PDA

Zobacz pełną wersję : Prawidłowość podpięcia grzejników z podejściem od dołu



07-02-2002, 19:50
Jak sprawdzić w istniejącej i działającej instalacji czy prawidłowo jest wykonane podejście do kaloryferów zasilanych od dołu. Słyszałem że przy złym podpięciu tracą one na mocy. Jeden taki kaloryfer wydaje mi się mam. Jest chyba chłodniejszy od pozostałych. Ponoć zasilanie powinno być podpięte od strony wewnętrznej podejścia a po skrajnej powrót. Ale jak to sprawdzić na działającej instalacji ??. Dotykając podejścia palcami aby sprawdzić to na czuja trudno coś określić,zwłaszcza że całe podejście momentalnie się rozgrzewa. Dodam, że podejścia mam dolne kątowe a więc nie wychodzą z podłogi a ze ściany pod kaloryferem. Gdyby podejście okazało się błędnie wykonane jak prosto to poprawić ?. Czy można jakoś w ścianie wykonać taką krzyżową zamianę rurek (miedź)?? Może są takie gotowe kształtki. Pomóżcie proszę.

07-02-2002, 20:33
Wyjąłeś mi to pytanie z ust.(Chętnie bym Cię zapytał o znak zodiaku i godzinę urodzenia)
A generalnie proponuję - przedstawiajcie się znakami zodiaku, nie zdradzacie danych osobowych, a temu kto się tym interesuje dajecie pełniejszy obraz osobowości.
Ktoś, chyba przede mną rzucił podobne hasło (czy nie Majka)
Pozdrawiamn
Gdyby temat chwycił prosze o przerzucenie na inne forum ponieważ wyrwał mi się z kontekstu.

Dlugi
11-02-2002, 05:35
bodajze Herz ma takie krzyzowki.