia wyboru. Dekarze odradzają nam dach o 20 stopniach i polecają 30. Boję się, że to będzie źle wyglądało. Widzę, że część z was też zmieniała - doradźcie proszę. Powiedzcie mi jeszcze jaki strop wybieraliście dla swojego "znanego" bo i tu budowlańcy mają różne zdania :(

Nie przejmuj się. My sami chcieliśmy podnieść kąt nachylenia dachu, bo uznaliśmy,że tak będzie ładniej. My mamy jakieś 27 stopni, ale wydłużyliśmy za to krokwie, tak aby budynek zachował swój urok (mamy teraz 300m2 dachu), dodatkowo podnieśliśmy ściankę kolankową o 1 pustak. Jest ładniej i więcej miejsca na górze. Strop u nas jest lany tradycyjny.

konisko
15-06-2012, 20:43
My mamy 20 stopni i nie mam problemów.
Strych nieużywany, pokrycie dachówka + folia.
Przecieków nie zauważyłem ani jakichś problemów.
konrad

Utilla
03-07-2012, 12:33
Dach podniesiemy do 25 stopni 30 to już za dużo. Teraz w dalszym ciągu nie wiem co zrobić ze stropem polecają nam Terive i płyty kanałowe to jest ponoć tańsze niż lany. Właśnie czekam na wyceny, niestety ciężko jest policzyć wszystkie koszty związane z różnicą :(

jacek40lodz
24-10-2012, 20:52
Dach podniesiemy do 25 stopni 30 to już za dużo. Teraz w dalszym ciągu nie wiem co zrobić ze stropem polecają nam Terive i płyty kanałowe to jest ponoć tańsze niż lany. Właśnie czekam na wyceny, niestety ciężko jest policzyć wszystkie koszty związane z różnicą :(

widzę wątek coś kuleje :)

agavaa
14-11-2012, 10:45
witam,
wraz z małżonkiem zaczynamy budowę naszego "Znanego" na wiosnę :)
1. Jeśli chodzi o dach to u nas zostaje 20 stopni. Z tego co widzę na tym forum, nasze rozwiązanie konstrukcyjne będzie tu pewnym novum - zamówiliśmy bowiem kratownicę, strop będzie oczywiście drawniany. Nie będziemy więc stawiali ścian nośnych wewnątrz budynku. Stwierdziliśmy również, , że skoro poddasze jest nieużytkowe, nie ma sensu wydawać pieniędzy na drogi strop betonowy.
2. W naszym projekcie garaż jest podpiwniczony. W piwnicy będą dwa pomieszczenia: kotłownia oraz pomieszczenie gospodarcze. My jesteśmy ze wsi i co jak co ale chociaż mała piwnica musi być w naszym domu :) trzeba gdzieś trzymać tego kartofla... no i wino też gdzieś musi pracować :)
3. Schody do piwnicy usytuowaliśmy w przedpokoju w miejscu na szafę i oczywiście musieliśmy uszczknąć co nieco z gabinetu.
4. Mała łazienka zostaje nietknięta, natomiast dużą powiększamy o pralnię, co umożliwi nam korzystanie z niej przez wszystkich domowników.
5. Rezygnujemy za to z pomieszczenia gospodarczego/spiżarni obok kuchni. Nasza kuchnia będzie duża - oddzielona od salonu wyspą.
6. Poszerzamy ścianę pomiędzy drzwiami tarasowymi w salonie do 1,5m - w tym miejscu będziemy mieli telewizor.
7. Rezygnujemy z drzwi tarasowych na podcień.
8. Kominek przenieśliśmy na tę właśnie ścianę, ale sam kominek będzie nowoczesny i nie będzie wystawał poza ścianę w salonie. Wizualnie bedzie to szyba w ścianie. Czyli komin wejdzie nam do przyległej sypialni. Jest opcja, że będziemy mogli zrobić dwustronny kominek, na salon i sypialnię. Ale, do tej decyzji jeszcze daleka droga :)
To tak po krótce.
Chcemy, w miarę możliwości nie pakować się w koszty, tym bardziej, że musimy się skredytować :)
Stawiamy natomiast na dobre ocieplenie budynku, porządne okna i dobry piec. Na to z pewnością nie będziemy żydzić.

Z chęcią przyjmiemy rady i uwagi osób, które budują/zbudowały "Znanego".
Na co w szczególności powinniśmy zwrócić uwagę?

alleksandra
24-01-2013, 21:34
2. W naszym projekcie garaż jest podpiwniczony. W piwnicy będą dwa pomieszczenia: kotłownia oraz pomieszczenie gospodarcze. My jesteśmy ze wsi i co jak co ale chociaż mała piwnica musi być w naszym domu :) trzeba gdzieś trzymać tego kartofla... no i wino też gdzieś musi pracować :)
3. Schody do piwnicy usytuowaliśmy w przedpokoju w miejscu na szafę i oczywiście musieliśmy uszczknąć co nieco z gabinetu.


My zrobiliśmy piwniczkę pod kuchnią, przedsionkiem i spiżarnią. Wejście schodami przez otwór w stropie w spiżarni. Wyszła całkiem duża piwnica, powierzchniowa większa od kuchni.

alleksandra
24-01-2013, 21:50
Pomimo srogiej zimy rozpoczęliśmy prace adaptacyjne poddasza.
164594
164595
164596
164597

Utilla
10-04-2013, 21:52
Nie mam zdjęć ale praca wre :)
Właśnie skończył pan elektryk i wchodzą z wodą i kanalizą i tynki czekają na start :)
Mam nadzieję, że teraz szybko pójdzie niech tylko a wiosna przyjdzie :)
I jeszcze nastąpiły zmiany ... zrezygnowaliśmy ze spiżarni teraz mamy jedną wielką przestrzeń salon kuchnia i jadalnia będą w jednym pomieszczeniu. W garażu za to dołożyliśmy pralnie. Ciekawe jak to będzie wyglądało już się nie mogę doczekać

Kate02
13-11-2013, 17:57
Witam! Dołączam się do budujących Znanego, tylko szkoda ,że taka cisza na forum.! Z mężem budujemy domek w lubelskim! Dziś został zalany strop:) mam nadzieje , że zdążymy z dachem przed zimą!

konisko
13-11-2013, 18:47
Witam! Dołączam się do budujących Znanego, tylko szkoda ,że taka cisza na forum.! Z mężem budujemy domek w lubelskim! Dziś został zalany strop:) mam nadzieje , że zdążymy z dachem przed zimą!

Powodzenia zycze.
Ja juz 3 lata mieszkam i polecam ;).
Pozdr.

dream_house
18-02-2014, 20:12
Witam,
wybudowaliśmy z mężem 243640 stan surowy otwarty na podstawie projektu Znany C 114, jednak dość zmodyfikowaliśmy wg naszych potrzeb oraz planu zagospodarowania.
Usunęliśmy taras z przodu domu, żeby mieć większy salon. Kotłownię zamieniliśmy na spiżarkę. Zmiany pomieszczeń zostały naniesione na załączonej mapce. W związku z tym, że w planie zagospodarowania przestrzennego mieliśmy kąt dachu 30 stopni podnieśliśmy dach od wieniec i 2 cegły - wejście na górę zrobiliśmy z boku domu. Poza tym dom jest podniesiony o 2 bloczki betonowe. W przyszłości możemy zagospodarować górę na niezależne mieszkanie lub 2 mieszkania, gdyż góra jest bardzo duża (ok.180m^2).
Bardzo dużym plusem naszych zmian jest zadaszenie całego tarasu, które było możliwe dzięki zwiększeniu kąta dachu. Przenieśliśmy naszą sypialnię do pomieszczenia nr 8, żebyśmy mieli widok na taras. Usunęliśmy w tym pokoju duże okno, gdyż tam znajduje się łóżko.
Jedynym minusem tego projektu jest wąski korytarz. Jeśli jeszcze mogłabym coś zmienić to zmniejszyłabym łazienkę 12 i powiększyła garderobę.

mkaciak
19-02-2014, 09:33
Witam. W tym roku planuję budowę Znanego lecz w mniejszej wersji C114B i mam pytanie czy buduje lub wybudował ktoś domek mniejszy Znany II C114b i była by możliwość obejrzenia lub zdjęcia i ewentualny koszt budowy ? Bardzo dziękuję za pomoc i zamieszcza adres e-mail : [email protected].

Ela i Krzyś
20-02-2014, 11:23
244060

dino777
15-06-2014, 06:34
właśnie zakupiliśmy dokumentacje "znanego" w wersji C114c, papiery juz się łatwią, mam nadzieję, ze fundament w tym roku zostanie zrobiony.