PDA

Zobacz pełną wersję : zakup dużej ilości kory



figaro1
13-06-2006, 15:21
Czy nie wiecie gdzie w okolicach KRakowa można kupić dużą ilość kory ?
Taka w workach dużo kosztuje, a ja potrzebuję bardzo dużo tego materiału. Czy korę sprzedają tartaki, a jeśli tak to po ile ?

cisza1
13-06-2006, 20:09
z tym to jest ciezko, przynajmniej mnie sie nie udalo.
pytalem po szkolkach i doradzili pytac w tartakach, ale tam maja deal'e z dystrybutorami i wola im sprzedawac bo odbieraja stale - nie beda psuc kontaktow ze stalym odbiorca dla jednorazowego zakupu.
pytalem w tartakach kolo myslenic i za szczawnica... nie byli zainteresowani.

jak cos znajdziesz to daj prosze namiar

hej

Majka
14-06-2006, 08:37
od czasu do czasu robia gdzies wycinkę drzew. Wtedy od razu mielą gałęzie. Rozglądnij się albo popytaj w drogach 8)

figaro1
15-06-2006, 14:30
Mój mąż też pytał w tartaku i niestety, potwierdza się to co pisał Marek. Nie bardzo to rozumiem, bo przecież chcę kupić przyczepę tej kory, a nie cztery pięćdzisięciolitorowe worki, mają jej dużo, więc na czym im zależy.
Spróbuję w " drogach" jak to Majka napisałaś, na to bym nie wpadła.

wartownik
15-06-2006, 15:26
Pod rosline rosnaca w korze daje sie cos , co jest biale , lekkie i niby dokarmia bakterie - wiecie co to jest ?

NOTO
20-06-2006, 20:05
keramzyt ? tylko ze to nie jest białe - ale pewnie chodzi o dużą powierzchnię ...

eRaf
21-06-2006, 15:37
Idźcie do tartaku ale nie gadajcie z szefostwem/w biurze tylko bezpośrednio u pracowników - czasami można coś "na szybko" załatwić (1, 2 przyczepki)

wartownik
25-06-2006, 09:50
keramzyt ? tylko ze to nie jest białe - ale pewnie chodzi o dużą powierzchnię ...
W sumie jest to bardzo podobne do rozdrobnionego styropianu , lekkie , biale ale nie kulki daje sie troszeczke pod kore przy roslinie , chociaz kulki , podobne do ziaren pieprzu tez sie stosuje - reguluja wilgotnoscia i chyba to tez nie jest keramzyt :roll:

Mirek_Lewandowski
25-06-2006, 15:17
Owe białe kulki to perlit :wink:

wartownik
25-06-2006, 16:07
Owe białe kulki to perlit :wink:

No to sie troche namieszalo , jak kulki to nie biale tylko szoro brazowe , a biala odzywka dla bakterii ( o ile to dobrze zrozumialem ) ma nieregularna strukture , chyba ze sa tez biale kulki , ale ja takich nie widzialem.

Mirek_Lewandowski
25-06-2006, 18:54
No to nie wiem. Perlit (żwirek pumeksowy) dodaje się do podłoży, gdyż wiąże duże ilości wody i soli mineralnych, daje trwałą, luźną strukturę. Zawiera Bo i Mg.

jatoja
25-06-2006, 19:24
Być może chodzi o hydrożele które wiążą wodę kiedy podlewamy rośliny a w okresie suszy "oddają " ją glebie czy też bezposrednio włośnikom roślin

Mirek_Lewandowski
25-06-2006, 19:43
Też o tym myślałem, ale to nie białe, tylko po podlaniu bezbarwny glut :wink: