PDA

Zobacz pełną wersję : Pęknięty marmur. Poratujcie!!



Betka
16-06-2006, 22:55
Przy montażu pękł parapet marmurowy. Wiem, że powinnam kupić nowy, ale tak sobie pomyślałam, że może jest metoda sklejenia go. Gdyby równo pękł to ok, zrobiłby mi to kamieniarz, ale centymetr się odłupał, a Wykonawca ten okruch wyrzucił i pozamiatane. Czy jest szansa na sklejenie i jakoś wypełnienie tej luki. Widziałam że trawertyny wypełnia się jakimiś żywicami. Czy takie coś można kupić?? Jak tak to gdzie? Pomóżcie prosze!

Khermorh
17-06-2006, 11:01
Można skleić żywicą epoksydową typu Sikadur 31. Do wypełnienia nadawałby się Bauharz PCI lecz jest on bezbarwny i wypełniona luka będzie widoczna.

mjaza
17-06-2006, 11:40
Ewidentnie kleic.
Po sklejeniu bedzie wprawdzie widac, gdzie byl pekniety, ale w dotyku nie bedzie zadnej roznicy. Jesli masz zylkowaty marmur, to bedzie wygladalo jak troche wieksza zylka i raczej sie w oczy rzucac nie bedzie.

Betka
18-06-2006, 13:55
Dziękuje Wam bardzo. Tak też zrobie. Jest bardzo pożyłkowany i widać pewnie nie będzie. Kupie tą żywice tylko nie wiem jeszcze gdzie. Poszukam w hurtowniach.

Szczecin HENRYK
18-06-2006, 17:03
Kamieniarze kleją szpachlówką samochodową NOVOl. Do nabycia w sklepach z farbami. Ma ona kolor żółto - brązowy i nadaje się kolorystycznie do marmuru Brescia. W sklepach kamieniarskich są także szpachlówki kolorowe do każdego rodzaju kamienia lecz występują one w opakowaniach kilogramowych po ok 40zł podczas gdy mała szpachlówka NOVOL to kilka zł.