PDA

Zobacz pełną wersję : BLASZANE PARAPETY? OKROPNE! ZAPROPONUJCIE COŚ INNEGO! PLEASE



Świerzak
17-06-2006, 19:32
pomimo iż nie jestem jeszcze na etapie tych prac, już sie nad nimi zastanawiam.. po prostu nie podobają mi się blaszane parapety na zew. budynku... tzn. niektóre są naprawe ładne ale i ..... bardzo drogie- te z wysokiej półki, jeśli mieliście podobny problem i zastosowaliście np. kamień, klinkier, lub coś innego poproszę o radę. Jak to wygląda i czy spełnia swiją rolę...

pokar
17-06-2006, 21:01
Możesz wrzucić kształtki klinkierowe. Robi je każda wytwórnia klinkieru ( np. Terca, CRH, Jopek, Roben ) Są estetyczne, niedrogie ( np. firma Fromag spod Bolesławca ), trwałe. Jak będą szkliwione lub angobowane to masz na całe życie spokój. Blachę trzeba co jakiś czas malować.
W salonach okiennych znajdzies też okapniki robione z aluminium. W tej chwili sobie nie przypomnę, jak się nazywała firma, ale mieli ciekawe tłoczenia. To zupełnie nie przypominało parapetu blaszanego.
Na zewnątrz moża zastosować również PVC spienione, ale to już kwestia gustu. Mi nie podchodzą.