PDA

Zobacz pełną wersję : ile za gaz



uziq
13-06-2006, 14:18
Domyślam się, że niektórych forumowiczów zirytuje moje pytanie, gdyż tematyka była (zapewne) wielokrotnie maglowana. Przepraszam za powtórzenie tematu i moje lenistwo odnośnie braku samodzielnego poszukiwania takich tematów na niniejszym forum. :oops:

Pytanie brzmi:
Ile wyniesie ogrzanie 120 m mieszkania piecem gazowym. Interesuje mnie koszt (może być średni) za miesiąc grzewczy i miesiąc letni. Piec jest firmy Viessmann typ VITOPEND 100 WHO z wbudowanym zasobnikiem, z regulatorem nastawu co. i cwo. Moc cieplna pieca to 10,5–24 kW.

Mając na względzie doświadczenia innych forumowiczów w zakresie ogrzewania mieszkań o takim metrażu proszę o odpowiedź.

Nadmienię, że innej opcji, jak wykorzystanie gazu, nie mam dlatego też proszę o wyliczenia dotyczące gazu.

Pozdrawiam
uziq

uziq
15-06-2006, 22:11
Dodatkowe informacje: ściany konstrukcyjne wykonane z pustaków ceramicznych Porotherm o grubości 18,8 cm. Ściany ocieplone styropianem (nie wiem jaka będzie grubość styropianu).

Hę?

kiwal
17-06-2006, 18:58
Dodatkowe informacje: ściany konstrukcyjne wykonane z pustaków ceramicznych Porotherm o grubości 18,8 cm. Ściany ocieplone styropianem (nie wiem jaka będzie grubość styropianu).

Hę?

Mam podobne rozwiązanie i metraz. Z tym że jeszcze sie nie wprowadziłem wiec nie wiem jak to będzie w praktyce.

Ale z pewnościa mniejszy to bedzie koszt niz domku jednorodzinnego bo Cie sąsiedzi grzeja lub izoluja;-)

yozka1
23-06-2006, 23:07
Mam mieszkanie, a dokładnie parter+poddasze w domku jednorodzinnym. Piec 24KW dwubiegowy, turbo z zasobnikiem wodnym, ściany na dole 36 u góry 24 (budynek prawie 100 lat) ocieplone styropianem 8cm, metraż 118m2.
Najwyższy rachunek za 1 m-c ogrzewania tej zimy +kuchenka gazowa+ciepła woda (4 osoby) to 479,00zł
Lato za 2 m-ce ogrzewania +kuchenka gazowa+ciepła woda (4 osoby) to okolo 170,00zł :)