PDA

Zobacz pełną wersję : Hydraulika z miedzi i robocizna, ile biorą??



pietrek30
14-06-2006, 09:27
Mam zagwozdkę czy to dobra cena, a więc mój hydraulik, który ma mi robić CO i Wodę i kanalizację, dał mi cenę za punkt (zimna, ciepła, odpływ) 65 zł, to dużo?? namawia mnie na instalację miedzianą, bo tyle bierze za robotę w niej, za robotę w rurach stalowych 100 zł punkt. Ponadto zastanawiam się nad tą miedzią czy to dobry materiał. Dziś poczytałem o niej i np. gdy woda jest nie taka to szybko może ulec "korozji" i jej trwałość w tym przypadku to ok. 15 lat.

Tak więc proszę o radę i informację, czy miedź i czy 65zl/pkt. to dobrze??

tomasz sulej
18-06-2006, 19:48
Witam.
Czy ja dobrze zrozumiałem 65 zł za punkt, czyli punkt to zimna, ciepła woda i kanalizacja jako jedna całość? Jezeli on bierze 65 zł za punkt wg jw i robi to tylko z miedzi to jakis desperat lub..................nie dokoncze. Proponuję wybrac duzo tanszy i zdecydowanie lepszy polipropylen zgrzewany. Podejrzewam jednak iż ten fachowiec nie bedzie miał pojecia o zgrzewaniu i zapewne nie posiada do tego sprzetu. Jezeli zas prowadzi on własna działalnosc i ma zamiar płacic ZUS do tego jeszcze bierze takie pieniadze za punkt to je on chyba same suchary. Znam wykonawców którzy biora i 15 zł za oczko wodne lub kanalizacyjne zas za grzejnik 40 zł.....................nie sa to fachowcy lecz w wiekszosci partacze, którzy zazwyczaj nie koncza sojego dzieła. Mam doswiadczenia po tachich własnie wykonawcach, kiedy to klienci mieli prawie łzy w oczach. Generalnie jezeli chodzi o punkt to punkt wg instalatorów to np zimna woda lub ciepła woda . Czyli zimna i ciepła woda +kanalizacja to trzy pukty. ceny sa zróżnicowane za punkt od 30-60 zł. W wiekszosci przypadków inwestorzy chca jak najtaniej wykonac instalacje pozniej zas mają pretensje do wykonawcy. Oczywiscie pretenscje sa jak najbardziej uzasadnione, jednak wtedy jest juz za pózno . Jest takie powiedzenie jaka praca taka płaca i w zupełnosci sie z tym zgadzam. Pozdrawiam