PDA

Zobacz pełną wersję : Uszczelnienie szamba betonowego



Przepiura
18-06-2006, 07:54
Witam
Przepraszam że zakładam nowy temat ale zależy mi na odpowiedzi ,a w poprzednim tylko sobie dokuczają .

Mam zamiar wybudowac sobie sam szambo betonowe .
Powiedzcie mi jak je wybudowac żeby było w 100% szczelne .
Ja mam zamiar najpierw zrobic podlewkę na podłodze .Potem położyć folię budowlaną i zaszalowac ściany i zalać betonem i tu moje pytanie bo słyszałem że dodaje się szkła wodnego czy to prawda jak tak to w jakich ilościach?
Czy jeszcze coś należy zrobic żeby było ono szczelne czy smaruję się go czymś na narożnikach ?

Proszę o radę i pozdrawiam

Przepiura

Piotr G
18-06-2006, 08:37
Stare podręczniki budownictwa podają bardzo skuteczną metodę

1. napełnić wodą do pełna.
2. wrzucić czystą glinę w liości rozsądnej .
3. co jakiś czas zamieszać kijem aby wzburzyć iły

Drobinki iłu dokładnie wypełniają wszystkie pory w betonie i jest szczelne.

Pozdrawiam

gibzwein
18-06-2006, 14:59
Dno jak i ściany należy wykonać z betonu wodoszczelnego np W8, koniecznie wibrowanego i zbrojonego conajmniej konstrukcyjnie na skurcz. Podczas wylewania dna należy zastosować taśmę uszczelniającą w środku usytuowania ścian. Ściany wykonywać w szalunkach stosując na ochronę ściągów rurki włóknobetonowe które po rozszalowaniu trzeba zakleić korkami włóknobetonowymi za pomocą specjalnego kleju

rispetto
19-06-2006, 07:29
Zbuduj ze zwykłych bloczków betonowych, wysmaruj dokładnie dysperbitem i będzie dobrze.

Przepiura
19-06-2006, 08:00
Witam
dziekuje za wszystkie odpowiedzi już cos więcej wiem .
Co to znaczy betonu wodoszczelnego W8 ?
Czym posmarować narożniki -jakim klejem ?

Geno
19-06-2006, 08:44
Zbuduj ze zwykłych bloczków betonowych, wysmaruj dokładnie dysperbitem i będzie dobrze.

Przeciez miało być szczelne.......

rispetto
19-06-2006, 08:46
Zbuduj ze zwykłych bloczków betonowych, wysmaruj dokładnie dysperbitem i będzie dobrze.

Przeciez miało być szczelne.......
Jest szczelne.

Geno
19-06-2006, 08:48
Zbuduj ze zwykłych bloczków betonowych, wysmaruj dokładnie dysperbitem i będzie dobrze.

Przeciez miało być szczelne.......
Jest szczelne.

Z bloczków nie ma szans na pełną szczelność chyba,że jakieś bardzo małe.

rispetto
19-06-2006, 08:51
Mam udowadniać, że nie jestem wielbłądem? Szambo ma około 12 m3 przedzielone jest na pół. Jak zaizolujsze piwnicę lub fundamenty dysperbitem to też Ci woda przecieka do środka? Nadzór budowlany w kazdym razie nie miał zastrzeżeń.

Geno
19-06-2006, 08:54
Mam udowadniać, że nie jestem wielbłądem? Szambo ma około 12 m3 przedzielone jest na pół. Jak zaizolujsze piwnicę lub fundamenty dysperbitem to też Ci woda przecieka do środka? Nadzór budowlany w kazdym razie nie miał zastrzeżeń.

Spróbuj zaizolować piwnicę dysperbitem przy wysokiej wodzie gruntowej - ja przyjde zobaczyć później wodę w piwnicy. Druga sprawa sprawdzał ktoś czy dysperbit nie degraduje pod wpływem związków zawartych w ściekach.

Żółtodziób
19-06-2006, 13:22
:D Ja zrobiłem z kręgów w ten sposób:

1. Na dno wykopu folia budowlana podwójnie
2. Spodnie kręgi pełne z dnem
3. Łączenia kręgów (warstwy w kolejności) - zaprawa, smoła.

Używam od ponad pół roku - szczelne