PDA

Zobacz pełną wersję : Jak wykonać "ZETKĘ" do napowietrzania piwnicy?



Kali
19-06-2006, 09:44
W piwnicy planuję ulokować kotłownię, a w niej kocioł gazowy z zamkniętą komorą , jednak kotłownię szykuję również na wszelki wypadek pod kocioł na ekogroszek. Z tego też powodu planuję wykonać tzw zetkę, czyli rurę napowietrzającą kotłownię. Dodam, że piwinica jest wprawie w całości pod poziomem gruntu. Czy ktoś może mi pomóc w odpowiedzi na pytania:
- jaka powinna być średnica kanału dolotowego ? Jaka średnica kratek zewnętrznej i wewnętrznej? ( kocioł poniżej 25kW)
- Z czego wykonać kanał ? Czy można z rur kanalizacyjnych ?( planuję część pionową "zetki" puścić po stronie zewnętrznej ściany piwnicznej )

Pzdr.

rafałek
19-06-2006, 11:55
Rura PCV lub kup gotową.
Pamiętaj by nie wychodziłą na jakiekolwiek rury lub w ich pobliżu lub inne instalacje mogące zamarznąć. Dobrze by było gdyby kratka miało możliwość zamykania - przy silnych mrozach może się to okazać bardzo przydatne przy większych mrozach.

Kali
19-06-2006, 13:00
Rura PCV lub kup gotową.
Pamiętaj by nie wychodziłą na jakiekolwiek rury lub w ich pobliżu lub inne instalacje mogące zamarznąć. Dobrze by było gdyby kratka miało możliwość zamykania - przy silnych mrozach może się to okazać bardzo przydatne przy większych mrozach.
Dzięki!
Czy to znaczy, że są gotowe "zetki" ?

rafałek
19-06-2006, 13:03
Rura PCV lub kup gotową.
Pamiętaj by nie wychodziłą na jakiekolwiek rury lub w ich pobliżu lub inne instalacje mogące zamarznąć. Dobrze by było gdyby kratka miało możliwość zamykania - przy silnych mrozach może się to okazać bardzo przydatne przy większych mrozach.
Dzięki!
Czy to znaczy, że są gotowe "zetki" ?

U mnie kiedyś widziałem w "żelaźniaku" i chyba też w jednej z hurtowni z materiałami instalacyjnymi.