PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka powinna byc glebokosc wyprowadzenia kanalizacji ?



Ax
17-06-2006, 12:03
Witam,

nowy tydzien - nowe problemy z moim budujacym sie domkiem.
Firma, ktora buduje mi dom zrobila lawy fundamentowe az do poziomu gruntu a na to wylali podmurowke. Teraz wzieli sie za robienie kanalizacji i zrobili ja moim zdaniem blednie, gdyz wybili dziure w tej podmurowce celem wyprowadzenia kanalizacji do szamba.

Czy nie powinno byc tak, ze wyprowadzenie do szamba powinno byc na wysokosci niezamarzania (1m pod ziemia)? Poratujcie mnie prosze jakimis normami plis.

pozdrawiam

toomas
17-06-2006, 19:22
Genialna ekipa...Kanalizacja powinna byc poniżej strefy przemarzania

Patos
17-06-2006, 19:36
Witam,
Czy nie powinno byc tak, ze wyprowadzenie do szamba powinno byc na wysokosci niezamarzania (1m pod ziemia)?
Nie 8)

Poratujcie mnie prosze jakimis normami plis.
pozdrawiam
Z normami daleko nie pojedziesz, (czytaj dużo nie pobudujesz) :wink:
Jeżeli jest to niewielki odcinek, to nie ma zmartwienia, nie zamarznie.

sylvo
17-06-2006, 21:23
Jeżeli jest kanalizacja to może być płytko może być głęboko, w rurze nic nie będzie zalegało więc i nie zamarźnie.
Jeżeli będzie szambo to trzeba dać płytko, jak dasz głęboko (np. 1 m pod powierzchnią) szambo napełni się do wysokości rury i będzie w niej zalegało, trafi się ostra zima i zamarźnie. U moich rodziców rura jest 40 cm pod powierzchnią, woda przepływa spokojnie, przez 25 lat nic nie zamarzło.

Lharhard
17-06-2006, 21:26
Witam,
Czy nie powinno byc tak, ze wyprowadzenie do szamba powinno byc na wysokosci niezamarzania (1m pod ziemia)?
Nie 8)

Poratujcie mnie prosze jakimis normami plis.
pozdrawiam
Z normami daleko nie pojedziesz, (czytaj dużo nie pobudujesz) :wink:
Jeżeli jest to niewielki odcinek, to nie ma zmartwienia, nie zamarznie.
No właśnie u mnie wychodzi cos koło 40-50 cm pod ziemia ... jakby wychodziła metr to jak głęboko trzebaby wkopać szambo ... masakra... mój kuzyn ma stary dom gdzie rury z kanalizacji ma po elewacji puszczone i tez jest dobrze nic nie zamaraza :)

mirlandia
18-06-2006, 01:54
Potwierdzam opinie poprzednikow. Nie wypowiadam sie na temat norm czy tzw. sztuki budowlanej. Twierdze,ze nie zamarza (przynajmniej w Szczecinie :) Od 20 lat mieszkam w domu,gdzie glebokosc na jakiej biegnie kanaliza w gruncie to ok 50 cm. A rura na zewnatrz ma ok 15 metrow dlugosci. Zadnych problemow,co zapewne wynika glownie z "natury"sciekow i ich podwyzszonej temperatury. W obecnie budowanym domu (wysoki poziom wod gruntowych) mam rure jeszcze plycej (40 cm) ,fakt,ze tylko 5m dlugosci.
Spij spokojnie :wink: