PDA

Zobacz pełną wersję : Jak usypać wał z ziemi...



Gagata
12-03-2003, 13:53
wysokości ok. 2 metrów - z jednej strony "oprze" się o ogrodzenie. Jak to się robi, żeby się trzymało...? Coś słyszałam o .. geowłókninie.

Majka
12-03-2003, 14:36
Sąsiad tak daje w kość :eek: Może dałoby się kupić tzw. "ekran" - taki, jak stawiają przy ruchliwych drogach.

Gagata
12-03-2003, 14:46
Ano. Dopóki się od niego nie odgrodzę to i u mnie nie będzie ładnie (że on u siebie posprząta to nie mam złudzeń....
Traktuje swoją posesję "roboczo" i adekwatnie się zachowuje (włącznie z hałasami różnego autoramentu). Najlepiej się ułożą nasze stosunki kiedy go nie będe oglądać.
Jedną z wersji jest ogrodzenie betonowe - tanie i usypany wał z roślinami. To byłoby ładne i skuteczne. A od jego strony będzie beton (pewnie mu się nawet spodoba :grin:).
Bo druga wersja to cegła "z drugiej ręki" i mur ceglany. Nawiasem mówiąc - uwielbiam ceglane mury, nawet te stare i klimat jaki dają. Przy naszym poniemieckim domku pasowałoby.

Smok
12-03-2003, 16:30
można ustawić podwójny płot z siatki w odległości ok. 05 metra i środek zasypać kamieniami. Słupki trzeba dać gęsto. Przyzwoicie wygląda.

mc
12-03-2003, 21:07
Czy nie lepiej znalezc inny sposob odgrodzenia się.
Wał zajmie Ci dużą powierzchnię działki.Przy wysokości 2.0m szer.podstawy to ok. 7.0m
Płot,to nie mur oporowy,runie,a sąsiad będzie się cieszył.
"Wynalazek" mojego poprzednika też nie ma szans,rozleci się.

Gagata
13-03-2003, 10:57
Smoku - nie wiem czy to by się trzymało, ale .. to chyba straszny koszt! Nasypać kamieni na 60 m.kw. A do tego gr.05m! Chyba, zebym codziennie przynosiła po troche w kieszeniach z sąsiednich pól :grin:.
NO własnie mc - chyba to jednak za szeroko..
Zdaje sie w końcu stanie tam mur ceglany - poczytałam trochę AUTOGIEŁDĘ za radą pewnej Forumowiczki - i można kupic cegłę "second hand" w dobrej cenie.
Ale dziękuję za opinie!

tczarek
13-03-2003, 11:19
Lepszym pomysłem wydaje się mur z cegły. Ogrodzenia betonowe są tanie ale nietrwałe. Jak sądzę ogrodzenie betonowe było by pełne, a więc u mojego znajomego na działce funkcjonuje takie coś od trzech lat, i niestety kilka płyt było już wymieniane. Trzeba to jeszcze dodatkowo uszczelniać ( sylikon, bądź piana) by nie grzechotały płyty w czasie wiatru. Nie polecam tego rozwiązania.
Murek z cegły będzie droższy, ale ładniejszy i trwały. Można na nim przymocować skrzynki z kwieciem itp. Wygląda sympatycznie.
Pozdrawiam,

Gagata
13-03-2003, 11:29
Tczarek- dziękuję za parę uwag o murze betonowym. sczczególnie o tym .. grzechotaniu :eek: I jeszcze uszczelnianie... ja myslałam, że on jest brzydki ale praktyczny, a w tej sytuacji.......
Co do muru z cegły - doakładnie tak. Cokolwiek by z nim zrobić (lub nie zrobić) - wygląda ładnie. Sam w sobie. I nawet wolę stare mury z cegły niż te najnowsze klinkierowe. Są jak dla mnie zbyt "ugrzecznione".