PDA

Zobacz pełną wersję : projekt C132 BARWNY



Strony : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

sly123
16-04-2007, 21:50
Witajcie,
potrzebuję pilnej podpowiedzi, bo w tych sprawach w ogóle się nie znam.
Dostałem warunki z gazowni. Wynika z nich, że mogą mnie podłączyć do gazociągu w mojej ulicy(gazociąg średniego ciśnienia o średnicy 63 mm), a przewidywana rozbudowa sieci gazowej związanej z przyłączeniem obiektu to przyłącze o średnicy 25mm i długości 10m (do szafki na granicy posesji).Projekt przyłącza, wybudowanie sieci gazowej i wszelkie uzgodnienia wykona gazownia.
W projekcie Barwnego jest projekt instalacji gazowej, jednakże szafka z gazomierzem jest na ścianie przy kuchni. Czy projektant adoptujący może zrobić adaptację poprzez opisanie i narysowanie przyłącza do granicy działki po mojej stronie i narysowanie szafki na granicy posesji (czyli tak jak dla prądu, bez dodatkowych projektów przyłączy, tak jak robi się to dla wod-kan). Czy muszę jednak zrobić oddzielny projekt przyłącza gazowego od gazomierza na granicy pososji do mojej instalacji wewnętrznej?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam,
Sly

andrzejek.ch
17-04-2007, 08:12
witam wszystkich
no i dzisiaj rano poszły w ruch łopaty.prosba do tych ktorzy juz maja fundamenty,mury itd. dajcie jakies fotki

tom68
17-04-2007, 08:46
Lepszym rozwiązaniem dla tego domu jest nowy projekt z szawką w posesji przy ogrodzeniu a instalacja wewnętrzna niech rozdziela sie wziemi do kuchni i kotłowni unikniesz wtedy rur wbudynku.Według nowych przepisów szawka powinna znajdować sie przy ogrodzeniu ale zawsze możesz napisac pismo do zakładu gazowniczego z prozbą o pozostawienie skrzynki na ścianie uzasadniając to brakiem płotu w przyszłości i możliwością uszkodzenia gazomierza.

krzyhon
17-04-2007, 11:24
Witam barwniaków!

Zapisuję się do klubu i proszę o wpisanie na listę.
Projekt mam i czekam na pnb. Ekipę też ma nagraną ale zamierzam startować dopiero ok. sierpnia. Teraz staram się zabezpieczyć się przed zwyżka cen pustaków:)

Poczytałem trochę wątek i zaniepokoiłem się info o błedach w więźbie.
Policzyłem więc sam i wyszło mi jak poniżej (troszkę na wyrost dałem):
K1 817
K2 695
K3 598
K4 476 tu to już w ogóle nie wiem skąd się w projekcie wzięło 851
K5 378
K5a 403
K6 268
K7 171
KN 1095

Może jeszcze ktoś próbował liczyć więźbę? Jeśli tak, to niech podzieli się obliczeniami.

Pozdrawiam,

sly123
17-04-2007, 12:06
Witam,
tobie KN wyszła jeszcze dłuższa. jak wcześniej pisałem, mi KN1 wyszła 1040.
A więc dołączam się do prośby o podanie wyliczeń przez inne osoby, wtedy będzie większa pewność.
Jesli ktoś pamięta jeszcze matematykę na poziomie szkoły średniej (prawo Pitagorasa, sinusy i cosinusy ..., oraz prawo Talesa) to zadajcie sobie troche trudu i przeliczcie.
Pozdrawiam,
Sly

krzyhon
17-04-2007, 12:51
Hej.

Nie wiem czy dobrze, ale KN raczej NIE jest pochylona pod kątem 35 stopni tak jak reszta krokwi. Nie mozna zatem liczyć je tak jak reszty.
Ja, po obliczeniu K* wyznaczyłem sobie wysokość dachu (wyszła zbliżona do wartości z projektu) i dopiero wtedy z Pitagorasa wyszła mi wartość KN jw.

Pozdro,

sly123
17-04-2007, 13:00
Zgadza się. Pod kątem 35 st. nachylone są połacie dachu, czyli krokwie K.
Kąt nachylenia KN mi wyszedł 26,35 st.
Gdyby ktoś próbował liczyć KN przy nachyleniu 35 st. to krokiew KN wyszłaby ponad 11,5m (teraz dokładnie nie pamiętam, ale liczyłem). A wtedy kąt nachylenia połaci dachu byłby dużo powyżej 40 st., a to oczywiście byłby gruby błąd (i niezbyt ładny dom ;-).
Pozdrawiam,
Sly

Jureklo
17-04-2007, 20:52
Witam wszystkich.
Potwierdzam wymiar krokwi KN1 - 1040 cm. Zrobiłem rysunek więźby i tak wychodzi.
Pozdrawiam

Jureklo
18-04-2007, 18:52
Witam serdecznie, jeszcze raz w kwestii więźby. Napisałem maila do autora projektu, który stwierdził że faktycznie występują błędy w długości krokiew. Dostałem poprawiony rysunek wraz z tabelą ( mogę przesłać na maila ). A w skrócie wygląda to tak:
K1 804
K2 676
K3 596
K4 475
K5 375
K5a 405
K6 251
K7 164
KN1 1039

Pozdrawiam

lukas3339
18-04-2007, 20:55
ja bym bardzo prosil o ten poprawiony rysunek na [email protected]

Misia i Krzysiek
18-04-2007, 20:58
Witajcie :)
U nas zakończyło się murowanie ścian fund., teraz układmy kanalize, izolacje pionową i poziomą, zasypujemy, zalewamy :D chudziakiem :D i 2 tyg przerwy na relaks. Postaram się około soboty wkleić jakies zdjątka ale nie obiecuję ale chętnie wyślę zainteresowanym na maila.
Mam pytanie czy planujecie pod chudziak dawać dodatkowo taką siatkę zbrojącą np fi 4?
Jureklo mam prośbę o przesłanie na mojego maila tych informacji odnośnie wymiarów krokwi, myślę że twoje wiadomosci od autora projektu będą dla nas podstawą do zamawiania więźby i też potwierdzą nasze samodzielne wyliczenia bo jak widzę prawie każdy wziął się za przeliczanie. Nam wychodzi tak samo jak tobie Jureklo. Liczył mój ojciec i w stosunku do twoich wyliczeń różnice są o ok 5-10 cm :D Dzięki wielkie za maila od autora , czekamy.
Pozdrawiamy wszystkich barwniaków
Fajowo ze jest nas coraz więcej :P

andrzejek.ch
19-04-2007, 08:01
witam
tez bardzo prosze o przeslanie wyliczen wiezby i tych fotek od misi i krzyska z gory wielkie dzieki [email protected]

andrzejek.ch
19-04-2007, 08:08
misia i krzysiek z tego co wyczytalem na forum to wiele osob twierdzi ze ta siatka to zbedny wydatek.napiszcie czy przed chudziakiem dajecie podsypke np.z pospołki ,moj murarz na poczatku chcial tak zrobic teraz twierdzi ze nie bedzie tego robil tylko wyleje chudziaka bezposrednio w grunt (mam twarda gline)

andrzejek.ch
19-04-2007, 08:12
kurcze misia i krzysiek zle zrozumialem wasz tekst myslalem ze piszecie o chudziaku pod fundament,a wy zalewacie juz chudziaka na posadzke sorki.

krzyhon
19-04-2007, 11:10
Hej!

Jureklo Równiez poproszę o maila z więźbą na toffi-tl(małpa)tlen.pl.
Dzięki.

Czy dodany jest tam zapas, o którym jest wzmianka w projekcie? Ja do swoich wyliczeń troszkę dodawałem.

Pozdrawiam,

cyrk
19-04-2007, 14:19
Ja też bym prosił meila z wymiarami tych krokiew bardzo proszę i z góry dziękuję [email protected]

cyrk
19-04-2007, 14:30
mam jeszcze takie pytanie czy któś może jusz się zoriętował odnośnie ile potrzeba metrów bierzących łat i kontrłat oraz jakie rozmiary powinny one mieć jeśli tak to proszę o odpowiedz

tom68
19-04-2007, 19:06
Ile potrzeba bloczków na fundament 1500 starczy

Misia i Krzysiek
19-04-2007, 19:07
kurcze misia i krzysiek zle zrozumialem wasz tekst myslalem ze piszecie o chudziaku pod fundament,a wy zalewacie juz chudziaka na posadzke sorki.

Witajcie,
ano tak w czwartek w następnym tygodniu zalewamy chudziak, no i oczywiście zasypujemy fundamenty piachem, ubijamy itp.
Ale jeśli chodzi o ławy fundamentowe to wylewaliśmy w grunt bez deskowania, bez chudziaka i podsypki, beton B20 w wykopane ręcznie ławy.
Trochę poszło więcej betonu niż przewidywaliśmy bo obrywały się nam narożniki i oprócz tego wyciągneliśmy 2 ogromne głazy, były w miejscach kopania ław i KB absolutnie kazał je usunąć.
JUREKLO prosimy o maila odnośnie więźby na [email protected]
Pozdrawiamy

Misia i Krzysiek
19-04-2007, 19:10
Ile potrzeba bloczków na fundament 1500 starczy
O matko a co za fortecę chcesz budować? :D MY mieliśmy 6 warstw bloczków, przedłużony fundament do słupa z przodu i przez cały taras aż do garażu więc poszło ok 100 bloczków więcej. Kupiliśmy 1150 sztuk i zostało nam ok 30 :D
Tarasu z tyłu domu nie ruszaliśmy na razie.

tom68
19-04-2007, 19:37
Napoczątku ktos napisał 1500 tym się sugerowałem dzięki za sprostowanie.

Misia i Krzysiek
19-04-2007, 21:37
Wiesz to też zależy ile warst będziesz miał tych ścian fundamentowych, z reguły muruje się do poziomu 0 , u nas wyszło 6 warst, tak jak w projekcie o dziwo :lol: . Ale jakby było więcej to 1150 będzie mało.
Czy wy wiecie że we Wrocku jest problem z kupnem wapna hydratyzowanego :o normalnie to jakiś koszmar, droga przez mękę z tym kupowaniem materiałow :evil: A na lepiej się nie zapowiada.
Ale damy radę :D Trzymamy kciuki za wszystkich Barwnych, niech nasze domki się budują :D

krzyhon
20-04-2007, 08:19
Może osoby co to juz fundamenty mają za sobą napiszą co tam jeszcze trzeba oprócz betonu, bloczków, styropianu. Na pewno izolacje poziome, pionowe. Ile one kosztują i czy problem ze zdobyciem?

Dzięki i pozdrawiam,

Agawa*
20-04-2007, 10:49
Jureklo, ja też poproszę [email protected]

tom68
20-04-2007, 18:47
Czy u was przy próbie zamówienia bloczków komórkowych ytong też żądają 100%zaliczki okres oczekiwania 4miechy chyba że chcesz import z czech to 2miechy cena ta sama 273m2

Sukiennik Dorota
20-04-2007, 20:31
Witam,
Jestem projektamtem konstrukcji do domu C132 Barwny Muratora. Chciałabym poinformować, że w pierwszej wersji projektu wkradł sie błąd drukarski w długościach krowi K4 i KN1. Od kilku miesięcy w sprzedaży jest juz projekt z poprawnym zestawieniem drewna. Jednak część z państwa może być w posiadaniu starej wersji w związku z tym drogą elektroniczna mogę przeslać poprawne dlugości do każdej zainteresowanej osoby.
Z poważaniem
Dorota Sukiennik
[email protected]

konrado
20-04-2007, 23:00
czy ktoś z Barwniaków wybiera się na spotkanie forumowiczów:
http://forum.muratordom.pl/viewforum.php?f=116
było by o czym pogadać...
choć póki co jesteśmy na etepie poszukiwania materiałów na ściany... !?!?!?!?!

sly123
21-04-2007, 05:55
Ten poprawiony projekt to może był w sprzedaży, ale na pewno nie od kilku miesięcy. Ja swój egzemplarz otrzymałem 27 marca 2007 i była jeszcze błędnie wyliczona więźba.
A może tak projektant podałby jeszcze gdzie kupić takie standardowe okna jak są w projekcie. No chyba że w zestawieniu stolarki okiennej też wkradł się błąd.
Sly

Misia i Krzysiek
21-04-2007, 07:07
Chyba Sly masz rację tez wkradł się mały błędzik w tej kwestii hi, hi. Taki mały , malutki jak w przypadku dachu :o Co do dachu to pani projektant w mailu który od Niej otrzymałam prponuje usztywnić konstrukcję Płytami OSB :o :o :o Ciekawy pomysł ... :o 8) Co wy na to? Hi, Hi.

andrzejek.ch
21-04-2007, 07:52
witam
jezeli chodzi o okno w salonie te 1765x1435 to rzeczywiscie jest blad,zaden producent nie zrobi takiego okna z jednym skrzydlem przy takim wymiarze musza byc co najmniej dwa skrzydla i oczywiscie w kuchni to samo

tslonce
21-04-2007, 21:22
Witam, jestem na etapie wznoszenia ścian mojego Barwnego, buduje z betonu komórkowego Solbet.
Jestem bardzo zaskoczony płytami OSB , przecież nie ma ich w projekcie.
Czyzby konstrukcja z projektu była nie wystarczjąco sztywna ???

Sukiennik Dorota
21-04-2007, 22:47
Witam
jeśli chodzi o płyty OSB to zaproponowałam inwestorowi zakrycie jętek tymi płytami, mozna to czoczywiście wykonac również płytami GK ale to już wybór inwestora

Misia i Krzysiek
22-04-2007, 12:28
Witam Panią Sukiennik.
Skoro rozpoczeliśmy już kwestię błędów w tym projekcie, to mam pytanie jak wytłumaczyć że na zaprojektowanym przez Panią stropie podała Pani że jest on w skali 1:100. Niestety ten rysunek nie odpowiada tej skali :o Czy normą jest załączyć do projektu budowlanego rysunek opisać go błędną skalą - co jest dość istotne gdy chce się go porównywać z innymi rzeczami.
Może wyjaśni mi Pani tą kwestię - w jakiej skali dołączony jest ten projekt stropu? Bo na pewno nie w 1:100, podobnie jest z nadprożami. Będę wdzięczna z odpowiedź :D Bardzo miło że jest Pani uprzejma odpowiadać na nasze pytania. Pozdrawiamy

andrzejek.ch
22-04-2007, 12:35
witam
tslonce wrzuc jakies fotki z budowy

Misia i Krzysiek
22-04-2007, 13:54
A prosze cię bardzo tylko podaj maila bo coś z wrzucaniem tu fotek jeszcze nie daję rady :D :D
Może ktoś jeszcze chętny? :D Mamy zdjęcia do momentu zasypywania fundamentów, cd w następnym tyg. na czwartek podobno chudziak.

Jureklo
22-04-2007, 15:40
Witam wszystkich.
Przyłączam się do prośby o zdjęcia. [email protected]
Pozdrawiam

sly123
22-04-2007, 17:17
witam
jezeli chodzi o okno w salonie te 1765x1435 to rzeczywiscie jest blad,zaden producent nie zrobi takiego okna z jednym skrzydlem przy takim wymiarze musza byc co najmniej dwa skrzydla i oczywiscie w kuchni to samo

Witam ponownie,
Nie udało mi się znaleźć standardowego okna o wymiarze 180x130. A może ktoś znalazł? A w projekcie jest napisane: "Stolarka drewniana - sosnowa, typowa, produkowana seryjnie".
Już nie mówię o jednoszybowej, może być dzielona.
A więc dodatkowy koszt na niestandardowe okno?
Pozdrawiam,
Sly

monia77w1
22-04-2007, 17:52
Nie musisz wstawiać okna o identycznych wymiarach, wystarczy by rozmiary były zbliżone. Idz do jakiegoś punktu z oknami to powiedzą Ci jakie wymiary są standardowe. Szkoda przepłacać za parę centymetrów.


Monika

sly123
22-04-2007, 18:03
Nie musisz wstawiać okna o identycznych wymiarach, wystarczy by rozmiary były zbliżone. Idz do jakiegoś punktu z oknami to powiedzą Ci jakie wymiary są standardowe. Szkoda przepłacać za parę centymetrów.


Monika

Standardowe to do otworu 180x120, ale to 10 cm mniej. Ciekaw jestem jak by to wyglądało.
Sly

andrzejek.ch
22-04-2007, 18:59
witam
sly pracuje w branzy okiennej jak cos to pytaj ,chetnie odpowiem

monia77w1
22-04-2007, 19:17
witam
sly pracuje w branzy okiennej jak cos to pytaj ,chetnie odpowiem

To jak już mamy specjalistę w grupie to poproszę o radę. Czy możesz polecić jakieś okna, co by były dobre i przyzwoite cenowo,żeby nie zbankrutować.

Monika

sly123
22-04-2007, 20:12
Coraz więcej ostatnio się wyjaśnia w kwestii Barwnego, oby tak dalej.
andrzejek.ch dobrze wiedzieć, że mamy kogoś od okien.
Dzisiaj studiowałem parę tematów, jeśli chodzi o okna to myślałem o PVC z okleiną. Tylko, że podobno mogą się wypaczać od wysokich temperatur. Słyszałeś coś o takich przypadkach?
Muszę się w końcu wybrać do jakiegoś składu budowlanego i na żywo porozmawiać z ludźmi i zobaczyć co, gdzie mają i w jakich cenach.
Acha, trochę nt materiałów na ściany.
Jakiś miesiąc temu przedzwioniłem większe składy budowlane w okolicy mojej działki(Chwaszczyno k/Gdyni). Wszędzie zapisy i ceny nawet 14,70 brutto za BK 24. W tym tygodniu powtórzyłem telefony.W większości dalej zapisy na sierpień, ale cena 11,70. Natomiast w jednym ze składów gościu powiedział, że żadnych zapisów nie ma i po dostawie można swobodnie kupić BK (u niego za 12,30, podobno tydzień stał na placu i nie było chętnych). Stwierdził też, że nie ma co się zapisywać w kolejki, bo na pewno do czerwca sytuacja się ustabilizuje i ceny pewnie spadną. Dobre rokowania, miejmy nadzieję że się nie myli.
Pozdrawiam,
Sly

Misia i Krzysiek
22-04-2007, 20:28
Obyś miał rację Sly co do spadku tych cen :D my wprawdzie material na sciany i dach mamy zamówiony ale życzymy sobie obnizek na te i inne materiały. My zamówiliśmy Wienebergera 25 PW za 8,3 brutto w marcu.
Co do wymiarów okien to standardowy jeśli się nie zapomniałam to dla dwuskrzydłowego jest wymiar 1465/1435 lub 1765/1435 , także zbliżone do wymiarów z projektu. Trzeba sobie wybrać który lepiej pasuje wg gustu bo zmiana w oknach jest nieistotna i parafuje ją Kier Bud.
Co do zdjęć jeśli się nie pogniewacie poczekam do jutra moze ktoś jeszcze będzie miał na nie ochotę to wyślę wszystkim hurtem po południu :P
Cieszę się że coraz więcej osób tu zagląda i jest z kim pogadać, Raźniej nam jest i nie możemy się doczekać Waszych relacji z placów boju :D
Pozdrawiamy Misia i Krzysiek

sly123
22-04-2007, 20:49
W salonie i w gabinecie to wiadomo - musi być 1765/1435 - tylko że dwuskrzydłowe. Natomiast problem jest w kuchni. W projekcie jest 1800/1300 a więc pasowałyby 1765/1235 ale takich typowych niestety nie ma. Są natomiast 10cm krótsze (1765/1135 ). Takie jak w salonie odpadają, bo byłby problem z wysokością szafek w kuchni, natomiast te 10 cm wyżej wydaje się że robi różnicę. Jeszcze to przemyślę, ale pewnie to okno będę zamawiał niestandardowe, czyli takie jak w projekcie, tylko że dwuskrzydłowe (1765/1235). A może już ktoś jest na etapie wstawiania okien i podzieli się spostrzeżeniami jak to wygląda w realu.
Sly

kaliuszekkg
22-04-2007, 22:31
Misia i Krzysiek

Mieszkacie w tych samych okolicach
Nie zastanawialiscie sie sie czy mozna zrezygnowac z jednej warstwy bloczków betonowych ?
W projekcei fundament wchodzi metr w ziemie a poziom zamarzania w naszym regionie to ok 80 cm

Misia i Krzysiek
23-04-2007, 06:10
Hej , fajnie moze kiedyś się spotakamy :D Co do fundametów to daliśmy 1 m tak jak w projekcie ponieważ strefa przemarzania w okolicach Wrocławia mieści się od 0,8 do 1m, my jesteśmy tylko 15 km od Wrocławia i mieściliśmy się raczej w tym 1m. Więc tak zostało, tym bardziej ze różnica kwotowa minimalna. Kiedy zaczynacie?
Sly ma rację trochę kiepsko z typówką do kuchni bo 1765/1135 to trochę za niskie. A nie wydaje się wam że szerokość 1800 to trochę za dużo? Ja zastanawiam się nad 16oo/1300, co wy na to? Do kuchni oczywiście.

kaliuszekkg
23-04-2007, 07:10
czesc
zapytam z której strony Wrocka budujecie - ja od strony Oławy tez 15 km od centrum. W sumie to fakt dodatkowy koszt to wykopac glębiej rów pod findamenty i koszt jednej warstwy bloczków czyli około 160 sztk
Co do okien kuchni to jeszcze sie nie zastanawiałem jakie zamontuje.
Fakt jest faktem ze sa duuze ale takie w sumie z zona nam sie podobaja a na diodatek jeszcze jedno skrzydłowe takie duze tafle szkła :)
wtedy tylko uzywam jej jako uchylne
pzdr GMK

sly123
23-04-2007, 07:44
Witam,
Misia i Krzysiek, okno do otworu 1600x1300 to też chyba będzie niestandardowy wymiar. W takim przypadku koszt będzie niewiele mniejszy od okna pasującego do 1800x1300. Tak więc chyba wolałbym te szersze, takie jak w projekcie. Zawsze to jaśniejsza kuchnia. Ale z drugiej strony warto na to spojrzeć pod kątem przyszłego zagospodarowania tej ściany z oknem. Może mniejsze (węższe) okno lepiej będzie współgrało z zabudową kuchenną, itp.
kaliuszekkg, nam też podobają się takie duuuuże tafle szkła, tylko chyba nikt ich nam nie zrobi. ;-). W ofertach największe jednoszybowe widziałem do otworu 1500x1500. Zresztą andrzejek.ch też stwierdził, że raczej będzie problem z zamówieniem takiego okna, a więcej pewnie wie od nas, bo pracuje w tej branży.

andrzejek.ch
23-04-2007, 09:32
witam
standartowe wymiary okien do kuchni 1765x1135 dwuskrzydlowe,ewentualnie jesli ktos chce wezsze to 1465x1135 tez dwa skrzydła lub jedno skrzydlowe ale wtedy takie okno nie bedzie oknem typowym

tejot3 (Tomek i Patka)
23-04-2007, 10:27
czy ktoś z Barwniaków wybiera się na spotkanie forumowiczów:
http://forum.muratordom.pl/viewforum.php?f=116
było by o czym pogadać...
choć póki co jesteśmy na etepie poszukiwania materiałów na ściany... !?!?!?!?!

Ja bym się przejechał.. Jesli ktoś ma możliwość (odległość od Wawy) to postarajcie się!

Dawajcie znać to będziemy wiedzieć kogo można się spodziewać.

PnB odebrane - przed nami walka z kredytem. W końcu maja początek prac!

tslonce
23-04-2007, 11:05
Co myślicie na temat podniesienia sciany kolankowej o jeden bloczek, boję się ze zmieni to zbyt mocno proporcje budynku, chciałbym prosic również o zdanie Pani Doroty Sukiennik.
Pozdrawiam wszystkich !

tejot3 (Tomek i Patka)
23-04-2007, 11:45
Co myślicie na temat podniesienia sciany kolankowej o jeden bloczek, boję się ze zmieni to zbyt mocno proporcje budynku,

Temat już z grubsza obgadany na forum (klika miesięcy wcześniej). Jeden bloczek jest prawie niezauważalny, natomiast dwa już widać. Ja sam podnoszę o jeden, a dodatkowo zwiekszam kąt nachylenia dachu do 40 stopni.

Rozrysowywałem sobie kiedys podwyższenie o dwa i wyglądało to juz gorzej. Są jednak sposoby by zmienić wrażenie wizualne poprzez odpowiednią elewację..

Misia i Krzysiek
23-04-2007, 20:24
Jureklo i Sly wysłałam zdjęcia na podanego maila, doszły?
Jutro zagęszczanie itd , układanie kanalizy.

andrzejek.ch
24-04-2007, 07:42
witam
Misia i Krzysiek tez bardzo prosze o przeslanie fotek
z gory wielkie dzieki [email protected]

sly123
24-04-2007, 13:10
Witam,
Barwniacy doradźcie mi proszę. Mam problem z usytuowaniem domu na działce. Linia zabudowy to 6m, projektantka odsunęła natomiast dom na 8m, tłumacząc to usytuowaniem szamba, korzystnieszym wjazdem (swobodnie zmieści się samochód przed garażem) itp. Moja działka ma szerokość 20 i długość 37,5m. Wiem, że jakby się pokombinowało z tym szambem to możnaby zmniejszyć tą odległość, tylko czy warto?
Jak uważacie: lepiej mieć 6 czy 8m? Co jest bardziej praktyczne. Z tyłu zostanie mi wtedy od 18 lub 20 m na ogród. Sasiadów z boku jeszcze nie mam, ale Ci kilka działek ode mnie porobili chyba 6m. Naprzeciwko gość ma coś między 7-8m.
Pozdrawiam,
Sly

Misia i Krzysiek
24-04-2007, 20:04
Witajcie :D Sly my mamy działkę 21 na 42, linia zabudowy tak jak u ciebie 6 m. Dom usytuowaliśmy 10m od granicy działki, czyli 4 m dalej niż linia zabudowy, na ogród za domem został idelny kawałek, a przed domem też fajnie bo spokojnie wchodzi szmbo, no i oczywiście autko gości :D Ty masz trochę mniejszą działkę więc ja zdecydowałabym się na 8m , ci co u nas na osiedlu mają 6m to jak ktoś idzie drogą to dosłownie zagląda im prawie do domu przez okno :P Jak dla nas to troche za blisko. Wg nas 8m to będzie fajnie, ale decyzja jest TWOJA.
pozdrawiamy M i K

andrzejek.ch
25-04-2007, 07:53
witam
u mnie działka to ok.25m szeroka i ok 35m dl.linia zabudowy to 5m.domek odsunelem na 12m drugi rog wyszedl ok 7m jest troche pod skosem.z przodu jak i z tylu jest wystarczajaco miejsca

tejot3 (Tomek i Patka)
25-04-2007, 09:53
Witam,
U nas linia zabudowy to 5 m, a my odsunęlismy dom na 6. Działkę mam 25m szer. na 32m. dł.
Postawiłem na maksymalnie duzy ogród za domem. Szambo mam w rogu (2m od obu boków). A 6 metrów na samochód wystarczy. Musicie zastanowić się co jest dla was ważniejsze - ogród z przodu czy z tyłu domu.
Przez 23 lata mieszkałem w domu jednorodzinnym stojącym 4 metry od w miarę ruchliwej drogi. Nie narzekaliśmy, chociaz gdyby okna nie miały firanek to byłoby mało intymnie.
Macie w miarę długą działkę więc moze rozwiązanie pośrednie - np. 7m?

sly123
25-04-2007, 12:06
Witam,
I tak właśnie zdecydowaliśmy. Dom będzie stał 7m od drogi. Z tyłu pozostanie wtedy prawie 18m na ogród. Dziekuję wszystkim, którzy się wypowiedzieli na ten temat.
Teraz czekam aż projektant dokończy adaptację, zrobi projekty przyłączy i złożę wniosek o PnB. Jak będą pomyślne wiatry to budowa ruszy przed końcem lipca.
Pozdrawiam wszystkich.
Sly

sly123
25-04-2007, 13:26
Witam ponownie,
Kto likwidował komin wentylacyjny w kuchni? Zastanawiam się czy nie zastąpić go rurami spiro wychodzącymi do kominów wentylacyjnych w dachówkach, ale mam wątpliwości co do wydajności takiego rozwiązania.
Rury wychodziłyby w stropie przy scianie zewnętrznej, mniej więcj nad kuchenką. Ich długość byłaby mniej niż 1,5m, stąd moje wątpliwości.
Jak myślicie nie byłoby później problemów z odbiorem instalacji, jeżeli miałbym w kuchni kuchenkę gazową?
Sly

Misia i Krzysiek
25-04-2007, 20:03
Witajcie ponownie, u nas prace wykopaliskowe :D czyli fundamenty zbliżają się ku końcowi, jutro chudziak i do ok 15 maja urlop od budowy :( szkoda bo fajna sprawa patrzeć jak domek rośnie. W sobotę postaram się wysłać zdjęcia do barwniaków których mam maile.
Andrzejek.ch mam nadzieję że się nie pgniewasz i poczekasz do soboty to będą już fund gotowe.
Sly my właśnie tak zrobilismy, zrezygnowaliśmy z tego komina, co poparła architekt i KB, będziemy mieć oczywiście okap, a kuchenkę elektryczną, nie wiem jak jest z gazem, najlepiej spytaj KB ale tę zmianę powinieneś mieć naniesioną przez architekt.
My też czekamy na wasze zdjęcia :D
Pozdrawiamy M i K

kozik1
25-04-2007, 22:22
Witam Wszystkich Barwniaków.
Prawdopodobnie w niedługim czasie stanę sie kolejnym z posiadaczy tego projektu. Od jakiegoś czasy śledzę tematy tego forum i większość moich wątpliwości już sie rozwiało;i na 99% jesteśmy z żoną zdecydowani na Barwnego (jutro podpisujemy umowę przedwstępną na działkę!!!). Zastanawiam się tylko czy zrezygnować z pom. gosp. 6 na rzecz garderoby, której niestety na dole brakuje, czy też po odpowiednim wysunięciu schodów (o ile stopni?) w stronę wejścia zmieści sie za nimi standardowa zabudowa (przynajmniej 60 cm głęboka i 2,50 m wysoka).
Jeśli ktoś miał podobny dylemat proszę o podpowiedzi.
Pozdrawiam

andrzejek.ch
26-04-2007, 07:52
witam
Misia i Krzysiek pewnie ze sie nie pogniewam i bede czekal do soboty dzieki
kozik jesli chodzi o te pom. gospodarcze to wlasnie ja tak robie tzn.likwiduje drzwi od strony tarasu i jezeli bedzie miejsce przy schodach na dole to tam zrobie drzwi i te pomieszczenie bedzie sluzylo jako garderoba a jezeli nie to wejscie bedzie od strony gabinetu

tejot3 (Tomek i Patka)
26-04-2007, 09:35
Witam Wszystkich Barwniaków.
czy zrezygnować z pom. gosp. 6 na rzecz garderoby, której niestety na dole brakuje, czy też po odpowiednim wysunięciu schodów (o ile stopni?) w stronę wejścia zmieści sie za nimi standardowa zabudowa (przynajmniej 60 cm głęboka i 2,50 m wysoka).
Jeśli ktoś miał podobny dylemat proszę o podpowiedzi.


Wydaje mi się że ten temat przerobiłem od a do z :)

Strasznie nam zależało na garderobie, więc przerabialismy już rózne koncepcje i zwyciężyła taka:
pomieszczenie gosp. nr 6 przerabiamy na garderobę poprzez zamurowanie wejścia z zew. i zrobienie go od strony sypialni (otwór w ścianie nośnej więc wymagany jest podciąg). Niestety to nie wszystko :cry: - pomieszczenie o tej szerokosci nie nadaje sie na garderobę bo jest za wąskie (118cm), w czym uświadomili mnie architekci (w takim pomieszczeniu bedzie za mało miejsca żeby się schylić np. do szafki na buty, jesli będą wisiały ubrania itd.).
Więc wymyśliliśmy jeszcze jeden myk - przesunęlismy ścianę częściowo pod schody i obniżylismy trochę poziom podłogi w tym pomieszczeniu. :lol: Schody "opadają" w dół, więc nie przeszkadzają na całej swojej długości, a pomieszczenie stało sie duzo bardziej przestronne i może spełniac funkcję garderoby.
Ponieważ żal nam było pomieszczenia gosp. z wyjściem z zew. to i tak dobudujemy je kosztem tarasu z tyłu domu. Mozemy sobie na to pozwolić, bo robimy większą częśc tarasu po lewej stronie domu..

Ciężko to wyjaśnić opisowo, ale ma to sens:)

Jeśli chcecie mogę wysłać skan rzutów po zmianach.

andrzejek.ch
26-04-2007, 09:44
witam
tejot przeslij mi te skany [email protected] .dzieki

Raffyxxx
26-04-2007, 09:46
Witam serdecznie, jeszcze raz w kwestii więźby. Napisałem maila do autora projektu, który stwierdził że faktycznie występują błędy w długości krokiew. Dostałem poprawiony rysunek wraz z tabelą ( mogę przesłać na maila ). A w skrócie wygląda to tak:
K1 804
K2 676
K3 596
K4 475
K5 375
K5a 405
K6 251
K7 164
KN1 1039

Pozdrawiam

GORĄCO PROSZĘ O @ [email protected]

przepraszam za długą nieobecność zaraz wstawię zdjecia mam taką zadymę że nie wiem jak się nazywam

piasek, żwir deski, stęple , cement , kominy prąd woda ,... cement - kłopoty logistyczne Rzeźnia teraz już wiem co to znaczy budować

kozik1
26-04-2007, 11:56
Witam Wszystkich Barwniaków.
czy zrezygnować z pom. gosp. 6 na rzecz garderoby, której niestety na dole brakuje, czy też po odpowiednim wysunięciu schodów (o ile stopni?) w stronę wejścia zmieści sie za nimi standardowa zabudowa (przynajmniej 60 cm głęboka i 2,50 m wysoka).
Jeśli ktoś miał podobny dylemat proszę o podpowiedzi.


Wydaje mi się że ten temat przerobiłem od a do z :)

Strasznie nam zależało na garderobie, więc przerabialismy już rózne koncepcje i zwyciężyła taka:
pomieszczenie gosp. nr 6 przerabiamy na garderobę poprzez zamurowanie wejścia z zew. i zrobienie go od strony sypialni (otwór w ścianie nośnej więc wymagany jest podciąg). Niestety to nie wszystko :cry: - pomieszczenie o tej szerokosci nie nadaje sie na garderobę bo jest za wąskie (118cm), w czym uświadomili mnie architekci (w takim pomieszczeniu bedzie za mało miejsca żeby się schylić np. do szafki na buty, jesli będą wisiały ubrania itd.).
Więc wymyśliliśmy jeszcze jeden myk - przesunęlismy ścianę częściowo pod schody i obniżylismy trochę poziom podłogi w tym pomieszczeniu. :lol: Schody "opadają" w dół, więc nie przeszkadzają na całej swojej długości, a pomieszczenie stało sie duzo bardziej przestronne i może spełniac funkcję garderoby.
Ponieważ żal nam było pomieszczenia gosp. z wyjściem z zew. to i tak dobudujemy je kosztem tarasu z tyłu domu. Mozemy sobie na to pozwolić, bo robimy większą częśc tarasu po lewej stronie domu..

Ciężko to wyjaśnić opisowo, ale ma to sens:)

Jeśli chcecie mogę wysłać skan rzutów po zmianach.



Dzięki za wyjasnienia. Czy możesz wysłać scany na mojego priva

tejot3 (Tomek i Patka)
26-04-2007, 16:43
Dzięki za wyjasnienia. Czy możesz wysłać scany na mojego priva

Nie ma sprawy ale zebym mógł wysłac załącznik musisz podac adres (mailem z forum chyba nie da rady).

tejot3 (Tomek i Patka)
26-04-2007, 16:48
witam
tejot przeslij mi te skany [email protected] .dzieki

Poszło :lol:

tejot3 (Tomek i Patka)
26-04-2007, 16:52
GORĄCO PROSZĘ O @ [email protected]


Przesłałem co miałem :lol:

Raffyxxx
26-04-2007, 19:46
dziękuję wszystkim za @ z więźbą.... zimniutkie Tyskie


jeszcze raz przepraszam za nieobecność ale na głowie mam budowę, remont mieszkanka dla babci a w pracy MEKSYK (też budowlanka)no i do tego 2,5 letnia dziewczynka, która pochłania resztki energii tatusia... zgodnie z obietnicą zdjęcia

http://images21.fotosik.pl/216/f1e308e5eb36c33em.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=f1e308e5eb36c33e)

http://images20.fotosik.pl/271/9203f38b826a2e8fm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=9203f38b826a2e8f)

no a ogólnie to, problemów do rozwiązania już było tyle że pewnie starczyło by na książkę ale głowa do góry i do przodu....

martwi mnie mała ilość miejsca na kominek (przeniesiony na ścianę przy schodach) ciasno.... baaaardzo ciasno :( jutro zrobię zdjęcia komina i wkleję

Misia i Krzysiek
26-04-2007, 20:28
No to u nas STAN O zakończony :D W długi wekend planujemy to porządnie oblać :D O!
Tak jak napisłam na sobotę postaram się o zdjęcia na maila, chyba ż ktoś wyjaśni mi w bardzo obrazowy hi,hi sposób jak to zrobić by je wsatwić na forum. Bo niestety nie mam pojęcia jak to zrobić :( :oops:
Teraz do niedzieli będziemy starannie podlewać naszego chudziaka, żeby nie popękał.
Raffyxxx witamy i GRATULUJEMY, jesteś przodownikiem , czekamy więc na więcej zdjęc. My zostawiliśmy kominek w pierwotnej wersji, ale pocieszę cię ze też jest miejsca tak sobie. No cóż nasz Brawny nie jest jakimś kolosem, coś kosztem czegoś :P Będzie ok zobaczysz.
Sly zajrzyj na priv maila. :lol:
miłego wieczoru

Misia i Krzysiek
26-04-2007, 20:50
Sly przepraszam ale wp znów nawala z pocztą więc maila napiszę dopiero jutro.
Pozdrawiamy

monia77w1
26-04-2007, 21:05
Raffyxxx,

pięknie pnie się do góry Twój domek. Tylko zmartwiłeś mnie tym kominkiem.

pozdrawiam Monika

zahir1000
26-04-2007, 22:33
dziękuję wszystkim za @ z więźbą.... zimniutkie Tyskie


jeszcze raz przepraszam za nieobecność ale na głowie mam budowę, remont mieszkanka dla babci a w pracy MEKSYK (też budowlanka)no i do tego 2,5 letnia dziewczynka, która pochłania resztki energii tatusia... zgodnie z obietnicą zdjęcia

http://images21.fotosik.pl/216/f1e308e5eb36c33em.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=f1e308e5eb36c33e)

http://images20.fotosik.pl/271/9203f38b826a2e8fm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=9203f38b826a2e8f)

no a ogólnie to, problemów do rozwiązania już było tyle że pewnie starczyło by na książkę ale głowa do góry i do przodu....

martwi mnie mała ilość miejsca na kominek (przeniesiony na ścianę przy schodach) ciasno.... baaaardzo ciasno :( jutro zrobię zdjęcia komina i wkleję
i z tego powodu zdecydowałem się na kozę i komin od stropu.

andrzejek.ch
27-04-2007, 13:34
witam
rafyxxx napisz czy po wymurowaniu scian ten nasz barwny troche sie powiekszyl?bo ja jak patrze u siebie na lawy fundamentowe to wydaje mi sie ze buduje jakis domek gospodarczy :lol: wydaje mi sie ze te wszystkie pomieszczenia beda bardzo malutkie

Misia i Krzysiek
27-04-2007, 17:06
Hej ja mogę powiedzieć ze faktycznie jest takie wrazenie małych powierzchni, ale ja sobie to tlumaczę tak że porównuję z metrażem w mieszkaniu to mi takie pomieszczenia o tym metrażu bardzo odpowiadają bo są sporo większe od tych co mamy :D A pułk wojska u nas nie będzie mieszkał więc starczy :D
A może Rafyxxx wkleiłbyś zdjęcia ze środka pomieszczeń? To taka prośba :wink: jaki gruby masz ten Porothon? 25? Ile masz tego materiału na ściany konstrukcyjne?Bez działowych? A strop Teriva? U nas na strop trzeba czekać 3 tyg a cena co rusz idzie do góry.
A mam pytanie do tych co mają już ławy, ile betonu wam poszło?
Pozdrawiamy

Raffyxxx
27-04-2007, 20:37
heh co do wielkosci to przy fundamentach nie było tak źle ale jak już był wylany chudziak to też miałem wrażenie że chyba garaż jakiś buduję....


przez moment był dramat nawet padały opcje - sorzedamy i wybudujemy większy... ale trzeba poczekać aż sciany sięgną 3 :D i robi się DUŻY może nie wielki ale DUŻY... nieoszukujmy się w przypadku Barwnego EKONOMIA a nie 100m2 salonu do nas przemówiło...

powiem tak JEST OK !! już wszystko poukładaliśmy w salonie acha wywalamy ściankę między pom gosp i łazienką i zmieniam komin z kwadratowego na prostokąt bardziej przyległy do ściany w ten sposób będzie więcej miejsca....

dzisiaj zaszalowali mi strop - robię LANY !! z różnych względów ale przede wszystim ze zględu na szkody górnicze (teoretycznie nasza działka jest poza strefą ale strefa kończy się 500 m od domu więc .... )

zaraz wrzucę zdjęcie komina... i może kilka innych....

zbychba
27-04-2007, 20:47
Witam Wszystkich barwników.
W dniach 3-6 maja bedę w okolicach Warszawy. Bardzo zależy nam, żeby zobaczyć chociaz namiastę barwnego w realu. Bardzo proszę o kontak osoby z okolic Warszawy (nawet 100 km), które rozpoczęły już budowę i zechciałyby ja pokazać.
Z góre dziekuję.
Zbyszek i Hania GG 173551 tel. 603 740 718

Raffyxxx
27-04-2007, 20:56
http://images21.fotosik.pl/219/2aa788045ac89bffm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=2aa788045ac89bff)

no tak mniej więcej jest z miejscem na kominek...

ściankę w kierunku kuchni robimy z 11 i ostatni rząd z 25 taka wnęka na TV szerokość wejścia do kuchni/salonu 165 cm....

andrzejek.ch
28-04-2007, 07:57
witam
Misia i Krzysiek mi weszlo w lawy ok 12m betonu,strop robie lany

Misia i Krzysiek
28-04-2007, 18:58
Andrzejek.ch te 12 m betonu w ławy to zchudziakiem pod właściwy beton? Z kominami i słupami? Ale chyba nie przedłużałeś ław pod tarasik na froncie budynku? A jakie szerokie robiłeś tak jak w projekcie 60 cm?
Kiedy zaczynasz ściany fundamentowe?
Pozdrawiamy i trzymamy kciuki za wszystkich Barwnych.

Misia i Krzysiek
28-04-2007, 19:03
ZAHIR mamy do ciebie pytanie czy moglibyśmy wpaść do Ciebie w odwiedziny na budowę? Najchętniej w tym tygodniu poniedzieli, dzień i godz która tobie odpowiada. Daj znać na maila [email protected]
Pozdrawiamy

zahir1000
28-04-2007, 21:00
ZAHIR mamy do ciebie pytanie czy moglibyśmy wpaść do Ciebie w odwiedziny na budowę? Najchętniej w tym tygodniu poniedzieli, dzień i godz która tobie odpowiada. Daj znać na maila [email protected]
Pozdrawiamy
Zapraszam gorąco, ale nie bardzo jest co oglądać albowiem dopiero ogrodzenie postawiłem i studnia na dniach przybędzie :) budowa dopiero pod koniec sierpnia rusza. Materiały i ekipa też czekają. :wink:

Misia i Krzysiek
28-04-2007, 21:11
ZAHIR sorki wielkie coś mi się myrdnęło to miał być apel o zaproszenie do Rafyxx :D UPSS :D
Rafyxxx może chciałbyś pokazać nam swojego Barwnego i podzielić się doświadczeniami z budowy?

Raffyxxx
29-04-2007, 15:51
ZAHIR sorki wielkie coś mi się myrdnęło to miał być apel o zaproszenie do Rafyxx :D UPSS :D
Rafyxxx może chciałbyś pokazać nam swojego Barwnego i podzielić się doświadczeniami z budowy?

a bardzo chętnie.. tyle że do niedzieli (chyba, że pogoda się popsuje a już dzisiaj było rano bardzo zimno) jesteśmy we Wieleniu nad jeziorkiem... jak wrócimy wcześniej (oby NIE) to odezwę się na forum

zbyszki
02-05-2007, 20:23
Dzień Dobry. Budujemy BARWNEGO od marca. Mamy stan - gotowe stropy, sciany kolankowe, zbrojenia wieńców. W poniedzialek wylewamy wience a może we środe początek więźby dachowej. Zdjęć nie p[otrafimy wstawiac, moze jak ktos dokładnie opisze, to sie uda. Zmian mamy średnio, - kominek na środek ściany oddzielającej od schodów, ejście do kuchni przesunięte do ściany zewnętrznej, powiekszona łazienka na dole i inaczej postawiony komin kotłowy. Jeszcze pare drobiazgow, ale domek jest OK. Mamy cięzki dostęp do Internetu, więc następne wiadomości za parę dni.

Pozdrowienia Agata i Zbyszek

zahir1000
02-05-2007, 22:49
No no zbyszki, tak cichutko dotychczas, aż tu nagle stan prawie surowy otwarty :D Gratuluję i witamy w Klubie!!!

Misia i Krzysiek
03-05-2007, 20:35
ZBYSZKI Witajcie, fajnie ze się odezwaliście. Jesteście chyba najbardziej zaawansowani w budowie Barwnego. Będziemy wdzięczni za każdą sugestię zwiazaną zwłaszcza z napotaknymi babolami w projekcie :D Zblizacie sie do więźby więc wyjaśni się wreście sprawa dachu. czy dajecie jakieś dodatkowe wzmocnienia?
Mam taką nieśmiałą propozycję odnośnie zdjęć, moze wyślecie je do mnie na maila a ja porozsyłam do reszty barwniaków których mam adresy na maila? Mój maila to [email protected]
GRATULUJEMY postępów w budowie i serdecznie pozdrawiamy, odzywajcie się.
RAFYXXX dzieki za zaproszenie , na pewno skorzystamy :D Co do terminu to jeszcze sie umówimy ok? Wypoczywajcie sobie nad tym jeziorkiem i wracajcie i budujcie, budujcie :P

andrzejek.ch
04-05-2007, 14:23
witam
ile placiliscie za wiezbe??

Misia i Krzysiek
04-05-2007, 17:45
Hej,
andrzejek.ch my za więźbę płacimy 750 zł netto :roll: , z renomowanego tartaku w milickich lasach, zamawiana więźba w marcu. A ty jaką masz cenę?
Mam pytanie do Rafyxxx budujesz z Porothonu mozesz napisać ile zamówiłeś na cały domek na ściany konstrukcyjne bez działowych? My też postawiliśmy na Wienebergera i jestem ciekawa czy zamówiliśmy podobną ilość, a jak było ze stłuczkami na paletach?
Pozdrawiamy[/b]

loko777
04-05-2007, 17:51
Przepraszamy, ze nie odzywalismy sie , ale nie ma czasu na nic.........

Zalączamy troche zdjęc......

Tak mielismy zalana dzialke....ale dalismy rade osuszyc teren....
http://images21.fotosik.pl/248/96fd4512acdc2e29m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=96fd4512acdc2e29)

Zalewanie fundamentów.....
http://images21.fotosik.pl/248/f99778b3b769f0c9m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=f99778b3b769f0c9)

Aktualny stan....
http://images20.fotosik.pl/303/6e1abcc77c493d84m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=6e1abcc77c493d84)

http://images20.fotosik.pl/303/7187b3dba2a28018m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=7187b3dba2a28018)

We wtorek zalewanie stropu....
Jeżeli ktoś chce obejrzeć Barwnego na żywo, zapraszam do Konina na budowe tel. 604963388 odpowiem również na pytania...wiecej zdjec na emaila

loko777
04-05-2007, 17:52
My mamy uzgodnioną cenę na drzewo 6500zł netto....

andrzejek.ch
05-05-2007, 08:11
witam
ja wiezbe mam wyceniona na 5600

zahir1000
05-05-2007, 12:15
A ja aż 7tyś. :-?

Jureklo
05-05-2007, 15:04
Witam wszystkich.
Loko777, ja bardzo proszę o zdjęcia. [email protected]
Pozdrawiam i z góry dziękuję.

Misia i Krzysiek
05-05-2007, 16:25
Witaj LOKO777 my też prosimy o więcej zdjęc na maila :[email protected]. Szkoda ze Konin tak daleko :( Także te zdjęcia będą na osłodę. Mam też pytanie takie jak do Rafyxxa ile zamówiłeś Porothonu? to 25? Ale fajnie niedługo będziecie mieli strop a u nas dopiero będziemy zabierać się za murowanie ścian. Czy mógłbyś napisać po zalaniu stropu i wieńca ile betonu ci poszło. A jeszcze pytanie jaką szeroką sścianę masz pomiędzy kuchnią a salonem?
Jeśli chodzi o więzbę to te wyceny które podajecie to razem z łatami i kontrłatami oraz dodatkowymi 30 cm do każdej belki?
Pozdrawiamy

Misia i Krzysiek
05-05-2007, 16:28
LOKO777 jeszcze pytanie o ławy fundamentowe widzę ze też lałeś bezpośrednio bez deskowania ile betonu ci weszło.
Czekamy na zdjęcia [email protected]
:D

zbyszki
05-05-2007, 20:46
Witamy. Drobnych problemow jest mnostwo, ale mamy taką świetną ekipe górali, ze majster zalatwia wszystko sam, a jak cos chce zmienic, to sie pyta. Uczciwy do bólu, mogłbym dac mu portfel do ręki. I do tego FACHOWIEC.
Dach - więźba jest policzona na styk. Rozmawiełem z panią konstruktor z biura Birły, w nowszej wersji dach ma chyba na poziomie jętek stalową ramę. Nasz Góral i bez niej stwierdził, że trzeba dac podwójne jętki.
Komin w kotłowni murujemy nie w kwadracie, ale wzdłuż sciany oddzielającej kotłownie od garażu. Latwiej powiększyć łazienkę - przez przesunięcie ściany w stronę kotłowni.
Sciana kolankowa MUSI byc wyższa - planowana jest na 34 cm, zas 1 poroterm (25cm) i wieniec (22-25)- to okolo 50 cm. Jeżeli dacie zamiast 1 porotermu 2 cegły to robi sie mostek cieplny.
Drzwi wejściowe i do schowka ogrodowego warto zrobic na 207 , a nie jak w projekcie 235. Potem ciężko o niestandardowe drzwi. To samo z wys. bramy garażowej - popytajcie najpierw o dostępne standardy w okolicy.
Dużą część płyt monolitycznych na stropie można zmienić na Terive, tak jak zrobił to u mnie majster, ale jak to zrobił - nie pytajcie. Trzeba tylko wylac przy łazience, bo nie będzie do niej dostępu. Może za pare dni podeśle zdjęcia
Pozdrowienia

sly123
06-05-2007, 06:24
Witam po długim weekendzie.
Co do dachu to moja architekt też wspomniała o podwójnych jętkach, ale myślę że jeśli dach został tak zaprojektowany to powinno być OK. W nowych projektach jest drewniana rama nie stalowa, a są nią bodajże płyty lub deski przybite do jętek. Jako strop poddasza stanowią one poziome usztywnienie krokwi narożnych.
Wydaje mi się że nie ma problemu ze zbudowaniem ścianki kolankowej tak jak jest w projekcie. Te 34 cm są liczone od stropu ze zrobionymi wylewkami (ok 11 cm) na poddaszu. Zbyszki jeżeli liczyłbyś od poziomu zalanego stropu to będzie 2x25 lub tak jak u ciebie 1x25+ wieniec. Sama konstrukcja stropu ma grubość 23 cm.

A czy ktoś robi deskowanie na dachu? Powinno usztywnić dach, jednak czy to nie będzie za duży ciężar. Acha, jakie dachówki będziecie kłaść: ceramiczne czy cementowe? W projekcie są ceramiczne, ale chyba nie będzie problemu gdy położy się cementowe?

Pozdrawiam,
Sly

andrzejek.ch
06-05-2007, 06:52
witam
tez prosze o zdjecia [email protected]

cyrk
06-05-2007, 07:27
ja też proszę o fotki [email protected]

zaczynam w połowie maja

Misia i Krzysiek
06-05-2007, 08:34
Sly my będziemy mić dachówki cementowe, Brass. Mają one podobny ciężar do ceramicznych. Takze na pewno nie będzie problemu z ich położeniem. A ty też planujesz cementowe? Podobno Brass nie przyjmuje zamówień aż do czerwca.
Jeśli chodzi o dach to my mamy zwiększone grubości krokwi i jętek, i dodatkowe wzmocnienie pod szczytem dachu, zastanawiamy się również czy nie dać dodatkowych słupów które ładnie wkomponowałyby się w ścianki działowe, ale to jeszcze zobaczymy. Nadal jesteśmy przekonani ze ten dach trzeba wzmocnić.
A kominy murujecie czy stawiacie systemowe?

sly123
06-05-2007, 09:05
Kombinujemy z tym dachem tak jakby konstruktor nie miał pojęcia o budowaniu. Myślę, że jeżeli zaprojektował taką konstrukcję z takimi przekrojami krokwi i jętek to powinno być dobrze. W końcu wszystkie siły są wyliczone do naszej strefy klimatycznej. W innych konstrukcjach dają nawet mniejsze przekroje krokwii i jest dobrze.
Planowałem dachówkę ceramiczną, ale nie wiem czy będzie mnie na nią stać. Ale wbrew obiegowym opiniom, podobno m2 dachówki cementowej jest nawet lżejszy od ceramicznej. robie strop monolityczny, także przy okazji wykorzystam deski na deskowanie dachu. To powinno dodatkowo usztywnić całą konstrukcję, a z ciężarem myślę że też nie będzie problemu.
Kominy będą na pewno systemowe.
Pozdrawiam,
Sly

tslonce
06-05-2007, 15:07
W przyszłym tygodniu wylewamy strop, chyba :wink:

Krótka fotograficzna historia budowy.

http://img519.imageshack.us/img519/5242/1001367sr0.jpg

http://img519.imageshack.us/img519/4665/1001375fc6.jpg

http://img519.imageshack.us/img519/180/1001380zo2.jpg

http://img519.imageshack.us/img519/961/1001392si4.jpg

http://img519.imageshack.us/img519/3041/1001394uw0.jpg

tslonce
06-05-2007, 15:19
Ja kupiłem na pokrycie dachu Euronit betonowy, jest o 3 kg. lżejszy na m2 od ceramiki Brasa.

Misia i Krzysiek
06-05-2007, 15:23
No pięknie tslonce GRATULUJEMY.
A mam pytanie nie wiadć słupów ani na froncie budynku ani na tyłach?
A propo stropu mógłbyś napisać ile pustaków i belek w danych długościach zamawiałeś na strop? Z góry dzięki :D I jeszcze raz GRATULKI :D

Tonyk
07-05-2007, 06:50
też proszę o fotki ,ja zacznę może w tym roku,wiadomo ceny.POZDRAWIAM WSZYSTKICH BARWNIAKóW 8)

andrzejek.ch
07-05-2007, 07:52
witam
dlaczego nie otwieraja mi sie fotki ktore wkleil tslonce?

andrzejek.ch
07-05-2007, 07:54
juz ok.otworzyly sie

konrado
07-05-2007, 19:12
Cesze się bardzo, że kolejne Barwniaki rosna do góry... :D
ale i My nie próznujemy :roll:
są już warunki na wszystkie media
architekt kończy pracę
i już tuż tuż pozwolenie na budowę
ale czasy dziwne na budowanie nastały
więc już teraz trzeba było kupić materiał na ściany
(ciekawe czy dobrze ? :o )
dla budujących z potothermu podam, że kupiłem 1980 szt 24 cm
i 1100 szt 12cm (połówki)
Może, ktoś podpowie, czy moje wyliczenia są prawidłowe ?
jeśłi chodzi o zmiany planujemy zrezygnowac z podcienia z przodu domu - całkowicie i tym samym zwiększyć kuchnię i wiatrołap - i to znacznie
(ale o tym już było na forum)
komin na kominek prawdopodobnie będzie jako słup dzielący kuchnie od salonu
w salonie dodatkowo przewidzieliśmy wykusz- tak, żeby zmieścił się tam stół jadalny
i planujemy podnieśc ścianke kolankową o 2 pustaki (stąd taka ilość porothermu 24 mi wyszła)
ale dokładniej podam co i jak
jak architekt zrobi swoje (jeśłi kogoś to zainteresuje)
ale mam też inna prośbe do zaawansowanych Barwniaków
dzisiaj jest tak, ze już teraz trzeba kupowac materiały
- budowę planuje rozpocząć w lipcu
ale już teraz chciałem zabezpieczyć sie i kupić stal i ewentualnie izolacje fundamentu
- tak mi podpowiedzieli budowlańcy, żeby to kupic bo to będzie potrzebne na sam początek budowy...
stąd pytanie
czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć i doradzić w kwestii dotyczącej zakupu stali
ile, jakiej
no i ewentualnie jakie sa ceny ?
czy te ilości podane w projekcie sa prawidłowe i wystarczające?
jak kupowałem porotherm (jakies trzy tygodnie temu) na tym składzie za stal chcieli 3,66 za kg z transportem
ale nie wiem czy ta cena jest aktualna
Co Wy barwniacy no to ?
pozdrawiamy
K&I&O

andrzejek.ch
07-05-2007, 19:56
konrado jesli chodzi o stal to z tego co sie dowiedzialem nie bedzie tak szybko drozala,ale napewno troszke pojdzie w gore i tez nie ma problemu z jej kupnem przynajmniej w moich okolicach.ja za tone 12-stki placilem 3300zł.strop bede mial monolit i z tego co wyliczyl mi muraz tak wstepnie to bedzie potrzebne ok 1,5 tony jeszcze ma dokladnie przeliczyc,oprocz tego fundament, nadproza.ja narazie kupilem tone 12-stki i 100 kilo 6-stki

tslonce
07-05-2007, 21:02
Słupów nie widać bo ich na razie niema, ale mają się pojawić zaraz po wylaniu stropu.
Zamówiłem tyle belek stopowych ile jest w projekcie, pustaki stropowe muszę policzyc ile poszło a ile zostało.
Zakup stali zgodny z projektem, okaże sie w tym tygodniu czy wystarczy.

Pozdrawiam !

Raffyxxx
08-05-2007, 20:12
Witajcie Kochani

Wczoraj był dzień dramatu.... wizyta u konstruktora i
jak pisałem zmienialiśmy strop na lany no i konstruktor liczył liczył i wyliczył przy okazwi pokazał kilka wtop w oryginale ale nie o tym..

też mam górali z Bukowiny Tatrzańskiej aktualnie jeden wziął ślub i jeszcze tańczą więc mam przestój w budowie, chłopaki też pytają o wszystko nic nie chcą robić sami i powiedzieli na starcie czy chcę robić wieniec u góry bo ich zdaniem słupy i ścianki się rozjadą, w sumie to dla nich dodatkowa robota więc nie musieli o to pytać. Konstruktor wziął popatrzył (2 tygodnie kontepmlował) i stwierdził że dach sie zawali JENTKI o których było już wspominane też kazał dołożyć nie mam jeszcze rysunków poprawionej więźby jedyne co stwierdził - a od razu mówię, że się na tym nie znam że belka 20x20 8 metrowa wytrzyma w tym układzie 15 mPa a wg wstępnych obliczeń sił nacisku wychodzi ponad 22 mPa !!!! Zdębiałem.... no i jeszcze stwierdził, iż zapis w projekcie (więźba), iż "...zestawienie materiału ma charakter szacunkowy i nie może stanowić podstawy do zamawiania materiałów." to skandal i zapytał to po co ten projekt jak samemu trzeba policzyć więźbę bo wymiary i tak są spiepr@##e.... zrobiło się fajnie w każdym razie dołożył mi wieńce, nakazał połączyć połączyć słupy z bryłą budynku (swoją drogą to kilku innych ludzi z tzw "branży" przyznało mu rację) mam rysunki podpisane przez konstruktora i ew mogę okazać zmiany w projekcie, w zbrojeniu zestawienie stali itd...
no i PASZCZE MAM ROZWARTĄ JAK GLONOJAD nie wiem czy albo spotkałem konstruktora, którego hobby to budowanie umocnień i fortyfikacji albo coś jest nie tak... wracając do wyliczeń to pokazywał mi jakieś wyliczenia na komputerze i z nich jednoznacznie wynika że z dachem jest koszmar.


no i na koniec najciekawsze

z projektu:

"... Projektant, który dokonuje adaptacji projektu gotowego w określonej lokalizacji i sporządza projekt zagospodarowania działki budowlanej jest uważany za projektanta tego obiektu w rozumieniu art.20 "Prawa Budowalanego" przejmując wszystkie wynikające z ustawy obowiązki i uprawnienia łącznie z odpowiedzialnością za projekt."

pan konstruktor przeczytał mi to zdanie, po czym stwierdził, że on mi może kasę oddać rysunki i wyliczenia gratis bo jeżeli zrobię tak jak jest w oryginale to on się pod tym nie podpisze bo to mina, a jego zdaniem dach się zawali... (co powiedział na temat tego zapisu nie publikuję bo się :o :o nie nadaje)

poprosiłem pana konstruktora żeby mi napisał prywatnie bez obawy o to że opublikuję co jego zdaniem jest nie tak i podzielę sie z tym na forum (bo on mówił nazwami, posługiwał się wyliczeniami i rysunkami a ja się na tym nie znam) powiedział że się pomyśli...


no to tyle DUŻO PIWA.... wypiłem...

tslonce
08-05-2007, 20:58
Ciekawe :o
Ale w projekcie nie ma belki 20 x 20 8 metrowej, jest 20 x 25.

zahir1000
08-05-2007, 23:16
U mnie właśnie w adaptacji zmieniają z 20x20 na 20x25. A poza tym zmieniam kont nachylenia dachu 35 na 40 stopni co powinno rozłożyć lepiej siły i dać mi parę centymetrów bez podnoszenia ścianki kolankowej.

zahir1000
08-05-2007, 23:19
Ciekawe :o
Ale w projekcie nie ma belki 20 x 20 8 metrowej, jest 20 x 25.

widać że we wcześniejszych wydaniach projektów wcisnęli nam bubel bo ja mam 20x20 :-?

Misia i Krzysiek
09-05-2007, 08:05
WITAJCIE.
No i wyszło szydło z worka :o Ja już wcześniej wam pisałam że projektantka adoptująca nasz projekt dołożyła nam wieniec na ściance kolankowej oraz pozmieniała przekroje krokwi, jętek i murłat. Jeśli chodzi o K1 to my mamy ją 18x26 a w projekcie mieliśmy też tego babola 20x20. U szczytu mamy taką ramę z jętek i dołożoną płatew co tworzy taką drewnianą ramę . Oprócz tego cały czas debatujemy jak wstawić dodatkowe słupy podtrzymujące to całe ustrojstwo a żeby były ukryte w ściankach działoych poddasza. Bez wińca to faktycznie wszystko się rozjedzie zwłaszcza jeśli podniesie się ściankę kolankową.
Rafyxxx o których słupach piszesz aby połączyć je z bryłą budynku?
My przy wylewaniu ław pociągnęliśmy je pod słupy i połączyliśmy w taką jakby jedna ramę.
Jeszcze jedno nie sądzicie że powinniśmy wszysce zbiorowo złożyć w Muratorze zażalenie odnośnie tego projektu? Przecież ten dach to nadaje się do całkowitych przeróbek i grozi katastrofą budowlana i narażeniem naszego życia i to bez przesady. Jak można coś takiego zatwierdzić przecież te projekty ktoś przgląda i zatwierdza po konstruktorze a raczej pseudo konstruktorze. SKANDAL. Szkoda ze Pani Konstruktor jakoś tak szybko opuściła nasze forum i już nie jest taka chętna do wypowiedzi.
Rafyxxx kiedy zamierzasz stawiać dach? Ponawiam propozycję spotkani, chętnie cię odwiedzimy. Daj znać na maila [email protected] moze przyślij nr tel skontaktujemy się. Pozdrawiamy wszystkich i trzymajmy się tylko spokój nasz moze uratować :D

lukas3339
09-05-2007, 08:14
Jesli rzeczywiscie ten dach jest tak skopany to to jest po prostu skandal. Rowniez jestem za tym zeby zlozyc jaks skarge czy reklamacje. PRzeciez my mamy w tych domach mieszkac, to moze grozic naszemu zyciu czy zdrowiu!

Z innej beczki:
Ile m3 betonu idzie w fundamenty?

Sukiennik Dorota
09-05-2007, 10:42
Witam,
Chciałam się ustosunkować do dwóch tematów:
1.Wieniec w ściance kolankowej. W projekcie ścianka kolankowa standardowo ma wysokość 45cm, a w miejscach których jest wyższa i na narożach budynku zaprojektowano słupki żelbetowe połączone z wieńcem rys.K3. Podniesienie ścianki kolankowej do wysokości 50cm (lub więcej) pociąga za sobą konieczność wykonania słupków żelbetowych i dodatkowego wieńca po całym obrysie budynku.
2.Wymiary krokwi narożnych. Krokwie narożne liczone są jako belki wieloprzęsłowe oparte w szczycie budynku (4 krokwie KN1), na słupkach żelbetowych w narożach budynku i dodatkowo usztywnione na poziomy przesuw jętkami. Przy takich założeniach max. rozpiętość belki wynosi ~6,0m i przyjęty przekrój jest wystarczający. Jeżeli nie uwzględnimy jętek to faktycznie z obliczeń wyjdzie, że przekrój jest za mały, ale dlaczego ich nie uwzględniać skoro występują ?…..
Jeżeli chodzi o zmianę przekroju krokwi narożnej na prostokątny to jest to możliwe jednak przy założeniu, że pole przekroju nie będzie mniejsze niż 400cm2.

Z poważaniem
Dorota Sukiennik

sly123
09-05-2007, 11:06
Dziękujemy za szybką reakcję.
Tak jak już kilka postów wcześniej pisałem, nie ma co przesadzać, jeżeli wszystko było wyliczone.
Jeszcze pytanie do konstruktor dachu. Czy zrobienie deskowania dachu zamiast folii paroprzepuszczalnej dodatkowo umocni dach, czy może spowodować osłabienie konstrukcji dachu? Robie strop monolityczny, a więc szkoda wyrzucić później taką ilość desek i jeśli mogłoby to wzmocnić dach (i ocieplić przy okazji) to czemu by nie zrobić deskowania.
Pozdrawiam,
Sly

Sukiennik Dorota
09-05-2007, 12:55
witam
zrobienie deskowania wzmacnia a przede wszystkim usztywnia dach, jednocześnie troche go dociążając
Dorota Sukiennik

sly123
09-05-2007, 13:02
Rozumiem, że to dodatkowe dociążenie poprzez deskowanie w niczym nie przeszkadza (a nawet pomaga),dodatkowo wzmacniając i usztywniając dach?
Tak więc jestem cały happy.

Ostatnio w rozmowie z jakimś fachowcem stwierdził, że nie zna dekarza, który by na swoim dachu nie dał deskowania, mimo panującej ostatnio mody (podobno ze względów ekonomicznych) na dawanie folii paroprzepuszczalnej. A tak na marginesie, to dobra folia wcale nie jest tania - koszt porównywalny z deskami.
Sly

sly123
09-05-2007, 13:20
Jeszcze pytanie o wieniec betonowy pod murłaty w przypadku podwyższenia ścianki kolankowej.
Czy miałby on być tylko w obrysie budynku (po kwadracie) czyli łącząc te 2 słupy z przodu i jeden z tyłu?
Czy musi być także wieniec na ściankach podwyższonych przy tarasach (ściana od kuchni z oknem oraz ściana od salonu z dzwiami na taras), czy może w tych miejscach wystarczą słupy.
I dodatkowo czy wieniec pod murłaty musi być polączony słupami z wieńcem stropu?

Pozdrawiam,
Sly

groszeq
10-05-2007, 13:36
Witam wszystkich.
Dawno tu nie zaglądałem i mam sporo zaległości. Byłem zajety powrotem do kraju. Niemniej, ciesze sie, że nie zostałem skreślony z listy.
Dalej jestem barwniakiem :D . Właśnie załatwiamy sprawe kupna działki ( Bogusławice pod Oleśnicą). Potem to juz tylko projekt i....do roboty :lol:
W zwiazku z tym mam prośbe do forumowiczów z okolic Wrocka. Czy istnieje możliwość obejrzenia "Barwnego" na żywo?
Bedę wdzięczny.
kontakt na mail lub p.m.
Pozdrawiam

andrzejek.ch
10-05-2007, 13:58
witam
czy ktos juz liczyl ile cegiel bedzie potrzeba na kominy??

sly123
10-05-2007, 14:46
A nie lepiej stawiać systemowe?

andrzejek.ch
10-05-2007, 14:55
witam
moj murarz uparl sie na cegly i koniec.a jak to wychodzi cenowo z tymi systemowymi ?dzisiaj jade obejrzec cegle z rozbiorki po 50gr.czerwona palona polowki moge wziasc gratis :lol: jak bedzie ok.to biore

Misia i Krzysiek
10-05-2007, 17:30
Witajcie,
my będziemy mieć kominy murowane , na słupy i kominy zamówiliśmy 2500 cegieł. Jeszcze tylko się zastanawiam jak je wykończyć ponad dachem czy cegłami pełnymi klinkierowymi czy płytki klinkierowe. Jak myślicie?
Groszeq jeśli masz ochotę oglądnąć Barwnego to zapraszamy do nas :D Tylko nie wiem czy nie warto poczekać do końca maja, ponieważ murować ściany zaczynamy ok 24 także ok początku czerwca byłoby więcej do oglądniecia, bo w tej chwili to stan O. Wysyłam ci na maila z muratora namiary na nas :D
Ponawiam temat okien na jakie wymiary się decydujecie? Ja myślę zeby dać tak: Kuchnia 1765/1135, salon i pokój 1765/1435, i te 3 małe 565/1135, no i drzwi balkonowe my robimy jako dwuskrzydłowe z progiem tarasowym 2000/2190.
A wy jak ?
Pozdrawiamy

zbyszki
10-05-2007, 17:57
Witam wszystkich ponownie. Uszanowanie dla pani Doroty Sukiennik (bardzo miła i pomocna pani).

DACH JEST CIĘZKI ! Problem w wielkości i ciężarze krokwi narożnych. Mój góral też doradzał zmienic przekroje, z 20x20 na 18x22 co daje 396 cm2, ale chyba jednak w lepszej konfiguracji.
Zeby posadzić belki nadprozy nad tarasem i gankiem na słupach MUROWANYCH potrzebny byłby dzwig, zeby ich nie naruszyć. My dzwigaliśmy je ręcznie ale przewidujac problem od razu od fundamentów majster doradzał filary wylewane ( i oczywiście zbrojone). Murowane może wytrzymają ciężar, ale montaż....
Najgorsze jednak są narożne,w sześciu ledwo je wtargaliśmy i to tylko dlatego, że to doświadczeni cieśle i wiedzieli jak sobie poradzić.
Też mamy wieńce na sciance kolankowej połączone ze słupkami . Mi jeden porotherm i wieniec daje 50 cm i inaczej nie chciało byc. 34 cm z projektu + 5 cm ocieplenia (jak na rysunku) daje 39cm Tak więc jesli ktos daje poroterm, a nie 2 cegły, to musi być 50, czyli 11 więcej niż w projekcie
Jesli jednak ktos jest na etapie fundamentów, to proponuje rozwazyć filary wylewane, mozna oblozyć klinkierem.
Ze zmian jakie jeszcze wprowadzilismy, to rezygnacja ze spiżarki przy kuchni - za mala, nie bedzie jak sie obrócić. Za to jest miejsce na porządną szafę w wiatrołapie.
Sciana między garażem i kotłownią murowana na 24 cm - garaż będzie nieogrzewany, więc lepiej zaizolowac mieszkanie. Jednak pod 24 potrzebny jest fundament.
O przesunięciu kominka na środek ściany oddzielającej od schodów pisałem, ale uwaga na krokiew narożną idącą w stronę filaru tarasowego, komin nie może być za blisko, bo bedzie problem z dachówkami i gąsiorami. No i też potrzebny jest jest pod niego fundament.
Dzisiaj w ciągu jednego dnia postawili mi 3 krokwie narożne, a pozostałe na 3 stronach dachu. Naprawde wstawiłbym zdjęcia, mamy ich dziesiatki, jesli ktos napisze, jak to zrobi, np. "tslonce", wychodzi Ci to świetnie.
Porothermu 24 zamowilismy 1800, ale zostalo mi 450. Nie ma problemu, na pewno ktoś odkupi. Ja kupowałwm po 8.30, teraz jest u nas po 11,90 - 13,50 za bloczek.
Pustaków na strop tez mi zostało 150 - majster liczył szerokosc 20, a są 25 cm.
Walcze z zakł. gazowniczym o podłączenie gazu. Na razie są ustosunkowani żeczliwie.
Połaciówki z Fakro 78x160 FTP-V do pokoi i FTP-W do łazienki. Fakro ma już w standarcie ciepłe (plastikowe) ramki dystansowe we wkładach szybowych i KLAMKI U DOŁU !!! Nie trzeba wchodzic na taboret lub używać drążka żeby otwożyc okno ale to już według uznania.
Kończy mi sie czas, strasznie sie rozpisałem, ale jak wspomniełem, mamy utrudniony dostęp do internetu. Pozdrowienia. Może ktoś napisze jak wstawiać zdjęcia.

Zbyszki

andrzejek.ch
10-05-2007, 18:10
witam
zbyszki dzieki za cenne uwagi.ja tez zrobilem slupy wylewane :D :D uff bardzo dobrze bo muraeze chcieli zrobic z kostki.zbyszki przeslijcie fotki na maila [email protected] gory wielkie dzieki

Misia i Krzysiek
10-05-2007, 20:12
Zbyszki prześlijcie te zdjęcia do jednego z nas na maila a ta osoba do kórej wyslecie roześle pozostałym Barwnym żebyście nie tracili czasu na necie.
mój adres to [email protected]
Piszcie jak najczęściej co tam u was, jakie macie uwagi, szczególnie jeśli chodzi o dach.
Prosimy o zdjęcia :D :D :D

sly123
10-05-2007, 20:51
Witam,
Także poproszę o zdjęcia. Misia i Krzysiek macie mój adres to zróbcie forward do mnie.
Tak więc kto podnosi ściankę kolankową to lepiej by zrobił wieniec po obrysie domu. Rozumiem, że ten wieniec powinien być po obrysie razem ze słupami (czyli w kwadracie), żeby spinał cały budynekpod dachem. I tu pojawia się problem. Jak będziecie ocieplać ten wieniec gdy będzie przechodził nad tarasami? Wydaje mi się, że powinno się go ocieplić styropianem łącznie ze słupami, by nie było mostków cieplnych. Przy tym powinno się też ocieplić słupy, ale wtedy wyszłyby zbyt grube z ociepleniem.
Jak rozwiążecie ta sprawę?

No i belki 20*25 już nie będą potrzebne.

Pozdrawiam
Sly

tslonce
10-05-2007, 21:17
ZBYSZKI , ile poszło betonu na zalanie stropu ?
Ja zdjęcia wrzucam tak
1. Wchodzę na www.imageshack.us
2. Przegladaj , wybieram zdjecie
3. Host it
4. Po automatycznym przerobieniu zdjęcia ostatni adres na dole kopiuj
5. Przejscie na forum i wklej
adres zdjęcia

Jureklo
11-05-2007, 15:23
Witam wszystkich.
U nas traktor i łopaty poszły w ruch. Jak ktoś będzie mailem wysyłał zdjęcia, to polecam się pamięci :)
Pozdrawiam.

zbyszki
11-05-2007, 18:07
Dzień dobry.
Wysłałem zdjęcia do Andrzejek.ch Jest to tylko poglądowo z calej budowy.
Jak bedę miał czas, to spróbuje wkleić coś sam.
Dziś skończyli krokwie i deskę dookoła dachu, pod rynne. Myślę ze jutro postawią kominy i opijemy wiechę, którą powiesili dzisiaj.
U nas betonu na stropy wyszło 14,5 m3 ale mamy wiecej terrivy. Na każdej budowie majster powinien wyliczyć, ile będzie potrzeba. Nasz robi to z dokładnością do 0,2 m3.
Dachówke zaczynają w środę. Zyczymy każdemu takiej ekipy budowlanej jak nasi GORALE!!! :lol:

zbyszki
11-05-2007, 18:13
http://img513.imageshack.us/img513/3411/dsc00278uw5.jpg

Misia i Krzysiek
11-05-2007, 18:56
Andrzejek prosze prześlij do nas zdjęcia [email protected]
Zbyszki ile dodawaliscie cm do więźby na tzw zapas w stosunku do tego co w projekcie/. GRATULACJE!!!! A jeszcze ptanko: czemu macie więcej stropu? Czy wymiary okien murowaliście zgodnie z projektem?

andrzejek.ch
11-05-2007, 20:57
witam
zbyszki chyba cos jest nie tak bo zadnych fotek nie mam.otwiera mi sie jakas strona ,ale bez zdjec.przeslijcie jeszcze raz
pozdrawiam

cyrk
12-05-2007, 07:25
zbyszku ja też proszę pare fotek [email protected]
mam pytanie odnośnie dach dawałeś jakieś dodatkowe podpory

andrzejek.ch
12-05-2007, 09:10
witam
fotki od zbyszkow juz mam,ale przesle wam dopiero pod wieczor bo teraz jestem w pracy a tu mam iplusa slabe lacze wysylalo by sie ze 2 dni.pozdrawiam

cyrk
12-05-2007, 10:04
andrzejek to puść mi na skrzynkę dzięki

Misia i Krzysiek
12-05-2007, 16:55
Andrzejek dzięki za przesłanie zdjęć.
Co tam u was? Piszcie co tam porabiacie na swoich budowach :D My moze w następnym tyg zaczniemy murować, nie mozemy sie już doczekać.
Rafyxxx coś nam zniknął z forum, pewnie buduje :D
Pozdrawiamy

andrzejek.ch
12-05-2007, 17:26
witam
ja dzisiaj ma tzw.dola.przywiezli mi dzisiaj 7 wywrotek piachu do zasypania fundamentu i jeszcze nastepne 7 wejdzie ehh.normalnie szok kasa idzie jak woda

loko777
12-05-2007, 17:58
Witaj LOKO777 my też prosimy o więcej zdjęc na maila :[email protected]. Szkoda ze Konin tak daleko :( Także te zdjęcia będą na osłodę. Mam też pytanie takie jak do Rafyxxa ile zamówiłeś Porothonu? to 25? Ale fajnie niedługo będziecie mieli strop a u nas dopiero będziemy zabierać się za murowanie ścian. Czy mógłbyś napisać po zalaniu stropu i wieńca ile betonu ci poszło. A jeszcze pytanie jaką szeroką sścianę masz pomiędzy kuchnią a salonem?
Jeśli chodzi o więzbę to te wyceny które podajecie to razem z łatami i kontrłatami oraz dodatkowymi 30 cm do każdej belki?
Pozdrawiamy


Porotermu zamówiłem 28palet (zostaną może 2palety) gr 24 oraz 7palet gr.11,5.....natomiast betonu na strop wyszło 11m3 .
Wycene na drzewo podałem z łatami i kontrłatami oraz z dodatkowymi 30cm do każdej belki.......

A na fundamenty wyszło 3 palety cementu - fundamenty były zalewane ręcznie.....

loko777
12-05-2007, 18:02
LOKO777 jeszcze pytanie o ławy fundamentowe widzę ze też lałeś bezpośrednio bez deskowania ile betonu ci weszło.
Czekamy na zdjęcia [email protected]
:D


Tak, nie robiłem wykopu...ponieważ szkoda pieniędzy....a po za tym miałem problem z wodą gruntową, wiec trzeba było kopać w ten sposób.....suchy beton zatrzymywał napływ wody, 1 dzień i zalane fundamenty.....juz nie pamietam ile wyszło dokładnie betonu, ale wydaje mi się,ze 4 palety cementu.....zdjęcia wysłałem.....

Pozdrawiamy

loko777
12-05-2007, 18:17
Przesyłam kolejne zdjęcia......


http://images20.fotosik.pl/335/24ee4db32937558fm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=24ee4db32937558f)

http://images21.fotosik.pl/281/5481126b038a0cc8m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=5481126b038a0cc8)

http://images20.fotosik.pl/335/68efcadd9c4be59em.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=68efcadd9c4be59e)

http://images20.fotosik.pl/335/e8fac5950895b33fm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=e8fac5950895b33f)

http://images21.fotosik.pl/281/9342372b9c39afefm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=9342372b9c39afef)

http://images20.fotosik.pl/335/32b365fa45118644m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=32b365fa45118644)

http://images20.fotosik.pl/335/06bd29a4cb14886em.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=06bd29a4cb14886e)

http://images20.fotosik.pl/335/b5b0af5c2f66736fm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=b5b0af5c2f66736f)

loko777
12-05-2007, 18:22
witam
ja dzisiaj ma tzw.dola.przywiezli mi dzisiaj 7 wywrotek piachu do zasypania fundamentu i jeszcze nastepne 7 wejdzie ehh.normalnie szok kasa idzie jak woda


Mi weszło 7 wywrotek żwiru, z tym, z e mamy wysoko podniesiony budynek....to w takim razie jakieś małe te wywrotki.....??

andrzejek.ch
12-05-2007, 18:28
witam
loko wywrotki po 30 ton.mialem ok metra humusu i jeszcze musialem podniesc fundament ok 40cm nad poziom 0

Misia i Krzysiek
12-05-2007, 20:55
Hej Barwniacy. Dziękujemy bardzo za zdjęcia :D Naprawdę serce się raduje jak ogląda się jak pięknie domki rosną :P
Loko777 nie próżnowałeś przez ten czas nieobecności na forum. Domek wyrósł jak grzybek po deszczu. GRATULACJE, pewnie niedługo zabierasz się za dach? Jaka dachówka?
Czy mógłbyś napisać ile pustaków zamawiałes na strop i ewentualnie ilości belek . Tak dla porównania naszych rachunków.
Jeśli chodzi o Porothon to wyszło nam tak jak tobie, i dodaliśmy coś na zapas.
Czy ty też murujesz kominy? Jeśli tak będę wdzięczna za info co do ilości zużytych cegieł :P
Pozdrawiamy

zahir1000
13-05-2007, 00:00
witam
fotki od zbyszkow juz mam,ale przesle wam dopiero pod wieczor bo teraz jestem w pracy a tu mam iplusa slabe lacze wysylalo by sie ze 2 dni.pozdrawiam

Ja też bym bardzo prosił o fotki [email protected]

Z góry dziękuję.!!! :D

lahore
13-05-2007, 11:14
Witamy budowniczych Barwniaków,
Czytamy wasze wypowiedzi na forum w sprawie dachu i włosy zaczynają nam dęba stawać.
Czy tym z was którzy podnosili ściankę kolankową architekt adoptujący projekt dodawał słupki żelbetowe po całym obrysie budynku plus wieniec? Nasza p. architekt nic (ale z czasem się przekonujemy, że to wyjątkowo mierna architektka, a napewno niedouczona - my mamy słupy na poddaszu - wrysowała je, ale nie sprawdziła czy stoją na belce czy na pustaku - stały na pustaku, zmienialiśmy położenie komina do kominka - nie podała wysokości komina plus doprowadzenia powietrza z zewnątrz itp).
Co do kominów ten do kominka zrobimy z prefabrykatów (cena za materiał ok 2000), zastanawiamy się jeszcze nad kominem wentylacyjnym w kuchni, czy jego też niezmienić ale tu ma nam wycenić murarz.
Na razie ciągle na poziomie fundamentów
Pozdrawiamy

lahore
13-05-2007, 11:23
Witamy budowniczych Barwniaków,
Czytamy wasze wypowiedzi na forum w sprawie dachu i włosy zaczynają nam dęba stawać.
Czy tym z was którzy podnosili ściankę kolankową architekt adoptujący projekt dodawał słupki żelbetowe po całym obrysie budynku plus wieniec? Nasza p. architekt nic (ale z czasem się przekonujemy, że to wyjątkowo mierna architektka, a napewno niedouczona - my mamy słupy na poddaszu - wrysowała je, ale nie sprawdziła czy stoją na belce czy na pustaku - stały na pustaku, zmienialiśmy położenie komina do kominka - nie podała wysokości komina plus doprowadzenia powietrza z zewnątrz itp).
Co do kominów ten do kominka zrobimy z prefabrykatów (cena za materiał ok 2000), zastanawiamy się jeszcze nad kominem wentylacyjnym w kuchni, czy jego też niezmienić ale tu ma nam wycenić murarz.
Na razie ciągle na poziomie fundamentów
Pozdrawiamy
Co do okien na parterze zrobiono nam wycene: białe PCV, w kuchni i w małym pokoju dwuskrzydłowe, jedno skrzydło nieotwieralne (zawsze mniej do mycia), w salonie jak w projekcie plus okno zamienione na drzwi balkonowe całość z robocizną 4600, brama garażowa segmentowa ocieplana 2700. Wymiary takie jak w projekcie

Misia i Krzysiek
13-05-2007, 14:47
Lahore ja mam takie odczucie od jakiegoś czasu że to co robią architakci projektując domy a potem inni po nich adpotując to taka radosna twórczość :evil: Normalnie kpiny !!!
My mamy dodany wieniec, planujemy też słupy jak już pisałam ukryte w ściankach,będą oparte na belkach stropowych. Czepiliśmy się tych słupów bo naprawdę nie bardzo mamy zaufanie do tego dachu choć wizualnie jest fajowy to konstrukcyjnie moze to być różnie. Więc dla pewności będziemy mieć słupy, zwłaszcza że mój tato posiedział , pomyślał i chytrze je ukrył tam gdzie trzeba.
Pytanko do Loko777 jakiej długości nadproża masz nad oknami w kuchni, salonie i pokoju- tak jak w projekcie 210 czy 240?

Jureklo
13-05-2007, 17:35
Loko777 dzięki za maila ze zdjęciami. Jest czym oko nacieszyć. Ja jeszcze nie mam się specjalnie czym pochwalić. Pozdrawiam i życzę sukcesów. Innym barwniakom również. :)

loko777
13-05-2007, 19:06
Hej Barwniacy. Dziękujemy bardzo za zdjęcia :D Naprawdę serce się raduje jak ogląda się jak pięknie domki rosną :P
Loko777 nie próżnowałeś przez ten czas nieobecności na forum. Domek wyrósł jak grzybek po deszczu. GRATULACJE, pewnie niedługo zabierasz się za dach? Jaka dachówka?
Czy mógłbyś napisać ile pustaków zamawiałes na strop i ewentualnie ilości belek . Tak dla porównania naszych rachunków.
Jeśli chodzi o Porothon to wyszło nam tak jak tobie, i dodaliśmy coś na zapas.
Czy ty też murujesz kominy? Jeśli tak będę wdzięczna za info co do ilości zużytych cegieł :P
Pozdrawiamy

W następny poniedziałek zaczynamy z więźbą dachową....mamy dachówkę ceramiczną CREATON....

Strop mamy Terivy I, ponieważ nie było w sprzedaży porotermu....wyszło nam 550szt - z tym,ze mieliśmy przedłużone trzy sciany o prawie 10cm, więc na końcach wyszły połowki i przerabialiśmy nad korytarzem , zamiast murować płytę dokupiliśmy belki 4szt o dł 2,40 - w sumie musieliśmy dokupić jeszcze 90szt pustaków, belek nam wyszło: 2,10-2szt. , 2,70-12szt, 3,90-20szt, 5,80-8szt.
A co do cegieł na kominy i na wszystkie ścianki pod strop to wyszło nam.....1200szt - z tym, ze kominy są wymurowane do poziomu stropu....domówiliśmy jeszcze 550szt - zobaczymy czy starczy? jest niesamowity problem z kupnem cegły, ale mam znajomego w hurtowni,więc się udało kupić.........

loko777
13-05-2007, 19:12
Lahore ja mam takie odczucie od jakiegoś czasu że to co robią architakci projektując domy a potem inni po nich adpotując to taka radosna twórczość :evil: Normalnie kpiny !!!
My mamy dodany wieniec, planujemy też słupy jak już pisałam ukryte w ściankach,będą oparte na belkach stropowych. Czepiliśmy się tych słupów bo naprawdę nie bardzo mamy zaufanie do tego dachu choć wizualnie jest fajowy to konstrukcyjnie moze to być różnie. Więc dla pewności będziemy mieć słupy, zwłaszcza że mój tato posiedział , pomyślał i chytrze je ukrył tam gdzie trzeba.
Pytanko do Loko777 jakiej długości nadproża masz nad oknami w kuchni, salonie i pokoju- tak jak w projekcie 210 czy 240?

Nadproża mam tak jak w projekcie nad oknem w kuchni 210....nad oknem w salonie 210 oraz 330....

loko777
13-05-2007, 19:21
Aha....

My zużyliśmy 12m3 betonu na strop, z tym , ze wszystkie pustaki byłe zalepiane na końcach i tam gdzie przechodzą żebra rozdzielcze , ponieważ beton wleciałby do środka pustaków i wyszłoby 2x więcej betonu, a tak nie jest dodatkowo obciążony - zgodnie z zaleceniami producenta Terivy - nie każdy o tym wie lub nie każdy fachowiec o tym mówi inwestorowi, nie chce im się poprostu zaklejać garków - ja zaklejałem zaprawą cementową....bo fachowcy czasem wkładają zużyte worki po cemenie,ale to nie jest prawidłowe, z tego względu,ze w czasie zalewania stropu- beton jest pod ciśnieniem, wiec taki papier nic nie daje.....z tego co wiem to niektórzy producenci stropów sprzedają już gotowe zaklejone pustaki .....

POZDRAWIAM.......jakieś pytania proszę dzwonić 604 963388

Misia i Krzysiek
15-05-2007, 17:45
Loko777 dzięki za wszystkie uwagi, jeśli chodzi o pustaki na strop to rozumiem że zatyka się te przy wieńcu i zebrach rozdzielczych? bo co do zatykania pozostałych to mam pewne wątpliwości :D
A wogóle to co tu taka cisza? Chyba wszyscy na budowach? :D
Halo Rafyxxx odezwij się co u ciebie? Może jakieś zdjęcia?
U nas od poniedz murują ściany, jutro chyba wstawianie nadproży i murowanko kominów.
pozdrawiamy

loko777
15-05-2007, 20:08
Loko777 dzięki za wszystkie uwagi, jeśli chodzi o pustaki na strop to rozumiem że zatyka się te przy wieńcu i zebrach rozdzielczych? bo co do zatykania pozostałych to mam pewne wątpliwości :D
A wogóle to co tu taka cisza? Chyba wszyscy na budowach? :D
Halo Rafyxxx odezwij się co u ciebie? Może jakieś zdjęcia?
U nas od poniedz murują ściany, jutro chyba wstawianie nadproży i murowanko kominów.
pozdrawiamy

Tak jak pisałem wcześniej.....na końcach (przy wieńcu i żebrach rozdzielczych)....

Raffyxxx
15-05-2007, 20:28
alo żyję !!

górale wrócili z wesela :D kończą kręcic zbrojenie w pon zalewam strop

słupy też leję

zdjęcia wklęję jak wpadnę do biura (też iPlus w domciu)

poproszę o zdjęcia tak przy okazji albo niech ktoś wklei na formum jak już dostał przecież to nie problem - mój konstuktor trochę przesadził wyliczył mi takie zbrojenie, że kosztowało by 15 000 może lubi... no ale poprawiliśmy

Misia i Krzysiek
15-05-2007, 20:29
Loko777 to jestem spokojna dobrze żeśmy się zrozumieli :D Jaką folię dachową wybieracie na nasz cudny dach?

zahir1000
15-05-2007, 21:02
BARWNIACY mam propozycje, ponieważ jeszcze nie zacząłem budowy ( ruszam 25 sierpnia ) to mam trochę czasu na "pierdoły" i wymyśliłem nową listę :roll:
Lista Barwniaków którzy już budują. Tamta lista Barwniaków może być mało aktualna ponieważ parę osób się pewnie wykruszyło np. zmienili projekt lub inne sprawy. tak więc ta nowa będzie bardziej wiarygodna, tak myślę :roll:
Wybaczcie jeżeli kogoś pominąłem, lub za inne błędy w druku, pewnie też nie zachowam kolejności jeśli chodzi o start z budową, ale nie dlatego ta lista powstaje aby szczycić się kto jest NUMBER ONE, a w celu integracji Barwnej społeczności.
Zapraszam do dopisywania się na listę wszystkich tych którzy przeszli już całą papierologię i zaliczyli już pierwsze ruchy łopatą w tym szczytnym celu jakim jest budowa naszego BARWNEGO, zanim ich ręce pokryją nieprzyjemne odciski. :roll:

Lista jest w przygotowaniu. Pojawi się wkrótce lub bardzo wkrótce.

zahir1000
15-05-2007, 22:53
A oto i Lista Barwniaków walczących już na budowie:

ag-nieszka123 -Mazury

Raffyxxx -Lubin

zbyszki -Zachodniopomorskie

loko777 -Konin

tslonce -Łódzkie

Misia i Krzysiek -okolice Wrocławia

Lahore

andrzejek.ch

Jureklo -Warszawa

monia77w1 -Sulejówek-Cisie

tejot3 (Tomek i Patka) -Warszawa



Dalej Barwniacy, kto wbił już szpadel ??? :roll:

Jureklo
16-05-2007, 09:02
Witam wszystkich.
Ja już nawet jeden szpadel złamałem :lol:

Raffyxxx
16-05-2007, 14:34
Witam wszystkich.
Ja już nawet jeden szpadel złamałem :lol:

fajnego masz avatarka :D masz gdzieś większe wizualizacje ?? jeśli tak to prosze !!!!

[email protected]

tom68
16-05-2007, 14:46
andzejek.ch wysłałem na twojego maila natemat wieżby wraz ze zdjęciami jak powinna wygłądać niestety nieumię wkleić tych zdjęć na forum pozdrawiam tom98

Jureklo
16-05-2007, 15:24
Witam wszystkich.
Ja już nawet jeden szpadel złamałem :lol:

fajnego masz avatarka :D masz gdzieś większe wizualizacje ?? jeśli tak to prosze !!!!

[email protected]

A proszę uprzejmie. Mam tylko to, ale inne ujęcia zawsze można zrobić.

http://img354.imageshack.us/img354/2415/barwnyc132jt3.jpg

Pozdrawiam

Misia i Krzysiek
16-05-2007, 16:08
Andzejek ch. podziel się na maila tę więźbą od tom68. Z góry dzieki.
Rafyxxx co tam u ciebie? Jak prace na budowie? Może wkleisz jakieś zdjęcia? :D

cyrk
16-05-2007, 16:46
możesz mi też orzesłać na meila [email protected]
dzięki z góry

monia77w1
16-05-2007, 17:09
Melduję, że u mnie wczoraj zostały wylane fundamenty. Proszę o dopisanie do listy walczących na budowie. Poprosze również o fotki na [email protected].

pozdrawiam Monika

andrzejek.ch
16-05-2007, 17:23
witam
tom fotki nie doszly.ja dzisiaj zasypalem fundamenty weszli do srodka 13 wywrotek :o

andrzejek.ch
16-05-2007, 17:24
mialo byc WESZLO

monia77w1
16-05-2007, 17:37
witam
tom fotki nie doszly.ja dzisiaj zasypalem fundamenty weszli do srodka 13 wywrotek :o

po ile płaciłeś za wywrotkę?

andrzejek.ch
16-05-2007, 17:56
monia jeszcze niewiem bo jade dopiero wieczorem zaplacic.ale licze na ok 200zl

tom68
16-05-2007, 21:38
moja poczta coś szwankuje jak ruszy to je wyśle
Dostałem od swojego kierownika opis dachu namiotowego książka jest stara 1938r wydana przez śląskie techniczne zakłady naukowe inż.arch STANISŁAW MIELNICKI z opisu wynika że my dostaliśmy schemat namiotu a nie wieżby w naszym opisie brak jest rozwiązań mocowania belek oraz jętek
Dach namiotowy składa się
Więzary główne zakłada się w przekątniach ze skrzyżowaniem w najwyższym punkcie
Słupy podwójnego stolca stojącego są ustawiane albo na tramach równierz przekątniowych albo też w rozwiązaniu normalnym jak w naczółkach dachów czterospadowych tj.na dwóch tramach równoległych do murów zewnętrznych
z dobiciem krótkich tramów z innych boków i skośnie z naroży ,przy czym
płatew dolna spoczywa normalnie wrębem co ok.4m na końcach przyściennych tramów.
Krokiew a raczej krokiewki rozmieszcza się zwyczajnie co około 1m w każdej połaci naczółkowej.Jak wdachu czterospadowym,nie należyw środku połaci umięszczać krokwi ażeby się nie zeszła z narożnymi lecz rozsunąć tu dwie krokwie i z tąd rozmierzać ku narożom albo zastosować wymiar.
Stolce przebiegają w jednym wieńcu dookoła pod krokwiami przy czym kleszcze podpłatowe nie leżą w jednj wysokości lecz krzyżują się na wrąb jednej nad drugimi,chwytając w środku.
Słup środkowy tak zwany "KRÓL"słup ten jest stosowany we wszystkich dachach namiotowych i wieżowych dla lepszej możności wpuszczenia krokwi narożnych schodzących się w tym miejscu.
Jeśli mi się uda wysłać maila to prześle schematy jak to ma być zrobione
POZDRAWIAM tom68
narazie czekam na pozwolenie

tejot3 (Tomek i Patka)
17-05-2007, 14:56
To jak - jedzie ktos w sobote na spotkanie forum?
Ja będę na pewno, więc miło by było spotkac "swojaka-barwniaka"!:)

Dajcie prosze znać jeśli sie wybieracie, to ustalimy znak rozpoznawczy.

zahir1000
17-05-2007, 21:18
To jak - jedzie ktos w sobote na spotkanie forum?
Ja będę na pewno, więc miło by było spotkac "swojaka-barwniaka"!:)

Dajcie prosze znać jeśli sie wybieracie, to ustalimy znak rozpoznawczy.

Kurka takie fajne spotkanie mnie ominie :cry:
Chętnie bym się zjawił ale niestety siedzę w Irlandii, zarabiam na wykończeniówkę, ale pewnie i tak braknie widząc jak ceny szaleją :(

Miłej zabawy na, albo po spotkaniu :roll:

nauczycielka4
17-05-2007, 22:33
Witam! Jesteśmy na etapie wyboru projektu. Bardzo spodobał sie nam Barwny, ale najchętniej obejrzelibyśmy go w naturze. Mieszkamy w pobliżu Torunia. Czy ktoś już taki dom ma lub buduje w tej okolicy. Prosimy o kontakt.
[email protected]

Misia i Krzysiek
18-05-2007, 06:47
TOM68 prosimy o tego maila ze schematami więźby, wylślij choć do jednej osoby dalej się rozśle po Barwnych ludzikach :D Nasz mail [email protected]. CZEKAMY
Witamy Toruń :D Nauczycielko4 z kilka postów wyżj jest lista osób budujących, zapoznaj się i zobacz gdzie masz wg ciebie najbliżej, Zapraszamy do nas, ale to prawie 300km. Pozdrawiamy

Misia i Krzysiek
18-05-2007, 09:17
LOKO777 mam prośbę czy mógłbyś napisać jakie ci wyszły otwory okienne po wymurowaniu na szer i wys? I wysokość bramy garażowej.
Dzięki wielkie.
Ja właśnie zaraz jadę na budowę na kontrolę :D Ciekawa jestem co tam jest porobione.

Misia i Krzysiek
18-05-2007, 15:10
Tom68 dzięki za schemat więźby. To naprawdę super przydatne schematy. Myślę że powinno się je wysłać Pani Sukiennik aby zapoznała się z nimi, i z obaczyła jak powinna wyglądać konstrukcja tego typu dachu, bo to co nam zaproponowała to :roll:
Czy ktoś sobie życzy te schematy? Chętnie przeslę .

tslonce
18-05-2007, 15:20
Misia i Krzysiek jak byście byli tak mili to ja bym to z chęcia przejrzał,
[email protected]

andrzejek.ch
18-05-2007, 15:32
Misia i Krzysiek ja tez bardzo prosze [email protected]

Jureklo
18-05-2007, 15:45
Misia i Krzysiek ja też poproszę [email protected]

cyrk
18-05-2007, 17:43
ja też bym bardzo prosił [email protected]

Misia i Krzysiek
18-05-2007, 18:33
Wszystkim co podali maila przesłałam schmat więźby od Tom68.Pozdrawiamy

Jureklo
18-05-2007, 19:17
Misia i Krzysiek - mail doleciał, serdeczne dzięki.

Jureklo
18-05-2007, 20:09
Misia i Krzysiek - jedna mała uwaga dotycząca przesłanego rysunku więźby. Nie mam opisu, ale na podstawie rysunku myślę, że dotyczy on domu z poddaszem nie przystosowanym do użytkowania. Stąd różnice między nim, a tym co my mamy.
Pozdrawiam.

Misia i Krzysiek
18-05-2007, 20:37
Jeśli chodzi o opis to Tom68 umieścił go kilka postów wyżej na forum . Tak na pewno dotyczy ten schemat domu bez poddasza użytkowego, ale generalnie teraz już wiemy ze tego typu dach powinien mieć oparcie w postaci słupów inaczej nie ma gwarancji na jego rzetelne wykonanie a co za tym idzie nasze bezpieczeństwo. Takie jest nasze zdanie.
Andrzejek nam weszło 10 kamazów piachu w fundamenty ale łącznie z tarasikiem na froncie budynku po 210 zł za kamaza ok 13 ton, czyli ok 130 ton :roll: Droga ta przyjemność, zaczynam sznować piaszczyste plaże nad morzem ile kasy tam leży :P

lahore
19-05-2007, 20:27
Cześć,
Pytanko do tych którzy położyli już strop: nasze murarze twierdzą, że standardowe odległości między belkami to 60 cm a nie 62,5 , a może to kwestia rodzaju stropu, (my mamy kermazytobeton?). Nikt z was nie miał z tym problemu?
Co do słupów na poddaszu - nasz budowlaniec twierdzi, że pod nimi trzeba dać podwójne belki. Czy ktoś z was też miał takie sugestie od kierownika budowy? My wreszcie ruszyliśmy z miejsca, mury rosną, budujemy z betonu komórkowego. Pozdrawiamy

Raffyxxx
19-05-2007, 22:36
kilka pikczerów z budowy i okolicy...

dzisiaj byłem z córcią bawiła się gwoździem, deską i prętem zbrojeniowym :D piękna zabawa nie chciała jechać do domu w sumie się nie dziwię cisza, zapach łąki, ptaszki i inne niezidentyfikowane okazy flory i fauny nie mogę się doczekać .....

http://images20.fotosik.pl/364/d52f71c3b600ce1bm.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d52f71c3b600ce1b.html)

http://images20.fotosik.pl/364/741ad6d079ee0e2am.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=741ad6d079ee0e2a)

http://images20.fotosik.pl/364/c54d4f75eed2a405m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=c54d4f75eed2a405)

Raffyxxx
19-05-2007, 22:43
ciach... ale się porobiło

Misia i Krzysiek
20-05-2007, 08:09
Cześć,
Pytanko do tych którzy położyli już strop: nasze murarze twierdzą, że standardowe odległości między belkami to 60 cm a nie 62,5 , a może to kwestia rodzaju stropu, (my mamy kermazytobeton?). Nikt z was nie miał z tym problemu?
Co do słupów na poddaszu - nasz budowlaniec twierdzi, że pod nimi trzeba dać podwójne belki. Czy ktoś z was też miał takie sugestie od kierownika budowy? My wreszcie ruszyliśmy z miejsca, mury rosną, budujemy z betonu komórkowego. Pozdrawiamy
U nas pod słupami będą 2 połączone i dodatkowo zazbrojone belki, także dobra sugestia ze strony murarzy :D
Pytanie do tych co już są pod stropem: jakie wymiary otworów okiennych wam wyszły?

Rafyxxx ile pustaków weszło ci na strop? Które miejsca na stropie robiłeś jako monolit a nie terivę?

klaudi092
20-05-2007, 10:52
KOCHANI ILE SUPOREKSU IDZIE NA BARWNEGO CHODZI MI OŚCIANKI DZIAŁOWE I NOŚNE BO CHYBA ZAMÓWIŁEM ZA DUŻO

Misia i Krzysiek
20-05-2007, 17:52
Klaudi 092 my budujemy z ceramiki więc są to mniejsze bloczki (250/238/373/szer/wys/dłg. Zamówiliśmy 1980 szt na ściany konstr zewn i wewn i ściankę kolankową (oczywiście to juz z zapasem ok 200 - 300szt) + 3 palety suporexu gr 12 na działówki na parter tj 288 szt. Ty na pewno potrzebujesz mniej bo masz bloczki większe. Może ktoś kto buduje z tego samego co ty jeszcze się odezwie i podzieli ilościami, ale jakieś tam orientacyjne liczby mozesz już przyjąć.

tslonce
20-05-2007, 21:09
Ja zamówiłem 1000 o wymiarze 59x24x24 ale mi została mi jedna pełna paleta (56 sztuk) i jeszcze troche ( buduję zgodnie z projektem ). Jeżeli chodzi o ściany działowe to zamówiłem trzy palety czyli 240 sztuk, nie wiem czy wystarczy to sie okaże.

Sukiennik Dorota
22-05-2007, 04:35
Cześć,
Pytanko do tych którzy położyli już strop: nasze murarze twierdzą, że standardowe odległości między belkami to 60 cm a nie 62,5 , a może to kwestia rodzaju stropu, (my mamy kermazytobeton?). Nikt z was nie miał z tym problemu?
Co do słupów na poddaszu - nasz budowlaniec twierdzi, że pod nimi trzeba dać podwójne belki. Czy ktoś z was też miał takie sugestie od kierownika budowy? My wreszcie ruszyliśmy z miejsca, mury rosną, budujemy z betonu komórkowego. Pozdrawiamy

Wiatam,
Jesśli chodzi o rozstaw belek stropowych to jest on różny dla rożnego rodzaju stropów ceramiczno-żelbetowych, np. porotherm ma rozstaw 50 i 62,5cm, ceram ma 50cm, Fert 45cm i 60cm , inne stropy mają od 45 do 60cm.
Pod słupki na poddaszu trzeba dać wzmocnienie ale radzę sprawdzić czy dwie belki stropowe wystarczą.....
Dorota Sukiennik

zbyszki
22-05-2007, 18:42
http://img258.imageshack.us/img258/3752/dsc00307nm0.jpg

Stan na dzisiaj : 6 okien zrobione, dodalismy 1 okno doświetlające klatkę schodową. Trzeba nie murowac scianki działowej nad schodami i zostawić czysty skos, do murłaty. Mamy wygospodarowaną garderobę po przeciwległej stronie, między pokojami nad garażem i kuchnią.

Pozdrowienia

sly123
22-05-2007, 18:57
Jaki piękny domek! Nawet niewykończony wygląda wspaniale.
Daliście dachówkę rzymską czy inną?
A dlaczego nie murowałeś tej ścianki, o której piszesz? Zrobisz tam mały schowek, czy jakieś inne plany?

monia77w1
22-05-2007, 20:45
Zbyszki,

śliczny domek. Prosimy o więcej zdjęć :lol: :lol: :lol:

monia77w1
22-05-2007, 20:58
Zbyszki,

śliczny domek. Prosimy o więcej zdjęć :lol: :lol: :lol:

Tonyk
22-05-2007, 23:02
coś pięknego ten domek ,plis więcej fotek :roll:

Tonyk
22-05-2007, 23:09
bardzo proszę o zdjęcia wewnątrz domku,szczególnie poddasza i pokoi na dole,POZDRAWIAM ,[email protected], :wink:

Misia i Krzysiek
23-05-2007, 14:17
ZBYSZKI wielkie wielkie GRATULKI :D Muszę powiedzieć że cudnie się prezentuje ten Brawny domek, na pewno każdy z nas miał swoja wizję Barwnego w realu ale wg mojej wizji jest lepiej niż w wyobraźni :P także jestem w skowronkach. Prosimy dajcie więcej fotek ze wszystkich stron domku. Czy dawaliście jakieś słupy wspierające więźbę ? Jaki rozmiar tego okna dachowego daliscie na klatkę sch? A tak wogóle to dachowe w pokojach to 78/140? Velux?
Halo Rafyxxx co u ciebie?

zahir1000
23-05-2007, 14:56
Jaki piękny domek! Nawet niewykończony wygląda wspaniale.
Daliście dachówkę rzymską czy inną?
A dlaczego nie murowałeś tej ścianki, o której piszesz? Zrobisz tam mały schowek, czy jakieś inne plany?

Pozwolę sobie na odpowiedz za Zbyszki bo jak pamiętam to mają ograniczony dostęp do internetu :roll:

Nie murowali tej ścianki aby pozostawić pustą przestrzeń na światło wpadające przez okno które dodatkowo umieścili w dachu, jeśli się nie mylę :roll:
Ciekawe jakie zrobią wykończenie pod tym oknem a nad pom.gospodarczym ??? Trochę powierzchni tam jest i co z tym zrobić aby miało to jakiś wygląd? Ciekawe :roll:

zahir1000
23-05-2007, 15:08
Zbyszki zdjęcie Waszego Barwnego ustawiłem sobie na Tapetę na pulpicie, chyba nie przesadzam :roll:

Mam pytanko które jeszcze tutaj nie padło a wcześniej czy później ktoś i tak by je zadał :

W jakiej kwocie zamknęliście ten stan surowy otwarty?????? materiały i robocizna bez ceny działki oczywiście.

Pamiętam że kupowaliście pustak po 8.30 i że jeszcze wam została paleta czy jakoś tak:roll:

zbyszki
23-05-2007, 19:13
mam tylko chwile

Okna pokojowe Fakro FTP-V 78x160 (warto!!!) mamy rabat 20 %
Okna w Lazience FTP-W 78x160
Okno dodatkowe chyba standardowe -FTS 66x118 - Wspaniale doświetla cały przedpokój
Zadnej scianki tam nie stawiamy - piękna półka na kwiaty lub ozdoby.
Garderoba na wprost schodów, między pokojami nad kuchnią i garażem, wymiary potem, bo było na bierząco - ja zaznaczałem, a majster murował.
Warto przenieść kominek w centrum budynku - lepirj dogrzeje cały dom.
Nie mamy dodatkowych słupów, ale są wzmocnione jętki - podwójne.
Dachowka ROBEN średzka falista, brązowo-czarna, dom jest blisko wody, duża wilgoć i mech łatwo sie puszcza, więc otrzebne dobre glazurowanie powierzchni.
Materiału - porotherm 24 - 1850 - ale zostało 450 (7,5 palety - mieliśmy bardzo oszczędnego majstra)
Klinkieru na kominy ponad dachem - 500 cegieł (konkretnie 499). Poszło dokładnie co do jednej cegły!!!
Krokwie kupowałem 5,5 6,5 7,5 m i majster docinał, została 1 6,5 , przy czym policzył na te dodatkowe jętki. Ile - też nast. razem.
Pilnujcie wymiarów standardowych drzdi zewn - 207 cm !!! zamiast 235. Brama - najlepiej 250 na 2125 - fantastyczna promocja HORMANa w Castoramie - brama z napędem i pilotem - 1670 zł !!
Może jutro porobie zdjęcia w środku
Powodzenia

rumcas
24-05-2007, 17:23
Witam wszystkich,

Czy ktoś mógłby mi podesłać skan z wymiarami BARWNEGO ([email protected]).

Serdecznie pozdrawiam

zbyszki
26-05-2007, 18:34
http://img168.imageshack.us/img168/6267/przedppoddaszepf0.jpg

http://img512.imageshack.us/img512/7403/nadgarazemigarderobado6.jpg

Wymiary garderoby: szer 185 wewn (200 zewn), glebokosc 190 wewn.

Okna planuje 2-komorowe , zewn szyba klejona - standard O2 czyli 3mm-folia-3mm - to dla bezpieczenstwa, zamiast rolet.
Dzis wyklarowala mi sie sytuacja z droga dojazdową, w kazdym razie moge ciągnąc gaz i robić kotłownie gazową. Docelowo GAZ - Kolektory - Kominek, ale bez plaszcza wodnego - gdyby nie było energii elektr, kominek z plaszczem jest uziemiony i nie ma wtedy zadnej możliwości nagrzania w domu. Za to zastosuje pseudo DGP , czyli dogrzanie grawitacyjne z kominka do góry, pokoi nad kuchnią i garażem. Rury stalowe , ocynk 120 mm wyprowadzone z okapu kominka przez strop.
Oprócz okna doświetlajacego przedpokoj mamy też mały wyłaz kominowy (też FAKRO) nad jętkami, obok komina kotłowego. Jak wymurować go szeregowo, to jest miejsce. No i darmowe doświetlenie tego schowka nad korytarzem poddasza. Może nie całkem darmowe - około 380 zł za wyłaz.
Zdecydowalismy sie na FAKRO, bo troche tańsze i ramki dystansowe we wkładach szklanych faktycznie są plastikowe.
Pozdrawiamy

zahir1000
27-05-2007, 14:47
Zmęczenie po dniówce na budowie potrafi być zabójcze

http://images20.fotosik.pl/394/4fc376b1d982bb9d.jpg (www.fotosik.pl)

http://images20.fotosik.pl/394/334ad1e44b20ded9.jpg (www.fotosik.pl)

Misia i Krzysiek
27-05-2007, 15:03
Chrońmy się przed takimi budowlańcami hi, hi
Zbyszki dajcie jeszcze jakieś inne fotki z poddasza z pokoi i łazienki.
Tempo macie imponujące :D Pozazdrościć tylko :P My szykujemy się do stropu.
A jak tam Rafyxxx. Odezwij się.

Pomasia
27-05-2007, 17:47
andrzejek.ch cześć zaczynam pomału budować barwnego czy mógłbyś mi przesłac zdjęcia z budowy od zbyszków [email protected] z góry dzięki

Pomasia
27-05-2007, 18:20
misia i krzyś przeglądam te zdjęcie na poddaszu u Zbyszków i zastanawiam sie czemu obok tej garderoby w pokoju jest taka niska ścianka kolankowa, wy już budujecie to macie rozeznanie - podpowiedźcie :roll:

zbyszki
28-05-2007, 17:57
Jest duza różnica między sianą kolankową w pokojach nad kuchnią i nad garażem - kuchnia jest cofnięta (po przez ganek) i sciana kolankowa wychodzi wyzsza - ok 1,5 m.
Ta sama różnica między łazienką i pokojemi nad pok.dziennym. Nie podnosilismy sicianki kolankowej, tylko o 12 cm - technologicznie, z powodu wysokości tego jedynego porothermu pod wieńcem. W projekcie jest 34 cm od wylewki. 1 porotherm (25 cm) + wieniec (22 cm) to 47 cm - 13 cm więcej, niz w projekcie.

http://img403.imageshack.us/img403/7430/lazienkafp5.jpg

Jedyna siana działowa, jaką postawiliśmy i na tym koniec, to działowka w łazience, żeby można było postawić wanne. Za działówką schowek. Musi tam byc też dojście, do zrobienia ocieplenia.
Skosy prawie do podłogi mają swój urok.
Drzewo:

Krokwie 7x18
4x8,5 8x7,5 8x6,5 8x5,5 8x4,5 8x3,5 8x2,5 4x2,0

Narożne 4 x 1060x18x22

Jętki 7x18 8x5,5

Murłata 12x12 8 x 600

łaty 6x4cm 700 mb najlepiej 5metrowe
Kontrłaty 5x2,5cm 400 mb
Deska okapowa 200 mm x 32 mm 12szt x 5 m
deska pod pas 150 mm x 25 mm 12 szt po 5 m

Belki pod taras i ganek 20x25cm
1x6m
1x8m

łat było na styk, kontrłat troche zostało

powodzenia

Tonyk
29-05-2007, 06:18
zbyszki bardzo proszę o zdjęcia pokoi na dole ,garażu i przedpokoju.POZDRAWIAM I PODZIWIAM tonyk :oops:

Misia i Krzysiek
29-05-2007, 06:54
Zbyszki poprosimy o więcej zdjęć z poddasza :D
Mam do was zbyszki pytanko, dlaczego stawialiście tę ściankę w łazience dla tej wanny teraz a nie po ociepleniu poddasza? Czy będzie ona w tym samym miejscu co w projekcie?

Raffyxxx
29-05-2007, 08:12
Jest duza różnica między sianą kolankową w pokojach nad kuchnią i nad garażem - kuchnia jest cofnięta (po przez ganek) i sciana kolankowa wychodzi wyzsza - ok 1,5 m.
Ta sama różnica między łazienką i pokojemi nad pok.dziennym. Nie podnosilismy sicianki kolankowej, tylko o 12 cm - technologicznie, z powodu wysokości tego jedynego porothermu pod wieńcem. W projekcie jest 34 cm od wylewki. 1 porotherm (25 cm) + wieniec (22 cm) to 47 cm - 13 cm więcej, niz w projekcie.

/ciach/




no to u nas będzie identycznie tylko moim wyszło 14 cm :D więcej niż w projekcie :D

http://images22.fotosik.pl/113/0e36501a8a1b62aam.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=0e36501a8a1b62aa)

u nas strop... od poniedziałku jedziemy dalej .... dachówka już czeka...

zbyszki
29-05-2007, 19:03
Dach dachówki z okuciami+membrana+rynny+okna połaciowe=32.175zł

Same okna - 8gł. +1 dodatkowe + wyłaz kominowy 0koło 13.500
cana bez drzewa.

Sciana w łazience docelowa. za nią będzie schowek na dobytek - miednice, wanienki, itp. Sciana 1 m od kolankowej, ale to jak komu pasuje. U nas tak, aby nie przeszkadzała w ocieplaniu. Po za tym żadnych działówek pod skosami - szkoda powierzchni.
Czy ktoś z forum namierzył już, gdzie jest najtańsza wełna minerałna - potrzebuje to do nast. transzy kredytu.

http://img46.imageshack.us/img46/4950/pokojdziennyfr6.jpg
http://img519.imageshack.us/img519/2430/nadpokdziennymgy2.jpg

zahir1000
29-05-2007, 19:25
Zbyszki, super !!!

Ja już bym się wprowadzał !!!

andrzejek.ch
29-05-2007, 20:04
heheheh zahir ja tez

andrzejek.ch
29-05-2007, 20:05
u mnie juz niedlugo strop teraz kominy i chudziak

Misia i Krzysiek
29-05-2007, 20:43
Witajcie budowniczy Barwnego :) Ale nam się produkcja Barwnych domków rozwinęła :D piszmy, piszmy , każde spostrzeżenie przy budowie jest na wage złota !
My czekamy na strop, ma byc w poniedziałek, ściany pomurowane, kominy też, dziś murowali słupy, bo my robimy murowane a nie wylewane. Niestety dopiero jutro wizja lokalna na budowie, dziś nie mogliśmy pojechać :(
Zbyszki pięknie ten wsz domek juz wygląda. Czekamy na więcej zdjęć :D
Rafyxxx iZbyszki mam pytanko jakie długie śruby dawaliście te od wieńca w stropie aż przez ściankę kolankową tę niższa? I czy śruby w słupkach kotwione były od wieńca stropu czy od ścianki kolankowej- tej wyższej?
pozdrawiamy Misia i Krzyś

zbyszki
30-05-2007, 18:12
Sruby - w sklepie mają pręty 1m. Ciąć na poł i zakrzywic na końcu do wieńca. Osadzone tylko w wieńcu na ścianie kolankowej. U mnie było 40 srób, więc 20 prentów na poł + 40 nakrętek i podkładek (tych większych). Muszą wystawac na tyle aby chwycić murłate i pare cm zapasu.
Jutro wstawiają okna na dole. I elektrycy. brama może na pocz. przyszłego tygodnia. mam 2 tyg. na zamkniecie. Potrzebuje wełne do nast. transzy . Czy ktoś sie orientował gdzie tania?

Acha, warto zrezygnowac ze spiżarki - i tak jest za mała. Działówki na górze ustawiajcie, jak wam pasuje, bo na planie te wnęki za kominami są bez sensu. Powiększenie łazienki na dole kosztem kotłowni to w zasadzie standard.

Pozdrawiamy

Raffyxxx
31-05-2007, 09:02
śruby... hmm....chyba 100 cm ale nie jestem pewien... sprawdzę...

tejot3 (Tomek i Patka)
31-05-2007, 12:47
Cześć - odzywam się w koncu po dłuższej kredytowej przerwie.

Chciałem się zapytać, czy w ramach "pierwszej łopaty" uznajemy też pierwszego spychacza, jako warunek wpisania na listę?
:lol: :lol: :lol:

Jeśli tak to bardzo proszę uwzględnić mnie w wykazie BB (Budujących Barwniaków)!!!
W końcu się i u mnie zaczęło. Musze przyznac że to niesamowite uczucie zobaczyć jak pan ze spychokoparką zaiwania w tę i nazat po mojej działeczce :) Naprawde super - czuję że moj sen zaczął sie spełniać (mam nadzieję że to nie będzie koszmar).

Jutro szalunki, geodeta i przygotowania pod ławy. A od poniedziałku fundamenty.

W kazdym razie wszystko wygląda... Budująco!!!

Pomasia
31-05-2007, 15:20
Zbyszki dzięki za odpowiedż- fajny będzie ten wasz domek :roll: :roll:

andrzejek.ch
31-05-2007, 15:31
witam
a u mnie tragedia na budowie,musze rozbierac jedna ze scian i fundamenty.pisek ktory byl wsypany do srodka wypchnal fundament,jestem zalamany a juz zaczeli przygotowania do szalowania stropu.pozdrawiam i jade zaraz po maximusa 0,7 L

Misia i Krzysiek
31-05-2007, 19:03
Andrzejek bardzo nam przykro że spotkało cię coś takiego !!! Faktycznie nic tylko ukoić ból zaznajamiając się z jakimś mocnym trunkiem. Na każdej budowie zdarzają się różne przypadki, tylko dlaczego nas nie omijają !!! Oby to był ostatni raz kiedy czytamy takie wieści, czego życzę Wam i Nam drodzy Barwni Budowniczy.
My stoimy z pracami i czekamy na strop, w poniedziałek ma przyjechać jego część. Nie możemy sie już doczekać aby mieć ten strop z głowy i tylko go sobie grzecznie pielęgnować podlewajac. Dziś rozwaliła mnie wiadomość odnosnie ceny za pracę pompy do betonu, dojazd 200 zł, plus godz pracy pompy 240 zł i tylko się modlić oby się w godz zmieścić i zalać strop. Beton B20 u nas kosztuje 274 zł brutto na m3.To cena z dziś. Dziś szalelismy w tartaku i wybieraliśmy dechy na wieniec, kupiliśmy ok 0,7 m3 desek 25(tj ok 270mb o różnych szer od 10-15 cm) i 1m3 desek 40. Takie dostaliśmy wytyczne od naszych murarzy. Ceny w tartaku też bardzo ciekawe...
Piszcie czasem ile co u was kosztuje, porównamy sobie jak to jest w Polsce z cenami. W poniedziałek stal, też podam ceny od nas.
Pytanko do Zbyszków i Rafyxxxa na żebra rozdzielcze dawaliście stal fi 16 czy 12 tak jak to jest w projekcie? Bo nasi murarze obstają przy 16.
Pozdrawiamy i życzymy udanego wolnego,
Andrzejek Trzymaj się , teraz moze być już tylko lepiej, nie takie rzeczy się poprawia na budowach, tylko wiadomo wszystko to KOSZTY :evil: Napisz co i jak u ciebie , trzymamy kciuki.
Misia i Krzyś

Misia i Krzysiek
31-05-2007, 19:05
A zapomniałam spytać tych co mają już dach :D jakiego rodzaju i jakiej firmy membranę macie na swoim dachu?

konrado
31-05-2007, 19:13
Andrzej!
jak to możliwe:

a u mnie tragedia na budowie,musze rozbierac jedna ze scian i fundamenty :( .pisek ktory byl wsypany do srodka wypchnal fundament,jestem zalamany :o
Może byś jakoś ustrzegł przyszłych inwestorów przed podobną katastrofą
Co budowlańcy zrobili nie tak?

andrzejek.ch
31-05-2007, 20:01
witam
misia i krzysiek dzieki za podtrzymanie na duchu,juz mi troche przeszlo tylko wlasnie ta kasa to mnie najbardziej martwi.
konrado to nie do konca wina budowlancow chociarz tez jest troche ich winy.
ja zobowiazalem sie sam ocieplic fundamenty (izolacja pionowa)wiadomo ze nikt tak dobrze i uczciwie nie ociepli i zaizoluje fundamentow jak inwestor a ze nie mialem czasu to zostala nie ocieplona i obsypana jedna sciana fundamentowa ta gdzie jest garaz.zasypalismy fundamenty od srodka piaskiem a jak wczesniej pisalem weszlo mi tam 15 trzydziesto tonowych wyrotek no i troszke a nawet mocno popadalo ja tez troche lalem wode zeby piach siadl,zrobilo sie to wszystko mokre,ciezkie(piach)i buch.ich wina jest taka ze mogli mnie uprzedzic ze mam jak najszybciej obsypac fundament od zewnatrz bo moze cos takiego sie zdarzyc a moja jest taka ze tak dlugo zwlekalem z tym ociepleniem i izolacja .coraz bardziej przekonuje sie do powiedzenia ze pierwszy dom dla wroga,drugi dla przyjaciela ,a trzeci dopiero dla siebie.no a teraz ide konczyc MAXIMUSA hehehe.pozdrawiam

lahore
31-05-2007, 21:31
andrzejek ch. wspólczuje, ale myślę, że dalej budowa to już pójdzie piorunem i będzie ok
zbyszki na zdjęciu przy kominie od kominka macie otwory w stropie, to na rozprowadzenie ciepłego powietrza? (przepływ grawitacyjny czy wymuszony?) My przymierzamy się do grawitacyjnego, ale nikt nie jest nam w stanie odpowiedzieć, czy przy tych rozmiarach domu to się sprawdzi?
U nas układają strop - teriva keramzytowy 7300 zł ( pieniądze jakoś tak szybko płyną.....)

zahir1000
31-05-2007, 22:21
A oto i Lista Barwniaków walczących już na budowie:

ag-nieszka123 -Mazury

Raffyxxx -Lubin

zbyszki -Zachodniopomorskie

loko777 -Konin

tslonce -Łódzkie

Misia i Krzysiek -okolice Wrocławia

Lahore -Warszawa Michałowice

andrzejek.ch -warm.-mazur.

Jureklo -Warszawa

monia77w1 -Sulejówek-Cisie

tejot3 (Tomek i Patka) -Warszawa

Thomass28 -Toruń (Mała Nieszawka)

emanuel -Warszawa



Dalej Barwniacy, kto wbił już szpadel ???

sly123
01-06-2007, 05:48
Witam,
Proszę, podzielcie się zdjęciami. Mój adres: sly123<usuń_to>@wp.pl
Pozdrawiam
Sly

andrzejek.ch
01-06-2007, 06:02
witam
zahir dopisz do mojego nicka warm.-mazur.

lahore
01-06-2007, 10:50
A do mojego Warszawa Michałowice

Raffyxxx
01-06-2007, 14:04
ano pręty 16 dałem mając na uwadze - konstruktora bunkromana....

andrzejek !!! to jeszcze nie tragedia ja ostatnio widziałem jak się 2 ściany obaliły bo ktoś mądry wymyślił żeby narożniki były lane ....a ich jeszczenie nie było zaszumiało, zagrzmiało i pooooooszło.....


kupowałem rury szalunkowe na słupy w castoramie i popatrzyłem na cenę
pustaka ceramicznego 24 - 11,98 zł brutto ABSURD !!!!!! taniej kupić dom w niemczech...

zbyszki
01-06-2007, 17:09
Błąd z przesunięciem sciany - moze tez sie zdażyc przy obsypanej scianie - JEśLI IZOLACJA POZIOMA NA łAWIE JEST Z PAPY !!!. Ubijanie zagęszczarką to potężna siła! Mój majster też miał taki przypadek i od tamtego czasu izol. poziomą na ławie robi też malowaniem, 2-3 razy. Na papie sciana sie przesuwa.
Membrana STROTEX 1300
Nasze pseudo DGP bedzie grawitacyjne - zasięg poziomy 2-3 m, a więc tylko pokoje nad kuchnią i pok. dziennym. dalej - za daleko.

http://img385.imageshack.us/img385/2601/dsc00320po7.jpg

Mamy już wszystkie połaciówki i okna na dole. Brama może w środe.

Pozdrowienia

andrzejek.ch
01-06-2007, 17:29
witam
zbyszki sciana przesunela sie przed zageszczaniem.przed papa bylo malowane.po prostu w srodku bylo duzo piachu, na zewnatrz bylo nie obsypane,spadly mocne deszcze i bach.sciana i fundament rozebrane,jutro ponowne murowanie.dzisiaj caly dzien krecil sie sasiad przy mojej budowie bo strasznie byl ciekawy co sie dzieje w koncu podszedl i pyta sie mnie czemu rozbieram sciane i fundamenty a ja mowie dziadkowi - panie zgubilem obraczke i prawdopodobnie jest w lawie a zona powiedziala mi ze bez obraczki mam nie wracac do domu a dziadek powiedzial tylko O KUR......A i poszedl.hehehhe.pozdrawiam

andrzejek.ch
01-06-2007, 17:34
zbyszki czy okna sa koloru orzech?

zbyszki
01-06-2007, 18:24
okna kupiłem w Tur-plast Czaplinek, u nich ten kolor nazywa sie - uwaga: SIENA NOCZE. Znajomy stolarz zażartował, że takiego drzewa nie ma. Kolor ladny, na prówce nie było widać ,ale bardzo ładna ciemna imitacja słoi - wygladają prawie jak drewniane. wspomniany stolarz powiedział, że to ciemny orzech wpadający w coś tam.... . Ważne - wewnatrz t.z. linia soft, czyli zaokronglone listwy przyszybowe - łatwiejsze do wycierania. i ten kolor jest, w przeciwieństwie do okleiny "machoniowej" bardzo gładki - nie zbiera kurzu, czy wapna z prac tynkarskich.

Okucia w standarcie wk1, czyli montowane do wewn. profili metalowych. Standard montuja tylko do plastiku. Wk2 to ponoc już dla snobów - sztuka dla sztuki.

Powodzenia

04-06-2007, 20:42
Witam wszystkich po dłuższej nieobecności...

I u mnie w sobotę ruszyła budowa. :D
Wytyczenie geodezyjne, dziś koparka zdjęła humus i pierwsza część wykopu pod ławy.
Musiałem dość długo czekać - u mnie problemem była woda gruntowa - niecałe 80 pod powierzchnią - będę przez to miał trochę wyniesione fundamenty.
Tak więc proszę o dopisanie mnie do listy... lokalizacja Toruń (Mała Nieszawka).

Gdyby ktoś w wakacje zawitał do Grodu Kopernika (vel. Rydzykowa) zapraszam na plac budowy...

Pozdrawiam :P :P :P

Thomass

04-06-2007, 20:48
Witam wszystkich po dłuższej nieobecności...

I u mnie w sobotę ruszyła budowa. :D
Wytyczenie geodezyjne, dziś koparka zdjęła humus i pierwsza część wykopu pod ławy.
Musiałem dość długo czekać - u mnie problemem była woda gruntowa - niecałe 80 pod powierzchnią - będę przez to miał trochę wyniesione fundamenty.
Tak więc proszę o dopisanie mnie do listy... lokalizacja Toruń (Mała Nieszawka).

Gdyby ktoś w wakacje zawitał do Grodu Kopernika (vel. Rydzykowa) zapraszam na plac budowy...

Pozdrawiam :P :P :P

Thomass

zbyszki
05-06-2007, 12:34
Miałem to samo, wode na gł 60-70 cm. Facet chciał 2-3 tys za odpompowywanie filtrami igłowymi na czas wykopów.
Kupiliśmy w Netto pompę do wody brudnej za 89 zł i w sklepie ogrodniczym 25 m weża 35 mm za 100 zł. hulało przez tydzień, w czasie kładzenia szalunków i wylewania chudziaka i szalowania i wylewania ławy.
Tylko wykop na środku dziure i wstaw podziurawioną (bo wypłynie) beczkę metalową, jako "studzienkę". I trzeba troche co jakiś czas przekopac dopływy i odmulić pompę czystszą wodą. Troche pracy, ale pare tysięcy w kieszeni.

http://img441.imageshack.us/img441/5362/0302szalpodchdziak2vc8.jpg

Teraz lato, powinno być łatwiej. My mielismy marzec, deszcze, snieg i roztopy.
Ostatnio sprzedawali takie pompy w biedronce, ale dostaniesz w każdym hipernaciągaczu .

monia77w1
05-06-2007, 14:08
Cześć Barwniacy,

pytanie do Tych co mają już strop. Ile stempli potrzebowaliście?

Monika

emanuel
05-06-2007, 19:02
witamy wszystkich barwniaków, od niedawna jesteśmy jednymi z was (fundamenty mamy już za sobą). Prosimy o wpisanie nas na listę budujących barwniaków. W lipcu ruszamy w górę...

monia77w1
05-06-2007, 19:28
witamy wszystkich barwniaków, od niedawna jesteśmy jednymi z was (fundamenty mamy już za sobą). Prosimy o wpisanie nas na listę budujących barwniaków. W lipcu ruszamy w górę...

Witam serdecznie,

niedługo w Warszawie i okolicy będzie całkiem sporo Barwnych. A gdzie dokładnie się budujecie?

Zbyszki,

mam prośbę, wklejcie zdjęcie kuchni.

pozdrawiam Monika

zahir1000
05-06-2007, 20:38
Witaj emanuel na liście,
jesteś tuż za thomasem28

Raffyxxx
05-06-2007, 21:13
Cześć Barwniacy,

pytanie do Tych co mają już strop. Ile stempli potrzebowaliście?

Monika


u nas jest strop lany wyszło coś koło 200 szt. :D górale z suchej beskidziej u nas zajmują się drewnem więc nie wnikam w każdym razie wycieczki przyjezdzały robić zdjęcia bo podobno MISTRZOWIE i kolejka na kolejne budowy....