PDA

Zobacz pełną wersję : max. wymiary okna PVC



mony
17-06-2006, 21:21
witam!
gdzie znajdę info w temacie j/w?
interesują mnie okna jednoskrzydłowe w otworze 1.5 x1.5m. przeznaczone będą do uchylania w pionie, ale czuję blues'a, że na bok to może być śliska sprawa. czy rodzaj profilu ma znaczenie przy zwykłej szybie?
pzdr
mony
p.s. mój dotychczasowy wybór to profil aluplast +okucia winkhaus + rolety w systemie integro. może być?

jareko
17-06-2006, 22:31
okno o takich wymiarach w Aluplascie Ideal 4000 spoko Ci zrobia (i w kilku innych takze) ale..... mimo wszystko otwieralbym je tylko do mycia kilka razy w roku. Pomijam juz kwestie uzytkowa wjezdzajacego na pol pokoju skrzydla :lol: jak je otworzysz

RYDZU
18-06-2006, 08:58
Mam takich kilka u siebie. Uzytkuje je tak jak napisał Jareko - bardzo często uchylone, otwierane tylko do mycia.
U mnie nad względami praktycznymi zwyciężyła estetyka - ale nie żałuję wyboru.
Okna sa z krakowskiego OknoPlusa - 5 komorowe.

Pozdrawiam

mony
18-06-2006, 09:36
właśnie, to mają być okna do uchylania (w pionie) - za radą znajomych, którzy narzekają na otwarcie na bok. oczywiście - do umycia, czy awaryjnego wietrzenia - tak.
dlaczego jednoskrzydłowe - przeszukałem forum i znalazłem opinię jareko, że od okien z ruchomymi słupkami się odchodzi, zaś stały słupek zabierze część światła. poza tym okno jednoskrzydłowe w tym samym standardzie, jeśli nie wymaga specjalnych wzmocnień, powinno być tańsze od dwu - prawda?
pzdr
mony

anpi
18-06-2006, 10:44
U mnie będą 2 okna 120 cm wysokości i 150 cm szerokości. Jak kupowałem okna, to nie było żadnych problemów. Okna "nie-dzielone".

anpi
18-06-2006, 10:46
dlaczego jednoskrzydłowe - przeszukałem forum i znalazłem opinię jareko, że od okien z ruchomymi słupkami się odchodzi, zaś stały słupek zabierze część światła. poza tym okno jednoskrzydłowe w tym samym standardzie, jeśli nie wymaga specjalnych wzmocnień, powinno być tańsze od dwu - prawda?
pzdr
mony

Słupek ruchomy i nieruchmomy - oba zabierają światło.
A co do ceny - okna jednoskrzydłowe rzeczywiście są tańsze - u mnie ok. 10-15%.

ESKIMOS
18-06-2006, 12:40
Mam w salonie okno 480 x 220 cm dzielone na 3 części po 160 cm.
Środkowa część jest uchylana ale też otwierana.
Otwieranie polega na pociagnięciu za ustawioną poziomo klamkę (wtedy skrzydło wysywa sie z otworu) i popchnięciu go w bok (wtedy zjeżdża w bok równolegle do bocznego skrzydła).
Skrzydło jest b. ciężkie (antywłamaniowe) ale całej operacji dokonuje się jednym palcem a efekt jest taki jakby w środkowej części okna (160 x 220 cm) - nie było szyby.
Za tym otworem jest oczywiście taras.
Okno jest firmy Kommerling, kosztowało dość słono ale warto było i wszystkim sie podoba, na czele ze mną.

Pozdrawiam.

dzióbek
18-06-2006, 12:53
Ja w mieszkaniu ma 2 takie okna i żałuję, w domku robię 2skrzydłowe. Do uchylenia otwiera się jedną ręką, ale zamykać trzeba ostroznie obiema i docisnąć przed przekręceniem. Otwieram jedynie do mycia, ale na to trzeba mieć miejsce. Nie polecam, mi się zawsze takie podobały, ładnie wyglada firanka i coś w oknie, ale w praktyce nie sprawdzają się wogóle. :roll: :roll: Co do profilli czy specjalnych wzmocnień to nic takiego nie mam.

anpi
18-06-2006, 13:16
Co do profilli czy specjalnych wzmocnień to nic takiego nie mam.

Twoje okna są bez profili? Sama szyba? :o To jakaś nowość chyba :-? :lol:

dzióbek
18-06-2006, 13:56
Co do profilli czy specjalnych wzmocnień to nic takiego nie mam.

Twoje okna są bez profili? Sama szyba? :o To jakaś nowość chyba :-? :lol:
chodziło o jakieś specjalne profile :lol:

jareko
18-06-2006, 18:23
Mam w salonie okno 480 x 220 cm dzielone na 3 części po 160 cm...
masz po prostu przesuwke :)))) ktora polecam mimo wyzszej ceny niz jakies wynalazki ;) z balkonami dwuskrzydlowymi o gabarytach echhh....szkoda gadac ;)

........
Alez ja nie neguje faktu ze takie okno mozna wykonac - zwracam tylko niesmiale uwage na jego watpliwe w mej ocenie walory uzytkowe i to co wspomnial dzióbek zamykanie nawet z uchylu jest hmmm..... z lekka klopotliwe i wymaga uzycia dwu rak a nie jednej :)