PDA

Zobacz pełną wersję : czy kto? ma piec co - NIED?WIED?????



dziki123
12-03-2003, 10:13
Witam
Potrzebuję pieca co do domu 180m2. (jednofunkcyjny, cwu z zasobnika, cyrkulacja, cena 4-5 tys zł)
Na dziś (po długich kalkulacjach) wybór padł na Niedźwiedzia firmy Saunier Duval.
Mam tylko obaw czy zasobnik 90l spełni moje oczekiwania (2 łazienki). Czy faktycznie po wyczerpani wody z zasobnika piec działa przepływowo i z kranu leci ciepła woda bez żadnego opóźnienia.
Jeśli ktoś z Was ma taki piec to proszę o info.
Mile widziane też inne opinie o Niedźwiedziu i piecach innych prducentów.
Wiem że tego na forum jest sporo.
Dzięki

Hipcio
12-03-2003, 18:56
Właśnie, czy ktoś go ma i użytkuje przez dłuższy czas???

13-03-2003, 07:17
NIKT NIE MA NIEDŹWIEDZIA?
a to przecież tak dużo za tak małą cenę.

13-03-2003, 07:22
zoo ma niedźwiedzia, tam popytaj. :smile:

pwm
13-03-2003, 09:57
Dowcip cieńki. To nie to forum Anonimie.
Pozdrówka. PWM.

dziki123
13-03-2003, 11:48
Nikt nie ma Niedźwiedzia?????????
Więc pewnie lepiej nie ryzykować i dalej szukać
-> WIĘC KTÓRY...?
Może Vaillant VU Plus z zasobnikiem VIH CR 120 - czy ktoś go używa?

dziki123
21-03-2003, 14:21
Dalej szukam kogoś kto ma Niedźwiedzia.!!!!!!!

24-03-2003, 12:55
nie mam, ale troche sie o nim dowiedzialem w konfrontacji z Vaillantem moj wybor padl wlasnie na Vaillanta

dziki123
25-03-2003, 11:35
Do Anonima
Dlaczego wybrałeś Vaillanta?
Niedźwieć to przecież kocioł z żeliwa, ma pogodówkę, modulację płomienia (żadkość w kotłach żeliwnych), wszystko w jednym i bardzo dobra cena, chociaż trochę mały zasobnik (90l).

25-03-2003, 17:58
juz Ci odpowiadam, zwroc uwage ze niedzwiedź jest kotłem zeliwnym - co niewatpliwie jest jego zaleta ale dzialanie takiego kotła jest nieco odmienne w stosunku do wiszacego Vaillanta VU. Nalezaloby go porownywac z zeliwnym stojacym Vaillantem. Po:
1. zeliwne najczesciej nie posiadaja modulacji mocy (najwyzej maja palnik dwustopniowy), a jezeli juz ja maja to zwroc uwage ze w przypadku niedzwiedzia zawiera sie ona w zakresie np. 19-26 kW (wersja 26 kW),
w przypadku Vaillanta VU 9-24 (wersja 24kW)
tak wiec Vaillant jezeli nie bedziesz potrzebowal zbyt duzo energii na ogrzewanie bedzie zalaczal sie na minimum 9kW, natomiast niedzwiedz rowniez na min czyli 18 kW. Wprawdzie mozna by tu polemizowac czy jeden bedzie pracowal dluzej czy krocej, ale z tego co sie dowiedzialem zuzycie gazu z tego powodu znacznie wzrasta.
2. Z moich skromnych informacji (pytalem roznych sprzedawcow i producentow itp) kotły stojace, zeliwne maja wieksze zuzycie gazu, start maja na wiekszej mocy (18-20kW) a wszystko to wynika ze wzgledow konstrukcyjnych (dla porownania mozesz przejrzec parametry stojacych Vaillantow)
3. Obecny kociol niedzwiedz to produkcja z przed 10 lat. Dostepny i nadal sprzedawany w Czechach (bodajze firma protherm). Saunier Duival zmienil w nim osprzet na grundfosa, dolozyl pogodowke itp. i swoja naklejke
4. Nie przekonuje mnie jego sterowanie, wyjscia na CO (2:cool: jakies takie duze (Vaillant ma 22) (wprawdzie z tego nic nie wynika - mozna przejsc na 22) ale czyms producent musial sie kierowac. Vaillant np. posiada sterowanie podgrzewaniem zasobnika - (nie potrzebujesz - noc, nieobecnosc w domu ) zasobnik wogole moze sie nie podgrzewac oczywiscie gdy temp > 6 stopni C
5. To ze jest zeliwny, ma wady i zalety w zaleznosci od przeznaczenia. Zeliwne dluzej sie nagrzewa wolniej oddaje cieplo wiecej energii potrzeba do jego nagrzania, stalowy (Vaillant'a) szybciej - szybciej tez oddaje cieplo.
6. W moim przypadku potrzebowalem piec ktory bedzie w miare szybko i prawie na zawolanie robil to co ja bede potrzebowal i w dodatku za tanie pieniadze jesli chodzi o eksploatacje.
7. Zeliwne kotly raczej stosuje sie w duzych obiektach, o duzym zapotrzebowaniu na cieplo i wode (chociazby swiadczy o tym brak modulacji itp) a nie w domkach np do 200 m2, gdzie raz chcesz miec 18 stopni C a za chwile 24 czy 15, a w dodatku zaswiecilo slonce i w pokoju zrobilo sie na tyle cieplo ze piec sie wylacza :smile:)
8. Serwis - nie wszedzie w Polsce jest dostepny
Podkreslam ze to sa moje wnioski na podstawie przeprowadzonych rozmow, wywiadow itp. oczywiscie na ten temat mozna by dyskutowac i dyskutowac co juz nie raz mialo miejsce na forum

25-03-2003, 18:01
a tak na marginesie jeszcze jedno skoro jest taki tani (to fakt) i ma wszystko i jest sprzedawany (w takiej wersji) od 2-3 lat to czemu ma tak malo nabywcow.
Pozdr.