PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplenie Rockwool



jacekr23
18-06-2006, 10:36
Witam
Chciałbym uzyskać informację na temat ocieplenia Superrock lub Toprock firmy Rockwoll.
Izoluję strop nad poddaszem użytkowym, ok 120 metrów kwadratowych.
Czy płyty tej firmy sprawdzają sie w użytkowaniu? Czy ich obróbka nie sprawia dużych problemów?
Porównanie cen Rockwool i Isover wypada na korzyść tego drugiego - w przeliczeniu na kubik mata Superrock Rockwolla wychodzi 166 zł/metr sześcienny, a Isovera - 116 zł/metr sześcienny. Czy Isover posiada tak znacznie gorszą jakośc jakby to sugerowała cena?
Pozdrawiam

18-06-2006, 10:49
podczepiam się bo jestem przed tym samym wyborem

18-06-2006, 14:18
Ja mam Paroca i trochę Superrocka. Wełna ok - wykonawcy nie narzekali. Trzyma się sama między krokwiami, ja mam zrobione "porządnie" - czyli dodatkowo podtrzymuje ją sznurek.
Znam też zadowolonych "nosicieli" Isovera - mam wrażenie, że ja też byłabym zadowolona z tej wełny. Wybór chyba na zasadzie "co weźmiecie, będzie dobrze", byle ocieplenie miało odpowiednią grubość.
P.s. - teraz jestem mądra, ale wiem, ile się sama w swoim czasie naszukałam na temat obu produktów ;)

Rezi
18-06-2006, 20:16
rockwool - wełna mineralna - droższa o lepszych właściwościach p-poz dla wyższych temperatur
isover - wełna szklana stosowana do 200 st C

kupując wełnę sprawdzaj współczynnik oporu cieplnego dla danej grubości wełny Rd, cenę niczym więcej

Pawson
18-06-2006, 20:57
mam isovera jest OK

wybralem bo podobno w szklanej sie nic zywego nie zagniezni ... i cene mialem OK.

kupe czasu stracilem na myslenie co wybrac ale chyba nie bylo warto :wink:

19-06-2006, 22:23
Isover dla 15 ma 3,85 cena 15,30m2
Rockwool dla tej samej ma 4,25 a cena 20złm2


i co

bladyy78
20-06-2006, 11:31
JA wlasnie docieplilem poddasze i zastosowal welne Rockwol Toprock wyszlo mnie to o ok 200-300zl drozej nizeli bym zastosowal tansza welne a ale mam pewnosc ze mam dobra welne a i bede mial cieply daszek nad glowa.

alebaba
09-11-2013, 03:06
Każda sroczka swój ogonek chwali , a na tym forum grasuje chyba przedstawiciel ROCKWOLLA zachwalając ogólnie swój towar . ale przeczytajcie moją wypowiedź na forum " czy to prawda , że wełna ROCKWOOL siada najmniej " . Prawda musi być obiektywna , a nie handlowa i powiem krótko - wg mojego zdania mimo ,ze Ursę uważam za dużo gorszy materiał niż wełnę ISOVER , to wolał bym połozyć URSĘ na dach niż ROCKWOOLA . Uzasadnienie poszukajcie we wskazanym fragmencie forum .
Obawiam się że Pan Tomek będzie niezadowolony z mojej wypowiedzi , ale trudno . Może za to inni mi wybaczą . No i koniecznie przeczytajcie w innym miejscu o dużo grubszej warstwie docieplenia na dachu . Od kwietnia zmieniają się normy wymagane na docieplenia domu i przy odbiorze mogą być kluchy . Na dachu proponuję 30- 35 cm uni -mata Isover
pozdrowionka

sgrzesiuk5
05-02-2014, 13:23
Jaka wełna jest naprawdę najlepsza do ocieplenia ścian domu z lat 80?