PDA

Zobacz pełną wersję : wyciszanie ścian



Kaczuszka 2003
12-03-2003, 10:50
Mam problem z wycieszeniem ścian. mieszkam w bloku. Chodzi o scianę pomiędzy salonem a sypialnia na której stoi telewizor oraz toaletę z pionem kanalizacyjnym i łazienkę przez które bardzo dobrze słychać sasiadów. Proszę o poradę, bo nie wiem czym i jak należałoby to zrobić, żeby było:
a)skuteczne,
b)tanie,
c)nieskomplikowane (żeby dało się we własnym zakresie),
d)niemęczące (żeby nie trzeba było przeprowadzać wielu operacji wykańczajacych).
Myślałam o płytach styropianiowo-gipsowych, ale nie wiem czy:
a)nadają sie do sypialni,
b)nadają się do łazienki,
c)są łatwe w montażu,
d)nie zostaja brzydkie szpary pomiedzy nimi,
e)i czy wytłumią odgłosy sąsiadów (niestety jestem uczestnikiem życia rodzinnego ponad połowy bloku),
f)czy powinnam zrobić coś przy okazji z szybem wentylacyjnym w łazienkach?

rammadan
12-03-2003, 10:57
Do łazienki musisz użyć impregnowanych płyt (zwykle zielone).
Sam KG chyba nie wiele pomoże, powinnaś raczej Kaczuszko użyć również wełny (i nie zapomnij o folii), ale jeżeli to jest blok to nie wiem czy to dużo pomoże, ponieważ sama konstrukcja budynku bardzo dobrze przenosi dzwięki (tzn. drgania).

Możesz również pomyśleć o wyłożeniu ścian i podłóg korkiem (ale to dość droga zabawa).

Kaczuszka 2003
12-03-2003, 11:07
Mam oddzielnie toaletę i łazienkę. Większy problem "słuchowy" jest w WC ponieważ znajduje sie tam pion z rurami dość spory bo ma 60x55 cm. Myślałam, żeby przy okazji remontu zrobic tam szafkę. Nie zauważyłam tam większej wilgotności zwłaszcza, że moja łazienka + WC są "wstawionymi prostopadłościanami" do kostrukcji bloku.

ma
13-03-2003, 09:29
szafka moze byc dobra, jesli napakujesz do niej recznikow, ale jesli bedzie swiecic pustkami, to uzyskujesz dodatkowe pudlo rezonansowe. uwazaj!
Korek sie nie sprawdza.
Wata mineralna lepiej, ale pamietaj, by dopilnowac, zeby do konstrukcji z profili zastosowac gumowe podkladki, inaczej moga powstac mostki akustyczne.