PDA

Zobacz pełną wersję : drzwi zewnętrzne Urzędowski



maziar
14-06-2006, 11:30
Witam,
Czy ktoś ma takie drzwi i jest z nich zadowolony. Chodzi mi o terminowość realizacji zamówienia, zgodność wymiarów (będę musiał zamówić drzwi z doświetlem) itd.
Z góry dziękuję za odpowiedzi
Maziar

minioiminio
14-06-2006, 12:14
Nie wiem jak drzwi, ale ja mam okno Urzędowskiego (kupione na próbę i wstawione w starym mieszkaniu). Jest fatalne. Miałam problemy z realizacją reklamacji, a jakość wykończenia stawiała dużo do życzenia.
Tłumaczenie w stylu "bo panowie zapomnieli zamalować miejsc w których trzymano ramę podczas malowania" jest raczej żenujące.
Okno jest strasznie ciężkie i źle dobrane, ale to raczej już wina przedstawiciela, który namówił nas na to rozwiązanie.
Radzę dobrze popytać jak działa logistyka (a może raczej przedstawicielstwo) w twoim regionie. Ja kupowałam okno w Olsztynie.

pasco
14-06-2006, 13:43
Też zamierzałem kupić drzwi Urzędowskiego. Zrezygnowałem po przeczytaniu kilku opinii na temat terminowości. Poza tym złych opinii raczej nie słyszałem.

maziar
14-06-2006, 13:51
Na terminowość biorę poprawkę. Z doświadczeń moich znajomych wynika, że wiekszość tego typu producentów terminów nie przestrzega. Kupowałbym drzwi w firmie, która na podstawie dotychczasowych doświadczeń podaje rzeczywiste terminy (tak zrobili przy oknach), a nie takie które Urzedowski oficjalnie podaje.

joola
14-06-2006, 23:23
Mam drzwi i okna Urzędowskiego i powtórzyłabym ten zakup raz jeszcze. Użytkuję je od półtora roku i nic się nie dzieje. I drzwi i okna po ok. pół roku trzeba było wyregulować i teraz jest już spokój. Jak na razie wyglądają jak nowe :D Co do terminowości i ew. reklamacji, to wszystko zależy od dealera. Jeśli jest nieuczciwy i chce złapać klienta, to wciska mu kit o krótkim terminie, bo jak już klient zapłaci zaliczkę to poczeka miesiąc dłużej albo dwa. W Trójmieście jest przedstawiciel, który żeby być w porządku w stosunku do klienta podaje termin parę tygodni dłuższy, tak dla własnej asekuracji, żeby sobie nie psuć opini jak fabryka się nie wyrobi. Jak okna przyjadą wcześniej, to jaka radość dla klienta :wink: Ja niestety trafiłam na niego dopiero zamawiając drzwi i byłam mile zaskoczona jak przyjechały trzy tygodnie wcześniej :D Z oknami było na odwrót (inny sprzedawca :-? ) były miesiąc później...

leon28
05-12-2006, 21:47
Witam,
Czy ktoś ma takie drzwi i jest z nich zadowolony. Chodzi mi o terminowość realizacji zamówienia, zgodność wymiarów (będę musiał zamówić drzwi z doświetlem) itd.
Z góry dziękuję za odpowiedzi
Maziar

jesli chodzi o urzedowskiego, to niestety jest to chyba najbardziej nieterminowa firma, z jaka sie zetknalem. niestety czas jest dla nich pojeciem bardzo wzglednym, jesli masz silne nerwy i duzzoooo czasu mozesz sie nimi interesowac, ja osobiscie mam przykre doswiadczenia z nimi (zamowilem okna + drzwi zewnetrzne + parapety), czekalem 5 mcy na realizacje, a juz spozniaja sie 5 tygodni i na razie nie widac, kiedy tak na prawde racza zrealizowac moje zamowienie. jesli przeszukasz forum, zobaczysz wiele postow wlasnie o braku terminowosci realizacji zamowien - brak drzwi (bo okna juz podobno sa) uniemozliwia mi tak na prawde dalsze prowadzenie robot (centralne ogrzewanie, wylewki, ocieplenie dachu itd.). najciekawsze jest to, ze miesiac temu wystapilem do nich z prosba o potwierdzenie terminu realizacji (juz po przekroczeniu pierwotnie ustalonego terminu - tydzien kalendarzowy 44), otrzymalem zapewnienie ustne od ich dyrektora handlowego, a pisemne od jego pracownikow potwierdzajace, ze zamowienie moje bedzie zrealizowane z max 5 tygodniowym opoznieniem. niestety dzisiaj dowiedzialem sie, ze nie zrealizuja tego zamowienia nawet z tym 5 tygodniowym poslizgiem, bo nie i koniec, byc moze realizacja bedzie pod koniec miesiaca. przykre ale prawdziwe, jesli mialbym jeszcze raz wybierac nie zdecydowalbym sie na urzedowskiego. oprocz nerwow mozesz rowniez stracic kase/wykonawcow, bo inne firmy nie beda w nieskonczonosc na ciebie czekac, po szczegoly zapraszam na gg 4189626

leon28
05-12-2006, 21:52
Mam drzwi i okna Urzędowskiego i powtórzyłabym ten zakup raz jeszcze. Użytkuję je od półtora roku i nic się nie dzieje. I drzwi i okna po ok. pół roku trzeba było wyregulować i teraz jest już spokój. Jak na razie wyglądają jak nowe :D Co do terminowości i ew. reklamacji, to wszystko zależy od dealera. Jeśli jest nieuczciwy i chce złapać klienta, to wciska mu kit o krótkim terminie, bo jak już klient zapłaci zaliczkę to poczeka miesiąc dłużej albo dwa. W Trójmieście jest przedstawiciel, który żeby być w porządku w stosunku do klienta podaje termin parę tygodni dłuższy, tak dla własnej asekuracji, żeby sobie nie psuć opini jak fabryka się nie wyrobi. Jak okna przyjadą wcześniej, to jaka radość dla klienta :wink: Ja niestety trafiłam na niego dopiero zamawiając drzwi i byłam mile zaskoczona jak przyjechały trzy tygodnie wcześniej :D Z oknami było na odwrót (inny sprzedawca :-? ) były miesiąc później...

nie przesadzajmy, okna/drzwi/parapety zamawialem pod koniec czerwca, dealer przyznal sie do problemow z terminami, dodal od siebie jeszcze z 4 tygodnie na realizacje zlecenia i bylo git. niestety to firma urzedowski robi wszystkich w przyslowiowego ciula i nie dotrzymuja terminow. ja akurat wiedzialem, ze na zamowienie bede czekac prawie pol roku, ale tak poukladalem sobie wykonawcow, ze bylo ok. malo tego, wystapilem do nich o potwierdzenie konkretnego terminu realizacji (juz po przekroczeniu terminu pierwotnego), potwierdzili ustnie i pisemnie, ze zrealizuja to z max 5 tygodniowym opoznieniem. natomiast im dalej w las tym gorzej, jak pisalem w innych postach (kurcze, musze sie o tym wygadac, bo mnie szlag trafia), firma po 5 tygodniach opoznienia w realizacji stwierdzila, ze sorry, ale byc moze beda mieli jeszcze z 4-5 tygodni opoznienia, no i co im zrobisz? firmy poustawiane, umowy na realizacje popodpisywane, zostane na lodzie z zakupionym materialem/sprzetami, ktorych nie mam gdzie trzymac, firmy obciaza mnie kosztami (byc moze nie, ale to zalezy od nich) za zerwanie/niedotrzymanie umowy, a roboty stoja w miejscu. urzedowski, dziekuje ci bardzo za stres, w koncu, co nas nie zabije powinno nas wzmocnic. jeszcze kilka takich firm i bede chyba supermanem.

pattaya
08-12-2006, 20:45
Mam okna i drzwi Urzędowskiego.
Wszystko dostarczone przed terminem.
Wyroby najwyższej jakości.
Estetyka o niebo lepsza niż u większości innych producentów.
Czy bym powtórzył?
Oczywiście!
Pamiętajcie,najwięcej zależy zależy od sprzedawcy a nie od fabryki.
Dobrze wybierajcie przedstawiciela.

kirkris
08-12-2006, 20:48
Mam okna i drzwi zewnętrzne (z doświetlami) od Urzędowskiego
Poza terminem daleko niezgonym z umową wszystko wygląda OK. Wymiary bardzo dobre, montaż OK - obrazki w podpisie :)

dodi
08-12-2006, 21:02
Pytałem w innym poście ale zapytam jeszcze w tym :)

Czy ktoś z Was ma może drzwi zew. DZ406 lub Dz 022 ?

Ludzie chce kupić drzwi ale nigdzie procz strony urzedowskiego ich nie widzialem !!!

POMOCY :o

dodi

joola
08-12-2006, 21:13
Pattaya :o :o :o :D :D :D Sto lat Cię nie było! (jednak uzależniony? 8) )

pattaya
08-12-2006, 21:27
Cześć Joola!
Chyba tak.

miki_k
11-01-2007, 15:38
Ja zamowilem drzwi zewnetrzne na przelomie wrzesnia i pazdziernika. Mialy byc na 49 tydzien 2006 roku ale, ze sprzedawca mowi, ze moze byc poslizg to uzgodnilem na 51 tydzien (czyli polowa grudnia). Do dnia dzisiajszego drzwi nie widze i powiedziano mi, ze jeszcze musze czekac ok 4-6 tyg. No jaja sobie firma robi z ludzi. Dobrze, ze okien nie mam od Urzedowskiego chociaz powiem szczerze mielismy z zona zamawiac.
Pozdrwiam wsystkich nabitych w butelke Urzedowskiego i chce podziekowac Panu Urzedowskiemu za terminowosc.

leon28
24-03-2007, 21:20
Ja zamowilem drzwi zewnetrzne na przelomie wrzesnia i pazdziernika. Mialy byc na 49 tydzien 2006 roku ale, ze sprzedawca mowi, ze moze byc poslizg to uzgodnilem na 51 tydzien (czyli polowa grudnia). Do dnia dzisiajszego drzwi nie widze i powiedziano mi, ze jeszcze musze czekac ok 4-6 tyg. No jaja sobie firma robi z ludzi. Dobrze, ze okien nie mam od Urzedowskiego chociaz powiem szczerze mielismy z zona zamawiac.
Pozdrwiam wsystkich nabitych w butelke Urzedowskiego i chce podziekowac Panu Urzedowskiemu za terminowosc.
no niestety terminowosc, a raczej jej brak, to ich dewiza. ja mialem podobne przeboje, opoznienie 4 mce. w miedzyczasie przestoje na budowie, rezygnacja 2 ekip z wykonawstwa (no bo ile mozna czekac), klopoty ze skladowaniem zakupionych materialow itd. jednym slowem padaka. firma urzedowski jedyne na co sie zdobyla (czy raczej byla zmuszona) to odsetki ustawowe od opoznien, przy czym i tak krecili z tym jak mogli, bo np. okna przyszly do dystrybutora o cale 4 tygodnie szybciej niz drzwi, co mi jednak po oknach, jesli nie moge na fest zamknac domu i zabezpieczyc go np. monitoringiem?! dla urzedowskiego jednak to nie problem i odsetki za rzeczy wydane z magazynu juz nie obowiazuja. szczerze nie chodzilo mi o te pieniadze, w gruncie rzeczy niemale pieniadze za odsetki, bo kazdy miesiac opoznienia to straty i to wieksze niz te smieszne odsetki. mimo, ze mamy i okna i drzwi, parapety urzedowskiego raczej nie polecimy ich nikomu, no chyba ze wrogom

mikopiko
31-03-2007, 23:05
A ja mam pytanie , czy ktoś z was ma takie drzwi Urzędowskiego.
Bardzo nam się podobają ale boję się o to czy nie przenika przez nie zbyt mocno zimno

http://img374.imageshack.us/img374/7808/bac0e5661fja7.jpg

Lookita
01-04-2007, 12:08
Heja.My zamowilismy okna i drzwi w lutym tego roku.Mahon Galux oro,polowa okien z szyba potrojna.Wiedzielismy o dlugich terminach,wiec spoko,budowa sie zacznie w maju wiec mamy czas.Drzwi od razu zamoiwlismy-przed podwyzka cen no od jednego producenta i dilera...wiec razem wsz przywioza i zamontuja i mam nadz ze bedzie to spokojnie juz wyprodukowane i skladowane dla nas.Na jesien zapakujemy wszystko we Wspanialego....

leon28
04-04-2007, 00:37
Heja.My zamowilismy okna i drzwi w lutym tego roku.Mahon Galux oro,polowa okien z szyba potrojna.Wiedzielismy o dlugich terminach,wiec spoko,budowa sie zacznie w maju wiec mamy czas.Drzwi od razu zamoiwlismy-przed podwyzka cen no od jednego producenta i dilera...wiec razem wsz przywioza i zamontuja i mam nadz ze bedzie to spokojnie juz wyprodukowane i skladowane dla nas.Na jesien zapakujemy wszystko we Wspanialego.... czy to mahon, czy meranti? bo z tego co pamietam u urzedowskiego sprzedaja meranti oferujac to jako mahon

Lookita
04-04-2007, 17:26
...coz...z lupka nie bede sprawdzac...niemniej powiem jak uslyszalem,ze to nie bedzie meranti a twardsza odmiana drewna mahoniowatego,z rodziny mahoniowatych podobnie jak meranti ale o wiekszej gestosci-twardosci....tak uslyszalem...

semir
04-04-2007, 17:44
no ja mam w starym domu okna urzędowski juz 10 lat są super,(tylko raz malowane,wyregulowane i chodzą jak talala)i dlatego zamówiłem na nowy dom też okna firmy urzędowski dąb gallux 88(dąb w promocji o 20 % taniej) jest tylko drozszy od sosny o 15 %.
pozdrawiam

finlandia
06-04-2007, 01:24
Heja.My zamowilismy okna i drzwi w lutym tego roku.Mahon Galux oro,polowa okien z szyba potrojna.Wiedzielismy o dlugich terminach,wiec spoko,budowa sie zacznie w maju wiec mamy czas.Drzwi od razu zamoiwlismy-przed podwyzka cen no od jednego producenta i dilera...wiec razem wsz przywioza i zamontuja i mam nadz ze bedzie to spokojnie juz wyprodukowane i skladowane dla nas.Na jesien zapakujemy wszystko we Wspanialego.... czy to mahon, czy meranti? bo z tego co pamietam u urzedowskiego sprzedaja meranti oferujac to jako mahon

Leon,
pamietam dawne hasła: " mahoń w cenie sosny". Minęło kilka lat i ten mahoń zaczęto nazywać precyzyjniej: "mahoń meranti", "meranti" czy też fachowo w aprobatach jako"red meranti".
Zakładam się że min. 99% polskich okien "mahoniowych" to okna z meranti, chociaż Klienci mówią na nie "mahoń".
Ale.. przyszedł rok 2006 i pojawiły się braki w drewnie.. ciekawe ilu Producentów się przyzna że nie używało meranti tylko zamienników?(co nie zawsze musiało wyjść stolarce na złe).

finlandia
06-04-2007, 01:29
A ja mam pytanie , czy ktoś z was ma takie drzwi Urzędowskiego.
Bardzo nam się podobają ale boję się o to czy nie przenika przez nie zbyt mocno zimno

http://img374.imageshack.us/img374/7808/bac0e5661fja7.jpg
Miko - Twoje obawy są nieuzasadnione.
Dużo szyby? Pomyśl że w oknie jest jej jeszcze więcej.
A poważnie - to zestaw z P4 i termoflotem, wspoł. U~ 1,1 + rama drewniana. Czyli znacznie lepiej niż znane mi drzwi stalowe. Nie ma szans by przemarzały lub zbyt wyziębiały pomieszczenie.

leon28
10-04-2007, 21:15
Heja.My zamowilismy okna i drzwi w lutym tego roku.Mahon Galux oro,polowa okien z szyba potrojna.Wiedzielismy o dlugich terminach,wiec spoko,budowa sie zacznie w maju wiec mamy czas.Drzwi od razu zamoiwlismy-przed podwyzka cen no od jednego producenta i dilera...wiec razem wsz przywioza i zamontuja i mam nadz ze bedzie to spokojnie juz wyprodukowane i skladowane dla nas.Na jesien zapakujemy wszystko we Wspanialego.... czy to mahon, czy meranti? bo z tego co pamietam u urzedowskiego sprzedaja meranti oferujac to jako mahon

Leon,
pamietam dawne hasła: " mahoń w cenie sosny". Minęło kilka lat i ten mahoń zaczęto nazywać precyzyjniej: "mahoń meranti", "meranti" czy też fachowo w aprobatach jako"red meranti".
Zakładam się że min. 99% polskich okien "mahoniowych" to okna z meranti, chociaż Klienci mówią na nie "mahoń".
Ale.. przyszedł rok 2006 i pojawiły się braki w drewnie.. ciekawe ilu Producentów się przyzna że nie używało meranti tylko zamienników?(co nie zawsze musiało wyjść stolarce na złe).
no tym bardziej, ze "Do Polski sprowadza się meranti różnej jakości (a zależy ona od jego ciężaru właściwego, który może wynosić od 390 do 880 kg/m3). Jakość zbliżoną do sosny meranti ma dopiero przy ciężarze właściwym powyżej 450 kg/m3." ciekawym jest jaka gestosc maja oferowane przez naszych "producentow" produkty. zreszta chyba nie dotyczy to tylko tego nieszczesnego "mahoniu", ale i innych rodzajow drewna. klient, jako los i tak sie pewnie nie zorientuje - tak niestety mysli wiekszosc naszych wytworcow.

Lookita
10-04-2007, 22:30
A Wy Panowie znacie sie na tym?Jak to sprawdziliscie?Bo ja...coz przyznaje sie ze zaufalem sprzedawcy i mam nadzieje ze to na pewno bedzie cos lepszego w jakosci niz zwykla sosna...chodzi o twardosc.Mahon-malo precyzyjnie-drzewo z rodziny mahoniowatych ale twardsze niz meranti-tez z rodziny mahoniowatych.To na pewno nie jest czysty mahon.Nie wiem jak to sprawdzic wiec prosze o pomoc skoro wiecie lepiej ;-).Serio.Problem taki ze nie wiem co to dokladnie jest...ale na pewno nie stracilem kasy bo kupilem po promocji.Jak bedzie sie sprawowalo?Coz....polecono mi te okna zaufalem sprzedawcy a przede wszystkim kolegom z forum ktorzy maja te okienka i bardzo sobie chwala......Stalo sie...Ale czy mam ze wszystkim tak podchodzic jak Wy Panowie?Moze kiedys tak bylo...teraz jest inaczej i...producent mimo wszystko cieszy sie dobra opinia reklama...a to ze ktos nie kupi czegos na czas czy tez reoretyzuje ze mamia jacys kiepscy sprzedawcy nie przesadza o calosci.Jestem sceptykiem...a moze i frajerem jednak...warto byc czegos pewnym i wowczas to rozglaszac a nie byc tylko teoretykiem sceptykiem.Kazdy swoje chwali...tak bedzie i bylo....Dobranoc....

mikopiko
10-04-2007, 22:49
A Wy Panowie znacie sie na tym?Jak to sprawdziliscie?Bo ja...coz przyznaje sie ze zaufalem sprzedawcy i mam nadzieje ze to na pewno bedzie cos lepszego w jakosci niz zwykla sosna...chodzi o twardosc.Mahon-malo precyzyjnie-drzewo z rodziny mahoniowatych ale twardsze niz meranti-tez z rodziny mahoniowatych.To na pewno nie jest czysty mahon.Nie wiem jak to sprawdzic wiec prosze o pomoc skoro wiecie lepiej ;-).Serio.Problem taki ze nie wiem co to dokladnie jest...ale na pewno nie stracilem kasy bo kupilem po promocji.Jak bedzie sie sprawowalo?Coz....polecono mi te okna zaufalem sprzedawcy a przede wszystkim kolegom z forum ktorzy maja te okienka i bardzo sobie chwala......Stalo sie...Ale czy mam ze wszystkim tak podchodzic jak Wy Panowie?Moze kiedys tak bylo...teraz jest inaczej i...producent mimo wszystko cieszy sie dobra opinia reklama...a to ze ktos nie kupi czegos na czas czy tez reoretyzuje ze mamia jacys kiepscy sprzedawcy nie przesadza o calosci.Jestem sceptykiem...a moze i frajerem jednak...warto byc czegos pewnym i wowczas to rozglaszac a nie byc tylko teoretykiem sceptykiem.Kazdy swoje chwali...tak bedzie i bylo....Dobranoc....

podpisuje się pod tym
amen
tak naprawdę to głównie chodzi o wygląd drzwi i okien a nie o twardość, której i tak nie sprawdzimy czy to sosna czy meranti...

mikopiko
10-04-2007, 22:50
i jeszcze coś jak ktoś chce mieć twarde okna to proponuje aluminium :wink:

finlandia
11-04-2007, 12:58
Ja się znam.. bo czytałem czysto teoretyczne, dostepne powszechnie artykuły w prasie branżowej. Botanikiem nie jestem.
I w tej kwestii pozostaje jedynie kierować się.. zaufaniem do sprzedacy. A jeszcze większym do Producenta.

Nie każdy sprzedawca sprzedaje okna. Jest wiele firm które sprzedajš dobre rozwišzania i satysfakcję. Patrzenie przez pryzmat biznesu i kasy to spłaszczenie postrzegania pracy i pasji wiele osób.
Przez 7 lat współpracowałem z "okniarzami" jako przedstawiciel z ramienia czołowych firm w Polsce (w firmie produkujšcej PCW - 5 lat, w "drewnianej" - 2 lata) i będę bronił znacznej części branży. Wrzucenie wszystkich salonów ze stolarką do jednego worka jest dla wielu bardzo krzywdzące.
Jak społeczeństwo.. są dobrzy i źli.. dlatego najlepszą reklamą jest polecenie znajomego.

A wracając do głównego wątku - szanujący się Producent nie włoży w stolarkę (szczególnie w drzwi) materiału poniżej wymagań. No chyba że dopiero się uczy - wtedy przekona się że takie drzwi nie spełnią oczekiwań długowiecznosci.

anjawi
12-04-2007, 17:26
czytam i czytam i skóra mi cierpnie :o
przed świętami zamówiliśmy okna z roletami urzędowskiego
niestety nie przewidzieliśmy, że okres oczekiwania na okna drewniane (objętnie jakiego dobrego producenta) to 6 - 8 tyg więc budowa stoi i czeka
a że zauroczyły nas okna urzędowskiego to te właśnie zamówiliśmy
jeżeli to co piszecie potwierdzi się czyli, że okien nie dostanę najpóźniej na pocz czerwca (tego roku :D ), to mało prawdopodobne, by budowę zakończyć do końca roku, tzn wprowadzic się na świeta
idę się ciąć... albo nie, poczekam do czerwca może się uda?
Pozdr

Lookita
12-04-2007, 18:13
hmmm....mnie od razu powiedziano ze okna 18 tygodni oczekiwanie...a na drzwi...moze i 2 x tyle ;-))))ale ja mam czas....

leon28
12-04-2007, 21:18
A Wy Panowie znacie sie na tym?J wiesz, zawsze znajda sie madrzejsi, prosze nie zrozum mnie zle, bo nie chodzi mi o wytykanie, lub ocene, czy ktos zrobil dorze, czy zle kupujac taka a nie inna rzecz. sam nawet zastanawialem sie nad tym meranti.
ale bardzo denerwuje mnie, jesli ktos probuje nabic mnie w przyslowiowa butelke. czemu ktos probuje wmowic mi, ze kupuje cos - w tym wypadku mahon, co tym czyms nie jest?! to tak, jakbys mial kupic okna debowe, a sprzedawali by ci sosne pokolorowana na dab. czy wtedy tez byloby ci wszystko jedno, jesli chodzi o twardosc i wlasciwosci tego drzewa?
po prostu powinno byc jasno powiedziane/napisane ze to drzewo meranti w kolorze mahon czy cos podobnego, ale nie ze to mahon.

leon28
12-04-2007, 21:19
czytam i czytam i skóra mi cierpnie :o
przed świętami zamówiliśmy okna z roletami urzędowskiego
niestety nie przewidzieliśmy, że okres oczekiwania na okna drewniane (objętnie jakiego dobrego producenta) to 6 - 8 tyg więc budowa stoi i czeka
a że zauroczyły nas okna urzędowskiego to te właśnie zamówiliśmy
jeżeli to co piszecie potwierdzi się czyli, że okien nie dostanę najpóźniej na pocz czerwca (tego roku :D ), to mało prawdopodobne, by budowę zakończyć do końca roku, tzn wprowadzic się na świeta
idę się ciąć... albo nie, poczekam do czerwca może się uda?
Pozdr wiesz, u mnie urzedowski mial opoznienie "tylko" 4 mce. ale podobno w tym roku udaje im sie nawet wyprzedzic terminy przewidywanej realizacji. wiec badz dobrej mysli.

mikopiko
12-04-2007, 22:01
a my dziś zamówiliśmy i nam zależy żebyśmy dostali okna na wrzesień a drzwi wew to i później

anjawi
12-04-2007, 22:06
czytam i czytam i skóra mi cierpnie :o
przed świętami zamówiliśmy okna z roletami urzędowskiego
niestety nie przewidzieliśmy, że okres oczekiwania na okna drewniane (objętnie jakiego dobrego producenta) to 6 - 8 tyg więc budowa stoi i czeka
a że zauroczyły nas okna urzędowskiego to te właśnie zamówiliśmy
jeżeli to co piszecie potwierdzi się czyli, że okien nie dostanę najpóźniej na pocz czerwca (tego roku :D ), to mało prawdopodobne, by budowę zakończyć do końca roku, tzn wprowadzic się na świeta
idę się ciąć... albo nie, poczekam do czerwca może się uda?
Pozdr wiesz, u mnie urzedowski mial opoznienie "tylko" 4 mce. ale podobno w tym roku udaje im sie nawet wyprzedzic terminy przewidywanej realizacji. wiec badz dobrej mysli.
jeżeli uda im się dotrzymać terminu, to na pewno podzielę się z Wami tą wieścią a jeżeli nie :evil: , to też Wam powiem
cóż pozostaje naiwnym, wierzyć :D
z natury jestem zawsze dobrej myśli
Pozdr

DorotaLegionowo
08-06-2007, 13:40
Terminowość a raczej jej brak w przypadku firmy Urzędowski to chyba jej motto. Zamówiłam drzwi zewnętrzne 28 lutego, i jak na razie na zamówieniu się skończyło. Dzwonię do nich o podanie terminu a oni na to, że nie mają jeszcze na nie drewna, i że może za 6-7 tygodni będę miała drzwi, ale żaden pracownik z tej firmy nie chce tego potwierdzić na piśmie. Oczywiście są "w porządku" do klienta, bo wypłacają odsetki (chyba ba waciki). Ale co mi po nich skoro ekipa budowlana nie może robić elewacji bez drzwi. Jeżeli chcecie kupować produkty tej firmy to na pewno poćwiczycie nerwy.

Lookita
08-06-2007, 14:16
ja czekam od lutego koncowki,ale mnie sie nie spieszy,nawet wole by byly podobnie jak i okna jak najpozniej :-))))

DorotaLegionowo
08-06-2007, 14:36
No to szczęściara z Cieibie. Mi niestety zależy na czasie. Znajomi zamawiali u konkurencji w tym samym czasie i już mają dawno zamontowane.

Lookita
08-06-2007, 14:37
ja nie ona-on-Lukasz jestem :-))))pare osob ze mnie kobite robi :-))))

mikopiko
08-06-2007, 14:59
ja czekam od lutego koncowki,ale mnie sie nie spieszy,nawet wole by byly podobnie jak i okna jak najpozniej :-))))


ja też :D

Lookita
08-06-2007, 15:13
ale jaja....wlasnie zadzwoniono do mnie,ze okna sa juz od tygodnia zrobione i czekaja w skladzie w Lomzy :-)))drzwi beda pozniej....wiec poczekamy .....

mikopiko
08-06-2007, 15:30
ale jaja....wlasnie zadzwoniono do mnie,ze okna sa juz od tygodnia zrobione i czekaja w skladzie w Lomzy :-)))drzwi beda pozniej....wiec poczekamy .....

:o

nie strasz :o
kiedy zamawiałeś? :roll:
my przed świętami wtedy jak była promocja -20%

już wiem na górze było :oops:
12 kwiecień :roll:

Lookita
08-06-2007, 15:49
ja zamawialem kolo 20go lutego...drzwi pare dni pozniej,nie wiem kiedy beda drzwi...ale jak wiesz mnie sie nie spieszy,dzisiaj mam dop. Ytonga co zamowilem w styczniu,dzisiaj podejmujemy decyzje i podnosze sciane kolankowa...wiec nie mam na to Ytonga :-)))ale cos wymysla...ale jaja...od 2 dni mam dec co do kredytu !!!!!

DorotaLegionowo
08-06-2007, 15:56
ja zamawialem kolo 20go lutego...drzwi pare dni pozniej,nie wiem kiedy beda drzwi...ale jak wiesz mnie sie nie spieszy,dzisiaj mam dop. Ytonga co zamowilem w styczniu,dzisiaj podejmujemy decyzje i podnosze sciane kolankowa...wiec nie mam na to Ytonga :-)))ale cos wymysla...ale jaja...od 2 dni mam dec co do kredytu !!!!!

Wiem, że dostawcy w tym okresie pozwalają sobie na bardzo dużo, ale nie miałam jeszcze do czynienia z taką ingorancją. Postanowiłam zapisać się na wszystkie możeliwe fora internetowe i odstraszać od zakupu w tej firmie.

Lookita
08-06-2007, 16:01
to widze,ze naprawde malo zlego doswiadczylas...ja juz troszke a jestem na poziomie fundamentow....:-)))zapewniam...bedzie gorzej,ze wszystkim....w tym kraju....

DorotaLegionowo
08-06-2007, 16:09
to widze,ze naprawde malo zlego doswiadczylas...ja juz troszke a jestem na poziomie fundamentow....:-)))zapewniam...bedzie gorzej,ze wszystkim....w tym kraju....

Wiem, ale niektóre firmy to starsznie wykorzystują. Dla mnie ważne jest to aby podając termin realizacji nawet za 5 miesiący się go trzymali. Wtedy o wiele łatwiej jest rozplanować wszystkie prace. A tak budowlańcy dłubią coś w środku domu bo nie mogą skończyć na zewnątrz.

finlandia
04-07-2007, 20:42
Dorota, rozumiem ze chcesz wyładowac swoją złość, a nikt w fabryce nie chce pokornie nadstawić karku.. no niestety, tak jest z dużymi firmami i zapewniam Cię ze nie tylko w Urzedowskim.

Ale mam propozycję - krytykuj to co cię spotkało, czyli termin (no i niestety wg Ciebie - i mnie chyba też... - brak poważnej odpowiedzi z firmy). Ale może nie przesadzaj, bo jak Ci sie drzwi spodobają, to może będzie Ci później głupio;).
A powaznie to n podstawie swoich obserwacji mysle ze do połowy lipca zobaczysz swoje drzwi na budowie.
I życzę Ci żeby to opóźnienie drzwi okazało się najgorszą Twoją przeprawą na budowie (czyli zeby reszta poszła juz z górki!).

Lookita
04-07-2007, 20:58
hej,okna od Urzedowskiego juz czekaja na mnie w magazynie od 2 tyg.,o drzwiach na razie ni slychu,mnie sie nie spieszy,zwazywszy ,ze dzisiaj dojechal zamowionyw w styczniu Ytong.....co ciekawsze,pojechac musze do Lomzy,zeby wszystko sobie poogladac....

arkadiusz
05-07-2007, 00:04
Umowe podpisalem w pierwszych dniach stycznia 2007. Okna dostalem w kwietniu. Oczywiscie okazalo sie ze Panowie zle wzieli wymiar. Drzwi zewnetrzne pojawily sie ok. 1.5 tygodnia temu - wymiar tez do dupy.

semir
12-07-2007, 13:17
mamy zamówione w marcu podalismy termin na 3-4 wrzesnia i czekamy
drzwi zamówione w czerwcu tez beda montowane 3-4 wrzesnia
wzielismy ta firme do montowania która sprowadza nam te okna i na fakturze bedzie montaz wraz z oknami za 7 % wat a tak bysmy zapłacili 22% za same okna
suma sumarum z montazem wyjda nas okna taniej :)

pozdrawiam

Amor
13-07-2007, 12:29
my zamówilismy drzwi dzsiaj. Teoretyczny termin dostawy początek wrzesnia, praktycznie będą w październiku. Dobrze że chociaż poinformowali uczciwie.

kirkris
13-07-2007, 14:30
my zamówilismy drzwi dzsiaj. Teoretyczny termin dostawy początek wrzesnia, praktycznie będą w październiku. Dobrze że chociaż poinformowali uczciwie.

uczciwie, o ile nie będzie to grudzień :wink: :lol:

finlandia
26-10-2007, 12:04
my zamówilismy drzwi dzsiaj. Teoretyczny termin dostawy początek wrzesnia, praktycznie będą w październiku. Dobrze że chociaż poinformowali uczciwie.

uczciwie, o ile nie będzie to grudzień :wink: :lol:

KIRKRIS, ale jesteś złośliwy!;)
odpukać, w tym roku nie ma takich problemów :) i dzieki temu zamiast sie stresowac wielkimi opoznieniami moge spokojnie poczytac forum:)

kirkris
26-10-2007, 15:35
a co, dostarczają juz na czas? :o :lol: :lol:

finlandia
27-10-2007, 00:18
a co, dostarczają juz na czas? :o :lol: :lol:
na czas.. tylko dla każdego to słowo oznacza co innego;)
Faktem jest że termin nie jest juz długi i najwazniejsze - w miarę przewidywalny. Myślę ze w tym temacie niewiele da się juz w Polsce poprawic (a moze mam za małe wymagania? ;)
pozdrawiam

Lookita
27-10-2007, 15:12
Okna i drzwi zamowilem 24 luty 2007.W lipcu dojechaly okna do magazynu,galuxy oro polowa z pakietem 3-szybowym.Natomiast drwi zew. dotarlyby moze i szybciej niz we wrzesniu,ale mnie nie zalezalo na szybkosci realizacji,wolalem ustapic i dac miejsce innym bardziej potrzebujacym.U mnie montaz za okolo 4 tyg.Ale fakt,ze w umowie od razu zastzegli sobie realizacje za min. 16 tyg, jesli chodzi o okna.Drzwi diler uprzedzal mnie od poczatku,ze beda po min 20kilku tyg.

kaka11
27-10-2007, 19:10
Kiedy montowali mi okna Oknoplastu, to w krótkiej rozmowie dotyczącej terminów i pogodzie, monterzy, (którzy również montują Urzędowskiego) opowiadali, że największe opóźnienia są właśnie u Urzędowskiego i to właśnie jeśli chodzi o drzwi. Strasznie spóźniają się z terminami. Więc jak wam zależy właśnie na drzwiach od tego producenta, to albo zamówicie sobie je odpowiednio wcześnie, albo ustalcie niestandardowe kary umowne za opóźnienia. :)

leon28
28-10-2007, 20:51
Strasznie spóźniają się z terminami. Więc jak wam zależy właśnie na drzwiach od tego producenta, to albo zamówicie sobie je odpowiednio wcześnie, albo ustalcie niestandardowe kary umowne za opóźnienia. :) no tak, tylko czy znajdziesz gdzies posrednika/salon sprzedazy, ktory wpisze sobie cos takiego w umowe, wiedzac o extra terminach tej firmy? ;-)

finlandia
29-10-2007, 09:56
Strasznie spóźniają się z terminami. Więc jak wam zależy właśnie na drzwiach od tego producenta, to albo zamówicie sobie je odpowiednio wcześnie, albo ustalcie niestandardowe kary umowne za opóźnienia. :) no tak, tylko czy znajdziesz gdzies posrednika/salon sprzedazy, ktory wpisze sobie cos takiego w umowe, wiedzac o extra terminach tej firmy? ;-)
To fakt. Żaden praktykujący sprzedawca niezgodzi sie na wpisane wyższych kar za opóźnienie niz przewiduje producent (czyli mizerne odsetki ustawowe).Ale i faktem jest, ze w drugiej połowie b.r. nie mam już takich zmartwień z duzymi opźnienieniami.

Amor
29-10-2007, 12:27
my zamówilismy drzwi dzsiaj. Teoretyczny termin dostawy początek wrzesnia, praktycznie będą w październiku. Dobrze że chociaż poinformowali uczciwie.

uczciwie, o ile nie będzie to grudzień :wink: :lol:

Mówili, że będą w październiku i przyszły. :D

mikopiko
12-11-2007, 00:57
my zamówilismy drzwi dzsiaj. Teoretyczny termin dostawy początek wrzesnia, praktycznie będą w październiku. Dobrze że chociaż poinformowali uczciwie.

uczciwie, o ile nie będzie to grudzień :wink: :lol:

Mówili, że będą w październiku i przyszły. :D

nasze miały być na listopad i są w listopadzie :D ...tylko,że nam jeszcze nie potrzebne ...więc sobie jeszcze poczekają :D

Mętlik
07-08-2009, 19:45
Tyle się naczytałem o nieprawidłowościach przy zakupie i montażu okien, że aż zapytam. Pomiary na drzwi tarasowe wykonane zostały przez przedstawiciela firmy U. Przeglądając załącznik do umowy zauważyłem, że wymiary zewnętrzne drzwi określone zostały na 1450 x 2300. Z mojego pomiaru wynika, że światło w murze ma wymiar 1450 x 2280. Czy pomiar drzwi jest prawidłowy ? Czy uwzględnia on zewnętrzne wymiary ościeżnicy ?

finlandia
08-08-2009, 10:41
Na to pytanie moze odpowiedzieć Ci własciwie tylko osoba która przygotowywała Twoje zamówienie. Dlaczego nie zapytasz jego? Jeśli to brak zaufania.. to nie rozumiem dlaczego zamówiłeś okna właśnie u tego dystrybutora :(
Luzy montażowe to zwykle łącznie od 1,5 do 2,5cm na stronę, przy wysokościach jest trochę inaczej - tzn luzy są podobne, ale konstrukcja progu bywa różna i niekiedy część dolna okna jest "zatapiana" w posadzce, by finalnie wyszedł niższy próg. Wszystko zależy od konkretnego rozwiązania okien i "sytuacji na budowie".
Więc tu może być wszystko ok -ale błagam - nie bój się o to zapytać swojego sprzedawcę :D