PDA

Zobacz pełną wersję : Grzałka do grzejnika



Teresa111
18-06-2006, 17:31
Witam,

Czy grzałki do grzejników które ostatnio widziałam na allegro są stosowane tylko do grzejników łazienkowych? Mam takie zapytanie czy można je zastosować do grzejnika w pokoju, właściwie chodzi mi o pokój dziecinny, nie chcę uruchamiać CO dla nagrzania tylko jednego pokoju i tak pomyślałam, czy jest możliwe dogrzanie poprzez zamontowanie takiej właśnie grzałki.

Pozostaje również zapytanie dotyczące mocy grzałki. Te które widziałam mają ok 1000-1200W, nie wiem czy to wystarczy na grzejnik o którym mi chodzi ponieważ jest dość duży. Czy jeżeli grzałka będzie o mniejszej mocy oznaczać to będzie iż nagrzeje wodę w grzejniku ale będzie musiała długo pracować czy wogóle będą problemy z nagrzaniem wody? Tak się zastanawiam, ponieważ np, bojler 100-150 litrów posiada grzałkę 1500W i myślę że w takim razie taki grzejnik powienien zadowolić się np. 500W. Czy mylę się czy jednak logicznie kombinuję? Bardzo proszę o wypowiedż znawców tematu i dziękuję.

mariobros35
20-06-2006, 15:01
Witam napisz jaki grzejnik masz na myśli bo jeżeli stalowy panelowy to raczej to niewykonalne natomiast przy grzejnikach aluminiowych członowych lub żeliwnych to jak najbardziej można zastosować

Teresa111
20-06-2006, 18:28
Grzejnik jest żeliwny zbudowany z żeberek długich na około 100cm, jest ich w sumie 15.

Bogusław50
26-11-2014, 11:16
Witam,


Pozostaje również zapytanie dotyczące mocy grzałki. Te które widziałam mają ok 1000-1200W, nie wiem czy to wystarczy na grzejnik o którym mi chodzi ponieważ jest dość duży. Czy jeżeli grzałka będzie o mniejszej mocy oznaczać to będzie iż nagrzeje wodę w grzejniku ale będzie musiała długo pracować czy wogóle będą problemy z nagrzaniem wody? Tak się zastanawiam, ponieważ np, bojler 100-150 litrów posiada grzałkę 1500W i myślę że w takim razie taki grzejnik powienien zadowolić się np. 500W. Czy mylę się czy jednak logicznie kombinuję? Bardzo proszę o wypowiedż znawców tematu i dziękuję.

Grzałki w bojlerach są dużej mocy, ponieważ z bojlera pobierana jest często woda - napływa nowa zimna i trzeba ją ogrzewać. Grzejnik w pokoju ma za zadanie ogrzać tylko Twój pokój. Moc trzeba dobrać zatem do wielkości pokoju i do pory roku. Jeżeli chcesz dogrzać tylko wiosną i jesienią zanim uruchomisz cały system grzewczy to wystarczy Ci około 50-80 W /m2 np. taka grzałka: http://www.sklep.termek.pl/pl/p/grzalka-12-300W25-z-term/5568