PDA

Zobacz pełną wersję : projekt C132 BARWNY



Strony : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

JARPIS
07-08-2007, 08:38
Nie było okazji sie wpisac na listę budujących, no może teraz. Budujemy w zachodnipomorskim. Zasypują juz fundamenty. To czas wskoczyć na listę. Pozdrawiam wszystkich budujących.

eadok
07-08-2007, 09:40
Podoba nam się ten projekt, ale zastanawia nas jedna rzecz.
Czy pomieszczenia na poddaszu nie są zbyt "przywalone" tymi pochyłymi połaciami dachu (w każdym pokoju są po dwie pochylone ściany) ?

Oczywiście najlepiej byłoby zobaczyć taki dom w naturze, ale nie mogę w okolicy trafić na taki już wybudowany (podkarpackie).

I tu prośba do tych co już mają dachy, czy sypialnie na poddaszu nie są zbyt klaustrofobiczne ? Czy da się tam wstawić cokolwiek poza łóżkiem przy otwartych drzwiach.

zahir1000
07-08-2007, 19:04
Nie było okazji sie wpisac na listę budujących, no może teraz. Budujemy w zachodnipomorskim. Zasypują juz fundamenty. To czas wskoczyć na listę. Pozdrawiam wszystkich budujących.

Coś widzę że twoja obecność ograniczyła się tylko do wpisów na Listy :roll:
Czas to zmienić, proponuję zacząć od jakiś fotek z miejsca boju :wink:

zahir1000
07-08-2007, 19:06
Mówisz i masz

A oto i Lista Barwniaków walczących już na budowie:

ag-nieszka123 -Mazury
Raffyxxx -Lubin
zbyszki -Zachodniopomorskie
loko777 -Konin
tslonce -Łódzkie
Misia i Krzysiek -okolice Wrocławia
Lahore -Warszawa Michałowice
andrzejek.ch -warm.-mazur.
Jureklo -Warszawa
monia77w1 -Sulejówek-Cisie
Tejot3 (Tomek i Patka) -Warszawa
Thomass28 -Toruń (Mała Nieszawka)
emanuel -Warszawa
gucha82 - Toruń - okolice
landudno - Łódż - okolice
ravo77 (Aga & Ravo) - Łódz - okolice
Yelcyn - Kędzierzyn-Kożle
sly123 - Chwaszczyno k/Gdyni
konrado - ok.Warszawy
klaudi092 (Klaudi i Szprotka) -
arturw13 (Gosia i Artur)- Jelcz-Laskowice koło Wrocławia
agacia - dolnośląskie Modła-Głogów
JutaPaz - Starogard Gdański/okolice
JARPIS - Zachodniopomorskie

aLien01
07-08-2007, 19:27
Witam
Dawno nie zaglądałem na forum muratora a szczególnie do barwnego (jestem jego fanem) gdyż straciłem nadzieje, ze kupie działkę ale nawinęła mi sie wczoraj działka 750m2 i mam zonka co robić. Zdecydowałem sie juz prawie na kupno mieszkania w willi 4-rodzinnej z ogródkiem 315m2 a tu działka :D i nie wiem czy nie zacząć budować sie jednak. Ze względu na to ze od roku nie sledze branży budowlanej (nie znam cen) mam do was ogromna prośbę abyście napisali mi jaka kwotę trzeba teraz mie aby wybudować barwnego. Wiem ze wykończenie to jest kwestia indywidualna ale możecie mi napisać jak kwotę trzeba mieć aby wybudował do stanu developerskiego czyli bez wykończenia typu panel, płytki, drzwi wew. kuchnia, łazienka itp. Proszę napiszcie mi mam kilka dni na zastanowienie sie co robić.

P.S. Jestem z Szczecina i może ktoś buduje Barwnego w tym rejonie

pozdrawiam
Artur

KOdi
08-08-2007, 14:37
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów budujacych ten piekny domek :)

Nasz powstaje w Rokietnicy k\Poznania.
Do tej pory mamy skonczony strop i wymurowane scianki kolankowe, w tej chwili czekamy na konstrukcje dachu i tutaj mam pytanie
Jakie preferujecie pokrycie dachu (ceramika, cement czy blacha) spotkalismy sie juz z tyloma opiniami ze :o

tejot3 (Tomek i Patka)
09-08-2007, 09:34
Jakie preferujecie pokrycie dachu (ceramika, cement czy blacha) spotkalismy sie juz z tyloma opiniami ze :o

Ja, gdyby było mnie stać, na pewno zainwestowałbym w ceramikę. Ale sam zdecydowałem się na cement, bo nasłuchałem się na jej temat dużo dobrego. Przede wszystkim stosunek ceny do jakości, jest tu na pewno najlepszy. No i fakt, że nawet najlepsza blachodachówka nie zastapi najgorszej nawet dachówki cementowej, też nie jest tu bez znaczenia.

Wydaje mi się, że w takim domku jak barwny gdzie całe poddasze nie ma ścian i żadnych lukarn, użycie blachy może być ryzykowne. Szczególnie chodzi mi o temperatury latem w pomieszczeniach na poddaszu, ale również i o dźwiękoszczelność przy deszczach... No ale przy obecnych cenach nestety często ludzie nie mają wyboru i muszą brać blachę.
W naszym domu jednak przy dachu kopertowym materiał za blachę wychodzi równo albo nawet drożej niż dachówki cementowej (do 30% odpadów z blachy), więć różnica jest tylko w robociznie a i to niewielka...

monia77w1
09-08-2007, 09:38
Cześć Tomek,

gdzie kupiliście dachówkę i ile Was wyniosło?

Monika

konrado
09-08-2007, 11:58
widzę, że dyskusja śladem poprzednich tygodni znów sie rozkręca...
ja chciałbym podjąc inny temat i zapytać wykonawców
o to jakie rozwiązania ptzyjęli u siebie w sprawie kominów
bo tu opinii wcale nie mniej jak o dachach ?!?!
podobie zapytam o strop
do końca tygodnia mam podjąć decyzje
więc chętnie posłucham jak to u innych barwniaków jest zrobione...
k*

Jureklo
10-08-2007, 17:31
Witam wszystkich.
Ja Konrado tylko w sprawie stropu, bo to wiem już napewno. Robię lany. Wzdłuż ścian nośnych belki zbrojeniowe 20x9 cm i jeszcze kilka dodatkowych poprzecznych. Oprócz tego siatka - jedna warstwa drut 12 mm druga poprzeczna 10 mm. Oczka 15 cm x 15 cm. Podkładki dystansowe 25 mm. Grubość stropu 15 cm. Beton z gruszki. Przez tydzień leżak, w ręku piwo i wąż z wodą. Żyć nie umierać.
Pozdrawiam.

Jureklo
10-08-2007, 18:38
Mam pytanko do osób, które robią dodatkowy wieniec pod murłaty, po całym obwodzie. Robicie słupki zbrojone w ściankach kolankowych czy rezygnujecie z nich?

10-08-2007, 20:51
U mnie właśnie dziś położono strop. W trakcie budowy w porozumieniu z kierownikiem budowy nastąpiła zmiana na strop typu filigran. Robili go w betoniarni przez 10 dni (ekipa w tym czasie urlopowała) i właśnie dziś położyliśmy te klocki. Wyszło 10 części - jedyny wylewany kawałek to około 3 m.kw. koło schodów (nie dało rady z filigranem - bo nie miał się na czym opierać. W przyszłym tygodniu zalewanie stropu - oszczędzę jakieś 5 cm na grubości w stosunku do Terivy.
Jutro spróbuję wkleić jakieś fotki. :lol:

Pozdrawiam :P

Thomass

lukas3339
10-08-2007, 22:19
No to i ja prosze o wpisanie na liste. Prace zaczete juz jakis czas temu. A oto postepy.

Gola dzialeczka z wznowionymi kamieniami granicznymi
http://img444.imageshack.us/img444/1208/nowe002uj1.th.jpg (http://img444.imageshack.us/my.php?image=nowe002uj1.jpg)

Po wizycie geodety
http://img518.imageshack.us/img518/7294/lampy006me7.th.jpg (http://img518.imageshack.us/my.php?image=lampy006me7.jpg)


Sciaganie humusu
http://img518.imageshack.us/img518/2871/lampy002xs7.th.jpg (http://img518.imageshack.us/my.php?image=lampy002xs7.jpg)

Wykopki :-)
http://img117.imageshack.us/img117/2130/lampy010zf2.th.jpg (http://img117.imageshack.us/my.php?image=lampy010zf2.jpg)

Jakies druty. Majster mowili ze potrzebne ;-)
http://img117.imageshack.us/img117/3389/lampy017gh4.th.jpg (http://img117.imageshack.us/my.php?image=lampy017gh4.jpg)


Wylewanie law
http://img117.imageshack.us/img117/4456/lampy028tc8.th.jpg (http://img117.imageshack.us/my.php?image=lampy028tc8.jpg)


Murowanie scian fundamentowych.
http://img117.imageshack.us/img117/1092/sciany003iu9.th.jpg (http://img117.imageshack.us/my.php?image=sciany003iu9.jpg)



Na chwile obecna jest juz izolacja pozioma, czesciowo przesmarowane dysperbitem, generalnie prawie skonczone ale nie mam fotek z dzisiaj. Od wtorku ruszamy w gore czyli sciany :-)


thomas28 Ile Cie kosztowal ten strop? I ew.orientujsze sie jak by wygladala teriva porownujac koszty z Twoim?

zahir1000
10-08-2007, 23:24
A oto i Lista Barwniaków walczących już na budowie:

ag-nieszka123 -Mazury
Raffyxxx -Lubin
zbyszki -Zachodniopomorskie
loko777 -Konin
tslonce -Łódzkie
Misia i Krzysiek -okolice Wrocławia
Lahore -Warszawa Michałowice
andrzejek.ch -warm.-mazur.
Jureklo -Warszawa
monia77w1 -Sulejówek-Cisie
Tejot3 (Tomek i Patka) -Warszawa
Thomass28 -Toruń (Mała Nieszawka)
emanuel -Warszawa
gucha82 - Toruń - okolice
landudno - Łódż - okolice
ravo77 (Aga & Ravo) - Łódz - okolice
Yelcyn - Kędzierzyn-Kożle
sly123 - Chwaszczyno k/Gdyni
konrado - ok.Warszawy
klaudi092 (Klaudi i Szprotka) -
arturw13 (Gosia i Artur)- Jelcz-Laskowice koło Wrocławia
agacia - dolnośląskie Modła-Głogów
JutaPaz - Starogard Gdański/okolice
JARPIS - Zachodniopomorskie
KOdi - Rokietnica k/Poznania
lukas3339 - Ostrów Wlkp.

zahir1000
10-08-2007, 23:27
Ciekawe kto pierwszy się wprowadzi do swojego ukończonego Barwnego??? :roll:

JutaPaz
11-08-2007, 13:31
Witam ponownie.....za chwile wyleja sie ławy a ja sie musze zdecydowac gdzie chce miec kominek: w rogu przy schodach czy prawie na koncu tej sciany dzielacej z hallem (jak u Zbyszków). Nie moge sie zdecydowac bo jak bedzie w rogu to musze zmniejszyc okno tarasowe zeby było swobodniej . A WY gdzie byscie proponowali?????

Sly !!!!! gdzie Ty masz kominek...???

konrado
11-08-2007, 14:49
my z racji, że w salonie daliśmy duży wykusz na jadalnie
to kominek został w miejscu zgodnie z projektem
bo uważamy, że kominek i telewizor na jedej scianie to by już była przesada
czyli: kominek zgodznie z projektem.

konrado
11-08-2007, 16:00
no to może tak:
ile płaciliście za strop
mi terive I keramzyt zaoferowali po 8.000 netto
ale jescze nie wiem czy to dobra cena ?

zahir1000
11-08-2007, 16:28
Mi za to samo, tyle samo :roll:

emanuel
11-08-2007, 16:56
witamy po długiej przerwie wszystkich barwniaków!u nas juz wylany chudziak od czwartku ruszamy dalej,my robimy tez kominek według projektu

emanuel
11-08-2007, 17:01
a wracajac do terivy my płacimy 8000brutto,kupujemy z Zagościńca mozemy podac namiary

zahir1000
11-08-2007, 17:15
a wracajac do terivy my płacimy 8000brutto,kupujemy z Zagościńca mozemy podac namiary

Ja mam 7500brutto więc konrado chyba przepłacasz.

konrado
12-08-2007, 14:49
tylko ja biorę z keramzytu
i mam przeprojektowany dom
dodatkowo wykusz od salonu
ale chętnie wezmę namiary
mam takie zestawienie belek:
5,10 - 4 szt
7,20 - 13 szt
3,90 - 16
4,80 - 3
2,10 - 4
1,80 - 2
no i 850 garów
.................................................. ...

a jak z "L" na nadproża
ile za to płaciliście ?


Ps. właśnie zrezygnowałem z okna w pomiesczeniu gospodarczym tym przy tarasie byłem na budowie
i jest ono (pomiesczenie) śmiesznie małe ?!?!:)

emanuel
12-08-2007, 21:29
my pomieszczenie gospodarcze adaptujemy na pralnie a pokoj na dole dzielimy na pół,jedna połowa bedzie na garderobe połaczana z pralnia a drugą czesc wykorzustujemy na powiekszenie kotlowni poniewaz chcemy miec troche miejsca na graty...

emanuel
12-08-2007, 21:32
my robimy nadproza tradycyjne wiec "L" wcale nie kupujemy namiar na stropy: 602353644 oleksiak henryk zagosciniec kolo tluszcza

sly123
13-08-2007, 09:12
Witam ponownie.....za chwile wyleja sie ławy a ja sie musze zdecydowac gdzie chce miec kominek: w rogu przy schodach czy prawie na koncu tej sciany dzielacej z hallem (jak u Zbyszków). Nie moge sie zdecydowac bo jak bedzie w rogu to musze zmniejszyc okno tarasowe zeby było swobodniej . A WY gdzie byscie proponowali?????

Sly !!!!! gdzie Ty masz kominek...???

U mnie kominek jest w rogu przy schodach. Daję komin systemowy (ma mniejsze rozmiary) a więc myślę, że nie będzie problemu z umiejscowieniem kominka nawet przy tak dużym oknie tarasowym.
Sly

Basia i Andrzej
13-08-2007, 09:26
Witajcie, prosimy o wpisanie nas do listy budujących barwniaków
1 sierpnia na naszą działkę wkroczyła koparka. W tej chwili fundamenty mamy zrobione i mury pną się do góry. Niestety dzisiaj przerwa na budowie z powodu wczorajszego ulewnego deszczu. Zdjęcia poślemy, ale najpierw musimy nauczyć się ich wklejać.
Pozdrawiamy

sly123
13-08-2007, 09:40
Witajcie, prosimy o wpisanie nas do listy budujących barwniaków
1 sierpnia na naszą działkę wkroczyła koparka. W tej chwili fundamenty mamy zrobione i mury pną się do góry. Niestety dzisiaj przerwa na budowie z powodu wczorajszego ulewnego deszczu. Zdjęcia poślemy, ale najpierw musimy nauczyć się ich wklejać.
Pozdrawiamy
Barwne rosną jak grzyby po deszczu. Lista coraz większa.
Niedługo gdzie się człowiek nie ruszy to Barwny ;-))
Pozdrawiam,
Sly

Basia i Andrzej
13-08-2007, 11:41
cos mi nie wychodzi wklejanie zdjec

Basia i Andrzej
13-08-2007, 12:02
http://foto0.m.onet.pl/_m/d94ed5ebfdab37ec0321f6ac8bcea110,7,19,0.jpg
http://foto1.m.onet.pl/_m/2bf59851e9fab5935569b4fedcc13b3d,7,19,0.jpg
http://foto3.m.onet.pl/_m/34fef46f9d31fbf82b1b5d33754c9b8f,7,19,0.jpg
http://foto2.m.onet.pl/_m/3b8cb826491a5786c08faef73221aee2,7,19,0.jpg

emanuel
13-08-2007, 13:05
witamy cieszymy sie ze jest coraz wiecej barwniakow,u nas tez mury pna sie do gory, od 7 rano mamy juz 6 warstw porothermu jak sie nauczymy wklejac zdjecia to przeslemy

emanuel
13-08-2007, 13:10
my kladziemy gont na dach i jestesmy ciekawi czy ktos sie zdecydowal na niego?

Rom
13-08-2007, 13:31
my kladziemy gont na dach i jestesmy ciekawi czy ktos sie zdecydowal na niego?

A może jakieś zdjęcia wkleisz? Jestem bardzo ciekaw jak taki gont wygląda

kasia w
13-08-2007, 13:32
Witajcie :D

:o :o :o :o :o
Dawno tu nie zaglądałam :oops:
Kurczę jestem w szoku, że tyle ludzi buduje Barwnego - SUPER, bo to śliczny i zgrabny dom.
Ja tak w zasadzie to powinnam wpisać się do klubu wlaczących na budowie, bo tak naprawdę to budujemy Barwnego, tyle, że w nieco mniejszym wymiarze (10m x 12m).

Jesteśmy przed więźbą, mamy zrobione ścianki kolankowe.
Na dzień dzisiejszy nasz domek wygląda tak :D (no prawie tak, bo już mamy zalany wieniec)
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/i/2/1/8/26043702_d.jpg

Pozdrawiam wszystkich zmagających się z niesolidnymi wkoanawcami :wink:
Życzę dobrych i profesjonalnych ekip wszystkim tym, którzy jeszcze nie zaczęli :P
kasia

gucha82
13-08-2007, 14:00
czyżby nowa strona??
:lol:
ale nas się narobiło! aż miło popatrzeć :P
mamy już ściany, nadproża przygotowane do rolet zewnętrznych (system integro)...
wszystko idzie gładko póki co...
jedziemy dziś wybrać cegłę klinkierową na słupki i dachóweczkę
pozdrawiamy
aga i maciej

zahir1000
13-08-2007, 19:10
Witajcie :D

:o :o :o :o :o
Dawno tu nie zaglądałam :oops:
Kurczę jestem w szoku, że tyle ludzi buduje Barwnego - SUPER, bo to śliczny i zgrabny dom.
Ja tak w zasadzie to powinnam wpisać się do klubu wlaczących na budowie, bo tak naprawdę to budujemy Barwnego, tyle, że w nieco mniejszym wymiarze (10m x 12m).

Jesteśmy przed więźbą, mamy zrobione ścianki kolankowe.
Na dzień dzisiejszy nasz domek wygląda tak :D (no prawie tak, bo już mamy zalany wieniec)

kasia


No witaj Kasiu kupe lat, a właściwie miesięcy Ciebie tu nie było, widzę Skrzat rośnie jak na drożdżach.
Nie macie u siebie Takiej Listy Budujących jak my ??? To trza stworzyć
Jak skończycie budowę to trzeba będzie porównać jaka różnica w kwocie wyszła, bo z tego powodu w końcu nas opuściłaś nie ? żeby tańszy był.

zahir1000
13-08-2007, 19:13
A oto i Lista Barwniaków walczących już na budowie:

ag-nieszka123 -Mazury
Raffyxxx -Lubin
zbyszki -Zachodniopomorskie
loko777 -Konin
tslonce -Łódzkie
Misia i Krzysiek -okolice Wrocławia
Lahore -Warszawa Michałowice
andrzejek.ch -warm.-mazur.
Jureklo -Warszawa
monia77w1 -Sulejówek-Cisie
Tejot3 (Tomek i Patka) -Warszawa
Thomass28 -Toruń (Mała Nieszawka)
emanuel -Warszawa
gucha82 - Toruń - okolice
landudno - Łódż - okolice
ravo77 (Aga & Ravo) - Łódz - okolice
Yelcyn - Kędzierzyn-Kożle
sly123 - Chwaszczyno k/Gdyni
konrado - ok.Warszawy
klaudi092 (Klaudi i Szprotka) -
arturw13 (Gosia i Artur)- Jelcz-Laskowice koło Wrocławia
agacia - dolnośląskie Modła-Głogów
JutaPaz - Starogard Gdański/okolice
JARPIS - Zachodniopomorskie
KOdi - Rokietnica k/Poznania
lukas3339 - Ostrów Wlkp.
Basia i Andrzej - ok.Cieszyna

kasia w
13-08-2007, 20:12
No witaj Kasiu kupe lat, a właściwie miesięcy Ciebie tu nie było, widzę Skrzat rośnie jak na drożdżach.
Nie macie u siebie Takiej Listy Budujących jak my ??? To trza stworzyć
Jak skończycie budowę to trzeba będzie porównać jaka różnica w kwocie wyszła, bo z tego powodu w końcu nas opuściłaś nie ? żeby tańszy był.

Witaj Janusz :D
Wiesz teraz wiem, że te kilka metrów nie mają praktycznie w ogóle wpływu na cenę. Ale jeśli chodzi o dostosowanie do naszej malutkiej działki, to zdecydowanie jesteśmy baaardzo zadowoleni, że tak wybraliśmy. Tak naprawdę mamy 2 w 1, czyli Barwnego w mniejszym wydaniu i jest git....:wink: :)

Pozdrawiam cieplutko
kasia

Yelcyn
13-08-2007, 22:42
Pozdrawiam cieplutko
kasia

Super Kasiu,

Pojawiłaś się i miałem przez to okazje poczytać Twój dziennik. Zazdroszczę pogody ducha i postepów na budowie. Na mojej jeden wielki koszmar, ciągłe problemy.... :(

kasia w
13-08-2007, 22:56
Na mojej jeden wielki koszmar, ciągłe problemy.... :(

Witaj Grzegorz :D
Nie przejmuj się, to tylko dom :wink:
A tak na serio to u nas wcale nie jest kolorowo :-?
Źle zazbrojony wieniec na stropie, brak podwójnych belek w dwóch miejscach w stropie, wielka skarpa do której się już w sumie trochę przyzwyczailiśmy, wiecznie "wcięci" i mało rozumiejący majstrowie, przestoje, wywalenie daremnego kierownika budowy i tysiące innych rzeczy i problemów od których można osiwieć..... :(
Dzisiaj właśnie gdzieś pisałam, ze mam wrażenie, że u wszystkich budowa idzie sprawniej, lepiej i porządniej. U nas tak jakoś na odwal się robią. Smutne to, ale prawdziwe....
No i dlatego mój mąż cały czas siedzi na budowie i pilnuje coby nasz dom się nie zwalił, a dach nie odleciał :)
Zapraszam do dziennika :P
No i głowa do góry :lol: :lol: :lol:
Pocieszam się, że z wykończeniówką będzie lepiej.....
Pozdrawiam cieplutko kasia

zahir1000
13-08-2007, 23:07
Przypuszczam że jest więcej budów z problemami jak u Kasi, tylko że nie wszyscy o tym chcą pisać. Sam nie wiem czy bym potrafił złość wylać na klawiaturę i nie chcę się o tym przekonywać, z drugiej strony takie zwierzenia są bardzo przydatne dla reszty budującego towarzystwa.
Gdzieś chyba jest o tym wątek na forum. :roll: Ale zawsze dobrze byłoby usłyszeć o czymś takim w własnej grupie..... chociaż nie.... lepiej żeby naszą grupę omijały jakiekolwiek problemy :roll:

Yelcyn, bohaterze co się u Ciebie porobiło znowu? 8)

eadok
14-08-2007, 07:19
>> I tu prośba do tych co już mają dachy, czy sypialnie na poddaszu nie są zbyt >> klaustrofobiczne ? Czy da się tam wstawić cokolwiek poza łóżkiem przy
>> otwartych drzwiach.

No cóż, widzę że jeszcze chyba za wcześnie na takie pytania javascript:emoticon(':)')

Pozdrawiam wszystkich budujących

tejot3 (Tomek i Patka)
14-08-2007, 08:04
Cześć Tomek,

gdzie kupiliście dachówkę i ile Was wyniosło?

Monika

W końcu Monisiu kupilismy dachówkę w Dach Luxie i ma nas to kosztować ok 12 500,00 z 7% Vatem (dachówka + dodatki). Ceny bardzo podobne jak w Twoim Bud Partnerze, może troche większe rabaty na dachówkę.
Tyle że ty zamawiając materiał w kwietniu załapałaś się jeszcze na polski euronit, o ktróym dziś już nikt nawet nie marzy (czas oczekiwania min. 3 m-ce). A na niemiecki są mniejsze rabaty.

Orynnowanie Bryza za 1 400,00.

tejot3 (Tomek i Patka)
14-08-2007, 08:54
A teraz seria odpowiedzi na kilka pytań :lol:



ja chciałbym podjąc inny temat i zapytać wykonawców
o to jakie rozwiązania ptzyjęli u siebie w sprawie kominów
do końca tygodnia mam podjąć decyzje
więc chętnie posłucham jak to u innych barwniaków jest zrobione...
k*

Kominy robię systemowe ceramiczne, Eurosystem. Wychodzi szybko, tanio (przy dzisiejszych cenach cegły pełnej) sprawnie i podobno dobrze jakościowo.
Z komina w kuchni zrezygnowałem.


ile płaciliście za strop
mi terive I keramzyt zaoferowali po 8.000 netto
ale jescze nie wiem czy to dobra cena ?

Strop też robiłem Terive I. Oczywiście keramzyt. Zapłaciłem 6 334,00 netto + transport (350zł). Minus taki że musialem czekać 3 tygodnie.Ale za te pieniądze warto było :)
Do tego oczywiście dochodzi dozbrojenie, deski, stemple, no i beton z gruchy:)


Mam pytanko do osób, które robią dodatkowy wieniec pod murłaty, po całym obwodzie. Robicie słupki zbrojone w ściankach kolankowych czy rezygnujecie z nich?

Słupki jak najbardziej, raz że są w projekcie, dwa że to jednak dużo daje, wzmacnia konstrukcje całego dachu i jego stabilność.. (cytat z wykonawcy)


.za chwile wyleja sie ławy a ja sie musze zdecydowac gdzie chce miec kominek: w rogu przy schodach czy prawie na koncu tej sciany dzielacej z hallem (jak u Zbyszków). Nie moge sie zdecydowac bo jak bedzie w rogu to musze zmniejszyc okno tarasowe zeby było swobodniej . A WY gdzie byscie proponowali?????

Ja kominek robie tak jak u Zbyszków z tym że ściane z hallem trochę skróciłem. O telewizor się nie boję, chyba dam go w rogu ścian "balkonowej" i "hallowej".


mam takie zestawienie belek:
5,10 - 4 szt
7,20 - 13 szt
3,90 - 16
4,80 - 3
2,10 - 4
1,80 - 2
no i 850 garów
.................................................. ...

a jak z "L" na nadproża
ile za to płaciliście ?

U mnie było:
5,8m x 9szt.
4m x 8szt.
3,9m x 21szt.
2,7m x 4szt.
2,1m x 2szt.
+ 700 garów.

Garów mi zostało 100 szt. i chętnie komuś odsprzedam. Za jakąś rabatową forumową cenę:)

Nadproża (L) mi wyszły (kupowałem tam gdzie strop - u producenta) za 900zł netto, ale też mi zostało, bo w międzyczasie zrezygnowałem z jednego okienka (chetnie odpalę):)


drugiej strony takie zwierzenia są bardzo przydatne dla reszty budującego towarzystwa.

Jeśli chodzi o problemy to sa i owszem niemałe.
Z wykonawcy jestem bardzo zadowolony, ale mam tragedię z jednym pośrednikiem. Wisi mi koleś 8 palet cegły i nie ma z nim kontaktu. Obiecywał, obiecywał, przesuwał itd. Wcześniej dostarczył mi na czas 22 palety więc się nie spodziewałem że jest nieuczciwy. Zapłaciłem mu z góry w marcu w okresie największej gorączki. Zdaje się że jego firma pada. W przyszłym tygodniu chę mu wysłać pozew może się przestarszy, a jak nie to cóż. Idziemy do sądu. Polska rzeczywistość.
Ale przez niego budowa mi stoi od miesiąca.. Teraz już wiem że ma kłopoty, więc kupuję cegły 2gi raz. Koleś obiecuje że mi zwróci pieniądze do połowy września, ale nie mam zamiaru mu wierzyć.
Uważajcie na przedpłaty.
Firma się nazywa Panon Pipes - nie kupujcie u nich nic! (niby duża firma, od wielu lat na rynku, a tu taka wpada...).
Spać po nocach przez nich nie mogłem.. teraz już ochłonąłem. trzeba żyć dalej i przeć do przodu..

konrado
15-08-2007, 13:57
a to potwierdzenie robót:
najpierw działka

http://img167.imageshack.us/img167/5977/1dziaka1ol7.jpg

http://img410.imageshack.us/img410/6519/2dziaka2td9.jpg

potem zdjęty chumus
http://img125.imageshack.us/img125/580/3chumusmp3.jpg

wylane ławy
http://img125.imageshack.us/img125/4795/4awybz1.jpg

budowa ścian fundamentowych
http://img507.imageshack.us/img507/7184/5fundamentycianasn5.jpg

http://img115.imageshack.us/img115/4883/6fundamentymalowaniekq3.jpg

fundament pod wykusz
http://img57.imageshack.us/img57/7642/7foliakubekowanl4.jpg

zasypanie fundamentu
http://img57.imageshack.us/img57/7117/8zasypywaniefzb4.jpg

http://img373.imageshack.us/img373/9757/9zageszczaniexl2.jpg

wylanie chudziaka
http://img407.imageshack.us/img407/4936/10chudziakfs5.jpg

mury do góry
http://img255.imageshack.us/img255/8869/11muryph2.jpg

a niedaleko budowy - takie widoczki...
http://img255.imageshack.us/img255/3551/12kaczkiyd3.jpg


(...) CDN

zahir1000
15-08-2007, 20:42
No z tymi kaczorami to przesadziłeś :lol: :lol: :lol: :wink:

zahir1000
15-08-2007, 20:44
konrado ile Ty tego humusu miałeś, 10 cm ??? :D :wink:

zahir1000
15-08-2007, 20:50
>> I tu prośba do tych co już mają dachy, czy sypialnie na poddaszu nie są zbyt >> klaustrofobiczne ? Czy da się tam wstawić cokolwiek poza łóżkiem przy
>> otwartych drzwiach.

No cóż, widzę że jeszcze chyba za wcześnie na takie pytania javascript:emoticon(':)')

Pozdrawiam wszystkich budujących

Myślę że krzesło jeszcze wejdzie, ale nie za duże :D :D :D

lukas3339
15-08-2007, 21:34
Sluchajcie ile placiliscie lub bedziecie placic za dach? Chodzi mi o calosc wiezba + pokrycie + robocizna. Zastanawiam sie ile trzeba wybulic za dach. Ja planuje klasc ceramike Robena i juz sie boje kosztow.

konrado
15-08-2007, 21:40
Zahir 1000
a humusu...?
- dokładnie tyle ile z tyłu działeczki widać:

http://img250.imageshack.us/img250/2451/p1010150fk0.jpg

a co do widoczków niedaleko budowy: jak ktoś woli to i takie są:

http://img501.imageshack.us/img501/6214/pekinyb7.jpg

pozdrawiam

agacia
16-08-2007, 20:57
Mam pytanie do tych wszystkich , którzy juz zakupili bądź przynajmniej zdecydowali o kotle do barwnego na eko- groszek?Poradźcie coś:):)

agacia
16-08-2007, 21:08
chodzi mi szcególnie o materiał z którego powinien być wykonany i dlaczego, oraz jak uniknąć tzw."grzania komina".DEnerwują mnie suche dane podawane w katalogach. Jak powinna być moc kotła przy powierzchnij użytkowej 116 m2+ garaż?

konrado
17-08-2007, 09:14
a w najnowszym muratorze
projekr barwniaka - wariant I
z garażem na dwa samochody

emanuel
17-08-2007, 17:51
Mamy pytanko czy ktoś zdecydował sie na okna z szprosami?Bo my jestesmy na etapie zamawiania okien i caly czas sie zastanawiamy...poza tym jestesmy ciekawi ile wyszło klinkieru na kominy i na słupy ?MY zamowilismy 2 palety i zastanawiamy sie czy nie za malo..

17-08-2007, 21:43
...poza tym jestesmy ciekawi ile wyszło klinkieru na kominy i na słupy ?MY zamowilismy 2 palety i zastanawiamy sie czy nie za malo..


Obecnie też liczę klinker na słupy :) - tutaj każdy powinien liczyć wg swojego projektu. U mnie słup ma 4 cegły w jednej warstwie - każda warstwa to 7 cm (6,5 cm cegły + 0,5 zaprawy) razy wysokość słupa. Ja liczę jeszcze dodatkowo 4 słupy (dużo niższe) na moją wiatę i 3 słupy na bramę i furtkę oraz oczywiście na kominy. U mnie to będzie trochę ponad 4 palety (po 420 cegieł na palecie). Wstępnie powinno starczyć - ale może będzie trzeba trochę dokupić.

Pzdr :D :D :D

Thomass

gucha82
19-08-2007, 16:12
Dorzucamy się do wycen na dach:

Dachówka Braas celtycka brązowa:
podstawowa: 6800
dodatki: 2870
wentylacja kominkowa: 1000
akcesoria (np. uchwyty, taśmy itp): 2900
ławy kominiarskie: 200

orynnowanie Bryza: 1600

jeszcze mamy wycenę na okna Fakro (9szt): 11000 ( :cry: )


razem ok 26 500

ech... to chyba jedna z droższych wycen...

tom68
19-08-2007, 20:14
Basia i Andzej dajcie jakieś namiary gdzie się dokładnie budujecie na
[email protected] jesteśmy z Jastrzębia zaczynamy dopiero za 3tygodnie

emanuel
19-08-2007, 20:16
my veluxy załatwiliśmy sobie za 9 tys. 8 szt., chyba nienajdrożej, natomiast okna parteru firmy veko wycenili nam na 10500 z montażem, w kolorze orzechu ze szprosami, ale nad tymi się jeszcze zastanawiamy...

konrado
19-08-2007, 21:12
Mój Barwniak na 4 strony świata

1. front:
http://img61.imageshack.us/img61/5325/barwnyfrontne7.jpg
http://img61.imageshack.us/img61/3710/70244304pp3.jpg

2. wykusz:
http://img61.imageshack.us/img61/6513/13645064dq8.jpg

3. taras:
http://img61.imageshack.us/img61/3793/barwniaktylj7.jpg
http://img61.imageshack.us/img61/240/80401143no2.jpg

4. GG - gabinet i garaż
http://img127.imageshack.us/img127/3681/80675581ay6.jpg

CDN...

lukas3339
20-08-2007, 22:14
u mnie dach w jednej z hurtowni wyceniono na 28 tys. Dachowka Roben Czarny braz plus okna Fakro. Bez rynien i podbitki ale ze wszystkimi akcesoriami. Same okna o wymiarze 140x78 ( zmniejszam troche w stosunku do projektu ) kosztuja 1045zl za sztuke razem z kolnierzem. Ale jutro bede mial wycene z innej zaprzyjaznionej hurtowni gdzie biore bardzo duzo towaru i mam bardzo dobre ceny i wtedy sie pochwale co oni przedstawia za wycene.

A ile wam nadproza wyszly. U mnie chca 1100zl za wszystkie.

Aha a jak sadzicie czy 10tys za polozenie wiezby, dachowki plus wszelkie prace typu rynny, podbitka to cena ok?

monia77w1
21-08-2007, 00:07
u mnie dach w jednej z hurtowni wyceniono na 28 tys. Dachowka Roben Czarny braz plus okna Fakro. Bez rynien i podbitki ale ze wszystkimi akcesoriami. Same okna o wymiarze 140x78 ( zmniejszam troche w stosunku do projektu ) kosztuja 1045zl za sztuke razem z kolnierzem. Ale jutro bede mial wycene z innej zaprzyjaznionej hurtowni gdzie biore bardzo duzo towaru i mam bardzo dobre ceny i wtedy sie pochwale co oni przedstawia za wycene.

A ile wam nadproza wyszly. U mnie chca 1100zl za wszystkie.

Aha a jak sadzicie czy 10tys za polozenie wiezby, dachowki plus wszelkie prace typu rynny, podbitka to cena ok?

Lukas,

jak ludzie sprawdzeni to bierz i się nie zastanawiaj. 10 tys. to biorą za sam dach a gdzie więźba?

Monika

zahir1000
21-08-2007, 00:21
u mnie dach w jednej z hurtowni wyceniono na 28 tys. Dachowka Roben Czarny braz plus okna Fakro. Bez rynien i podbitki ale ze wszystkimi akcesoriami. Same okna o wymiarze 140x78 ( zmniejszam troche w stosunku do projektu ) kosztuja 1045zl za sztuke razem z kolnierzem. Ale jutro bede mial wycene z innej zaprzyjaznionej hurtowni gdzie biore bardzo duzo towaru i mam bardzo dobre ceny i wtedy sie pochwale co oni przedstawia za wycene.

A ile wam nadproza wyszly. U mnie chca 1100zl za wszystkie.

Aha a jak sadzicie czy 10tys za polozenie wiezby, dachowki plus wszelkie prace typu rynny, podbitka to cena ok?

Lukas,

jak ludzie sprawdzeni to bierz i się nie zastanawiaj. 10 tys. to biorą za sam dach a gdzie więźba?


U mnie tyle samo

lahore
21-08-2007, 07:12
Witam Wszystkich,
U nas powoli, powoli do przodu. Instalacja elektryczna położona, tynki (gipsowe) też, teraz robi hydraulik. Czy ktoś interesował się cenami za wykończenie poddasza (wełna plus folia plus płyta gips karton), nam powiedziano 35 zł/m2 robocizna - dużo czy mało?
Pozdrawiam

tejot3 (Tomek i Patka)
21-08-2007, 08:12
A ile wam nadproza wyszly. U mnie chca 1100zl za wszystkie.

Aha a jak sadzicie czy 10tys za polozenie wiezby, dachowki plus wszelkie prace typu rynny, podbitka to cena ok?

Lukas,

jak ludzie sprawdzeni to bierz i się nie zastanawiaj. 10 tys. to biorą za sam dach a gdzie więźba?

Monika

Dokładnie 10tys. bierze ode mnie sam dekarz. Z więźbą to dobra cena. Pod warunkiem oczywiście że są pewni.

Za nadproża brutto wyszło mi dokładnie tyle samo. (900 netto). Tyle że u mnie drzwi balkonowe x 2.

tejot3 (Tomek i Patka)
21-08-2007, 08:14
U nas znowu ruszyło. Dzisiaj kolankowe, jutro wieniec, a na koniec tygodnia więźba.

Przymierzam się też do szamba i ogrodzenia.
Macie może jakieś ceny robocizny za podmurówkę + siatkę ???

monia77w1
21-08-2007, 08:31
U nas znowu ruszyło. Dzisiaj kolankowe, jutro wieniec, a na koniec tygodnia więźba.

Przymierzam się też do szamba i ogrodzenia.
Macie może jakieś ceny robocizny za podmurówkę + siatkę ???

U nas właśnie robione jest ogrodzenie. Za mb podmurówki z obsadzeniem słupków Panowie biorą 18 zł,a za naciągnięcie siatki 8 zł/mb. Cena jest dość niska bo robi to 2 Ukraińców. Ceny oferowane przez Polaków oscylowały w okolicach 60 zł/mb za podmurówkę i siatkę.

Monika

konrado
21-08-2007, 09:08
u mnie (ok. Wawy)
takie ceny
nadproża:
90 - 25zł
120 - 21
150 - 45
210 - 57
300 - 96
netto
można też Certusa
cena katalogowa minus 15 %
ale wychodzi trochę drożej
pozdrawiam

krzyhon
21-08-2007, 11:51
Witam.

Mam parę pytań w sprawie kominka.
Czy ktoś zostawił go tak jak w projekcie?
Jeśli tak to jaki kominek i obudowę przewiduje?
Czy to wszystko zmieści się w tym kącie?

Na moje oko, to ustawiając komin od kominka w ten sposób co w projekcie, to nie bardzo jest tam miejsce na wstawienie wkładu i obudowy. Pomyślałem że może lepszym rozwiązaniem byłoby obrócenie komina 0 90 stopni i wtedy wstawić wkład w obudowę na płaską ścianę a nie narożnikową.
To tylko wymysły laika. Czy ma ktoś już to dokładnie przemyślane?

sly123
21-08-2007, 13:33
My wstawimy komin systemowy schreyer'a przez co rozmiar komina sie zmniejszy. Kominek będzie ustawiony do pokoju pod kątem tak więc myslę że wszystko się zmiesci.

lukas3339
21-08-2007, 13:57
No to jestem po wycenie dachu. A wiec calosc Dachowka Roben + Okna Roto ( 140x78) + Rynny Marley + Plus wszystkie akcesoria lacznie z membrana dachowa. Cena 25100zl - negocjacje byly ostre :-) dostalem chyba max rabat i fakturka na 7%. Wydaje mi sie ze bardzo przyzwoicie.

Cegla klinkierowa ryflowana 2zl za sztuke.

Ufff... w piatek majster zabiera sie za nadproza.

tejot3 (Tomek i Patka)
21-08-2007, 15:36
U nas znowu ruszyło. Dzisiaj kolankowe, jutro wieniec, a na koniec tygodnia więźba.

Przymierzam się też do szamba i ogrodzenia.
Macie może jakieś ceny robocizny za podmurówkę + siatkę ???

U nas właśnie robione jest ogrodzenie. Za mb podmurówki z obsadzeniem słupków Panowie biorą 18 zł,a za naciągnięcie siatki 8 zł/mb. Cena jest dość niska bo robi to 2 Ukraińców. Ceny oferowane przez Polaków oscylowały w okolicach 60 zł/mb za podmurówkę i siatkę.

Monika

A Panowie by nie zrobili jeszcze jednego płotu w najbliższym czasie:)?
Bo ja jestem bardzo za, ale to bardzo :)) :lol: !!!!

Spytaj ich o to jeśli możesz. Chętnie wezmę na nich namiar. Jak skonczą u Ciebie of course!!!
Będę dozgonnie wdzięczny! Własciwie to już jestem!

monia77w1
21-08-2007, 16:18
U nas znowu ruszyło. Dzisiaj kolankowe, jutro wieniec, a na koniec tygodnia więźba.

Przymierzam się też do szamba i ogrodzenia.
Macie może jakieś ceny robocizny za podmurówkę + siatkę ???

U nas właśnie robione jest ogrodzenie. Za mb podmurówki z obsadzeniem słupków Panowie biorą 18 zł,a za naciągnięcie siatki 8 zł/mb. Cena jest dość niska bo robi to 2 Ukraińców. Ceny oferowane przez Polaków oscylowały w okolicach 60 zł/mb za podmurówkę i siatkę.

Monika

A Panowie by nie zrobili jeszcze jednego płotu w najbliższym czasie:)?
Bo ja jestem bardzo za, ale to bardzo :)) :lol: !!!!

Spytaj ich o to jeśli możesz. Chętnie wezmę na nich namiar. Jak skonczą u Ciebie of course!!!
Będę dozgonnie wdzięczny! Własciwie to już jestem!

Tomek,

zajrzyj na PW

konrado
21-08-2007, 17:14
Tomek
jak skończą u Ciebie
moga zacząć u mnie
daj znać jak zaczną
przygotuję działkę
k*

tejot3 (Tomek i Patka)
23-08-2007, 10:19
Niestety - nie mają wolnych terminów...

Szukam dalej...
Póki co zrobiłem rekonesans szamb (jakkolwiek by to nie zabrzmiało :P )

Znalazłem producenta spod Radomia, gdzie można kupić jednokomorowy zbiornik 10m3 z dodatkami (kominek, klapa najazdowa, krąg itp.), za ok.2500zł (bardzo tanio!!!). Do tego dochodzi transport (w moim przypadku ok. 600zł, bo 2,80/km) i wykop.

Zdecyduje się chyba jednak na gościa, który robi wszystko (od A do Z) za 3800zł (z wykopem, ustawieniem itp.). Do tego chcę sobie założyć taką opróżniająca rurę ascenizacyjną, która będzie na stałe podłączona do zbiornika z jednej strony, a na stałe umieszczona w ogrodzeniu z drugiej. Szambiara nie będzie musiala wjeżdżać na plac. Kosztuje to u tego gościa z założeniem ok.350zł.

U innych ceny oscylują w okolicach 4500 (za wszystko).

ravo77
23-08-2007, 11:54
Czy modyfikował ktoś z Was konstrukcje stropu?

Wykonywaliście strop dokładnie tak jak jest w projekcie? Czyli nad korytarzem szalunek i wylewany na tym kawałku strop monolityczny?

A co powiecie na pomysł ułożenia dodatkowej belki stropowej przy samej ścianie salonu (tej z oknem 180x150), tak aby można było ułożyć przy samej ścianie gary, zamiast szalować i wylewać tam beton? Taki pomysł zaproponował mi wykonawca, dlatego pytam o Wasze opinie.

Poproszę o zdjęcia ułożenia belek przed zalaniem stropu jeśli ktoś dysponuje...

Jureklo
23-08-2007, 20:27
Witam wszystkich.
Raffyxxx mam do Ciebie pytanie. Pamiętam, że robiłeś dodatkowy wieniec po całym obwodzie. Interesuje mnie połączenie belek zbrojeniowych nad garażem (zbrojenie poziome nad bramą garażową i skośne z lewej strony bramy garażowej). W tym miejscu murłata przechodzi w belkę 24x25 (o ile dobrze pamiętam) i jak sobie to rysuję, to właśnie ta belka włazi akurat w połączenie belek zbrojeniowych. Jak to rozwiązałeś?
Pozdrawiam

zbyszki
23-08-2007, 21:24
Dzień dobry.
od trzech tygodni jestem w domu i od trzech tygodni pracujemy po 8-10 godzin na budowie. do mojego przyjazdu żona zdążyła zrobić tynki. I po tym zaczęły si schody. Sąsiad, który miał robić mi instalacje rozchorował się. W efekcie, aby zdążyć przed instalatorami w ciągu 2,5 tygodnia sami oczyściliśmy dom po tynkarzach, położyliśmy kanalizę, pomalowaliśmy 3 razy hydroizolację położyliśmy folię, położyliśmy styropian (na dole dwa razy po 5 cm) i na koniec znowu folię.
mamy już podłogówkę, wczoraj wylali całe posadzki. Mamy też już drzwi wejściowe i bramę. Końcówka kładzenia styropianu na zewnątrz, początek zacierania siatki. Pamiętajcie- ci co stawiają z porothermu - specjalne kołki, bo będą luźne.
MNIEJ SłóW , WIęCEJ CZYNóW

pOZDRAWIAMY

zbyszki
24-08-2007, 09:41
http://img251.imageshack.us/img251/5255/dsc00374cl9.jpg

Przy wylewce posadzek może się okazać że w stanie surowym krzywo wylali podbetonke posadzki! Sprawdzajcie zgodność poziomu drzwi tarasowych i drzwi wejściowych, bo są potem problemy z równym wylaniem poziomu na całej powierzchni i osadzaniem wejściowych (lub tarasowych - w zależności w którą stronę wylewają posadzkę).
Jeśli ocieplicie 12-ką, założycie piec kondensacyjny z podłogówką na parterze i łazience na górze, a do tego planujecie solary (najlepiej próżniowe, z grzaniem wody przez cały rok), to nie dajcie się naciągać na kominek z płaszczem wodnym. Nie wykorzystacie pieniądzy, które zainwestujecie.
Grzanie - doradzam gaz, jeśli możliwy. Cena rośnie kilka-kilkanaście procent rocznie. Czy ktoś policzył ile wzrosła w ciągu ostatnich kilku lat cena drzewa opałowego? kilkaset procent !!! Z eko-groszkiem i podobnymi patentami też będzie to samo, niech tylko wyczują koniunkturę. Jak ktoś chce palić śmieciami to powodzenia. Niech jeszcze wtedy kupi strzelbę na sąsiadów wdzięcznych za smród.

pozdrowienia

sly123
24-08-2007, 12:30
Witam,
Już nie pamiętam kto z Was robił schody betonowe zabiegowe, ale bez likwidacji pomieszczenia gospodarczego. Jak Wam wyszły? Macie może jakieś zdjęcia, albo projekt wykonawczy? Właśnie będą mi szalować strop i schody i wolę ten etap przypilnować, żeby później nie było problemów.
Pozdrawiam,
Sly

Hawkinsy
24-08-2007, 21:54
Lepiej późno niż wcale. Właśmie zaleliśmy ławy. Prosimy o wpisanie na listę.

Pozdrawiamy wszystkich budujących Barwnego. (;

Myslimy, że zdążymy przed zimą postawic stan surowy.

Chodaki
24-08-2007, 22:27
Prosimy o wpisanie na listę budujących BARWNEGO. Nasz domek powstaje w Szczecinie, na Bezrzeczu, choć nazwa dzielnicy jest myląca, tereny dość mokre :-?
Są już ławy, w poniedziałek ruszają z bloczkami. Tylko ta pogoda...
Pozdrawiamy.


BARWNIACY WSZYSTKICH KRAJÓW ŁĄCZCIE SIĘ !!!

ravo77
25-08-2007, 11:55
Witam,
Już nie pamiętam kto z Was robił schody betonowe zabiegowe, ale bez likwidacji pomieszczenia gospodarczego. Jak Wam wyszły? Macie może jakieś zdjęcia, albo projekt wykonawczy? Właśnie będą mi szalować strop i schody i wolę ten etap przypilnować, żeby później nie było problemów.
Pozdrawiam,
Sly

Również będę robił wylewane schody betonowe, zabiegowe i dołączam się do prośby Sly'a.
[/url]

emanuel
25-08-2007, 21:31
witamy u nas już dolna kondygnacja stoi wraz ze stropem,czekamy 2tygonie i ruszamy dalej.Robilismy troche zmian w projekcie mamy SCHODY otwarte na salon schody zrobilismy z podestem najpierw jest 10 stopni podest(w ktorym wstawilismy okienko 60x120 zeby doświetlić)a nastepnie 7 stopni ,zmniejszylo sie troszeczke pomieszczenie gospodarcze na wysokość 2metry...Puste miejsce nad wejsciem i nad tarasem (tam gdzie sa slupy podtrzymujace)wykorzystalimy na powiekszenie poddasza(wylali nam nadproza opierajace sie na słupach,polozyli belki i terive ) i dzieki temu gore mamy wieksza o pare metrów.OCZYWISCIE nie robilsmy sciany dzielacej salon i kuchnie(tez zrobili podciąg)KOMINEK mamy według projektu.JEDNYM SŁOWEM NASZ BARWNIAK WYGLADA ZAJE.....ŚCIE!!!!

monia77w1
26-08-2007, 07:28
Tomek,

zajrzyj na priva. Pilne!!!

Monika

26-08-2007, 11:04
U mnie też już buduje się pięterko...

Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu przyjedzie wieźba i cała reszta akcesoriów. Dachówki dla mnie właśnie wjechały do hurtowni - na razie oprócz planowego opóźnienia (z powodu wody gruntowej) wszystko idzie OK.
Oby tak dalej.

A tak wyglądał mój BARWNY wczoraj. :lol: :lol: :lol:

http://images29.fotosik.pl/69/25c01dd8ecf356bam.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=25c01dd8ecf356ba)

Pzdr :D

Thomass

lukas3339
26-08-2007, 21:08
Emanuel, a czy to ze powiekszyliscie sobie poddasze poprzez zagospodarowanie miejsca nad tarasami wymagalo jakich innych zmian rowniez. W sensie dachu, wiezby czy cos?

nauczycielka4
27-08-2007, 15:26
Zdecydowaliśmy sie na Barwny. Prosimy o przesłanie wymiarów tego domku, cokolowiek, bo nie możemy sie doczekac, żeby zacząć planować. Nasz adres
[email protected]

nauczycielka4
27-08-2007, 15:29
Przypomniało mi sie jeszcze. Fajnie byłoby obejrzeć też fotki z waszych budów. Zbyszki i inni. Proszę o zdjęcia. chciałabym zobaczyć jak wyglądaja zaplanowane przez was zmiany.

tejot3 (Tomek i Patka)
27-08-2007, 22:43
Ja już dawno nie pokazywałem pisma obrazkowego, to mogę pokrótce streścić ostatnie tygodnie na naszej budowie.
A było tak:

mury pną się do góry

http://images25.fotosik.pl/70/3726440be2107ea0m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=3726440be2107ea0)

http://images30.fotosik.pl/70/90aed0c3f09877cbm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=90aed0c3f09877cb)

Przed nadprożami i stropem:

http://images26.fotosik.pl/70/a86ecc5c411ac715m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=a86ecc5c411ac715)

Belki w końcu dojechały...

http://images27.fotosik.pl/70/af93786aa929c04cm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=af93786aa929c04c)

Szalunki stropu:

http://images24.fotosik.pl/70/a452e287ff619d92m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=a452e287ff619d92)

Układamy:

http://images21.fotosik.pl/386/5b2e4a68ea851409m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=5b2e4a68ea851409)

I zalewamy:

http://images21.fotosik.pl/386/5e27f9029a4878edm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=5e27f9029a4878ed)

Wieniec już blisko:

http://images23.fotosik.pl/70/ba68c3f3e4ee428am.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=ba68c3f3e4ee428a)

A najważniejsze są dobre perspektywy na przyszłość:)

http://images21.fotosik.pl/386/638af4515a2b7da0m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=638af4515a2b7da0)

Jak szedłem do pracy w piątek to było tak:

http://images25.fotosik.pl/70/aad97a767ad77660m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=aad97a767ad77660)

A jak wróciłem to nie wiedziałem czy dobrze trafiłem:

http://images28.fotosik.pl/70/6b625689009d0ccem.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=6b625689009d0cce)

:lol: :lol: :lol:

http://images13.fotosik.pl/54/6e3abb941a878b72m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=6e3abb941a878b72)

No i tak to właśnie wygląda z osławioną "jedną cegłą" więcej w ściance kolankowej i z kątem 40stopni:

http://images27.fotosik.pl/70/277cb7090c7814e5m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=277cb7090c7814e5)

http://images21.fotosik.pl/386/e1c2b9ea4426b2e9m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=e1c2b9ea4426b2e9)

http://images21.fotosik.pl/386/2248055d60d2a9fam.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=2248055d60d2a9fa)

Prawdziwy efekt tych zmian jest jednak na górze, bo muszę wam powiedziec że pokoje są naprawdę duże. Ścianka kolankowa ma ok. 90cm, więc nie zamierzam już murowac dodatkowej wyższej.
Na razie wymierzyłem tylko łazienkę i powierzchnia do wysokości 1,9 (przy uwzględnieniu przyszłej podłogi oraz ocieplenia stropu i płyt GK) wyszła mi uwaga: 9,34m! A nalezy tutaj nadmienić że jest ona u nas troszkę mniejsza niż w projekcie, bo cofnęliśmy ciutkę fragment ściany "korytarzowej" żeby drzwiami od łazienki nie zrzucać wchodzacych po schodach...

http://images24.fotosik.pl/70/68fb1fe733212e87m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=68fb1fe733212e87)

To tyle tego chwalipięctwa. Chyba załączyłem zdjęć za ostatnie 3 miesiące... :P

Yelcyn
28-08-2007, 22:55
Witam Barwniaków,

Mam pytanie dotyczace pieca gazowego: jaki wybraliście?


Z powodu niepewności sympatii Putina mysle o węglu.
Czy ze względu na wielkość pomieszczenia gospodarczego można w ogóle zmieścić w Barwnym piec na groszek?

rafalb7
29-08-2007, 17:47
Witam Barwniaków !!!
Jestem na etapie wyboru projektu po ostrej selekcji zostały dwa: Barwny i mniejszy brat Skrzat.
Powiedzcie mi ile wam wyszło za stan surowy otwarty i w jakiej kwocie przewidujecie się zmieścić za stan surowy zamknięty.

Pzdr

lukas3339
29-08-2007, 17:57
Stan surowy otwarty to ok. 110tys - licze wszystko czyli papierologie, geodete, postawienie blaszaka. W tej kwocie mam fundamenty, mury ( bez dzialowek),strop, slupy i kominy oraz kompletny dach razem z podbitka i rynnami. Mozna zrobic troche taniej - bo ja kladlem ceramike na dach i sciany tez z ceramiki. A stan surowy zamkniety- rozumiem ze chodzi o okna i drzwi wejsciowe? ok 11500zl za okna ( drewniane - mahon, naprawde porzadne) a drzwi 4200zl tez mahoniowe. I tak przekroczylem kosztorys , zaczynam sie bac wykonczeniowki. Inni Barwniacy pochwalcie sie ile Wam wyszlo?

emanuel
29-08-2007, 22:10
Witamy, Lucas w więżbie nic się nie zmieniło bo krokwie i tak miały opierać się na słypach, więc dach został nie ruszony...

tejot3 (Tomek i Patka)
30-08-2007, 08:28
Stan surowy otwarty to ok. 110tys - licze wszystko czyli papierologie, geodete, postawienie blaszaka. W tej kwocie mam fundamenty, mury ( bez dzialowek),strop, slupy i kominy oraz kompletny dach razem z podbitka i rynnami. Mozna zrobic troche taniej - bo ja kladlem ceramike na dach i sciany tez z ceramiki. A stan surowy zamkniety- rozumiem ze chodzi o okna i drzwi wejsciowe? ok 11500zl za okna ( drewniane - mahon, naprawde porzadne) a drzwi 4200zl tez mahoniowe. I tak przekroczylem kosztorys , zaczynam sie bac wykonczeniowki. Inni Barwniacy pochwalcie sie ile Wam wyszlo?

Mi tak tanio nsię nie udało. :evil: No ale ja jestem dzieckiem wyżu cenowego:)
Mi wyszło ok.130tys. Też liczyłem wszystko. Ściany działowe w tym są, z dachu tylko dachówka (bez dodatków i robocizny). Fundamenty z ociepleniem, chudy beton,13 wywrotek do środka, mury zew. i wew. (Porotherm), kominy systemowe, strop teriva, piony kanalizacyjne, więźba, dachówka, częściowo okna, no i oczywiście robocizna. Ale duzo z tej kwoty jest do odzyskania VATU. mysle że ok.20 tys. :-?
Do zamkniętego trzeba w moim przypadku doliczyć co najmniej 25tys. a może i więcej... (10tys. okna, do 5 tys. za brame garażową i drzwi wejściowe, + dodatki za dach i robocizna). W kolejce czeka jeszcze szambo i ogrodzenie (razem od 15tys. w górę...).

Wolę już więcej tego nie podliczać... :cry:

Mdłości mam :oops: :oops:

Kosztorys przekroczę o jakieś 30 tysiecy. :o :o :o :o :o :o

andrzejek.ch
31-08-2007, 07:21
witam
ja az boje sie podliczyc,ale mysle ze tez wyjdzie mi ok 120-130tys za stan surowy zamkniety

HISZPAN7711
01-09-2007, 20:06
witam wszystkich barwników wlasnie powstały u nas ławy dokladnie wczoraj myśle że powinnismy i my znalezc sie na tej zaszczytnej liście barwniaków w-wa kąty grodziskie pozdrawiamy fotki beda wkrotce :D

HISZPAN7711
01-09-2007, 20:16
barwny jest ok :D :D :D

HISZPAN7711
01-09-2007, 20:24
witam wszystkich barwników wczoraj powstały u nas ławy myślę że już najwyższa pora wpisać nas na zaszczytną liste budujących tego giganta W-wa kąty grodziskie fotki będą wkrótce pozdro dla wszystkich walczących :o

Sasha
01-09-2007, 21:40
gratulacje - dziennik budowy sobie załóż :)

emanuel
02-09-2007, 00:00
witamy wszystkich barwniakow!!!!mamy pytanko odnosnie tynkow w srodku i ocieplenia na zawnatrz ekipa i wszyscy znajomi podpowiadaja nam zeby poczekac z tym do wiosny zeby mury swobodnie obsiadly i wyschly a z kolei znajomy developer namieszal nam w glowie i powiedzial ze to tylko stara teoria i zebysmy ruszali dalej z robota prosimy o opinie

lukas3339
02-09-2007, 19:34
ja jestem zwolennikiem teorii ze budynek musi sie wysezonowac, poza tym i tak sie w tym roku nie wprowadze wiec po co docieplac? niech sobie postoi, wilgoc wyjdzie, na wiosne ocieple i bedzie cacy :)

emanuel
02-09-2007, 20:20
witam, no w porządku z ociepleniem się zgodzę niech poczeka do wiosny, a tynki w środku?

lahore
02-09-2007, 20:32
My zrobiliśmy tynki odrazu, ale chcemy się na zimę wprowadzić. Mam wrażenie, że więcej wody (wilgoci) jest w tynkach, niż w murowanych ścianach - schną już drugi tydzień i ciągle jeszcze widać miejscami wilgoć - dodam, że nie mamy okien więc wiatr hula - więc i tak szybciej schnie niż przy zamkniętym budynku. Pozdrawiamy

zbyszki
02-09-2007, 22:11
http://img410.imageshack.us/img410/9013/dsc00380iv8.th.jpg
http://img255.imageshack.us/img255/3690/dsc00381qx0.th.jpg

Mamy już zatarte tynki, drzwi już wyrwane i podniesione. Powierzchnia tynków zewn około 150m (po odliczeniu wszystkich otworów. Kołków idzie około 700-800 (specjalne do potothermu, z metalowym rdzeniem i dł. strefą rozwarcia, 3 razy droższe, ale konieczne). Siatki 3,5 rolki, kleju do styropianu około 25 worków, do siatki - zależy od fachowców, jak równo położą styropian, ale około 20 worków przy równej pow.
Tynki gipsowe - latem wyschły nam w 2-3 tygodnie, przy otwartej więźbie, czyli przewiewy pod krokwiami i otwarte okna. Jesienią podobno potrafią schnąć 3 miesiące. SPRAWDZAJCIE POZIOM WYLANEJ PODBETONKI POD POSADZKE!!!
Potem są problemy z poziomem drzwi. Przed wyłożeniem styropianu wyznaczcie poziomy i równajcie troche styropianem, np. zamiast 2x5cm może byc 5cm + 3 lub 4cm.
Znów nas wystawili fachowcy, tym razem od grzania. Mieli zrobić też wodę i g... Sam robiłem 2 dni. 2 wodomierze (na dom i na ogród), dwa filtry (zgrubny, z siatką metalową i drugi, DAFI, z wkładami węglowymi). Do tego zawory odcinające nyple, mufy, trójniki, złączki plastik-miedź, lutowanie miedzi.... Dwa dni z życiorysu. Koszt materiałowy z filtrami - około 650 zł.
Podbitka - 55m2, po 31 zł brutto. Mamy już też wkład kominkowy - uważajcie, bierzcie z atestem na prace ciągłą, bo inaczej po 6 godzinach pracy trzeba wychładzać. Tego w Castoramach nie mówią, a jak przychodzą ludzie po 2 latach i pękniętym wkładem to sorry, zła eksploatacja. Dobry wkład z dopalaniem spalin - około 2500,-

Pozdrowienia

zahir1000
03-09-2007, 18:52
Witajcie po przerwie :D

A oto i uaktualniona Lista Barwniaków walczących już na budowie:

ag-nieszka123 -Mazury
Raffyxxx -Lubin
zbyszki -Zachodniopomorskie
loko777 -Konin
tslonce -Łódzkie
Misia i Krzysiek -okolice Wrocławia
Lahore -Warszawa Michałowice
andrzejek.ch -warm.-mazur.
Jureklo -Warszawa
monia77w1 -Sulejówek-Cisie
Tejot3 (Tomek i Patka) -Warszawa
Thomass28 -Toruń (Mała Nieszawka)
emanuel -Warszawa
gucha82 - Toruń - okolice
landudno - Łódż - okolice
ravo77 (Aga & Ravo) - Łódz - okolice
Yelcyn - Kędzierzyn-Kożle
sly123 - Chwaszczyno k/Gdyni
konrado - ok.Warszawy
klaudi092 (Klaudi i Szprotka) -
arturw13 (Gosia i Artur)- Jelcz-Laskowice koło Wrocławia
agacia - dolnośląskie Modła-Głogów
JutaPaz - Starogard Gdański/okolice
JARPIS - Zachodniopomorskie
KOdi - Rokietnica k/Poznania
lukas3339 - Ostrów Wlkp.
Basia i Andrzej - ok.Cieszyna
Hawkinsy - Ciechanów
Chodaki - Szczecin
HISZPAN7711 -

zahir1000
03-09-2007, 18:55
No i 30-tka stuknęła :wink:

Ja ściągam za tydzień humus to się w końcu umieszczę na LIŚCIE :oops:

Janusz6017
03-09-2007, 19:39
Witam!
Od pewnego czasu śledzę forum poświęcone budowaniu Barwnego. Przedtem interesowałem się wieloma innymi domami by wreszcie wybrać ten jeden. I właśnie dziś zakupiłem projekt. Jest to Barwny, ale w tegorocznej, większej wersji C132a Barwny Wariant 1. I mimo, że do budowania jeszcze bardzo daleko postanowiłem po raz pierwszy zabrać głos na tym forum. Plany są niestety dość odległe, najwcześniej może uda się coś rozpocząć w połowie przyszłego roku. Na razie zapoznaję się z projektem i na pewno nie wszystko będzie jasne, pojawią się pytania. Niby jest już jakaś koncepcja zmian, poprawek ale wszystko jeszcze do przemyślenia. Ciekawe jak bardzo różni się mój projekt od wersji podstawowej? Czy wiele jest, oczywiście poza nazwą i wyglądem, punktów wspólnych? Mam nadzieję, że z czasem uda mi się uzyskać odpowiedzi na te i inne pytania.
Janusz

sly123
04-09-2007, 12:56
Witam,
Nasz Barwny rośnie, serce się raduje. Dzisiaj robione jest zbrojenie stropu, w piatek będzie wylewany. Teraz widać jak to wszystko będzie wyglądało w środku. Jest naprawdę super. Wielkość pomieszczeń jest wystarczająca. Z każdym dniem Barwny podoba nam się coraz bardziej.
Do tego czasu nie obyło się jednak bez problemów. Największą wpadkę miał Schreyer. Dostarczył komin systemowy, w którym pustaki były od rozmiaru 22, rura ceramiczna od 20 a wełna od 25. Gdyby majstry to złożyli bez mojego sprawdzenia byłaby niezła wtopa. A zamawiałem i zapłaciłem z góry za 20. Na wymianę czekałem 2 tygodnie.
Co do kosztów to wyszło mniej niż zamierzaliśmy - koszty były kalkulowane do cen z maja i czerwca. W zasadzie do tego etapu poza robotami ziemnymi i fundamentami wszytkie etapy wyszły nam taniej niż zakładaliśmy. Fundamenty wyszły drożej dlatego, że nie myślałem, że na ich zasypanie wejdzie aż 20 dzwudziestotonowych wywrotek podsypki (w zasadzie to 10 piachu i 10 żwiru). Pozatym dałem styrodur zamiast styropianu na ocieplenie fundamentów - co tez trochę podrożyło inwestycję.

Pozdrawiam,
Sly

Hawkinsy
05-09-2007, 14:33
Witajcie.Mam pytanie do barwniakow,ktorzy przeniesli kominek na scianę przy schodach.Wg moich obliczen komin na poddaszu znajdzie sie w sypialni .
Jestesmy na etapie fundamentow i nie wiemy gdzie umiejscowic kominek, zeby komin nie znalazl się na srodku sciany w sypialni.




[/url]

Jureklo
05-09-2007, 20:59
Cześć.
Proponuję umieścić komin tak jak jest w projekcie, wtedy nie będzie na środku ściany w sypialni. Ja tak robię :)

emanuel
05-09-2007, 21:37
my tez zrobilismy kominek wg. projektu, bardzo fajnie wyglada, :oops: jedyny minus to za blisko umieszczone okno tarasowe my je zmniejszylismy o 30cm i dalismy nie otwierane skrzydlo wlasnie od strony kominka

Jureklo
06-09-2007, 08:50
Ja się jeszcze zastanawiam, czy wkład ustawić narożnie, czy postawić go "plecami" do bocznej ściany czyli obok komina. Wtedy nie zastawiam drzwi balkonowych, ale tracę trochę miejsca.
Pozdrawiam.

tejot3 (Tomek i Patka)
06-09-2007, 10:39
Witajcie.Mam pytanie do barwniakow,ktorzy przeniesli kominek na scianę przy schodach.Wg moich obliczen komin na poddaszu znajdzie sie w sypialni .
Jestesmy na etapie fundamentow i nie wiemy gdzie umiejscowic kominek, zeby komin nie znalazl się na srodku sciany w sypialni.
[/url]

u mnie stoi dokładnie 219 cm od ściany "tarasowej". Wtedy wychodzi mniej więcej w rogu sypialni na górze.

06-09-2007, 14:49
Hawkinsy napisał:

Witajcie.Mam pytanie do barwniakow,ktorzy przeniesli kominek na scianę przy schodach.Wg moich obliczen komin na poddaszu znajdzie sie w sypialni .
Jestesmy na etapie fundamentow i nie wiemy gdzie umiejscowic kominek, zeby komin nie znalazl się na srodku sciany w sypialni.

U mnie kominek jest przy schodach - u góry wypada w sypialni, ale idealnie w jej rogu, a że jest on dość małych rozmiarów (dwukanałowy) nie zajmuje dużo miejsca. Zresztą u mnie przy pierwotnym umiejscowieniu też byłby w sypialni tylko w drugim roku - a jest to związane z tym, że podnosiłem ściankę kolankową (o 2 bloczki) i ścianą zewnętrzną na poddaszu będzie zewnętrzna ściana nośna, a nie dodatkowa przesunięta ścianka kolankowa.

U mnie właśnie wczoraj zakończyli wieniec betonowy pod więdźbę - i w przyszłym tygodniu ruszamy z dachem.... :lol: :lol: :lol:

Pozdrawiam :P

Thomass

gucha82
06-09-2007, 18:28
my tez zrobilismy kominek wg. projektu, bardzo fajnie wyglada, :oops: jedyny minus to za blisko umieszczone okno tarasowe my je zmniejszylismy o 30cm i dalismy nie otwierane skrzydlo wlasnie od strony kominka


Ja się jeszcze zastanawiam, czy wkład ustawić narożnie, czy postawić go "plecami" do bocznej ściany czyli obok komina. Wtedy nie zastawiam drzwi balkonowych, ale tracę trochę miejsca.
Pozdrawiam.

My właśnie zdecydowaliśmy się dać kominek obok komina. Oznaczało to koniecznośc zmiany wejścia do komina (przesunięcie w kierunku ściany). Nie chcieliśmy zmniejszać okna tarasowego, poza tym kominek będzie bardziej w centrlanym miejscu, a na kominie zrobimy półkę na drewno :) (taką do sufitu ;) )

PS Czy ktoś robi betonowe schody zabiegowe? Interesują nas koszty oraz jak to wygląda po zalaniu (czy nie są zbyt "masywne") ?
Bo drewniane drogie są :D

sly123
10-09-2007, 05:57
Ja robiłem betonowe schody zabiegowe. Schodek wysokość 16cm głębokość 30cm. Koszt to 3 dni szalowania i chyba ze 2,5 m3 betonu, trochę desek do szalowania - myślę że całość ok 1000-1200 zł.Wczoraj robiłem pierwsze spacery - rewelka, bardzo wygodne. Pierwszy schodek zaczyna się jakieś 0,5 m od początku ścianki działowej. Od dołu 7 schodków prostych, 6 schodków na zabiegu i 5 schodków po zabiegu. Nie wydaje mi się by były jakieś masywne. Drewniane nie ażurowe wyszłyby tak samo.
Tak więc postanowione - otwieramy schody z korytarzem na salon. Kawałek ścianki będzie tylko przy zabiegu schodów bo tam będzie kominek.

Jedyny szczegół - żeby schody ładnie wyglądały to za szalowanie niech się lepiej weźmie dobry fachowiec.
Pozdrawiam,
Sly

tomikiczi
10-09-2007, 11:58
Witam, trochę zwlekałem z pojawieniem się na forum, ale nareszcie znalazłem czas i pojawiam się jako kolejna osoba budująca domek : Barwny c132

Lokalizacja: Grudziądz

a oto fotki z budowy :)
http://TomiKiczi.fotosik.pl/albumy/266983.html

sly123
10-09-2007, 12:19
Stan surowy otwarty to ok. 110tys - licze wszystko czyli papierologie, geodete, postawienie blaszaka. W tej kwocie mam fundamenty, mury ( bez dzialowek),strop, slupy i kominy oraz kompletny dach razem z podbitka i rynnami. Mozna zrobic troche taniej - bo ja kladlem ceramike na dach i sciany tez z ceramiki. A stan surowy zamkniety- rozumiem ze chodzi o okna i drzwi wejsciowe? ok 11500zl za okna ( drewniane - mahon, naprawde porzadne) a drzwi 4200zl tez mahoniowe. I tak przekroczylem kosztorys , zaczynam sie bac wykonczeniowki. Inni Barwniacy pochwalcie sie ile Wam wyszlo?

Witam,
nie wiem jak wy to robicie, że wychodzą Wam tak małe kwoty. Na razie jestem na etapie budowy ścianki kolankowej, ale gdy podlicze sobie koszty do stanu surowego zamkniętego z dachem i dachówka to wychodzi mi grubo ponad 130 tyś.
Mój kosztorys naprzód wygląda następująco:
Więźba dachowa z deskowaniem z robocizną wydzie ok. 20000
Okna dachowe z montażem ok 18000 (fakro lub velux)
Dachówka ceramiczna i orynnowanie z robocizną to ok. 35000.
co daje razem ok. 73 000.
Czy moje kalkulac?e są OK czy dach z ceramiki oraz okna powinny wyjśc taniej?
Ile Wam wyszły te etapy które wymieniłem?

Pozdrawiam,
Sly

konrado
10-09-2007, 19:03
WIELKA prośba do Zbyszków :lol: :lol: :lol: -napiszcie jaki klinkier macie na kominach -firma, kolor. Podaba mi sie.
Nie czesto udaje mi sie otrzymac odpowiedz na zadawane na forum pytania -ale moze tym razem??

Konrado

lahore
11-09-2007, 06:56
Witam,
nie wiem jak wy to robicie, że wychodzą Wam tak małe kwoty. Na razie jestem na etapie budowy ścianki kolankowej, ale gdy podlicze sobie koszty do stanu surowego zamkniętego z dachem i dachówka to wychodzi mi grubo ponad 130 tyś.
Mój kosztorys naprzód wygląda następująco:
Więźba dachowa z deskowaniem z robocizną wydzie ok. 20000
Okna dachowe z montażem ok 18000 (fakro lub velux)
Dachówka ceramiczna i orynnowanie z robocizną to ok. 35000.
co daje razem ok. 73 000.
Czy moje kalkulac?e są OK czy dach z ceramiki oraz okna powinny wyjśc taniej?
U nas wyglądało tak:
więźba materiał 8 tys (łącznie z łatami i kontrłatami)
postawienie więżby plus krycie dachu ze wszystkimi obróbkami - robocizna(łącznie z instalacją okien - za każde okno 200zł, podobnie komin) - 12 tys, ale kryliśmy blachodachówką
okna dachowe - ok 10 000 ( takie jak w projekcie - czyli dł 1,60 m Fakro)
Wydaje mi się, że 18 tys za okna to za dużo
Pozdrawiam

lahore
11-09-2007, 06:57
Coś mi się źle wkleiło, ale koszty takie jak powyżej

sly123
11-09-2007, 08:28
Coś mi się źle wkleiło, ale koszty takie jak powyżej
Dzięki za informację lahore.
Mam nadzieję, że uda mi się jakoś ograniczyć te koszty. Co do Okien to rzeczywiście coś przesadziłem. Musze tylko doliczyć 1 okno, które dołołyłem nad schodami, ale to nie powinno aż tak podwyższyć kwoty.

andrzejek.ch
11-09-2007, 16:53
witam
mam do was pytanko
co myslicie o płytach k-g na sciany.zastanawiam sie nad tym czy tynkowac czy polozyc plyty na stelazu.chodzi mi o sciany na dole,bo wiadomo ze poddasze w plytach.ciekawe co taniej wyjdzie? .ile placicie za tynki(robocizna)zaznacze ze plyty poloze sam a za tynki bede musial zaplacic ok 12-15zł za metr

tejot3 (Tomek i Patka)
12-09-2007, 10:47
Witam,
nie wiem jak wy to robicie, że wychodzą Wam tak małe kwoty. Na razie jestem na etapie budowy ścianki kolankowej, ale gdy podlicze sobie koszty do stanu surowego zamkniętego z dachem i dachówka to wychodzi mi grubo ponad 130 tyś.
Mój kosztorys naprzód wygląda następująco:
Więźba dachowa z deskowaniem z robocizną wydzie ok. 20000
Okna dachowe z montażem ok 18000 (fakro lub velux)
Dachówka ceramiczna i orynnowanie z robocizną to ok. 35000.
co daje razem ok. 73 000.
Czy moje kalkulac?e są OK czy dach z ceramiki oraz okna powinny wyjśc taniej?
Ile Wam wyszły te etapy które wymieniłem?

Pozdrawiam,
Sly

U mnie jest tak:
Więźba 5 000 (robocizna w cenie murarki)

Okna dachowe z montażem Fakro 14 000 (8szt x 160, 2 x 140, 1x małe okno/wyłaz na klatkę) - dodalismy dwa okna od frontu domu więc wyszło troszkę drożej).
Dachówka cementowa z orynnowaniem i robocizną to ok. 25 tysiecy.

Okna masz za drogie - jaki masz rabat? ja dostałem 25 procent
co do dachówki to trudno powiedzieć - jest tu duża rozpiętość cen... Sama robocizna u mnie to 10 tysięcy - w blasze wyszło by na pewno taniej...

JutaPaz
12-09-2007, 11:57
To ja z placu budowy.....mury stoją. Teraz przygotowania do stropu i moje pytanie ...Mamy 11 pustaków białych i prosze o radę odnośnie przygotowan do stropu tzn wieniec itd, mąż kazał zapytac.... Jakie warstwy dawaliście kolejno , a przede wszystkim czy podnosiliscie ściankę kolankową ....Mam nadzieje ze wiecie o co mi chodzi??
Dziekuje....

sly123
12-09-2007, 13:04
U mnie jest tak:
Więźba 5 000 (robocizna w cenie murarki)

Okna dachowe z montażem Fakro 14 000 (8szt x 160, 2 x 140, 1x małe okno/wyłaz na klatkę) - dodalismy dwa okna od frontu domu więc wyszło troszkę drożej).
Dachówka cementowa z orynnowaniem i robocizną to ok. 25 tysiecy.

Okna masz za drogie - jaki masz rabat? ja dostałem 25 procent
co do dachówki to trudno powiedzieć - jest tu duża rozpiętość cen... Sama robocizna u mnie to 10 tysięcy - w blasze wyszło by na pewno taniej...

dzieki, muszę się jeszcze rozejrzeć w kwestii okien. A w tym tygodniu dostanę wycenę dachu. Zobaczymy wtedy ile było warte moje szacowanie.
Pozdrawiam,
Sly

gucha82
12-09-2007, 19:26
Ja robiłem betonowe schody zabiegowe. Schodek wysokość 16cm głębokość 30cm. Koszt to 3 dni szalowania i chyba ze 2,5 m3 betonu, trochę desek do szalowania - myślę że całość ok 1000-1200 zł.Wczoraj robiłem pierwsze spacery - rewelka, bardzo wygodne. Pierwszy schodek zaczyna się jakieś 0,5 m od początku ścianki działowej. Od dołu 7 schodków prostych, 6 schodków na zabiegu i 5 schodków po zabiegu. Nie wydaje mi się by były jakieś masywne. Drewniane nie ażurowe wyszłyby tak samo.
Tak więc postanowione - otwieramy schody z korytarzem na salon. Kawałek ścianki będzie tylko przy zabiegu schodów bo tam będzie kominek.

Jedyny szczegół - żeby schody ładnie wyglądały to za szalowanie niech się lepiej weźmie dobry fachowiec.
Pozdrawiam,
Sly

Dzięki za informacje...
Czy możemy poprosić ładnie o zdjęcia tych schodów :D
Bardzo by nam na tym zależało, jeżeli to nie problem to może być na maila.


Co do kosztów...
39 tys stan "O"
okna połaciowe (9szt) Fakro bez montażu 11 tys
dachówka cementowa + rynny jakieś 15 tys
niedługo bedziemy się rozliczać za stan obecny (do więźby) to damy znać

Pozdrawiamy :)

tom68
12-09-2007, 20:44
Od dwóch tygodni mamy pozwolenie,ziemie zebraną ,ławy wytyczone i co z tego jak leje i leje i leje całe dwa tygodnie.

emanuel
12-09-2007, 22:06
witamy, mamy do sprzedania 7 palet bloczków betonowych, miał wziąść od nas znajomy, ale ma jakieś problemy z pozwoleniem na budowę i tak naprawdę nie jest pewny czy chce.
co do ceny to chyba raczej rozsądna 2,5 zł/szt

ravo77
14-09-2007, 15:30
Czy zmniejszaliście wysokości kominów ponad dachem? Wg mnie ta wysokość jest zbyt duża, szczególnie komin od komina w rogu domu.

Znalazłem taką normę:
"Przy da*chach niepalnych i trudno zapalnych o kącie nachylenia większym niż 12° wy*lot przewodów kominowych powinien znajdować się:
- na wysokości co najmniej 0,30 m ponad powierzchnię dachu
- w odległości nie mniejszej niż 1,0 m od tej powierzchni, mierzonej w kierunku poziomym."

zahir1000
14-09-2007, 17:18
No i się w końcu wpisuję .


ag-nieszka123 -Mazury
Raffyxxx -Lubin
zbyszki -Zachodniopomorskie
loko777 -Konin
tslonce -Łódzkie
Misia i Krzysiek -okolice Wrocławia
Lahore -Warszawa Michałowice
andrzejek.ch -warm.-mazur.
Jureklo -Warszawa
monia77w1 -Sulejówek-Cisie
Tejot3 (Tomek i Patka) -Warszawa
Thomass28 -Toruń (Mała Nieszawka)
emanuel -Warszawa
gucha82 - Toruń - okolice
landudno - Łódż - okolice
ravo77 (Aga & Ravo) - Łódz - okolice
Yelcyn - Kędzierzyn-Kożle
sly123 - Chwaszczyno k/Gdyni
konrado - ok.Warszawy
klaudi092 (Klaudi i Szprotka) -
arturw13 (Gosia i Artur)- Jelcz-Laskowice koło Wrocławia
agacia - dolnośląskie Modła-Głogów
JutaPaz - Starogard Gdański/okolice
JARPIS - Zachodniopomorskie
KOdi - Rokietnica k/Poznania
lukas3339 - Ostrów Wlkp.
Basia i Andrzej - ok.Cieszyna
Hawkinsy - Ciechanów
Chodaki - Szczecin
HISZPAN7711 -
tomikiczi - Grudziądz
zahir1000 - Opole :D

tomikiczi
14-09-2007, 18:36
Mała poprawka zahir1000 - Grudziądz :)

żeby w szablon nie wpadło 8)
no i dodałem 4 nowe fotki :
http://TomiKiczi.fotosik.pl/albumy/266983.html

no a tu wklejam rozwiązanie parteru w naszym stylu (kanapy tak nie będą stały :))

http://images21.fotosik.pl/419/6589b36cdb8bf4bb.jpg (www.fotosik.pl)

ravo77
14-09-2007, 21:52
Tomikiczi, ciekawy pomysł z parterem. Ale polecam jednak zrobić schody, przydają się :wink:

tomikiczi
15-09-2007, 05:41
Nie, no schody będą miej więcej takie:

http://images24.fotosik.pl/81/7717bfb2a45552fa.jpg (www.fotosik.pl)

i będą szły tuż za kominkiem, tylko nie chciało mi się ich wrysowywać na plan :wink:

mgrkosa
16-09-2007, 20:08
Witam. Dziś jestem pierwszy raz na forum "barwnego" ponieważ jestem lekko zdecyowny zakupic ten projekt. Podpisałem dziś umowę przedwstęoną i zaczynam sie rozglądać. Proszę o przesłanie mi zdjęć "barwnego" juz wykończonego lub jakaś wizualizaję. Z góru dziękuję. Mój mail: [email protected]
Pozdrawiam

mgrkosa
16-09-2007, 20:09
Witam wszystkich "barwnych". Dziś jestem pierwszy raz na forum "barwnego" ponieważ jestem lekko zdecyowny zakupic ten projekt. Podpisałem dziś umowę przedwstępną na zakup dziłaki i zaczynam sie rozglądać za projektami . Proszę o przesłanie mi zdjęć "barwnego" juz wykończonego lub jakaś wizualizaję. Z góru dziękuję. Mój mail: [email protected]
Pozdrawiam

Yelcyn
16-09-2007, 20:42
Nie, no schody będą miej więcej takie:

http://images24.fotosik.pl/81/7717bfb2a45552fa.jpg (www.fotosik.pl)

i będą szły tuż za kominkiem, tylko nie chciało mi się ich wrysowywać na plan :wink:

Tomikiczi,

Przemyślałeś na spokojnie Twój wybór? Nie wyobrażam sobie takich schodów przy wielu sytuacjach:
- małe dzieci
- wracam okrutnie "zmęczony" ze spotkania z przyjaciółmi i jak tu wejść do żony?
- wypijam kilku drinków z żoną w sypialni i jak tym razem zejść?
- żona kupuje jakiś drobiazg - powiedzmy, że 2 na 2 metry - jak toto wtachać po tych schodach?

Choć takie rozwiązanie ma i dobre strony: moja teściowa za Chiny by nie weszła na górę... :D

Pozdrawiam

sly123
17-09-2007, 08:27
Schody ciekawe, ale tak jak przedmówca stwierdzę że mało komfortowe. Nadają sie może do domu w którym poddasze jest mało wykorzystywane (np wejście na strych itp). W przypadku, gdy zaczniezz ich używać to po miesiącu stwierdzisz ze to pomyłka.
Pozdrawiam,
Sly

tomikiczi
17-09-2007, 17:40
Może macie racje, przetestuje gdzieś takie i potem zdecyduje, a na razie jak by co wstawiam kilka nowych fotek z budowy i przywieziony dzisiaj system kominowy (moim zdaniem i murarza rewelka)

http://TomiKiczi.fotosik.pl/albumy/266983.html

tom68
17-09-2007, 21:13
Gdzie ta lista, dzsiaj łopaty poszły w ruch.Pozdrawiam Barwniaków

sly123
18-09-2007, 09:51
Witam,
już 33 osoby na liście które budują Barwnego, pewnie drugie tyle tych, którzy kupili projekt. Niedługo bedzie tak, że Barwny będzie częściej spotykany niż kika lat temu topowa Manuela z Archipelagu (teraz Dobre Domy). Ciekawe tylko dlaczego Barwny nie jest na liście TOP10 Muratora. A może budują go zdecydowanej większości internauci - co ma odzwierciedlenie w ilości postów na grupie.
Pozdrawiam,
Sly

ravo77
18-09-2007, 13:35
Zmieniliśmy układ ścianek na poddaszu, wzorując się nieco na Zbyszkach. Wygospodarowaliśmy około 5m2 na garderobę. Powiększyliśmy pokój nad kuchnią, kosztem pokoju nad salonem. Schody (żelbetowe, dwubiegowe ze spocznikiem) przesunięte zostały nad pomieszczenie gospodarcze, w efekcie korytarz na piętrze jest obszerniejszy, a z łazienki nie wchodzi się wprost na schody.

http://leo.wsinf.edu.pl/~ravo/house/garderoba2.jpg (http://leo.wsinf.edu.pl/~ravo/house/garderoba1.jpg)

Wklejam plan pomieszczeń, może się komuś spodoba. Jeśli macie uwagi, widzicie jakieś wady - piszcie, będe wdzięczny. Być może czegoś nie uwzględniliśmy, a to dopiero plan.

monia77w1
18-09-2007, 13:57
ravo77,

pomysł z garderobą super. U mnie będzie tak samo. Żadna szafa nie zastąpi nawet najmniejszej garderoby.

Co do schodów zastanawia mnie pewna rzecz. Jeżeli przesuniesz spocznik nad pomieszczenie gospodarcze to czy będzie się wygodnie wchodziło, czy nie będzie się trzeba schylić?
Jak rozplanowałeś schody na dole, jaką będą miały wysokość?
Ja też się zastanawiam czy nie zrobić schodów żelbetowych.
Mam pytanie do osób, które zrobiły takie schody. Ile płaciliście za robociznę i ile Wam poszło betonu?

pozdrawiam

ravo77
18-09-2007, 14:17
monia77w1,

Pomieszczenie gospodarcze ma u nas nieco inna funkcję niż w projekcie, generalnie zostało zlikwidowane wejscie do niego z ogrodu. Pod spocznikiem zrobiliśmy "schowek/garderobę" z wejściem z korytarza. Pomieszczenie będzie miało już po wylaniu posadzki 198cm wysokości, więc wystarczająco jak na schowek.

Schody na dole: stopień ma 17cm wysokości, 26cm szerokości (poszerzone zostaną później drewnianymi trepami). Schody zalewane były razem ze stropem, ciężko wyliczyć ile dokładnie weszło m3 betonu na same schody, łącznie ze stropem - 14,5m3. Robocizna w ramach stanu surowego, więc również ciężko oszacować.

Zdecydowaliśmy się na wylewane schody ponieważ:
- mogliśmy je zrealizować na etapie stanu surowego
- ekipa zgodziła się wykonać je w ramach umowy na stan surowy, bez dopłat (więc wyjdą nas dużo taniej niż drewniane)
- można je eksploatować bez finalnego wykończenia
- wykończenie (drewniane trepy + poręcze) będzie niedrogie
- jest pewność, że nic nie będzie skrzypieć
- można zrobić pod spocznikiem niewielki schowek (ok. 3m2)
- wykonanie spocznika nad pom. gosp. przesuneło całe schody wgłąb korytarza o prawie metr (droga do łazienki na parterze nie wymaga omijania 1 stopnia)

zahir1000
18-09-2007, 15:30
Moi drodzy, nie będę miał za wiele czasu aby uzupełniać Listę Budujących Barwniaków, budowa się zaczęła a że jestem sam to muszę wszystkiego sam dopilnować, tak więc dobrze byłoby żeby mnie ktoś zastąpił, aby ją kontynuować. Chyba że akurat wejdę na forum to to zrobię, ale mógłbym kogoś niechcący ominąć a tego byśmy przecież nie chcieli prawda.

ag-nieszka123 -Mazury
Raffyxxx -Lubin
zbyszki -Zachodniopomorskie
loko777 -Konin
tslonce -Łódzkie
Misia i Krzysiek -okolice Wrocławia
Lahore -Warszawa Michałowice
andrzejek.ch -warm.-mazur.
Jureklo -Warszawa
monia77w1 -Sulejówek-Cisie
Tejot3 (Tomek i Patka) -Warszawa
Thomass28 -Toruń (Mała Nieszawka)
emanuel -Warszawa
gucha82 - Toruń - okolice
landudno - Łódż - okolice
ravo77 (Aga & Ravo) - Łódz - okolice
Yelcyn - Kędzierzyn-Kożle
sly123 - Chwaszczyno k/Gdyni
konrado - ok.Warszawy
klaudi092 (Klaudi i Szprotka) -
arturw13 (Gosia i Artur)- Jelcz-Laskowice koło Wrocławia
agacia - dolnośląskie Modła-Głogów
JutaPaz - Starogard Gdański/okolice
JARPIS - Zachodniopomorskie
KOdi - Rokietnica k/Poznania
lukas3339 - Ostrów Wlkp.
Basia i Andrzej - ok.Cieszyna
Hawkinsy - Ciechanów
Chodaki - Szczecin
HISZPAN7711 -
tomikiczi - Grudziądz
zahir1000 - Opole
tom68 - Jastrzębie Zdrój

tomikiczi
18-09-2007, 15:39
Moim zdaniem ravo77 jak już decydujesz się na zrobienie garderoby (super pomysł, sam się też zdecyduje na garderobę) to lepiej jest zrobić drzwi do niej z tego zaznaczonego żółtym kolorem pokoju i mieć ją pod ręką w karzdej chwili z sypialni.

A ponadto piszę jeszcze do tych, którzy są na etapie parteru i ław kominiarskich. Ja na dole zastosowałem inne rozwiązania, tak jak pisałem w poście powyżej, ale nie opisałem tam likwidacji komina wentylacyjnego. A więc:

http://images13.fotosik.pl/94/94a699997114143a.jpg (www.fotosik.pl)

a widać to na tym zdjęciu:

http://images28.fotosik.pl/83/529d51294afd3a67.jpg (www.fotosik.pl)

Dzięki takiemu rozwiązaniu mam na dachu jeden komin miej, możliwość powiększenia kuchni, no i wentylacja od kuchenki idzie bezpośrednio do góry w ścianie. Jak bym miał robić kuchenkę w miejscu gdzie pierwotnie miała być wentylacja, to z salonu widać by było wszystkie gary.

ravo77
18-09-2007, 15:44
Myślałem o wejściu do garderoby z sypialni, ale wydaje mi się, że jednak częściej kursuje się na drodze łazienka-garderoba, niż garderoba-sypialnia... Może Panie się wypowiedzą na ten temat :)

Ale zastanawiałem się nad dodatkowymi suwanymi dzwiami miedzy sypialnią, a garderobą...

sly123
18-09-2007, 18:34
Moim zdaniem ravo77 jak już decydujesz się na zrobienie garderoby (super pomysł, sam się też zdecyduje na garderobę) to lepiej jest zrobić drzwi do niej z tego zaznaczonego żółtym kolorem pokoju i mieć ją pod ręką w karzdej chwili z sypialni.

A ponadto piszę jeszcze do tych, którzy są na etapie parteru i ław kominiarskich. Ja na dole zastosowałem inne rozwiązania, tak jak pisałem w poście powyżej, ale nie opisałem tam likwidacji komina wentylacyjnego. A więc:

a widać to na tym zdjęciu:

Dzięki takiemu rozwiązaniu mam na dachu jeden komin miej, możliwość powiększenia kuchni, no i wentylacja od kuchenki idzie bezpośrednio do góry w ścianie. Jak bym miał robić kuchenkę w miejscu gdzie pierwotnie miała być wentylacja, to z salonu widać by było wszystkie gary.

A jak rozwiążesz przejście tych kanałów wentylacyjnych przez wieniec oraz przez murłatę? Zastanawiałes się nad tym?

tomikiczi
18-09-2007, 20:18
No żyjemy w Polsce, coś cię wymyśli :lol:

sly123
18-09-2007, 20:34
Na etapie projektu kombinowałem z tymi kanałami wentylacyjnymi - zamiast nich chciałem dac rury spiro właśnie w tym miejscu gdzie ty zrobiłeś. Poczytałem trochę grupę dyskusyjną i pogadałem z naszym projektantem. W tym miejscu trzeba by było zbyt wysoko ponad dach wyciągnąc ten kanał wentylacyjny, by nie było ryzyka odwróconego ciągu. A w moim przypadku, kiedy będę miał kuchenkę gazową to musi być poprawna wentylacja wywiewna w kuchni.
Jeżeli będziesz używał tego kanału tylko do okapu (w dodatku mechanicznego) to możesz dać wyjśćie nawet pod dachem. Ale jeśli będzie to kanał wentylacyjny do kuchni z kuchenką gazowa to lepiej nie eksperymentować i zrobić tak jak jest w projekcie.
Pozdrawiam,
Sly

lahore
19-09-2007, 06:47
Myśleliśmy podobnie jak sly123 i doszliśmy do tych samych wniosków - komin jest tam gdzie projektant zaproponował. Też będziemy mieć kuchenkę gazową. Sly123 jak doprowadzasz gaz do kuchni? My nie chcąc ciągnąć przewodu z gazem przez dom zdecydowaliśmy się na jeszcze jedno wejście z gazem do kuchni.
Mam pytanie do tych co ocieplają i wykańczają poddasze: ile to kosztowało (materiały i robocizna). Nam za robociznę zaśpiewano 35 zł/m2, dużo? mało?
Podobne pytanie mam co do ocieplenia i wykończenia z zewnątrz? Z szacunków wychodzi mi około 10 tys?
Pozdrawiam

sly123
19-09-2007, 07:05
Też tak chciałem zrobić, ale projektant przyłącza mnie odwiódł od tej decyzji. Szafkę z gazomierzem mam na granicy posesji, a dodatkowo przed wejściem gazu do domu muszę mieć dodatkowa szafkę z kurkiem gazowym. W takim rozwiązaniu wyszłyby więc dwie szafki z kurkiem gazowym na domu i większe koszty związane też ze średnicami rury. Tak więc projekt instalacji gazowej pozostał taki jak jest w projekcie Barwnego. rury gazowe do kuchni jakoś sie ukryje.
Pozdrawiam,
Sly

tomikiczi
19-09-2007, 07:43
No u nas jest taka sytuacja, że w miejscu w którym budujemy dom nie ma przyłącza gazowego, więc będzie płyta elektryczna, a co za tym idzie bez wydzielania szkodliwych gazów, więc takie rozwiązanie wydaje się dla mnie optymalne.

sly123
19-09-2007, 07:55
Zgadza się. Nie powinieneś mieć z tym problemu. Musisz jednak wymyślić jakieś rozwiązanie by obejść murłatę, jeżeli chcesz mieć ten komin ponad dachem.

sly123
19-09-2007, 13:56
Witam,
czy ktoś kładł na dach dachówke ceramiczna RuppCeramika Sirius13 brązowa angoba. Jesli tak to czy mógłbym prosić o informację ile zapłaciliście za dachówki (ile czego poszło i w jakich dostaliście cenach) oraz zdjęcie dachu z tą dachówką.
Pozdrawiam,
Sly

tejot3 (Tomek i Patka)
19-09-2007, 15:08
ja też mam mieć gaz ale zrezygnowałem jednak z komina w kuchni.
Wentylację zamierzam wyciągnąć sufitem, potem rurą do dachu i tam wysoko, gdzieś blisko kalenicy do dachówki wentylacyjnej. Konsultowałem to z doradcą budowlanym, twierdzi że przy zastosowaniu jakiegoś tam rozwiązania z trójnikiem (nie jestem w tej chwili w stanie dokładnie tego wyjaśnić) nie będzie najmniejszego problemu.
Natomiast wywiew od okapu wyjdzie przez ściane na zewnątrz. Konieczna jest tylko specjalna zastawka, żeby zimno nie przenikało do środka.

tomikiczi
19-09-2007, 17:23
Otrzymałem dzisiaj kompletną wycenę materiałów na pokrycie dachowe wraz z oknami i orynnowaniem. No wszystko na tip top. W skład tego wchodzą okna 140/74, kołnierze zespolone - okna wraz z roletami przeciwsłonecznymi. I jak myślicie, jak cenowo się to prezentuje?

http://images23.fotosik.pl/84/03ec8e83efe19b4c.jpg (www.fotosik.pl)

tomikiczi
19-09-2007, 17:25
Otrzymałem dzisiaj kompletną wycenę materiałów na pokrycie dachowe wraz z oknami i orynnowaniem. No wszystko na tip top. W skład tego wchodzą okna 140/74, kołnierze zespolone - okna wraz z roletami przeciwsłonecznymi. I jak myślicie, jak cenowo się to prezentuje?

http://images23.fotosik.pl/84/03ec8e83efe19b4c.jpg (www.fotosik.pl)

tomikiczi
19-09-2007, 17:37
Otrzymałem dzisiaj kompletną wycenę materiałów na pokrycie dachowe wraz z oknami i orynnowaniem. No wszystko na tip top. W skład tego wchodzą okna 140/74, kołnierze zespolone - okna wraz z roletami przeciwsłonecznymi. I jak myślicie, jak cenowo się to prezentuje?

http://images23.fotosik.pl/84/03ec8e83efe19b4c.jpg (www.fotosik.pl)

a jakby co to napiszcie gdzie można jeszcze w trakcie negocjacji coś urwać :wink:

monia77w1
19-09-2007, 17:47
Tomikiczi,

jak dla mnie to te zestawienie jest niekompletne, ale może sie mylę.

Dla mnie brakuje:
- dachówek wentylacyjnych
- spinki gąsiora
- blachy do obróbek (chyba, że nie obrabiasz blachą)
- wkrętów farmerskich
- kleju do dachówki
- wyłazu dachowego
- okno w łazience dajesz standardowe?

tomikiczi
19-09-2007, 18:33
Akurat w łazience daje jedno okno, a drugie chce wykorzystać w korytarzu u góry. Natomiast jeżeli chodzi o dachówki went. to faktycznie ich nie ma, a reszta z rzeczy które wymieniłaś to już kosmetyka. Dzięki za wskazówkę.

monia77w1
19-09-2007, 18:58
Akurat w łazience daje jedno okno, a drugie chce wykorzystać w korytarzu u góry. Natomiast jeżeli chodzi o dachówki went. to faktycznie ich nie ma, a reszta z rzeczy które wymieniłaś to już kosmetyka. Dzięki za wskazówkę.

Tylko, że ta kosmetyka może kosztować grubo ponad 1000 pln.

tomikiczi
19-09-2007, 19:05
no ale w porównaniu do całości kosztów to naprawdę kosmetyka :)

mgrkosa
19-09-2007, 22:01
Cześć to znowu ja. Czy ma ktoś z Was zdjęcia "barwnego" tuż przed ukończeniem lub po. Jestem mocno zainteresownym budową tego domu ale chciabym zobaczyć go na żywo lub na zdjęciach. Jestem z Tarnowa, woj. Małopolskie. Z góry dziekuję. [email protected]

sly123
20-09-2007, 11:20
Okna.
Widze że dostałeś ciekawą cenę na okna dachowe. czy rzeczywiście sa one z roletą (czy może z markiza) i czy ta roleta jest gratis?
735 to okno wysokościowe 78/140.
A jakie okna pozostali wybierają tez 140 czy może 160. czy na pewno przy oknie 140 (nawet wysokościowym) nie będzie zmniejszony komfort przy uzytkowaniu?
Pozdrawiam,
Sly
A tak w ogóle to jaki max upust mozna dostac na okna (w końcu jest ich u mnie 9 szt + wyłaz) w przypadku ROTO, VELUX i FAKRO.

PS.
tomikiczi skąd dostałeś tą wycenę?

monia77w1
20-09-2007, 12:01
U mnie upust 25%

sly123
20-09-2007, 12:37
jakie okna i w jakiej firmie je brałaś. Czy dodatkowo brałaś coś jeszcze u tego sprzedawcy?

monia77w1
20-09-2007, 12:40
Fakro, kupowałam je razem z dachówką. Sprzedawcę znalazłam przez allegro.

monia77w1
20-09-2007, 12:42
u tego:

http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3054526

tylko ceny już nie te

sly123
20-09-2007, 12:43
ooo to ciekawe.
Jaki nick ma gościu na allegro i jak zostały dostarczone okna i dachówki?
Jesteś zadowolona z jego usługi?
Czy policzył vat 7% czy 22%.

monia77w1
20-09-2007, 12:48
Nick Ewabrzozka. Dostawę mam na koniec września więc dopiero wtedy sie wypowiem. Oprócz sprzedaży na allegro gościu ma skład budowlany
i właśnie w tym składzie kupowałam.

sly123
20-09-2007, 14:02
Zacząłem interesować się tymi oknami i mam mnóstwo pytań. jakie kołnierze kupowaliście pojedyńcze czy bliźniacze. Przy takim układzie okien wydaje się, że powinny być blixniacze. Kurcze szkoda, że sa droższe.

monia77w1
20-09-2007, 14:10
okna kupowałam w połowie kwietnia. Model FTS (najprostszy ze wzglęgu na to, że będzie wentylacja mechaniczna i nie ma potrzeby by okna miały wywietrzniki) szt. 6 rozmiar 78*140 i FTP-W szt 1 do łazienki. Kołnierze zespolone. FTS wraz z kołnierzem wyszedł po 999 pln, FTS-W 1287 pln. Vat 22%.

tomikiczi
20-09-2007, 20:36
Ta wycena jest na dzień dzisiejszy aktualna !!! no i monia77w1 nie trafiłaś nie tak wyszukałem :), oferta jest z tego miesiąca i jest ważna na 100% oraz może jeszcze coś urwę na transport. A takie coś dostałem w meilu wraz z zaprezentowanym załącznikiem:

Dachówka PRODACH Prima(połysk) OFERTA HANDLOWA 19 Wrz 2007, 08:36

Witam,

W załączniku wysyłam dwie oferty handlowe na dachówkę wraz z akcesoriami.
Różnice między ofertami:
- Oferta FPF-5-09-2007 zawiera okna dachowe ROTO serii 4 ( otwieranie w
połowie wysokości okna),
- oferta FPF-6-09-2007 zawiera okna dachowe ROTO serii 7 ( otwieranie na 3/4
wysokości okna) + roleta przeciwsłoneczna do każdego okna
Oferta nie zawiera dostawy, proszę o podanie ewentualnej miejscowości
dostawy.
W razie zainteresowanie ofertą proszę o kontakt.

--
Pozdrawiam
Bartłomiej Bekier[/quote]

sly123
20-09-2007, 21:09
ale czy coś monia77w1 pisała o nieaktualności twojej oferty? My rozmawialiśmy o oknach dachowych fakro! No chyba że coś przeoczyłem.

monia77w1
21-09-2007, 06:32
pisałam o oknach dachowych fakro. W linku, który podałam są wszystkie aukcje tej osoby aktualne na dzisiaj.

tomikiczi
21-09-2007, 06:57
Przepraszam,

u tego:

http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3054526

tylko ceny już nie te

myślałem że to domnie było sorki :)

RafałiAnia
21-09-2007, 08:03
Witajcie. Jesteśmy tu nowi. Kupiliśmy projekt Barwnego. Planujemy ruszyć w przyszłym roku z budową. Czy ktoś może buduje Barwnego w okolicach Łodzi? :roll:

tejot3 (Tomek i Patka)
21-09-2007, 09:51
pisałam o oknach dachowych fakro. W linku, który podałam są wszystkie aukcje tej osoby aktualne na dzisiaj.

Ceny Moniki są ok.
Byłem tam niedawno i wszystko aktualne.
Mi udało sie jeszcze w dwóch miejscach zdobyć taki rabat (25% na Fakro), ale to jest max. jaki dają. W Veluxie max to 22%, a Roto są drogie..
Ja kupowałem okna 78x160, czyli zgodne z projektem. Uważam po prostu że na takim poddaszu musi być dużo światła. Trudno - raz się żyje, a później zmienić się już nic nie da (no chyba że ktoś ma kasę - ale wtedy nie buduje barwnego...).
Do łazienki, oczywiscie specjalne łazienkowe (bardzo ważna rzecz), i wszędzie dałem okna typu FTP-V, czyli o podwyższonym standardzie - mają specjalny dodatkowy większy wywietrznik (u mnie wentylacja grawitacyjna), są podwójnie lakierowane i mają fajniejszą klamkę. Oczywiście droższe.

Kołnierze podwójne.
Dodatkowo kupiłem jeszcze okno-wyłaz (ocieplony) na klatkę schodową i 2 okna 78x140 z przodu domu (po jednym na pokój), czyli dwie sypialnie będą miały 3 okna.
W sumie 11 sztuk. Kupowałem w AsDachu na wylocie z Wawy na Lublin/Siedlce. Są ok. Bralem u nich same okna - najlepsze ceny na dach i rynny dostałem w Dachluxie.

Co do wyceny dachu Tomikicza trzeba jeszcze pamiętać o łatach i kontrłatach co oznacza dodatkowe 2 tysiące (netto!).

Nie znam tych dachówek więc sie nie wypowiadam o ich jakości, ale po cenie sądząc to może byc różnie. Folia też chyba najtańsza - a tu radziłbym uważać, bo to jest ważna rzecz. Zdaniem wykonawców których pytałem absolutne minimum to Tyvek Solid (6,5brutto/m2 bez rabatu).

Monika ma też rację co do cen dodatków - sama blacha płaska do obróbek przy 20% rabacie wyniosła mi netto 1500,00zł., a głupie wkręty 260,-zł (też 20% rabat)... Nalezy więc być ostrożnym.

Ja większa uwagę zwracałbym na to co wyceniaja , a dopiero później po ile:)
Pozdrawiam

sly123
21-09-2007, 13:13
Ja zdecydowałem się dawać do każdego pokoju 1 okno FTS 78x160 oraz 1 okno FPP 78x160 (w łazienkach 2 okna FTP-W). Doszedłem do wniosku, że wentylacja w FPP (uchylno obrotowe) wystarczy na cały pokój a więc drugie okno będzie tylko obrotowe najtańsze (standard bez wentylacji). Problem z tym, że w FTS sa klamki standard a w FPP elegant. Ale jak bardzo będzie mnie w oczy raziło to wymienie w FTS na elegant (koszt 30zł).
Dzięki takiemu układowi okna będzie można choć przy jednym oknie stanąć w wyprostowanej pozycji.
Na okna i kołnierze dostałem upust 25% od ceny katalogowej, czyli tak jak przedmówcy.
Co do dachu, to planowałem Brassa. Ale po tym jak moja druga połowa zobaczyła w hurtowni dachówkę cementowa (BRASS) i ceramiczną angobowaną (marka nieważna) leżące obok siebie to stwierdziła że nie zgadza się na cementową. No cóż - nie pomogły tłumaczenia, że z 10m różnicy nie widać. Chyba jednak będzie Ruppceramika Sirius 13. Jak ktoś to już położył u sibie niech da znac jak wyszło.
Rynny - jeszcze musze się zastanowic czy PCV czy blacha. Zobaczyma jaka wyjdzie różnica w cenie. Ale jeśli już PCV to renomowana marka nie jakies badziewie.
I w ten sposób okna + dachówka + rynny wyjdzie grubo ponad 30000 bez robocizny.
Sly

tslonce
22-09-2007, 21:29
http://img127.imageshack.us/img127/2925/1001521hk8.jpg
http://img229.imageshack.us/img229/7614/1001523nx9.jpg
http://img229.imageshack.us/img229/8809/1001526dt8.jpg
http://img511.imageshack.us/img511/2531/1001527nn6.jpg
http://img227.imageshack.us/img227/9513/1001531pb9.jpg
http://img413.imageshack.us/img413/888/1001529po0.jpg

POZDROWIENIA DLA WSZYSTKICH BARWNIAKÓW WALCZĄCYCH NA BUDOWACH !!!

ravo77
22-09-2007, 22:13
Imponujący porządek na działce :) Jestem pod wrażeniem.

Domek świetnie się prezentuje. Wrzuć jeszcze fotki wnętrz i orientacyjną kwotę w jakiej się zamknąłeś, jeśli to nie tajemnica. Mnie wychodzi ponad 130tys. stan surowy otwarty, a wcale nie szalałem (keramzyt, dachówka ceramiczna), ceny łódzkie.

sly123
23-09-2007, 07:06
Masz dachówkę cementową. Jaka
to dachówka?
Pozdrawiam,
Sly

RafałiAnia
23-09-2007, 10:49
tslonce, super. ładnie się prezentuje ten twój barwny. ja tez jestem z łodzi, gdzie budujesz?

Hawkinsy
23-09-2007, 14:23
Postanowiliśmy dać po jednym oknie dachowym w pomieszczeniach na poddaszu.
Okna FAKRO FTS-V 114 x 140 - 3szt. x 1414,50 zł - pokoje
Okno FAKRO FTP-W 114 x 140 - 1 szt. x 1797 zl - łazienka
Nad schodami okno 78 x 118 - 1045 zł
wyłaz 54 x 75 - 317 zł
Dostaliśmy 15% rabatu.

Blachodachówka szwedzka SARA.

Pozdrawiamy (;

Basia i Andrzej
23-09-2007, 18:54
tslonce Czy ty podnosiłeś ściankę kolankową o jeden bloczek?
przesyłamy fotki z naszej budowy:
http://foto3.m.onet.pl/_m/4aadc2d83b3c13181c125aa970836053,7,19,0.jpg
http://foto2.m.onet.pl/_m/0b390270104a667d21addd571edf521a,8,19,0.jpg
http://foto1.m.onet.pl/_m/7cca9ff46e80d4e9cda30567a36fe7a9,7,19,0.jpg
http://foto1.m.onet.pl/_m/0ede479807355a242d135eaee6483a29,7,19,0.jpg
http://foto3.m.onet.pl/_m/90e860c524a242a786f6698ff6b1d473,7,19,0.jpg

Jastrzębiacy zapraszamy na naszą budowę, może tym razem będziemy i pogadamy

Pozdrawiamy wszystkich barwniaków

tslonce
23-09-2007, 21:26
Stan surowy zamknięty bez okien dachowych około 110 000 zł.
Dachówka cementowa Euronit
Nie podnosiłem kolankowej, bałem sie że popsuje to wygląd zewnętrzny budynku.
POZDRAWIAM.

andrzejek.ch
24-09-2007, 06:37
witam
czy mogłby ktos wstawic fotke schodow .za tydzien planuje wylac schody i jestem ciekawy jak to u was wyszlo. z gory wielkie dzieki. pozdrawiam

Monika Pancewicz
24-09-2007, 15:52
Czy ktoś buduje lub zbudował BARWNEGO w okolicach Poznania?

Monika Pancewicz
24-09-2007, 15:56
Witajcie. Jestem tu pierwszy raz. Jestem zdecydowana na zakup projekty Barwnego i chciałabym się dowiedzieć czy ktoś z okolic Poznania budował lub buduje taki domek
Pozdrawiam
Monika

andrzejek.ch
26-09-2007, 13:41
witam
czy ma juz ktos schody?bede zaczynal szalowac w przyszlym tygodniu i nie wiem jak to rozwiazac,czy zrobic zabiegowe czy z podestem.bardzo prosze o fotke i wymiary stopni DZIEKI

monia77w1
26-09-2007, 15:19
witam
czy ma juz ktos schody?bede zaczynal szalowac w przyszlym tygodniu i nie wiem jak to rozwiazac,czy zrobic zabiegowe czy z podestem.bardzo prosze o fotke i wymiary stopni DZIEKI

Ja również dołączam się do prośby

ravo77
27-09-2007, 16:07
Do jakiej wysokości stawialiście ścianki na na poddaszu?
Wg projektu, czyli aż do wysokości dachu, kalenicy?

tejot3 (Tomek i Patka)
28-09-2007, 10:09
Do jakiej wysokości stawialiście ścianki na na poddaszu?
Wg projektu, czyli aż do wysokości dachu, kalenicy?

U mnie maja 2,7m. Czyli do wysokości poddasza nieużytkowego. Chyba nie ma sensu stawiac ich wyżej, bo szkoda cegły - są działowe, więc nic nie podtrzymują (z wyjątkiem podłóg poddasza rzecz jasna)

ravo77
29-09-2007, 08:54
btw, planujecie zagospodarować poddasze nieużytkowe na składzik rzeczy mało potrzebnych? Właz, drabinka itp?

agacia
29-09-2007, 20:38
Pytanko do tych śmiałków którzy mają za sobą już tynki wewnętrzne. Z jakich materiałów korzystaliście, z gotowych produktów czy półproduktów? Ile metrów tynków posiada nasz barwny?
dzięki

lahore
30-09-2007, 11:54
My tynki robiliśmy gipsowe - panowie mieli maszynę do tynków, w trzy dni zrobili wszystko - ładnie wyszło (28 zł/m2 z materiałem).
A ja mam pytanie do tych co robili ocieplenie zewnętrzne domu plus tynk - ile kosztowało - czy w 10-15 tys się zamkniemy (z robocizną?)
Pozdrawiam

agacia
30-09-2007, 18:24
co do tynków i ocieplenie, to nam udało się znaleść ekipę - robocizna 200 m 25 zł. 5000+ materiał kto jak znajdzie ..u nas 7000 suma przyzwoimta 12000zł. oczywiście z pucem

zahir1000
30-09-2007, 22:39
Moi drodzy jaki beton laliście na posadzkę parteru B7.5 jak w projekcie czy B10 dla pewności? A może ktoś dodatkowo zbroił ?
Widziałem komentarze na forum że komuś się popękał jak mu postawili paletę z bloczkami, a tak też zamierzają i u mnie postawić. Pospółkę będę ubijać warstwowo,mechanicznie i mam nadzieję że starczy :roll: Nie chcę zalewać piachu dodatkowo wodą aby nie zwiększać naporu na ściany fundamentu bo nie są zasypane od zewnątrz ( ekipa daje mi gwarancje że się nie popęka ani obsunie :roll: ) chcą osteropianować i zasypać dopiero jak ściany będą gotowe :-?

tejot3 (Tomek i Patka)
01-10-2007, 08:36
Moi drodzy jaki beton laliście na posadzkę parteru B7.5 jak w projekcie czy B10 dla pewności? A może ktoś dodatkowo zbroił ?
Widziałem komentarze na forum że komuś się popękał jak mu postawili paletę z bloczkami, a tak też zamierzają i u mnie postawić. Pospółkę będę ubijać warstwowo,mechanicznie i mam nadzieję że starczy :roll: Nie chcę zalewać piachu dodatkowo wodą aby nie zwiększać naporu na ściany fundamentu bo nie są zasypane od zewnątrz ( ekipa daje mi gwarancje że się nie popęka ani obsunie :roll: ) chcą osteropianować i zasypać dopiero jak ściany będą gotowe :-?

u mnie dali 10cm. nic nie zbroili. potem stało na tym 20 palet cegły:)
najpierw zbudowlai ściany, potem ocieplili, zasypali z wew. i z zew. a na koniec gruszka na posadzkę.

A póki co w piątek skończyli mi dach!!!
2,5 dnia ekipie zajęło :o
też górale - sa naprawde nie do pobicia. harowali jakby sobie robili..
polecam w ciemno.

monia77w1
01-10-2007, 08:54
Tomek,

jestem pod wrażeniem. Podziel sie namiarami, może przydadzą się bo mój dekarz przesuwa terminy.

Przepraszam, że nie wpadliśmy do Was ale strasznie jesteśmy zawaleni pracą i jeszcze do tego synek przeziębił mi się.

cyrk
01-10-2007, 10:33
mAM PYTANIE ODNOŚNIE TYCH CZTERECH GŁÓWNYCH BELEK DACHOWYCH JAK SOBIE Z NIMI PORADZILIŚCIE JA W NASTĘPNYM TYGODNIU ZAMIERZAM KŁAŚĆ DACH I TROSZKĘ MNIE ONE PRZERAŻAJĄ

monia77w1
01-10-2007, 10:47
mAM PYTANIE ODNOŚNIE TYCH CZTERECH GŁÓWNYCH BELEK DACHOWYCH JAK SOBIE Z NIMI PORADZILIŚCIE JA W NASTĘPNYM TYGODNIU ZAMIERZAM KŁAŚĆ DACH I TROSZKĘ MNIE ONE PRZERAŻAJĄ

U mnie będą jutro je montować. Niestety są tak ciężkie (świeże drewno), że konieczny jest dźwig i jeteśmy lżejsi o 5 stówek.

tejot3 (Tomek i Patka)
01-10-2007, 11:56
mAM PYTANIE ODNOŚNIE TYCH CZTERECH GŁÓWNYCH BELEK DACHOWYCH JAK SOBIE Z NIMI PORADZILIŚCIE JA W NASTĘPNYM TYGODNIU ZAMIERZAM KŁAŚĆ DACH I TROSZKĘ MNIE ONE PRZERAŻAJĄ

U mnie będą jutro je montować. Niestety są tak ciężkie (świeże drewno), że konieczny jest dźwig i jeteśmy lżejsi o 5 stówek.

U mnie były jeszcze cięższe bo nie dosć że świeże to i dłuższe, a to dlatego że mam dach 40 stopni (wyszło 4 x ponad 12m), ale moi magicy poradzili sobie bez dżwigu. Sam byłem zdziwiony, ale mój goral uwielbia ciesielkę i kocha takie wyzwania.
Dali sobie radę bez problemu, a cała robota z więźbą zajęła im 2 dni.
Mysle więc że często po prostu wykonawcom się nie chce i łatwiej jest im powiedzieć inwestorowi że trzeba zamówić dźwig...

Monia, pozdrowienia dla synka, a zaproszenie dalej aktualne:)

sly123
01-10-2007, 14:15
U mnie były jeszcze cięższe bo nie dosć że świeże to i dłuższe, a to dlatego że mam dach 40 stopni (wyszło 4 x ponad 12m), ale moi magicy poradzili sobie bez dżwigu. Sam byłem zdziwiony, ale mój goral uwielbia ciesielkę i kocha takie wyzwania.
Dali sobie radę bez problemu, a cała robota z więźbą zajęła im 2 dni.
Mysle więc że często po prostu wykonawcom się nie chce i łatwiej jest im powiedzieć inwestorowi że trzeba zamówić dźwig...

Monia, pozdrowienia dla synka, a zaproszenie dalej aktualne:)

Każdy idzie na łatwiznę. Podobnie było jak próbowałem uzyskac opinie dekarzy o dachówce Rupp'a. Gość mówił, że lepiej inną ale nie miał argumentów. Potem poczytałem na forum, że podobno bardzo twarde i trudne do cięcia. Dla inwestora lepiej - dla wykonawcy raczej nie.

A może podpowiesz jak najlepiej uporać się z wciągnięciem tych krokwi na górę i ustawieniu ich. Czy cieśle zastosowali jakieś proste ale sprytne sztuczki?
Dzisiaj zciągaliśmy te krokwie z samochodu i było naprawdę ciężko. Ale póki co cieśla na razie mówi tylko że nie ma problemu. Zobaczymy w sobotę - wtedy zaczynają robić konstrukcję.

Pozdrawiam,
Sly

andrzejek.ch
01-10-2007, 14:34
witam
ja musialem zamawiac dzwig bo ciesle powiedzieli ze nie dadza rady wciagnac,tzn powiedzieli ze wciagnac to moze i by wciagneli ale nie dadza rady ustawic ich na gorze.dzwigiem zrobili to w ciagu 30 minut

monia77w1
01-10-2007, 14:39
witam
ja musialem zamawiac dzwig bo ciesle powiedzieli ze nie dadza rady wciagnac,tzn powiedzieli ze wciagnac to moze i by wciagneli ale nie dadza rady ustawic ich na gorze.dzwigiem zrobili to w ciagu 30 minut

A już myślałam, że moi panowie to lenie albo pierdoły a widzę, że u niektórych nie obeszło się bez dźwigu.

sly123
01-10-2007, 14:48
to w takim razie może podzielmy się informacja jakie to duże ekipy: bo wiadomo, 2 gości to na pewno nie da sobie rady z takimi kawałkami drewna. U mnie podobno ma być ich 4: cieśla + 3 pomocników. Do tego mam 2 dodatkowe osoby, które teraz kończą inne prace. Sam też zakasam rękawy i do roboty. Tak więc do postawienia krokwi narożnych byłoby 7 osób - wydaje mi się że damy sobie radę bez dźwigu.

monia77w1
01-10-2007, 14:59
U mnie cieśla i 2 pomocników. Mąż w delegacji więc nie pomoże.

sly123
01-10-2007, 15:04
U mnie cieśla i 2 pomocników. Mąż w delegacji więc nie pomoże.
To się nie dziwię że bierzecie dźwig. Przy zciąganiu tego z samochodu było nas 4 osoby. Naprawdę nie było łatwo.

andrzejek.ch
01-10-2007, 16:39
zrozumcie jedna rzecz ,samo wciagniecie tych krokiew to pikus bo w kilka osob napewno da rade ,ale ustawienie ich na gorze czyli zeby zlaczyc je pod odpowiednim katem to juz napewno nie jest takie proste,widzialem jak ci moi ciesle ustawiali z pomoca dzwigu ,bez dzwigu sobie tego nie wyobrazam.przede wszystkim chodzi o bezpieczenstwo ,wyobrazacie sobie jak by taka krokiew spadla na ktoregos z pracownikow???lub na strop?? zapewne strop dostalby troche w d....e.ja placilem za dzwig 200zł i nie zaluje,bardzo sprawnie poszlo i ciesle i ja bylismy zadowoleni :lol:

andrzejek.ch
01-10-2007, 16:40
i jeszcze jedno z dzwigiem trwalo to ok.30min.,a bez podejrzewam, ze pewnie pol dnia albo dluzej,

tejot3 (Tomek i Patka)
02-10-2007, 08:50
i jeszcze jedno z dzwigiem trwalo to ok.30min.,a bez podejrzewam, ze pewnie pol dnia albo dluzej,

No cóż, niestety nie było mnie bezpośtrednio przy tym jak górale ustawilali mi te duże krokwie, ale pół dnia to to na pewno nie trwało. W 8 godzin ustawili i przybili mi prawie wszystkie krokwie. Na następny dzień zostało im tylko 7 tych najkrótszych do przybicia. Do roboty było ich pięciu.

Kąt ustawili idealnie (sam sprawdzałem). Nie wiem dokładnie jak dokonali tego (jak się niemalże okazuje) cudu, ale wiem że pomogli sobie ustawiając pod łączenie tych czterech krokwii, belkę z murłaty.
Myślę że stracili na to z godzinkę. Jak ich pytałem czy mieli problem, to szef ekipy się tylko uśmiechnął i powiedział "żebyśmy tylko takie problemy mieli".
Nie wiem, może to są jacyś nadludzie, ale ja myślę że to po prostu kwestia znajomości sposóbów. Jakoś też przecież to musieli też na górze przyciąć prawda? Jak? nie wiem, ale na pewno nie latają:)

Na pewno rację ma sly, że duże znaczenie ma liczebność ekipy.

sly123
02-10-2007, 09:03
Po weekendzie zrelacjonuję jak to moi zrobili (w sobotę mają stawiać te krokwie). Mam nadzieję, że uda im się to zrobić szybko i sprawnie. Cieśla ma ponad 20-letnie doświadczenie w dachach więc chyba powinien znać jakieś sztuczki. O góralach już znamy dobre opinie - teraz się okaże jak spisuja się mazurzy - bo z tych okolic mam cieśle.
Pozdrawiam,
Sly

tejot3 (Tomek i Patka)
02-10-2007, 09:35
Tak to w każdym razie wygladało z mojego punktu widzenia (a było to już z miesiąc temu):

Jak ich rano zostawiałem to były zakotwione murłaty:

http://images11.fotosik.pl/84/8297656fd969f413m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=8297656fd969f413)

A taki widok ujrzały moje piekne oczy po powrocie z roboty:

http://images11.fotosik.pl/84/6a115f6b4df489b6m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=6a115f6b4df489b6)

http://images11.fotosik.pl/84/a69eb1b424cafed1m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=a69eb1b424cafed1)

http://images11.fotosik.pl/84/2acf776c9b03ebd4m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=2acf776c9b03ebd4)

sly123
02-10-2007, 09:45
A mam jeszcze takie pytanie:
Przy kładzeniu krokwi na murłaty co się nacina żeby spasować: krokwie, czy murłaty?

tejot3 (Tomek i Patka)
02-10-2007, 11:48
A mam jeszcze takie pytanie:
Przy kładzeniu krokwi na murłaty co się nacina żeby spasować: krokwie, czy murłaty?

Krokwie się nacina i dopasowuje do murłat i narożnych.

andrzejek.ch
05-10-2007, 16:38
witam
co z tymi schodami? nikt jeszcze nie zalewal?dajcie fotke schodow.dzieki

zahir1000
05-10-2007, 19:44
Lubię zaczynać nową stronkę :D

andrzejek.ch
06-10-2007, 05:37
witam
powiedzcie ile poszlo wam cegiel klinkierowych na kominy?

zbyszki
06-10-2007, 23:42
Witamy po przerwie
Stan na dzien dzisiejszy: Poddasze ocieplone, kończą kłaść regipsy. W łazience na dole kafelki na ścianach.

http://imageshack.us/?x=my6&myref=http://www.imageshack.us/

Podbitka skonczona, , ocieplenie i tynki zewnętrzne położone.

Odpowiadamy na pytania : okna połaciowe fakro 6 X FPT-V i 2 x FTP-W (do łazienki. Wymiary jak w projekcie (160 X 78) Kołnierze podwojne zespolone.

Pozdrawiamy

zbyszki
06-10-2007, 23:53
poprawka

http://img402.imageshack.us/img402/7778/wntrza006zh5.jpg

ravo77
07-10-2007, 00:24
Zbyszki -> Idziecie jak burza :) Jest rewelacyjnie! Tylko pozazdrościć tempa prac.
Nie wiem jak inni, ale ja chętnie obejrzę więcej zdjęć...również z wnętrza.

andrzejek.ch -> ja kupiłem 350szt. pełnej, CRH "Bursztyn". Ale weź poprawkę, że ja robie kominy mniejsze niż w projekcie, bo 110cm ponad dach (wyższa ścianka komina, niższa 70cm). Nie wiem czy dobrze przeliczyłem i czy starczy.

zbyszki
07-10-2007, 00:24
http://img525.imageshack.us/img525/7915/wntrza004xm1.jpg
http://img476.imageshack.us/img476/4769/wntrza003ku7.jpg

zbyszki
07-10-2007, 00:40
http://img70.imageshack.us/img70/7317/dsc00406rs1.jpg

Zdjec wnetrz na razie nie zrobiliśmy, tylko, ułożonej waty, i to tylko miedzy krokwiami. Schody robimy drewniane, niepełne. Klinkieru na komimy (ponad dach) 500 szt. Płytki klinkierowe na obłożenie filarów (9 m2) w Castoramie. Kolor taki sam jak kominy. :wink:

zbyszki
07-10-2007, 00:57
Jeszcze jeden nasz pomysł:

W ścianie między kotłownia a łazienką na parterze, wstawiliśmy luksfery, które ją doświetlają .

zahir1000
07-10-2007, 11:07
Jeszcze jeden nasz pomysł:

W ścianie między kotłownia a łazienką na parterze, wstawiliśmy luksfery, które ją doświetlają .

U mnie dokładnie tak samo 8)

zbyszki
07-10-2007, 16:14
Parę zdjęć ze środka


http://img526.imageshack.us/img526/6153/dsc00408ol9.jpg
http://img520.imageshack.us/img520/2815/dsc00410yj1.jpg
http://img104.imageshack.us/img104/636/dsc00413ue3.jpg

tejot3 (Tomek i Patka)
08-10-2007, 13:55
Parę pytań do Zbyszków i nie tylko:

ile zuzyliście wełny na ocieplenie?
jaka grubość i rodzaj (widziałem że rockwool, ale jaka? toprock?)?

Jaką folię paroizolacyjną dawaliście i ile Wam poszło?

Ile poszło styropianu na ocieplenie?

No i najważniejsze pytanie: Jakie ceny:))?

Zastanawiam się, gdzie kupic wełnę, bo na składach dachowych jest dość droga. Słyszałem że w supermarketach budowlanych są niezłe ceny. Czy ktoś to może już badał?

sly123
08-10-2007, 14:07
A mam jeszcze takie pytanie:
Przy kładzeniu krokwi na murłaty co się nacina żeby spasować: krokwie, czy murłaty?

Krokwie się nacina i dopasowuje do murłat i narożnych.

Poczytałem sobie trochę o ciesielce i wyczytałem, że nie wystarczy nacinać tylko krokwi. W połączeniu krokwi i murłaty należy nacinać i krokwie i murłatę tak by krokiew nie tylko trzymały gwoździe ale także to nacięcie. Wtedy krokiew nie slizga się po murłacie (dach ma mniesjze szanse na rozjechanie się pod ciężarem). U mnie co prawda dojdzie jeszcze deskowanie - co wszystko dodatkowo usztywni - i teoretycznie nic nie ma prawa się rozjechać.

Jak u was było to robione? Bo u mnie jak na razie postawili krokwie narożne i nacinane były tylko krokwie. Tejot3 - rozumiem, że u ciebie także.


Pozdrawiam,
Sly

Jureklo
08-10-2007, 17:41
Witam wszystkich.
U mie cieśla jak zobaczył krokwie to spytał czy buduję dzwonnicę. Twierdzi że są zbyt masywne. Nacinane były tylko krokwie. Ja też kładę deski. Oprócz tego nad jętkami mam ramkę, która będzie podtrzymywana przez słupy lub ściany. Tak to widzi mój majster. Wszystko wygląda naprawdę solidnie.

aniaaas
09-10-2007, 12:05
witam wszystkich
jakie są mniej więcej koszty wybudowania barwnego?

pozdrawiam :wink:

tejot3 (Tomek i Patka)
09-10-2007, 15:13
witam wszystkich
jakie są mniej więcej koszty wybudowania barwnego?

pozdrawiam :wink:

Nie wiadomo, bo nikt go jeszcze do końca nie zbudował...
Każdy z nas sie łudzi, że koszty nie są większe niż jego zdolnosć kredytowa... :lol:

aniaaas
09-10-2007, 15:19
no właśnie. kredyty, kredyty...
a stan surowy ile kosztuje? bo nie wiem czy sie porywać na budowę... mimo ze bardzo bym chciała

pozdrawiam

zahir1000
09-10-2007, 20:27
ja za stan "O" zapłaciłem 25 tyś. robota i materiały, bez papierologii.

tejot3 (Tomek i Patka)
10-10-2007, 08:46
no właśnie. kredyty, kredyty...
a stan surowy ile kosztuje? bo nie wiem czy sie porywać na budowę... mimo ze bardzo bym chciała


Zdaje mi sie że na stronkach 22 i 23, była juz wymiana informacji w tej sprawie, poczytaj wiec sobie, bo różnie to wychodziło ( w zalezności od regionu, ilosci poświeconego czasu na poszukiwania materiałów, i standartu jaki się chce osiągnąć)..

sly123
11-10-2007, 07:36
no właśnie. kredyty, kredyty...
a stan surowy ile kosztuje? bo nie wiem czy sie porywać na budowę... mimo ze bardzo bym chciała


Zdaje mi sie że na stronkach 22 i 23, była juz wymiana informacji w tej sprawie, poczytaj wiec sobie, bo różnie to wychodziło ( w zalezności od regionu, ilosci poświeconego czasu na poszukiwania materiałów, i standartu jaki się chce osiągnąć)..

Inna sprawa, że ceny z pierwszej połowy roku nieco się zmieniły.

zahir1000
12-10-2007, 20:29
Jak wysoko planujecie blat w kuchni, bo ja chcę dać na 95 cm. Czy starczy mi dać okno w kuchni o 10 cm wyżej ???

Jureklo
12-10-2007, 22:16
Witam wszystkich barwniaków.
Muszę się pochwalić, dzisiaj mam już 3 słupy z cegły klinkierowej typu 1Ł. Mówię Wam bajer. Wszystkim, którzy mają to przed sobą, polecam.

http://img227.imageshack.us/img227/5156/dsc01471vf7.jpg

kasik_30
13-10-2007, 12:59
Witam, zaczynamy budowę Barwnego na wiosnę w Smochowicach. Aktualnie robimy adaptacje projektu, zmiany, zmiany, zmiany. Dwa barwne są już w stanie surowym zamkniętym wybudowane w Rokietnicy. Pozdrawiam. Kasia

zbyszki
13-10-2007, 21:40
Wata 180 isover w matach 120-130 m2 między krokwie. Na krokwie plyty 50, okolo 20 m2 mniej, bo stryszku na krokwie nie ocieplam. To co zostanie mozna dodatkowo urzyc do docieplenia miedzy sufitem podwieszanym, a podłogą stryszku.
Folia do wyboru, obecnie zalecana jest z warstwą aluminiową od spodu (dodatkowo odbija cześć promieniowania cieplnego do wewnątrz). Może być stroteksu lub inna. Styropian - nie pamiętam.
Tak wogóle to ciężko jest powiedziec ile kto potrzebuje styropianu. My kupowalismy w 2 partiach, potem jeszcze dokupowalismy 2 razy. Do tego ocieplalismy całe ściany, do krokwi, a w zasadzie do folii paroizolacyjnej, aby lepiej zaizolowac poddasze. Ktoś jednak moze zaoszczedzic i nie ocieplac pod podbitką, wiec wyjdzie dużo mniej. Naszym zdaniem oszczedzanie na izolacji to dużu błąd. Potem to sie zwroci wielokrotnie. Radze pamiętac o specjalnych kołkach do porotrhermu, z metalowym rdzeniem (dla tych co budują z tego lub podobnego materiału). Są 3 razy droższe, jeden 18 cm około 80 gr , ale inne wypadaja, i kupowanie ich jest bez sensu. Te co zostaną można potem wykorzystać do mocowania listew do podbitki, świetnie pasują, trzeba tylko obciąć talerzyki.
Radze też poczytać w muratorze z września o obróbce okien połaciowych. Nie każdy fachowiec wie, jak obrabiać płaszczyzny górną i dolną.

zajac marcowy
14-10-2007, 11:08
[quote=zahir1000][quote=Raffyxxx]u mnie 10 na fundamentach
i 20 na ścianie... i nie styropian tylko Neopor - od BASF (dużo lepsze para.............

ny rynkowej nie znam


Tanio kupiłeś. Cena rynkowa to 299 brutto.

jeszcze nie kupiłem a mam ceną 186 netto ;p


też będziemy mieć koze :D
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

zawsze lepiej kupować w kontakcie z producentem polecam

www.basf-cc.pl



http://images28.fotosik.pl/12/eaba2aeac0d05877m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=eaba2aeac0d05877)

zahir1000
14-10-2007, 11:22
Z okazji okrągłego roku mojej obecności na Forum, stawiam wszystkim wirtualnego browara :wink: i idę się upić, ale tylko troszeczkę, bo jutro strop Teriva na mnie czeka :-?

gucha82
14-10-2007, 17:12
Z okazji okrągłego roku mojej obecności na Forum, stawiam wszystkim wirtualnego browara :wink: i idę się upić, ale tylko troszeczkę, bo jutro strop Teriva na mnie czeka :-?


Przyłączamy się do toastu :)

P.S. Thomass28 dzięki za pomoc i możliwośc odwiedzenia Twojej budowy :)

A to nasza budowa....

http://img99.imageshack.us/img99/2743/dscn1081eq8.th.jpg (http://img99.imageshack.us/my.php?image=dscn1081eq8.jpg)

monia77w1
14-10-2007, 17:26
Grucha82,

ile Wam poszło desek na deskowanie? Jaką dajecie papę?

gucha82
14-10-2007, 18:22
Grucha82,

ile Wam poszło desek na deskowanie? Jaką dajecie papę?

ciężko to określic, ponieważ płaciliśmy wykonawcy za cały etap i to on załatwiał materiał (niewykorzystany zwrócił), więc nawet się nie orientujemy

zajac marcowy
14-10-2007, 21:50
witam, no w porządku z ociepleniem się zgodzę niech poczeka do wiosny, a tynki w środku?


Zasada się nie zmieniła 1 mm ściany ( tynku itp. ) 1 dzień

ale tu WAŻNA UWAGA dotyczy to tylko dni ze średniodobowym +10 C

Od +5 C w dół odparowanie ścian praktycznie nie istnieje... :(

Krótko mówiąc do wiosny radzę...

queene
15-10-2007, 11:43
hej :) która to wersja barwnego ?? moze c132c ?? http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=503&IdKolekcji= mysle nad nim a ze to nowosc to jeszcze nic o nim nie wiadomo

Chris_1268
15-10-2007, 23:26
PANI KASIU!
Witam serdecznie! Właśnie natrafiłem na Waszą wiadomośc i pisze z prosbą! Barwny też wpadł mi w oko. Jak można zlokalizowac Barwne w Rokietnicy, chętnie rzuciłbym okiem choc zza płotu. A jak wasze plany budowy? Może kiedys wymienilibyśmy uwagi i pomysły gdzies między Rokietnicą z Smochowicami. Bo to też nasze fyrtle!

gucha82
16-10-2007, 20:58
Witam... delikatny zastój widzę na naszym forum :)
Czyżby wszyscy pracowali nad wykończeniami? Oby :D
U nas Pan Elektryk układa kabelki...
Ale nie o tym chcieliśmy... widzieliście nowe wersje naszego barwnego? Podzielcie się spostrzeżeniami... według mnie mało mają wspólnego z NASZYM barwnym. Jakieś takie duże i to chyba mało zgrabne :-? Ale podobno ludzie w Polsce coraz większe domy budują, zatem powodzenia! Do mnie nie przemawia...

Pozdrawiamy,
A&M