PDA

Zobacz pełną wersję : W imieniu Sylwii -prośba o kliknięcie -BARDZO WAżNE!!!



EDZIA
14-06-2006, 08:57
W imieniu Sylwii

otrzymałam prośbe o pomoc wobec której nie moge pozostac obojetna,jesli nie w tym miejscu to przepraszam moderatorów sprawa jest ważna i poważna. prosze wszystkich chętnych o pomoc... ew. prosze o przeniesienie i może przelinkowanie do innych forów?

Oto Martysia - nie bądźmy obojętni i pomóżmy - nie trzeba nawet wpłacać pieniędzy (choć można )



Oto list Agnieszki:

Drodzy przyjaciele i Wy których nie znamy osobiście a tak bardzo nam już pomogliście!!
Po półtorarocznych poszukiwaniach i próbach leczenia Martynki dostaliśmy maila i telefon z Nowego Yorku, że dr Milton Waner bedzie w sierpniu w Berlinie i dzieki temu że zwolniło sie miejsce Martynka może być operowana i otrzymac nową piekną buzię:)Na dzis brakuje nam 60 tys złotych a na zgromadzenie ich mamy 6 tygodni.Nasz przyjaciel wpadł na pomysł i zrobił projekt do konkursu zorganizowanego przez Toyotę i ING Bank Ślaski na karte płatniczą(jest na niej Martynka).Do 30 czerwca trwa konkurs w którym licza sie głosy internautów.Nie wiemy czy nam sie uda ale do wygrania jest Toyota Aygo którą po wygraniu można byłoby sprzedać a pieniądze przeznaczyć na operację.Jeśli możecie podarować nam swój głos nagrodą moze być szczęśliwa, śliczna buzia Martynki. To tylko jedno klikniecie w link a potem jedno w link otrzymany od serwisu ING na Twojego maila.Prosimy pomóżcie nie zmarnować nam tej szansu,taka propozycja ze strony dr Wanera mogłaby powtórzyc sie dopiero za kilka lat.
oto link do strony na kórej umieszczony jest projekt karty: http://www.mojakarta.ingbank.pl/browse/vote.php?naco=2158 jest ona tam umieszczona pod nickiem "martysia"
Tym którzy dowiedzą sie o naszej córeczce po raz pierwszy podaję link do strony Martynki tak by uwiarygodnić naszą prośbę: www.martynka.wroclaw.pl
pozdrawiamy Was serdecznie i dziękujemy
Agnieszka i Andrzej rodzice Martynki


dziękuje bardzo Sylwia
_________________
dziennik
komentarze

M@riusz_Radom
14-06-2006, 08:59
1. Trzeba podać swój adres e-mail na który zapewne będzie przychodził spam :(

2. Chyba można stworzyć już na forum budowlanym osobny dział o nazwie : Forumowicze Pomagają

3. Wolałbym wpłacić przysłowiową złotówkę niż podawać swój adres e-mail ;)

selimm
14-06-2006, 09:03
załoz sobie nową skrzynke emaliowaną 8) - zrob wpis i zapomnij

M@riusz_Radom
14-06-2006, 09:05
To nie do końca uczciwe. Sponsor całej tej akcji liczy zapewne na to, że otrzyma bazę adresów e-mail na które będzie mógł wysyłać oferty komercyjne - czyli liczy na jakiś profit z tego, że wykłada kasę na jakiśtam cel.

A zakładając fikcyjne konta, jednorazówki, cały misterny plan idzie w .... i sponsor nie ma żadnych korzyści ze swojej akcji ;)

maciek.tor
14-06-2006, 10:55
Już było na Forum - http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=73212&highlight=martysia

Sam tekst można już uznać za spam.

ave!
14-06-2006, 11:08
Sam tekst można już uznać za spam.

owszem, ale dla rodziców Martynki chyba nie.... więc kliknęłam

rrmi
14-06-2006, 20:21
1. Trzeba podać swój adres e-mail na który zapewne będzie przychodził spam :(


kliknelam juz dawno , zaraz po tym jak Sylvia zalozyla watek i jakos nie mam spamu.
Ciekawe co bys mowil gdyby to o Twoje dziecko chodzilo? :o :o

Agnieszka1
14-06-2006, 20:23
To nie do końca uczciwe. Sponsor całej tej akcji liczy zapewne na to, że otrzyma bazę adresów e-mail na które będzie mógł wysyłać oferty komercyjne - czyli liczy na jakiś profit z tego, że wykłada kasę na jakiśtam cel.

A zakładając fikcyjne konta, jednorazówki, cały misterny plan idzie w .... i sponsor nie ma żadnych korzyści ze swojej akcji ;)

do mnie tez nie dochodzi spam a juz jakis czas temu kliknelam
a zreszta no i co z tego ze ktos liczy na maly profit przy tej okazji - wazne ze pomoze sie dziecku !
To tak jak kiedys szczekano na Owsiaka ze bierze % z wielkiej orkiestry :lol:

Paty
14-06-2006, 21:07
a ja nie mogę odklikać linku w z mojej skrzynki bo mam "blocked"

Agnieszka1
14-06-2006, 21:14
a ja nie mogę odklikać linku w z mojej skrzynki bo mam "blocked"

to sobie na onet zaloz nowa i klikaj :)

_bogus_
15-06-2006, 10:24
Nie ma się co łamać. Spam i tak będzie przychodzić. Jeszcze bank jest stosunkowo najmniej uperdliwy z wysyłaniem. Niebezpieczne tak naprawdę jest dostanie sie do jakiejś bazy zagranicznej.

Natomiast podawanie e-maila w tym przypadku rozumiem że miało na celu zweryfikowanie czy ktoś nie generuje taśmowo tysięcy głosów (no przynajmniej utródni takie działania)

Pozdrawiam

kofi
15-06-2006, 16:08
Eeee tam, do mnie spam i tak przychodzi, bo w paru miejscach zamówiłam newsletter i teraz nie wiem jak z tego zrezygnować, bo zapomniałam jż hasła do tych miejsc.

M@riusz_Radom
15-06-2006, 20:16
kliknelam juz dawno , zaraz po tym jak Sylvia zalozyla watek i jakos nie mam spamu.Ciekawe co bys mowil gdyby to o Twoje dziecko chodzilo? :o :o

No i cóż z tego? Ja mam już dość "łańcuszków" z prośbą o pomoc więc wyraziłem swoje zdanie na ten temat. Od pomagania jest Państwo i odpowiednie instytucje.

A ostatnie zdanie - przemilczę .. Idąc tym tropem musiałbym sięgać po portfel za każdym razem gdy ktoś o coś prosi, a nuż kiedyś moje dziecko ... Nie trafiają do mnie takie argumenty..

Nic nie wspominam również o tym, że w tej historii coś się "kupy" nie trzyma.

Po pierwsze - na całą akcję podobno mają tylko 6 tygodni z czego
- 2 tygodnie pozostaje do końca konkursu - zostaje 4 tygodnie
- 1 tydzień potrzeba aby wszystko posprawdzać i ogłosić zwycięzcę konkursy - pozostaje 3 tygodnie
- 1 tydzień potrzeba aby odebrać nagrodę z salonu i to jak ma się fuksa, kolega wygrał i czekał prawie miesiąc na samochód, no ale to było losowanie w Leclercu, być może w banku będzie szybciej ;) - pozostają 2 tygodnie

Sądzisż, że mając w najlepszym wypadku 2 tygodnie, uda Ci się sprzedać samochód warty, w najbogatszym wyposażeniu, 50k PLN za 60k PLN ? :) I ktoś jeszcze będzie musiał od tych 50K PLN zapłacić podatek, bo sprzeda samochód w czasie krótszym niż 6 miesięcy ? ;)

A może chodzi po prostu o to, że ktoś chce sobie wygrać Toyotkę i wykorzystał tragedię tej dziewczynki ?

PS: Właśnie przeczytałem ten regulamin i wychodzi na do, że jeśli te 6 tygodni zaczęłoby się (wersja optymistyczna) od chwili kiedy Edzia umieściła tu to ogłoszenie to, zgodnie z regulaminem, komisja konkursowa dopiero 14 LIPCA, czyli 4 tygodnie już ucieka, podejmie decyzję który projekt zwyciężył a następnie w ciągu 3 tygodni udostępni samochód. 4 + 3 = troche więcej niż 6 - więc profesora pewnie już nie będzie w Berlinie.

A na zakończenie tego przydługiego wywodu powiem, że wolałbym wpłacić jakąś kwotę na podane konto bankowe niż brać udział w takim "wpisz adres e-mail". Była tu akcja pomocy Nikoli - można zrobić drugą - nie widzę przeszkód ..

M@riusz_Radom
15-06-2006, 20:53
To tak jak kiedys szczekano na Owsiaka ze bierze % z wielkiej orkiestry :lol:


Przecież bierze, nie bezpośrednio ale część kasy idzie na fundację, którą zarządza jego żona i z której owa żona wypłaca sobie pensje ;) I to fakt, Owiak nie ma z tego kasy, jego żona - owszem. I to niemałą ;)

*marta*
20-06-2006, 09:52
Boże daj mi tylko takie problemy jak spam na mojej skrzynce. Powodzenia Martynko!

asia_zz
29-06-2006, 14:36
Boże daj mi tylko takie problemy jak spam na mojej skrzynce. Powodzenia Martynko!

dokładnie... powodzenia mała..

dobrzykowice
16-07-2006, 19:51
no i udało się :) Mam nadzieję że głosy z naszego forum były w tym bardzo pomocne :)

martadela
26-09-2006, 13:59
Naprawdę się udało???????