PDA

Zobacz pełną wersję : pompa ciepła - a dotacje unijne



angielka
13-06-2006, 12:04
Mam pytanie do użytkowników pomp ciepła - czy może ktos z was przy zakałdaniu w swoim domu pompy ciepła korzystał z jakichkolwiek dotacji unijnych bądż innych pomocy finansowych w zakresie ochrony środowiska?

Czy wogóle sa takie możliwości?

Osoby chroniące środowisko naturalne powwiny otrzymywac jakąkolwiek pomoc finansową w tym zakresie, nieprawdaż? Ale niestety żyjemy w dziwnym kraju i imieniu Polska

aha i jeszcze jedno, co myślicie o pompach firmy NIBE-Biawar? warte zachodu?

Cicciona
24-06-2006, 19:22
Sprawdzałam w moim Urzędzie Miasta , nie ma żadanych dotacji dla nowobudujących , są jedynie dla tych którzy wymieniają stare piece na nowe .

Na pompy ciepła BOŚ daje nisko oprocentowane kredyty ( 3 % , na 5 lat ).

1950
24-06-2006, 22:07
przeprowadź się do Bierunia, do pompy ciepła możesz dostać do 12 tyś. zł

Piotrek77
25-06-2006, 16:43
Ja dostałem dotacje do pieca na zboże ze srodków UE 50% cenny netto pieca.
Jest to pomoc dla rolników.
Dotację z tego działania można otrzymać na odnawialne źródła energii, piece na zobże, pellet, solary, pompy ciepła, ekologiczne oczyszczalnie ścieków.
Sporo formalności wniosek rozpatrzony w 2 miesiące i na zwrot kasy czeka się jakieś 2 miesiące.

raffran
25-06-2006, 20:47
Z informacji jaka uzyskalem w swojej"przyszlej" gminie wynika,ze gmina moze sie do tego dorzucic ze swojej kasy.Jest to rozpatrywane indywidualnie.A jesli chodzi o dotacje z UE,to owszem ale moga sie starac o to podmioty gospodarcze.Tak jest jesli chodzi o doplate do nowego.Inaczej to wyglada jesli jest wymiana starego na nowe-ekologiczne.Taka sama informacje otrzymalem takze w swojej"obecnej "gminie.Sadze,ze nie zaszkodzi dowiedziec sie u zrodla.My dzwonilismy najpierw do UG,a potem do Urzedu Marszalkowskiego odpowiedniego dla miejsca zamieszkania.

gregor2
26-06-2006, 10:47
Sporo formalności wniosek rozpatrzony w 2 miesiące i na zwrot kasy czeka się jakieś 2 miesiące.

2 miesiące? :o ja złożyłem wniosek na pocz. lutego i do tej pory jeszcze go nie rozpatrzyli. Mam czekać. to już 5 miech mija. :evil:

Piotrek77
26-06-2006, 15:53
Za złożyłem wniosek na początku października a 8 grudnia podpisałem umowę z ARiMRem. W połowie kwietnia złożyłem wniosek o płatność. Zwrot otrzymałem 10 czerwca.

lazik
26-06-2006, 16:04
Aż się chce przeprowadzić do tak proinwestorskich i proekologicznych gmin.
Dziś po obdzwonieniu wszystkiego co można mogę powiedzieć, że moja gmina to jedynie grabieżcy - potrafią tylko ściągać podatki od gruntów a ze swojej strony nie potrafią nic zrobić, nawet poinformować kto ewentualnie dopłaty do inwestycji proekologicznych oferuje. Poprostu ręce opadają jak się widzi babsko w dziale Ochrony Środowiska co zupełnie nic nie wie. Jeden wielki wstyd.

BTW po moich dzisiejszych "dochodzeniach" wyszło, że jak GMINA nie daje to dla indywidualnych pozostaje BOS i jego kredyty. No chyba że gmina potrafi iść na rękę i sama wystąpić do Funduszy Ochrony Środowiska o ewentualne dopłaty do inwestycji indywidualnych a następnie te pieniądze zredystrybuuje - raczej marzenie ściętej głowy u mojego poborcy podatkowego (czytaj: gminy/Urzędu Miasta).

Piotrek77
26-06-2006, 16:17
Lazik z tego co wiem to osoby które mają w swoich domach zainstalowane jakieś ekologiczne piece, pompy ciepła mogłą wystąpić do gminy o obniżenie podatku.
Ja tak zrobiłem ale poinformowano mnie w urzędzie, że ulaga taka mnie nie obowiązuje bo już dostałem dotację z UE na ten piec i gdyby urząd miasta obniżył mi jeszcze podatek to byłoby to podwojne dofinansowanie.
Ale jeśli nie bierze sie zadnej pomocy takiej w której część spłaty jest anulowana to wówczas taka ulaga w podatkach każdemu kto robi taką inwestycję przysługuje.

KaiM
26-06-2006, 21:25
Ja dostałem dotacje do pieca na zboże ze srodków UE 50% cenny netto pieca.
Jest to pomoc dla rolników.
Dotację z tego działania można otrzymać na odnawialne źródła energii, piece na zobże, pellet, solary, pompy ciepła, ekologiczne oczyszczalnie ścieków.
Sporo formalności wniosek rozpatrzony w 2 miesiące i na zwrot kasy czeka się jakieś 2 miesiące.

Piotrek możesz podać jakieś szczegóły dot. tej dotacji. Piszesz że umowę podpisywałeś z ARiMR - do nich uderzać nie do gminy?

mirek118
13-12-2013, 12:53
wątek "zamarł" jakiś czas temu, ale może warto go odgrzać

W mojej Gminie nie ma dotacji do pomp ciepła i raczej nie będzie sądząc po rozmowie z osobą odpowiedzialną za tego typu rzeczy. Po prostu moja gmina nie robi nic w tym kierunku.
Pytanie: czy ktoś próbował uzyskać dotację w Gminie na zasadzie prośby i indywidualnego rozpatrzenia wniosku przez władze Gminy? Chodzi o sytuację, gdzie w Gminie nie ma żadnych dedykowanych programów wsparcia.
Chyba spróbuje napisać pismo do Burmistrza, umotywować wniosek działaniem pro ekologicznym i zobaczymy.

tomekwa
13-12-2013, 13:05
BOŚ daje kredyty na 60 miesięcy - 1,5%.

Dynamit
13-12-2013, 20:24
ja jestem z gminy Warszawa :-) Właśnie skłądamy wnioski o pompę ciepła. Niesttey nie wszystkim się udaje dostać ale nie zaszkodzi powalczyć.
Buduję GEORGINE PS z Domeny

mirek118
14-12-2013, 04:46
BOŚ daje kredyty na 60 miesięcy - 1,5%.

1, 5% ? a u mnie w opolskim oferują 3, 5% a jak się policzy prowizję to wychodzi ponad 4%