PDA

Zobacz pełną wersję : Jak odizolować akustycznie/termicznie dwie części bliźniaka



12-03-2003, 08:58
Mieszkam w bliźniaku z lat 60-tych. Ściany zrobiono z gruzu ceglanego zmieszanego z betonem, stropy "Terriwa" czy coś w tym stylu. Obie części rozdzielone ogniomurem (ścianki grubości cegły. Jak go kupowałem był pusty. Niestety półtora roku temu jeden facet kupił drugą połowę i od tego czasu trwa u niego nieustanny remont. Robotnicy, jak to robotnicy: wstają o 6 i zaczynają machać młotkami. Po 40 min się męczą i idą na śniadanie, ale u mnie już nikt nie śpi. Potem walą całymi dniami z przerwami, w soboty oczywiście też. W dodatku nie tylko młotki słychać ale nawet ich gadanie. Dźwięk przenosi się całą konstrukcją budynku.
Nie mam pojęcia co z tym zrobić, żeby chociaż zmniejszyć zjawisko. Myślałem o izolacji ściany ogniomuru wełną mineralną i ścianami gipsowymi, o zasypaniu szybów wentylacyjnych styropianem (po włożeniu rur pcv), a nawet o oddzieleniu obu części budynku poprzez cięcie łącznie z ławami.
Koszty są nieistotne.
Proszę tylko o poważne odpowiedzi i z góry dziękuję

marek200
15-03-2003, 23:02
Hejka.
Nie wygłupiaj się. Poczekaj aż on skończy, dogadajcie się, i wykonajcie izolację wspólnymi siłami. Byłem w podobnej sytuacji - sąsiad (w bloku) remontował 56m2 przez 1,5 roku. Trzeba pomyśleć o tym, że ty na jego miejscu też byś się remontował. Może poproś go (w ramach sąsiedzkiej uprzejmości) by zaczynali trochę później. No i zaproś go na kolację - w końcu będziecioe mieszkać przez ścianę.
Pozdrawiam Marek.

Bartt
20-03-2003, 13:11
Odpowiedż znajdziesz w najnowszym muratorze :smile:

ma
26-03-2003, 14:43
Pospiesz się z dogadywaniem się z facetem - póki nie skończył remontu, to może wygłuszy ze swojej strony bez większych żali. Powodzenia w negocjacjach!

ma
26-03-2003, 22:22
szczegółowy przepis na wyciszenie znajdziesz pod adresem: http://forum.murator.com.pl/viewtopic.php?topic=2556&forum=37 (napiszcie w muratorze-wyciszenie mieszkania). Powodzenia!