PDA

Zobacz pełną wersję : projekt C114 ZNANY



Strony : [1] 2

Renata 69
12-06-2006, 14:22
czy ktos moze stawia dom z projektu muratora c114 znany

grace199
12-07-2006, 23:14
czy ktos buduje c114- znany ?

cristin
07-08-2006, 23:09
Witam! Niestety nic nie doradze, a wlasciwie szukam informacji tez o tym projekcie. Bede wdzieczna za jakas opinie. Pozdrawiam!!!

cristin
10-08-2006, 11:38
Witajcie!!!
Jestem zainteresowana i robię przymiarki do projektu Murator C114 - Znany. Chciałabym zaczerpnąć z doświadczeń innych budujących ten dom. Co sądzicie o tym projekcie i jakie ewentualne zmiany przewidujecie? Pozdrawiam!!! :D

awolska
14-08-2006, 09:21
cześć, mnie też bardzo zainteresował projekt C114 Znany (http://www.projekty.murator.pl/projekt_rzuty?IdProjektu=371&IdKolekcji=&action=showRzuty#N).
Czy to jest nowy projekt muratora? Jedyne braki, które zauważyłam i przy wykorzystaniu projektu usunę to :
1. brak spiżarni, ale to da się naprawić
2. miejsce pomieszczenia gospodarczego przy kuchni, aż prosi się o wykorzystanie na jadalnie (żeby się zmieściła trzeba by trochę zmniejszyć kuchnię i zrobić coś z wyjściem na taras, albo przesunąć albo wyrzucić), ale wtedy niespełna 2 m pomieszczenie gosp. to za mało, wiec trzeba cos pokombinowac
3. za mały garaż, na razie nie wiem co z tym fantem


pozdrawiam

p.s. a już myślałam że mój dom będzie według projektu D24 z wykuszami (http://www.projekty.murator.pl/projekt_rzuty?IdProjektu=77&IdKolekcji=&action=showRzuty#N)
[/url]

lukamax
25-08-2006, 20:52
czy ktoś kupił c114 lub już go wybudował?poważnie zastanawiam się nad kupnem tego projektu ale ktoś powiedział mi ,że jest zbyt niski i źle wygląda na nim dach(jak czapa). :D

beabb
19-09-2006, 19:43
Witam. Przyznam, że bardzo interesujący jest projekt C 114. Szukamy również opinii od osób, które budują ( bądź zbudowały) ten dom. Rozważając ten projekt, zastanawialiśmy się nad tym, by pomieszczenie gospodarcze przekwalifikować na pralnie i suszarnię (likwidując drzwi na zewnątrz) Szukamy natomiast pomysłu na spiżarnię ( zastanawialiśmy się nad zamkniętymi półkami w garażu). Może macie jakieś inne pomysły?
Pozdrawiamy. BiA

bialy
06-10-2006, 21:35
witam wszystkich. Mam pytanie czy ktoś wie coś blizej na temat projektu C 114 L MURATOR? MOŻE KTOŚ JUŻ BUDOWAŁ ALBO JAKIEŚ ZDJĘCIA LUB RADY DDDZIĘKI
:)

fliegermaus
10-10-2006, 16:35
Bardzo podoba mi się projekt C114 ze względu na 4 sypialnie, w tym jedną połączoną z łazienką, a przy tym o umiarkowanie dużej -- bo 130 m.kw. -- powierzchni. Martwi mnie jedynie mnóstwo przestrzeni zmarnowanej na garaż, który wystarczyłby mi na jeden samochód (lub wręcz bez garażu, za to z dodatkowym sporym pomieszczeniem gospodarczym na opony zimowe etc).

Co możnaby zrobić z takim garażem, aby odzyskać przynajmniej jego część na powierzchnię mieszkalną.

Swoją drogą, kupiłem już 7 katalogów i we wszystkich razem jest bardzo mało projektów domów parterowych o czterech sypialniach, dlaczego większość to domy z poddaszem użytkowym? :-)

Link do projektu: http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=371

(A jeszcze parę dni temu wydawało mi się, że bez trudu znajdę pasujący mi gotowy projekt :-) )

mmmagdaa
11-10-2006, 06:18
a moze wystarczy zrobic wezsza brame garazowa, tak na jeden samochod, a z drugirj czesci tego garazu zrobic pom. gospodarcze, np z wyjsciem na prawo- na zewnatrz, tak mi sie nasunelo, ale moze cos wiecej podpowie Ci jakis architekt, dla nich takie przerobki to pecha!!!!

Nefer
11-10-2006, 07:14
ale ten garaż nie jest wielki (jak na 2 samochody):) mmmagdaa nieźle kombinuje :)

fliegermaus
11-10-2006, 13:07
a moze wystarczy zrobic wezsza brame garazowa, tak na jeden samochod, a z drugirj czesci tego garazu zrobic pom. gospodarcze, np z wyjsciem na prawo- na zewnatrz, tak mi sie nasunelo, ale moze cos wiecej podpowie Ci jakis architekt, dla nich takie przerobki to pecha!!!!

Trochę się obawiam, że węższa brama garażowa zepsuje bryłę budynku. I tak chcę już zrezygnować z okładziny klinkierowej (oszczędności), malutkie drzwi do garażu nie polepszą sprawy :-)

prosciu
16-10-2006, 11:17
zostaw ten garaż
myślę że z czasem bardzo sie przyda
no bo gdzie trzymać -rowery -kosiarkę- jakieś narzędzia
gdzie zrobić jakis kącik warsztatowy
w domu potrzeba tyle rzeczy których nie potrzeba w blokach że obawiam sie czy ten garaż nie okaze sie jesczcze za mały
gdzieś trzeba schowac meble ogrodowe na zimę, węże do podlewania ogrodu i tysiące innych rzeczy

a tak na marginesie anglicy robili badania z których wynikało ze w zabudowie miejskiej prawie 2/3 garaży słuzy jako przydomowe pomieszczenia gospodarcze a nie jako garaże bo w domach brakuje miejsca na trzymanie tych wszystkich rzeczy

antysia
13-11-2006, 23:20
witajcie
My jestemśmy już prawie na 100 procent zdecydowani na ten dom. wszedzie szukamy "pokrewnych dusz" czy ktoś się zdecydował i buduje C114? dajcie znać, to będziemy się wspierać:))
pozdrawiamy
Joanna i Jarek

grzegi
15-11-2006, 00:20
czy ktoś kupił c114 lub już go wybudował?poważnie zastanawiam się nad kupnem tego projektu ale ktoś powiedział mi ,że jest zbyt niski i źle wygląda na nim dach(jak czapa). :D
Niestety jeszcze nie wybudowaliśmy ale zamówiliśmy ten projekt.

grzegi
15-11-2006, 00:24
Witam. Zamówiliśmy projekt C 114. Szukamy opinii od osób, które budują ( bądź zbudowały) ten dom ewentualnie jakie planuja zmiany .
Ewa i Grzegorz

Biedronka87
26-12-2006, 22:04
Witam,
bardzo chciałabym wiedzieć, czy to domek praktyczny i jesli ktos go posiada, to ile kosztowała budowa. Chętnie zobacze fotki. Jestem z Łodzi i mam dwójkę dzieci, czy ten dom będzie dla nas odpowiedni.
Serdecznie pozdrawiam
Magda

Kejt
08-01-2007, 07:17
:D
Witam.
Czy buduje /wybudował / ktoś dom Znany z Muratora C114 lub C114a ?

antysia
12-01-2007, 22:05
witaj!
My z mężem właśnie na dniach będziemy kupować ten projekt i w wakacje ruszamy z budową. Wybraliśmy wersję większą - wariant I w lustrzanym odbiciu. Budujemy w okolicach Otwocka.
Na razie załatwiamy papierki i planujemy przygotowania działki, bo na razie rośnie nam mały las:)
pozdrawiam

antysia
12-01-2007, 22:08
ja się przyłączam do pytań:) Właśnie kupujemy projekt Znanego - ten większy wariant.
Zamierzamy zacząć budowę w wakacje- na wcześniej nie udało nam się znależć ekipy:)
pozdrawiam

antysia
12-01-2007, 22:10
witajcie,
na dniach kupujemy ten projekt - wersja I, ta większa. Mamy kilka zmian do projektu. Jak już architekt naniesie zmiany to się pochwalę:)
pozdrawiam

Biedronka87
13-01-2007, 14:21
:P
Witam,
w zeszłym tygodniu rodzinka kupiła projekt mniejszy. W marcu ma ruszyć budowa z maxa. Bedę ją śledzić i informowć na bieżąco...
Pozdrawiam
Magda

Artur K.
13-01-2007, 15:04
Konkretne projekty są omawiane w innym dziale forum :lol:
Jak się nie mylę to widziałem tam dość spory wątek na temat tego projektu.
http://forum.muratordom.pl/viewforum.php?f=39

grzegi
14-01-2007, 14:51
Czy zwracaliście się do projektanta o zgode na zmiany , a zmiany wprowadza inny architekt czy zleceacie przeprojektowanie autorowi projektu i jakie sa koszty przeprojektowania bo tez chcemy wprowadzić zmiany.
Chcemy zlikwidować pomieszczenie gospodarcze i połaczyć kuchnię z pokojem dziennym , w ten sposób zamiast pomieszczenia gospodarczego zrobić jadalnie połaczona z kuchnia i salonem .Ponieważ na poddaszu będzie pracownia malrska . Pokój koło łazienek przerabiamy na pomiesczenie gospodarcze i schody na poddasze a całość powszerzamy od strony garażu do linnii dachu , dzięki temu robimy szerszy garaż , duże pomieszczenie gospodarcze z pralnią , likwidujemy dotychczasowa pralnię powiększajac łazienki , i sypialnie tą z dostępem do łazienki.
Pozdrawiam napiszcie co zmieniacie i jakie sa koszty zmian.
Pozdrawiam.

antysia
16-01-2007, 23:29
witam
Zdecydowaliśmy się ostatecznie na mniejszą wersję . Zmiany chcemy wprowadzić następujące - likwidacja pom. gospodarczego na rzecz powiekszenia kuchni. powstanie jedna przestrzeń z salonem okolo 45 m.
z garazu robimy pom gosp i biuro. i zmiany w łazienkach w kompleksie sypialnianym:)
ta lazienka z wejsciem z sypialni to u nas garderoba. a druga lazienka powiekszona troche kosztem pokoju - gabinetu. i jeszcze od korytarzyka przy naszej sypialni malutka lazienka i przesuniete drzwi do naszej sypialni. Skomplikowanie to brzmi. zobaczymy jak sie uda to przeprojektowac.

w projekcie jest napisane ze autor wyraza zgode na zmiany - nie trzeba zlecac akurat samemu projektantowi.

pozdrawiam

Kejt
18-01-2007, 21:50
Witam.
Nadal poszukuję w celu wymiany doświadczeń osób, które podobnie jak ja zaczynają lub będą budowac domek c114 Znany.
Pozdrawiam w tym miejscu antysie, która podobnie jak ja będzie budować c114.
Pozdrawiam. :D

ghostdog
21-01-2007, 07:08
ja będę budował. Czy robiłaś wstępną kalkulację ile to będzie w sumie kosztowało??

antysia
30-01-2007, 00:09
witajcie
dziękuję za pozdrowienia:)
własnie przyszedł do nas projekt z Muratora:)))
ale się cieszyliśmy
pozdrawiam
]

Kejt
30-01-2007, 00:59
Już dawno jesteśmy po zmianach i adaptacji i innych ciężkich i długich perypetiach.....że tak powiem.
Obecnie czekamy na wiosnę .......... :roll:

Mariusz3
08-03-2007, 12:03
Witam wszystkich którym spodobał się c 114 znany.
Od momentu gdy przyszła myśl obudowie własnego domu, razem z żoną przejrzeliśmy dzisiątki, jak nie setki, projektów. Ale ten jako jedyny spełnia nasze oczekiwania. Zaletą tego projektu jest również to, że nie będzie w nim wielu zmian. Do najważniejszych należą :
1. zamiana pomieszczenia gospodarczego na spiżanię ( oznaczone nr 4 ),
2. zamiana pokoju ( nr 13 ) na gabinet kosmetyczny dla żony ( jest kosmetyczką i postanowiliśmy wykożytać własne lokum )
3. połowa garażu musi zostać przeznaczona na korytarz do gabinetu żony,
4. oddzielne wejście do korytarza a dalej do gabinetu,
5. zamiana wejścia do gabinetu, z korytarza, wejściem od strony korytarza wydzielonego kosztem garażu.
W konsekwencji rozpatruję zakup oddzielnego blaszanego i ocieplanego garażu oraz ograniczenie bramy gartażowej do jednego skrzydła.
Moje wątpliwości dotyczą jedynie pomieszczenia gospodarczego- jest stanowczo za małe ( tylko 1,9 m kw. ). Mam nadzieję, że uda się ten problem rozwiązać przy pomocy nieznacznego przesunięcia ścian działowych. Tyle na początek. Z niecierpliwością czekam na innych którym spodobał się ten dom. Pozdrawiam. Mariusz z Grodziska Maz.

Aniul@
09-03-2007, 13:02
my również przymierzamy się do wersji wiekszej.. musimy tylko wyliczyc czy na działkę sie zmieści..

Mariusz3
11-03-2007, 18:31
Witam forumowiczów
Jeżeli ktoś posiada zdjęcia ,, Znanego" to chętnie je obejrzę, ponieważ nigdzie w okolicy nie udał mi się ich dostać. Kontaktowałem się również z Salonem Muratora ale usłyszałem, że wśród osób które kupiły ten projekt nie znalazła się żadna, która wyraziła by zgodę na ich udostępnienie. Jestem przekonany, że wśród forumowiczów znajdzie się, osoba która pomoże. Ideałem by było, zobaczyć dom w rzeczywistości. Liczę na pomoc w tej sprawie. Serdecznie pozdrawiam. Mariusz

yaro29
02-05-2007, 15:12
witam mam do wszytskich bardzo skomplikowane zapytanie. po krótce powiem ze szukam na razie projektu domu z garażem 2 stan. w dość prostej bryle z mało skomlikowanym dachem.
Dlaczego? ano dlatego ze zawsze kiedyś się mowiło i pisało ze dom parterowy zblizony do kwadratu - prostokąta z dachem bez zadnych wariacji był domem najtanszym w budowe.
Czy cos w tej kwestii się zmieniło, czy przy obecnych cenach lepiej jest postawić dom piętrowy ale z mniejszą powierzchnia dachu? czy nadal parterowy?
generalnie założenie mam jedno! chciałbym znaleźć projekt domu w granicach 120-140 pow użyt, który będzie najtańszy w realizacji.
Czy macie jakieś swoje pomysły, bo mój obecnie stanął na:
http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=371&IdKolekcji=

Pozdr.

eisenberger
02-05-2007, 19:33
Jest to niewątpliwie niezbyt skomplikowany a przy tym ładny domek , ale czy w dzisiejszych czasach można mówić że można tanio wybudować dom ????? ceny materiałów i robocizny galopują i nie wiadomo kiedy się zatrzymają........ fachowców jest teraz mało i są drodzy a nie wszystko można zrobić samemu albo biorąc „ Pana Józka ze szwagrem „ bo to czasem wychodzi drożej . Prosty projekt to tylko jeden z czynników składowych na ostateczną cenę inwestycji bo można np. kupić dachówkę albo blachę trapezową , albo płytki czy panele za 20zł albo za 200 i więcej itd.,itd. I proszę mi wierzyć a jestem na etapie wykończeniówki , ta potrafi wykończyć ! i nie jest tak jak się myśli że to kupię tańsze czy tamto , bo zawsze się podoba to co jest drogie

yaro29
02-05-2007, 21:01
Jest to niewątpliwie niezbyt skomplikowany a przy tym ładny domek , ale czy w dzisiejszych czasach można mówić że można tanio wybudować dom ????? ceny materiałów i robocizny galopują i nie wiadomo kiedy się zatrzymają........ fachowców jest teraz mało i są drodzy a nie wszystko można zrobić samemu albo biorąc „ Pana Józka ze szwagrem „ bo to czasem wychodzi drożej . Prosty projekt to tylko jeden z czynników składowych na ostateczną cenę inwestycji bo można np. kupić dachówkę albo blachę trapezową , albo płytki czy panele za 20zł albo za 200 i więcej itd.,itd. I proszę mi wierzyć a jestem na etapie wykończeniówki , ta potrafi wykończyć ! i nie jest tak jak się myśli że to kupię tańsze czy tamto , bo zawsze się podoba to co jest drogie

zgadzam sie we wszytskim ale mi generalnie bardziej chodzilo o same założenia wynikające z takiej a nie innej bryły domu parterowego, bez poddasza uzytkowego z 2 garazami o powierzchni uzyt ok 140m2.
Jaki dom z założenia może być tańszy w budowie przy założeniu że budujemy go z tych samych materiałów z tą samą dachówką czy blachodachówką etc!

Pozdr.

Krupiarz
02-05-2007, 21:52
Relatywnie to chałupka nie powinna wyjść drogo. Powtarzam "relatywnie".
Przy tym to całkiem ładna bryła.
Nie liczyłbym tylko na 2 stanowiska grażowe przy powierzchni garażu 28 m2.
Zawsze będą tam zalegały "potrzebne" rzeczy i na drugi samochód nie będzie miejsca, ale jeden i gadżety wejdą bez problemu.
Oczywiście nie ma miejsca na typową kotłownię, więc rozumiem, że ogrzewanie będzie gazowe i stanie w garażu lub w pom. gosp.
Nie wiem jaka jest szerokość przy wejściu po lewej stronie. Dobze byłoby gdyby zmieściła się tam normalnych wymiarów szafa wnękowa, jeżeli jest za wąsko trudno ocenić na pdstawie rysunku) to sugeruję trochę poszerzyć przestrzen wejścia.
Połączyłby też łazienki 10 i 11.
Pozdrawiam

kid
02-05-2007, 22:16
Jest to niewątpliwie niezbyt skomplikowany a przy tym ładny domek , ale czy w dzisiejszych czasach można mówić że można tanio wybudować dom ????? ceny materiałów i robocizny galopują i nie wiadomo kiedy się zatrzymają........ fachowców jest teraz mało i są drodzy a nie wszystko można zrobić samemu albo biorąc „ Pana Józka ze szwagrem „ bo to czasem wychodzi drożej . Prosty projekt to tylko jeden z czynników składowych na ostateczną cenę inwestycji bo można np. kupić dachówkę albo blachę trapezową , albo płytki czy panele za 20zł albo za 200 i więcej itd.,itd. I proszę mi wierzyć a jestem na etapie wykończeniówki , ta potrafi wykończyć ! i nie jest tak jak się myśli że to kupię tańsze czy tamto , bo zawsze się podoba to co jest drogie

zgadzam sie we wszytskim ale mi generalnie bardziej chodzilo o same założenia wynikające z takiej a nie innej bryły domu parterowego, bez poddasza uzytkowego z 2 garazami o powierzchni uzyt ok 140m2.
Jaki dom z założenia może być tańszy w budowie przy założeniu że budujemy go z tych samych materiałów z tą samą dachówką czy blachodachówką etc!

Pozdr.

Według mnie to ta chałupka wcale nie bedzie taka tania a to dlaczego
-duża powierzchnia a więc i rozbudowane fundamenty
-duza pow. dachu i to dachu wcale nie taniego/duzo gąsiorów,skosy eliminuja raczej blachodachówke bo duże odpady,dużo okapów a wiec droga obróbka blacharska,drewno na dach o dość dużym przekroju ze względu na dł.bellek narożnych oraz cięzaru pokrycia.
-jeśli zdecydujesz sie na gont bit. dochodzi położenie płyty OSB a nie należy do tanich
Dochodzi jeszcze kwestia stropu bo z projektu raczej wygląda na wylewany a więc deskowanie/można pożyczyć/no i spora ilośc stali.
Mówiąc szczeże to najtaniej wychodzi jednak dom typu stodoła z dachem krokwiowo jetkowym,strop typu teriva z rozstawem ścian nośnych do 5m/np.10x8 środkowa ściana nośna/ z poddaszem użytkowym/scianka kolankowa do 1,2/.Mamy 160m2 pod jednym dachem a więc mniejsze koszty.

yaro29
02-05-2007, 23:23
Według mnie to ta chałupka wcale nie bedzie taka tania a to dlaczego
-duża powierzchnia a więc i rozbudowane fundamenty
-duza pow. dachu i to dachu wcale nie taniego/duzo gąsiorów,skosy eliminuja raczej blachodachówke bo duże odpady,dużo okapów a wiec droga obróbka blacharska,drewno na dach o dość dużym przekroju ze względu na dł.bellek narożnych oraz cięzaru pokrycia.
-jeśli zdecydujesz sie na gont bit. dochodzi położenie płyty OSB a nie należy do tanich
Dochodzi jeszcze kwestia stropu bo z projektu raczej wygląda na wylewany a więc deskowanie/można pożyczyć/no i spora ilośc stali.
Mówiąc szczeże to najtaniej wychodzi jednak dom typu stodoła z dachem krokwiowo jetkowym,strop typu teriva z rozstawem ścian nośnych do 5m/np.10x8 środkowa ściana nośna/ z poddaszem użytkowym/scianka kolankowa do 1,2/.Mamy 160m2 pod jednym dachem a więc mniejsze koszty.[/quote]

ciekawe uwagi, co do dachu to brałem pod uwagę raczej jakies pokrycie ala dachówka cementowa z uwagi iż mam dostęp powiedzmy do trochę większych rabatów do mat dachowych. dodatkowo nie mam tez okien połaciowych ani wymyslnych lukarn czy wolich oczek. dom będzie bez poddasza użytkowego to myslałem ze i tu nie będę musiał robić czegoś ciężkiego czyt drogiego (oczywiscie są to moje na razie czysto hipotetyczne założenia)

zgadzam się też z jednym z przedmówców że niestety nie wziąłem pod uwagę kotłowni a będzie ona potrzebna bo gazu w okolicy nie mam i nie będę miał więc będę musiał zastosować inne rozwiązanie grzewcze.

A czy możesz znaleźć jakiś kilka projektów domów o konstrukcji wspomnianej przez ciebie typu ala "stodoła" właśnie w tych 12-14m2 pow użytkowej.

Pozdr.

kamionkal
03-05-2007, 07:51
zgadzam się też z jednym z przedmówców że niestety nie wziąłem pod uwagę kotłowni a będzie ona potrzebna bo gazu w okolicy nie mam i nie będę miał więc będę musiał zastosować inne rozwiązanie grzewcze.

A czy możesz znaleźć jakiś kilka projektów domów o konstrukcji wspomnianej przez ciebie typu ala "stodoła" właśnie w tych 12-14m2 pow użytkowej.

Pozdr.

Chyba warto sobie solidnie przemyśleć jak funkcjonalny ma być dom i jakie bryły lubisz... Kierowanie się tylko szacunkową ceną budowy może zaowocować tym, że powstanie dom, w który władujesz mnóstwo pieniędzy a nie będziesz z niego zadowolony. Ja na przykład nie lubie domków parterowych i choćby nie wiem co nie zdecydowałbym się na dom tego typu.

Pytanie: czy masz już działkę? Jeśli nie to luz, ale jak tak, to jej wielkość i położenie względem kierunków świata wyklucza pewne projekty, które mogą Ci się podobać.

OK, koniec moralizatorstwa :)

Murator jako wariant ekonomiczny dosyć mocno promuje projekt pt Wilcze Łyko i w sumie faktycznie całkiem funkcjonalny i ładny dla oka - mi brakuje dodatkowego (obok salonu) pokoju na parterze, ale moze innym to nie przeszkadza

http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=95&IdKolekcji=
http://www.muratordom.pl/budowa-i-remont/oni-juz-zbudowali/_wilcze-lyko_---dom-z-mysla-o-przyszlosci,6316_15704.htm

Do Twoich potrzeb na pewno trzeba by wprowadzić trochę zmian - np. poszerzyć garaż, zmniejszyć uskok z przodu i doprojektowac za garażem kotłownię.

yaro29
03-05-2007, 09:10
dzialke mam 4000m2 o wymiarach 58x70m tak wiec nie mam na razie jakis więszych ograniczen. wiem tez doskonale ze moim marzeniem jest miec dom i wiem doskonale ze nawet jesli ten wybudowany nie sprosta moim wymogom w 100% i tak bede zadowolony. zdecydowanie bardziej wole miec wiekszą pewność ze dom na który się zdecyduję - ukończę a nie pozostawie z pwodu braku środków.
tak wiec czy to bedzie poarterówka czy pietrówka jest to dla mnie powiedzmy drugorzędne założenie. bardziej kieruje sie ku kosztom budowy.

kamionkal
03-05-2007, 10:46
dzialke mam 4000m2 o wymiarach 58x70m tak wiec nie mam na razie jakis więszych ograniczen.

A to pozazdrościć :D

Możesz spojrzeć w ostatni numer (5/07) magazynu zbuduj dom (on-line jest darmowa wersja), jest tam artykul o domach o powierzchni 130-150m2 i jest kilka przykładowych projektow. Nawet jak Ci sie nie spodobają, to może podejrzysz jakiś fajny patent.

marełek
03-05-2007, 12:47
Mnie osobiście projekt się bardzo podoba, ale tylko pozostaje mi pozazdrościć Tobie tej działki, bo moja ma szerokość tylko 16,5m :( i niestety musiałem polubić domy z użytkowym poddaszem. Faktem jest, że nie sposób wiele zaoszczędzić przy budowie dachu :roll: , no, ale na wszystkim i tak nie sposób oszczędzać a jest to według mnie jedyny mankament kosztowy tego projektu. Nie zgadzam się, co do stropu, bo z tego, co ja widzę to tu zastosowano jedynie strop podwieszany :P a to spora oszczędność po za tym odpadają jeszcze schody :P . Jeżeli możesz zrezygnować z gabinetu to już masz miejsce, które doskonale nadaje się on na kotłownię. :P

gatek
03-05-2007, 19:35
My tez kierowalismy sie ekonomią przy wyborze projektu i zdecydowalismy się na Południową. Nie ma lukarn, wykuszów, balkonu. Dodatkowo w srodku pokrywają się piony, dach prosty dwuspadowy. Link do projektu albo na stronie
http://www.hbstudio.pl/ (strona 2) albo w naszym dzienniku

enickman
17-05-2007, 15:40
ja również wybrałem ten projekt (C114A)
ma on strop gęstożebrowy

Pozdrawiam
e.

bujka
25-07-2007, 22:19
Witam, czy ktoś jest już w trakcie budowy c114 znany? Czy może podzielić się doświadczeniami i zdjęciami?
Zastanawiam się nad tym projektem, ale niestety Murator nigdy nie umieszczał zdjęć z jego realizacji, a jestem ciekawa jak ten dom wygląda w rzeczywistości...
Z góry dziękuję :)

antysia
26-07-2007, 14:44
Witam
My we wrzesniu zaczynamy budowac ZNANEGO. tę mniejsza wersje.
Jak dobrze pojdzie to w pazdzierniku / listopadzie będziemy mogli zapraszac na wizyty pogladowe, jak on wyglada naprawqde:)

pozdrawiamy.Aśka i Jaro.

W razie pytań proszę na : [email protected]

Wiola8007
30-07-2007, 20:15
Jesteśmy zdecydowani na projekt znany - większa wersja. Czy ktoś buduje ten dom lub już wybudował.
Mamy jednak problem z dachem - plan zag. przestrzennego dla naszej działki mówi o 35' nachylenia dachu (znany ma tylko 20'), czy ktoś miał podobny problem i czy może orientuje się ile kosztuje wprowadzenie ewentualnej zmiany w tym zakresie? Poza tym interesują nas wszelkie zdjecia i doświadczenia z budowy tego domu.
Pozdrawiamy

Mariusz3
10-08-2007, 19:37
Witam Serdecznie
Wczorej obebrałem Warunki zabudowy w Urzędzie w Grodzisku Mazowieckim. Po długim oczekiwaniu ( 6 miesięcy ). zdziwienie moje było przeogromne, gdy stwierdziłem, że w Warunkach kąt pochylenia połaci wynosi 30 - 45 stopni, podczas gdy w projekcie c114 Znany, kąt nachylenia wynosi 20 stopni !!!!!!!!!
Po szybkiej naradzie z architektem, dowiedziałem się o możliwych rozwiązaniach :
1. przeprojektowanie połaci dachowej do wymagań stawianych w Warunkach
2. zmiana projektu.
3. liczyć na fart, że się nikt nie dopatrzy ( he, he, he, )
Wszystkie zmiany są oczywiście kosztowne i naprawdę nie ma dobrego wyjścia z sytuacji.
Jak powiedział mi architekt różnica 10 stopni może nieco zaburzyć proporcja domu.
Jeżeli ktoś ma inne rozwiąznia to chętnie się z nimi zapoznam
Pozdrawiam.
Pozdrawiam [/i]

Mariusz3
10-08-2007, 19:39
Zapomniałem napiać, że koszt zman w projekcie to ok. 1 tys zł.

enickman
03-09-2007, 14:57
ja również kupiłem ten projekt - budowa jednak dopiero w przysżłym roku
ja również mam w MPZP więcej - ale tylko o 5 stopni - 25o

możesz wprowadzić zmiany w projekcie, na papierze, a w rzeczywistości pozostać przy oryginale, tylko o ile przy 5o to jeszcze wyjdzie, to moim zdaniem zmiana o 10o jest już bardzo widoczna

w zasadzie, to uwazam, ze 25o to wartość graniczna, inaczej dom będzie wyglądał jak w za dużej czapce

ja będę budował 25o, bo robię na górze poddasze półużytkowe

bujka
22-09-2007, 09:44
Odebraliśmy już projekt c114 znany, teraz pora na zmiany... A może ktoś coś podpowie?

enickman
24-09-2007, 08:29
Mój po zmianach wygląda tak (było tego sporo):

http://img168.imageshack.us/img168/6761/c114wnetrzezmianywa6.th.jpg (http://img168.imageshack.us/my.php?image=c114wnetrzezmianywa6.jpg)


ostatecznie jeszcze tylko wiatrołap jest trochę szerszy

bujka
27-09-2007, 02:04
oj, pozmienialo sie troche:) ale to chyba był znany w wersji pierwszej... widze schody, czyli bedziecie Panstwo robili uzytkowe poddasze... czy potrzebne sa do tego jakies zmiany w projekcie? typu zmiana stropu itp? o dachu czytalam, ze zmieniany bedzie kat nachylenia. Czy bez zmiany katu nachylenia da sie cos na tym poddaszu zrobic? chociazby pokoj zabaw dla dzieci?

enickman
27-09-2007, 08:55
Jaśnie Państwo będzie miało poddasze półużytkowe :-)

Wyszło ok. 50m2 o pow. > 1,90

Przy kącie nachylenia = 20o byłoby o blisko połowę mniej, ale najwększy problem byłby ze schodami - raczej nie mogłyby być w rogu - za blisko "okapu" - za nisko

Nie wiem ile metrów wyszłoby przy mniejszej wersji - trzeba wziąć tablice trygonometryczne i policzyć

Aby schody mogły powstać bez uszczewrbku na wyglądzie sufitu na dole (ew. podciągi) w projekcie zmieniony został cały strop nad salonem na monolit

bujka
27-09-2007, 09:41
dziekuje za info, jednak porzucam mysl o poddaszu uzytkowym;)

queene
04-10-2007, 20:51
odświeżam...jak idzie budowa ?

enickman
05-10-2007, 11:25
a ja przy okazji mam pytanko - robiliście kosztorysy?

Kejt
05-10-2007, 20:52
Witam.
Dom ukończony - mieszkamy.
pozdrawiam.

queene
06-10-2007, 19:23
a...coś więcej ?? jakies fotki ?? spostrzeżenia ?? proooosiiiimyyy :D

MAXYM3
06-10-2007, 21:55
JA TEZ PROSZE O WIECEJ INFORMACJI

Mariusz3
07-10-2007, 21:30
JA również chciabym ( a w szczególności moja żona ) zobaczyć jak prezentuje się c 114 po wybudowaniu. NArazie jesteśmy po adaptacji, i oczekujemy na wydanie pozwolenia na budowę. Jak pogoda pozwoli to mamy ekipę która postawi fundamenty po 15 listopada. Super by było gdyby Kejt choćby na zdjęciach pokazał jak swój dom.
Gorąco pozdrawiam. Mariusz

Mariusz3
09-10-2007, 18:59
Kejt
Jeśli będziesz w tym wątku to ponawiam prośbą o zamieszcaniu zdjęć
,, Znanego"".

MAXYM3
13-10-2007, 21:39
szkoda ze nikt nie chce powiedziec czegos wiecej o znanym :(

antysia
13-10-2007, 22:32
witajcie
my mamy juz adaptacje projektu - jak ktos chce zobaczyc co zmienilismy, prosze na priv - podesle skan zmian : [email protected]

mielismy zaczac budowe we wrzesniu...a pewnie skonczy sie na tym ze zaczniemy na wiosne. dopiero wycinamy dr\zewa - bo dopiero nam pozwolili! - i nawozimy gruz na droge...

niby pan murarz mówi ze nie ma co panikowac i ze moze sie uda jeszcze fundamenty, ale my jestesmy sceptyczni...\

mialam nadzieje ze w listopadie to ja bede mogla Was zapraszac na ogladanie ja wygladaja mury "Znanego" -niestety,

obiecuje jednak ze jak tylko stana mury na wiosne - pewnie jakos w kwietniu - maju - od razu dam znac:) i zapraszam juz teraz :)

pozdrawiwam wszystkich od "znanego"

queene
23-10-2007, 11:45
jak tam budowa idzie ?
fooootki jakieś ?? :D

Mariusz3
08-12-2007, 18:03
Pogoda sprzyja. W przyszłym tygodniu ekipa zaczyna fundamenty. Po zakończeniu wkleję zdjęcia. Chyba, że ktoś zrobi to wcześniej.
Pozdrawiam wszystkich budujących ,,Znanego''.

pwt
09-12-2007, 02:08
Gratuluje odwagi wszystkim, ktorzy zdecydowali sie na ZNANEGO (C114). Ciekawi mnie to, ile zmian wprowadziliscie.
Obserwujac forum, mam niewielka nadzieje na relacje z budowy (o fotkach nawet nie snie...)
Z tego co slyszalem, to projekt cieszy sie niewielkim powodzeniem, a wg mnie ten projekt jest wyjatkowo nieudany, zarowno, jesli chodzi o projekt fundamentow i scian konstukcyjnychm, a o instalacjach nie wspomne...

pzd
pwt

gwozdziu
16-12-2007, 12:06
Witam.

Zastanawiam sie nad budowa tego domu. Czy ktos moze mi powiedziec jakie sa rozbieznosci w kosztorysie muratora a tym co jest w rzeczywistosci?

Grzesiu_13_
19-01-2008, 00:37
Witam wszystkich sympatyków C 114 ! :D

Długo z żona szukaliśmy projektu , oj długo... Żona na projekty patrzyła od strony estetycznej i funkcjonalnej a ja jak to facet - od strony finansowej i technicznej :wink: C 114 jest idealnym kompromisem !
Oczywiscie planujemy duze zmiany wewnatrz - min gabinet ma byc u nas pom.gosp. i kotlownia z drzwiami na zewnatrz. Kawalek gabinetu bedzie tez wykorzystany na male wc dla gosci. Przy kuchni spizarnia. Duze zmiany planujemy tez w czesci sypialnej - ale tu jeszcze nie mamy pewnosci bo jest duzo opcji.. :wink:
W planach rowniez strych - male poddasze

Kochani moi !
Bardzo prosze o jakies fotki tego projektu w realizacji ! Bylibysmy z zona baaaardzo wdzieczni.. :)

Pozdrawiam cieplutko i do uslyszenia ! :D
Grzesiu

bombello1
22-01-2008, 23:11
witam. Też mam zamiar go budować ,projektu jeszcze niemam ale zmiany będą takie ,podpiwniczyć garaż i gabinet lub garaż i kuchnie z pomieszczeniem gospodarczym,oraz zamienić miejscami kuchnie z pomieszczeniem gospodarczym.

Ps.KEJT daj jakieś zdjęcia tego domku na żywo.powiedz co zmieniałeś ile cię kosztował.hm hętnie bym nawet podjechał na kawke.

enickman
23-01-2008, 08:50
ja nawet wziąłbym własną kawę i pączki :-)

antysia
23-01-2008, 09:28
witajcie. zaczynamy, jak tylko opadna u nas wysokie wody gruntowe - sceptycy mówią ze w maju:)))) - jak tylko zaczniemy, bedziemy sie chwalic:)

wszyscy, którzy prosili o nasz skan zmian w projekcie - chwilkę poczekajcie. wyślę już niedługo.

pozdrawiam

Aśka

dorad
23-01-2008, 18:01
Witam, właśnie dzisiaj kupiłam projekt "Znanego". Teraz czekam na pozwolenie i na odpowienią pogodę żeby ruszyc z budową.
Jak się będzie u nas coś działo będę informowała na bieżąco.
Ja również obejrzałabym zdjęcia domu Kejt.
pozdrawiam [/code]

enickman
24-01-2008, 09:44
Szykuje się niezła wycieczka :-)

Jaj będzie nas więcej, to można będzie założyć grupę budującą

elimaj
07-03-2008, 13:51
Witam wszystkich. Razem z mężem też zamierzamy wybudować c114 czyli podstawową wersję znanego, z niewielkimi zmianami. Co prawda wcześniej już zdążyłam napiasać podobnego "zapoznawczego" posta na wątku "Niewielkiego", ale zmieniliśmy plany ;) i myślę, że tym razem to już "miłość do końca życia". Bardzo chętnie zwiedziłabym "nasz" dom na żywo :) Czy ktoś ma się już czym pochwalić i byłby tak dobry? My na razie jesteśmy na etapie wczesnej papierologii, jak wszystko pójdzie gładko to może na jesieni uda nam się zrobić fundamenty, bo marzy mi się, żeby przed zimą 2009 zamieszkać.
Napiszcie proszę, jakie planujecie ogrzewanie, bo to temat w tej chwili najbardziej mnie dręczący.
Pozdrawiam wszystkich ciepło!

Magaa
08-05-2008, 10:01
Witam wszystkich fanów c114 :)

Mi też projekt bardzo się podoba, zwłaszcza w większej wersji, napisałam nawet do Kejta z prośbą o fotki, ale się nie odzywa:(.. Czy ktoś ma dostępne zdjęcia najlepiej gotowego domku, albo chociaż z budowy??

Jak Wam idzie budowa?

Pozdrawiam!

enickman
08-05-2008, 13:49
Ja dzisiaj skończyłem stan zero - chudziak wylany
Na razie jednak nie ma specjalnie czego fotografować - polecam się w przyszłości

Magaa
15-05-2008, 10:14
podniosę trochę wątek :)

Enickman, dzięki za odzew! Może ktoś jeszcze podzieli się wrażeniami z budowy znanego? Antysia, a u Ciebie jak idzie??

Pozdrawiam :)

antysia
15-05-2008, 10:30
a u mnie Kochani MASSSAKRA! woda stoi zamiast domu!!!! jezioro na środku wielkie jak Morskie Oko. czekamy az opadnie - nie wiem czy nie do lipca bedziemy czekac!
troche musi opasc samo, zeby mozna bylo drenaże i inne cuda wianki tam odstawiac!!!

Byłam ostatnio oglądać zbudowany niedawno - jeszcze nie wykończony - dom KOMFORTOWY. też parterowy, tylko większy od naszego...
naprawdę dużo daje zobaczenie projektu w realu:)

jak tylko coś u mnie stanie - zapraszam do oglądania:))))

pozdrawiam

enickman
15-05-2008, 12:30
no to wypompowywać i działać!

mysiaasia
20-05-2008, 17:21
Witam.
Nadal poszukuję w celu wymiany doświadczeń osób, które podobnie jak ja zaczynają lub będą budowac domek c114 Znany.
Pozdrawiam w tym miejscu antysie, która podobnie jak ja będzie budować c114.
Pozdrawiam. :D
http://forum.muratordom.pl/ile-mozna-zaoszczedzic,t119350.htm tu coś pisze o tym projekcie

enickman
21-05-2008, 08:05
Kejt już dawno dom ten wybudował
niestety przepadł jak kamień w wodę
może wróci na forum jak będzie budował drugi :-)

BetaGreta
03-06-2008, 22:05
Ten projekt to też mój faworyt.
Jeśli tylko uda się go umieścić na naszej działce to na pewno za rok będziemy go budować.
Chętnie też pooglądałaby a i nawet na żywo zobaczyła ten domek.

dorad
22-06-2008, 14:51
Witam, u mnie nic się jeszcze nie dzieje, dopiero wczoraj geodeta wytyczył nam miejsce na dom, a w przyszłą sobotę mamy kopac fundamenty. Jak będzie się coś działo będę informowac.
Pozdrawiam.

dorad
07-07-2008, 22:54
Fundamenty zalane, teraz czekam na ekipe do murowania. Myślę że będzie lepsza niż ta od fundamentów.

enickman
08-07-2008, 10:41
u mnie zalany już strop

dorad
10-07-2008, 14:57
My będziemy robic strop drewniany.
enickmen a może byś wkleił jakieś zdjęcia, a czy wprowadzałeś jakieś zmiany?

enickman
10-07-2008, 15:11
zmian było sporo
poszukaj na forum moich postów - w jednym z nich jest mój zmieniony rzut
co do zdjęć - porobię dzisiaj nowe i wkleję jutro

dorad
29-07-2008, 17:00
Co tam u Was słychc na budowie? U mnie nadal stoją tylko fundamenty, reszta dopiero w połowie sierpnia, właśnie wybieram blachodachówkę na dach.
Enickman co z tymi zdjęciami ?

pwt
07-09-2008, 00:39
W MURATORZE powiedzieli, że ZNANY jest super i świetnie się sprzedaje...
i że nie ma bata, ale na pewno "gdzieś w okolicy" zobaczę na żywo realizację.

Od roku szukam... i NIC!

PS.
aż wystartowaliśmy z budową... teraz stoją ściany i widzę, że ZNANY to dobry wybór :D

antysia
13-09-2008, 19:02
witam
u nas stoi już ZNANY z więźbą dachową! właśnie kończą stawiać ścianki działowe.
Jak ktoś ma ochotę to zapraszam na budowę - do oglądania ZNANEGO na żywo:)napiszcie maila na priv to sie bedziemy umawiac.
zdjęcia też chętnie wyślę ,tylko raczej na privy bo tu nie bardzo mi to wychodzi:)

piszcie, jakby co:) - [email protected]

pozdrawiam
antysia

madyn1
16-09-2008, 13:40
Witam wszystkich sympatyków c114. Ja również go buduję, jestem na etapie wylewek i zakładania elektryki, mam juz kanalizację z szambem, za tydzień przyjeżdzają okna. Mam jeden problem a mianowicie ze względu na dość małą przestrzeń pomiędzy oknami w salonie nie mama pojęcia jaki kominek zamontować. Jeśli ktoś robił już rozeznanie proszę o pomoc. Fotki prawdopodobnie zamieszczę po wstawieniu okien.

Mariusz3
16-09-2008, 19:25
Witam Wszystkich budujacych
Aktualnie jestem na etapie wykonanie instalacji wewetrznych i zewnętrznych.
W temacie dylematu z przestrzenią między oknami w salonie to chyba jedna z niewielu niedoróbek ego projektu. Sam zmagałem sie z tym temetem. A konkretnie. W projekcie stoi że odległość wynosi 110 cm, natomiast minimalna odległość między ścianami powinna wynosić 140 cm. Sam nie jestem fachowcem ale zadałem sobie trochę trudu i obdzwoniłem kilkunastu speców od kominków i wszyscy byli tego samego zdania.
Ja poszerzyłem szerokość ściany przy kominku do 140 a z drugiej strony murarze wycieli 20 cm muru. Na szczęcie nadproże było na tyle długie że nie było problemu z wytrzymałościa. Dodatkowo zmiejszyłem wysokość tych okien tak aby pod spodem można było umieścić grzejniki ,,40'' .
Idąc tropem niedoskonałości w projekcie. Stwierdziłem że umiejscowienie pomieszczenia gospodarczego w sąsiedztwie kuchi i salonu to nieporozumienie. Te chałasy włączanego hydroforu, kotła ...........brrrrrrrrrr.
Dopiero przy pomocy przyjaciół wpadłem na inne rozwiązanie, w momencie gdy stały już ściany i był zalany strop. Nie było za późno. Padła decyzja, że likwidujemy drzwi do pomieszczenia gospodarczego i w tym miejscu robimy kuchnię. Kocioł gazowy przenosimy do garażu zresztą tak jak hydrofor. Oczywiście nie obyło się bez problemów z Gazownią. Ale to temat na osobny wpis.
Puki co pozdrawiam wszystkich zwolenników ,, Znanego''

enickman
17-09-2008, 10:15
w C114A jest jeszcze jedno newralgiczne miejsce:
komin wypada prawie w miejscu, w którym jest krokiew koszowa
minimalne przesunięcie komina, lub zmiana jego wymiarów i może być problem z więźbą

enickman
21-09-2008, 15:25
Kilka zdjęć:

http://img148.imageshack.us/img148/4439/dsc1127ar0.th.jpg (http://img148.imageshack.us/my.php?image=dsc1127ar0.jpg)http://img148.imageshack.us/images/thpix.gif (http://g.imageshack.us/thpix.php)

http://img382.imageshack.us/img382/2357/dsc1129xu5.th.jpg (http://img382.imageshack.us/my.php?image=dsc1129xu5.jpg)http://img382.imageshack.us/images/thpix.gif (http://g.imageshack.us/thpix.php)

http://img382.imageshack.us/img382/3337/dsc1135fg0.th.jpg (http://img382.imageshack.us/my.php?image=dsc1135fg0.jpg)http://img382.imageshack.us/images/thpix.gif (http://g.imageshack.us/thpix.php)

dom jest trochę zmieniony w stosunku do oryginalnego projektu
przede wszystkim podniesiony dach o około 1m (kąt nachylenia 25o zamiast 20o - wymogi MPZP)
także trochę inny taras

dorad
27-09-2008, 15:31
Witam wszystkich, u mnie również stoi "Znany" na razie same mury ale wszystko przez tą pogodę. W przyszłym tygodniu jak będzie ładnie to robie dach. U nas kominek przestawiony jest na ścianę sąsiadującą z kotłownią i zlikwidowane są okna od strony kotłowni natomiast te następne są powiększone o jedna kwaterę. Jak zrobimy dach to postaram się wkleic zdjęcia.

elimaj
03-10-2008, 14:34
Witajcie!
Ja się juz chwaliłam :D , że zamierzam budować znanego, jakiś czas temu. Od tamtej pory zmieniło się niewiele: mamy projekt a za 2-3 tygodnie będziemy mieli pozwolenie na budowę i możemy ruszać. Chcemy jeszcze w tym roku zrobić fundamenty, żeby od wczesnej wiosny ruszyć do góry i do następnej zimy się wprowadzić... Mąż mówi, że jestem megaoptymistką...
Czekam na wasze zdjęcia no i chyba bym się chciała do kogoś wprosić na zwiedzanie.
Czy ktoś z Was próbuje zrobić energooszczędnego znanego? Mi się marzy, ale nie wiem, czy dobrze sie do tego zabieram, fajnie byłoby to przegadać (oczywiscie śledzę wątek pasywnych z dobrym skutkiem dla mojego poziomu świadomości, ale każdy projekt trzeba rozpatrywać indywidualnie i tu by było fajnie spotkać wielbiciela znanego z pasywnymi ambicjami :wink: )
Pozdrawiam
Eliza

kkza
07-10-2008, 21:47
Witam,



Jak ktoś ma ochotę to zapraszam na budowę - do oglądania ZNANEGO na żywo:)
pozdrawiam
antysia

byliśmy, zobaczyliśmy, zdecydowaliśmy - dzięki Joasiu za umożliwienie
zwiedzenia Waszych włości, obejrzenie projektu na żywo jest bezcenne,
dopiero po powrocie do domu zauważyliśmy, że
macie wersję lustrzaną projektu (nam też pasuje 'lustro');

poniżej rzut znanego po naniesieniu naszych zmian - zainteresowani
bez trudu zauważą różnice - (pokój 7 jest przewidziany na garderobę)
proszę forumowiczów o opinie i uwagi.

http://images50.fotosik.pl/18/061fff5d7f5b41e7m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=061fff5d7f5b41e7)

enickman
12-10-2008, 14:12
Okrojenie pomieszczenia nr 7 - jak najbardziej Ok
tak samo zrobiliśmy u siebie, z tym, że my w "siódemce" daliśmy łazienkę

co do przeróbki łazienek, to nie podoba mi się
przesuwając pralnię w stronę okna (lub przesuwając tam prysznic) robicie z łazienki ciemną kiszkę
proponowałbym pozostawienie łazienki przy oknie tak jak jest, a w miejsce zlikwidowanej pralni powiększenie drugiej łazienki (wtedy będzie ona "pełnoprawna", a więc tamta przy oknie będzie mogła mieć charakter prywatnej z wejściem bezpośrednio z sypialni 8 lub 13

Dodatkowo zastanowiłbym się nad usunięciem (bądź skróceniem) ściany oddzielającej korytarz od salonu, bo tak naprawdę niewiele ona oddziela - jedynie łazienkę (pozostałe pokoje mają wejścia w korytarzu "za zakrętem", który można ew. oddzielić - np. przesuwanymi drzwiami)

kkza
17-10-2008, 23:32
Witam,

enickman dzięki za odpowiedź,

co do 'kiszkowatości' łazienki to trudno się nie zgodzić, ale
zależy nam aby łazienka byłą ogólnodostępna więc wejście
musi być z korytarza;
niewielkie skrócenie ściany oddzielającej korytarz od salonu
to pomysł godny rozważenia - ale jako, że to ściana nośna
musi wypowiedzieć się architekt adaptujący projekt;
myślimy jeszcze nad pozostawieniem w tej ścianie kilku
otworów w górnej części - w czasie dnia odrobinę doświetlą
korytarz, a nocą dzięki zamontowanym tam żarówkom,
zapewnią ładne (rozproszone mam nadzieję), nastrojowe
doświetlenie salonu.

proszę jeszcze o jakieś pomysły

pozdrawiam

madyn1
20-10-2008, 08:55
Tak jak obiecałam dodaję zdjęcia domu po wstawieniu okien.
Pozdrawiam wszystkich budujących znanego i zapraszam do oglądania na żywo.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d0b75b018c9c9e67.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4ca7541fb30a5938.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a0c9b8a08ccd4a89.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e80a8cc9aa071e1d.html

pablos99
23-10-2008, 08:58
witam wszystkich budujących Znanego!

piękne te Wasze domki, zdjęcia jeszcze bardziej przekonują nas do realizacji tego projektu.Mam nadzieje ze dołączymy do budujących Znanego na wiosnę...na razie czekamy na dokumenty (nie mamy drogi do działki :( ).Nie wiemy co nam jeszcze wymyslą w WZ bo sąsiedztwo to domy kostki a tu taka parterówka ...jest w sumie w II linii zabudowy od drogi wojewodzkiej .Nie chcialabym jednak budowac Znanego z 35 st kątem dachu szczegolnie tej wersji mniejszej C114..

w projekcie wprowadzilismy troszke zmian - oczywiście inspiracją bylo to forum :wink:
- zamiast sypialni 13 będzie u nas kotłownia na paliwo stałe oraz moze pralnia - na 15 m mozna poszalec...
- pomieszcz gospodarcze 4 będzie dodatkowym miejscem w kuchni na jadalnię
- z kuchni chcielibysmy zrobic wyjcie na taras ale nie od strony frontowej tylko ogrodowej (jak wyjscie z salonu) ...tylko dlatego ze chcemy zamknąc częściowo kuchnie by zapachy i odgłosy np zmywarki nie docierały do salonu tak wyraznie...
- lazienki bedą dwie - bez pralni pośrodku - mniejsza lazienka od sypialni , wieksza dostepna z korytarza
- rezygnujemy z kominka ...odpada komin
- ze względu na układ lazienek i "nowego" pomieszcz gospodarcz liczymy na pewną latwosc w rozprowadzeniu instalacji chocby ogrzewania podłogowego..

generalnie projekt jest logiczny, praktyczny, z prosta bryłą , konstrukcją - liczymy tu na ekonomicznosc budowania i wykonczenia ...

wlasciwie nikt nie wspomina o kosztach budowy - jaki zakladaliscie budżet a ile juz wykorzystaliscie na Wasz etap budowy ? bardzo prosimy o informacje ...moze oczy otworzą sie nam szerzej ...

dziekujemy z góry
pozdrawiamy
U&P

enickman
23-10-2008, 09:34
Witam,

enickman dzięki za odpowiedź,

co do 'kiszkowatości' łazienki to trudno się nie zgodzić, ale
zależy nam aby łazienka byłą ogólnodostępna więc wejście
musi być z korytarza;
niewielkie skrócenie ściany oddzielającej korytarz od salonu
to pomysł godny rozważenia - ale jako, że to ściana nośna
musi wypowiedzieć się architekt adaptujący projekt;
myślimy jeszcze nad pozostawieniem w tej ścianie kilku
otworów w górnej części - w czasie dnia odrobinę doświetlą
korytarz, a nocą dzięki zamontowanym tam żarówkom,
zapewnią ładne (rozproszone mam nadzieję), nastrojowe
doświetlenie salonu.

proszę jeszcze o jakieś pomysły

pozdrawiam

A co ta ściana niesie? :-)
No może tylko to, że opiera się na niej żebro rozdzielcze stropu

Co do łazienki, to macie już jedną ogólnie dostępną

Wadus
03-11-2008, 15:24
WItam,

To moje poczatki z forum mam nadzieje, ze nie bede zbyt meczacy a moze i sam bede mogl w czyms doradzic.

Razem z zona tez dalaczamy do klubu fanow Znanego.

Nas interesuje wieksza wersja ktora mozecie zobaczyc

http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=392&IdKolekcji=&powierzchnia_od=&powierzchnia_do=&kondygnacja=&nazwa=znany&symbol=&x=0&y=0&nr=1

Mamy nadzieje, ze nie porywamy sie z motyka na slonce?

Wybralismy Znanego C411a Bo jest idealny jest bardzo przestronny i doscy zgrabny. Garaz w bryle domu i bardzo prosty uklad scian, dodatkowo dach tez jest dosyc prosty.


Mamy juz wstepnie upatrzona dzialke niestety wymiary dzialki troche nie pasuja jezeli chodzi o szerokosc, dzialka ma 24m (przy poczatku) i 25 m przy koncu i dluga jest na 34 m

po 1)
Jak uwazacie uda sie postawic ten konkretny dom na takiej dzialce? min. szerokosc dzialki powinna byc 24.4 m? czy dlugosc dzialki nie jest za mala bedzie jeszcze miejsce na jakis ogrodek?

po2)
Co sadzicie o tym projekcie a konkretnie o powierzchni dachu? wydaje mi sie ,ze jest ogromna :( mam nadzieje, ze nie az tak droga jak sie moze wydawac. Z tego co sie slyszy nalezy unikac dachow z lukarniami i ze wszelkiego rodzaju udziwnieniami. Ten dach jest typowo kopertowy wiem, ze to nie jest tak tani jak dwuspadowy ale chyba nie jest tez az tak drogi co o tym sadzicie?

Po3)
dach cd. czy koszt ocieplenia takiego dachu jest taki sam jak dachu w domu z uzytkowym poddaszem? czy moze juz nie potrzeba tego robic? czy oszczednosci z tytulu wyboru parterowego projektu sa wieksze niz domu z uzytkowym poddaszem?

Moi znajomi wybudowali projekt sandra http://www.archipelag.pl/projekty-domow/sandra/ (projekt dosyc mocno pozmioeniali zrobili duzo prostrzy dach bez zaokraglen itp)I twierdza, ze gdyby mogli cofnac czas to nigdy nie wybraliby juz domu z uzytkowym poddaszem, ze wykonczenie gory bylo bardzo drogie, pomimo ze czesc robot (gladzie, malowanie itp) wykonywali sami. podobno ocieplenie + dodatkowe okna + strop + instalacje bardzo podnioslo koszt budowy. Nie wspominajac o bebnieniu podczas deszczu. (dach pokryli blacha)

Mariusz3
03-11-2008, 19:51
Witam Fanów znanego
U mnie ten sezon budowlany już zakończony.
Ale od początku. Najwieksze zmiany :
1. rezygnacja z pomieszczenia technicznego a w to miejsce kuchnia. Z planowanej kuchni wyszla piękna jadalnia o powierzchni 10 mkw.
2.niezbędne urządzenia w całości przesniesione do garażu,
3.pomieszczenie gospodarcze włączone do dziennej łazienki,
4.powiększenie odległości między oknami w salonie,
5.skrócenie okien w salonie ( po to aby pod nnimi zmieściły sie grzejniki ),

Więcej zmian nie było poniewą nie widzieliśmy takiej potrzeby.


Chciałbym wkleić kilka zdjęć ale jakoś mi nie wychodzi.
Może ktoś z forumowiczów może pomóc to byłbym wdzięczny a i inni też może skorzystają.[/code][/list][/list]

Wadus
03-11-2008, 21:09
Mariusz3:Moglbym kiedys razem z zona odwiedzic Cie i zobaczyc jak wyglada ten domek na zywo?

zdjecie mozesz umiescic tutaj http://twojezdjecie.pl/ chetnie ogladne jakiekolwiek zdjecia projetku znanego :).

dorad
04-11-2008, 21:00
[url]http://twojezdjecie.pl/fotka_68809.html

dorad
04-11-2008, 21:00
[url]http://twojezdjecie.pl/fotka_68809.html

dorad
04-11-2008, 21:01
http://twojezdjecie.pl/fotka_68816.html

dorad
04-11-2008, 21:05
Witam, tak jak obiecałam wklejam zdjęcia znanego po zrobieniu dach (mam nadzieje że mi się to uda) i to jest koniec budowy ale na wiosnę ruszamy dalej.
http://twojezdjecie.pl/fotka_68809.html
http://twojezdjecie.pl/fotka_68812.html
http://twojezdjecie.pl/fotka_68813.html

Jeśli mi się to nie uda to mogę przesłac ale na privy.

dorad
04-11-2008, 21:29
Przepraszam za tyle postów ale uczyłam się wklejac zdjęcia.
Dzięki Wadus za link gdzie można umieścic zdjęcia, bo inaczej by mi się to nie udało.
Pozdrawiam

Mariusz3
04-11-2008, 21:55
Witam
w tym poscie spróbuje umieścić zdjecia, więc proszę o trochę cierpliwości.

Dla Wadusa - oczywiście,że możecie przyjechać. Podaję adres to sie umówimy: [email protected]

Niestety na wskazanej stronie nie udało mi się umieścić zdjęć - nie przyjmuje fotek. Nie wiem czy serwer przeciążony czy też są inne przyczyny. W razie potrzeby zdjęcia prześlę na pocztę. [/url]

Wadus
04-11-2008, 22:41
Mariusz3 Dziekuje juz napisalem do Ciebie

co do wklejania zdjec to prosze podaje wiecej adresow:

www.fotoo.pl/
http://zapodaj.net/


Gdy wklejacie adres do zdjecia na forum piszcie go w ten sposob

adres Waszego zdjecia

Wtedy gdy ktos kliknie na nazwie zdjecie otworzy sie automatycznie

Pozdrawiam

Wadus
04-11-2008, 22:44
Witam, tak jak obiecałam wklejam zdjęcia znanego po zrobieniu dach (mam nadzieje że mi się to uda) i to jest koniec budowy ale na wiosnę ruszamy dalej.
http://twojezdjecie.pl/fotka_68809.html
http://twojezdjecie.pl/fotka_68812.html
http://twojezdjecie.pl/fotka_68813.html

Jeśli mi się to nie uda to mogę przesłac ale na privy.

to drugie zdjecie jest interesujace, bo wyglada jak tyl domu ale z bardzo malym tarasem czy modyfikowaliscie jakos projet? czy to jest Znany w tej wiekszej wersji ?

pablos99
05-11-2008, 10:54
witam,
ponawiam temat dosc drażliwy : koszty budowy....bardzo proszę o podzielenie się informacjami . Moze w długie wieczory juz po zakonczonym sezonie budowlanym uda Wam sie podsumowac koszty poszczegolnych etapów i podac nam do wiadomosci ...byłoby miło...
może już macie jakies doswiadczenia z budowy np dotyczące ewentualnych niedociągniec projektu - bardzo prosimy o podzielenie się uwagami na forum...moze staną sie przestrogą i pomogą innym uniknąc pewnych błędów..

z góry dzieki
P

Wadus
05-11-2008, 12:45
waidomo, ze ceny moga zalezec od wielu czynnikow i nikt nie da gwarancji, ze podana szacunkowa kwota jest dokladna. Moze byc mniej albo wiecej

Mi np. znajomi ktorzy wybudowali dom z poddaszem uzytkowym tak wyliczyli, ze aby najrealniej oszacowac koszt budowy to trzeba przemnozyc wszystkie metry pow. uzytkowej przez 2500 zl, drozsze domki to nawet 3000zl/m2

I nie zapomnijcie o takich rzeczach oprocz domu jak ogrodzenie, brama, drzewka itp. to moze podniesc koszt nawet do 50 tys zl

Mariusz3
05-11-2008, 21:10
Dzieki Wadus za podpowiedź.

Poniżej prezentuje zdjęcia mojego Znanego :
http://fotoo.pl/hosting-zdjec/links/c-114-znany-z-muratora
http://fotoo.pl/hosting-zdjec/links/znany
http://fotoo.pl/hosting-zdjec/links/znany1


Mam nadzieję, że tym razem będzie wszystko w porządku.

Zaprazszam do oglądania zdjęć.

Zdjęcia będę umieszczał stosownie do zainteresowania.

Mariusz3
05-11-2008, 21:16
Troche przechytrzyłem ze zdjęciami (wkleiłem dwa takie same). Już sie poprawiam.

http://fotoo.pl/hosting-zdjec/links/znany2
http://fotoo.pl/hosting-zdjec/links/znany3

dorad
09-11-2008, 19:49
Witam forumowiczów "Znanego", mój dom to wersja ta mniejsza, może ten taras wygląda na mniejszy może dlatego że jest tam wylany beton ale tylko na części tarasu bo to była reszta betonu, która pozostała z wylewania wieńca (taras został tak jak w projekcie). Oprócz tego zlikwidowaliśmy okno tarasowe od strony kuchni natomiast to drugie powiększyliśmy o jedną kwaterę (czyli okno ma trzy kwatery po 90 cm), może tego tak nie widac na zdjęciu bo już jest zabite deskami i pustakami. Również komin ten do kominka przeniesiony jest na ścianę łączącą pom.gosp. z salonem. Jak widac na zdjęciu zmniejszyliśmy drzwi do garażu i na razie to tyle dokonanych przez nas zmian. [/list]

Wadus
10-11-2008, 16:37
No to pierwszy krok postawiony, szykujemy sie z zona do kupna dzialki mam nadzieje ze uda sie wszystko sfinalizowac do polowy stycznia.

Teraz to juz naprawde zaczniemy powazniej przygladac sie Znanemu :)

Jakie materialy, ocieplenie, ogrzewanie itp.

Pewnie teraz wszyscy sie szykuja do swiat ale mam nadzieje, ze od wiosny forum bedzie bardziej aktywne ;)

Pozdrawiamy

firewolf
11-11-2008, 18:26
Witam wszystkich "znanych". To była długa droga ale chyba napewno :D zdecydujemy się na znanego. Od jakiegoś czasu obserwuję tą dyskusję i wiem, że część z Was już zbudowała ten domek. Mam pytanie odnośnie planu moich ewentualnych przeróbek. Czy jakiś praktyk lub osoba posiadająca projekt jest w stanie sprawdzić czy przenosząc kominy nie "wpasuję się" w krokwie lub coś innego.
http://s6.zapodaj.net/27272530.jpg.html
http://s6.zapodaj.net/43849603.jpg.html


:)) Jak pisałem wcześniej "chyba na pewno" po 2 misiącach chyba napewno wierzba II. Pozdrawiam. Plany zostawiam może się komuś przydadzą.

Wadus
14-11-2008, 23:22
:( Jestem zalamany :(

Okazalo sie, ze na dzialce ktora chcialem kupic nie postawie Znanego.

Warunki zabudowy okreslaja budynek o pow. zabudowy do 180 m2 i dachu o kacie nachylenia polaci 30-45%

A juz mi sie wydawalo, ze szczescie sie do mnie usmiechnelo jak znalezlismy ten projekt a teraz albo szukami innej dzialki (co chyba bedzie mission impossible) albo zmienimi projekt do warunkow zabudowy na tej dzialce.

pablos99
09-12-2008, 20:09
witam,
my równiez otrzymalismy warunki zabudowy (ale na razie jako projekt decyzji) uwzględniajace kąt nachylenia od 30-45 mimo że w sąsiedztwie naszej działki są właściwie na każdej cos innego - domy kostki z dachem o nachyleniu prawie 45 st, "bliżniak" który nie jest bliżniakiem bo są to domy o różnej wysokości i różnych dachach !! (wlasciwie to tylko wspólna ściana tych domów ich łączy), jest tez dom z 15st dachem...no nic...
złożylismy wniosek o dopuszczenie dolnej granicy nachylenia dachu od 20st no i przy okazji o inny kolor niż zasugerowano tzn inny niż ceglasty, brązowy...zobaczymy jaki będzie efekt...a jeśli nie uda się to zbudujemy Znanego z 30 st dachem :-? , Mariusz3 jest tego chyba najlepszym przykładem...

prosimy o opinie co sądzicie nt tak poważnej zmiany dachu ?czy znajduje Wasze poparcie?
z góry dzięki

KINX
02-02-2009, 13:52
Witam wszystkich,

czy ktoś może mi doradzić dobrego architekta do kilku zmian w projekcie "Znany C114", interesuje mnie również instalacja rekuperatora.

Z góry dziękuje za pomoc.

WOJOMIR31
08-03-2009, 11:32
witam, szukam kogoś kto buduje dom C114 Znany, na terenie dolnośląskiego lub województw ościennych. Przymierzamy się z żoną do budowy tego domu, ale chcielibyśmy na początek porozmawiać z kimś kto ten dom już postawił, lub jest w trakcie budowy. Mój email [email protected] :lol:

WOJOMIR31
13-03-2009, 20:55
witam wszystkich; czy ktoś może wybudował lub buduje aktualnie Znanego, woj. dolnośląskie lub ościenne? jeśli tak to będę wdzięczny za umożliwienie zobaczenia Znanego na żywo, zamierzamy go budować od czerwca, ale chcielibyśmy go zobaczyć choć przez chwilę w realu, zawsze to trochę inaczej wygląda niż na najlepszym rzucie projektu

Magaa
11-10-2009, 12:22
Też dołączam się do prośby o nowe fotki!
Czy ktoś wybudował lub buduje Znanego na zachodzie Polski?
Interesuje mnie zwłaszcza większa wersja c114a

pozdrawiam wszystkich fanów tego projektu :D

enickman
11-10-2009, 14:06
http://img59.imageshack.us/img59/6456/dsc2464.th.jpg (http://img59.imageshack.us/i/dsc2464.jpg/)

http://img503.imageshack.us/img503/9021/dsc2482s.th.jpg (http://img503.imageshack.us/i/dsc2482s.jpg/)

madyn1
29-10-2009, 13:10
Witam wszystkich budujących znanego
Zaczęliśmy budowę w kwietniu 2008r. od 13 października mieszkamy
Jest suuuuuuper.
Po tych dwóch tygodniach w nowym domu mogę z czystym sumieniem powiedzieć że wybraliśmy dom z najpraktyczniejszym układem.
1.kuchnia otwarta-nie ma łażenia z jedzeniem po domu jak ktoś chce popatrzeć na tv poza tym ładne meble w kuchni to dlaczego mam chować a jak przychodzą goście stół z kuchni jest rozkładany na pokój bez proszenia menża bo nie trzeba dzwigać.
2.pralnia przy kuchni - pod ręką(nie kluczę po domu bo i tak najwięcej czasu od godz. 16 spędzam w kuchni)
3.wejście do garażu z wiatrołapu- to nie prawda że śmierdzi spalinami,wygoda z zakupami i dziećmi
4.część sypialniana z dala od salonu-nie widać bałaganu

enickman
29-10-2009, 14:53
no tak - tylko, że większość projektów spełnia te założenia :-)

Magaa
29-10-2009, 19:13
Madyn, bardzo się cieszę, że Znany sprawdza się w użytkowaniu :D

Może zamieścisz jakieś nowe fotki? Bylabym wdzieczna.

Mam też pytanie o pralnie - czy zrobiliscie ja w kotlowni, czy tez kotlownie przeniesliscie gdzie indziej?

pozdrawiam:)

madyn1
29-10-2009, 21:16
Tak pralnię zrobiliśmy w kotłowni
Jest tam wiszący piec gazowy, 300 litrowy zbiornik na wodę do solara, zmiękczalnia.
Pod oknem (nie mamy drzwi) stoi pralka i jest miejsce na zlew gospodarczy, natomiast hydrofor mamy na zewnątrz w piwniczce przed domem-jest ona murowana i ocieplona.
Hydraulik który robił nam instalcję nie sądził że to wszystko da radę zmieścić na tak małej powierzchni. Oczywiście mam również sznurki na pranie i dodatkowy kaloryfer.

jacmi
11-11-2009, 17:30
witam!!!zdecydowalismy sie na znany w wersji lustrzanej ruszamy na wiosne w woj lubelskim mam nadzije ze znajda sie osoby ktore buduja zbudowaly lub beda budowac taki dom i ze bedziemy mogli wymienic sie doswiadczeniami
pozdrawiam i czekam na odzew :D

Mirosław W.
13-11-2009, 13:35
Czy ktoś może ma kosztorys (nawet kilkuletni) dla tego projektu? Według muratora, budowa domu (bez wykończenia wewnętrznego) kosztuje ok. 279 900 zł. Szacuję koszt całego domu, wraz z wykończeniem, na 350000 zł i chcę wiedzieć jak bardzo się mylę :)

jacmi
13-11-2009, 15:26
witajcie!!!
chcielibysmy niesmialo dolączyc do Waszego grona
na wiosne ruszamy z budowa znanego
nasz znany bedzie troche przerobiony z roznych powodow
1. podnosimy dach do 30 stopni-wymog gminy
2. dom bedzie poszerzony okolo metr dzieki czemu zyskamy wiekszy zadaszony taras
3. wymiar w glag rowniez zwiekszamy aby zyskac szerszy gabinet w ktorym to bedzie nasza sypialnia i tam tesz zostanie wydzielona garderoba
4. w miejscu lazieniek i pralni beda dwie lazienki prxzy czym jedna z oknem dostepna z naszej sypialni a druga dostepna z holu
5 zmienilismy wymiary wiekszosci oknien na nieco mniejsze i skasowalismy dwa wyjsia z salonu-te z boku zamieniajac je na okna
6. garaz bedzie pojedynczy a druga polowa bedzie przeznaczona na drugie pomieszczenie gospodarcze
7. te drzwi z pomieszczenia gospodarczego przy kuchni tez zamienilismy na okno
8. poprzez ziwiekszenie wymiarow domu powiekszy sie tez nieco kuchni i pomieszczenie obok niej tylko ja sie zastanawiam nad zamknieciem kuchni i balaganu ktory tam bedzie
9. kominek przenosimy do na srodkowa sciane lub ta graniczaca z jedna z sypialni

kochani podzielcie sie swoimi zmianami i pomyslami
a ci ktorzy juz mieszkaja moze zechca pochwalic sie jakimis zdjeciami jestem strasznie ciekawa efektow
pozdrawiam!!

jacek40lodz
20-11-2009, 23:35
Powitać wszystkich,cieszę się że nie jestem osamotniony w temacie C114.
Właśnie czekam na plany,mam już przewidziane pewne zmiany,ale wasze spostrzeżenia też są cenne.Myślę , że jak by spotkać się poza forum na pewno na jednej kawie by się nie skończyło.Pozdrawiam.

jacek40lodz
20-11-2009, 23:53
Witam wszystkich,

czy ktoś może mi doradzić dobrego architekta do kilku zmian w projekcie "Znany C114", interesuje mnie również instalacja rekuperatora.

Z góry dziękuje za pomoc.

Witam ,czy dowiedziałeś się czegoś o instalacji rekuperatora.Też będę budował c-114 i przymierzam się do rekuperatora .Wiesz może jakie są koszta.Pozdrawiam.

pekris
07-12-2009, 23:05
Witam!

Dołączyliśmy do grona fanów c114 na początku tego roku i już nasz "znany" stoi. Zostało jedynie "odpalenie" pieca i wykończeniówka.
Planowany termin przeprowadzki marzec-kwiecień 2010.
Również i my nie obeszliśmy się bez zmian.
1.Z gabinetu przy garażu zrobiliśmy kotłownię oraz 5-cio metrową garderobę.
2.Kominek przenieśliśmy na ścianę przylegającą do pokoju.
3.Z byłego pomieszczenia gospodarczego zrobiliśmy spiżarnię.
4.Powiększyliśmy okna w garażu i w łazience.
Na tym etapie koszty w odniesieniu do szacowanych przez Muratora nas nie zaskoczyły.
Innego domku sobie w tej chwili nie wyobrażamy :-)
Pozdrówka!

Magaa
11-12-2009, 21:03
Pekris, gratulacje :)

Mamy podobne plany co do gabinetu koło garażu, w jaki sposób rozdzielacie garderobę od kotłowni - ścianką działową w poprzek czy jakoś inaczej?

Może zamieścisz jakieś fotki dla fanów znanego? :)

Pozdrawiam

pekris
12-12-2009, 01:10
Kotłownię od garderoby oddzieliłem ścianką w poprzek.
Wejście do kotłowni z garażu, natomiast do garderoby z przedpokoju.
Kotłownia ma ok 10 m2 ,natomiast garderoba ok 5m2. Pomieszczenia wydają się wystarczająco funkcjonalne. Zdjęcia postaram się wrzucić w najbliższym czasie.
Pozdrawiam.

skorpionka73
15-01-2010, 14:41
Witam,
my z mężem również przymierzamy się do budowy znanego w lubelskim. Na chwilę obecna jesteśmy na etapie adaptacji i projektów m.in. wentylacji z rekuperatorem. Zastanawiamy się nad grzewcza płyta fundamentowa(leggalet) by pozbyć się grzejników i całego zamieszania z kotłownią. Mamy umówiony wstepny termin na rozpoczęcie budowy na czerwiec tego roku. Plany planami a budowa budową. Co rusz to niespodzianka.

Magaa
28-01-2010, 23:44
zamówiliśmy wczoraj większą wersję znanego - c114a :D
Będę więc częstym gościem na tym forum i miejmy nadzieję, że się tu ożywi.
Prosimy o zdjęcia!

pozdrawiam :D

enickman
08-02-2010, 11:19
te drzwi do kuchni jakoś tak w rogu?
widzę, że wolicie mieć kuchnie zamkniętą, ale czy nie wolelibyście wejścia z salonu - np. przez szerokie przesuwne drzwi?

Magaa
08-02-2010, 22:06
Witaj, ciekawe pomysły:)

Czy poszerzenie garażu w ten sposób jest bardzo skomplikowane? nie narusza konstrukcji budynku?

enickman
09-02-2010, 13:50
tylko jak to bedzie wygladac?

miszi
09-02-2010, 17:37
Witam, jako że także jestem zainteresowany budową ZNANEGO to mógłby ktoś przesłać na emaila skan z projektu rzutu parteru z wymiarami pomieszczeń, bądź może ktoś to posiada w wersji elektronicznej (autocad)? z góry dziękuję i pozdrawiam
[email protected]
aha a czy ktoś w woj. mazowieckim buduje Znanego? Siedlce i okolice

konisko
11-02-2010, 10:03
Witam, jako że także jestem zainteresowany budową ZNANEGO to mógłby ktoś przesłać na emaila skan z projektu rzutu parteru z wymiarami pomieszczeń, bądź może ktoś to posiada w wersji elektronicznej (autocad)? z góry dziękuję i pozdrawiam
[email protected]
aha a czy ktoś w woj. mazowieckim buduje Znanego? Siedlce i okolice

Witam budujących i planujących !

Ja wybudowałem coś podobnego do c114, projekt sam wykonałem.
Czerpałem inspiracje z tego projektu, ale u mnie jest na rogu dodatkowy pokój oraz mam piwnice pod całym domem wiec przestrzeń jest potężna, zrobiłem także na 4 poziomach wszystko 1. piwnice na -1,4, garaz +0,3, parter +1,5, strych +4,4 - orinetacyjne wymiary z głowy. Ja jestem z podkarpacia.

http://images42.fotosik.pl/171/5ddfc6cdb095ee97.jpg

konisko
11-02-2010, 10:27
Witam !

Wrzucam jeszcze widok na parter.
Dla zainteresowanych wymianą doświadczeń jestem otwarty.
Ja już na finiszu, plan na jesień wejść, obecnie wykończeniówka idzie.



Pozdr.

http://images48.fotosik.pl/259/00762567519323eamed.jpg

miszi
13-02-2010, 17:18
Konisko wrzuć więcej z zewnątrz albo prześlij na email [email protected]

monik22
15-02-2010, 18:57
Wrzućcie proszę zdjęcia Waszych wykończonych "znanch".
Inreresuje mnie elewacja, czy robiliście tak jak w projekcie jest chyba klinkier na elewacji, czy inaczeJ

monik22
15-02-2010, 18:57
Wrzućcie proszę zdjęcia Waszych wykończonych "znanch".
Inreresuje mnie elewacja, czy robiliście tak jak w projekcie jest chyba klinkier na elewacji, czy inaczeJ

qrczak_ntt
25-02-2010, 13:32
witam,jestem w trakcie zakupu projektu "ZNANY" wersja mniejsza.Planuje z pokoju 7 zrobić łazienkę,z łazienki 11 robię kotłownię z wyjsciem na ogród, a z pomieszczenia gospodarczego 4 zrobie albo spiżarke albo powiększę kuchnie.mam zamiar podnieść dach do 30stopnii i zrobic na razie poprostu strych bez wykańczania,planuje zamontować gotowe schody i jakoś odciąć górę(drzwi,jakaś klapa albo coś podobnego).Jeżeli ma ktoś fotki z zewnątrz i z wewnątrz to prosiłbym o przesłanie na mój adres [email protected] Bardzo ladny domek już gotowy jest w galerii pod projektem na stronie muratora.jedyne co bym zmienił jeszcze w nim to toszczeczke podniósł fundament.pozdrawiam

jacek40lodz
28-02-2010, 22:26
http://www.muratordom.pl/galerie_panel.htm?akcja=modyfikuj_galerie&galeria=1351

konisko
15-03-2010, 22:10
Witam !

Jeśli interesuje kogoś większa wersja c114a z piwnicami to zapraszam do mojego dziennika budowy (link w stopce). Sukcesywnie dodaje fotki przy czasie. U mnie domek już prawie skończony, w środku wykończeniówka na maj powinna być na tip-top. Na wakacjach plan wjechać mieszkać.
Pozdr.

miszi79
18-03-2010, 10:08
Zwracam się z ogromną prośbą do osób które, posiadają projekt Znanego ale w wersji podstawowej (http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=371). Chodzi mi konkretnie o to czy byłaby możliwość zrobienia xero lub skanu ze wszystkich rysunków oprócz planu zagospodarowania terenu i przesłania mi na e-mail ([email protected]) lub pod wskazany adres (wyślę na e-mail, opłaty za xero i przesyłkę po mojej stronie).
Jest mi to niezbędne, gdyż na mojej działce (ML/Z) mogę wybudować dom który musi nazywać się letniskowy. I w związku z powyższym muszę zlecić wykonanie projektu indywidualnego i chciałbym się wzorować na znanym. Z góry dziękuję i pozdrawiam

kama33
28-04-2010, 14:31
Witam
Widzę, że kilka osób budowało lub buduje "znanego". Bardzo proszę o zdjęcia, zwłaszcza wnętrz :) Interesują mnie też w miarę dokładne wymiary pomieszczeń i zmiany jakie zrobiliście :)

Magaa
29-04-2010, 20:43
My będziemy budować większą wersję Znanego, projekt już zakupiony i załatwiamy teraz całą papierkologię budowlaną (końca nie widać:/)
Wprowadzamy kilka zmian, m.in pomieszczenie nr 15 przy garażu dzielimy w poprzek ścianką działową, będzie tam pom.gospodarcze z drzwiami od zewnątrz zamiast okna oraz garderoba (od wewnątrz).
W sypialni drzwi tarasowe i mini-taras ze stolikiem na poranną kawę w planach:)
W salonie wszystkie okna będą do podłogi
W kotłowni okno zamiast drzwi, natomiast okno na bocznej elewacji zlikwidujemy.

I jeszcze kilka zmian drobniejszych w planach i w głowach..

Czekamy na relacje innych fanów Znanego. No i ZDJĘCIA!

POZDRAWIAM

kama33
03-05-2010, 21:02
Witam
Konisko -- gdzie dokładniej w podkarpackim budujesz?

konisko
08-05-2010, 23:43
Ropczyce dokładnie ;)

kama33
09-05-2010, 15:51
Ropczyce dokładnie ;)

OOO, to rzut beretem ode mnie ;)

konisko
09-05-2010, 17:32
OOO, to rzut beretem ode mnie ;)

A Ty skąd nadajesz ? ;)
Pozdr.

konisko
09-05-2010, 17:45
Mam jeszcze gdzies numer do osoby ktora buduje tez niedaleko chyba c114a.
Nie wiem na jakim jest etapie ale juz chyba przykryte.
Pozdr.

kama33
09-05-2010, 18:54
Pozdrawiam z Dębicy ;)

Ja jestem bardziej zainteresowana C114 - tą mniejszą wersją, ale te Wasze też chętnie pooglądałabym :)

konisko
09-05-2010, 19:04
E to faktycznie blisko, w razie czego zawijaj, ja od środy jestem bo narazie na wygnaniu u reniferów ;).
Pozdr.

kama33
09-05-2010, 19:08
Dzięki :) Jak dorwę trochę czasu to się umówimy :D ;) Jeszcze mi się nie spieszy, bo czekam na warunki zabudowy i dopiero wtedy będę na 100% decydować się na projekt :)

konisko
09-05-2010, 19:18
To zycze powodzenia, u mnie to trwało 18 miesiecy od mysli o budowie do otrzymania pozwolenia na budowe.
Przejrzalem c114 wlasnie, wlasciwie moj bardziej podobny do c114 niz do c114a pod wzgledem ukladu wewnetrznego - szerokosc wieksza.
Chociaz pewne zmiany sa, zreszta na forum jest rzut z gory to mozna sie domyslec co jest co.
No i piwnice u mnie robia robote, ale i koszt ;) byl, ale nie zaluje - lubie pomajstrowac i na moto miejsce jest...:).
Zycze powodzenia i w razie czego dawaj znaki.
Pozdr.

kama33
09-05-2010, 19:27
Rzut widziałam i rzeczywiscie jest podobny :) Ale jakbyś mógł jeszcze wrzucić wymiary domu i pomieszczeń byłabym bardzo wdzięczna ;) A jaką masz powierzchnię użytkową?

konisko
09-05-2010, 21:18
Pojszło na email :)
Pozdr.

kama33
09-05-2010, 21:34
Dzięki :)

aga_krzys
13-05-2010, 15:21
cześć wszystkim. no to też chcieliśmy się pochwalić; budujemy c114 w wlkp, na dzień dzisiejszy wylewamy posadzki. planowana "wprowadzka" sierpień. pozdrawiamy wszystkich "znanych"

kama33
13-05-2010, 15:25
Aga_krzys -- Zdjęcia proszę, zdjęcia ;) Napisz coś o zmianach, kosztach itp :)

aga_krzys
13-05-2010, 15:28
zdjęcia i opisy na innym prowadzinym przeze mnie blogu; nie wiem czy mogę tu podać?

kama33
13-05-2010, 15:30
Ja się nie obrażę jak podasz ;) Ale trochę wiadomości możesz tżz tutaj podać :)

AAA...już chyba wiem, który to Wasz blog ;)

aga_krzys
13-05-2010, 15:34
http://znanyc114budowa.bloog.pl/wyniki,1,index.html?_ticrsn=3&ticaid=5a287

aga_krzys
14-05-2010, 08:30
tak, poszukując info o znanym w necie trudno się nie natkąć na niego...

kama33
15-05-2010, 11:09
aga_krzys -- jakie ponieśliście koszty budowy do stanu obecnego?

aga_krzys
17-05-2010, 13:21
na razie zamykamy się kwotą 220tys (bez działki) całość tak jak widać,

kama33
17-05-2010, 19:51
CO jeszcze zostało Wam do zrobienia? Podłogi, płytki, drzwi wew, to widzę. A co ponad to? :)

konisko
17-05-2010, 22:25
Witam !
U nas bez działki na dzień dzisiejszy okolo 300 tys.
Stan, został kominek do obudowania (4,5), podłogi drewniane z listwami 60m2 (11), piec CO+grzejniki (9), przyłacza gaz/woda/kanaliza (10), blat do kuchni (2), płyta gazowa/indukcja (2,5), okap (1,2), mebli salonowych i pokojowch nie licze.
Dodam ze mam piwnice pod caloscia.
Pozdr.

aga_krzys
18-05-2010, 11:00
CO jeszcze zostało Wam do zrobienia? Podłogi, płytki, drzwi wew, to widzę. A co ponad to? :)

jeszcze troszkę zostało:
-podłogi: płytki+panele
-ściany: płytki + malowanie
-łazienka: umywalki+wanna+prysznic
-kuchnia: cała zabudowa
-szafy wnękowe
-garderoba
-kominek
-piec co+grzejniki
-podbitka
-całość oświetlenia+osprzęt elektryczny (gniazda,włączniki)
-tarasy+podjazd
-zagospodarowanie deszczówki
-zagospodarowanie ogrodu

kama33
18-05-2010, 14:08
jeszcze troszkę zostało:
-podłogi: płytki+panele
-ściany: płytki + malowanie
-łazienka: umywalki+wanna+prysznic
-kuchnia: cała zabudowa
-szafy wnękowe
-garderoba
-kominek
-piec co+grzejniki
-podbitka
-całość oświetlenia+osprzęt elektryczny (gniazda,włączniki)
-tarasy+podjazd
-zagospodarowanie deszczówki
-zagospodarowanie ogrodu


To wszystko to rozumiem :) Ale to już chyba typowe wykończenie wewnątrz i zależy od tego, co tam chcemy mieć :)
Czy robiliście coś sami czy wszystko firmy ?

aga_krzys
18-05-2010, 15:20
praktycznie wszystko zlecane firmom, ale nie kompleksowo. każdy etap osobno innej ekipie. na naszej głowie są papierki, urzędy i zakup materiałów budowlanych

kama33
18-05-2010, 15:29
aga_krzys -- wielkie dzięki za cierpliwe odpowiadanie na moje pytania :)

jacek40lodz
21-05-2010, 03:13
praktycznie wszystko zlecane firmom, ale nie kompleksowo. każdy etap osobno innej ekipie. na naszej głowie są papierki, urzędy i zakup materiałów budowlanych

a gdzie wybudowaliście "znanego" ( dziennik super)

aga_krzys
24-05-2010, 08:35
jeszcze nie wybudowaliśmy, cały czas budujemy :) , są to okolice Gniezna

jacek40lodz
24-05-2010, 21:14
jeszcze nie wybudowaliśmy, cały czas budujemy :) , są to okolice Gniezna

szkoda,ale i tak życzę wam powodzenia.

Magaa
06-07-2010, 23:16
coś tu ucichło...

A tymczasem u nas kopary wjechały na działkę:):);)

konisko
08-07-2010, 10:56
coś tu ucichło...

A tymczasem u nas kopary wjechały na działkę:):);)

No to powodzenia !
W razie czego u mnie w dzienniku tez mozesz polookac na relacje z prac.
My juz przy finale, dzis niby blaty do kuchni maja sie pokazac.
Pozdr.

emol7
24-07-2010, 12:45
Witam właśnie się zalogowałem.

Też będę budował znanego za kilkanaście dni tj.15.08.2010 wchodzi wykonawca. Mam pytanie do ludzi ,którzy już wybudowali ile dawaliście ocieplenia na ściany ,strop i w podłogę. Jestem ciekawy ponieważ ja zamierzam wybudować dom niskoenergetyczny.Czekam na odpowiedź i ewentualne sugestie.

konisko
24-07-2010, 20:07
Witam właśnie się zalogowałem.

Też będę budował znanego za kilkanaście dni tj.15.08.2010 wchodzi wykonawca. Mam pytanie do ludzi ,którzy już wybudowali ile dawaliście ocieplenia na ściany ,strop i w podłogę. Jestem ciekawy ponieważ ja zamierzam wybudować dom niskoenergetyczny.Czekam na odpowiedź i ewentualne sugestie.

Zapraszam do dziennika - stopka.
Pozdr.
konrad

emol7
24-07-2010, 20:15
Zapraszam do dziennika - stopka.
Pozdr.
konrad

co to znaczy stopka?

konisko
25-07-2010, 07:25
co to znaczy stopka?

Na dole wiadomosci jest link do dziennika budowy, tam znajdziesz wiecej szczegółów o naszej budowie - dom na bazie C114a.
Pozdr.

aga_krzys
26-07-2010, 09:59
Witam właśnie się zalogowałem.

Też będę budował znanego za kilkanaście dni tj.15.08.2010 wchodzi wykonawca. Mam pytanie do ludzi ,którzy już wybudowali ile dawaliście ocieplenia na ściany ,strop i w podłogę. Jestem ciekawy ponieważ ja zamierzam wybudować dom niskoenergetyczny.Czekam na odpowiedź i ewentualne sugestie.

my dawaliśmy na ścdiany 15cm, podłlogi+strych po 10cm

jacmi
11-08-2010, 11:58
Witam,
my zalozylismy bloga http://znanyc114.bloog.pl/

zainteresowanych zapraszam na strone :)

jwasilewski
16-08-2010, 23:26
Witam,
Na wstępie pozdrawiam wszystkich "Znanych". Ja też z żoną przymierzamy się do znanego, chociaż w lustrzanej wersji. Projekt w sam raz dla nas.
Oczywiście nie odbędzie się bez zmian w projekcie. W związku z tym, czy ktoś przenosił kominek w miejsce sofy zaraz przy przejściu? Zastanawiam się czy nie będzie kolizji w krokwiach czy jętkach. Rozpatrywaliście kotłownie na paliwo stałe? Rozważam piec na biomasę (granpal) i tak myślę czy tam się wszystko zmieści. W sumie to nie za dużo miejsca oferuje standardowa kotłownia.

aga_krzys, można was odwiedzić na budowie? Puściłem w tej sprawie wiadomość na priv

Pozdr/Jacek

aga_krzys
17-08-2010, 11:02
my nastawialismy sie na kocioł gazowy; miała iść nitka gazowa koło nas. niestety inwestycja się opóźniła o 2-3lata, więc chcąc - nie chcąc zdecydowaliśmy se na kocioł na eko-groszek. faktycznie w kotłowni miejsca nie ma za wiele, ale jakoś wcisnęlismy tam kocioł z podajnikiem i wymiennikiem CWU, a dodatkowo stojak na 3 worki do segregacji odpadów. w końcu nie będę tam spędzał wolnego czasu. mankamet tego jest taki, że przy z kotłowni ulokowanej przy kuchni słychać odgłosy pracy kotła np.podawania paliwa. teraz jakbym wiedział że tak będzie kotłownie przeniósłbym do garażu.
co do udostępniania do oglądania naszego domu, to nie obraź się, ale jest problem, bo jest juz zamieszkany.

emol7
18-08-2010, 12:46
my dawaliśmy na ścdiany 15cm, podłlogi+strych po 10cm
Oj to cieniutko ja daję 30cm w podłogę,40 strop (lekki) sciany 35 lub 40cm styropianu.przed chwilą odebrałem audyt który sobie kazałem zrobić bo nie mogłem się zdecydować na ogrzewanie .No i przy tych parametrach wyszło zapotrzebowanie na ciepło 3700watt. Niezła jazda co .? Mało brakuje do domu pasywnego.

emol7
18-08-2010, 12:52
jakbyś mógł i miał ochotę to zapodaj proszę twój numer kom.na mojego maila.chciałbym pogadać .Pozdrawiam Piotr

aga_krzys
18-08-2010, 13:26
no to poszalałeś.
a ściany z czego stawiasz - jakie grube? bo jak wstawisz okna , to będziesz miał spore wnęki z obu stron.
drugi problem : to jakimi kołkami to przymocujesz? masz możliwość kupienia takich długich?
wg mnie 15cm styropian + porotherm wystarczy zupełnie. do tego oczywiście odpowiednie drzwi i okna.
głębokość przemarzania styropianu to około 6cm.

emol7
18-08-2010, 14:24
no to poszalałeś.
a ściany z czego stawiasz - jakie grube? bo jak wstawisz okna , to będziesz miał spore wnęki z obu stron.
drugi problem : to jakimi kołkami to przymocujesz? masz możliwość kupienia takich długich?
wg mnie 15cm styropian + porotherm wystarczy zupełnie. do tego oczywiście odpowiednie drzwi i okna.
głębokość przemarzania styropianu to około 6cm.

ściany będą z Porotherm 25, okna będą w strefie ciepłej osadzone aby wyeliminować mostki,jeżel zaś chodzi o grubość ścian no to coś za coś.
Kołki natomiast nie są potrzebne w budynku parterowym i wiem co myślisz (40cm) jak to się utrzyma. Otóż pod styropianem będzię taka jakby ława.
Na styropian jeszcze przyjdze płytka klinkierowa.okna będą 3 komorowe współczynnik ramy i szyby U0,7-0,8.
Powiedz jak ci się mieszka w tym domku i lie wydałeś na ogrzewanie albo jakie zapotrzebowanie masz na ciepło przy twoich parametrach.
Aha mur fundamentowy zakończę jedną warstwą bloczkami ISOMUR.
Narka

aga_krzys
18-08-2010, 14:52
okna raczej 3 szybowe, a nie 3 komorowe? czy to nie pomyłka? ja mam 5 komorowe-3 szybowe U-0,5 z M&S.
na razie mieszka się super, ale to tylko 3 tygodnie więc na razie nie powiem jak wychodzi ogrzewanie; póki co kocioł grzeje tylko CWU i spaliłem może z 50-70kg groszku.

emol7
18-08-2010, 15:36
oczywiście okno 2 komorowe 3 szybowe też firmy ms.

emol7
18-08-2010, 15:37
Jacmi jakbyś mógł i miał ochotę to zapodaj proszę twój numer kom.na mojego maila [email protected] -chciałbym pogadać .Pozdrawiam Piotr

konisko
25-08-2010, 21:40
Ale sie temat ożywił w kwestii, która mnie interesuje - izolacje/ogrzewanie.
My daliśmy na strop terive 24cm+22 styropaniu+wylewka 5cm na ściany poszedł Solbet "600" + styropian 20cm + tynk ozdobny, posadzki na piwnicach 10cm+5 jastrychu.
Ogrzewanie cały dom to 160m2, podłogówka 80m2, reszta grzejniki pod niskie temperatury (kocił kondensat) + kominke z DGP połączoną w hybrydę w wentylacją mechaniczną.
Myślałem, że to już szczyt "rozpasania" ale widze, że są lepsi - i tak trzymać ;).
Czekam na relacje jak u Was wyjdzie zima, u mnie sie okaże bo teraz wchodzimy na jesień mieszkać.
Pozdr.
konrad

emol7
26-08-2010, 21:26
Ale sie temat ożywił w kwestii, która mnie interesuje - izolacje/ogrzewanie.
My daliśmy na strop terive 24cm+22 styropaniu+wylewka 5cm na ściany poszedł Solbet "600" + styropian 20cm + tynk ozdobny, posadzki na piwnicach 10cm+5 jastrychu.
Ogrzewanie cały dom to 160m2, podłogówka 80m2, reszta grzejniki pod niskie temperatury (kocił kondensat) + kominke z DGP połączoną w hybrydę w wentylacją mechaniczną.
Myślałem, że to już szczyt "rozpasania" ale widze, że są lepsi - i tak trzymać ;).
Czekam na relacje jak u Was wyjdzie zima, u mnie sie okaże bo teraz wchodzimy na jesień mieszkać.
Pozdr.
konrad

ok. dzieki

milan1919
26-02-2011, 01:36
Witam już dawno nikt nie napisal może pochwalicie sie ile was kosztował opał na zime?? mam zamiar na wiosne zaczac sie budowac i chyba to bedzie "znany" jednak moja wersja byla by taka nie wiem czy da sie to zrobic od strony technicznej ale narazie sobie to tak wyrysowalem! piszcie co z tym opalem:p

emol7
01-03-2011, 13:10
Witam już dawno nikt nie napisal może pochwalicie sie ile was kosztował opał na zime?? mam zamiar na wiosne zaczac sie budowac i chyba to bedzie "znany" jednak moja wersja byla by taka nie wiem czy da sie to zrobic od strony technicznej ale narazie sobie to tak wyrysowalem! piszcie co z tym opalem:p

Witam ,
pytanie ile wyszedł opał w zimę jest bez sensu ponieważ jest to uzależnione od wielu czynników takich jak np: 1.w jakim regionie jest dom bo między Suwałkami a Opolem jest duża różnica w temperaturach.2 jak ocieplisz dom tzn jaki współczynnik będzie ścian ,stropu ,podłogi i okien. To bardzo ważna kwestia.Ja dobrze ci radzę daj minimum 20 cm styropianu 0,040 [W/m2K] przy ścianie 25cm grubości. To ci się wszystko zwróci z nawiązką w przyszłości.
Ja wybudowałem z porothermu 25cm i dałem 40cm styropianu 0,040[W/m2K] na ściany ( współczynnik uzyskałem około 0,0951 [W/m2K] ),okna kupiłem firmy MS bardzo ciepłe współczynnik dla całego okna to 0,8 i niżej zależy od wielkości. Podłogi ociepliłem 30 cm warstwą styropianu a na strop dałem 55 cm wełny 0,039[W/m2K] .
Ogrzewanie wyszło mnie na razie około 800zł (od 5.12.2010)a jeszcze coś dojdzie do wiosny. W drugim sezonie spodziewam się na cały okres grzewczy wydać około 800-900 zł i to wszystko kolego. Jako ciekawostkę podam ,że koszt wybudowania tego domu nie były dużo wyższy od tego z projektu ,ponieważ odeszły mi koszty całego ogrzewania centralnego około 40000 zł ,które wydałem właśnie na styropian i wełnę.
Mam nadzieję ,że pomogłem

Pozdrawiam

Paweł B
04-03-2011, 13:00
Ja wybudowałem z porothermu 25cm i dałem 40cm styropianu 0,040[W/m2K] na ściany ( współczynnik uzyskałem około 0,0951 [W/m2K] ),okna kupiłem firmy MS bardzo ciepłe współczynnik dla całego okna to 0,8 i niżej zależy od wielkości. Podłogi ociepliłem 30 cm warstwą styropianu a na strop dałem 55 cm wełny 0,039[W/m2K] .


emol7 Nie przesadziłeś z gruboscią steropianiu ? aż 40 cm ??? Czy nie lepiej było zastosować ten szary z dodatkiem grafitu Termo Lambda Organiki ???

Jak rozwiązałeś przy takiej grubości steropianiu mocowanie okien. Czy nie są zbyt cofnietę względem powierzchn elewacji ???
Mogłbyś wrzucić jakieś fotki jaki uzyskałeś wizulany efekt końcowy ???

Paweł B
04-03-2011, 13:06
Ogrzewanie wyszło mnie na razie około 800zł (od 5.12.2010)a jeszcze coś dojdzie do wiosny. W drugim sezonie spodziewam się na cały okres grzewczy wydać około 800-900 zł i to wszystko kolego. Jako ciekawostkę podam ,że koszt wybudowania tego domu nie były dużo wyższy od tego z projektu ,ponieważ odeszły mi koszty całego ogrzewania centralnego około 40000 zł ,które wydałem właśnie na styropian i wełnę.
Mam nadzieję ,że pomogłem

Pozdrawiam

Można wiedzić czym ogrzewasz dom ??? Sądzę że pewnie masz rekuperator przy takim szczelnym ociepleniu. Masz jekieś wstępne kwoty za zużycie prądu przez rekuperator?

aga_krzys
04-03-2011, 15:57
u nas , "normalny dom", położenie wlkp, ogrzewanie na eko-groszek; od sierpnia całość wydatków na opał to 3tys , temperatura w domu 24st, podłogówka po całości za wyjątkiem trzech sypialni (21st) i garażu (ok.7-10st) ; (sypialnie, garaż - kaloryfery ścienne); 2 osoby dorosłe i 2 dzieci; kupowaliśmy eko-groszek kupowany workowany a,25kg, po jednej palecie, po cenie rynkowej (u nas około 800-840pln/t)

emol7
05-03-2011, 12:43
Można wiedzić czym ogrzewasz dom ??? Sądzę że pewnie masz rekuperator przy takim szczelnym ociepleniu. Masz jakieś wstępne kwoty za zużycie prądu przez rekuperator?

Dom dogrzewam grzejnikami elektrycznymi o mocy 500w firmy Atlantic,oczywiście mam też rekuperator( firmy Brink). Zużycia prądu rekuperatora nie mierzę bo mnie to nie interesuje czy wydam za rok użytkowania 178zł , 200zł czy 220 . Jak czytam nie które wpisy na forach to mnie po prostu mdli od głupoty jaką ludziska wypisują.
Jeżeli chodzi o rekuperator to się nawet nie zastanawiaj. Domy budowane w dzisiejszych czasach przy takiej technologi i ociepleniem poprzez styropian czy wełnę nie mają szansy dobrze funkcjonować przy wentylacji grawitacyjnej.

emol7
05-03-2011, 12:54
emol7 Nie przesadziłeś z gruboscią steropianiu ? aż 40 cm ??? Czy nie lepiej było zastosować ten szary z dodatkiem grafitu Termo Lambda Organiki ???

Jak rozwiązałeś przy takiej grubości steropianiu mocowanie okien. Czy nie są zbyt cofnietę względem powierzchn elewacji ???
Mogłbyś wrzucić jakieś fotki jaki uzyskałeś wizulany efekt końcowy ???


Jeżeli chodzi o Termo Organikę to 10cm ich styropianu zastępujesz innym styropianem o grubości 12 cm , a w cenie diametralna różnica.
Pytasz czy przesadziłem -to jako odpowiedź na to pytanie proponuję poczytać w internecie o domach pasywnych.
Jeśli chodzi o koszty to odpowiedź znajdziesz parę wpisów wyżej.(((Jako ciekawostkę podam ,że koszt wybudowania tego domu nie były dużo wyższy od tego z projektu ,ponieważ odeszły mi koszty całego ogrzewania centralnego około 40000 zł ,które wydałem właśnie na styropian i wełnę.))))
narka

aga_krzys
05-03-2011, 13:19
nie wiem skąd wziąłeś liczbę 40tys na centralne ogrzewanie; u mnie całość (podłogówka, kocioł, grzejniki, robocizna) zamknęła się kwotą 25tys.

emol7
05-03-2011, 15:24
nie wiem skąd wziąłeś liczbę 40tys na centralne ogrzewanie; u mnie całość (podłogówka, kocioł, grzejniki, robocizna) zamknęła się kwotą 25tys.

Za 25000 to pewnie palisz węglem lub eko groszkiem albo jeszcze innym świństwem . Ja zawsze miałem ogrzewanie albo gazowe albo na olej opałowy .
15000-20000 starczyłoby mi na dobry kondensacyjny gazowy lub olejowy piec nie mówiąc już o pompie ciepła. Moja rodzina i ja zawsze byliśmy ekologiczni i takimi pozostaniemy. Nie wyobrażam sobie życia z kupowaniem węgla itp chowania tego później gdzieś w kotłowni i wynoszenia popiołu itd. I tylko nie mów mi kolego że masz czystą kotłownię . A tak na marginesie to na te całe docieplenia nie wydałem nawet 40000 a konkretnie 36000 razem z rekuperacją.
narka

Paweł B
05-03-2011, 16:03
Pytasz czy przesadziłem -to jako odpowiedź na to pytanie proponuję poczytać w internecie o domach pasywnych.


emol7 o domach pasywnych to akurat czytałem i znam załozenia i podstawy budowy takich domów. Koncowym etapem budowy takiego domu są : Próba podciśnieniowa dla oceny poprawności wykonania budynku oraz ocena kamerą termograficzną. Powiedzmy ze takie działania są dedytkowane dla tych najbardziej wymagających entuzjastów domów pasywnych:)
Tak na marginesie pisałes wczesniej o pustakach cokołowych ISOMUR z tego co pamietam są drogie i to bardzo. Czy nie uważasz ze ten sam efekt mozna uzykać stosując pustak cokołowy keramzytowy z wkładakmi steropianowymi ?

Jeśli dasz rady to wrzuć fotki swojego domu.

aga_krzys
05-03-2011, 23:14
emo7 koniecznie wrzuć fotki na forum. będziemy mogli zobaczyc jakie błędy popełniliśmy przy swojej budowie "nieekologicznej".

emol7
07-03-2011, 10:31
emol7 o domach pasywnych to akurat czytałem i znam załozenia i podstawy budowy takich domów. Koncowym etapem budowy takiego domu są : Próba podciśnieniowa dla oceny poprawności wykonania budynku oraz ocena kamerą termograficzną. Powiedzmy ze takie działania są dedytkowane dla tych najbardziej wymagających entuzjastów domów pasywnych:)
Tak na marginesie pisałes wczesniej o pustakach cokołowych ISOMUR z tego co pamietam są drogie i to bardzo. Czy nie uważasz ze ten sam efekt mozna uzykać stosując pustak cokołowy keramzytowy z wkładakmi steropianowymi ?

Jeśli dasz rady to wrzuć fotki swojego domu.

Być może masz rację z tymi pustakami z keramzytu ale nie chciałem wnikać w to i kupiłem Isomur ponieważ jest na rynku już około 28 lat ijest sprawdzony.

emol7
07-03-2011, 10:40
emo7 koniecznie wrzuć fotki na forum. będziemy mogli zobaczyc jakie błędy popełniliśmy przy swojej budowie "nieekologicznej".

Każdy buduje jak chce i co uważa za stosowne dla siebie.
Ja podałem mój przykład jako dobre myślenie no i myślenie o przyszłości ,że można wybudować z pewnym określonym budżetem dwa takie same domy a jakże różne.
Pozdrawiam

sol26
08-03-2011, 21:51
witam
wcześniej pisałam w wątku zręcznego teraz jednak po wielu dyskusjach z mężem zdecydowaliśmy -już myślę że na 100%- na znanego wersję c 114.
tak więc zadaję moje pytanie tu:
dysponuje budżetem ok 400 - 450 tys na budowę znanego.
czy myślicie czy w tej kwocie zmieszcze się do momentu wprowadzenia się - łącznie z elewacjami, ogrodzeniem, meblami, i całym wyposażeniem w średnim standardzie?
pytanie 2- i ile kosztuje zmiana dachu z 20 na 25- 30 st i zmiana miejsca kominka na sciane sasiadująca z korytarzem bądź sypialnią?
i trzecie pytanie i zarazem WIEEEELKA prośba - czy mogłabym prosić o przesłanie skanu dokłądnych rzutów wraz z wymiarami? mój mail - [email protected]
z góry serdecznie dziękuje i proszę o dodawanie zdjeć wnętzr i zewnątrz znanego :-)

Paweł B
08-03-2011, 22:33
witam
pytanie 2- i ile kosztuje zmiana dachu z 20 na 25- 30 st i zmiana miejsca kominka na sciane sasiadująca z korytarzem bądź sypialnią?
i trzecie pytanie i zarazem WIEEEELKA prośba - czy mogłabym prosić o przesłanie skanu dokłądnych rzutów wraz z wymiarami? mój mail - [email protected]
z góry serdecznie dziękuje i proszę o dodawanie zdjeć wnętzr i zewnątrz znanego :-)

Myslę że najlepiej będzie jak zapytasz o to autora projektu. Ja też zmieniłem kąt pochylenia dachu do 26 st. Komin od kominka musi być tak umieszczony aby nie było kolizji z więźbą dachu i jest to wykonalne. Rysunki pokazowe w pdf tez Ci wyślą bez problemu.

aga_krzys
09-03-2011, 10:53
dysponuje budżetem ok 400 - 450 tys na budowę znanego.
czy myślicie czy w tej kwocie zmieszcze się do momentu wprowadzenia się - łącznie z elewacjami, ogrodzeniem, meblami, i całym wyposażeniem w średnim standardzie?


zmieścisz się, jak za bardzo nie poszalejsz na zakupach. ja się zmieściłem.

sol26
09-03-2011, 14:04
DZIĘKI ŚLICZNE ZA ODPOWIEDZI.
PONAWIAM PROŚBĘ O SKANY RZUTÓW EWENTUALNIE O WYMIARY GABINETU 13 ORAZ KUCHNI.
pOZDRAWIAM
MACIE MOZE JAKIEŚ STR INTERENTOWE - BLOGI ?

aga_krzys
09-03-2011, 18:46
http://znanyc114.bloog.pl/?ticaid=6beab

http://znanyc114budowa.bloog.pl/

sol26
09-03-2011, 19:42
dziękuje za linki - domek śliczny utwierdziłam sie że chcę go budować :-)
mam pytanie - czy myślicie że mogłabym go tam zmodyfikować jak na załaczonym zdjeciu?
czy jest mozliwe zrobienie sypialni w pokoju gabinecie nr 13?
ponawiam prośbę o wymiary tego pokoju :-)
Pozdrawiam serdecznie!!!!!!!!

aga_krzys
09-03-2011, 19:53
wszystko jest możliwe, my również nie mamy gabinetu. w tym miejscu zrobiliśmy łazienkę (a właściwie salon łazienkowy), garderobę mamy tak gdzie Wy planujecie, ale po całości (nie wydzielaliśmy tam łazienki); mamy dużą garderobę; tam gdzie planujecie WC - my mamy szafę wnękową, a tam gdzie łazienkę pralnię.
generalnie wszystko mozna zmienic i zaadaptować zgodnie z własnymi potrzebami.
powodzenia

Paweł B
10-03-2011, 16:12
dziękuje za linki - domek śliczny utwierdziłam sie że chcę go budować :-)
mam pytanie - czy myślicie że mogłabym go tam zmodyfikować jak na załaczonym zdjeciu?
czy jest mozliwe zrobienie sypialni w pokoju gabinecie nr 13?
ponawiam prośbę o wymiary tego pokoju :-)
Pozdrawiam serdecznie!!!!!!!!

Zgodnie ze staropolską zasadą: „Wolnoć Tomku w swoim domku”, wszystko jest możliwe ale widząc waszą wizulaizację zmieniacie zupełnie bryłę budynku. Zwiększacie powierzchnię użytkową domu do ok 140 m2. Konsekwetnie za tą zmianą musi nastąpić korekta planów branzowych i konstrukcyjnych aby zatwierdzic projekt w urzędzie. Poza tym na elewacji tył okna z powinny być umieszczone w równym odstępie inaczej nastąpi dysproporcja. O gustach się nie dyskutuje ale ja bym tak nie zrobił.

sol26
10-03-2011, 16:49
chciałabym w szczególności zeby dzieci miały w miarę duże pokoje i to taki wstępny zarys pewnie jeszcze będzie mnóstwo zmian. jak ktoś mi udostępni skany rzutów to wtedy moge szczegółowo popatrzeć a na razie to tylko bazgranie w paincie :-)

sol26
11-03-2011, 16:55
dzieki uprzejmości aga_krzyś ( WIELKIE DZIEKI!!!) mam już rzuty i bawiłam się troche w projektowanie . wymyśłiłam coś takiego - myślicie że może być - nie ma większych zmian.
jedyne co mnie martwi to że jeden z pokoi dziecięcych będzie mały no ale trudno nie można mieć wszystkiego i łazienka bo jednak jest bardzo mała... ( wyszło mi 325 na 181 - mąż chce prysznic jeszcze i mówi żeby okroić garderobę ale ja nie chce bo garderoba musi być bo w domu w sumie nie ma miejsca na jakąś większą szafę wnękową ..
co myślicie o tym pomyśle?

aga_krzys
11-03-2011, 20:38
na pierwszym korytarzu masz miejsce na szafę wnękową, my tam mamy

sol26
12-03-2011, 01:54
wymyśliłam w końcu coś innego - myślę ze pomysł jest dobry - a więc łazienka powiększona kosztem pokoju gościnnego ( zwężony)
w łazience wanna pralka itp, i znów dzieki okrojeniu pokoju gościnnego ( w którym mimo wszystko zmiesci się kanapa biurko jakas szafa regał itp - wydzieliłam wc z miejscem na prysznic. a i okroiłam trochę garderobę ale jednak jeszcze ciut miejsca zostanie :-)
jeszcze raz dziekuję za rzuty!

kama33
12-03-2011, 09:28
sol26 - ja byłam kiedyś zdecydowana na znanego, ale tak jak Ty kombinowałam z różnymi zmianami. Wydawało mi sie, ze takie przestawianie scianek to pikuś. Do czasu kiedy poszłam do architekta, potem do drugiego, trzeciego. Powiedzieli, ze te zmiany to sporo ponad 1000 zł beda mnie u nich kosztować. Zrezygnowałam, a z gotowym rysunkiem poszłam do projektanta, który kończy mi właśnie projekt indywidualny. Cenowo wychodzi praktycznie to samo, a mam w końcu to, co chciałam :)

sol26
12-03-2011, 21:52
kama33 - właśnie dokładnie o tym samym dzisiaj rozmawiałam z mężem - i doszliśmy do wniosku ze chyba jednak lepiej będzie zrobić projekt indywidualny:-)
Tylko bałam się że to wyjdzie ok 10 tys zł ale jak piszesz ze koszta w miarę to jednak zdecyduje się na projekt indywidualny na podstawie znanego :-)

kama33
13-03-2011, 10:49
U mnie różnica w kosztach między projektem gotowym (bez kosztów zmian) a projektem indywidualnym wynosi 600zł. Zmiany. które chcieliśmy zrobić to koszt ponad 1000 zł. Widać z tego, że indywidualny wyjdzie nas taniej :)
Oczywiście wszystko zależy od cen u was.

milan1919
18-03-2011, 22:30
witam ponownie jakis czas temu pisalem w tym temacie i teraz znowu powracam zeby podzielic sie wiadomosciami co do znanego. A wiec ja tez robilem sobie takie przeprojektowania w paint-cie ale jak pojechalem do projektantki to powiedziala ze przerobienie wchodzi w gre lecz ingerencja z ich strony to koszt ok 1000zl a moze i trosze wiecej w zależności od ilosci zmian itp. natomiast poinformowala mnie ze gotowy projekt u niej bedzie kosztowac 2700zl wiec stwierdzilem ze nie ma sensu przerabiac na sile znanego tylko rozrysowac sobie wlasny pomysl na dom i udac sie z nim do architekta jest to i tansze i za razem mam wszystko czego chce ( pralnio-suszarnia, spiżarnia, garderoba, itp.) czekam na wasze zdania tylko prosze nie piszcie w stylu <emol7> ze ja wszystko wiem i to jest do dupy i nikt nie wie lepiej niz ja. Lubie czytac dane techniczne rozwiazania budynkow, zdjecia ogladac, blogi a nie przepychac sie kto jest gora. wszyscy tu jestesmy by sie czegos dowiedziec tych lepszych pomyslow i gorszych to nam jest dane wybrac ktore nam sie podobaja! pozdrawiam i bede dalej odwiedzac to forum bo czytam je od poczatku i bardzo mnie ciekawi a tak ze zawsze mozna sie czegos dowiedziec! acha co do ceny projektu to projektant jest z okolic kalisza w wlkp.

niezapominajka1972
22-03-2011, 16:51
Witam już dawno nikt nie napisal może pochwalicie sie ile was kosztował opał na zime?? mam zamiar na wiosne zaczac sie budowac i chyba to bedzie "znany" jednak moja wersja byla by taka nie wiem czy da sie to zrobic od strony technicznej ale narazie sobie to tak wyrysowalem! piszcie co z tym opalem:p

My wbraliśmy drugi projekt z serii Znany114. Budowaliśmy z ytonga +wełna mineralna (wszystko opisane na naszej stronie) mamy kominek z płaszczem wodnym i jest super. Temperatura w domu około 21-22 stopnie a bez ogrzewania przez jakies 3-4 dni 17-19 stopni. Salon nie jest kotłownią - zapewniam. Zmieniliśmy trochę projekt. Pozbyliśmy się załamań w bryle domu, okna od salonu są od południa a od północy nie ma okien, wejście do domu od wschodu, sypialnie od zachodu. Wspomagamy ogrzewanie wody 5 kolektorami.

RY$
07-04-2011, 19:24
witam
czy można dostać namiary na tego projektanta... ja mieszkam w Gorzowie indywidualny projekt zaczyna się od 10000,00 więc Twoja cena to dla mnie szok!!!!

konisko
19-05-2011, 22:46
Witam !
Długo nie pisałem ale tak to jest jak sie człowiek cieszy z mieszkania.
Obiecałem napisać o kosztach ogrzewania i innych:
- od 1.12-15.04 za gaz 2100, piec konensat Junkers, podlogowka 80m2, grzejniki Kermi (ogrzewanie 21st., ciepla woda - 4 osoby, gotowanie),
- prąd średnio 250/2 miesiace (rekuperator DC350 Jangaz, oświetlenie LED cały dom, inne jak w kazdym domu - lodoowa, pralka 4-5/tydzien, zmywara 3-4/tydzien).
Ocieplenie domu sciany 20cm, strop 22cm+strop ceram.
Piwnice pod calym domem ale nie grzane.

Mieszkamy 7 miesiecy i jest bosko.
Zycze powodzenia budujacym i szybkiej wprowadzki.
Pozdr.
konrad

qrczak_ntt
19-06-2011, 21:19
Ja jestem właśnie w trakcie budowy(mury).Mi za zmiany projektant krzyknął 1600zł ze zmianą kąta dachu do 28 stopni.Inni chcieli jeszcze więcej.
Ja z gabinetu zrobiłem kotłownię i wyjscie zniej na zewnątrz.oczywiście tez drzi z tej zrobionej kotłowni do garażu.Dwie łazienki połączyłem w jedną dużą i zlikwidowałem wejscie do łazienki z pokoju.Mała kotłownia koło kuchni została zlikwidowana i przez to będzie większa kuchnia.Z dużych okien zostały tylko dwa w salnie na scianie bocznej.Zlikwidowałem jeden komin między oknami w salonie.Kominek przesunąłem na scianę dzielącą salon z kuchnią(kuchnia będzie zamknięta) przez co jeden komin będzie obsługiwał kuchnię i kominem(zawsze to redukcja kosztó a i sredni mi się podobał kominek między oknami),po podniesieniu dachu do 28 stopni na górze powstanie około 45 m2 bez skosów.Na razie będzie to jako strych ,schodu kupuję gotowe drewniane lub metalowe nie zajmują dużo miejsca więc spokojnie się zmieszczą w korytarzu z którego usunę ściankę od szafu wnękowej.W razie pytań [email protected]

konisko
23-06-2011, 21:06
Ja jestem właśnie w trakcie budowy(mury).

Powodzenia !, zapodawaj efekty na forum.
Ja robie ogrodzenie i droge dojazdowa w kostce.
Pozdr.
konrad

qrczak_ntt
01-07-2011, 10:33
ja kończę mury ,teraz na dniach idzie strop,jakbyś mogł wysłałbyś jakieś foto na mojego maila

konisko
01-07-2011, 20:32
ja kończę mury ,teraz na dniach idzie strop,jakbyś mogł wysłałbyś jakieś foto na mojego maila

Na dole pod moim postem masz link do dziennika, tam cos znajdziesz moze dla siebie.
Powodzenia
konrad

Utilla
04-07-2011, 22:56
Witam wszystkich!
My również dołączamy do zacnego grona przyszłych posiadaczy znanego :) Jak na razie jesteśmy na początku początków czyli załatwianie papierologii. Mam nadzieje, że się szybko uporamy bo jeszcze w tym roku chciałabym "coś" na działce zobaczyć. Trochę mnie to wszystko przeraża - w końcu to pierwsza budowa. Trzeba myśleć pozytywnie przynajmniej teraz ...

alleksandra
06-07-2011, 12:48
Witam
I ja dołączam do grona budujących "znanego" Po 2,5 roku od złożenia pierwszego wniosku w urzędzie wreszcie udało się zacząć budowę. Jestem na etapie wychodzenia z ziemi, są już fundamenty Na resztę chyba przyjdzie mi trochę poczekać bo od 3 dni bardzo intensywnie pada. Mój znany jest po małym liftingu i mam np strefę dla rodziców i piwniczkę (którą właśnie zalało)

Utilla
15-07-2011, 20:39
Mam pytanie jakie macie bądź planujecie ogrzewanie ? Ja właśnie próbuję umiejscowić kotłownie w garażu i zastanawiam się ile potrzebuje miejsca. Chcemy kocioł na eko-groszek z podajnikiem. Ktoś mi doradził, że 18 KW wystarczy możecie jakoś pomóc początkującym budowlańcom?

minertu
15-07-2011, 21:40
Mam pytanie jakie macie bądź planujecie ogrzewanie ? Ja właśnie próbuję umiejscowić kotłownie w garażu i zastanawiam się ile potrzebuje miejsca. Chcemy kocioł na eko-groszek z podajnikiem. Ktoś mi doradził, że 18 KW wystarczy możecie jakoś pomóc początkującym budowlańcom?
Odbierz priva :)

Ela i Krzyś
27-07-2011, 09:14
Witam wszystkich.
My też dołączyliśmy do zwolenników znanego. Zaczynamy w sierpniu. Mam nadzieję w tym roku przykryć dachem.
Oczywiście nie obyło się bez zmian w projekcie. Poza jedną istotną zmianą (przeniesienie kotłowni do garażu), to większość to kosmetyczne zmiany.
Mam nadzieję, że uda mi się wstawić rzut po zmianach.
Pozdrawiam.

Ela i Krzyś
27-07-2011, 09:17
Oto moje zmiany

jacek40lodz
24-08-2011, 02:06
a tak wygląda moja 114-stka po zmianach

alleksandra
30-10-2011, 22:18
Trochę zaniedbałam ten wątek :) Ale mogę się pochwalić pierwszymi efektami półrocznej pracy
https://lh4.googleusercontent.com/-HhYHH1VVOfk/Tq231xQDL5I/AAAAAAAAAWM/L3dhLVFaAUY/s600/20111029336.jpg

emol7
31-10-2011, 10:48
Witam
dawno nie pisałem bo byłem zajęty budową znanego. Jeżeli ktoś ma pytania odnośnie budowy lub kosztów to chętnie na nie odpowiem. Posiadam zapisane wszystkie koszty budowy z dokładnością do 1grosza. Jako ciekawostkę mogę powiedzieć ,że budowałem dom od pierwszego wbicia szpadla do zamieszkania 6 miesięcy.
Na dzień dzisiejszy jeszcze nie włączyłem ani raz ogrzewania domu( temperatura w domu waha się między 20 a 22,5 stopnia C).
Wrzuciłbym fotki ale nie wiem jak to zrobić- może ktoś mi podpowie. Dla zainteresowanych mogę podać ,że zapotrzebowanie na energię końcową mam 12,66 kw/h(m2-rok).
Pozdrawiam wszystkich budujących .Piotr