PDA

Zobacz pełną wersję : + 26 C w mieszkaniu - klimatyzator?



JackD
19-06-2006, 07:02
mam problem w mieszkaniu -wszystkie okna od południa aktualnie utrzymuje sie temp. j.w. jakieś pomysły macie lub doświadczenia...
zastanawiam sie nad porstym klimatyzatorem stojącym?? czy inne rozwiązania??

jkrzyz
19-06-2006, 10:43
Powinieneś przeliczyć zapotrzebowanie na wydajność klimy. Zwykła stojąca pewnie nie wystarczy. Zwykle nadają się do schłodzenia jakiegoś kąta ale nie całego mieszkania.
Rozważ jakieś rozwiązanie systemowe typu markiza, żaluzje wewnętrzne, (folii pewnie nie będziesz chciał) i do tego klimatyzatorek.

Z klimą w mieszkaniu jest często problem, bo gdzieś musisz mieć wyrzut gorącego powietrza czyli dziórę w ścianie, albo gdzieś zainstalować agregat, który chałasuje sąsiadom.

Pozdrawiam.

JackD
20-06-2006, 06:57
żebym był pewien, że markiza sporo pomoże??... juz bym instalował....
są żaluzje, ale to kiszka na temp....

JackD
22-06-2006, 08:30
a czy istnieje jakaś folia, która zabezpiecza pomieszczenie przed promieniami słonecznymi??.... jest coraz gorzej... juz prawie 28 C

selimm
22-06-2006, 08:38
hehe...mam to samo
mieszkanie na samej gorze
wczoraj mialem 31 !!
rolety wewnetrzne nic nie dają

na szczescie dzisiaj "zaby" z nieba lecą

JackD
22-06-2006, 08:46
hehe...mam to samo
mieszkanie na samej gorze
wczoraj mialem 31 !!
rolety wewnetrzne nic nie dają

na szczescie dzisiaj "zaby" z nieba lecą
Selimm
tylko że w mieszkaniu jest roczne dziecko.... dlatego szukam rozwiązania.... podobnie rolety wewnętrzne zachowują się jak grzejniki

selimm
22-06-2006, 09:00
brałem z pracy przenosny klimatyzator - angine sobie jedynie zafundowałem
całego mieszkania tym nie schłodzisz , prądu to niezle ciągnie (korki co chwila wywalało) ... wtopa

jedynie co sie sprawdziło to kiczowata lampa z wentylatorem w sypialni

JackD
22-06-2006, 09:27
też tak myślę, że lampa z wentylatorem, zauwazyłem to jak jeszcze wałęsałem się po knajpach.... jest to efekt odczuwalny... mimo wyokiej temp w pomieszczeniu....

neuron
22-06-2006, 19:05
selimm - to lej wodę na dach i po problemie. Widziałem w jednej fabryce. A jeśli masz płaski dach to dużo mnej wody pójdzie. A w przyszłości to parę worków ziemi ogrodowej, trawka ... leżaczek, albo i dwa, albo lepiej kocyk

Rolety, markizy zewnętrzne i wietrzenie domu między 2 - 6 rano kiedy temperatura jest w okolicach 14-18 st. nawet w najupalniejsze dni.
Dodatkowo coś co wywołuje wyczuwalny ruch powietrza w pomieszczeniach i ... aby do jesieni.

izat
22-06-2006, 19:39
ja używam w mieszkaniu przenośnego klimatyzatora i jest OK :)
problem tylko z tą rurą jest mały :(
wystawiam ja przez okno, więc ciepłe powietrze i tak napływa
ale wolę takie rozwiązanie niż saunę w mieszkaniu
klimatyzator doprowadza do oczekiwanej temperatury i to jest najważniejsze
ciekawe ile za prąd zapłacę :D

jkrzyz
23-06-2006, 10:20
Jeśli meszkasz na ostatniej kondygnacji, sprawdź czy nie grzeje cię sufit.
Jeśli masz okna na południe i tylko na południe, to najbardziej boli cię słońce (efekt szklarni) i brak efektywnej wentylacji.
Na słońce pomoże przegroda która uniemożliwi penetrację okien przez światło słoneczne. Markiza jest najlepsza, bo przy dużym koncie nasłonecznienia osłania okna od słońca i nie zasłania widoku.
Praktyczne są też wewnętrzne (między szybami w oknie) żaluzje lustrzane, bo odbijają dużą część światła, jednocześnie nie grzeją tak wnętrza bo są za przegrodą (szyba) jak nie są potrzebne można zwinąć.
Folia lustrzana np:
http://www.wentylacja.com.pl/technologie/technologie.asp?id=1965
jest też ok, tyle że jak się ją przylepi to jest cały czas, czy jest potrzebna czy nie.

Z wentylacją jest gorzej, można kombinować nawiew powietrza z ocienionej strony budynku jeśli jest taka możliwość.

Najlepsze efekty da napewno podejście kompleksowe, czyli wykorzystanie wszystkiego co się uda.

[/url]

selimm
23-06-2006, 10:41
Mam przesrane
dach mnie grzeje
95m pow. mieszkania mam na południową strone wystawioną
lac wodą nie moge , bo dach cieknie (zabierają sie juz 2 mies.za to- brawa dla społdzielni )
jedyny pozytyw to taki ze przed zimą mam nadzieje zamieszkać na swoim :D