PDA

Zobacz pełną wersję : Okna dachowe z P4?



MarzannaPG
19-06-2006, 13:46
Czy to nie lekka przesada? Zwłaszcza, że za takie okienko w sklepie internetowym specjalizującym się tylko w oknach do poddasza wołają 1800zł. Żeby było śmieszniej to do wyboru jest tylko albo szyba P1 (w cenie 1200) albo owo P4. Ciekawe dlaczego nie ma rozwiązania pośredniego np. P2 lub P3 zupełnie by wystarczyła. Zaznaczę że rozwiązania nie ma w sklepie internetowym, gdzie indziej jeszcze nie pytałam.
Z drugiej strony skoro mam w oknach P4 to czy nie logiczniej byłoby dać tę szybę i w dachowym. Fakt, włamania przez dach są rzadkie ale się zdarzają, vide post na tym forum poparty zdjęciami.
Jakie jest wasze zdanie? Jak wy zrobiliście? Dodam, że mam też alarm.

rafałek
19-06-2006, 13:53
Wydaje mi się że temat już był - jak chcesz to się pogimnastykuj... :wink:

Ja osobiście uważam, że równie dobrze może ktoś wejść inną drogą - np przez dach (przy braku deskowania może być to całkiem niezłe rozwiązanie) lub przez dziurę w murze - też gdzieś czytałem, że złodzieje weszli tak do garażu (dom z BK).
Z innej strony - po co wybijać szybę (hałas) skoro można cicho odsunąć dachówki i wykręcić ok 8 wkrętów z 4 uchwytów - szybko i elegancko i pewnie ciszej a gdyby ktoś pytał to łatwiej przepchnąć - gdyby ktoś z dołu pytał - że dokonujemy naprawy lub coś podobnego.

Nefer
19-06-2006, 13:56
Wydaje mi się że temat już był - jak chcesz to się pogimnastykuj... :wink:

Ja osobiście uważam, że równie dobrze może ktoś wejść inną drogą - np przez dach (przy braku deskowania może być to całkiem niezłe rozwiązanie) lub przez dziurę w murze - też gdzieś czytałem, że złodzieje weszli tak do garażu (dom z BK).
Z innej strony - po co wybijać szybę (hałas) skoro można cicho odsunąć dachówki i wykręcić ok 8 wkrętów z 4 uchwytów - szybko i elegancko i pewnie ciszej a gdyby ktoś pytał to łatwiej przepchnąć - gdyby ktoś z dołu pytał - że dokonujemy naprawy lub coś podobnego.


Ale instruktaż ..........buuuuuuuuuuuuu:):)

MarzannaPG
19-06-2006, 14:12
Wydaje mi się że temat już był - jak chcesz to się pogimnastykuj... :wink:

.
Tematów o oknach, w tym dachowych, sporo ale nie ma rozważań konkretów jaka szyba, jest tylko dywagacje wstawiać szybę anty czy nie. (oczywście mogłam coś przeoczyć w morzu postów). Ja tego dylematu nie mam- zastanawiam sie tylko jakiej klasy szybę wstawić. To może drobna różnica, ale jest. Nie mniej jednak chcę poznać wasze zdanie na temat sensu/bezsensu zabezpieczania okien dachowych, mam nadzieję że to pomoże mi podjąć decyzję.

Nefer
19-06-2006, 14:19
Wydaje mi się że temat już był - jak chcesz to się pogimnastykuj... :wink:

.
Tematów o oknach, w tym dachowych, sporo ale nie ma rozważań konkretów jaka szyba, jest tylko dywagacje wstawiać szybę anty czy nie. (oczywście mogłam coś przeoczyć w morzu postów). Ja tego dylematu nie mam- zastanawiam sie tylko jakiej klasy szybę wstawić. To może drobna różnica, ale jest. Nie mniej jednak chcę poznać wasze zdanie na temat sensu/bezsensu zabezpieczania okien dachowych, mam nadzieję że to pomoże mi podjąć decyzję.
U mnie chyba bez P4 ale za to z żaluzją zewnętrzną :)