PDA

Zobacz pełną wersję : projekt C132 BARWNY



Strony : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

justynap13
03-05-2006, 19:51
Witam!
Zdaje mi sie ze znalazlam w koncu moj projekt:) Najnowszy wypust Muratora to to czego szukalam. Ciekawa jestem Waszych opinii. Jakie wady i jakie zalety dostrzegacie w nim?
Mnie sie podobaja te dwa powieszczenia gospodarcze. Nie trzeba bedzie chodzic naokolo domku aby schowac konewke czy weza ogrodowego. Jedyne co bym zmienila to z wc przebila sie do pomieszczenia gospodarczego i usunela drzwi z tego pomieszczenia do garazu bo w koncu jest przejscie do garazu z domu wiec po co drugie. Poza tym uwazam ze wielkosc pokojow na pietrze jest ok. Na dole tez milo:)
Prosze o opinie i pozdrawiam.

Nefer
03-05-2006, 20:11
http://www.projekty.murator.pl/pliki/dom_374_3.jpeg
1. przedsionek 3,9 m²
2. hol 6,7 m²
3. spiżarnia 1,0 m²
4. kuchnia 11,0 m²
5. pokój dzienny 27,9 m²
6. pomieszczenie gosp. 2,1 m²
7. sypialnia 12,2 m²
8. pomieszcznie gosp. 4,0 m²
9. wc 1,9 m²
Razem: 70,7 m²
10. garaż 19,9 m²
11. taras 10,6 m²


http://www.projekty.murator.pl/pliki/dom_374_4.jpeg

12. schody 4,6 m²
13. hol 4,0 m²
14. łazienka 6,0 m²
15. sypialnia 10,1 m²
16. sypialnia 10,3 m²
17. sypialnia 10,0 m²
Razem: 45,0 m²


http://www.projekty.murator.pl/pliki/dom_374_8.jpeg

justynap13
03-05-2006, 20:57
No tak zapomnialam o najwazniejszym :oops:
Rzuty i widok wkleic.
Dziekuje:)

Nefer
03-05-2006, 21:05
gdybym szukała domku tej wielkości to ten na pewno byby faworytem:
- śliczna bryła
- prosty (czyt. tani) dach
- nie zrezygnoałabym z ani jednego okan dachowego ( choć ich kilka jest co się przekłada na kaskę) ale fajnie doświetlone poddasze to duży plus.
- pokoje na górze nie są zbyt wielkie ( dla mnie stanowczo o połowę za małe :)) ale to kwestia potrzeb...
- parter ułożony zgrabnie
- pewnie otworzyłabym schody na salon, choć wtedy widoczna byłaby łazienka ( może słupy, ażurowa ściana z dziurkami-półkami? Witraż, szkło architektoniczne- dobra, dobra, już nic o szkle....:))
- dwa pomieszczenia gospodarcze ( przy garaży z pralnią - a więc zrzutnia ciuhów jak najbardziej - robię się nudna ???) Drugie na ogrodowe rzeczy - super pomysł.

Pewnie nie ten kolor elewacji ( no to się przyczepiłam....)

Bardzo zgrabny, mały domek..:)

Nefer
03-05-2006, 21:05
No tak zapomnialam o najwazniejszym :oops:
Rzuty i widok wkleic.
Dziekuje:)

Zawsze do usług :):)

justynap13
09-05-2006, 06:24
Nefer a co myslisz o dachu?
Spotkalam sie z opinia ze blachodachowka tutaj nie ma szans powodzenia bo za duzo odpadow. Lepiej zainwestowac w dachowke ceramiczna.
Pozdrawiam i milego dnia

mateush
23-05-2006, 17:02
Witam!
Zdaje mi sie ze znalazlam w koncu moj projekt:) Najnowszy wypust Muratora to to czego szukalam. Ciekawa jestem Waszych opinii. Jakie wady i jakie zalety dostrzegacie w nim?
Mnie sie podobaja te dwa powieszczenia gospodarcze. Nie trzeba bedzie chodzic naokolo domku aby schowac konewke czy weza ogrodowego. Jedyne co bym zmienila to z wc przebila sie do pomieszczenia gospodarczego i usunela drzwi z tego pomieszczenia do garazu bo w koncu jest przejscie do garazu z domu wiec po co drugie. Poza tym uwazam ze wielkosc pokojow na pietrze jest ok. Na dole tez milo:)
Prosze o opinie i pozdrawiam.

Witam !

Ja też wybrałem ten - choć w odbiciu lustrzanym - zamierzam startować od przyszłego roku. Czy można wiedzieć na ile osób "wyceniłaś" ten dom ?

Pozdrawiam
Mateush

justynap13
28-05-2006, 06:09
Witam!
Jak narazie tylko bedzimy we dwojke pozniej zaczniemy sie starac o potomstwo :) dwie osoby:)
pozdrawiam

spanga4ever
28-05-2006, 08:02
Witajcie,
Domek zgrabny i ładny.Ja jednak zakryła bym część roboczą kuchni tak aby z salonu widać było tylko stół.A z dachem?Dajcie do wyceny z dwoma rodzajami pokrycia i wybirrzcie najkorzystniejszy wariant.
Budujcie bo warto.
Pozdrawiam

kasia w
12-06-2006, 13:51
Witam. Ja od kilku dni jstem najwierniejszą fanką BARWNEGO. Jest idealny i mam nadzieję, że w przyszłym roku będziemy już w nim mieszkać. Od jakiegoś czasu razem z mężem myśleliśmy o CYRKONIE (proj. MURATORA). Tylko że ten CYRKON to miał salon o pow. 16,5 m. Stwierdziliśmy, że to stanowczo za mało (chociaż wcześniej nam to nie przeszkadzało!!!) i jak zobaczyłam BARWEGO to zakochałam się w nim.
No to będę w kontakcie.
Pozdrawiam Mrssquirrel.

mateush
12-06-2006, 14:09
Witajcie,
Domek zgrabny i ładny.Ja jednak zakryła bym część roboczą kuchni tak aby z salonu widać było tylko stół.

Uwaga - to umeblowanie jest troszkę wg. mnie przypadkowe - tam gdzie jest stół jest chyba jedyne rozsądne miejsce żeby ustawić lodówkę (jeśli ma być inna niż podblatowa). Stół można wrzucić pod okienko w salonie. Co do zakrywania części kuchni - odcinasz się od światła w kuchni (jeśli jest od północy) - albo ewentualnie od dodatkowego światła do salonu.
Wracając do przypadkowości umeblowania pytanko - czy mężczyzna 180-190 cm. wzrostu jest w stanie wysiusiać się na stojąco w toalecie na górze ? ... :-))) Kibelek trzeba niestety odunąć od ściany.


Właśnie zrobiłem komputerowy model 3D tego domku :-)

Pewnym minusem jest okap po przeciwległej do komina stronie kuchni.

Zgodnie z sugestiami z grupy przeniosłem kominek na przeciwległą ścianę i dodałem w jego starym miejscu okno. Odsłoniłem też częściowo schody.

Mam teraz inny dylemat - chciałbym dodać gdzieś prysznic na dole - ale musiałbym zmniejszyć kotłownię - i nie wiem czy da radę...

Pzdr

kasia w
12-06-2006, 17:12
Witaj Mateush!
Jeśli chodzi o prysznic na dole to spójrz na inny domek o identycznym parterze jak BARWNY - Nazywa się DELIKATNY (na stronie MUratora). Trzeba tylko przesunąć ścianę za komin i zmieści się prysznic. Ja mam zamiar tak to zmienić.
Pozdrawiam Mrssquirrel.

mateush
12-06-2006, 17:20
Witaj Mateush!
Jeśli chodzi o prysznic na dole to spójrz na inny domek o identycznym parterze jak BARWNY - Nazywa się DELIKATNY (na stronie MUratora). Trzeba tylko przesunąć ścianę za komin i zmieści się prysznic. Ja mam zamiar tak to zmienić.
Pozdrawiam Mrssquirrel.


Czołem !

Jestem teraz w pracy i ciężko mi to sprawdzić ale chyba tak kombinowałem i kabina mi się nie mieściła ...

Pzdr

kasia w
12-06-2006, 17:31
Musi się zmieścić. Wrócisz z pracki, zjesz obiad, siądziesz przed komputerem, znajdziesz projekt C131 i zmieści się na pewno.
Pozdro Mrssquirrel.

loko777
17-06-2006, 19:37
CZY KTOŚ BUDUJE C132-BARWNY? LUB MOŻEKTOŚ JUŻ WYBUDOWAŁ? PROSZĘ O OPINIE PROJEKTU...O ZDJECIA ZREALIZOWANEGO...I NAJWAŻNIEJSZE - JAKIE ZAMKNIECIE W KOSZTACH BUDOWY...DZIĘKUJĘ I POZDRAWIAM.... [email protected]

kasia w
20-06-2006, 12:12
Witam!
Ja mam zamiar w przyszłym roku zamieszkać w naszym nowym domku BARWNYM. Na razie czekam na wydanie warunków zabudowy. Może w tym roku zaczniemy, ale to wszystko zależy od papierków.
Jakie zmiany wprowadziłbyś w nim? Ja na pewno powiększyłabym łazienkę na dole i wstawiłabym tam prysznic. Masz jakieś fajne propozycje?
Pozdro Mrssquirrel

loko777
20-06-2006, 12:47
Witam.
Miło,że też zdecydowaliście sie na ten projekt. Mam nadzieję,że bedzie nie drogi w budowie...A Wy o jakiej kwocie myślicie?
Ja zmienie następującą:
zrezygnuje z pokoju nr 7 na parterze (wystarczą nam 3 pokoje na górze), pomniejsze ten pokój o połowe, z połowki od ogrodu zrobię pralnie z suszarnia oraz z mała garderobą z prawdziwego zdarzenia, a drugą połowkę połączę z pomieszczeniem gospodarczym czyli pokojem nr 8 lub odziele na kotłownie z umywalką....bedzie wtedy wiecej miejsca np. na jakies półeczki do majsterkowania oraz rowery,motor, itp...Wc też powieksze właśnie o prysznic....lub prysznic zainstaluję własnie w pomieszczeniu gospodarczym,ale jeszcze sie zastanowie....Nic więcej nie bede zmieniał...Projekt jest fajny....

kasia w
20-06-2006, 13:28
Ja na pewno nie zrezygnuję z pokoju na dole, bo w przyszłości będziemy tam mieli sypialnię. Za to pralnia i suszarnia będzie w pomieszczeniu gospodarczym przy garażu. Jeśli chodzi o taras to mój mąż ogrodnik z zamiłowania ma wizję, żeby połączyć taras z tyłu domu i taras z przodu domu tarasem z boku domu. Rozumiesz? Taki taras dookoła oczywiście od stony salonu. W związku z tym zamiast tego okna koło kuchni będą drzwi balkonowe, te drugie balkonowe zostaną, ale mniejsze i z oknem.
Oprócz tego okna na poddaszu w pokojach 16 i 15 będą od strony frontowej (mamy działkę z wjazdem od południa).
I to na tyle naszych pierwszych spostrzerzeń. Chcemy jeszcze pogadać z jakimś architektem, bo nasza działka ma tyle samo wad jak i zalet.
No to pozdrawiam i czekam na cokolwiek o barwnym.
Mrssquirrel

kasia w
20-06-2006, 13:32
aha jeśli chodzi o kasę to mam nadzieję na około 250 tys. Przyznam, że chcemy z mężem wykończyć go w dość dobrym standardzie, więc wszystko wyjdzie w praniu. Pozdro

loko777
20-06-2006, 14:42
Z tarasem niezły pomysł....
Ja z żoną jesteśmy projektantami ogrodów i dekoratorami wnętrz, więc mamy trochę inną wizję...chcielibyśmy pozostać z tym istniejącym tarasem,może w innej bryle...napewno stworzymy "dziki"ogród....dużo zieleni...a nie tylko trawnik do okoła...
A co do układu pomieszczeń....planujemy jedno lub dwójkę dzieci,więc zmieścimy się spokojnie na górze....
Ja również mam nadzieję,ze zmieścimy sie w kwocie 250tys wraz z wyposażeniem domu...
A jakie planujecie ściany? dwuwarstwowe? tynkowane? Ja zamierzam trójwarstwowe z cegły elewacyjnej...
Życzę powodzenia....Pozdrawiam

kasia w
20-06-2006, 20:58
Jeszcze tak szczegółowo nie planowaliśmy, ale mąż mówi, że ściany w naszym domu będą dwuwarstwowe.
pozdro[/url][/quote]

mateush
25-06-2006, 10:42
Witam!
Ja mam zamiar w przyszłym roku zamieszkać w naszym nowym domku BARWNYM. Na razie czekam na wydanie warunków zabudowy. Może w tym roku zaczniemy, ale to wszystko zależy od papierków.
Jakie zmiany wprowadziłbyś w nim? Ja na pewno powiększyłabym łazienkę na dole i wstawiłabym tam prysznic. Masz jakieś fajne propozycje?
Pozdro Mrssquirrel


Witam !

Ja chciałbym prenieść kominek na przeciwnąścianę - żeby nie ogrzewać 2 ścian zewnętrznych - dodam w starym miejscu okno.
Oprócz tego otwarcie schodów no i powiększenie łazienki. Martwi mnie brak możliwośći posiadania pralni - pomieszczenie gospodarcze musi być kotłownią.
Czy ktoś z Was miał na oku podobne projekty ?

Mat

aLien01
25-06-2006, 10:58
Witam
Na poczatku przywitam sie gdyz jestem tu pierwszy raz. Zamierzam sie wybudowac gdyz mieszkanie w bloku troszke mnie znudzilo, jestem na etapie szukani dzialki ale w tym samym czasie zaczalem ogladac projkety. Ze wzgledu na to, ze moje fundusze sa ograniczone rozgladam sie za malym domkiem. Przegladalem wilele projektow ale zaden nie przypadl mi do gustu do momentu kiedy zobaczylem projekt C132 - Barwny. I tu mam pare pytan:
1. Jaka wielkosc dzialki byla by najlepsza dla tego domku tak aby byl maly ogrodek.
2. Czy ktos robil juz kosztorys i zdecydowal sie na budowe tego domku
3. Gdzie mozna znalesc projekt z przeniesionym kominkem na druga strone.
4. Czy da sie wcisnac natrysk do toalety na dol kosztem pomieszczenia gosp.
5. Czy w kosztorysie z muratora zawarto koszt tynkowania wew. domu.

aLien01
25-06-2006, 18:49
Witam
Na poczatku powiem ze tez mi sie podoba ten projekt. A teraz mam pytanie czy macie moze juz jakis kosztorys po ktorym sadzicie sie ze zmiescicie sie w 250tys zl. Druga sprawa na jakiej dzialce go budujecie - chodzi mi o wielkosc. Czy da sie zwiekszyc toaleta na dole aby wcisnac tam natrysk?

kasia w
25-06-2006, 19:54
Witaj Artur!!!
Ja, amatorka budownictwa i wszystkiego co z nim związane, postaram odpowiedzieć ci na kilka twoich pytań.
Jestem zakochana w tym projekcie więc mogę nie być obiektywna.
1. Nasza działka ma 7,5 ara, ale jest zarośnięta drzewami i sprawia wrażenie małej działki. Nie wiem czy to dużo dla ciebie, ale dla mnie i mojego męża wystarczy. Mąż wykorzysta każdą wolną powierzchnię na stworzenie ogrodu (ma świra na tym punkcie).
2. My zdecydowaliśmy się na ten projekt i czekamy teraz na decyzję o warunkach zabudowy. Kosztorysu nie robiliśmy, ale mamy zamiar zmieścić się w 250 tys. Oczywiście wszystko wyjdzie w praniu.
4. Da sę wstawić prysznic do łazienki kosztem pomieszczenia gospodarczego. Zobacz sobie ten układ w projekcie o identycznym parterze: http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=355&IdKolekcji=
5. Wg opisu to w kosztorysie nie brali pod uwagę tynkowania ścian wew.

No to pozdrawiam Mrssquirrel

kasia w
25-06-2006, 19:58
Cześć Mateush!
Dlaczego pomieszczenie gospodarcze nie może być pralnią, suszarnią i pomieszceniem z piecem w jednym?

kasia w
25-06-2006, 20:00
Ten pomysł z kominkiem jest całkiem sensowny. Muszę to przemyśleć.
Pozdrawiam Mrssquirrel

mateush
25-06-2006, 22:56
Cześć Mateush!
Dlaczego pomieszczenie gospodarcze nie może być pralnią, suszarnią i pomieszceniem z piecem w jednym?

o ile pralnią i kotłownią może być (choć łażenie z praniem przez garaż czarno widzę zwłaszcza jeśli trzeba je wynieść na górę do suszenia) - to upchnięcie tam suszarni jest mocno przesadzone - przy tak małej powierzchni nie da się tam wcisnąć suszarni (jak to zrobić ? jeśli będzie tam kocioł i pralka ? Nie wspomnęo kotle innym niż gazowy ...) - a już na pewno odpada gdy zmniejszy się to pomieszczenie dla zwiększenia łazienki.
Poza tym takie pomieszczenie w pobliżu garażu będzie dość mocno zakurzone moim zdaniem - także suszenie raczej nie ma sensu.
Ale oczywiście może się mylę.


Pozdrawiam :-)


P.S.) Kilka screenów z modelu 3D tutaj: http://matrych.googlepages.com/chata

aLien01
26-06-2006, 07:00
Dzieki za odpowiedz mam nadzieje ze bedziesz informowac mnie o postepach w budowie. A kiedy zamiezasz ruszyc z budowa?

kasia w
26-06-2006, 13:40
Mam nadzieję ruszyć z budową na wiosnę. W przyszłym roku chcielibyśmy się wprowadzić. Mam taką nadzieję!!!!!!
Pozdrawiam Squirrel

mateush
26-06-2006, 14:12
Czołem !

Oto kilka rzutów z modelu 3D wspomnianego projektu:
http://matrych.googlepages.com/chata

Oczywiście z uwzględnionymi już poprawkami (przeniesiony kominek, dodane okno, wycięta ściana przy schodach).

Ale powiem szczerze, że szperam nadal w projektach - jednak dach kopertowy to wyższy koszt i więcej skosów... Może znajdę coś ciekawego z dwuspadowym. A może mieliście już coś na oku z dachem dwuspadowym spełniający podobne założenia co Barwny ?

Mateush

kasia w
26-06-2006, 19:17
Zobacz sobie mój pierwszy projekt CYRKON. Można dobudować garaż. Ja zrezygnowałam z niego ze względu na mały salon. Mimo wszystko często na niego zerkam.
http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=275&IdKolekcji=
Pozdrawiam Mrssquirrel

27-06-2006, 22:41
Witam - właśnie odkryłem, że pojawiła się ekipa zainteresowana projektem C-132 Barwny. Ja też już jestem po zabiegu - czyli jestem właścicielem prokjetu. Pod długim czasie wyboru ten projekt okazał się optymalny - połączenie prostosty i funkcjonalności. Będę go stawiał w Toruniu na działce 1000 m.kw. (36x28m) - więc zostanie mi dużo miejsca na trawnik.
W dziedzinie budowania walczę z parierologią (mapki etc.).
Odnośnie zmian o krórych piszą forumowicze - podoba mi się pomysł z odsłonięciem części ściany przy schodach. W moim przypadku będę też wtrącał trzy grosze do wizji architekta:
- chcę na poddaszu wstawić ściankę kolankową - tj. podwyższyć poddasze o ok 50-100 cm - da to więcej wygodnej powierzchni użytkowej na poddaszu - ale też trochę zmieni bryłę budynku.
- zmiana lokalizacji kominka zastanwaiam się nad wersją mateusha - pozwoli ona na lepsze rozprowadzanie ciepła - planuję wersję z DPG.
- chcę powiększyć taras - ta powierzchnia jest za mała na wysiadywanie w ogrodzie
- ostatnia zmianą będzie spad dachu wzdłuż części graży na słupach - tak aby stworzyć drugie miejsce parkingowe (wiatę dla samochodu)

To na razie tyle - będę informował na bieżąco o moich nowych pomysłach.

Pozdrawiam

Thomass28

mateush
27-06-2006, 22:49
- chcę na poddaszu wstawić ściankę kolankową - tj. podwyższyć poddasze o ok 50-100 cm - da to więcej wygodnej powierzchni użytkowej na poddaszu - ale też trochę zmieni bryłę budynku.
-


Polecam bieżący numer muratora - jest artykuł o podnoszeniu poddasza - jeśli chcesz to zamaskować od zewnątrz - musisz dorzucić podciągi.

A ja jestem właśnie w trakcie grzebania w projekcie Zręczny III c77c - dość ciekawy - choć niestety droższy w realizacji...

Mateush

27-06-2006, 23:26
Dzięki za sugeste odnośnie arytkułu. Jestem już po lekturze - i też nasunęło mi się dużo podobieństw - to bardzo podobny projekt.
Oczywiście przed decyzją o podwyższeniu i jego wysokości zwizualizuję sobie rzuty (na 2,3 i 4 bloczki podwyższenia). W moim przypadku problem jest mniejszy, bo nie mam problemu ze zmianą wysokości kalenicy (etap przed pozwoleniem). Ale dobrze byłoby aby właściwe proporcje były zachowane.
Czy wg Ciebie Mateush zmiana lokalzacji kominka w salonie wymaga zgody autora projektu?

Pzdr

Thomass28

mateush
28-06-2006, 08:09
Czy wg Ciebie Mateush zmiana lokalzacji kominka w salonie wymaga zgody autora projektu?


jestem przekonany że nie. Cytuję opis projektu :

" Możliwy zakres zmian

W projekcie, w części opisu technicznego, zawarty jest zapis, zgodnie z którym autor projektu upoważnia (bezterminowo) innych projektantów, do dokonywania - na ich odpowiedzialność – wszelakich zmian w dokumentacji. Wszystkie zmiany muszą być wprowadzone przez uprawnionego projektanta, którego może wybrać Inwestor kupujący projekt. "

Także projekty Pana Biryło są dość fajne pod tym względem :-)

Pzdr

aLien01
04-07-2006, 08:59
Witam
Czy ktos moze robil juz kosztorys do tego domu? Czy przed kupnem tego projektu mozna zlecic zrobienie szczegolowego kosztorysu. Zastanawiam sie czemu ten projekt jest tanszy w wykonaniu od wielu inny projektow nawet z dachem dwuspadowym np C117 Codzienny. Chce zbudowac dom niedrogi tak do 240tys z wykonczeniem i boje sie ze mi nie starczy. Mam jeszcze pare groszy wiecej ale to bedzie trzeba zrobic ogrodzenie, wstawic meble do kuchni i wyjdzie z 20 tys wiecej. Ogolnie mam 350tys na wszystko tzn. kupienie dzialki, zrobienie przylaczy, projekt + adaptacja jego, oplaty w urzedach, budowa domu, zrobienie ogrodzenia starczy mi ta suma czy nie?

kozik
04-07-2006, 16:18
właśnie...na 99% będziemy go budować...
ciekaw jestem czy są już tacy co mieszkają w podobnym...??????

landudno
18-07-2006, 17:22
Witam wszytstkich forumowiczów i wszystkich sympatyków Barwnego.
Chyba jutro zdecyduję się na zakup projektu i wtedy klamka zapadnie. Już jesteśmy zmęczeni tym ciągłym przeglądaniem projektów. W ostatniej fazie pozostał Barwny i C113 Niewielki. Niewielki miał według nas ładniejszą bryłę i wspaniały taras. Jednak wizja jednego pokoju więcej przy podobnych kosztach (jeżeli wyliczenia Muratora są OK) przeważyła. Cenne było też te dodatkowe pomieszczenie gospodarcze i nieco większe pomieszczenia (np. wiatrołap).
Mam nadzieję, że jeszcze ktoś się zdecydował na ten projekt. Jeżeli tak to niech doda nam otuchy.My planujemy ruszyć w przyszłym roku pod Łodzią a teraz zbieramy dokumentację.
Pozdrawiam


:P

landudno
18-07-2006, 17:24
C113 to oczywiście nie Niewielki a Drobny. Przepraszam

kasia w
18-07-2006, 17:52
Cześć landudno!
Fajnie, że podoba się ci ten projekt i cieszę się, że miłośników Barwnego przybywa. Powodzenia z dokumentacją!!!!!
Czytaj forum to kopalnia wiedzy o budowaniu!!!!!!!!!
Pozdrawiam Mrssquirrel

landudno
18-07-2006, 18:21
Witaj Mrssquirre
Nawet nie wiesz jak cieszę się z Twojej odpowiedzi. Jesteś chyba największą fanką Barwnego
Dzięki
A o tym, że forum to kopalnia wiedzy przekonuję sie każdego dnia.
Jakie zmiany planujesz w projekcie. Ja chcę zgodnie z tym co pisano na forum pokombinować z powiększeniem wc (kabina prysznicowa), przerzucić kominek na przeciwległą ścianę, powiększyć wiatrołap kosztem spiżarni, nieco skróćić ściankę między salonem a kuchnią (aby wpadało światło z kuchni do salonu i aby łatwiej ustawić stół w salonie). O innych jeszcze myślimy.
Pozdrawiam
Ryszard

kozik
18-07-2006, 19:45
witojcie
ostatnio poprosiłem \Muratora żeby przysłali mi rzuty z wymiarami i powiem że wygląda to nieźle,,,
zastanawiam się tylko nad podniesieniem ścianki kolankowej o co najmniej 1 warstwę...

kasia w
18-07-2006, 19:45
My będziemy zmieniać:
1. wc, tak aby dało się tam wstawić prysznic (na 100%)
2. kominek prawdopodobnie przeniesiemy na przeciwległą ścianę
3. pomysł ze skróceniem lub zlikwidowaniem tej ścianki między kuchnią i salonem jest spoko, muszę to przemyśleć
4. wiatrołap zostawię taki jaki jest bo fajnie jest mieć spiżarkę
5. taras będzie dookoła domu, więc okno balkonowe będzie również na tej ścianie koło kuchni.

Na razie to wszystko. Myślę, że architekt też podsunie nam kilka fajnych pomysłów. Na dzień dzisiejszy pani w UM poprawia,wydane mi tydzień temu, warunki zabudowy.

Pozdrawiam Kasia

landudno
18-07-2006, 20:21
Nas też bardzo kusi taras od strony wschodniej i przerobienie okna w salonie na balkonowe. Zastanawiamy sie także czy technicznie da sie przesunąć nieco komin w pomieszczeniu gospodarczym razem ze ścianką w stronę garażu. Zwiększy sie wtedy nieco wc i to pomieszczenie gospodarcze a na poddaszu komin znalazłby sie przy ścianie w sypialni a nie w pewnym oddaleniu od niej. Zastanawiamy sie także czy da się zrobić mały stryszek z rozkładanymi schodami w najwyższej części nad holem (byłby niezbyt wielki, ale np. świetnie nadawałby sie na rzadko używane rzeczy jak np. walizki itp.
Pzdr
Ryszard

kasia w
18-07-2006, 20:33
Landudno zobacz sobie:
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=73615
albo coś w zbliżonym temacie do Barwnego
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=38547&highlight=

Miłego czytania.

landudno
18-07-2006, 20:51
Czytałem
Ale dzięki

kozik
18-07-2006, 22:22
spełniłem prośbę...

jenna
19-07-2006, 11:43
uch, ja też chyba sie zdecyduję na Barwny, Mateush, jak się robi takie 3 d?

Myśleliśmy nad następujacymi zmianami:

przesunięcie ściany zewnętrznej w kuchni, czyli ściana kuchenna równa ze ścianą garażową,

drewniane ażurowe schody, odsłonięte podobnie jak u Mateusha
kominek: na ścianie pomiędzy kuchnią a salonem, taki słup po prostu z wbudowanym kominkiem, zamiast ścainki oddzielającej kuchnię i salon

okno kuchenne na ścianie po prawej stronie( od strony kuchni miałabym inaczej widok na mur sąsiada a tak będę miałą z kuchni widok na ogród)

czekam na sugestie i ewentualne porady.

i co Wy na to?

Czy ktos zyczliwy mógłby mi podać wymiary patretu, w metrach bo mam tylko takie przybliżone z muratora i trudno mi cokolwiek rysować na nowo?

Pozdrawiam,
E.

kasia w
19-07-2006, 12:16
Cześć Jenna!
Wysłałam ci na e-maila to o co prosiłaś. Mam nadzieję, że dojdzie.
Pozdrawiam kasia

jenna
19-07-2006, 14:40
ale na jakiego maila?

kasia w
19-07-2006, 18:19
na takiego: [email protected], gdzieś tam wyczytałam, ale post z 2003r, więc pewnie nieaktualny, sorko nie zwróciłam uwagi.
pozdro

jenna
20-07-2006, 07:33
och...
jak najbardziej aktualny, dziękuję!!!!!

mateush
20-07-2006, 10:51
uch, ja też chyba sie zdecyduję na Barwny, Mateush, jak się robi takie 3 d?



ja używałem programu sketchup v.4.0. Wiem że jest dostępna za darmo wersja 5.0 pod windows xp. Zobacz na www.sketchup.com


Pzdr
Mateush

sylvia1
20-07-2006, 11:47
Czołem !

Oto kilka rzutów z modelu 3D wspomnianego projektu:
http://matrych.googlepages.com/chata

Oczywiście z uwzględnionymi już poprawkami (przeniesiony kominek, dodane okno, wycięta ściana przy schodach).

Ale powiem szczerze, że szperam nadal w projektach - jednak dach kopertowy to wyższy koszt i więcej skosów... Może znajdę coś ciekawego z dwuspadowym. A może mieliście już coś na oku z dachem dwuspadowym spełniający podobne założenia co Barwny ?

Mateush
Mateush a jakie to założenia? bo ja proponuję mój projekt słoneczko w wersji B ze ścianka kolankowa i garazem..

mateush
20-07-2006, 13:18
Mateush a jakie to założenia? bo ja proponuję mój projekt słoneczko w wersji B ze ścianka kolankowa i garazem..


Ja już przerzuciłem się na zręczny wariant 3 (C77c o ile dobrze pamiętam).
Ten mi bardziej pasuje ze względu na taras, schody, i większy garaż - chcę mieć kącik do majsterkowania - bo niestety garaż w barwnym jest tylko na samochód...).

Pzdr

jenna
21-07-2006, 07:15
uch, ja też chyba sie zdecyduję na Barwny, Mateush, jak się robi takie 3 d?

Myśleliśmy nad następujacymi zmianami:

przesunięcie ściany zewnętrznej w kuchni, czyli ściana kuchenna równa ze ścianą garażową,

drewniane ażurowe schody, odsłonięte podobnie jak u Mateusha
kominek: na ścianie pomiędzy kuchnią a salonem, taki słup po prostu z wbudowanym kominkiem, zamiast ścainki oddzielającej kuchnię i salon

okno kuchenne na ścianie po prawej stronie( od strony kuchni miałabym inaczej widok na mur sąsiada a tak będę miałą z kuchni widok na ogród)

czekam na sugestie i ewentualne porady.

i co Wy na to?

Czy ktos zyczliwy mógłby mi podać wymiary patretu, w metrach bo mam tylko takie przybliżone z muratora i trudno mi cokolwiek rysować na nowo?

Pozdrawiam,
E.

a co z moimi uwagami?
czy ktoś mi coś doradzi??

kozik
21-07-2006, 16:33
zręczny też jest niczego sobie ale ma dach o kącie 30 stopni więc będzie mnie jmiejsca nad głową...

21-07-2006, 18:09
Jenna napisała:

a co z moimi uwagami?
czy ktoś mi coś doradzi??


Odnośnie propozycji Jenny kilka uwag - mam już dokumentację projektową, więc analizując poszczególne propozycje zmian Jenny więc widzę dużo szczegółów technicznych:
- przesunięcie ściany kuchennej - możliwe ale - będzie wymagało przekonstruowanie stropu Porotherm nad kuchną, salonem i wiatrołapem- na tej ścianie oparty jest strop nad kuchnią (o wymiarze 270 cm) - dom od fronu będzie typową kostką - ganek stanowi takei wizualne urozmaicenie - ale zbyt praktyczny nie jest.
- zmiana ustawienia okna w kuchni (na drugą scianę) spowoduje, że dom od frontu nie bedzie miał żadnego okna (kwestia wizualna?)
- odnośnie schodów - ja raczej zdecyduję się na połączenie metalu i drewna - mam wielu znajomych u których schody 100% z drewna po jakimś czasie strasznie skrzypią (trudno o bardzo solidnego wykonwacę i bardzo dobre (drogie) drewno. I oczywiście też częściowo zmniejszę ścianę między salonem i hallem - tak by częściowo były widoczne schody.
- odnośnie przesunięcie kominka miedzy kuchnię a salon - trzeba uważać z kominem tak aby nie wypadał za blisko okien połaciowych na I p. - ja kominek przesunę na ścianę/róg obok schowka ogrodowego.
- ja jeszcze będę podwyższał piętro o 1 lub 2 bloczki - spowoduje to zwiększnienie powierzchni użytkowej na I p.

Podaj mi swój adres mailowy to prześlę ci skany pdf - parteru i pietra z wymiarami.

Pozdrawiam

Thomass

landudno
21-07-2006, 21:59
Witaj Thomass
Ja chyba jutro zamówię Barwnego
Czu mógłbyś mi także przesłać te skany. Dostałem dzisiaj z Muratora materiały faxem, ale są słabej jakości.

Zgadzam się z Tobą co do większości zmian. Myślimy jeszcze m.in. o powiększeniu wc tak aby zmieścił się natrysk

Czy będziecie ogrzewać Barwnego?

Ryszard

22-07-2006, 09:13
Witam Ryszard
Podaj mi maila to prześlę skan.
Ogrzewać będę gazem - gaz na mojej działce będzie na wiosnę przyszłego roku, więc w sam raz - na razie wstępnie przeglądam piece i liderem jest piec japoński ULRICH (kondensacyjny z osobnym zbiornikiem cwu) i dodatkowo w części pomieszczeń będzie dystrybucja gorącego powietrza z kominka (wcześniej zastanawiałem się nad płaszczem wodnym w kominku).

Pozdrawiam

Thomass

jenna
25-07-2006, 06:57
hej,
dzięki za dobre rady .
U mnie jest tak dziwnie połoznona działka,ze z lewej str. domu mam wielki ogród a z boku, tam, dgdzie byłoby okno kuhenne- mur :cry:
Wole w takim razei patrzeć na ogród z kuchni niż na mur sąsiada.

A co do domu- kostki- macie rację, rzeczywiście dom będzie wyglądał jak ślepak, rozmawiałąm już z arcghitektką, cos będziemy myśłały nad tą ścianą.

Ech, a jakby tak dach dwuspadowy zrobić, coby doświetlić to poddasze?

Pozdraiwam i czekam na wskazówki i zdjęcia z Waszych budóe, E.

maclab
25-07-2006, 16:33
witam serdecznie wszystkich symaptykow c132!

nazywam sie maciek i od jakiegos czasu sledze ten watek, gdyz tez jestem zdecydowany (razem z malzonka) na projekt c132.

co prawda z pewnych przyczyn budowe planujemy rozpoczac dopiero w 2008, ale juz sie powoli wszystkim interesujemy.

mam kilka pytan do szanownych kolezanek i kolegow:

1) rowniez chce miec prysznic w wc na parterze. dlaczego wiec nie mozna by przesunac minimalnie scianki miedzy 9 i 8 (wc i pomieszczenie gospodarcze) tak aby byla z 2 strony komina. moze lazienka nie powiekszy sie zbyt wiele, ale na kabine spokojnie wystarczy.

2) dlaczego wszyscy chcecie przenosic kominek?

3) czy nie lepiej zamiast spizarni (3) zrobic wieksza szafe wnekowa w przedsionku (1)?

4) czy ktos juz rozpoczal budowe w okolicach warszawy?

5) jak ktos z was mialby dokladny plan z wymiarami to poprosze na maila, bede zobowiazany.

pozdrawiam serdecznie...

marta_zaz
25-07-2006, 23:39
Odnośnie propozycji Jenny kilka uwag - mam już dokumentację projektową, więc analizując poszczególne propozycje zmian Jenny więc widzę dużo szczegółów technicznych:
- przesunięcie ściany kuchennej - możliwe ale - będzie wymagało przekonstruowanie stropu Porotherm nad kuchną, salonem i wiatrołapem- na tej ścianie oparty jest strop nad kuchnią (o wymiarze 270 cm) - dom od fronu będzie typową kostką - ganek stanowi takei wizualne urozmaicenie - ale zbyt praktyczny nie jest.
- zmiana ustawienia okna w kuchni (na drugą scianę) spowoduje, że dom od frontu nie bedzie miał żadnego okna (kwestia wizualna?)
- odnośnie schodów - ja raczej zdecyduję się na połączenie metalu i drewna - mam wielu znajomych u których schody 100% z drewna po jakimś czasie strasznie skrzypią (trudno o bardzo solidnego wykonwacę i bardzo dobre (drogie) drewno. I oczywiście też częściowo zmniejszę ścianę między salonem i hallem - tak by częściowo były widoczne schody.
- odnośnie przesunięcie kominka miedzy kuchnię a salon - trzeba uważać z kominem tak aby nie wypadał za blisko okien połaciowych na I p. - ja kominek przesunę na ścianę/róg obok schowka ogrodowego.
- ja jeszcze będę podwyższał piętro o 1 lub 2 bloczki - spowoduje to zwiększnienie powierzchni użytkowej na I p.

Podaj mi swój adres mailowy to prześlę ci skany pdf - parteru i pietra z wymiarami.

Pozdrawiam

Thomass


Witam Wszystkich!

My z mezem rowniez zdecydowalismy sie na ten projekt.
Prosba do Thomass'a - prosze o maila z pdf'ami :D

[email protected]

Pozdrawiam,
Marta

marta_zaz
26-07-2006, 00:10
Witam Wszystkich milosnikow BARWNEGO !!

Z czego zamierzacie budowac ten domek?? Widzialam ze sa juz zdecydowani na sciany dwu-warstwowe i troj-warstwowe, a co sadzicie o jednowarstwowym YTONG'u (40 odmiana 400) - my z mezem, wstepnie, jestemy zdecydowani na YTONG'a. Ale chetnie posluchamy - poczytamy, wszystkich za i przeciw...

No, a o samym projekcie, uwazam ze jest supeeeeeeer ;)
Przeniesienie kominka na rownolegla sciane, umieszczenie prysznica w WC na parterze i czesciowe odsloniecie schodow - REWELACYJNY POMYSL! Zastanawiamy sie rowniez nad dolozeniem jednego lub dwuch bloczkow w gore, mysle ze to rowniez jest swietny pomysl - nie zeszpeci bryly budynku (tak mysle?) a znacznie powiekszy powierzchnie uzytkowa ...

Pozdrawiam serdecznie,
Marta

jenna
26-07-2006, 07:01
2) dlaczego wszyscy chcecie przenosic kominek?


Kominek w miejscu w kt jest w projekcie- nie pasuje do mojej "wiziji" a takową każdy posiada.
Kominek na tej samej ścianie z telewizorem- odpada!
Dlatego ja chcę ścianą kominkową odgrodzić kuchnię, ale jak to będzie- zobaczymy, dziś dopierio geodeta robi wyrys mojej działki ;-)

26-07-2006, 23:37
Z czego zamierzacie budowac ten domek?? Widzialam ze sa juz zdecydowani na sciany dwu-warstwowe i troj-warstwowe, a co sadzicie o jednowarstwowym YTONG'u (40 odmiana 400) - my z mezem, wstepnie, jestemy zdecydowani na YTONG'a. Ale chetnie posluchamy - poczytamy, wszystkich za i przeciw...
Marta

Jestem już po konsultacjach z osobą adaptującą projekt, jeśli chodzi o rodzaj ścian to najistotniejszej są dwa czynniki:
- założone warunki cieplne, relacja ceny wykonania m.kw. / i późniejszych kosztów ogrzewania do izolacyjności cieplenej ściany oraz;
- założone wymiary fundamentów - kwestia czy zmiana grubości ściany (jedno, dwu czy trzywarstowa) powoduje potrzebę przeprojektowania fundamentów i ław fundamentowych - kwestia kosztów etc.
Jak na warunki termiczne panujące na Kujawach (Toruń) i zakładane ogrzewanie - ja raczej zdecyduję się na technologię dwuwarstwową (bloczki ceramiczne 24 + styropian 12-15) - znaczenie ma też wykonastwo ( w moim wariancie najbardziej popularne i trudne do zepsucia przez wykonawcę - mostki termiczne itp.).

Pzdr

Thomass

maka76
03-08-2006, 08:57
:D Witam serdecznie wszystkich rozpoczynajacych i budujacych. Czy ktoś budował juz dom muratora C132- Barwny. Interesuje mnie koszt wybudowania takiego domu. Jeżeli macie zdjęcia domu juz wybudowanego bardzo prosze o udostępnienie ich w celach zapoznawczych.

kozik
03-08-2006, 17:51
ja też myślę nad podniesieniem ścianki o 1-2 pustaków w górę...

kasia w
03-08-2006, 19:27
Ech, a jakby tak dach dwuspadowy zrobić, coby doświetlić to poddasze?

Witaj Jenna!
Zobacz sobie:
http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=355&IdKolekcji=

Pozdrawiam.

jenna
04-08-2006, 12:37
witaj, Kasiu a jaki to projekt?
bo linek nie działa!

kozik
04-08-2006, 18:05
działa,działa ...nawet strzela....\

kasia w
04-08-2006, 20:14
No działa, działa, a jak nie działa to jest to projekt C131 Delikatny, apropo zobaczcie sobie to wc.

http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/f/5/6/2/17982886_d.jpg

parter prawie identyczny jak w barwnym (powiększone wc)
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/f/0/0/8/17982888_d.jpg

poddasze też ciekawe
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/f/1/3/6/17982889_d.jpg

Pozdrawiam kasia

kozik
05-08-2006, 19:38
ciekaw tylko jestem bardzo dlaczego kosztorys jest aż tak większy niż barwnego mimo np. mniej skomplikowanego dachu....

kozik
06-08-2006, 21:16
a co z nim nie tak????

kozik
06-08-2006, 21:18
No działa, działa, a jak nie działa to jest to projekt C131 Delikatny, apropo zobaczcie sobie to wc.

http://foto.onet.pl/upload/49/31/_620718_n.jpg

parter prawie identyczny jak w barwnym (powiększone wc)
http://foto.onet.pl/upload/26/13/_620719_n.jpg

poddasze też ciekawe
http://foto.onet.pl/upload/6/9/_620721_n.jpg

Pozdrawiam kasia
????

kozik
08-08-2006, 22:09
widzę że przemyślenia dotyczące Barwnego utknęły w mrtwym punkcie...
a już miałem nadzieję na ciekawą dyskusję :(

marta_zaz
15-08-2006, 23:09
ciekaw tylko jestem bardzo dlaczego kosztorys jest aż tak większy niż barwnego mimo np. mniej skomplikowanego dachu....

No wlasnie, ciekawe o co chodzi??? Czemu jest taka roznica w kwocie, pomijam fakt ze w kosztorysie Barwnego nie uwzgledniono wykonczenia zewnetrznego.
No napewno roznice, tą którą rozumię, stanowi lazienka na gorze - nie jest nad lazienka na dole -> dlatego drozsza jest instalacja sanitarna. Ale dlaczego pozostale kwoty az tak sie roznia, przy mniej skomplikowanym dachu??? Nie mam pojecia....

BARWNY:
Stan zero 23 200 PLN
Stan surowy otwarty 67 400 PLN
Stan surowy zamknięty 31 600 PLN
Instalacje elektryczne 6 300 PLN
Instalacje sanitarne 16 800 PLN
Razem (1-6) 145 300 PLN

DELIKATNY:
Stan zero 26 300 PLN
Stan surowy otwarty 89 500 PLN
Stan surowy zamknięty 44 800 PLN
Instalacje elektryczne 5 300 PLN
Instalacje sanitarne 26 300 PLN
Wykończenie zewnętrzne 34 200 PLN
Razem (1-6) 226 400 PLN

Pozdrowienia,
Marta

marta_zaz
15-08-2006, 23:14
Tak z innej beczki, ile moze kosztowac w przyblizeniu, adaptacja projetu do dzialki i ewentualne "poprawki"-zmiany, ale nie drastyczne (przesuniecie okna, itp.)??
Bardzo bede wdzieczna:)

Pozdro,
Marta

kozik
16-08-2006, 20:12
widzę że coś drgnęło...

kozik
16-08-2006, 20:13
:D :D :D :D

kasia w
16-08-2006, 21:05
:lol: :lol: :lol:

kasia w
17-08-2006, 20:41
Czy ktoś mi powie jaka jest wysokość ścianki kolankowej w naszym BARWNYM?
Pozdrawiam kasia w :roll: :roll: :roll:

kozik
17-08-2006, 21:11
daj maila to wyślę ci przekrój z wymiarami...jeśli chcesz...

kasia w
17-08-2006, 21:14
Tak z innej beczki, ile moze kosztowac w przyblizeniu, adaptacja projetu do dzialki i ewentualne "poprawki"-zmiany, ale nie drastyczne (przesuniecie okna, itp.)??
Bardzo bede wdzieczna:)

Kilka razy gdzieś tam czytałam, że ok. 1000 - 1500zł, to też zależy od miasta.

Pozdrawiam Kasia w

kasia w
17-08-2006, 21:23
Dziękuję, ale wiesz kozik ja mam to wszystko przekrój, rzuty, lecz nie wiem czy dobrze to czytam. Tzn., czy wysokość poddasza to wysokość ściaki kolankowej? Czy u nas to jest to 94cm??? :roll:

marta_zaz
17-08-2006, 22:37
Tak z innej beczki, ile moze kosztowac w przyblizeniu, adaptacja projetu do dzialki i ewentualne "poprawki"-zmiany, ale nie drastyczne (przesuniecie okna, itp.)??
Bardzo bede wdzieczna:)

Kilka razy gdzieś tam czytałam, że ok. 1000 - 1500zł, to też zależy od miasta.

Pozdrawiam Kasia w


Dzieki Kasia za odpowiedz, pewnie tak jak zawsze wszystko "wyjdzie w praniu".

Dzieki i pozdrawiam,
Marta

kozik
18-08-2006, 08:41
akurat wydaje mnie się że w tym przypadku tak nie jest gdyż ścianka 94cm jest zbudowana jako wtórna z gips-kartonu a ta właściwa jest niższa... :D

kasia w
18-08-2006, 11:19
widzę że przemyślenia dotyczące Barwnego utknęły w mrtwym punkcie... :(

Kozik nie myśl, że rozmyślania o Barwnym utkwiły w martwym punkcie. Ja myślę o nim dzień i noc, przeglądam forum po nocach i zastanawiam się jak to będzie za niedługo, kiedy pierwsza koparka wjedzie na naszą działkę. :lol:
Jeżeli nie czytałeś to zajrzyj tutaj:
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=76593&highlight=dom+102+specjalnie
Kilka ciekawych spostrzeżeń na temat Barwnego. :lol: :lol: :lol:

Pozdrawiam kasia

marta_zaz
18-08-2006, 14:38
No ja tez bardzo intensywnie mysle nad tym projektem... Podziele sie tym co narazie mamy w planie zmienic:

1) przeniesienie kominka na rownolegla sciane
2) fajny pomysl ZIELONOOKIEJ z powiekszeniem kuchni - warte przemyslenia
3) czesciowe odsloniecie schodow
4) powiekszenie wiatrolapu
5) zmiana usytuowania spizarni
6) powiekszenie lazienki na dole o miejsce na prysznic
no i ewentualnie dolozenie okna w kuchni i przesuniecie okna w salonie (zamiast jednego okna na tej scianie beda dwa - ale to jeszcze tez do przemyslenia ;))

http://images2.fotosik.pl/130/b5de4093984bd016.jpg

A poddasze... raczej bez wiekszych zmian, zastanawiamy sie tylko nad zamienieniem jednogo z pokoji (nr 16) na suszarnie i garderobe, bo niestety nie widze innego miejsca na ten cel w tym projekcie, lazienka jest dosc spora, wiec bedzie mozna do niej wstawic pralke itd. Co myslicie na ten temat?? Gdzie planujecie takowe pomieszczenie?


Pozdrawiam i czekam na komentarze,
Marta

kozik
18-08-2006, 19:45
intensywnie myślę nad zrobieniem przynajmniej jednego pomieszczenia piwnicznego(pralnia, suszarnia , kotłownia,itp...)

kozik
18-08-2006, 20:19
nie myślałaś o czymś takim Marta....?

kasia w
18-08-2006, 21:10
Witajcie!!!
Z tym pomieszczeniem na garderobę, suszarnie to spoko pomysł, do przemyślenia.
Mój parter będzie mniej więcej taki :lol: :
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/f/8/1/7/17982956_d.jpg

Zastanawiamy się z mężem nad odsłonięciem schodów.


Jeśli chodzi o ta ściankę kolankową, to przeczytajcie sobie wskazówki projektanta Barwnego. Poniżej cytuję odpowiedź na maila w sprawie ściany kolankowej:

"Ścianka kolankowa (konstrukcyjna) będzie miała 50cm, ze względu na funkcjonalność zaproponowaliśmy dostawienie dodatkowej niekonstrukcyjnej ścianki kolankowej, która zabudowuje skos poniżej 90cm. Ocywiście taką wnękę można zabudować nie ścianką ale np wykorzystać na zabudowanie szafą.
Wyprzedzając często pojawiające się pytanie o możliwość podniesienia ścianki kolankowej - oczywiście jest to możliwe. Proponowałbym jednak przy decyzji o podwyższeniu ścianki - dla zachowania proporcjonalności bryły inne rozwiązanie - zwiększenie kątu nachylenia dachu (jednak nie więcej niż o 5 stopni) - przy zachowaniu wysokości podstawy dachu - okapu. Spowoduje to również - pośrednio - podniesienie ścianki kolankowej - ale dom pozostanie proporcjonalny i foremny. Jednak gdyby mimoo wszystko myśleli Państwo o podniesieniu ścianki kolankowej - przy zachowaniu kąta 35 st. - zalecałbym podniesienie o 1 najwyżej dwa pustaki (przy świadomości że cały dach podniesie się - co spowoduje zachwianie proporcji).
Oczywiście moje powyższe uwagi są pisane "na zapas" - nie wykluczam oczywiście wprowadzania zmian w projekcie ale zalecam ich dwukrotne przemyślenie i przede wszystkim skonsultownie ich z projektantem adaptującym.
załączam przekrój,
pozdrawiam
Przemek Biryło"

Pozdrawiam Kasia w. :roll:

kozik
18-08-2006, 21:33
a ja myśląc o zmianach myślałem o podniesieniu ścianki o 2 warstwy z jednoczesnym wydłużeniem krokwi dachowych oraz o powiększeniu salonu kosztem zadaszonego tarasu...co Wy na to???

marta_zaz
18-08-2006, 22:40
intensywnie myślę nad zrobieniem przynajmniej jednego pomieszczenia piwnicznego(pralnia, suszarnia , kotłownia,itp...)

Tez rozpatrywalismy ta kwestie, ale doszlismy do wniosku ze bedzie to zbyt kosztowne, ale ze spizarni nie zrezygnuje :)!! Poza tym, nie bardzo mozna polaczyc kotlownie z suszarnia :| Mamy zamiar zastosowac kociol na paliwo stale, suszenie prania w tym samym pomieszczeniu nie bardzo mi sie usmiecha.

Piwnica to super rzecz (narazie mieszkamy z rodzicami w domu z piwnica - bardzo wygodne rozwiazanie), jednak jak na nasze mozliwosci finansowe zbyt kosztowna. Druga sprawa to to, ze jezeli chcesz zrobic pralnie i suszarnie w piwnicy to tak samo musisz zorganizowac tam jakas wanne, no odplyw i doplyw wody to tez jakis koszt. No i wychodzi na to ze jedno pomieszczenie podpiwniczone to za malo, bo na sama pralnie z suszarnia potrzeba sporo miejsca.
Dlatego po licznych przemysleniach doszlismy z mezem do wniosku ze darujemy sobie podpiwniczenie i zrezygnujemy z jednego pokoju na poddaszu na rzecz suszarni i garderoby.

Pozdro,
Marta

kasia w
18-08-2006, 22:56
A poddasze... raczej bez wiekszych zmian, zastanawiamy sie tylko nad zamienieniem jednogo z pokoji (nr 16) na suszarnie i garderobe, bo niestety nie widze innego miejsca na ten cel w tym projekcie, lazienka jest dosc spora, wiec bedzie mozna do niej wstawic pralke itd. Co myslicie na ten temat?? Gdzie planujecie takowe pomieszczenie?
Pozdrawiam i czekam na komentarze,
Marta

Marta czy myślałaś o czymś takim?
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/f/2/4/7/17982957_d.jpg

Mnie się to trochę nie widzi. Żal mi trochę tego pokoju na suszarnie.
Jest też opcja, że pomieszczenie gosp można połączyć z wc na dole i zrobić taką łazienkę gospodarczą z pralką, suszarnią, piecem. (nie wiem właśnie jak jest z urzymaniem czystości w takich pomieszczeniach, ale przecież są takie nowoczesne piece, które instaluje się w łazienkach)
A na górze mieć taki pokój kąpielowy, bez zbędnych urządzeń.
Npiszcie co o tym sądzicie?

Pozdrawiam kasia w

kasia w
18-08-2006, 23:00
Mamy zamiar zastosowac kociol na paliwo stale, suszenie prania w tym samym pomieszczeniu nie bardzo mi sie usmiecha.
Pozdro
Marta

No to już zmienia postać rzeczy. :lol: :lol: :lol:

pozdro kasia w

marta_zaz
18-08-2006, 23:14
Nie, nie o taka wizje poddasza mi chodzilo :) Tez zal mi tego pokoju, tym bardziej ze chcialabym aby bylo przejscie z pokoju do lazienki (pokoj z lazienka + druga lazienka dla dzieci na tym samym pietrze to zbyt duzy koszt, a gdzies kiedys wynalazlam pomysl z przesuwanymi drzwiami z sypialni rodzicow do lazienki i osobne wejscie dla dzieciakow)

Mniej wiecej tak:
http://images3.fotosik.pl/131/814d238850e69393.jpg

marta_zaz
18-08-2006, 23:18
a ja myśląc o zmianach myślałem o podniesieniu ścianki o 2 warstwy z jednoczesnym wydłużeniem krokwi dachowych oraz o powiększeniu salonu kosztem zadaszonego tarasu...co Wy na to???

Ja rowniez upieram sie nad podniesieniem sciany o jedna warstwe bloczkow. Tym bardziej, ze w lazience na gorze - tak jak slusznie zauwazyl ktos na forum - ubikacja jest zaraz przy scianie ze skosem - funkcjonalnosc zero.

Ale nie chcialabym rezygnowac z zadaszonego tarasu... Moim zdaniem to super rzecz, po pierwsze - zakladajac ze w pomieszczeniu gospodarczym nr 6 (obok tarasu) trzymasz np drewno do kominka - nie musisz biegac po deszczu, gdy akurat braknie Ci drewna a na polu sie rozleje ;) A druga sprawa fajnie jest miec troszke dachu na dworze, np. robisz ze znajomymi, albo i bez grilla a tu akurat zaczyna padac - wiem, znowu ten deszcz - no gdy nie masz "dachu" nad glowa, to pogrilowane a z zadaszonym tarasem zawsze ciut wiecej mozliwosci jest, no i oswietlenie mozna nad glowa umiescic, a nie na wprost oczu, gdy chcesz wieczorkiem posiedziec na tarasie. No to takie moje mala przemyslenia na temat, ja bym nie rezygnowala z zadaszonego, choc czesciowo, ale jednak tarasu;)

Pozdraiwam,
Marta

marta_zaz
18-08-2006, 23:24
A poddasze... raczej bez wiekszych zmian, zastanawiamy sie tylko nad zamienieniem jednogo z pokoji (nr 16) na suszarnie i garderobe, bo niestety nie widze innego miejsca na ten cel w tym projekcie, lazienka jest dosc spora, wiec bedzie mozna do niej wstawic pralke itd. Co myslicie na ten temat?? Gdzie planujecie takowe pomieszczenie?
Pozdrawiam i czekam na komentarze,
Marta

Marta czy myślałaś o czymś takim?
http://foto.onet.pl/upload/16/60/_623437_n.jpg

Mnie się to trochę nie widzi. Żal mi trochę tego pokoju na suszarnie.
Jest też opcja, że pomieszczenie gosp można połączyć z wc na dole i zrobić taką łazienkę gospodarczą z pralką, suszarnią, piecem. (nie wiem właśnie jak jest z urzymaniem czystości w takich pomieszczeniach, ale przecież są takie nowoczesne piece, które instaluje się w łazienkach)
A na górze mieć taki pokój kąpielowy, bez zbędnych urządzeń.
Npiszcie co o tym sądzicie?

Pozdrawiam kasia w

Znowu prztocze uwage innej osoby z forum - odnosnie polaczenia WC na dole i pom. gosp. - to sa dosc male pomieszczenia, ale sprobowac mozna ;)

Tutaj jest wizualizacja 3D parteru "naszego" BARWNEGO zrobiona przez jedna z osob zainteresowanych tym projektem - starsznie ciasno to wszystko wyglada...

http://images2.fotosik.pl/131/edbf98f2756b6edfmed.jpg

Pozdrawiam,
Marta

kasia w
19-08-2006, 10:12
Cześć Marta!
Nie wiem czy zauwazyłaś, ale tam gdzie chcesz wstawic drzwi przesuwane jest z jednej strony komin, a z drugiej skos dachu.
Pozdrawiam kasia

Raffyxxx
19-08-2006, 12:08
jestem pod wrażeniem dyskusji i pomysłów :D wczoraj odebraliśmy projekt, więc z uwagą będziemy śledzić ten wątek. Przyznam szczerze, że kilka pomysłów już wzięliśmy sobie "głęboko" do serca.

Na razie jesteśmy pewni przeniesienia kominka oraz otwarcia schodów. co do piętra i ewentualnego podniesienia ścianki kolankowej... hmmm moim zdaniem 1 pustak to max. inaczej proporcje budynku będą wyglądac jak.... bunkier z parasolem.

kasia w
19-08-2006, 16:41
Witaj Raffyxxx!
Super, że nie tylko miłośników, ale i posiadaczy projektu przybywa :lol: :lol: :lol:

marta_zaz
19-08-2006, 21:04
Cześć Marta!
Nie wiem czy zauwazyłaś, ale tam gdzie chcesz wstawic drzwi przesuwane jest z jednej strony komin, a z drugiej skos dachu.
Pozdrawiam kasia

No racja z tym skosem. No to moze pralke zamienie na drzwi ;) To jest akurat drobnostka, bo nie upieram sie nad tym przejsciem:) Dzieki bardzo za spostrzezenie.

Pozdrawiam,
Marta

marta_zaz
19-08-2006, 21:10
jestem pod wrażeniem dyskusji i pomysłów :D wczoraj odebraliśmy projekt, więc z uwagą będziemy śledzić ten wątek. Przyznam szczerze, że kilka pomysłów już wzięliśmy sobie "głęboko" do serca.

Na razie jesteśmy pewni przeniesienia kominka oraz otwarcia schodów. co do piętra i ewentualnego podniesienia ścianki kolankowej... hmmm moim zdaniem 1 pustak to max. inaczej proporcje budynku będą wyglądac jak.... bunkier z parasolem.

Witam,

Ciesze sie ze ktos nowy dolaczyl sie do naszej dyskusji i ze ktores z pomyslow sie spodobaly:)

No jesli chodzi o podniesienie scianki to dokladnie maximum o jeden bloczek.
A skoro juz macie projekt to powiedz z czego zamierzacie budowac Wasz domek??
(My wstepnie planujemy sciany 1W YTONG 40 odmiana 400)

Pozdrawiam,
Marta

kasia w
19-08-2006, 21:49
witajcie znowu!!!
oto koncepcja poddasza- a wszczególności układu w łazience (koncepcja, która pewnie jeszcze nie raz ulegnie zmianie) - wariant z prysznicem na dole :roll: :roll: :roll: :

http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/f/9/7/0/17983021_d.jpg

Pozdrawiam kasia

Raffyxxx
20-08-2006, 16:37
Witam,

Ciesze sie ze ktos nowy dolaczyl sie do naszej dyskusji i ze ktores z pomyslow sie spodobaly:)

No jesli chodzi o podniesienie scianki to dokladnie maximum o jeden bloczek.
A skoro juz macie projekt to powiedz z czego zamierzacie budowac Wasz domek??
(My wstepnie planujemy sciany 1W YTONG 40 odmiana 400)

Pozdrawiam,
Marta


Jeszcze nie wiemy dokładnie ale raczej będzie to Porotherm + docieplenie... sąsiad obok postawił z keramzytobetonu zobaczymy po zimie jak się sprawdza. Myślałem na temat Silki czy Ytonga (generalnie Xella ;p )


ale tak jak napisałem raczej będzie to porotherm

marta_zaz
20-08-2006, 23:56
A to nasza wizja lazienki na gorze ;)
http://images2.fotosik.pl/133/98c7913fbebccf82.jpg

Pozdrawiam,
Marta

marta_zaz
21-08-2006, 00:00
KOZIK, co sadzisz na temat naszych "przemyslen i pomyslow" zamilkles ostatnio - czekam na Twoje uwagi ;)

Pozdro,
Marta

kozik
21-08-2006, 15:23
jeżeli Wam sie podoba to mnie też ale ja nie jestem zwolennikiem "przechodnich" łązienek...
co do ścian to albo pustaki+15cm styropianku albo ceramika z taką samą ilością ocieplenia ...
myślałem nad Ytongiem ale mój szwagier który z budownictwem ma na codzień do czynienia stanowczo mi go odradził, mówiąc żebym sobie głowy nie zawracał ze skomplikowanymi materiałami na ściany...więc chyba się go posłucham bo to on ma uprawnienia budowlane a nie ja :D

Raffyxxx
21-08-2006, 20:23
zastanawiam się jednak nad keramzytem. w zasadzie "Barwny" nie ma żadnych fikołków na elewacjach więc nie ma obawy że przy cięciu ceramiki będą duże straty cieplne... ale sama ceramika w narożach hmmmm. ciekawe rozwiązano to w keramzycie bo tam są gotowe elementy narożne, w których kanały są poprowadzone łukiem i nie ma obawy o postawienie bariery bokiem.

http://images3.fotosik.pl/134/50f042189184d059.jpg

Swoją drogą to temat jeszcze odległy narazie walczę z papierzyskami i jak Bóg da "Złotą Polską" to w tym roku będzie "0" a mury 2007....


grrr nie umiem jeszcze (albo nie mogę) wstawiać zdjęć

kasia w
22-08-2006, 11:39
Witaj Raffyxxx!
Zobacz sobie tutaj jak wklejać zdjęcia. :lol:

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=63615

Pozdrawiam kasia w

kasia w
24-08-2006, 11:49
Czeszko Barwniacy!!!!!

Może wydziwiam (tak mówi mój mąż), ale co sądzicie o zwiększeniu wc i pomieszczenia gospodarczego kosztem garażu. Mam tu na myśli jakieś 50-60cm. Ja dalej się upieram przy pralni na dole. W tym moim pom. gospodarczym chciałabym zmieścić:
-pralkę
-ładny dwufunkcyjny piec
-małą roboczą wannę, taką dosłownie o dł. 80cm-1m
-nad wanną sznurki do suszenia prania
-zlikwidowałabym przejście z garażu i w wc wstawiłabym drzwi przesuwne lub w ogóle bez drzwi ( tego jeszcze nie wiem)

Jakoś tak by to wyglądało:
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/f/1/8/8/17946807_d.jpg

Nie wiem czy te moje pomysły nie wiązałyby się z minimalnym przesunięciem komina. Dodam, że nasz garaż ma dł. ok. 5,5m. Czekam na opinię i krytykę pomysłu również. :roll: :roll: :roll:
Pozdrawiam kasia w

Raffyxxx
24-08-2006, 12:47
Kasiu

Nie wiem czy to dobry pomysł. Moim zdaniem pomieszczenie gospodarcze GDZIEŚ NA PARTERZE musi być
5,5 m to wcale nie jest dużo (chyba, że macie smarta :lol: )
My zostawimy garaż w spokoju, jedynie zwiększymy szerokość łazienki.

swoją drogą to gdzie piec, odkurzacz centralny, klamoty w garażu (narzedzia itd) u nas odpada

kozik
24-08-2006, 14:55
mże się mylę ale 5,5 m to on ma przed zmniejszeniem...więc jak zrobicie 4,90 to będzie trochę klitka...
:( :( :(

marta_zaz
24-08-2006, 15:51
No ja tez mysle, ze zmiejszanie garazu to nie najlepszy pomysl. Ale wszystko kwestia gustu i potrzeb. My garaz zostawiamy w spokoju.
Poza tym, nie sadzisz ze bedzie troche malo miejsca na to wszystko - kociol+wanna+pralka+suszarnia...
Sama wiesz najlepiej jakie pomieszczenia sa/beda Wam potrzebne.

Pozdro,
Marta

24-08-2006, 18:40
:D
Witam Wszystkich po chwilowej nieobecności - wakacje :)

Widzę, że dyskusja się rozwija - kilka słów o tym co u mnie w kwestii Barwnego.
Projekt już w adaptacji u architekta, zmieniłem tak jak pisałem wcześniej:
- kominek (koło ogrodowego pomieszczenia gosp.)
- skrócenie ściany przy schodach
- większa weranda
- wiata na drugi samochód - przedłużenie dachu
- podwyższenie o 2 pustaki.
Pozostałe zmiany (drobne) będę robił na bieżąco i nie potrzeba na to adaptacji w projekcie.
Obecnie walczę z papierologią i przyłączami (prąd, woda, kanaliza i gaz) Na przełomie września składam wniosek o pozwolenia na budowę i rozpoczynam kosztorysowanie (kosztorys inwestorski) i wizyta w Banku (kredyt).
Odnośnie ostatnich pomysłów, kilka moich uwag:
- garaż i tak nie jest wielki - więc jego skrócenie jeszcze go zmniejszy
- pralkę i suszarnie można i tak zrobić w pomieszczeniu gospodarczym w takiej formie w jakim występuje ono w projekcie
- poszerzenie pomieszczenia powoduje przemieszczenie komina - jeśli będzie ono poszerzone o ok.30-35 cm to OK. Komin (wentylacja) w łazience na piętrze w bazowym projekcie i tak jest oddalony od ściany właśnie o ok. 30-35 cm.

Pozdrawiam

Thomass28

kasia w
24-08-2006, 20:15
Dzięki Raffyxxx, marta, kozik i thomass za uwagi i spostrzeżenia.
Myślę, że sprawa jest jeszcze do przemyślenia. Dodam tylko, że w swoich pomysłach muszę brać pod uwagę fakt, że nasz garaż będzie miejscem przechowywania rowerów, urządzeń ogrodniczych (pom. z tyłu domu jest na ten cel stanowczo za małe) - mój mąż ma świra na punckie ogrodów i ma trochę tego sprzętu, więc garaż nie musi być tak duży jak na samochód.
Ale ogólnie bardzo wam dziękuję za odzew i wskazówki :lol: :lol: :lol:
Pozdrawiam kasia w

izamr
24-08-2006, 20:38
Witam, jestem nowa. Zdecydowalismy się na zręczny III. czy ktoś go realizuje? chcielibyśmy wprowadzic kilka zmian - powiększyc o ok 1 m, zmienic położenie kominka, powiekszyc taras. Jeśli ktos robił tego typu zmiany to proszę o rady. pozdrawiam
iza

kasia w
24-08-2006, 21:18
Wątek o zręcznym:
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=38547&postdays=0&postorder=asc&highlight=barwny&start=0

kozik
24-08-2006, 23:09
:D
Witam Wszystkich po chwilowej nieobecności - wakacje :)

Widzę, że dyskusja się rozwija - kilka słów o tym co u mnie w kwestii Barwnego.
Projekt już w adaptacji u architekta, zmieniłem tak jak pisałem wcześniej:
- kominek (koło ogrodowego pomieszczenia gosp.)
- skrócenie ściany przy schodach
- większa weranda
- wiata na drugi samochód - przedłużenie dachu
- podwyższenie o 2 pustaki.
Pozostałe zmiany (drobne) będę robił na bieżąco i nie potrzeba na to adaptacji w projekcie.
Obecnie walczę z papierologią i przyłączami (prąd, woda, kanaliza i gaz) Na przełomie września składam wniosek o pozwolenia na budowę i rozpoczynam kosztorysowanie (kosztorys inwestorski) i wizyta w Banku (kredyt).
Odnośnie ostatnich pomysłów, kilka moich uwag:
- garaż i tak nie jest wielki - więc jego skrócenie jeszcze go zmniejszy
- pralkę i suszarnie można i tak zrobić w pomieszczeniu gospodarczym w takiej formie w jakim występuje ono w projekcie
- poszerzenie pomieszczenia powoduje przemieszczenie komina - jeśli będzie ono poszerzone o ok.30-35 cm to OK. Komin (wentylacja) w łazience na piętrze w bazowym projekcie i tak jest oddalony od ściany właśnie o ok. 30-35 cm.

Pozdrawiam

Thomass28

ciekaw jestem jak ogólnie wygląda bryła po Twoim podwyższeniu...może masz jakieś rysuneczki...pozdrawiam

marta_zaz
24-08-2006, 23:22
:D
Witam Wszystkich po chwilowej nieobecności - wakacje :)

Widzę, że dyskusja się rozwija - kilka słów o tym co u mnie w kwestii Barwnego.
Projekt już w adaptacji u architekta, zmieniłem tak jak pisałem wcześniej:
- kominek (koło ogrodowego pomieszczenia gosp.)
- skrócenie ściany przy schodach
- większa weranda
- wiata na drugi samochód - przedłużenie dachu
- podwyższenie o 2 pustaki.
Pozostałe zmiany (drobne) będę robił na bieżąco i nie potrzeba na to adaptacji w projekcie.
Obecnie walczę z papierologią i przyłączami (prąd, woda, kanaliza i gaz) Na przełomie września składam wniosek o pozwolenia na budowę i rozpoczynam kosztorysowanie (kosztorys inwestorski) i wizyta w Banku (kredyt).
Odnośnie ostatnich pomysłów, kilka moich uwag:
- garaż i tak nie jest wielki - więc jego skrócenie jeszcze go zmniejszy
- pralkę i suszarnie można i tak zrobić w pomieszczeniu gospodarczym w takiej formie w jakim występuje ono w projekcie
- poszerzenie pomieszczenia powoduje przemieszczenie komina - jeśli będzie ono poszerzone o ok.30-35 cm to OK. Komin (wentylacja) w łazience na piętrze w bazowym projekcie i tak jest oddalony od ściany właśnie o ok. 30-35 cm.

Pozdrawiam

Thomass28

No wlasnie, jak bedzie wygladal "NASZ" domek o dwa pustaki wyzszy?? Nie zeszpeci to bryly??

Pozdro,
Marta

25-08-2006, 00:02
No wlasnie, jak bedzie wygladal "NASZ" domek o dwa pustaki wyzszy?? Nie zeszpeci to bryly??

Pozdro,
Marta


Na wstępnych rysunkach nie wyglądło to źle, tym bardziej, że w moim przypadku symetria domu zostanie zmieniona przez spad dachu stanowiący wiatę na samochód . Patrząc od frontu nie będzie "efektu wieżowca". Ale de facto życie pokaże jak to będzie wyglądało w rzeczywistości. Jednak w tym wypadku jestem zdecydowany, widziałem pokoje na poddaszu, gdzie skos dochodził prawie do podłogi i jest to zupełnie bez sensu - nic nie da się tam postawić i koszmar ze sprzątaniem.

Pzdr, :roll:

Thomass

marta_zaz
25-08-2006, 11:46
No wlasnie, jak bedzie wygladal "NASZ" domek o dwa pustaki wyzszy?? Nie zeszpeci to bryly??

Pozdro,
Marta


Na wstępnych rysunkach nie wyglądło to źle, tym bardziej, że w moim przypadku symetria domu zostanie zmieniona przez spad dachu stanowiący wiatę na samochód . Patrząc od frontu nie będzie "efektu wieżowca". Ale de facto życie pokaże jak to będzie wyglądało w rzeczywistości. Jednak w tym wypadku jestem zdecydowany, widziałem pokoje na poddaszu, gdzie skos dochodził prawie do podłogi i jest to zupełnie bez sensu - nic nie da się tam postawić i koszmar ze sprzątaniem.

Pzdr, :roll:

Thomass

Dzieki Thomass za odpowiedz.
No masz racje z tymi skosami, my tez jestemy zdecydowani na podniesienie scian na 100% o jeden bloczek, caly czas rozwazamy dwa pustaki wiecej.
Bardzo Cie prosze, w miare mozliwosci, o jakies szkice/rysunki.

Dzieki i pozdrawiam,
Marta

P.S.
Z czego budujecie Wasz domek?

Skarbnik
25-08-2006, 11:51
Witam !
Prowadzę Biuro Usług Ksiegowych SKARBNIK w Głogowie ( www.e-skarbnik.pl ) i chętnie przyjmę zlecenie na rozliczenie kosztów budowy (w tym podział na poszczególne etapy) wraz z rozliczeniem zwrotu różnicy podatku VAT.
Obecnie buduję własny dom i koszty podzieliłem w układzie rodzajowym oraz wg. miejsc powstawania nastepująco:
I. Układ rodzajowy kosztów:
- materiały,
- energia (en. elektr., woda),
- usługi sprzętowe i transportowe,
- usługi budowlane,
- pozostałe usługi,
- wynagrodzenia,
- koszty finansowe (np. odsetki od kredytu, prowizje bankowe),
- pozostałe koszty

II. Koszty wg. miejsc powstawania:
A. Koszty przygotowania budowy oraz przyłączy,
B. Koszty budowy fundamentów,
C. Koszty ścian konstrukcyjnych i działowych wraz z kominami,
D. Koszty stropu,
E. Koszty dachu,
F. Koszty instalacji
G. koszty wykończenia

Oczywiscie podział kosztów może być dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Jacek Zahorski
Biuro Usług Ksiegowych SKARBNIK
67-200 Głogów ul. Parafialna 11
tel: 605-668-060, www.e-skarbnik.pl
e-mail: [email protected]

25-08-2006, 18:08
Witam Marta
Odnośnie materiałów to najprawdopodobniej z pustaków ceramicznych - czyli tak jak jest w projekcie. Jest to jakiś rodzaj kompromisu pomiedzy - wartościami izolacji termicznej i przepuszczalności wody i powietrza(oddychania ścian domu) oraz izolacyjności dźwiękowej. Alternatywą są bloczki betonowe. W tych technologiach buduje się najłatwiej i trudno coś zepsuć przy murowaniu. Istotne są też koszty a cena wymurowania 1 m.kw ścian w obu technologiach są podobne - chyba 2-3 numery temu w Muratorze było dość ciekawe porównanie różnych rodzajów ścian - dla różnych typów domów.
Ale jeszczę będę się radził znajomych, którzy już są po zabiegu zbudowania domu...

Pzdr :roll:

Thomass28

Raffyxxx
28-08-2006, 09:24
podwyższanie hmm....


Przyznam szczerze, że fajnie byłoby zobaczyć wizualizację ale najbardziej czekam na zdjecia z budowy.


PS. geodeta w akcji jutro, spotkanko u projektantki.... czyli kominek i zmiana ścianki przy schodach.

aLien01
28-08-2006, 13:08
Witam
Czy moze ktos podeslac mi wymiary poszczegolnych pomieszczen, chodzi mi o wymiary wzdluz scian gdyz chce sobie stworzyc wizualzacje pomieszczen. Jak mi sie uda zrobic to wrzuce fotki na forum oczywiscie

kasia w
28-08-2006, 13:33
Artur!
Jeżeli masz katalog muratora z projektami i nie potrzebujesz bardzo szczegółowych wymiarów to możesz sobie to zmierzyć za pomocą zwykłej linijki (rysunek masz w skali 1:200), lub linijki dołączonej na początku katalogu. :lol:
pozdrawiam kasia

28-08-2006, 19:07
Witam
Czy moze ktos podeslac mi wymiary poszczegolnych pomieszczen, chodzi mi o wymiary wzdluz scian gdyz chce sobie stworzyc wizualzacje pomieszczen. Jak mi sie uda zrobic to wrzuce fotki na forum oczywiscie


Witaj aLien01
Podaj swojego maila lub podepnij go pod listę dyskusyjną - prześlę Ci skany stron z projektu z wymiarami - będę też wdzięczny za wizualizację (nie mam czasu aby przysiąść i zrobić wizualizację).

Pzdr :roll:

Thomass

aLien01
29-08-2006, 06:49
Witam

Moj mail: [email protected]

kasia w
29-08-2006, 11:18
Kochani!!!
Dostalam cynk, że w najnowszym numerze ZBUDUJ DOM jes artykuł o naszym BARWNYM jako o domku niedrogim i prostym w budowie. Ja zaraz pędzę do sklepu!!!! :lol: :lol: :lol:
Pozdrawiam Was kasia :P

kasia w
29-08-2006, 19:57
Polecam artykuł, który jeszcze bardziej utwierdził mnie w przekonaniu, że wybrałam naprawdę dobry projekt 8) 8) 8)

29-08-2006, 21:50
Dzięki za info o artykule - też kupie prasę w drodze do pracy.

Thomass

Raffyxxx
30-08-2006, 07:39
Dzięki za info o prasie kupię na pewno


jestem po rozmowie z architektką - zmiany :

- wzmocnienie fundamentu (szkody górnicze)
- przeniesienie kominka
- wc/p. socjalne
- przedsionek/spiżarnia

zrezygnowaliśmy z otwierania schodów - wytłumaczenie - małe dziecko biegające po schodach , podobno rozwiązanie małokomfortowe - hałas ,
oglądanie łydek wszystkim wchodzącym (generalnie w trakcie dyskusji z żoną i co dziwne żona jest na nie :-? )


architekta zaproponowała usunięcie 1 okna w łazience na piętrze - koszty.... też w fazie przemyśleń


acha jeszcze fundamenty chyba z bloczków będę robił.

kozik
30-08-2006, 14:14
ja nie pozbywałbym się tegoż okna...
fajnie jest brać kąpiel patrzć w gwiazdy :wink:

kozik
30-08-2006, 15:16
Szanowna Aleksandro...
wysłałem Ci przekroje i rzuty wraz z wymiarami tak jak prosiłaś...
jeśli nie masz tego maila na poczcie sprawdź w spamie , gdyż często wiadomości z zagranicznych serwerów są traktowane jako spam

pozdrawiam Artur :D

Zaki
31-08-2006, 16:20
Dzień dobry, witam wszystkich miłośników Barwnego :D .
Jak dobrze pójdzie to na wiosne także rozpoczniemy budowe tego domku.
Nie zakupiliśmy jeszcze projektu, poniewaz mamy kłopot z warunkami zagospodarowania terenu na gminie.
Mam jednak pytanie dla posiadaczy projektu, czy na poddaszu w każdym pokoju są widoczne belki podtrzymujące strop, czy sa one jakoś ukryte w ścianach?

kasia w
31-08-2006, 21:07
Witaj Zaki w klubie "Barwniaków" :roll: :roll: :roll:
Pozdrawiam kasia

kozik
01-09-2006, 07:30
a może "Barwników".... :D

kasia w
01-09-2006, 11:18
może być "BARWNIKÓW"... jak kto chce 8) 8) 8)

marta_zaz
02-09-2006, 13:25
Dzień dobry, witam wszystkich miłośników Barwnego :D .
Jak dobrze pójdzie to na wiosne także rozpoczniemy budowe tego domku.
Nie zakupiliśmy jeszcze projektu, poniewaz mamy kłopot z warunkami zagospodarowania terenu na gminie.
Mam jednak pytanie dla posiadaczy projektu, czy na poddaszu w każdym pokoju są widoczne belki podtrzymujące strop, czy sa one jakoś ukryte w ścianach?

Witaj Zaki,
Wedlug mnie, choc moja wiedza z zakresu budownictwa jest znikoma, belki stropowe mozesz sobie zabudowac, np plytami G-K lub zostawic odsloniete, moim zdaniem kwestia gustu i wylacznie Twoj wybor (jesli chcesz zeby belki byly widoczne ale nie drewniane, moze je takze oblozyc plyta G-K).
Jesli sie myle bardzo prosze o sprostowanie moich pogladow :roll:

Pozdrawiam,
Marta

02-09-2006, 15:03
Witam
Dach w projekcie jest konstrukcji jętkowej - tzn. poziomie belki usztywniające dach są ponad poziomem sufitu na piętrze (pow. 2,7m). Oczywiście tak jak pisze Marta można podwyższyć pokoje o 10-15 cm i wtedy jętki (belki) będzie widać - ale kubatura do ogrzania większa i pokoje będą strasznie wysokie. Jeśli chodzi o słupy (belki pionowe) to nie występują one w projekcie. Tyle z danych i rysunków z projektu.

Pozdro, :roll:

Thomass

kozik
02-09-2006, 18:19
myślę że 2,70 to i tak jest ok...więc po co przepłacać... :D

aLien01
11-09-2006, 09:07
Witam wszystkich
Ostatnio cos cicho jest o Barwnym czy wszyscy juz buduja i nie maja czasu pisac :) Ja jestem ze Szczecina i znalazlem chyba swoja dzialke w Dobrej

kozik
11-09-2006, 14:59
a w ogóle to mam pytanie czy ktoś już zaczął budować Barwnego!?????
jestem b ciekaw spostrzeżeń...

Raffyxxx
11-09-2006, 20:47
ja jestem na etapie papierologii...

a ściślej czekam na mapę do celów projektowych (arch. robi na ksero ;p). i składam papiery o pozwolenie CHCIAŁBYM BAAAARDZO mieć fundamenty w tym roku. O postępach oczywiście będę informował.

kozik
11-09-2006, 20:54
ja jestem na etapie papierologii...

a ściślej czekam na mapę do celów projektowych (arch. robi na ksero ;p). i składam papiery o pozwolenie CHCIAŁBYM BAAAARDZO mieć fundamenty w tym roku. O postępach oczywiście będę informował.

a jakie zmiany przewidujesz???

marta_zaz
11-09-2006, 22:01
My również zaczynamy walkę z papierami (narazie czekamy na mapkę sytuacyjno-wysokościową, później zamierzamy zacząć bieganie po urzędach: elektrownia (w naszym rejonie na prąd czeka się pół roku :o ), wodociągi, itd.
Na fundamenty w tym roku już nawet nie liczymy, realnie rzecz biorąc nie mamy szans wyrobić się z papierami :cry:
Ale pomalutku, a do celu...


Pozdro,
Marta

Raffyxxx
12-09-2006, 08:13
zmiany...

przeniesienie kominka na ścianę od schodów
i zmiana szafy/spiżarni przy wejściu (stół do salonu)
ścianka w WC/pom. gosp.


....


prąd mam
gaz w budowie
woda w drodze (moja)
jeszcze troszeczkę i nazbieram papierków

12-09-2006, 22:53
Witam wszystkich

A ja właśnie dziś odebrałem pozwolenie na budowę mojego BARWNEGO - no i teoretycznie mogę startować. Teraz jeszcze kosztorys inwestorski, załatwienie kredytu (na część oczywiście) i dogadywanie się z wykonawcami. Jak się da zaczynam w tym roku - jak nie - startuję wczesną wiosną.
Odnośnie rzeczy zwiazanych z mediami to na mojej działce sytuacja przedstawia się dość dobrze:
- prąd (skrzynka) będzie lada dzień;
- woda i kanaliza - najpradopodobniej będzie w tym roku - udało nam się dogadać z gminą (mamy bardzo obrotnego wójta !)
- gaz - ogrzewanie - będzie na wiosnę

Odnośnie zmian - to przesunąłem kominek, podwyższyłem ściankę kolankową o 50 cm (bryła budynku wygląda OK - jak będę miał chwilę załączę na forum przekrój - podwyższenie zwiększa dość znacznie powierzchnię i powierzchnię użytkową) oraz dobudowałem wiatę (przedłużenie spadu dachu od strony garażu - na drugi samochód i składzik na drewno pod dachem - też wygląda ciekawie)

Na razie tyle

Pozdrawiam :D :D :D
Thomass

kozik
13-09-2006, 17:13
Witam wszystkich

A ja właśnie dziś odebrałem pozwolenie na budowę mojego BARWNEGO - no i teoretycznie mogę startować. Teraz jeszcze kosztorys inwestorski, załatwienie kredytu (na część oczywiście) i dogadywanie się z wykonawcami. Jak się da zaczynam w tym roku - jak nie - startuję wczesną wiosną.
Odnośnie rzeczy zwiazanych z mediami to na mojej działce sytuacja przedstawia się dość dobrze:
- prąd (skrzynka) będzie lada dzień;
- woda i kanaliza - najpradopodobniej będzie w tym roku - udało nam się dogadać z gminą (mamy bardzo obrotnego wójta !)
- gaz - ogrzewanie - będzie na wiosnę

Odnośnie zmian - to przesunąłem kominek, podwyższyłem ściankę kolankową o 50 cm (bryła budynku wygląda OK - jak będę miał chwilę załączę na forum przekrój - podwyższenie zwiększa dość znacznie powierzchnię i powierzchnię użytkową) oraz dobudowałem wiatę (przedłużenie spadu dachu od strony garażu - na drugi samochód i składzik na drewno pod dachem - też wygląda ciekawie)

Na razie tyle

Pozdrawiam :D :D :D
Thomass

mówisz że podwyższenie o 50 cm nie powoduje negatywnych zmian w wyglądzie bryły budynku...zaczyna mi się podobać bo sam też o tym myślę, jestem bardzo ciekaw tych rysunków po zmianach

Raffyxxx
13-09-2006, 21:23
[quote=thomass28]Witam wszystkich



mówisz że podwyższenie o 50 cm nie powoduje negatywnych zmian w wyglądzie bryły budynku...zaczyna mi się podobać bo sam też o tym myślę, jestem bardzo ciekaw tych rysunków po zmianach


heh dla mnie 50 cm TO STRASZNIE DUŻO rysunki rysunkami mam w pobliżu dom podobny tylko z wykuszem przy wejściu i też jest podniesiony o ok 50 cm WYGLĄDA TRAGICZNIE musiałbym to zobaczyć na wizualizacji albo na zdjęciu

PS. Może jestem w błędzie, czekam na rysunki, zdjęcie whatever...

kozik
14-09-2006, 21:11
thomass28 ...dzięki za skan... ładnie wygląda z tą wiatką
nie wiem czy zauważyliście ale w opisie do projektu jest błąd co do wysokości domu8,01..
zastanowiłbym się również przy tym podwyższaniu nad zwiększeniem długości krokwi dachu, co wy na to???

14-09-2006, 21:14
Witam wszystkich
Mam już porównanie wersji podstawowej i podwyższonej o 50 cm (bez zmian w kącie pochylenia dachu) z dodatkową wiatą od strony garażowej - widok od frontowej strony elewacji.
Wg mojego gustu wygląda nieźle, szczególnie biorąc pod uwagę zmianę obrysu budynku z dobudowaną wiatą (zmienia ona symentrię budynku). Oczywiście wszystko kwestią indywidualnego gustu.

Jeśli komuś podesłać proszę o maila (nie mam jak podczepić rusunków na stronę www).
Właśnie zacząłem działać w kwestii szczegółowego kosztorysu... na początku października będzie gotowy.

Pozdro... :D :lol: :)

Thomass

kasia w
14-09-2006, 21:58
nie wiem czy zauważyliście ale w opisie do projektu jest błąd co do wysokości domu8,01..

to jaka jest prawidłowa wysokość domu????????

marta_zaz
14-09-2006, 22:00
Witaj Thomass,

Bardzo prosze o skany na maila:
[email protected]

Dzieki i pozdro,
Marta

marta_zaz
14-09-2006, 22:40
Dzieki Thomass za skany :)
Musze przyznac, ze faktycznie dobrze to wyglada :D A wiata tez prezentuje sie bardzo fajnie, jesli pozwolisz umieszcze te skany na forum???

Pozdro 8) 8) 8)
Marta

doal
15-09-2006, 13:16
Witam !
Pisze na forum pierwszy raz. Wczoraj kurier dostarczył nam projekt BARWNEGO. na wiosnę zaczynamy budowę. Chętnie śledzę wszystkie informacje. jestem tez ciekawa czy podwyższenie ścianki kolankowej o 50 cm bardzo zmieni bryłę i proporcje budynku?

kozik
15-09-2006, 15:19
według przekrojów które otrzymałem z Muratora wysokość w kalenicy wynosi 7,69m... chyba że wypowiedzą sie Ci którzy już maja projekt w ręku...

marta_zaz
15-09-2006, 22:39
No nie doczekalam sie na ZGODE Thomassa na umieszczenie skanow :-?
Umieszczam bez zgody :roll:

http://images2.fotosik.pl/164/b082b1273dea3513med.jpg

tak dla uzupelnienia, to sa szkice podniesionych scian domku o 50cm

http://images2.fotosik.pl/164/6f8fd25b77a47a66med.jpg

Pozdrawiam,
Marta

aLien01
16-09-2006, 11:21
Witam
Czy ktos juz ma zaklepana ekipe budowlana do budowy barwnego, jesli tak to jaki koszt robocizny zaprponowala za poszczegolne etapy budowy

Raffyxxx
18-09-2006, 07:37
po 1 thomass dzięki za @


po 2 muszę stwierdzić, że nie wygląda źle.... znowu mętlik w głowie :(

doal
18-09-2006, 10:12
Ekipę mamy. Wstępnie za stan surowy zamknięty 35 tys. Jak podpiszę umowę z firmą to o cenie poszczególnych etapów dom znać. Dodam tylko, że nie mamy typwych fundanentów z projektu. Geolog zalecił stawianie domu na studniach. Zaczynamy na wiosnę.

Raffyxxx
18-09-2006, 12:57
właśnie odnośnie fundamentów

jakie planujecie

u mnie będą wzmocnione (szkody górnicze - teoretycznie już mojej działki nie obejmują ale i tak wzmacniam) i bloczki betonowe...

nie wiem już sam, sąsiad z lewej ma lane, sąsiad z prawej bloczki.....

justynap13
21-09-2006, 22:13
Witam wszystkich bardzo serdecznie. To ja ktora zapoczatkowalam temat Barwnego i jak widac w ogole sie nie odzywam :D
Mianowicie chcialam sie wytlumaczyc, ze przebywam aktualnie w USA i dokladnie za 37 dni wracam do mojego kochanego Gorzowka Wlkp. i zaczynamy dzialac z Barwnym. Dzieki Waszym radom, spotrzezeniom i uwagom oraz naszym przemysleniom na 100% kupujemy natychmiast po powrocie projekt Barwnego.Juz sie nie moge doczekac. :D
Na naszej dzialce jak do tej pory nie pojawil sie prad co mnie nieco do szlau doprowadza poniewaz przed wyjazdem do USA dzownilam do elektrowni (poczatek maja) i pan powiedzial, ze prad powinien byc mniej wiecej w lipcu. Teraz mamy prawie koniec wrzesnia...coz. Jedyne co mnie pociesza ze panstwo, ktorzy sprzedali nam dzialke maja promese na podlaczenie. A oni juz czekaja prawie 2 lata. Szkoda gadac.
W kazdym badz razie bardzo mocno Wam dziekuje za wszystkie wypowiedzi na temat Barwnego i obiecuje sie udzielac po powrocie czyli na poczatku listopada.
Pozdrawiam serdecznie wszystkich fanow Barwnego :D
Justyna
P.S. a jeszcze jedna sprawa. Jak wyglada sprawa z ta promesa??czy my za podlaczenie bedziemy ponosic koszty? czy to jakos spada na wlasciciela bylego czy elektrownie?tak sie wlasnie zastanawiam i nie wiem co o tym myslec. ktos moze wie cos na ten temat??

kasia w
22-09-2006, 11:24
Witamy serdecznie założycielkę wątku!!! :) :) :)

justynap13
22-09-2006, 13:55
ach dziekuje, dziekuje:)
juz sie nie moge doczekac az w koncu stane sie powazna uczestniczka tego zgrupowania:)
pozdrawiam

kasia w
25-09-2006, 13:16
Mam pytanko do Thomassa, ponieważ jest on chyba, jak na razie, jedynym posiadaczem projektu. Chciałabym rozwiać wątpliwości, jak dasz radę to odpowiedz na pytanko:


Nasz Domek napisał:
rzuciłam okiem na Wasz projekt..i mam pewną wątpliwość....a wiem że zradzają się "czeskie" błędy w projektach....czy pod schodami jest aby wystarczająco wysoko by zmieścić drzwi do pokoju na dole...do łazienki już jest pełna wys. kondygnacji ale do pokoju załapują się zaraz po zabiegu a tam zwykle jest jeszcze nisko....zakładam że wys. pomieszczenia w parterze to jakieś 270 cm w świetle....zerknijcie na przekrój jak jest wys. akurat w miejscu dzwi....ciekawi mnie to....


Tomku z góry dzięki...
pozdrawiam kasia

Raffyxxx
25-09-2006, 14:29
Mam pytanko do Thomassa, ponieważ jest on chyba, jak na razie, jedynym posiadaczem projektu. Chciałabym rozwiać wątpliwości, jak dasz radę to odpowiedz na pytanko

Tomku z góry dzięki...
pozdrawiam kasia


heh też mam projekt ale jest u architektki - nic nie sprawdzę chwilowo :(

Misia i Krzysiek
26-09-2006, 17:59
Witamy wszystkich sympatyków i posiadaczy projektu Barwny :D Miło nam do Was dołączyć - właśnie dziś po długich poszukiwaniach i wielu naradach zdecydowaliśmy się zamówić projekt tego domku. Także najpóźniej za dwa dni będziemy go mieli na papierku :D Z budową ruszamy na wiosnę, ale już poszukujemy ekip do budowy. Pozdrawiamy

kozik
26-09-2006, 19:12
Witajcie w klubie...
myśleliście już o jakichś zmianch w projekcie...???

patka2108
28-09-2006, 11:11
Kochani - cieszę się, że jest takie forum miłosników Barwnego.. ja jestem wielka fanką tego domku..czekam z niecierpliwością na warunki zabudowy, które będą podejrzewam w ciągu najbliższego miesiąca, bo ostro popędzam panie z urzędu.. Budowę planuje rozpocząc na wiosnę, ale moje pytanko brzmi: ile zajmie czasu ta cała budowa.. oczywiście moge mieszkać w niedokończonym domku.. więc jesli macie doświadczenia w tej kwestii to dajcie znać.. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.. :wink:

29-09-2006, 20:25
Witam
Sorry za małą nieobecność - ale służę pomocą. Odnośnie schodów i możliwości umiszczenia "pod nimi drzwi" to raczej niemożliwe - na przekroju schody "zawracają" na wysokości 167 cm (10 schodów po 16,7 cm), a standardowe drzwi to 205 cm, więc raczej nie ma to szans. Można oczywiście przeprojektować schody ale stopień o wysokości 20,5 cm w domowych schodach to bardzo dużo i nienaturalnie. :(

Odnośnie nowości w moim budowaniu to właśnie w czwartek odebrałem na działce "skrzynkę z prądem" od Zakładu Energetycznego :lol: , a najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu odbieram kosztorys.

Pozdrawiam :D :D :D

Thomass

kasia w
29-09-2006, 22:19
Tomku!
Tej osobie o nicku Nasz Domek chodziło chyba o drzwi do pokoju na dole...
http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/g/1/8/1/18735146_d.jpg

Chyba miała na myśli to, czy ten odcinek schodów, który prowadzi bezpośrednio na poddasze nie będzie zbytnio zachodził na drzwi??? Ja już w sumie nie wiem czy to o to chodzi czy nie.... :wink: :wink: :wink:
Nieważne....
Gratuluję prądu....
pozdrawiam kasia

29-09-2006, 22:34
Z tymi drzwiami nie ma problemu - mieszczą się spokojnie na przekroju - są oddalone od ściany z werandą o 102 cm (same drzwi mają standardowo 90 cm) więc nie ma z tym problemu. Myślałem, że ktoś chce zrobić niestandardowe wejście do salonu.

Pzdr :lol:

Thomass

kasia w
29-09-2006, 22:37
dzięki :lol: :lol: :lol:, tak myślałam :lol: :lol: :lol:

Misia i Krzysiek
01-10-2006, 12:39
Hej witajcie ponownie :D Co do zmian to bedzie parę :
likwidacja spizarki na rzecz powiększenia holu, domurowanie części ścianki w salonie i wstawienie dużych dwuskrzydłowych drzwi tak aby w razie potrzeby je zamknąć i odciąć salon od kuchni - nie zawsze dobrze jest jak goście widzą plątającą się gospodynie w garach :D ,co do kominka to zostaje w tym miejscu co jest bo uważamy że będzie ładnie reprezentacyjnie wyglądał, zamierzamy powiększyć wc i wtawić prysznic na parterze.Jeśli chodzi o poddasze to będziemy je dzielić jak będziemy je już widzieć, na razie trudno mi jakoś sobie je wyobrazić. Podniesiemy też fundamenty o 1 bloczek i będziemy budować mury z 30 a nie z 25 tak jak w projekcie.
Mam pytanko czy zamierzacie zmieniać strop? W projekcie jest ceramiczny, zastanawiamy się nad zmianą na Terive bis, będziemy to rozważać z architektem. Na pewno Teriva wyszłaby taniej no nie? Czy zauważyliście że okno w salonie oraz pokoju jest usytuowane na poziomie 85 cm od podłogi , dość nisko nie uważacie?
Jesteśmy na etapie dogadywania się z ekipami :D Murarz liczy ile będzie kosztować przyjemność wzniesienia Barwnego , około następnej niedzieli ma się określić, bardzo jesteśmy ciekawi bo polecany przez wiele osób z miejscowości gdzie mamy działeczkę. Jutro spotkanie z cieślą. Kierownik budowy już ugadany, za całość z odbiorem 2 tyś.
A wy możecie coś napisać odnośnie kosztów?
A my nie mozemy się doczekać już wiosny żeby ruszyć z wydostawaniem się z ziemii :D
Pozdrawiamy

Raffyxxx
02-10-2006, 08:07
heh ja myślę że za 2 tygodnie zacznę kopać dziurę :D

oby nie lało jeszcze trochę :roll:

kasia w
02-10-2006, 14:25
heh ja myślę że za 2 tygodnie zacznę kopać dziurę :D

oby nie lało jeszcze trochę :roll:

Podobno ma być piękna, złota jesień....
Trzymam kciuki za pogodę i pierwszą wykopaną dziurę.... :wink:
pozdrawiam kasia

mmmagdaa
02-10-2006, 14:34
witajcie!!!
:)
wszystko byloby dobrze gdyby nie beleczki na poddaszu podtrzymujace dach, to mnie wkurza!!!! czy da sie cos z tym zrobic???

kozik
02-10-2006, 17:03
witajcie!!!
:)
wszystko byloby dobrze gdyby nie beleczki na poddaszu podtrzymujace dach, to mnie wkurza!!!! czy da sie cos z tym zrobic???

a konkretnie co ci one przeszkadzają/??

kasia w
02-10-2006, 17:51
witajcie!!!
:)
wszystko byloby dobrze gdyby nie beleczki na poddaszu podtrzymujace dach, to mnie wkurza!!!! czy da sie cos z tym zrobic???

a konkretnie co ci one przeszkadzają/??


dołączam się do pytania... :o :o :o

Misia i Krzysiek
03-10-2006, 20:32
Ja też nie rozumiem o co chodzi z belkami na poddaszu? Wg mnie jak się przyglądam projektowi takowych belek tam nie ma, choć moje niefachowe oko może się mylić. Lecz nawet jeśli są to tylko dodadzą uroku pomieszczeniom chyba że wypadną centralnie nie w tych miejscach co trzeba.
Pytanko do posiadających projekt : z czego zamierzacie budować? A jaki strop? Bo ten co jest przewidziany w projekcie wychodzi koszmarnie drogo :(
No podyskutujmy troszkę..... :D

mmmagdaa
03-10-2006, 21:44
ja tez nie zwrocilabym na to uwagi, dopiero architekt nam podpowiedzial, ze na srodku sypialni mozemy miec slupek i bedziemy musieli miec oddzielne lozka :D to dopiero!!! :wink:

mmmagdaa
03-10-2006, 21:47
nie na kazdym projekcie muratora to widac( nie zawsze jest zaznaczone, moze zeby nie przerazac!!!), ale spojrzcie na projekt na przyklad
http://www.projekty.murator.pl/projekt_rzuty?IdProjektu=246&IdKolekcji=&action=showRzuty
na rzuty poddasza te szare kwadraty to belki!!!!

krasnal04
03-10-2006, 22:21
witam - powoli jestem miłośnikiem tej rodziny projektów.
Już rozważałem C77a, potem C115 i C113 a teraz jeszcze doszedł C132
Byłem na tyle upierdliwy, że wydębiłem rzuty tech. z Muratora.
I jednego jestem pewien:

NA PODDASZU w C132 - NIE MA ŻADNYCH SŁUPÓW

- ani w środku pokoju , ani też schowanych w ścianach .
Konstruktor tego domu obył się bez słupów (w ogóle w sensownych projektach takie słupy się nie pojawiają) . Ale słyszałem o takich historiach, że w trakcie realizacji wielu domów "wszechwiedzący" domorośli majstrowie wstawiają słupy (mimo że w projektach ich nie było) - wstawiają je na wszelki wypadek (nie zaszkodzi) i przede wszystkim ułatwia im to zbijanie więżby - może sie nie fachowo wyrażam , ale podobno takie słupy znacznie upraszczają majstrom robotę :lol:

pozdrawiam
krasnal04

aLien01
04-10-2006, 08:12
Witam
Mam prosbe do tych co zakupili projekt czy jest taka mozliwosc aby przeslac mi na maila [email protected] spis materialow tzn. jaki material i ilosc. Chcialbym podejsc do znajomego w hurtowni budowlanej aby zrobil mi wycene materialow. Oczywiscie postaram sie pozniej podzielic tym na forum. Jeszcze nie kupilem projektu gdyz szukam dzialki, mam jedna juz na oku ale zoostalo tam pare spraw do wyjasnienia. Ogolnie nie orientuje sie w tym jak wyglada kupiony projekt, co on zawiera i czy wogole zawiera taki spis materialow ale za pomoc z gory dziekuje.

Misia i Krzysiek
04-10-2006, 12:17
Witam,
niestety orojekty muratora nie zawierają tego rodzaju zestawienie i trzeba sobie je zrobić samemu, co niestety nie jest tak proste a przede wszystkim pracochłonne. Wg mnie to duże niedociagniecie brak takiego załącznika :( Ale może ktoś się już pokusił o zrobnienie takiej materiałówki? My się dopiero przymierzamy.

kozik
04-10-2006, 15:25
witam - powoli jestem miłośnikiem tej rodziny projektów.
Już rozważałem C77a, potem C115 i C113 a teraz jeszcze doszedł C132
Byłem na tyle upierdliwy, że wydębiłem rzuty tech. z Muratora.
I jednego jestem pewien:

NA PODDASZU w C132 - NIE MA ŻADNYCH SŁUPÓW

- ani w środku pokoju , ani też schowanych w ścianach .
Konstruktor tego domu obył się bez słupów (w ogóle w sensownych projektach takie słupy się nie pojawiają) . Ale słyszałem o takich historiach, że w trakcie realizacji wielu domów "wszechwiedzący" domorośli majstrowie wstawiają słupy (mimo że w projektach ich nie było) - wstawiają je na wszelki wypadek (nie zaszkodzi) i przede wszystkim ułatwia im to zbijanie więżby - może sie nie fachowo wyrażam , ale podobno takie słupy znacznie upraszczają majstrom robotę :lol:

pozdrawiam
krasnal04

też mi się tak wydawało jak patrzyłem na rzuty tech....

Misia i Krzysiek
04-10-2006, 17:11
Witam
Sorry za małą nieobecność - ale służę pomocą. Odnośnie schodów i możliwości umiszczenia "pod nimi drzwi" to raczej niemożliwe - na przekroju schody "zawracają" na wysokości 167 cm (10 schodów po 16,7 cm), a standardowe drzwi to 205 cm, więc raczej nie ma to szans. Można oczywiście przeprojektować schody ale stopień o wysokości 20,5 cm w domowych schodach to bardzo dużo i nienaturalnie. :(

Odnośnie nowości w moim budowaniu to właśnie w czwartek odebrałem na działce "skrzynkę z prądem" od Zakładu Energetycznego :lol: , a najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu odbieram kosztorys.

Pozdrawiam :D :D :D

Thomass

Hej, jak tam kosztorys? Czy mógłbyś się z nami podzielić tą radosną wiadomością :D

aLien01
05-10-2006, 14:44
Witam
Ja jeszcze raz w sprawie ilosci materialow uzytych do budowy. Czy ma ktos takie zestawienie materialow. Co zawiera projekt kupiony u Muratora, czy ma ktos moze juz jakis kosztorys.

Raffyxxx
06-10-2006, 10:46
Witam
Ja jeszcze raz w sprawie ilosci materialow uzytych do budowy. Czy ma ktos takie zestawienie materialow. Co zawiera projekt kupiony u Muratora, czy ma ktos moze juz jakis kosztorys.


jeżeli dobrze kojarze to jest zestawienie materiałów (chyba uproszczone) projekt mam u architekti - będzie gotowy na przyszły tydzień wtedy napieszę co tam jest dokładnie...

aLien01
06-10-2006, 14:53
Witam
Ze strony muratora wyczytałem:

Zawartość pakietu projektowego:
4 egzemplarze projektu architektoniczno-budowlanego, projekty instalacji (wodno-kanalizacyjnej, c.o., elektrycznej, gazowej), orientacyjne ilości materiałów potrzebnych do budowy, wzory pism i wniosków do urzędów, dziennik budowy oraz WIEDZA BUDOWLANA w PREZENCIE.

Czy ktos może sie podzielić tym?

Misia i Krzysiek
06-10-2006, 16:03
Owszem do projektu dołączony jest taki orientacyjny spis ilości materiałów , jest to jednak ten sam spis z którym można się zapoznać oglądając prezentację projektu na stronie muratora, jest on opisany właśnie jako Orientacyjny i taki właśnie jest :( Nic innego murator do projektu niestety nie dołącza, a ten spis jest naprawdę bardzo ale to bardzo orientacyjny. Pozdrawiamy

bialy
06-10-2006, 20:47
WITAM CZY WIE KTOŒ COŒ WIĘCEJ NA TEMAT PROJEKTU murator c114 L- NIŻ W internecie? jakieœ rady zdjęcia itp. z góry dziękuje albo może ktoœ już w takim mieszka lub ma jakieœ większš orientację

kozik
09-10-2006, 18:46
nikt jeszcze go nie wybudował ponieważ projekt jest w sprzedaży dopiero od maja :D
zapraszam na forum http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=70287&postdays=0&postorder=asc&highlight=c132&start=120

kozik
11-10-2006, 19:31
chyba pomyliłeś forum.... :D

11-10-2006, 19:54
Witam wszystkich forumowiczów...
Kilka nowości z frontu budowy Barwnego... na razie okopuję się na zimę. Odebrałem od kolegi kosztorys inwestorski - jest to kosztorys zrobiony w oparciu o KNR (Katalog Nakładów Rzeczowych) dla następujacych parametrów
- koszt robocizny - 7,60 rbg
- koszty pośrednie - Kp - 76,50% R,S
- koszty zakupu - Kz - 12,00% Mbezp
- zysk -Z - 15% R+Kp(R), S+Kp(S)
- VAT - V - 7,00% R+Kp(R)+Z(Suma)
- nie jest on oczywiście oparty o ofertę firmy budowlanej tylko o publikowane koszty pewnych grup robót ujętych w specjalnych aktualizowanych katalogach.
Kosztorys przy takich warunkach cenotwórczych i założeniu moich zmian (powyższenie o 2 pustaki - znaczne zwiększenie powierzchni, zwiększenie powierzchni dachu) daje sumę 363.000 PLN :o netto + 7% VAT. Oczywiście jest to koszt dla "jednego wykonawcy" dom de facto pod klucz, z wykończeniem. Oczywiście w tego typu kosztorysach są pewnę uproszczenia szczególnie dla instalacji np. ogrzewania czy elektrycznej. Przy wykonywaniu budowy metodą gospodarczą koszty mogą być niższe. Niedługo będę składał wniosek o kredyt więc zobaczymy jak zweryfikuje go bank.
Pozdrawiam :lol:

Thomass

aLien01
12-10-2006, 08:25
To wyszlo strasznie drogo prawie 400tys :(

Raffyxxx
12-10-2006, 08:53
Witam wszystkich forumowiczów...
Kilka nowości z /ciaaaach/ Niedługo będę składał wniosek o kredyt więc zobaczymy jak zweryfikuje go bank.
Pozdrawiam :lol:

Thomass


ej chyba przesadziłeś... 400 tys. netto??
pytanie czy uwzględniłeś oszty działki i przyłączy oraz adaptacj .... jeśli nie to może się okazać że zbliżymy się do 0,5 mln... :roll: :o

12-10-2006, 18:03
Witam
Kilka dodatkowych wyjaśnień odnośnie kosztorysu. NIE JEST TO KOSZTORYS WYKONAWCZY!!! Tylko zrobiony w oparciu o pewne publikowane w KNRach tabele określające koszt wykonania (wraz z narzutami !!!) poszczególnych elementów budynku, od fundametownia, izolowania, murowania.... itd., aż do robót wykończeniowych.
Bardzo ważne są koszty i narzuty czyli zysk (15%), narzuty na materiały (12%) i określony koszt (roboczogodziny - 7,80 zł/rbg). Oczywiącie zmieniając te parametry koszty będą niższe - szczególnie jeśli będzie się samemu kupowało i dostarczało materiały, wykonywało część rzeczy sposobem gospodarczym (np. bez fry, rachunku itp.) itd.
Ja też nie chcę postawić barwnego za te pieniądze - jedynym prawie wiarygodnym kosztorysem będzie taki, który będzie załącznikiem do umowy z wykowawcą...
Dodatkowo w związku z podwyższeniem o 50 cm i wiatą znacznie zwiększyła się powierzchnia użytkowa i powierzchnia dachu.
Kosztorys ten jest mi potrzebny do określonego celu i takie warunki spełnia.
Odnośnie pytania o koszty działki i przyłączy to kosztorys ich nie zawiera - są to tylko koszty związane z domem.

Pozdrawiam

Thomass

kozik
13-10-2006, 18:52
czyli metr kwadratowy domku wychodzi 3348 PLN.... to jakieś chore wyliczenie :D

13-10-2006, 20:06
Kozik napisał...

czyli metr kwadratowy domku wychodzi 3348 PLN.... to jakieś chore wyliczenie
Przecież wyraźnie piszę jaką metodą jest on robiony i dla jakich warunków - dodatkowo ww. cena za metr jest policzona przez Kozika dla powierzchni użytkowej wziętej z pierwotnego projektu Muratora (powierzchnia powyżej 190 cm bez uwzględnienia garażu, pom.gosp. etc i skosów). Zaś kalkulacja przedstawiona powyżej przeze mnie jest zrobiona dla podwyższonego o 50 cm poddasza co zwiększa powierzchnię użytkową i pozostałą (pon. 190 m.kw), no a także powierzchnię garażu, pom. gosp., werandy też trzeba za coś zbudować - i kalkulacja to uwzględnia. Więc biorąc pod uwagę łączną powierzchnię netto!!! domu po adaptacji (ok. 185 m.kw - pierwotnie netto to 166 m.kw. z projektu muratora) cena z m.kw. wynosi około 2100-2300 PLN za m.kw.


Pozdrawiam

Thomass

Misia i Krzysiek
14-10-2006, 15:22
A czy ktoś z posiadających projekt rozmawiał już z potencjalnymi wykonawcami? Pochwalcie się :D Może macie już wyceny stanu surowego otwartego?

loko777
15-10-2006, 22:37
A czy ktoś z posiadających projekt rozmawiał już z potencjalnymi wykonawcami? Pochwalcie się :D Może macie już wyceny stanu surowego otwartego?

Witam wszystkich....

posiadam projekt już od miesiaca....wniosek o pozwolenie juz prawie złożony....z budową ruszamy wczesną wiosną (narazie stan surowy otwarty)...mamy już firmy wykonawcze osobno do postawienia murów - koszt 14tys brutto za postawienie wszystkich murów wraz z kominami, wykonanie dachu - wykonanie więźby dachowej 2tys robocizna, położenie dachówki ceramicznej wraz z folią i orrynowaniem 25zł/m2 + za włożenie okna dachowego 100zł / szt. - Budować bedziemy w KONINIe...myślę,że ceny przystepne....

POZDRAWIAM

loko777
15-10-2006, 22:40
Zapomniałem dodać,że w cenę 14 tys za mury dochodzi oczywiście wykopanie i zalanie fundamentów.....

Misia i Krzysiek
16-10-2006, 16:44
My też już mamy pierwszą wycenę od potencjalnego wykonawcy :( Porównująć ją z waszą to przeżyliśmy niezłe zaskoczenie :o
A mianowicie : za murarkę - dokładnie te same pozycje co u was 24 tyś :evil: Niźle nie? Jedynie dach się zgadza, wychodzi tak samo jak wam. Także reasumując szukamy dalej :D I mamy nadzieję że znajdziemy murarzy w lepszej cenie. Pozdrawiamy

andrzejek.ch
17-10-2006, 09:26
dzisiaj zamowilismy projekt i niecierpliwie czekamy na przesylke.jesli chodzi o zmiany to napewno zlikwidujemy scianke przy schodach i powiekszymy wc na dole,zastanawiamy sie jeszcze na przeniesieniu kominka na przeciwlegla sciane,takze myslimy o zlikwidowaniu spizarni w kuchni i zlikwidowaniu tej scianki ktora odgradza spizarnie od salonu i w miejsce tej scianki zrobic jakis ladny barek.jeszcze jedna sprawa co sadzicie o drewnianym stropie?czy jest tanszy od zalewanego lub np.terrivy?

Misia i Krzysiek
17-10-2006, 20:15
Hej witajcie w klubie :D Cieszę się ze nas tu przybywa , bo coś ostatnio cisza tu taka była :( My też zlikwidowaliśmy ściankę spiżarni powiększając w ten sposób hol bo wydaje mi się on zbyt kusy, powiększyliśmy wc i pomieszczenie gospodarcze przesuwając o 40 cm ściankę do garażu. Planujemy piec na opał stały więc i większe pgosp sie przyda a w wc wstawimy też prysznic.W tej chwili pojekt sie adaptuje :D Co do stropu to drewniany pewnie wyjdzie taniej, ale przy użytkowym poddaszu nie wiem czy to taki dobry pomysł, wszystko będzie słychać na dole i drewno pracujea strop powinien być solidny :D
A z czego chcecie budować, tzn. z jakiego materiału?
Pozdrawiamy

Raffyxxx
18-10-2006, 08:35
heh ja dzisiaj powienienem odebrć projekt z ZUT..... z niecierpliwością czekam na telefon ekipa w blokach.... MRÓZ dzisiaj był.... nie wiem czy zdąże przed zimą z "0"

:roll:

Misia i Krzysiek
18-10-2006, 17:02
heh ja dzisiaj powienienem odebrć projekt z ZUT..... z niecierpliwością czekam na telefon ekipa w blokach.... MRÓZ dzisiaj był.... nie wiem czy zdąże przed zimą z "0"

:roll:
Hej :D Zdążysz, zdażysz, trzymamy kciuki :D Będziesz pierwszy który rozpocznie budowę. Czekamy na szczególowe sprawozdania :D A z jakiego materiału planujesz mury? Strop Teriva I? Pozdrawiamy

Raffyxxx
23-10-2006, 14:59
W projekcie jest błąd...

na rzutach nadproży w miejscu gdzie jest brama garażowa stoi słup --- usunięty przez mojego architekta….

23-10-2006, 18:37
Raffyxxx napisał

W projekcie jest błąd...

na rzutach nadproży w miejscu gdzie jest brama garażowa stoi słup --- usunięty przez mojego architekta….

Takie same słupki są co 150 cm (np. dwa są tam gdzie są drzwi z salonu prowadzące do ogrodu). Jednak nie są to słupy sięgające ziemi tylko słupki do kotwienia murłaty, sa one na całej ścianie frontowej i "ogrodowej" co 150 cm - ale są one umieszczone w ściance kolankowej lub na nadprożu (są one połączone z wylewanym na ścianie zewnętrznej wieńcem). Słupki te w połączeniu z murłatą i krokwiami są odpowiedzialne za stabilizację i wzmocnienie konstrukcji dachu. Zobaczycie ich opis jest też na przekroju P2 (ściana poddasza po prawej stronie).

Pozdrawiam

Thomass

Pozdrawiam

Misia i Krzysiek
23-10-2006, 20:44
Raffyxxx napisał

W projekcie jest błąd...

na rzutach nadproży w miejscu gdzie jest brama garażowa stoi słup --- usunięty przez mojego architekta….

Takie same słupki są co 150 cm (np. dwa są tam gdzie są drzwi z salonu prowadzące do ogrodu). Jednak nie są to słupy sięgające ziemi tylko słupki do kotwienia murłaty, sa one na całej ścianie frontowej i "ogrodowej" co 150 cm - ale są one umieszczone w ściance kolankowej lub na nadprożu (są one połączone z wylewanym na ścianie zewnętrznej wieńcem). Słupki te w połączeniu z murłatą i krokwiami są odpowiedzialne za stabilizację i wzmocnienie konstrukcji dachu. Zobaczycie ich opis jest też na przekroju P2 (ściana poddasza po prawej stronie).

Pozdrawiam

Thomass

Pozdrawiam


Projekt mamy u architekta , ale zrobiliśmy sobie ksero, sprawdziłam i oczywiście masz rację :D słupki zelbetowe 24x24 do kotwienia murłaty :D nie bardzo sobie wyobrażam je likwidować :o :roll: To w końcu do czego przymocować nasz cudowny daszek? :D A czy ktoś z was ma w planach jakoś dodatkowo wzmocnić mocowanie dachu?

Radosław Bartkowski
25-10-2006, 14:19
:D
Witam,
Zakupiłem właśnie projekt "Barwny".
Mam działkę 1260 mkw, ale jeszcze nic na niej nie zrobiłem

Czy możecie podzielić się informacjami, czy ktoś z Was wybrał ten projekt, czy coś zmieniać, na co uważać.
I najważniejsze - ile muszę liczyć, że wydam do etapu do zamieszkania - nie wliczjąc oczywiście ogrodzenia i ogrodu - sam dom ze wszystkim w średnim standardzie

kasia w
25-10-2006, 16:38
Witaj Radku!!!
Zapraszam tutaj: http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=70287&highlight=barwny

Pozdrawiam kasia w :)

rafalb7
29-10-2006, 16:34
Witam,
Też jestem zdecydowany na Barwnego :D
Robił ktoś może jakiś kosztorys do niego ?
:o

Pozdrawiam
Rafał

kozik
31-10-2006, 19:33
cosik nam usnęło barwne towarzystwo:)

Raffyxxx
02-11-2006, 08:19
cosik nam usnęło barwne towarzystwo:)


usnęli to raczej ludkowie w urzędach.... za 3 tygodnie kazali dzwonić w sprawie pozwolenia..... chyba "0" w tym roku nie wypali.

Misia i Krzysiek
02-11-2006, 16:13
Hej, nowreście ktoś się odezwał :D Już myśleliśmy że zostalismy tu sami na placu boju :( A kiedy zamierzacie zaopatrzać się w materiały budowlane? I z czego wogóle zamierzacie budować?

kozik
02-11-2006, 20:05
beton komórkowy+15 cm styro...

02-11-2006, 21:53
U mnie także beton komórkowy + styropian (12 lub 15 cm).
Odnośnie zaopatrzenia - to zaopatrzenie w pierwszym etapie bedzie po stronie wykonawcy. Przez zimę nie mam ich gdzie składować.

Pzdr :lol:

Thomass

Raffyxxx
03-11-2006, 08:45
albo komórczak (mam okazję na zastraszająco tani szary ale hmm nie wiem sam)
albo PTH 25P+W


wycena stanu "0"
roboty ziemne kanaliza, wylewka (wzmocnienie wieńca) + bloczki , ocieplenie, wibrowanie, zalanie "o" -- 12 400 jak urzedasy pozwolą to za 2 tygodnie wstawię piersze zdjęcia z placu boju....

radiX
03-11-2006, 15:32
Witam serdecznie wszystkich forumowiczow - jak rozumiem - fanow projektu Barwny . My, czyli moja zona - evA i ja - radiX - planujemy rowniez budowe domu wedlug tego projektu. Generalnie uwazamy ze dom z dachem czterospadowym to jest najfajniejszy dom
w jakim mozna mieszkac. :D . Rozwazalismy kilka projektow z katalogu Muratora, ale zostajemy chyba przy tym projekcie. Mamy kilka watpliwosci:
- czy rozsadne jest przedluzanie jednej czesci dachu, zeby uzyskac wiate na drugi samochod... czy to sie w ogole da??? Widzialem rysunki na forum z wiata - ale przy podniesionych scianach. Czy z podniesieniem o 1 bloczek taka wiata bedzia miala sens ???
- chcemy zrobic wejscie do pomieszczenia gospodarczego - tego przy tarasie - tylko z przedpokoju - czy to jest mozliwe ?
- generalnie - jak oceniacie koszt budowy ? moze ktos juz rozpoczal budowe i moze sie podzielic z nami tym informacjami....

Pozdrawiam
radiX

kozik
03-11-2006, 17:34
witaj radix...
gdzie budujesz?

co do twoich wątpliwości to wiata na drugi samochód możę być wykorzystywana nie tylko na autko,...
co zaś się tyczy drugiego pytania to oczywiście jest to możliwe, ale zastanów się jakie rozwiązanie będzie praktyczniejsze...

pozdrawiam artur

radiX
03-11-2006, 17:47
Witaj kozik....
Budujemy na Slasku - w okolicach Tarnowskich Gor.....

Tak - dobry pomysl, zeby wiate wykorzystac procz samochodu do przechowywania na przyklad drewna do kominka. Pytanie tylko czy da sie ja zrobic bez podnoszenia poddasza, lub z podnoszeniem tylko o jeden bloczek ?
No i temat tego pomieszczenia gospodarczego.
To z wejsciem pod schodami sluzyloby za pralnie... i dlatego wejscie lepiej z domu niz z tarasu..... Mysle ze to dobry pomysl.
Rozne akcesoria ogrodowe moznaby trzymac w garazu.

tymczasem
radiX

03-11-2006, 18:42
No... witam kolejnych miłośników.... :roll:

Odnośnie uwag radiXa
- to wejście, drzwi do pomieszczenia gospodarczego przy ogrodzie muszą być skorelowane z konstrukcją schodów - schody są zabiegowe (zawracają) prawie w połowie drogi - więc zabieg jest na wysokości około 170-180 cm - i może być kłopot z wstawieniem pełnowymiarowych drzwi. Poza tym do pralni trzeba doprowadzić wodę i kanalizę, a oryginalnie w tym pomieszczeniu nie ma tych instalacji, kłopot może być szczególnie z kanalizą. U mnie pralnia będzie koło garażu w "kotłowni", tam nie ma problemów z przyłączami, a miejsca też dosyć (piec będę miał mały - wiszący). :wink:
Odnośnie przedłużenia dachu to u mnie jest to spowodowane dwoma samochodami - i niechęcią do ich odśnieżania zimą... Czy da się to zrobić przy podwyższeniu o 1 bloczek? Da, ale będzie bardzo wąsko - i kiepski dostęp w przypadku wykorzystaniu na samochód, jeśli chodzi o składzik to nie ma problemu. Jednak takie przedłużenie dach powięsza jego koszt to jednak prawie 40 m.kw. dachu i pokrycia więcej...

Pozdrawiam :D

Thomass

radiX
04-11-2006, 11:19
Witam ! Ciagle sie zastanawiamy czy Barwny to na pewno dobry pomysl. Zastanawiamy sie nad wielkoscia pomieszczen gospodarczych i ich rozmieszczeniem. Nad tym czy taras wystarczy....
Wpadlismy na pomysl, aby na gorze zrobic jeszcze kosztem jednego pokoju kawalek zamykanej garderoby...
spogladalismy takze na projekt M05 - Wdzieczny . Widzimy ze jest on wiekszy o 20 metrow netto, ale kubatura zblizony.
No i myslimy co by tu wybrac....
Chcialem zapytac o koszty... czy ktos moze podac przyklad ile go kosztuje stan surowy zamkniety - wraz z oknami i drzwiami ? A ile moze kosztowac calkowite wykonczenie (wiem ze to sprawa dyskusyjna - ale chcialbym okreslic obszar cenowy, w ktorym mozna sie poruszac...).
Niby Barwny mniejszy... wiec tanszy... ale o ile Wdzieczny moze byc drozszy ????

Pozdrawiam
radiX

andrzejek.ch
04-11-2006, 12:01
witam wszystkich milosnikow Barwnego.Nasz projekt jest juz w adaptacji,w związku z tym mam pytanko,czy muszę powiedzieć projektantowi adoptującemu projekt z jakiego materiału będe stawiać ściany zewnętrzne.w projekcie jest phoroterm,ja będe budować chyba z BK lub z czegoś innego ale napewno nie z phorotermu,czy to jest ważne dla projektanta?o zmianie stropu mu powiedziałem a o ścianach zapomniałem.Dzięki bardzo i pozdrawiam

zahir1000
04-11-2006, 13:47
Witajcie Barwniacy. Minęło 2tyg. jak odkryłem ten WSPANIAłY projekt. Szukałem go 2 lata no i jest! Nie spieszę się z budową , planuje na koniec 2007 lub 2008 po olimpiadzie w Londynie kiedy to 1/3 Fachowców powróci do kraju bo robota im się tam skończy a tutaj zacznie. Działka pod Opolem ma 24 x 36m. czyli 8.64ar. Moje Barwniątko troszeczkę przemodeluje podobnie jak Thomass oraz Marta ( dzięki!)czyli w górę 50cm. Wiata z boku nieco krótsza ale dojdzie tez wiata z przodu przed garażem. To wizualnie obniży budynek a i odsnieżania mniej troszke będzie :lol: podobnie z powiększeniem kuchni kosztem tarasu z przodu. Miedzy kuchnio-jadalnią a salonem będzie 1,5m akwarium by w czasie posiłkowania się domowników można rybki oglądać co uspokaja niezmiernie przez co trawienie się poprawia znacznie. :wink: Komin koło schodów.Ścianka z częsciowym podglądem schodow. Zamiast pokoju na dole powiekszone pomieszczenie gosp.( nie potrzebuje tyle pokoi bo sam jestem, a ze 34 juz stuknęło wiec nie spodziewam się drużyny piłkarskiej :roll: ) No i taras drewniany powiekszony wraz z dachem nad nim. ( to obniży wizualnie Barwniątko od strony ogrodu) Sporo mnie pewnie będzie kosztowac ten dach z wiatami ale inaczej nie widze bo tak mi się własnie marzyło i tak będzie :D BARWNY GóRą !!!!!!!!!!

andziK
07-11-2006, 17:38
Witam
Projekty przeglądam już ok. roku ale Barwny - jak dotąd- podoba mi się najbardziej (oczywiście z niewielkimi zmianami). Czy ktoś buduje ten dom w okolicach Łodzi??? Chętnie zobaczyłabym ten dom w rzeczywistości.

landudno
07-11-2006, 18:26
Witajcie BARWNI ludzie
Dawno nie pisałem nic na tym wątku, ale go namiętnie śledzę. Ale gdy zobaczyłem jakiegoś Barwniaka, który przymierza sie do budowy w okolicy Łodzi, to nie wytrzymalem z ta wstrzemięźliwością. Gdzie planujecie budowę? My z naszym domkiem mamy zamiar ruszyć wczesną wiosną. Aktualnie czekamy na pozwolenie na budowę.
Może ktoś już ma jakiś kosztorys?

andziK
08-11-2006, 13:01
Będziemy budować w Bełchatowie.
Kiedy? to jeszcze sami nie wiemy, bo nie mamy załatwionych jeszcze żadnych pozwoleń i całej dokumentacji .
Z papierów ruszyła dopiero woda i prąd. No i projekt już chyba wybrany......

zahir1000
08-11-2006, 16:35
Czy byłby ktoś tak miły i w stanie przesłać mi maila z wymiarami ? potrzebuje do wrzucenia Barwnego na 3D . Im więcej ich tym lepiej. Please

kozik
08-11-2006, 18:03
Czy byłby ktoś tak miły i w stanie przesłać mi maila z wymiarami ? potrzebuje do wrzucenia Barwnego na 3D . Im więcej ich tym lepiej. Please

poszło na priv...mam nadzieję żę jak zrobisz to wrzucisz gdzieś na stronkę:)

zahir1000
08-11-2006, 21:01
Dzięki Artur. Doszło.Teraz muszę nauczyć się go odczytywać, a następnie opanować program SketchUp 5, aby stworzyć 3D Barwnego. Pewnie to trochę potrwa :-?

landudno
08-11-2006, 21:22
Będziemy budować w Bełchatowie.
Kiedy? to jeszcze sami nie wiemy, bo nie mamy załatwionych jeszcze żadnych pozwoleń i całej dokumentacji .
Z papierów ruszyła dopiero woda i prąd. No i projekt już chyba wybrany......

A więc powodzenia i wytrwania w BARWNEJ decyzji
Ryszard

cyrk
09-11-2006, 11:25
Witajcie

09-11-2006, 21:06
Witam nowych miłośników BARWNEGO...

Widzę, że pojawił się wątek wizualizacji 3D domku. Udało mi się w długie jesienne wieczory zrobić przybliżoną wizualizację. Była ona robiona w formacie *.acp w programie ARCON+. Jeśli ktoś ma możliwość odczytania takiego formatu to mogą ją przesłać na priva. Jednak zaznaczam, że jest to wizualizacja trochę przybliżona (bez super dokładnych wymiarów), program jest w wersji demo i nie ma aktywnych wszystkich funkcji i nie daje pełnych możliwości projektowych (albo ja jeszcze ich nie poznałem).
Niebawem załącze dwie fotki z tych wizualizacji.

Pozdrawiam :lol:

Thomass

zahir1000
09-11-2006, 21:17
Witam nowych miłośników BARWNEGO...

Widzę, że pojawił się wątek wizualizacji 3D domku. Udało mi się w długie jesienne wieczory zrobić przybliżoną wizualizację. Była ona robiona w formacie *.acp w programie ARCON+. Jeśli ktoś ma możliwość odczytania takiego formatu to mogą ją przesłać na priva. Jednak zaznaczam, że jest to wizualizacja trochę przybliżona (bez super dokładnych wymiarów), program jest w wersji demo i nie ma aktywnych wszystkich funkcji i nie daje pełnych możliwości projektowych (albo ja jeszcze ich nie poznałem).
Niebawem załącze dwie fotki z tych wizualizacji.

Pozdrawiam :lol:

Thomass
to ja bym prośił. Nie wiem jeszcze co prawda czy mi czyta ten format, dowiem się pewnie jak otrzymam materiał. Z góry dzięki. Szacunek dla wszystkich którzy rozgryzają temat z wizualizacją 3D !!!!
:wink:

kasia w
09-11-2006, 22:01
Witam nowych miłośników BARWNEGO...

Widzę, że pojawił się wątek wizualizacji 3D domku. Udało mi się w długie jesienne wieczory zrobić przybliżoną wizualizację. Była ona robiona w formacie *.acp w programie ARCON+. Jeśli ktoś ma możliwość odczytania takiego formatu to mogą ją przesłać na priva. Jednak zaznaczam, że jest to wizualizacja trochę przybliżona (bez super dokładnych wymiarów), program jest w wersji demo i nie ma aktywnych wszystkich funkcji i nie daje pełnych możliwości projektowych (albo ja jeszcze ich nie poznałem).
Niebawem załącze dwie fotki z tych wizualizacji.

Pozdrawiam :lol:

Thomass

Witaj Thomass!
Ja też bym prosiła i z góry dziękuję bardzo.
Pozdrawiam coraz to większą ekipkę... :) :) :)

Raffyxxx
10-11-2006, 07:46
to też poproszę....

radiX
10-11-2006, 07:57
A czy ja moglbym tez prosic ????

leo2005
10-11-2006, 12:43
Witam!
po wstępnej rozmowie z murarzem, stan surowy otwarty pomiędzy 22- 27 tysiecy złotych.
Miejsce budowy : ZGORZELEC , zavzynamy najprawdopodobniej po ustąpieniu zimowych mrozów.
Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych FORUM BARWNEGO DOMU!!!

zahir1000
10-11-2006, 21:12
Witam!
po wstępnej rozmowie z murarzem, stan surowy otwarty pomiędzy 22- 27 tysiecy złotych.
Miejsce budowy : ZGORZELEC , zavzynamy najprawdopodobniej po ustąpieniu zimowych mrozów.
Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych FORUM BARWNEGO DOMU!!!
A z jakiego materiału budujesz? podnosisz ściankę kolankową? jakies inne zmiany? np.stropu

leo2005
11-11-2006, 08:18
Witam!
Jeśli podniosę to maksymalnie 1 - 2 bloczki, zastanawiam się nad POROTHERMEM, ale murarz doradza SILKĘ.
Pozdrawiam

ag-nieszka123
11-11-2006, 19:20
Witam, śledzę ten temat od dawna,ponieważ kończę już stan "o" mojego barwnego.W poniedziałek będę zalewać strop nad piwnicą i podłogę na gruncie reszty domu.Podpiwniczony jest garaż i pokój na parterze. Fundamenty z bloczków betonowych a ściany będą chyba z betonu komórkowego 36,5.
Ze względu na pogodę na dalszy etap muszę czekać do wiosny.
Miło pozdrawiam wczystkich forumowiczów!!!!

kozik
12-11-2006, 09:22
Witam, śledzę ten temat od dawna,ponieważ kończę już stan "o" mojego barwnego.W poniedziałek będę zalewać strop nad piwnicą i podłogę na gruncie reszty domu.Podpiwniczony jest garaż i pokój na parterze. Fundamenty z bloczków betonowych a ściany będą chyba z betonu komórkowego 36,5.
Ze względu na pogodę na dalszy etap muszę czekać do wiosny.
Miło pozdrawiam wczystkich forumowiczów!!!!

Witaj,
chyba jesteś najbardziej zaawansowaną miłośniczką Barwnego...
gratulacje...
czy byłaby szansa żeby zobaczyć na żywo Twój domeczek...?

pozdrawiam

ag-nieszka123
12-11-2006, 10:38
Mam wprawdzie sporo zdiec z budowy mojego domu ale niewiem czy czy bylyby one dla was czytelne .narazie widac na nich tylko

zwały ziemi iwystające ściany fundamentów, a zdiecie z ''lotu ptaka'' jest raczej niemożliwe, poniewaz wokół mojego ''domu'' niema jeszcze żadnych budynków i niemam się na co wdrapać by je zrobić.
Po drugie nie potrafię wklejać zdięć [stawiam pierwsze kroki przed komputerem ] .Myślę że po zalaniu stropu nad piwnicą icałej tej reszty ,po obsypaniu fundamentów nabierze to jakiegoś kształtu i wtedy postaram się coś wkleić.Wybaczcie styl i interpunkcję ale napisanie tego posta i tak zajęło mi pół godziny.
Czekam na wiadomości od Was i Wasze pomysły odnośnie projektu.Ja mam w nim sporo zmian ,ale o tym innym razem.Pozdrawiam. :D