PDA

Zobacz pełną wersję : GARDEROBA: Wyposażenie garderoby, jak urządzić wnętrze?



Strony : [1] 2

tombi
25-04-2002, 14:44
Mam do urządzenia garderobę.
Jest to pomiesczenie wydzilone, z drzwiami o pow. 3 m2.
Szukam rozwiązań nie wykorzystujących szafy, ale konstrukcję
rurek i półek oraz szafeczek (np. na podłodze).
Proszę o pomoc

dziuba
25-04-2002, 15:10
Różne takie półki, rurki, koszyczki i wieszaczki znajdziesz np. w Obi, Castoramie i innych. Częściowo też w Ikea, gdzie są też "wnętrza" szaf, które można zakupić osobno.



<font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: dziuba dnia 2002-04-25 15:12 ]</font>

pitbull
26-04-2002, 08:37
Murator w miesiacu III lub IV mial takie przykladowe rozwiazania garderob.

Monisia
26-04-2002, 12:14
Razem z mezem planujemy stworzenie garderoby, kosztem i tak nie duzych pokoi. Prosze o rade, jakie wymiary powinna miec optymalna garderoba - biorac pod uwage ograniczona powierzchnie. Chodzi mi o to w jaki optymalny sposob wykorzystac kazy centymetr pomieszczenia. Jaka powinna byc minimalana odleglosc pomiedzy regalami?
Pozdrawiam

zuzka
26-04-2002, 12:45
Też chciałabym garderobę (2,8 m2) zapełnić półkami, stojakami itp.
Ale obawiam się, że bez drzwi (od tych szafek) będzie się kurzyło. I nie wiem sama co zrobić.

dziuba
26-04-2002, 12:53
Garderobe będe robic kosztem pokoju, na całej długości ściany 3m. Minimalna szerokość to 110 cm - tak doradził mi architekt, 60 na półki i 50 na poruszanie się wewnątrz. Ja planuję równe 100 z podziałem 50/50.

EDZIA
26-04-2002, 12:57
Ja też mam ograniczoną powierzchnię i marzy mi się garderoba i myślę o czymś w stylu szafy z przesuwnymi drzwiami,część na wieszaki część na różne inne drobiazgi tu bardzo sobie chwalę szuflady-koszyki o różnej wysokości 0,25 m i 0,50m.Obecnie mam taką szafę ale ze względu na b.małą pow. mieszkania jest proporcjonalna czyli mała ale funkconalna.Przed kurzem zabezpiecza zakończenie drzwi-takie szczoteczki,chociaż mieszkam na Śląsku nie mam większego problemu z kurzem w tej szafie

dziuba
26-04-2002, 13:07
Ja najpierw zaplanowałam szafę, ale potem doszłam do wniosku, że:
- nie chcę mieć "ściany" drzwi w pokoju
- nie przepadam za suwanymi drzwiami
- normalne drzwi wymagają miejsca, żeby je otworzyć - nic nie dostawię do szafy, a miejsce zostaje niewykorzystane
- nie muszę sie martwić, że chowany w popłochu sweterek nagle wyskoczy komuś na głowę :wink:
- jak znudzi mi się kolor to maluję ścianę i po sprawie
- nie miałabym miejsca na zamontowanie głośników
Takie oto były moje rozmyślania nt garderoby.

Alanta
30-04-2002, 15:56
Ale 60cm to minimum, inaczej gniotą się rękawy. Lepiej nawet 70cm

dziuba
30-04-2002, 16:02
Ja nie prasuję koszul :grin:

Maco
30-04-2002, 21:44
Jeśli się nie wie, ile i jakie rzeczy będą wisieć lub leżeć w garderobie to najlepiej użyć systemów "elastycznych" (pionowe szyny nośne na ścianch i przyczepiane koszyki wieszaki, rury i i nne takie.
U moich rodziców w domu jest garderoba jako oddzielne pomieszczenie na rzeczy nie-codziennego użytku i duuuża szafa w sypialni na rzeczy codzienne...

27-06-2002, 18:09
Dziuba,
nie sprzeczaj się 60 cm to minimum. Wiem bo zrobiłem sobie szafę 50 cm i pewnie nie chciałabyś słyszeć tego co mówię przy korzystaniu z niej. Ale ja byłem zmuszony szerokością pokoju ( ok. 2 m) i te 10 cm coś mi daje.

dziuba
01-07-2002, 12:47
Kłócic się nie będę bo wyszło mi 120 cm, odjąć miejsce na ściankę działową, no to zostaje do zagospodarowania 110 cm głębokości. I nad tym muszę teraz skupić szare komórki. :smile:

ryniu
21-11-2002, 09:17
Czy Waszym zdaniem garderoba "Państwa" [:smile:] musi się znajdować w ich sypialni czy też mogłoby to być osobne pomieszczenie (nie przylegające do tej sypialni)?

Gajka
21-11-2002, 09:29
Wygodniej miec tuz przy sypialni :smile:

Jednak nie bedzie dramatu,
jak sie przespacerujesz do niej 2-4 m :razz:

Kurzu nie da sie uniknąć! W szafach równiez bywa :lol:

ryniu
21-11-2002, 09:35
To znaczy w sypialni będą oczywiście jakieś szafy ale żeby nie zabierać w niej za dużo miejsca to garderobę na "grubsze" rzeczy (typu płaszcze i buty, ubrania sezonowe) chciałem umieścić w innym pomieszczeniu.

Albo inaczej: w tej chwili sypialnia (na poddaszu, jedna ściana skośna) ma po podłodze 21,5 m kw. Jest sens zmniejszyć tą powierzchnię z przeznaczeniem na garderobę (np. pod tym skosem)?

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: ryniu dnia 2002-11-21 09:41 ]</font>

kgadzina
21-11-2002, 15:44
Ryniu: ja miałem na poddaszu 19 m2 po podłodze, ale garderobę wydzieliłem nie pod skosem tylko "z długości" pokoju. Garderoba pod skosem jest raczej trudna w użytkowaniu (wieszaki mają swoją szerokość). Więc skróciłem pokój o 150 cm i wyszła garderoba jak ta lala - 150 x 320 cm z kawałkiem prostego sufitu i jednym skosem. A ile tam miejsca :grin:

ryniu
21-11-2002, 17:07
Kgadzina, garderoba jest zamkniętym pomieszczeniem z drzwiami czy w formie szafy wnękowej (drzwi przesuwane)?

adgam
06-12-2002, 13:35
Czy ktoś może ma w garderobie takie półki z materiału (IKea)??? Jeśli tak to jak się sprawdzają?

dobrzykowice
06-12-2002, 16:00
a ja mam już dość ścisku w szafach i w domku będę miał garderobę o powierzchni 9,5 m kw jako osobne pomieszczenie z drzwiami vis a vis drzwi mojej sypialni :smile: "Dzieciarkie" sypialnie zostały tak zaprojektowane, że w każdym pomieszczeniu jest wnęka do zabudowy. Tak więc niegdzie nie będzie stała drewniana skrzynka przystawiona do ściany :grin:

06-12-2002, 16:34
Garderoby muszą być duże. Jak największe. Nasza, przy sypialni ma 3 m2 i z trudem zmieściliśmy tam tylko rzeczy używane na codzień. Rzeczy letnie już się nie zmieściły i nadal spoczywają w workach. Przy czym nie uważam się za osobę lubiącą kolekcjonować ubrania - raczej przeciwnie. No i pomijam fakt, że przy okazji przeprowadzki pozbyłem się około 1/3 mojej garderoby. Fakt, że teraz jest wygodnie - wszystko wisi na wieszakach a bielizna spoczywa w widocznych i łatwo dostępnych koszyczkach. Ale ta wygoda zabiera dużo miejsca !!!
No i - o czym zapomnieliśmy - trzeba gdzieś trzymać torby podróżne (duże, bo dzieci małe), pościel na zmianę (zapasowe kołdry i poduszki), koce, śpiwory i inne dziwne rzeczy.
Także nie żałujcie miejsca na garderobę !

ryniu
07-12-2002, 11:23
A czy garderoba musi być koniecznie w sypialni albo bardzo niej blisko? bardzo by mi pasowało zrobić ją w pomieszczeniu po przekątnej korytarza na piętrze.

Maluszek
16-12-2002, 11:46
To już zależy od Ciebie. Ja mam zaprojektowane garderoby przy sypialniach - żeby raniutko daleko nie biegać :smile: ale mam też jedną przy łazience i jeszcze jedną na parterze na płaszcze i kurtki i buty.

Luśka
16-12-2002, 22:53
A propos garderoby: spotkałam się w Stanach z ciekawym rozwiązaniem anty-molowym w garderobach. A mianowicie albo całe pomieszczenie, albo jedna ściana jest wykładana drzewem cedrowym. Ponoć mole nie cierpią cedru i nigdy do takich pomieszczeń nie wlatują. Latami!!! Dowiadywałam się o cenę - aktualna ~300 za m2 deski. No i zbieram sobie powolutku na to szaleństwo. Chyba taniej mi wyjdzie cedr niż ubranka zeżarte przez mole.

Nesztka
28-01-2004, 10:27
Znam prostsze i tańsze rozwiązanie: lawenda w woreczkach z materiału, nie trzeba ich nawet zaszywać całkowicie, wystarczy zawiązać tasiemką!

Nie przeczę, że garderoba to optymalne rozwiązanie, ale nie pałam nienawiścią do szaf. Widziałam u znajomych w sypialni szafę z (wyspy) Bali, kolorową, pięknie zdobioną. Była główną ozdobą pokoju!

ga
28-01-2004, 11:02
Podpowiadam sposob na wyposazenie garderoby - tanio i calkiem zgrabnie, u nas "tymczasowa" zostala na stale! Systemy mebli i wyposazenia sklepów, takie metalowe rurki ciete przez nich na wymiar (w cenie!),uchwyty, wieszaczki, kratki, polki, szafeczki itp Mozna to skrecic samemu, a poza tym lekkie, MOBILNE (zaden problem zamienic wieszaki z polkami). W szczecinie handluje tym firma EccoLine na 26-o Kwietnia.

bobo30
28-01-2004, 12:19
My będziemy mieli 4 (5) duże szafy wnękowe. Jeśli ubrania nie są w garderobie w jakiś sposób zamknięte tylko lużno leżą lub wiszą to będą się kurzyły. Potrzebne więc szaf(ki)y. (W zwykłych szafach też się kurzy tylko wolniej.) Po co tracic przestrzeń na komnikację w garderobie? No chyba, że ktoś nie lubi wizualnie szaf i chce mieć same ściany.
Poza tym drzwi od szafy wnękowej można dopasować do wnętrza.

Rethman
02-04-2004, 23:37
A może garderoba na kółkach? Jak się znudzi , można odholować do innego pokoju :wink: Do kupienia w marketach budowlanych i IKEA. Co do właściwości cedru; w Anglii od dawna ceniono jego właściwości i eteryczne wonności , wkładając kosteczki , kawałki drewna do szafy. A jaki pachnący efekt!

Domka
03-04-2004, 00:11
hejka,
mamy dwie garderoby, jedną zabuduję półkami i wieszakami, w drugiej większej, tuż przy sypialni będą narazie Ikeowskie "szafy" z materiału na kółkach i metalowe stelaże na wieszaki, również na kółkach. Co do niskiej jakości Ikea mam pewne doświadczenie, ale ww. sprawdziłam w obecnym mieszkaniu, przetestowałam też materiałowe półki na rzepy z Ikea- są OK
do przechowywania pozostaje również strych

pozdr.... Domka

16-04-2004, 10:17
Moja garderoba przy sypialni ma 6m2. Mam nadzieję, że duzo w niej zmieszczę.

JMaciek
25-11-2004, 21:32
Witam,

Poszukuję informacji jak można zabudować garderobę w postaci oddzielnego pomieszczenia - jeśli ktoś ma jakieś namiary na producentów odpowiednich szafek, półek, wieszaków, itp. lub wie gdzie można zobaczyć przykładowe ekspozycje (Wawa) to proszę o informację.

Pozdrawiam,
Maciek Jot

kasiapro1
25-11-2004, 21:58
"Oddzielne pomieszczenie",rozumiem przez to pokoj z drzwiami.Takowy posiadam,jest super.
Zabudowa calosci(raptem 2X2,w porywach,bo sa rozne zakrety) kosztowala mnie ok. 2 tys.jak wezmiesz dobra ekpie to madrze ci to rozplanuja.Przydaje sie na wszystko.
W nowym domu tez taka bede miala.
Ekipy nie polecam

Berenika
25-11-2004, 22:39
śliczne zabudowy robi firma Kondor. Widziałam na Bartyckiej taki pokój- garderobę. Cudeńko!

Też mam zaplanowaną garderobę- pow. ok 12m2- tyle, że są skosy. Troszkę szkoda, ale mam nadzieję, że wyjdzie ciekawie.

Jeśli macie jakieś zdjęcia garderób walk-in na poddaszach to chętnie popatrzę :D

Maluszek
26-11-2004, 09:58
Berenika - musisz pamiętać, żeby przy skosach szafek, półek nie dociskać do ściany - musi zostać przerwa ok 5 cm pomiędzy ścianą a półką, zeby tam się wilgoć nie zbierała.

Ja też mam garderoby w osobnych pomieszczeniach i też ze skosami. Mój małż stwierdził, że zabudowę naszych garderób zrobi sam. Dużo taniej to wyjdzie niż zrobienie zabudowy np. Komandora czy innej firmy.

OlaK
26-11-2004, 11:12
Na prosta garderobe bez zadnych bajerow dobrze sprawdza sie system rurowy zabudowy garderób (generalnie system przeznaczony jest do zabudowy wystaw sklepowych). Jest mnostwo elementow z ktorych mozna budowac najwymyslniejsze konstrukcje a calosc po zlozeniu wyglada nie gorzej niz zabudowa drewniana. Niestety nie ma w nim bajerow w rodzaju opuszczanych drazkow, komodek, wysuwanych polek i poleczek itd. chociaz podejrzewam, ze daloby sie dokupic je osobno i zamontowac.
Niestety chwilowo nie umiem przypomniec sobie nazwy firmy i linku do ich strony. Elementy sa do kupienia w Castoramie i Leroy'u.

A garderoba wyglada mniej wiecej tak; czyli rury i drewniane polki (polki dokupowane osobno):
http://www.estima.pl/press-room/galeria/i/molteni/7volte7/17.jpg

izagrab
16-12-2004, 13:25
Przeczytalam dzis, ze garderoby powinno sie zaplanowac przed rozpoczeciem budowy. Chcialabym wygospodarowac troche miejsca w mojej przyszlej sypialni i pokoju dzieciecym na garderobe ale nie mam pojecia jak powinna wygladac funkcjonalna i wygodan garderoba. Macie jakies pomysly badz wzory garderob?

smartcat
16-12-2004, 14:23
Przeczytalam dzis, ze garderoby powinno sie zaplanowac przed rozpoczeciem budowy. Chcialabym wygospodarowac troche miejsca w mojej przyszlej sypialni i pokoju dzieciecym na garderobe ale nie mam pojecia jak powinna wygladac funkcjonalna i wygodan garderoba. Macie jakies pomysly badz wzory garderob?

Wiesz co, w idealnej sytuacji nawet zaplanowanie ustawienia mebli w kuchni dobrze jest zrobić na etapie projeku domu. Kolezanka ma niby dużą kuchnie a niestety z kilku wzgledów nie może zrobic słupka na piekarnik i mikrofale. Na etapie projektu mozna by to wyeliminować a teraz klops. A co do garderób to w pokojach mogą być szafy wnekowe na wymiar ( jesli są wneki) lub zwykłe szafy. Natomiast możesz zrobić osobne pomieszczenie w którym są wokół półki, szuflady, drążki, miejsca na buty itp. ale to już dokładnie powinnaś omówić potrzeby z wykonującym szafę i garderobe. Dobrze jest żeby pamietać co by szuflady nie były zbyt przepastne gdyż niewygodnie jest dogrzebywać się do dna takowej. Pobuszuj po internecie, znajdziesz firmy wykonujace zabudowę i bedą tam zdjecia szaf i ich "farszu".

PANTHER
17-12-2004, 12:38
Zajrzyj do ikei. Mam garderobę zmontowaną z ich propozycji.

Jarek.P
17-12-2004, 14:20
Przeczytalam dzis, ze garderoby powinno sie zaplanowac przed rozpoczeciem budowy. Chcialabym wygospodarowac troche miejsca w mojej przyszlej sypialni i pokoju dzieciecym na garderobe ale nie mam pojecia jak powinna wygladac funkcjonalna i wygodan garderoba. Macie jakies pomysly badz wzory garderob?

O wzorach i pomysłach trudno mówić nie wiedząc, jak ta twoja garderoba będzie wyglądać. Generalnie można wszystko, ale z doświadczenia mogę Ci powiedzieć, że przede wszystkim drążki! Jak najwięcej miejsca na drazki, półki dopiero na drugim miejscu (też sa ważne, ale łatwiej je zastąpić). Funkcje drążków warto porozdzielać, zamiast jednego długiego lepiej dać w tym samym miejscu trzy: Do połowy jeden drażek zawieszony wyżej, tak żeby długie ciuchy się mieściły (nad nim mozna dać jakieś półki), a od połowy dwa drążki jeden nad drugim na rzeczy krótkie.
Ten wyższy drążek może byc albo patentowy "opuszczany" (drogie, podobno zawodne), albo założony na sztywno +jakiś kijek do zdejmowania tych wyżej zawieszonych ciuchów.

J.

SzymonT
20-12-2004, 13:33
Popieram drążki :-). Jeśli chodzi o męskie koszule nadają sie idealnie do wieszania już wyprasowanych - nie trzeba gnieść ich w szufladach. Jeśli chodzi o damskie rzeczy przydają się jeszcze bardziej.
Ogólnie to fragment garderoby przeznaczony na część damską powinnien być większy od fragmentu przeznaczonego na część meską bo kobiety mają z reguły więcej ubrań.
Warto mieć jakieś duże półki na samej górze na np. walizki, plecaki, koce, itp. Na dole jakies niewielkie szuflady też sie przydadzą na "pierdoły", które inaczej panosza się luzem po całym domu lub półkach.
Na samym dole zrobiłym półki na buty. Warto pomyśleć o schowku na odkurzacz z odpowiednim uchwytem na rurę. Pomysłów jest generalnie mnóstwo.

Pozdrawiam,
Szymon

bobiczek
20-12-2004, 23:48
Moja się urodziła w trakcie ( a właściwie przy końcu)
Powstała w sypialni z Ytonga (na co mi w sypialni 24m2 ?)
Drzwi składane z ratanu, tylko później część ścianki uciąłem żeby okno było widać jak wchodżę.
Jest po takim skosie, bardzo fajna.

Szczecin HENRYK
21-12-2004, 00:13
Masz rację, że garderobę powinno planować się na etapie projektu domu. Garderoba powinna być oddzielnym pomieszczeniem z szafami ( mogą być bez drzwi) pod ścianami, deską do prasowania, stołem na którym ewentualnie postawi się maszynę do szycia itp. Jest to miejsce gdzie będzie można przynieść pranie z pralni i przechować je nie układając niezwłocznie na półkach, pozostawić rozbabrane szycie itp. W domu powinien być taki pokój gdzie nie zawsze musi być porządek i gdzie pan domu nie ma wstępu. A oddzielna garderoba powoduje, że nie są potrzebne szafy i komody w innych pokojach. I pamiętaj, że własny dom to coś innego niż mieszkanie w bloku.

Wowka
21-12-2004, 09:25
Masz rację, że garderobę powinno planować się na etapie projektu domu. Garderoba powinna być oddzielnym pomieszczeniem z szafami ( mogą być bez drzwi) pod ścianami, deską do prasowania, stołem na którym ewentualnie postawi się maszynę do szycia itp. Jest to miejsce gdzie będzie można przynieść pranie z pralni i przechować je nie układając niezwłocznie na półkach, pozostawić rozbabrane szycie itp. W domu powinien być taki pokój gdzie nie zawsze musi być porządek i gdzie pan domu nie ma wstępu. A oddzielna garderoba powoduje, że nie są potrzebne szafy i komody w innych pokojach. I pamiętaj, że własny dom to coś innego niż mieszkanie w bloku.

Dokładnie tak.
W swojej garderobie zamiast szaf na koszule, garnitury, garsonki itd. mamy ruchome chromowane wieszaki typu sklepowego. Można nimi swobodnie manewrować a zdjęcie z nich czegokolwiek nie wymaga "wniknięcia" do szafy.
Polecam

WojtekSz
28-12-2004, 00:24
zdecydowanie warto zaprojektowac garderoby jak najwczesniej. A do tego koniecznie trzeba zaprojektowac wentylacje w tym pomieszczeniu! Widziałem kilka garderób bez specjalnej wentylacji i efekt nie jest godny polecenia ;)
U siebie będę miał garderobe przy sypilani ale połaczoną z łazienką tzn wejście do garderoby przez łazienkę. Nie mam jej jeszce kompletnie zagospodarowanej ale widze tam duzo drązków, nieco wysuwanych koszy, kilka półek i koniecznie lustro i siedzisko w jego okolicach. Samo pomieszczenie może być bez okna (ubrania mniej płowieją) ale wówczas zalecane jest dobrze dobrane światło (o dziennej barwie aby łatwiej było dobierac dobre kolory z samego rana...)
pozdrawiam

28-12-2004, 00:58
Samo pomieszczenie trzeba zaprojektować wcześniej,z wygodnym wejściem,np. przesuwnymi drzwiami,natomiast zagospodarowanie garderoby przy sypialni zrobisz bez problemu na końcu.Jeśli to będzie duża garderoba wielofunkcyjna zaplanuj tylko odpowiednią ilość gniazdek i dobre oświetlenie.Półki,lustra,regały,szuflady - wszystko zrobisz na końcu.Fachowcy,którzy montują doradzą albo podpatrz w salonie gotowe rozwiązania i dopasuj do swoich potrzeb.

martta
06-03-2005, 00:36
szukam jakiś inspiracji na garderobę znalazłam coś takiego:
http://www.zenondesign.com.pl/php/sypialnie/linia2/13.jpg,
Pokażcie coś ciekawego może jakieś fotki od siebie, jakies linki, szukam podpowiedzi i inspiracji.

U mnie garderoba 2m na 3 m najdłuższe boki i skos z jednej strony.

2112wojtek
06-03-2005, 21:21
szukam jakiś inspiracji na garderobę znalazłam coś takiego:

Jesli szukasz tylko inspiracji polecam Ci najwyzsza chyba polke -Poliform.
Produkty mozna kupic w W-wie , ceny kosmiczne.
http://www.sf96.pl/foto.php?firma=poliform tu zobaczysz przyklady.
Albo http://www.calclosets.com
Jesli wolisz troche inna stylistyke to popatrz na f-me Stegbar http://www.stegbar.com.au/ rowniez nietypowe zabudowy.
Pomoca przez internet sluzy w Polsce np.Komandor - dawniej JM Komandor.
http://www.komandor.pl/dystrybutorzy/zamow.php.
Moim zdaniem Komandor to ciekawe rozwiazanie szczegolnie w zestawieniu jakosc cena /sprawdzilem na wlasnej skorze w nietypowej zabudowie - skosy/
Systemy takiej zabudowy garderoby nosi nazwe "walk in closet", wiec inspiracji obcych szukaj raczej pod ta nazwa.

martta
06-03-2005, 21:30
dziękuje Wojtku, super stronki,
nizej załaczyłam kilka wybranych fotek

Do dziecięcego pokoju wypatrzyłam coś w ten deseń :)
http://www.calclosets.com/upload/file4.jpg

martta
06-03-2005, 21:37
coś pod skos:
http://www.stegbar.com.au/photo/STEGBAR/Wardrobes/House/Camperdown/Camperdown-storage.jpg

martta
06-03-2005, 21:39
i jeszcze http://www.stegbar.com.au/photo/STEGBAR/Wardrobes/House/Camperdown/Camperdown-built_in-robe.jpg

Pollyann
26-07-2005, 21:08
witam , w zasadzie wszystko umiescilam juz w temacie ,ale prosze raz jeszcze, zrobilam sobie przy sypialni malutka garderobe , wiec zalezy mi na maxymalnym wykorzystaniu powierzchni , wiec min pantograf bylby jak znalazl!
niestety nigdzie nie moge znalezc takiego sklepu z tego typu gadetami
, przeszukalam juz pol bartyckiej / calej chyba nie dam rady :D / i dalej nie wiem gdzie ruszyc??
oczywisicie chodzi mi o warszawe i okolice
pozdr
pola

Sp5es
26-07-2005, 22:28
urtowie z okuciami meblowymi, jest w Ursusie niedaleko koło kolejki lub kup u montujących szafy ścienne, np. na Hożej sąsiednia brama z wytwórnią serów topionych, bliżej Chałubińskiego, , to chyba Hoża 66 lub podobny numer.

tripper
27-07-2005, 13:53
pantograf widzialem w castoramie na polularnej, w leroy merlin w arkadii, w ikei tez bodajze

UKF
02-08-2005, 09:29
Jeżeli zalezy Ci na maksymalnym wykorzystaniu powierzchni to może zamiast pantografu (my kupowaliśmy kilka lat temu w Castoramie za ok 300 zł) zwykły drążek i do tego taki rozwidlony na końcu kijek do zdemowania/zawieszania wieszaków...
Dlaczego? Bo mechanizm pantografu zajmuje po kilka centymetrów z każdej strony, co zmniejsza długość drążka do wieszania.
Maria

PANTHER
02-08-2005, 12:36
Wyposażenie do garderoby kupiłam w Ikei.

Renatka&Petronek
03-08-2005, 21:41
Duża hurtownia-sklep mieści się na ul Grodzieńskiej na Pradze. Sklep nazywa się forpłyt. Sam u nich kupowałem części do kucni i szaf kilku . Drugi sklep tylko z akcesoriami (dość ekskluzywnymi-ale to hurtownia i nie jest obłędnie droga) to Val-Comp na ul Boruty 2. Trzeba jechać Kawęczyńską, minąć Bazylikę jechać,aż skończy się ulica na torach kolejowych i tam jest tablica informacyjna jak jechać dalej. A na grodzieńską do Forpłytu łatwo jest trafić jest duży. Acha, te dwie firmy są w tej samej dzielnicy i można je objechać za jednym razem.

Senser
18-08-2005, 21:42
Czy są takowe??
Czy też trzeba mantykować z płyt wiurowych??
Mam na myśli jakieś wyjściowe systemy a nie w rodzaju magazynu "Makro" :lol:

Senser
16-10-2005, 22:01
Chodzi o półki...czy pozostaje kupić gotowe elementy z Marketu?? Czy ew. daliście sobie radę jakąś inaczej?? Czy ew. jest opłacalne zamówić sobie same półki na wymiar?? (te w Marketach owszem mogą przyciąć na wymiar ale te są nielaminowane fronty...)

Senser
16-10-2005, 23:57
Jak będzie się wam coś nasówać to plz...

pawel_l
17-10-2005, 00:31
http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=56130&highlight=

Senser
17-10-2005, 00:34
No tak....padam na pysk...są tego efekty :-) dzięki...

Dropsiak
22-11-2005, 19:59
Czy ma ktos może pomysł na praktyczne urzadzenie garderoby?
Moja bedzie niewielkim pomieszczeniem 2.2 na 2,3 /wysokosć 2,6/ na podddaszu, więc chciałabym jak najlepiej wykorzystać przestrzeń..
Chętnie podpatrzę jakies rozwiazania. :D
Z góry dziękuję :D :D
Chyba, że juz gdzies jest taki watek i ja nie umiem znależć :oops: ?

toms-77
15-06-2006, 23:55
mam na poddaszu (mieszkalnym) oddzielne pomieszczenie preznaczone na garderobę, poradźcie proszę jak i z czego zrobić "meble", .... półki , wieszaki, kosze ?... moze macie jakies pomysły albo zdjecia juz gotowych pomieszczeń :lol: ... nie ukrywam ze zalezy mi na tym aby było "tanio" to będzie tylko garderoba, nie musi być superowo ... ważne zeby było praktycznie i ładnie/estetycznie ... :lol:

Robert i Aga
16-06-2006, 14:30
Podpisujemy się pod tym postem :) Jak najlepiej można zagospodarować pomieszczenie na garderobę?

aha26
16-06-2006, 15:41
mnie też ten temat bardzo interesuje

botanika
17-06-2006, 15:53
Nie będę oryginalna i chyba zdecyduję się na Ikeę.Nie wygląda na drogie rozwiązanie.

jolsta1
18-06-2006, 20:14
Mam 5 m2 garderobę przy sypialni. Będę ją projektować i chętnie skorzystam z doświadczenia użytkowników garderób. Moje pytenia brzmi: "Co byście zmienili w swojej garderobie gdybyście ją projektowali ponownie? i odwrotnie "Z czego jesteście najbardziej zadowoleni w swojej garderobie?".

marlena
19-06-2006, 19:20
Własnie zaprojektowałam swoją, w sumie ok 7m ze skosem (pokój nad garażem).Drzwi 4 szt. i wejście pod ten skos. Zrezygnowałam, żeby oczywiście obnizyc koszty z koszy kargo, szuflad, szfladek.Są półki, póły i drązki.Miejsce na prasowalnicę, deskę, odkurzacz, żelazko, torby , koce.....Szuflady z powodzeniem (bynajmniej narazie) moga zastapić kosze plastikowe po parę zł. Buty w kartonach.

izat
19-06-2006, 21:05
może są juz szczęśliwi użytkownicy garderób ;) i mogliby zaprezentować nam je wklejając zdjęcia
zapraszam serdecznie :) bo to ciekawy temat

toms-77
30-06-2006, 00:02
czyzby nikt nie miał w swoim domku garderoby ???!!! przeciez to bardzo wygodne i "czyste" roziązanie .... zamiast stert ciuchów walających sie po domu ... bałagan w jednym miejscu ... i do tego zamykany, nie trzeba sie stresować że rozgardiasz ...

fasola25
30-06-2006, 00:35
to co prawda nie moje, ale zawsze garderoby

http://fasola25.republika.pl/wnetrza/do%20muratora/g_02.jpg
http://fasola25.republika.pl/wnetrza/do%20muratora/g_04.jpg
http://fasola25.republika.pl/wnetrza/do%20muratora/g3.jpg
http://fasola25.republika.pl/wnetrza/do%20muratora/g4.jpg

moze nie naleza do najtanszych, ale zawsze moga posluzyc joko inspiracja

OlaK
30-06-2006, 09:34
Ja mam mini-garderobe wyposazona takim systemem: http://www.shop-line.pl
Mam wprawdzie tylko polki i drazki (na polkach stoja pudelka kartonowe z ciuchami, bo garderoba jest bardziej sezonowa niz na co dzien) ale mysle, ze szuflady, kosze, jakas komodke tez da sie dobrac/dorobic. Polki jesli dobrze pamietam kupowalismy osobno - zwykle sosnowe i sami malowalismy. Ogolnie to rozwiazanie podoba mi sie, jest lekkie, niebrzydkie i rekonfigurowalne.
To podobne rozwiazanie do Ikeowskiego ale (chyba) tansze a na pewno ma wiecej mozliwosci.

Paulka
30-06-2006, 13:30
Kilka zdjęć. Trochę bardziej realne (chyba :wink: ) zagospodarowanie garderoby (jak sobie przypomnę, to napisze z jakiej to strony):
http://img205.imageshack.us/img205/4075/171zj.jpg

http://img162.imageshack.us/img162/4485/1172ir.jpg

http://img162.imageshack.us/img162/9282/1186jq.jpg

http://img205.imageshack.us/img205/4755/1255nw.jpg

http://img110.imageshack.us/img110/9978/10000051ic.jpg

http://img110.imageshack.us/img110/6734/10000069lr.jpg

http://img162.imageshack.us/img162/7913/10000082gf.jpg

Paulka
30-06-2006, 13:31
Przypomniałam sobie :)
To było na http://www.bel-meb.pl/index1.html

Sonika
05-07-2006, 05:50
Ja też jestem bardzo zainteresowana tym tematem.
Może ma ktoś zdjęcia swojej szafy wnękowej?

Lucia
05-07-2006, 07:05
http://www.jfk.pl/gfx/zdj_gard_09.jpg
http://www.jfk.pl/gfx/zdj_gard_10.jpg
http://www.jfk.pl/gfx/zdj_gard_08.jpg
http://www.jfk.pl/gfx/zdj_gard_04.jpg

editta
07-07-2006, 11:09
Ja też jestem bardzo zainteresowana tym tematem.
Może ma ktoś zdjęcia swojej szafy wnękowej?

Soniczko rozumiem, że chodzi ci o wygląd zewnetrzny, a nie układ półek.
mi podoba się coś wtym stylu (zdjęcie chyba z forum). może i tobie się przyda :wink: a gdzie planujesz taką szafę?


http://img220.imageshack.us/img220/4056/garderoba6od.jpg

Sonika
08-07-2006, 07:37
Editta,
bardzo ładna ta szafa, którą wkleiłaś :D - dzięki i polecam się na przyszłość - może masz jeszcze jakieś zdjęcia?

Szafa ma być w sypialni. Mam tam skosy i za nic nie mogę sobie wyobrazić jak taka szafa mogłaby wyglądać :( .

Muszę przyznać, że ta powyżej podoba mnie się najbardziej z wszystkich jakie do tej pory widziałam :D

Wklej jeszcze coś proszę, bo jestem pewna :wink: , że Twoje zbiory są ogromne :wink: :D .
Wnętrza szaf też mnie interesują.

Inezka
08-07-2006, 09:38
http://img205.imageshack.us/img205/4755/1255nw.jpg

Jakie drzwi nalezaloby zrobic do takiej szafy w tym skosie po lewej strony??? A moze to sa otwarte polki??? :-?

Paulka
08-07-2006, 11:33
Jakie drzwi nalezaloby zrobic do takiej szafy w tym skosie po lewej strony??? A moze to sa otwarte polki??? :-?

To jest wnętrze garderoby i pólki zostaną takie jak są - otwarte.
Mnie zastanawia, czy w garderobie, przy otwartych pólkach i wieszakach ubrania się nie kurza...
Ma ktoś w tym względzie jakieś doświadczenia?Moja garderoba będzie miala ok 6 m2, nie widzę sensu robienia tam zamykanych szaf, ale właśnie kurz mnie niepokoi...

Mohag
08-07-2006, 11:49
Najwazniejsze sa szczelne drzwi. U mnie drzwi beda sie otwierac do srodka, oczywiscie strace przez to troche przestrzeni ale bede mogla od wewnatrz przykrecic listwy gumowe (podobne do tych jakie sie daje w drzwiach do szaf sypialnianych) ktore beda szczelnie przykrywac szczenlny miedzy skrzydlem a framuga.

a chce urzadzic srodek na podobnej zasadzie jak tutaj..

http://www.zdf.de/ZDFmediathek/img/22/0,4145,2548854,00.jpg

Mohag
08-07-2006, 20:02
Niestety wiecej nie mam. Na niemieckim ZDF-ie lecial kiedys program w ktorym przerabiali mieszkania i pozniej wstawiali troszke zdjec do netu.... ale te sa bardziej wyrywkowe.

Sonika
08-07-2006, 20:10
Teraz rozumiem - ja przed chwilą byłam na tamtej stronie i nadziwić się nie mogłam skąd Ty wzięłaś szafę :wink: ?

toms-77
12-07-2006, 18:49
świetne pomysły .... garderobę zrobimy sami, tzn mój mąż w zimie jak mniej pracy będzie (jest "budowlańcem" więc zimą ma więcej wolnego ....) pomysły już mam więc tylko kupić materiał , dobrze wymierzyc i rozrysować i gotowe ....
dzieki za pomysły :lol: :lol: :lol: :lol:

izat
12-07-2006, 20:28
mnie sie podobaja te mniej realne ;) jak okresliła Paulka :)
obszerne, ciemne i z pufami :D kanapami
cuda na kiju :D

toms-77
12-07-2006, 20:48
ale właśnie kurz mnie niepokoi... .

paulka ....
ja mam juz pomysł na ten kurz ....

moja garderoba to oddzielne, zamykane pomieszczenie (znaczy taki mały pokój), moim zdaniem nie ma sensu inwestować w drzwi, i to najlepiej przesuwane (cena zwala z nóg) ............. na razie zrobię półki i wieszaki odkryte, a jak się nie sprawdzi, znaczy będzie się kurzyś to ............. przumocuję od ściany do ściany drążek (drewniany albo "metalowy", albo ostatnio gdzieś widziałam taką linkę metalopodobną, a na niej powieszę zasłonę z materiału, anjlepiej w jednym kolorze .... garderoba bedzie "jednolita" (nie będzie widać stery ciuchów ...) i będzie praktyczna (ograniczę osiadanie kurza !!) ....

jak myślisz paulka dobre ????????? na pewno estetyczne i tanie !!! :lol:

izat
12-07-2006, 20:54
ale właśnie kurz mnie niepokoi... .

paulka ....
ja mam juz pomysł na ten kurz ....

moja garderoba to oddzielne, zamykane pomieszczenie (znaczy taki mały pokój), moim zdaniem nie ma sensu inwestować w drzwi, i to najlepiej przesuwane (cena zwala z nóg) ............. na razie zrobię półki i wieszaki odkryte, a jak się nie sprawdzi, znaczy będzie się kurzyś to ............. przumocuję od ściany do ściany drążek (drewniany albo "metalowy", albo ostatnio gdzieś widziałam taką linkę metalopodobną, a na niej powieszę zasłonę z materiału, anjlepiej w jednym kolorze .... garderoba bedzie "jednolita" (nie będzie widać stery ciuchów ...) i będzie praktyczna (ograniczę osiadanie kurza !!) ....

jak myślisz paulka dobre ????????? na pewno estetyczne i tanie !!! :lol:

sorry, że się wypowiadam, bo nie do mnie pytanie
ale na zasłonie też będzie osiadał kurz
przy ciuchcach to nie do uniknięcia

editta
16-07-2006, 17:43
Editta,
bardzo ładna ta szafa, którą wkleiłaś :D - dzięki i polecam się na przyszłość - może masz jeszcze jakieś zdjęcia?

Szafa ma być w sypialni. Mam tam skosy i za nic nie mogę sobie wyobrazić jak taka szafa mogłaby wyglądać :( .

Muszę przyznać, że ta powyżej podoba mnie się najbardziej z wszystkich jakie do tej pory widziałam :D

Wklej jeszcze coś proszę, bo jestem pewna :wink: , że Twoje zbiory są ogromne :wink: :D .
Wnętrza szaf też mnie interesują.

Soniczko niestety nie mam więcej zdjęć ale będe pamiętać. jak coś znajdę w tym temacie, wkleję na pewno :wink:

editta
17-07-2006, 17:47
http://www.manhattanclosets.co.uk/doors.html

editta
17-07-2006, 17:49
no i jeszcze te wpadły mi w rękę

http://www.sliderobes.com/gallery/contemp/big11.jpg

http://www.sliderobes.com/gallery/masterbedroom/large/masterbedroom_8.jpg

http://www.sliderobes.com/gallery/masterbedroom/large/masterbedroom_9.jpg

editta
17-07-2006, 17:50
http://www.spaceslide.co.uk/images/gallery/orion/orion_23.jpg

http://www.spaceslide.co.uk/images/gallery/orion/orion_30.jpg

http://www.spaceslide.co.uk/media/img41f7be78d3dbd.jpg

editta
17-07-2006, 18:07
i jeszcze coś ze środka

http://allbrightideas.com/images/WC-Walk-in-HomePage.jpg

http://allbrightideas.com/images/closet_cherry_reach-in_cropped.jpg


http://img306.imageshack.us/img306/4209/garderoba1mx7.jpg

http://img73.imageshack.us/img73/4825/garderoba2th4.jpg

tu możliwości jest cała masa :wink:

editta
17-07-2006, 19:40
http://www.design-eu.com/img/lema_wardrobes_3.jpg

editta
20-07-2006, 19:29
jeszcze mały przegląd

http://img208.imageshack.us/img208/6998/szafa01mi5.jpg

http://img474.imageshack.us/img474/8721/szafa02gx4.jpg

http://img160.imageshack.us/img160/8712/szafa04tv6.jpg

editta
20-07-2006, 19:30
http://img300.imageshack.us/img300/4817/szafa05st7.jpg

http://img247.imageshack.us/img247/1346/szafa06sf3.jpg

http://img320.imageshack.us/img320/3640/szafa03je4.jpg

Lucia
20-07-2006, 19:31
http://www.szafy-max.waw.pl/img/drzwi_przes_1.jpg

http://www.szafy-max.waw.pl/img/galeria/p_d19.jpg

http://www.szafy-max.waw.pl/img/galeria/p_d10.jpg

http://www.szafy-max.waw.pl/img/galeria/p_d13.jpg

editta
20-07-2006, 19:31
http://img300.imageshack.us/img300/3834/szafa07ow0.jpg

jaworzyna
21-07-2006, 09:39
no super.... podobają mi się! 8)
Planuję dwie ''garderoby''- raczej małe pomieszczonka więc wszystko musi być otwarte...trzeba będzie popracować nad uszczelnieniem drzwi!
Jedna będzie miała skos...i to mnie martwi...bo będzie się tam wchodziło właściwie bezpośrednio na ten skos.... :-? a po bokach nie bedzie wiel miejsca :-? oj trzeba się będzie pogimnastykować z aranżacją :cry:

Sonika
21-07-2006, 19:47
Dzięki Editta - jak tylko wrócę z urlopu będę się zagłębiać :wink: w temat. :D

kaloosa
22-07-2006, 20:40
Witam, ja w obecnym mieszkaniu nie posiadam zadnej szafy, w kazdym pokoju jest garderoba- uwazam,ze to swietny pomysl, nadmiernego kurzu nie zauwazylam, natomiast co do robieniu zamykanych szaf w garderobie, to chyba mija sie z celem.

Lucia
25-07-2006, 08:44
http://www.proca.com.pl/zwgar3i.jpg

http://www.proca.com.pl/zabwn17i.jpg

editta
03-08-2006, 19:58
kilka ciekawych aranżacji

http://mojdom.zoznam.sk/gallery?cid=74188&oid=25759

editta
03-08-2006, 21:04
ładne wykończenie

http://www.thisisfurniture.com/images/GeoSliding_80243.jpg

editta
03-08-2006, 21:09
ktoś jeszcze pomyśli, że już kompletnie zwariowałam

http://www.thisisfurniture.com/images/GeoSliding_64041.jpg

http://www.thisisfurniture.com/images/GeoSliding_26488.jpg

http://www.thisisfurniture.com/images/Alicantee_68511.jpg

Mohag
03-08-2006, 21:21
ktoś jeszcze pomyśli, że już kompletnie zwariowałam

poprostu masz wene tworcza :lol:

03-08-2006, 22:16
mam na poddaszu (mieszkalnym) oddzielne pomieszczenie preznaczone na garderobę, poradźcie proszę jak i z czego zrobić "meble", .... półki , wieszaki, kosze ?... moze macie jakies pomysły albo zdjecia juz gotowych pomieszczeń :lol: ... nie ukrywam ze zalezy mi na tym aby było "tanio" to będzie tylko garderoba, nie musi być superowo ... ważne zeby było praktycznie i ładnie/estetycznie ... :lol:

Pójdź sobie np do studia kuchni - przy okazji zobaczysz, co tam się da upchnąć. Jesli pomieszczenie jest zamknięte, wystarczą proste półki z płyty, drążki i kosze. Nie jest to drogie, można spokojnie zrobić samemu przy odrobinie czasu i smykałki. Warto porozmawiać z kims, kto wam robi resztę zabudów - cena moze byc całkiem niezła.

editta
05-08-2006, 20:12
ktoś jeszcze pomyśli, że już kompletnie zwariowałam

poprostu masz wene tworcza :lol:

:lol: :lol: :lol:

mojave
01-03-2007, 08:23
Jestesmy wlasnie przed rozplanowaniem i urządzeniem garderoby, i o ile z urzadzaniem wnetrz nie mam problemu, mam mnostwo pomysłów itp. to jakos ta garderoba wydaje mi sie trudna.
Więc mam do was prosbe - może pokazlibyście wnetrza waszych garderob (wiem, że to dość sosbiste ale może ktos sie odwazy) ewentualnie jakies zdjęcia z netu (jakos mam problem cos znaleźć) Chodzi o to, żeby wykorzystac ją jak najlepiej, żeby byla jak najbardziej funkcjonalana.
Moja ma 11m2 więc jest duża.

A moze ktos cos fajnego podpowie z wlasnych doświadczeń?
Będę bardzo wdzięczna.

Monika B
02-03-2007, 10:11
Tutaj trochę było:
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=73536&highlight=garderob%2A

Może ktoś się pochwali jeszcze swoją :lol:

Berolina
03-03-2007, 19:06
Może ktś wie ile minimalnie miejsca musi być w garderobie na komunikację, żeby można się spokojnie poruszać. Chcę wydzielić z pokoju garderobe, ale nie mam pojęcia jaka powinna być, żeby nie była zbyt mała. Czy 60 cm na przejście jest OK? Tak sobie wygospodarowałam pomieszczenie 1,80X1,80 (60cm pólki, 60 przejście, 60 półki) i tak się zastanawiam czy nie za mało na komunikację. Zależy mi, żeby optymalnie zagospodarować powierzchnię...

Berolina
05-03-2007, 21:18
naprawdę nikt nie wie ??? a ile w Waszych garderobach macie miejsca na komunikację?

bisia
05-03-2007, 21:19
moim zdaniem za mało, nawet, jeśli użytkownik jest szczupły.
Min. 80 cm da jakiś komfort poruszania się, wyciągania z szafy (np. zdejmowania z wieszaka albo otwierania szuflady). I chyba czlowiek lepiej się czuje w takich trochę przestronniejszych wnętrzach.

Ola i Krzysiek
06-03-2007, 12:24
Garderoby z prawdziwego zdarzenia mieć nie będę. Bądą takie pitu pitu w dwóch pokojach na piętrze. Ale żadna nie w naszej sypialni :( Jedna ma 2,3 m2 a druga 1,8m2. Takie małe coś w czym muszą sie zmieść ubrania. A tam gdzie nie ma będą szafy przesuwane. Żeby mieć duużo miejsca w takiej garderobie to trzeba by poświecic chyba jakiś pokój na ten cel, a nie tylko wydzielać pomieszczenie.

Anna Broc
06-03-2007, 15:34
Jak napisałam w temacie obok też o garderobie - widziałam u znajomych garderobe w sypialni .Półki są tylko na wprost wejścia. Pomieszczenie ma głebokość od wejścia do ściany 130cm .Półki są głębokie około30-40cm .Drążki do wieszania ubrań tylko po bokach. Wg mnie wymiary u Ciebie nie są małe, zależy jak rozmiescisz półki. Miejsce do komunikacji to chyba za dużo powiedziane - chodzi chyba o swobodne dojście i wyjęcie ubrań:D

Berolina
07-03-2007, 08:43
Garderoby z prawdziwego zdarzenia mieć nie będę. Bądą takie pitu pitu w dwóch pokojach na piętrze. Ale żadna nie w naszej sypialni :( Jedna ma 2,3 m2 a druga 1,8m2. Takie małe coś w czym muszą sie zmieść ubrania. A tam gdzie nie ma będą szafy przesuwane. Żeby mieć duużo miejsca w takiej garderobie to trzeba by poświecic chyba jakiś pokój na ten cel, a nie tylko wydzielać pomieszczenie.

Olu a jakie masz konkretnie wymiary tych garderób? Oglądałam projekt Twojego domku i tam jest tylko jedna, więc myślę, że masz w jakiś inny sposób wydzielone, niż w oryginale. Robił Ci to jakis projektant??

Ola i Krzysiek
07-03-2007, 10:27
Garderoby z prawdziwego zdarzenia mieć nie będę. Bądą takie pitu pitu w dwóch pokojach na piętrze. Ale żadna nie w naszej sypialni :( Jedna ma 2,3 m2 a druga 1,8m2. Takie małe coś w czym muszą sie zmieść ubrania. A tam gdzie nie ma będą szafy przesuwane. Żeby mieć duużo miejsca w takiej garderobie to trzeba by poświecic chyba jakiś pokój na ten cel, a nie tylko wydzielać pomieszczenie.

Olu a jakie masz konkretnie wymiary tych garderób? Oglądałam projekt Twojego domku i tam jest tylko jedna, więc myślę, że masz w jakiś inny sposób wydzielone, niż w oryginale. Robił Ci to jakis projektant??

Berolina wrzucę Ci rzut poddasza zobacz jak to u mnie dokładnie jest.
http://rodo5.w.interia.pl/rzutpoddasze.gif

Nr 8 i nr 4 to są te wypaśne moje garderoby :) Jesli chodzi o nr 8 to wymiary są 190x335, a nr 4 tak ok. 105x230.
Nasza sypialnia będzie nr 5 i tam nie ma garderoby :(

Berolina
07-03-2007, 12:09
A zależy Ci żeby mieć garderobę w sypialni? bo jesli tak to ja bym przeniosła wejście z garderoby z pokoju nr 3 do pokoju nr 5. Bardzo fajny masz układ domku, a najbardziej to Ci zazdroszczę ogródka który będziesz mieć... My kupiliśmy szeregowca i mamy całą działeczkę o pow. 240m2... Może kiedyś jeszce się wybudujemy... Pozdr. i dziękuję za odp.

Ola i Krzysiek
07-03-2007, 12:17
Szczerze mówiąc to nie zalezy mi żeby mieć garderobę w sypialni. Zrobimy sobie szafę przesuwaną. A garderoba, która sąsiaduje z naszym pokojem będzie wykorzystywana przez moją mamą, bo tam bedzie jej pokój. Natomiast ta druga garderoba będzie bezpańska. Pokój póki co nie będzie specjalnie użytkowany wiec będzie gdzie ulokowac niektóre rzeczy. Dobrze jest jak jest :lol:

kasiaR
07-03-2007, 15:59
Witam serdecznie,
Warto poczytać o zasadach, ergonomii garderoby. Łatwo popełnić błędy, robiąc np. zbyt płytka zabudowę , co w konsekwencji powoduje "wystawanie" poza obrys zabudowy naszych wieszaków z ubraniami. Warto zmierzyć wieszaki i dostosować zabudowę pod te wymiary. Warto tez zastanowić sie na przejściem komunikacyjnym - jeżeli takie ma być (swobodne przejście , nie powodujące zaczepienia wiszących ubrań , rękawów itp).
Projektując półkę z miejscem na wiszące długie płaszcze należy pamiętać , nie tylko o długości płaszcza , ale też o wysokości wieszaka . Jest to często popełniany błąd- powodujący "szarganie " się długich płaszczy po podłodze garderoby

Tu link z poradami o Garderobach :http://www.stol-art.waw.pl/stolart.php?id=porady


Dodałam kilka linków.

http://www.komandor.pl/poradnik/porady_ekspertow.php?id=2

http://dom.gazeta.pl/Ladny-Dom/1,61594,2563565.html

http://www.komandor.pl/wycena/wybor1.php

http://www.komandor.pl/poradnik/porady_ekspertow.php?id=5


http://www.stol-art.waw.pl/zdj/zdjecia/porady.jpg

http://www.stol-art.waw.pl/zdj/zdjecia/porady_02.jpg

http://ewane.republika.pl/9%20wnetrze%20szafy%20z%20drzwiami%20skladanymi%20 ROMA.jpg

http://ewane.republika.pl/20%20stala%20zabudowa%20z%20drzwiami%20skladanymi% 20(wnetrze-%20plyta%20brzoza).jpg

http://ewane.republika.pl/24%20zabudowa%20garderoby%20w%20systemie%20NSI%20S TANLEY.jpg




Pozdrawiam,
KasiaR :wink:

Berolina
08-03-2007, 18:14
Kasiu bardzo Ci dziękuję za linki! Trochę mi się już przejaśniło. No i nie wpadłam na pomysł, żeby pójśc np. do Komandora i popytać :-D. A że robią to za friko to napewno się do nich wybiore :-)

Aguś83
03-07-2007, 19:25
Mam dosyć dużą sypialnię (szer 290 cm x dł 550 cm). Postanowiliśmy, że zamiast tradycyjnej szafy chcemy w końcu sypialni bardziej pojemną garderobę. Mniej więcej miałaby ona wymiary 125 cm x 295 cm. Jak myślicie są to wystarczające wymiary, aby garderoba była funkcjonalna. :roll: Pomóżcie w zaprojektowaniu takiej garderoby. Jak zagospodarować tą przestrzeń?? Na pewno posiadacie jakieś doświadczenie. Proszę o wszelkie rady. Może jakieś fotki?? :roll: Byłabym wdzięczna

gogo5660
03-07-2007, 20:32
Gdzies widzialem jak jest szafa przez cala dlugosc(szerokosc) pokoju co do funkcjonalnosci to zalezy co tam chesz 3mac bo odkurzacz lub zimowki do samochodu to przedtem trzeba to przewidziec :wink: a jak same ciuchy tzn jakies kiecki koszule i inne skarpetki to metr szerokosci starczy a wysokosc to zalezy od tego ile masz ubran :wink: ale jak kobieta to jakabys miala i tak bedzie za mala... skad ja to znam :D

MonikaW.
03-07-2007, 22:52
też mnie ten temat bardzo interesuje, bo własnie jestem na etapie projektowania garderoby, wszelkie informacje, zdjęcia mile widziane :wink:

Sonika
04-07-2007, 06:10
Aguś, a nie będzie tam za wąsko?

Moja szafa ma 65 cm głębokości, zostałoby więc tylko 60cm na poruszanie się - chyba trochę ciasno :-? zwłaszcza, żeby dostać się do górnych półek czy wieszaków, ale może ja się nie znam :roll: .

agnieszkakusi
04-07-2007, 07:29
Aguś, mam garderobę o zupełnie podobnych wymiarach. Na tej długiej ścianie zrobiłam na samej górze przez całą długość półkę. Resztę powierzchni podzieliłam na dwa i przez całą długość pociągnęłam rurki do wieszania ubrań. Muszą być dodatkowo wzmocnione pionową rurką, bo ciężar ubrań by je wygiął.
Na tych węższych ścianach z jednej i drugiej strony mam zrobione po 5 półek na wspornikach w odległości od siebie jakieś 45 cm (na wysokości). Półki wielkości 50x80. Wczoraj kładli mi wykładzinę i wyglądą naprawdę fajnie. Do tego Indeco robi nam drzwi przesuwne z lustrem od strony sypialni. Fotek niestety nie wstawię, bo nie mam cyfrówki. A zanim porobię zdjęcia na zwykłym to trochę potrwa :-?

Aguś83
04-07-2007, 08:28
Gdzieś wyczytałam że 60 cm to optymalna szerokość do poruszania się. :roll: Półki mogą mieć np. 55 cm. Zamysł jest taki, że oprócz ciuchów chciałabym schować w garderobie np. deskę do prasowania czy odkurzacz (jeśli nie zmieszczą się do szafy w przedpokoju). Szkoda agnieszkakusi, że nie masz fotek :-? Na zdjęciu widać wszystko czarno na białym. A może wkleisz jakiś szkic, zrobiony chociażby w Paincie. Byłabym wdzięczna. :D

agnieszkakusi
04-07-2007, 08:36
ja górna półkę przeznaczyłam na ozdoby świąteczne. Być może w tym tygodniu pojawi się u mnie nasza forumowa koleżanka Ola ze swoim aparatem to wtedy uda mi się coś wkleić.

Aguś83
04-07-2007, 08:58
będę czekać z niecierpliwością :lol:

Ola i Krzysiek
04-07-2007, 12:47
ja górna półkę przeznaczyłam na ozdoby świąteczne. Być może w tym tygodniu pojawi się u mnie nasza forumowa koleżanka Ola ze swoim aparatem to wtedy uda mi się coś wkleić.

Pojawię się, pojawię, już sie doczekać nie mogę :D i zdjęcia popstrykam jak zawsze http://forum.tkk.pl/engine/images/smiles/snap.gif Cierpliwości mili Państwo :wink:

agnieszkakusi
04-07-2007, 12:49
Ola dzis montują łazienki i przedpokój. Jutro kuchnię i sypialnię. Może uda nam sie umówić na weekend?

agika
05-07-2007, 11:18
zastanawiam sie jak urzadzic garderobe tak, zeby spelniala swoje zadanie i byla jedoczesnie miejscem prasowania. Moja bedzie mila 14m2. Pokazcie jak urzadziliscie swoje lub co Was zainspirowalo :)

Aguś83
09-07-2007, 09:59
Jak tam dziewczyny?? Fotki zrobione?? To wrzucajcie :lol:

Ola i Krzysiek
09-07-2007, 10:16
Jak tam dziewczyny?? Fotki zrobione?? To wrzucajcie :lol:

:( niestety nie zrobione, przynajmniej przeze mnie, bo miałam gości w weekend i ruszyć do Agi się nie mogłam :( Ale obiecuję to nadrobić jak najszybciej się da tzn. jak Aga pozwoli :)

Aguś83
09-07-2007, 10:29
Jaka szkoda :( A miałam nadzieję, że będę mogła już teraz obejrzeć garderobę agnieszkakusi :cry: Pozostaje czekać... Ale niestety czas goni i musimy się powoli zdecydować co i jak i stawiać konstrukcję garderoby. A w głowie ciągle pustka :( Może ktoś z forumowiczów wrzuci fotki albo szkice swojej garderoby sypialnianej. :roll:

agnieszkakusi
09-07-2007, 10:32
Ola, nie ma problemu z wizytą :wink: ale Aguś, u mnie jest taki bałagan, że hoho :lol:

Aguś83
09-07-2007, 17:20
agnieszkakusi mi tam żaden bałagan nie przeszkadza :lol: Sama nie jestem zwolenniczką sterylnych wnętrz :wink: Podaj proszę dokładne wymiary Twojej garderoby. Może jakiś szkic :roll:

mandg
31-07-2007, 22:40
Czy może ktoś ma garderobę z firmy elfa?

http://www.elfa.com/templates/InspirationRoom____12151.aspx

Zastanawiam się jaka jest cena i użytkowanie takiej garderoby, proszę o uwagi.

Agdula
31-07-2007, 22:42
niestety nie :(

Agdula
31-07-2007, 22:42
ja niestety nie :(

Agdula
31-07-2007, 22:42
sorka ..coś się zawiesiło i za dużo razy mi się kliknęło :oops:

D`arek
06-08-2007, 18:49
sorka ..coś się zawiesiło i za dużo razy mi się kliknęło
A wystarczyło kliknąć" krzyżyk" (usuń post) :wink:

Angelika
09-08-2007, 10:23
koniec pomysłów?

panterka-23
20-11-2007, 18:18
Pokazcie jak macie zrobione garderoby.

Paulka
20-11-2007, 20:37
http://forum.muratordom.pl/garderoba-pod-skosem,t107653.htm?highlight=garderoba

http://forum.muratordom.pl/ergonomia-garderoby,t95517.htm?highlight=garderoba

http://forum.muratordom.pl/garderoba,t73536.htm?highlight=garderoba

Do_rota
20-11-2007, 21:05
Witaj. Niedawno zadałam podobne pytanie.
Oto adres do odpowiedzi jakie dostałam:

http://forum.muratordom.pl/post2121771.htm#2121771

panterka-23
20-11-2007, 22:06
dziękuje bardzo szukałam podobnego tematu ale nie znalazłam - wpisywalam garderoby i garderoba

Do_rota
21-11-2007, 08:07
Witaj! Też często mam problem z forumową wyszukiwarką .
Ja nadal szukam pomysłów i ciekawych rozwiązań na garderobę ,więc jak coś znajdziesz to proszę wklej.
Pozdrawiam Dorota

panterka-23
21-11-2007, 08:29
Witaj
Najlepsze garderoby są z komandora
http://www.komandor.pl/start.php?NR=47

ja mam bardzo dużą garderobe i cena wychodzi kosmiczna, zastanawiam sie czy nie postawić ściany i dać jakieś dzwi ozdobne przesuwane.

agnieszkakusi
22-11-2007, 07:47
my zrobilismy garderobe sami, wyszło o 150 procent taniej niż w indeco :o

Sonika
22-11-2007, 08:12
Garderoby:

http://images31.fotosik.pl/52/c7b3db62b52d0348med.jpeg


http://images33.fotosik.pl/52/eb9064ffddcad0ed.jpeg


http://images25.fotosik.pl/116/58bdeb19fc0d8f39med.jpeg

ale jakby ktoś szukał szaf to mam więcej zdjęć.

markdottir
22-11-2007, 08:51
szafy ja ładnie poproszę :o)

2mm
22-11-2007, 09:13
Garderoby:






ale jakby ktoś szukał szaf to mam więcej zdjęć.

to obrazki z katalogu firmy Hulsta?

Paulka
22-11-2007, 09:30
ale jakby ktoś szukał szaf to mam więcej zdjęć.

Chętnie!!!!

Sonika
22-11-2007, 09:53
to obrazki z katalogu firmy Hulsta?

Może tak, może nie - nie pamiętam.

Sonika
22-11-2007, 09:53
Jesteście gotowi :wink: ?

Ana27
22-11-2007, 10:04
a moze ktos ma garderobe pod skosem ?

Sonika
22-11-2007, 10:14
No to zaczynamy :wink: :


http://images33.fotosik.pl/52/f358c82e0ae34d56.jpeg


http://images29.fotosik.pl/117/e467460186fd7438.jpeg


http://images30.fotosik.pl/116/c9b2aeaa42e99545.jpeg


http://images33.fotosik.pl/52/90f70c3deaa2acb4.jpeg


http://images32.fotosik.pl/52/a4bd8936839103a1med.jpeg


http://images31.fotosik.pl/52/3df9e236a1942505.jpg


http://images34.fotosik.pl/52/14539669f4a76259.jpg


http://images27.fotosik.pl/116/ef991503d3d5ed79.jpg


http://images33.fotosik.pl/52/4d4f9687659766de.jpg


http://images27.fotosik.pl/116/59699cc188e7be58.jpg


http://images32.fotosik.pl/52/8b14f253dbd9b267.jpg


http://images33.fotosik.pl/52/04f866cf372f3cfb.jpg


http://images27.fotosik.pl/116/006042adfe2ccab5.jpg


http://images33.fotosik.pl/52/008bf749bf1620f2.jpg


http://images32.fotosik.pl/52/82bf504e4f124181.jpeg


http://images31.fotosik.pl/52/81428c34caaf1485.jpg


http://images27.fotosik.pl/116/3020dad2e4c8df53med.jpg


http://images23.fotosik.pl/116/596fa21c4a23deb5.jpeg


http://images32.fotosik.pl/52/20b738bf4ceca80d.jpg


http://images30.fotosik.pl/116/8a7283de104f3010.jpg


http://images32.fotosik.pl/52/551f256c880659a3.jpg


http://images34.fotosik.pl/52/e53ffd18b782a01a.jpg


http://images29.fotosik.pl/117/1db0ad20dd48c0femed.jpeg


http://images32.fotosik.pl/52/5c98536350070d44.jpeg


http://images28.fotosik.pl/116/f94b2e5240f1f45f.jpg



http://images27.fotosik.pl/116/9b6776791535e6de.jpeg


http://images29.fotosik.pl/117/61045e50b9148e13.jpeg


http://images31.fotosik.pl/52/46119b5961acdf77.jpeg


http://images26.fotosik.pl/116/240d43c8eb177d96.jpeg


http://images28.fotosik.pl/116/85235cf5f86eb248.jpeg


http://images32.fotosik.pl/52/88fc90611173e6b9.jpeg


http://images26.fotosik.pl/116/9954c94d324313ac.jpeg


http://images23.fotosik.pl/116/680e9927cb87e687.jpeg


http://images32.fotosik.pl/52/ef1a9f22b32baffd.jpeg


http://images34.fotosik.pl/52/af7888b0d17e83ce.jpeg


http://images25.fotosik.pl/116/7fbde0a09f497e60.jpeg


http://images33.fotosik.pl/52/b94dd570ac1b25a3.jpeg


http://images26.fotosik.pl/116/2577f6d2d0918ce1.jpeg


http://images34.fotosik.pl/52/042dfe4d91015ecd.jpeg


http://images25.fotosik.pl/116/9b900b1e8f79ecef.jpeg


http://images33.fotosik.pl/52/81cedc5bb0141865.jpeg


http://images24.fotosik.pl/116/7e6eaf99390f43e7.jpeg


http://images30.fotosik.pl/116/82ee28dd3301f6c1.jpeg


http://images34.fotosik.pl/52/d80761fe3b5448a1.jpeg


http://images34.fotosik.pl/52/1e19f35080231294.jpeg


http://images29.fotosik.pl/117/94769fcf66d89c84.jpeg


http://images25.fotosik.pl/116/82c5407581477cac.jpeg



Uffff :wink: , miłego oglądania :D .

KiZ
22-11-2007, 12:19
my zrobilismy garderobe sami, wyszło o 150 procent taniej niż w indeco :o

:o :o :o
Złote Usta :D

agnieszkakusi
22-11-2007, 12:29
KiZ wyceniliśmy swoją w Indeco i cena nas zabiła. Zrobili nam tylko drzwi, a wnętrze zrobiliśmy sami. Wszystko można kupić i samemu zmaontować. Płyty docięli i okleili nam w hurtowni płyt ( z której zresztą bierze toruńskie indeco). kupiliśmy kątowniki pod półki, metalowe rurki do wieszania (na zasadzie takich jak w sklepie). Tu jest jedyna fotka garderoby jaką mam

http://foto1.m.onet.pl/_m/c21b776ac872f931934ed1bf63bfcfcd,5,19,0.jpg
Nie zwracajcie uwagi na bałagan, bo to tuż po przeprowadzce.Na całej długości są rurki, nad nimi na całej długości półka, na której mam świąteczne duperele. Po bokach na ścianach od sufitu do podłogi są zamontowane półki. Wszystko się mieści, a za całość zapłaciliśmy ok. 400 zł plus 1000 za drzwi, które robiło nam indeco.

KiZ
22-11-2007, 14:33
agnieszkakusi,
Jakby nie o to chodziło - tylko drożej może być krotnością jedności, taniej raczej nie, chyba, że ktoś Ci dopłacił :wink:

vanka99
23-12-2007, 20:45
Witam wszystkich zainteresowanych i podciągam zapomniany temat :wink: ,
może innym tez sie przyda.
Pozdrawiam

mayland
26-12-2007, 20:37
Ja planuję w garderobie półki Antonius z Ikea. Wydaje mi sie, ze to wyjdzie najtaniej. Takie systemy dostępne są również do samodzielnego montażu w sieci Obi i Praktiker. Ceny porównywalne.
Systemy te pozwalają na dokładne zagospodarowanie przestrzeni i ażurowe wykończenie ścian. Widać wszystko odrazu, nic się nie schowa. Bardzo mi odpowiada taka funkcja. Na garderobę mam przeznaczone oddzielne pomieszczenie więc tylko półki mi sa w środku potrzebne.

gabba
26-12-2007, 22:41
A czy macie jakiś sprawdzony sposób na przechowywanie tych wszystkich :evil: butów?

mayland
27-12-2007, 08:31
Będę mieć w wiatrołapie szafę ok. 1,5m szeroką o głębokości ok40cm od podłogi do sufitu tylko na same buty. :wink: Powinno wystarczyć :lol:

Anisia3
27-12-2007, 19:14
U mnie podobnie. Buty w wiatrołapie. W garderobie powinno być czysto i pachnąco :wink: .
Nie mam wykończonej garderoby, tylko część z drążkiem na wiszące ubrania, w całości własnej konstrukcji i wykonania. Kupione 4 kosze Ikea, wstawione w szafkę własnej produkcji. Porównywałam ceny koszy z Praktikerem. Chociaż mam do najbliższej Ikei 100 km, to i tak opłacałoby mi się jechać po nie nawet specjalnie. Oczywiście nie po jeden, ale juz przy pięciu tak.

vanka99
27-12-2007, 22:30
Widziałam u niektórych z Was lane schody i wnękę pod nimi.
My tez mamy lane schody i oczywiście wnękę. Macie juz pomysł na wykorzystanie wnęki?? Jak ją zabudujecie?
Pozdrawiam

mayland
28-12-2007, 08:39
Podschodówka u mnie wypada w pokoju na dole (gościnnym). Tam bedzie szafa robiona przez stolarza. Pokój jest malutki (9m2) więc szafa pod schodami bardzo się przyda (inna tam się nie zmieści). Nie musi być super wygodna, najważniejsze żeby tam poprostu była. A ze bedzie głęboka (90cm) to nic. Drążek na ubrania bedzie wyciągany.

ocia79
12-10-2008, 23:07
Jak najlepiej można zagospodarować oto wlasnie garderobę aby byla funkcjonalna?Chialabym wiekszosc rzeczy powiesic na wieszakach ale polki tez sa potrzebne.
Ma ktos jakis fajny pomysl?

http://images32.fotosik.pl/375/86a61d69a532cfd0.jpg (www.fotosik.pl)

Besta77
13-10-2008, 09:13
Wprawdzie nie pod Twój wymiar, ale wrzucam kilka fotek (również z muratora) może coś Cię zainspiruje :)
http://www.muratordom.pl/pliki/galeria/uzytkownicy/36410/81/397.jpg
http://www.muratordom.pl/pliki/galeria/uzytkownicy/36410/81/398.jpg
http://www.elfa.com/upload/Inspiration/Walk-in_closet/walk-in10.jpg
więcej pomysłów: http://www.elfa.com/templates/InspirationRoom.aspx?id=12151

a sporo na ten temat znajdziesz w tym wątku http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=73536

minkapinka
13-10-2008, 10:54
Garderoba jest bardzo wąska,moim zdaniem miejsce na rzeczy wiszące jest tylko po lewej stronie na ścianie 1,3m, Całą długa ścianę przeznaczyłabym na płytsze półki 30-35 cm, a na dole szuflady.
http://images24.fotosik.pl/284/0cac83fac8e9e844.jpg (www.fotosik.pl)

ocia79
13-10-2008, 11:03
minkapinka dziekuje za rozrysowanie i sugestie.
tu wlasnie caly problem,ze garderoba jest waska a chce wiekszosc rzeczy miec na wieszakach i miec duzo lub dlugie drazki.
ma ktos moze jeszcze jakis pomysl lub z wlasnych doswiadczen co gdzie lepiej umiescic?
z gory dziekuje za wszystkie pomysly i sugestie.

minkapinka
13-10-2008, 11:27
jesli na długiej ścianie zrobisz drążki, będziesz miała tylko 40 cm na przejście, to trochę mało. Moim zdaniem nic innego nie da się wykombinować.

minkapinka
13-10-2008, 11:40
chyba, ze zrobisz wieszaki w drugą stronę - rurki nie wzdłuż sciany a od sciany lub na tej długiej sciane powiesisz tylko mniejsze rzeczy np. spodnie, koszule..

http://images38.fotosik.pl/19/42ae5d1ca6e3ec66.jpg (www.fotosik.pl)

te krzywe linie, to wieszaki :lol:

popcarol
13-10-2008, 11:53
Mam nadziejeOCIA79 nie masz nic przeciwko ze sie podepne pod temat, ale moze dla innych bedzie to inspiracja.
Co powiecie na moja - bardziej ustawna, ale maciupka, no i ma okno... Wolalabym wiekszosc rzeczy na polkach, na wieszaki mysle ta sciana z oknem - wieszaki z ikei na kolkach, mozna dowolnie przestawic? No i deska do prasowania zmiescic sie musi.. Moze drzwi powinny otwierac sie na zewnatrz (ale wtedy na korytarzu mozna kogos uderzyc, a korytarz niewielki...)

Wymiary to 240x250 cm

Dzieki

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/rf/rg/hq0i/b3tUft7aJfOsnofARB.jpg

minkapinka
13-10-2008, 12:07
Mam nadziejeOCIA79 nie masz nic przeciwko ze sie podepne pod temat, ale moze dla innych bedzie to inspiracja.
Co powiecie na moja - bardziej ustawna, ale maciupka, no i ma okno... Wolalabym wiekszosc rzeczy na polkach, na wieszaki mysle ta sciana z oknem - wieszaki z ikei na kolkach, mozna dowolnie przestawic? No i deska do prasowania zmiescic sie musi.. Moze drzwi powinny otwierac sie na zewnatrz (ale wtedy na korytarzu mozna kogos uderzyc, a korytarz niewielki...)

Wymiary to 240x250 cm

Dzieki

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/rf/rg/hq0i/b3tUft7aJfOsnofARB.jpg

tu juz poszalec mozna :)
deske do prasowania postawiłabym na scianie przy drzwiach, nad deską tez mozna zrobić pólki. wieszaki na ścianie na prawo od wejscia, a okno zabudowałabym półkami, pod oknem też.
U mnie nie sprawdziły się takie wieszaki na kółkach, na stałe montowane są moim zdaniem wygodniejsze, stabilniejsze.

ocia79
13-10-2008, 22:13
minkapinka pierwsza wersja bardziej do mnie przemawia.dziekuje
jesli ktos jeszcze ma jakis pomysl to bede wdzieczna choc u mnie to poszalec nie mozna :oops: :oops: :oops:

onna
13-10-2008, 23:25
wydaje mi się że ta pierwsza najlepsza. ewentualnie jeśłi za mało wiszących możesz na mniejszej głębokości obok półek powiesić coś tak jak na drugiej. Są takie wieszaki, które wiesza się w pionie, jakby jeden pod drugim :)

Ola_82
14-10-2008, 16:40
Wszystko zależy jak bardzo dużo tych wieszaków trzeba :)
Pod sufitem szafiki na rzeczy używane sporadycznie, na dole jakieś szuflady i szafki na buty. Wieszaki i półki na całej długości, tyle że dość płytko, żeby się dało przejść + rurka/stojak na wieszaki w kącie :)

http://img117.imageshack.us/img117/5221/szafaai8.jpg

GGGosik
14-10-2008, 16:53
Mogę dopowiedzieć, że u mnie się sprawdza
długa półka pod sufitem (czyli niedzielona)
na duże gabarytowo rzeczy, np. walizki, pudła z drobiazgami itp...
Ja mam ją na całej długości w mojej szafie w sypialni
a wysokość od sufitu to jakieś 40 cm. Zrobiłam też sobie
garderobę w piwnicy :) i też mam takową półkę naokoło.
Może to nie jest "wyględne", ale czy ktoś tam zagląda
oprócz domowników? Ja postawiłam na maksymalne wykorzystanie
miejsca na składowanie :)

GGGosik
14-10-2008, 17:09
Tak sobie myślę.... Jak nie ma drzwi przesuwnych,
to można wieszaki dać na 50 cm głębokości
(a nie standardowo 60 cm, żeby drzwi się zasuwały i nie przycinały ubrań)
na całej długości komina (czyli górny i dolny drążek),
a w rogach (prawa i lewa strona tej ściany 4,10) wieszać te duże
gabarytowo ubrania typu płaszcze, futra (czyli dać tam po jednym
górnym drążku)... Przecież koło koszul, bluzek, sukieneczek
da sie przejść na 50-ciu cm szerokości?
Myślę o czymś takim po prawej stronie
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/0/ph/gd/7shz/SU6Ma88rMHLMjtuL0X.jpg
Te długie ubrania chowają się nawet za załomem półek i ciężej się do nich dostać,
ale można je sezonowo przewieszać.

Mymyk_KSK
14-10-2008, 21:21
My też się właśnie "męczymy" z nasza garderobą - owocem natchnienia architekta z fantazją ;-) - ściany po skosie, każda ze ścian zajęta - a to gniazdko, a to zawory do ogrzewania ;-)

Zdecydowaliśmy się na system elfa, bo jest stosunkowo łatwy w montażu i daje mozliwość optymalnego wykorzystania miejsca (prócz standardowych półek i drążków ma różne "bajery" typu koszyczki montowane do ściany, wieszaki na krawaty, wieszaki na spodnie itp.), kompletujesz sobie dokładnie te elementy, które sa Ci potrzebne. poza tym na stronce maja trochę przykładów na zagospodarowanie takich "trudnych miejsc" ;-) :

http://www.elfa.com/templates/Start____12520.aspx

GGGosik
15-10-2008, 16:54
Najlepszy będzie stolarz, który zrobi wszystko poza standardami firm od szaf :)

fennel
01-12-2008, 13:11
Kto ma/uzywa takiego wieszaka opuszczanego i jest zadowolony? :)
http://www.muratordom.pl/wnetrza/zrob-to-sam/pantograf-w-szafie,6174_2249.htm

kolina
01-12-2008, 17:38
Ja mam trzy pangorafy i jestem z bardzo zadowlona-wiszą wysoko, opytmalnie wykorzystują miejsce w mojej wielkiej szafie i pozwalają mi łatwo zdiąć z góry płaszcze, bez drążków czy taboretów..:-) polecam ci!

fennel
01-12-2008, 18:26
Ja mam trzy pangorafy i jestem z bardzo zadowlona-wiszą wysoko, opytmalnie wykorzystują miejsce w mojej wielkiej szafie i pozwalają mi łatwo zdiąć z góry płaszcze, bez drążków czy taboretów..:-) polecam ci!

super, dziekuje :D

iva_marti
01-12-2008, 20:46
fajny pomysł, ale czy można wieszać na tym ciężkie ubrania typu kurtka,płaszcz. Jak wtedy wyglada opuszczanie i podnoszenie tego?

fennel
01-12-2008, 21:05
fajny pomysł, ale czy można wieszać na tym ciężkie ubrania typu kurtka,płaszcz. Jak wtedy wyglada opuszczanie i podnoszenie tego?

Ponoc jak sie to naciagnie na dol, to wraca samo :wink:. Ciezar jaki wytrzymuje to chyba miedzy 10-15 kg (zalezy od producenta).

darqx
03-12-2008, 14:20
Ja mam trzy pangorafy i jestem z bardzo zadowlona-wiszą wysoko, opytmalnie wykorzystują miejsce w mojej wielkiej szafie i pozwalają mi łatwo zdiąć z góry płaszcze, bez drążków czy taboretów..:-) polecam ci!

super, dziekuje :D

jeden "mały" minus "zabierają" szerokość. w szafie 60 drążek ma ~45cm

fennel
03-12-2008, 14:31
jeden "mały" minus "zabierają" szerokość. w szafie 60 drążek ma ~45cm

Domyslam sie, ze jest krotszy, ale i tak ma ten mechanizm sporo +, a ja mam do sufitu spory kawal, potrzebuje wiecej drazkow i chyba jest to jedyne rozwiazanie.

Damon
03-12-2008, 21:18
Mamy od kilku lat, nie moze byc zbyt ciężko obwieszony, jak jest sporo rzeczy to łatwo się opuszcza, natomiast w górę jest cięzej, może przez ostatnie kilka lat coś ulepszyli :) w każdym razie polecam i jeżeli bedzie taka potrzeba będę miała kolejne.

Julita2
07-12-2008, 21:28
Póki był sprawny - było fajnie. Mój niestety po 4 latach zepsuł się. Naprawa prawie równa się kosztowi nowego, więc nie naprawiam, tylko wchodzę na stołek. W nowym domu nie montuję pantografu.

raffran
07-12-2008, 23:21
Mielismy cos takiego w garderobie w mieszkaniu.
Super rozwiazanie,jesli chodzi o wieszanie koszul,garnitorow w dwoch rzedach,na dole i u gory na pantogradie.
Jesli chodzi o wieszanie wiekszych rzeczy jak np plaszcze to dla mnie jest to raczej nie praktyczne.Sa one za dlugie,zeby wisialy w dwoch rzedach,a nie wykorzystanie miejsca na dole w takim ukladzie jest marnotrastwem.

M3
28-12-2008, 21:26
Po roku pozwalam sobie odkurzyć temat :) Czy ktos z Was dysponuje może zdjęciami garderoby na poddaszu w pomieszczeniu z dwoma skosami?

Elfir
29-12-2008, 09:32
Z doświadczenia wiem, ze polki w garderobie nie sa tak potrzebne jak duza ilosc drązków na róznych wysokosciach.
Staram sie wszystko wieszac - mniej jest wtedy pogniecione. Jedynie swetry trzeba skladac, by sie nie porozciagaly.

Bieliznę (figi, rajstopy, skarpetki) trzymam jednak w komodzie, nie garderobie.

Monika_Gdynia
29-12-2008, 09:48
potwierdzam w garderobie powinno być dużo miejsca na wieszaki. Ja wolę powiesić te rzeczy, które się da a jedynie resztę poskładać na półkach. Mam teraz garderobę z otwartymi półkami i nie odczuwam problemu z nadmiernym kurzeniem się rzeczy. Te co nosi sie na bieżąco i tak sie pierze co jakis czas a te rzadko uzywane można przecież zapakować w worki czy kartony albo inne pudła. Do tego celu używam np worki, w którch odbieram pranie z pralni (np takie w których pakują płaszce czy marynarki).

cyma2704
29-12-2008, 15:12
Nawiązuję do wcześniejszych uwag o kurzu dostającym się pod dzrzwiami. Widziałam u znajomych podklejoną do zwykłych drzwi szczotkę jak przy szafach wnękowych. Doskonale spełnia swoje zadanie i jest niewidoczna.

Besta77
29-12-2008, 23:46
Aktualnie też jestem bardzo zainteresowana tematem garderoby :)
Mam "mały pokoik" przeznaczony na ten cel, z wejściem od sypialni, na razie stoją tam stare meble, ale czas najwyższy porządnie to zagospodarować.

Pytania do użytkowników - czy w typowej garderobie macie raczej "zabudowę" tego typu:

http://images31.fotosik.pl/427/5e21db70e31e4706.jpg

czyli takie jakby szafy z tyłami i bocznymi ściankami, ale bez drzwi

czy raczej coś w tym stylu:
http://images43.fotosik.pl/44/b7ed3d92fa6ea201.jpg

to znaczy zabudowane ściany półkami, koszami i drążkami, bez tyłów itd. ??

Osobiście bardziej podoba mi się ta pierwsza wersja, ale niewątpliwie przełoży się to na koszt. Czy taka wersja otwarta, bez ścianek sprawdza się w praktyce? Co wtedy ze ścianami? Mogą być tylko pomalowane emulsją?

Zamawaliście zabudowę garderoby w firmach czy raczej wyposażenie montowaliście samodzielnie? Gdzie się najlepiej zaopatrzyć w cały ten sprzęt? Wcześniej pojawiały się posty o ikei czy półkach i reszcie kupowanej w marketach, ja mam tylko obawy, że z naszymi niewielkimi zdolnościami technicznymi, przy tych moich krzywych ścianach i podłodze, realizacja własna wyjdzie raczej marnie :-?

Monika_Gdynia
30-12-2008, 17:48
ja mam teraz garderobę "bez tyłów". Jak dla mnie jest to rowiązanie ok, zupełnie nie przeszkadza, że jest tam goła ściana (tylko pomalowana).
Teraz jednak jak bedę robic zabudowę w nowym domu będę strała sie zrobić tak aby zabudowa wisiała na ścianach a nie stała na podłodze (tak jak na rys nr 2) to zdecydowanie ulatwia sprzątanie (oczywiście jak się nie trzyma innych gratów na podłodze :-))

Besta77
31-12-2008, 16:32
ja mam teraz garderobę "bez tyłów". Jak dla mnie jest to rowiązanie ok, zupełnie nie przeszkadza, że jest tam goła ściana (tylko pomalowana).
Teraz jednak jak bedę robic zabudowę w nowym domu będę strała sie zrobić tak aby zabudowa wisiała na ścianach a nie stała na podłodze (tak jak na rys nr 2) to zdecydowanie ulatwia sprzątanie (oczywiście jak się nie trzyma innych gratów na podłodze :-))

Racja z tym sprzątaniem. A czy ubrania nie brudzą Ci się od ściany? Masz już konkretny pomysł jak chcesz to zrobić w nowym domu? Wykonawcą będzie jakaś firma czy np. poślubiona złota rączka :wink: ??

masulda
01-01-2009, 09:16
J mam obecnie garderobę bez tyłu-tzn.z tyłu mam ścianę.Ubrania się nie brudzą i generalnie nie widzę sensu robienia w nowym domu płyty meblowej z tyłu.Wprawdzie jedna z firm powiedziała mi że oni robią TYLKO I WYŁĄCZNIE z tylną ścianą i dodatkowo od dołu też jest taki cokół-a la zdjęcie na górze-podobno mniej sie kurzy do szafy i to duzo.

RenataS
01-01-2009, 12:17
J mam obecnie garderobę bez tyłu-tzn.z tyłu mam ścianę.Ubrania się nie brudzą i generalnie nie widzę sensu robienia w nowym domu płyty meblowej z tyłu.Wprawdzie jedna z firm powiedziała mi że oni robią TYLKO I WYŁĄCZNIE z tylną ścianą i dodatkowo od dołu też jest taki cokół-a la zdjęcie na górze-podobno mniej sie kurzy do szafy i to duzo.

ja obecnie w mieszkaniu juz ponad 8 lat mam dwie szafy wnękowe, jedna jest wyłożona korkiem z tyłu, a druga nie bo nie zdążyliśmy tego zrobic przed jej zamontowaniem przez ekipę i obserwacje mam takie, do pierwszej nie mam zastrzeżeń, a w drugiej i owszem ubrania się nie brudzą, ale ściana tak, i pewnie teraz gdyby nie przeprowadzka do domu, to trzeba by było odświeżyć ściany i oklejać każdą półkę taśmą, aby sie nie zabrudziła farbą

Monika_Gdynia
01-01-2009, 19:56
ja mam teraz garderobę "bez tyłów". Jak dla mnie jest to rowiązanie ok, zupełnie nie przeszkadza, że jest tam goła ściana (tylko pomalowana).
Teraz jednak jak bedę robic zabudowę w nowym domu będę strała sie zrobić tak aby zabudowa wisiała na ścianach a nie stała na podłodze (tak jak na rys nr 2) to zdecydowanie ulatwia sprzątanie (oczywiście jak się nie trzyma innych gratów na podłodze :-))

Racja z tym sprzątaniem. A czy ubrania nie brudzą Ci się od ściany? Masz już konkretny pomysł jak chcesz to zrobić w nowym domu? Wykonawcą będzie jakaś firma czy np. poślubiona złota rączka :wink: ??

To chyba zależy jaką farbą się sciany pomaluje. Ja u siebie nie zauważyłam , zeby sciany brudziły ubrania.
W nowym domu z przyczyn finansowych prawdopodobnie grarderoby bedą budowane przez nas samodzielnie z elementów dostępnych w marktretach i ikei.

Ray23
01-01-2009, 21:27
Mam firmę robiącą meble na zamówienie i my 90 % zabudów wnęk robimy bez ścianek tylnych , bocznych, podłóg i sufitów, tylko elementy konstrukcyjne, a robimy od 500 do 1000 szaf rocznie.
Sam mam taką szafę robioną 7 lat temu i też bez elementów zbędnych.

Ale myślę, że to kwestia pieniędzy, bo to różnica od 500 zł wzwyż.

Teraz w nowym domu będę miał zabudowy kompletne z wszystkimi ściankami, może dlatego, że zamierzam pomieszkać w tym domu a robiąc szafy do mieszkania wiedziałem , że i tak nie pomieszkam w nim całe życie.

Z drugiej strony mam nadzieję, że w Polsce dożyjemy takich czasów , że wraz z remontem ( odświeżeniem ) domu czy mieszkania będzie się wymieniać całe wyposażenie włącznie z meblami na zamówienie typu szafy czy kuchnie. I nie będzie to tak rzadkie jak teraz podyktowane koniecznością a nie chęcią zmiany stylu czy modą.

Anulek2005
03-01-2009, 18:07
Ray23 - mam nadzieję, że takie odnawianie włącznie z wymianą mebli nie będzie obowiązkowe. Dla mnie byłaby to niepotrzebna mordęga - należę do osób, którym zmiana dodatków (że o kolorze ściany nie wspomnę) zupełnie wystarczy do "odświeżenia" pomieszczenia, które mi się podoba.

Besta77
06-01-2009, 09:49
Bardzo Wam dziękuję za podpowiedzi :)

A propos' wypowiedzi Raya - tak się rozmarzyłam, że kiedyś w Polsce kiedyś będzie tak dobrze, że przy remontach będzie nas stać na wymianę całego sprzętu, mebli, zabudowy stałej itd..... <buja w obłokach> :wink: A do tego jeszcze planując remont omówimy tylko projekty, zaufanej i doskonałej ekpie zostawimy klucze, wyjedziemy na tropikalne wyspy, a po 3 tygodniach wrócimy do wyremontowanego i posprzątanego domku, w którym wszystko jest absolutnie tak jak powinno być .... :roll:

wybaczcie, to chyba taki fantazyjny nastrój poświąteczny :P

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!

szegy
13-01-2009, 18:52
Czy mogłabym prosić o zdjęcia garderoby?! może w wątku o garderobach właśnie planuję swoją i bardzo mnie zaintygowała Twoja wyspa



http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8d05cadba94adeeb.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/23008abe423fcdbd.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9d6131b8fbce399c.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b48583ce11315191.html

Zgodnie z życzeniem :) Garderoba powstała po adaptacji gotowego już pomieszczenia, stąd boazeria na ścianach. Niestety nie miałem na to wpływu.

kasia_kasia
13-01-2009, 19:25
Witajcie!
Ja zamiast gotowych systemów garderobianych do montażu na ścianach wstawiłam do garderoby (na którę poświęciłam jeden mały pokój obok sypialni na górze) takie stelaże na kółkach, coś w tym stylu: http://www.allegro.pl/item518912446_stojak_stojaki_na_ubrania.html

Zaletą główną jest to, że można takim stelażem wyjechać i wysprzątać we wszystkich kątach, można również awaryjnie odzyskać pokój (rozwieźć stelaże po pokojach ;)).
Zaletą jest też to, że regulacja wysokości pozwala na dostosowanie do domowników. A poza tym ja raczej ciężko podejmuję decyzje i takie rozwiązanie pozwala mi rozeznać czego tak naprawdę potrzebuję, może kiedyś zamontujemy jakiś system na stałe...
W tym pokoju - garderobie mamy skos, a pod nim ma być blat do szycia, prasowania, składania ubrań... pod blatem wyjeżdżane kosze typu cargo na bieliznę, półki na rzeczy nie do wieszania... tak, żeby zagospodarować skos...

Besta77
14-01-2009, 09:00
Czy mogłabym prosić o zdjęcia garderoby?! może w wątku o garderobach właśnie planuję swoją i bardzo mnie zaintygowała Twoja wyspa



http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8d05cadba94adeeb.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/23008abe423fcdbd.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9d6131b8fbce399c.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b48583ce11315191.html

Zgodnie z życzeniem :) Garderoba powstała po adaptacji gotowego już pomieszczenia, stąd boazeria na ścianach. Niestety nie miałem na to wpływu.

Dzięki wielkie!! :D

CoolaTT
17-01-2009, 11:37
Podbijam temat i myślę, że może zrobić coś samemu:D

Aga-Białystok
18-01-2009, 19:42
Witam:) ja planuję garderobę tylko w drążkach i otwartych półkach, na które w razie potrzeby wstawię stojaki na buty (takie jakby prawidła na stelażu), kosze na drobiazgi, itd. Uważam, że IKEA ma dużo praktycznych elementów wolno stojących w tym stylu. Myślę raczej o tym jak to wszystko dobrze rozplanować :) Zaczęłam od przeglądu szaf, pawlaczy i kątów,w których upycham parasolki i torebki i wypisania NA CO właściwie ma się znaleźć miejsce.... :)

P.S. 'Szafy' bez pleców. Ponieważ ściany praktycznie od dołu do góry będą zabudowane dobrze by było, żeby miały czym 'oddychać'. Jeśli chodzi o brudzenie się ścian to myślę, że w takim razie nie będą białe. Jeśli chodzi o brudzenie się ubrań od ścian to myślę, że ciut głębsze szafki lub po prostu lepsza farba. Albo super tapeta, jeśli ktoś odważny :D

Gosia ze Złotego Rogu
19-01-2009, 15:38
To i ja dołączam z prośbą o pomoc w sprawie garderoby. U mnie będzie wydzielona z pokoju nad garażem (więc długiego) o szerokości 3,5 m.
To będzie dłuższy bok garderoby. Poradźcie, jaką głębokość powinna mieć garderoba, aby wygodnie się z niej korzystało i aby jakoś specjalnie dużo nie skróciła mi pokoju. Jak jest u Was?

Honia74
20-01-2009, 10:06
ja też jeszcze nie mam pomysłu na garderobę
mam masę skosów

http://images27.fotosik.pl/314/ecbb35484af96db9m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=ecbb35484af96db9)

macie jakieś pomysły ???

jurand79 gratuluję pomysłu i wykonania

pozdrawiam

Asiek i Jacuś
20-01-2009, 12:22
A ja mam pytanie z innej beczki:
czy w Waszych garderobach przewidziany jest grzejnik? Powinien być czy nie?

saraha
20-01-2009, 13:04
ja mam przewidziane grzejniki w garderobach (wszystkie garderoby są na poddaszu, mają skosy z dwóch lub trzech stron - to jest wyzwanie do urzadzenia :o ) i we wszystkich są. Podobno powinny być, żeby nie było wilgotno (mimo wentylacji mechanicznej) i zimno.

glowac
20-01-2009, 13:07
Kiedyś był taki wątek.
Jedni twierdzili, że powinien być koniecznie a inni, że lubią z rana wskoczyć w zimne gatki :wink: :lol:
U nas jest podłogówka.

achmiel1
05-02-2009, 17:08
Witam

udało mi się wygospodarować troszkę miejsca na garderobę ale kompletnie nie wiem jak ją urządzić aby była jak najbardziej funkcjonalna. Czy ktoś mógłby pomóc? Poniżej wymiary tego pomieszczenia

http://C:\Users\ZYNEK\Pictures[/url]

achmiel1
05-02-2009, 17:17
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/14c86bc8b6a549bc.html

Oliwkowo_Mi
05-02-2009, 17:23
A ja mam pytanie z innej beczki:
czy w Waszych garderobach przewidziany jest grzejnik? Powinien być czy nie?
Nie wiem jak z grzejnikami, u mnie garderoba jest grzana tylko rurami doprowadzającymi ciepło do salonu. Specjalnie rury te puściliśmy wyżej niż podłoga żeby własnie grzały to niewielkie pomieszczenie. Po roku użytkowania mam tylko jedno zastrzeżenie - teraz upierałabym sie choćby przy najmniejszym oknie połaciowym w garderobie. Ciuchy, pościele, swetry itp. gdy jest ich strasznie dużo i nie mają dobrej wentylacji czesto pachną tak "szmatowo" i myślę, że raz na jakiś czas warto by było wpuścić trochę świeżego powietrza.

A co do ustawień w garderobie metodą prób i błędów wypracowałam odmienny sposób ustawienia wszystkiego w garderobie niż większość tu pokazanych propozycji. Systemy rurowe na wieszaki są u mnie pod skosem, gdzieś na wysokości 100 cm (wieszaki na wysokości talii) a cała ściana wysoka ma być zabudowana półkami na rzeczy złożone plus buty w pudełkach.
Zdejmowanie, wieszanie rzeczy na wieszakach bardzo wygodne (nie trzeba wysoko ręki podnosić), a i myślę, że wyjmowanie / wkładami rzeczy na półki będzie wygodniejsze gdy możemy to zrobić z pozycji stojącej a nie musimy się schylać pod skos po każdą rzecz.

asik1
20-02-2009, 12:32
Co do ustawień- zgadzam się w pełni z Oliwkowo_Mi. Też planuję wieszaki na ścianie skośnej. Jestem na etapie projektowania ale zarys już powstał. Może po weekendzie coś naszkicuję i podziele się z wami moimi pomysłami :wink:

Mikazuu
03-03-2009, 22:26
Moja garderoba ma grzejnik - został zamontowany tuż po tym jak zobaczyłam wilgoć na ścianie. Dodatkowo, ściana garderoby jest jednoczesnie ścianą zewnętrzna domu więc źródło ciepla jest tu potrzebne.

W piątek jest zaplanowany montaż mebli. Zobaczymy jak wyjdą moje pomysły...

moniczka941
12-03-2009, 12:25
zwykle mam problemy z układaniem ubran i wkładaniem do szafy.wymysliłam zw w moim pokoju bd miała prywatną garderobę..:P)nie dość ze wyjdzie taniej niz za zestaw szafek, to zawsze bd miała poskładane:!!!!!!

tylko nie wiem za ile i gdzie moge kupic taką "rurkę" czy cos zeby na tym wieszaki powiesic:(
help:!!!!!!

aglig
12-03-2009, 12:38
Allegro dobre na wszystko
http://www.allegro.pl/item567867896_wieszak_na_ubrania_na_kolkach_prakty czny_lux.html
albo taki
http://www.allegro.pl/item579165493_podwojny_wieszak_na_ubrania_najtanie j_kurier.html

askaaa
12-03-2009, 13:06
w większych sklepach typu obi castorama widziałam takie jak powyżej z allegro.

jaksie
19-03-2009, 14:03
Szukałam w archiwum, ale nic konkretnego na ten temat nie znalazłam, dlatego zakładam ten wątek.
Czy możecie się pochwalic swoimi garderobami?
Na co zwrócić uwagę planując układ, jakie fajne rozwiązania, nowinki proponujecie, a na co nie warto wyrzucić kasy?

Anulek2005
19-03-2009, 14:40
Wszystko zależy od użytkownika garderoby - w jednym z wątków "debatowałam" z joliską - ona twierdzi, że w garderobie wystarczą tylko wieszaki a ja nie wyobrażam sobie braku półek. Dla mnie koniecznością jest też szuflada (lub przynajmniej kosz) na drobiazgi typu bielizna czy apaszki, szaliki itp. Sądzę więc, że musisz po prostu sama ustalić jakie elementy są Ci potrzebne i jak będzie Ci najwygodniej z nich korzystać.

A w kwestii wątków o garderobach:
http://forum.muratordom.pl/post1930142.htm?highlight=garderoba#1930142
http://forum.muratordom.pl/post1683310.htm?highlight=garderoba#1683310

fennel
19-03-2009, 14:50
Jesli lubisz wiszace rzeczy, nawet takie jak bluzki z krotkim rekawem, to pomysl o duzej ilosci drazkow na wieszaki. Polka tak jak i szuflada wg mnie wydaje sie byc niezbedna, bielizna, skarpety itp. rzeczy gdzies trzeba dac.
U mnie bedzie duzo drazkow, ale i jest przewidziana szafka-szuflada na kolkach miedzy slupami, zeby mozna bylo wyjezdzac nia i latwo sprzatac. Polek przewidzialam kilka, bo i reczniki czy posciel bede musiala gdzies polozyc. Pomysl o ustawieniu drazkow na odpowiednie wysokosci, bo i moze jakas sukienke czy plaszcz trzeba powiesic, a to jest dluzsze niz koszula czy bluzka.

jaksie
19-03-2009, 14:58
dzięki
jakoś nieudolnie szukałam :oops:
zastanawiam się nad głebokością półek, miałam już 2 szafy i za każdym razem nie można było półek maksymalnie wykorzystać. Albo były zbyt wysokie i robiła się ogromna sterta ubrań, a to jest niewygodne i powoduje ciągły bałagan. Teraz mam niższe, ale z głebokością jest nie tak, bo na jeden stosik ubrań za dużo miejsca, a na dwa - za mało. Z resztą takie głębokie są niewygodne :roll:
Z cała pewnoscią dużo drążków :lol:

Anulek2005
19-03-2009, 15:04
No właśnie - w jednej szafie półki i wieszaki to moim zdaniem totalna porażka. Wg mnie wygodne półki powinny mieć głębokość ok 40 cm, a żeby powiesić rzeczy na wieszaku potrzeba przynajmniej 60 cm. Na drugą "kupkę" rzeczy na półce 20 cm to za mało a pozostawione puste powodują u mnie poczucie straty miejsca (chwilowo mieszkam na poddaszu i na wszystko brakuje mi miejsca :oops: :evil: ) W garderobie ten problem raczej nie występuje prawda?

jaksie
19-03-2009, 15:11
joan i jak sprawuje się garderoba z systemem z IKEA? Polecasz?

jaksie
19-03-2009, 15:14
W garderobie chyba zupełnie oddzielę pólki od drązków, ale ten problem pozostanie raczej w szafie zabudowanej w sypialni :(

ziaba
19-03-2009, 18:16
Garderobę zagospodarowałam 8 stojakami na kółkach marki Ikea. Każda rzecz uprasowana spokojnie sobie wisi czeka, każdy ma swoje stojaki. Rzeczy rzadko używane wiszą w specjalnych ochraniaczach .
Zaletą stojaków jest swobodny manewr przy sprzątaniu oraz dopływ powietrza . Oczywiście jest szafka typu bieliźniarka na drobiazgi typu bielizna czy skarpety . Jestem zwolenniczką uprasuj - powieś. Jak najmniej półek, jak najwięcej wieszaków.

http://www.muratordom.pl/pliki/galeria/uzytkownicy/87875/859/5156.jpg

cieszynianka
19-03-2009, 19:21
Garderobę zagospodarowałam 8 stojakami na kółkach marki Ikea. Każda rzecz uprasowana spokojnie sobie wisi czeka, każdy ma swoje stojaki. Rzeczy rzadko używane wiszą w specjalnych ochraniaczach .
Zaletą stojaków jest swobodny manewr przy sprzątaniu oraz dopływ powietrza . Oczywiście jest szafka typu bieliźniarka na drobiazgi typu bielizna czy skarpety . Jestem zwolenniczką uprasuj - powieś. Jak najmniej półek, jak najwięcej wieszaków.

http://www.muratordom.pl/pliki/galeria/uzytkownicy/87875/859/5156.jpg

U nas na ścianie pod skosem będą półki, na jeden rządek ubrań, na przeciwległej ścianie drążki do wieszania, a w środku takie stojaczki jak Twoje luzem :D

joliska
19-03-2009, 19:48
Wszystko zależy od użytkownika garderoby - w jednym z wątków "debatowałam" z joliską - ona twierdzi, że w garderobie wystarczą tylko wieszaki a ja nie wyobrażam sobie braku półek. Dla mnie koniecznością jest też szuflada (lub przynajmniej kosz) na drobiazgi typu bielizna czy apaszki, szaliki itp.


Kosze zdecydowanie tak :) Wszystko zależy od tego, ile ma się szaf w domu. W sypialni będę mieć tylko drążki ubraniowe, półki na bieliznę pościelową (tu akurat głębokie półki są ok.) i kosze na bieliznę osobistą. Szaliki, rękawiczki, apaszki (w wielkich ilościach) będą zakwaterowane w koszach przedpokojowych jak poniżej:


http://fotoforum.gazeta.pl/3,0,1708070,2,2.html
http://fotoforum.gazeta.pl/3,0,1708069,2,1.html

kama&michał
20-03-2009, 11:07
a co powiecie o koszach obrotowych w rogach..pan który projektuje mi garderobe stwierdzil ze to dobry pomysl-pod skosem bede miala szuflady,ogolnie garderoba bedzie w U i w rogach byłaby za duza szafka stwierdzil ze kosze obrotowe sprawdza sie najlepiej ,jamam mieszane odczucia..
doradzcie..

Andriu
20-03-2009, 12:49
do rogu koszyków obrotowych bym nie dawał, chociaż kto wie? widziałem takie pomysły na szafkę narożną ubraniową
http://img21.imageshack.us/img21/9665/7a1300b7fdad53b5med.jpg (http://img21.imageshack.us/my.php?image=7a1300b7fdad53b5med.jpg)

kama&michał
20-03-2009, 19:24
fajne rozwiązanie ale na wysoką szafe,u mnie bedzie narozna szafka pod skosem wiec niziutko..

aa_bb_cc
02-05-2009, 00:28
Mam oddzielne pomieszczenie (bez okien) przeznaczone na garderobę. Chcę teraz zamówić zabudowę tej garderoby (półki, szafy) i mam mały dylemat.
Czy ta zabudowa powinna mieć z przodu zasuwane drzwi tak jak szafy np. Komandora czy tylko same otwarte półki i wieszaki? Niektórzy mówią, że wystarczą otwarte półki, bo przecież drzwi wejściowe do garderoby się zamyka. Mnie zaś wydaje się, że ciuchy na półkach otwartych w takim pomieszczeniu będą się kurzyć. Jak Wy macie rozwiązany ten problem? Robić zamykane szafy w garderobie czy tylko otwarte półki?

iva_marti
02-05-2009, 00:39
otwarte półki, garderobę traktujesz jak duzą szafę (a w niej nie zamykasz dodatkowo każdej pólki :wink: )

cieszynianka
02-05-2009, 00:45
U nas większość półek będzie otwarta. Zamknięte będą tylko te zrobione z przreciętych na pół starych segmentów (pod skosem).

Trochę już o tym dyskutowano:

http://forum.muratordom.pl/garderoba,t73536.htm?highlight=garderoba

http://forum.muratordom.pl/a-jak-to-jest-z-garderoba,t62956.htm?highlight=garderoba

http://forum.muratordom.pl/garderoba-pod-skosami,t40760.htm?highlight=garderoba

:wink:

Anulek2005
02-05-2009, 07:56
Cieszynianko - powinnaś otrzymać tytuł "Mistrzyni wyszukiwania wątków na zadany temat" 8) :D :D :D :wink:

A w kwestii kurzu, to chyba zależy od tego ile masz ciuchów - czy zdążą się zakurzyć :wink:

Besta77
02-05-2009, 10:34
Też miałam taki dylemat, ale stwierdziłam, że skoro to ma być typowa garderoba, czyli duża szafa, to nie będę do środka wsadzać kolejnych szaf. Są więc otwarte półki, drążki z wieszakami (czy więcej tym lepiej) i jedna tradycyjna szafa z drzwiami na pościel, ręczniki itp.

cieszynianka
02-05-2009, 21:35
Cieszynianko - powinnaś otrzymać tytuł "Mistrzyni wyszukiwania wątków na zadany temat" 8) :D :D :D :wink:

A w kwestii kurzu, to chyba zależy od tego ile masz ciuchów - czy zdążą się zakurzyć :wink:

Dziękuję za komplement :oops:

Szmat mam dużo, bo jestem z gatunku chomików :lol: , ale myślę sobie, że nie będzie tak źle z tym zakurzaniem :D

Zobaczymy :wink:

Anulek2005
02-05-2009, 22:24
Ja mam dwa trzy rodzaje ciuchów:
1. te w których chodzę stale - one na pewno się nie skurzą
2. sezonowe - poza sezonem pakuję je w plastikowe torby
3. te, których w tej chwili z różnych względów :o :D nie noszę, ale które na pewno jeszcze będę nosić - te zakurzą się na pewno i to grubą warstwą :D

Ale w garderobie zrobię tylko szuflady "zamknięte" a reszta otwarte półki i drążki na wieszaki.

Mymyk_KSK
03-05-2009, 11:03
mam za małą garderobę by pozostawiać miejsce na otwieranie drzwi/szuflad. wszystko lezy sobie na widoku - na półkach, wieszakach, w koszykach - nie zauważylam przesadnego kurzenia się, ale to może dlatego że nie mam za dużo ciuchów i nosze je na okrągło ;-)

sezonówki pakuję - tak jak przedmówczyni - do worów i daję na najwyższą półkę.

kaska_ms
26-05-2009, 11:38
Witam. Mam problem - chciałabym sobie zrobić jakąś zabudowaną szafke pod skosem w pokoju. Skos sięga mi od sufitu aż do samej podłogi. Wysokość takiej szafki to ok 90 cm bo dalej mam okno dachowe i nie mogę zrobić większej. A szerokość to na całą szerokośc pokoju tj ok 3 m. Czy ma ktoś jakis pomysł jak to zrobić ?? Dziękuje za jakąkolwiek odpowiedz

Aniutka i Roofi
22-06-2009, 11:40
też byłabym zainteresowana. Widziałam taki system w Castoramie, ale może ktoś ma jakieś doświadczenia?

mery26
22-06-2009, 11:50
np.:
http://www.elfa.com/Polish/Produkty/elfa-classic/System-Poek/

Aniutka i Roofi
22-06-2009, 12:06
np.:
http://www.elfa.com/Polish/Produkty/elfa-classic/System-Poek/

dzieki za stronkę. Ich system akurat widziałam w Castoramie, ale zdjęcia na stronie producenta są ciekawe i dają pojęcie o możliwościach zastosowania.

Czy system oferowany przez Ikeę jest konkurencyjny cenowo?
Może ktoś wie?

Besta77
22-06-2009, 16:20
np.:
http://www.elfa.com/Polish/Produkty/elfa-classic/System-Poek/

Taki "system", a raczej sposób wieszania półek mamy w spiżarce, małż kupił je w jakimś markecie, nawet nie wiem jakiej są firmy. Jak na pomieszczenie gospodarcze sprawdza się super. Półki w razie potrzeby można przewiesić w inne miejsce lub na innej wysokości, w sumie bardzo wygodne.
Natomiast w garderobie jednak stanęło u nas na opcji "drewnianej", jakoś chłodno mi wyglądały te metalowe wsporniki jak na garderobę... Troszkę wtedy szukałam jakichś systemów do garderoby, m.in. w ikei, ale koszty wychodziły dość duże. W ostateczności całą garderobę zrobiła nam firma, która robiła nam też meble do kuchni. Tanio nie wyszło, ale jest dokładnie tak jak chciałam :)

Besta77
22-06-2009, 18:32
Garderoba już zrobiona, sprawdza się doskonale, szafy bez pleców, ale nic się nie brudzi, całość nie kurzy się jakoś nadzwyczajnie.
Jeśli tylko jest na to miejsce to zdecydowanie polecam garderobę zamiast tradycyjnych szaf!
Tak to wygląda w wersji już zagospodarowanej

http://images43.fotosik.pl/149/c852ece8f25d42b6med.jpg

http://images38.fotosik.pl/145/0c20833676114d13.jpg

http://images43.fotosik.pl/149/4f85d467b80c6207.jpg

Oprócz części "otwartej" za drzwiami jest jeszcze normalna zamykana szafa na ręczniki, firany itp.