PDA

Zobacz pełną wersję : z tym drewnem to jakieś jaja??



Ojciec skąpego Wiewióra
19-06-2006, 16:19
Witam
Powiedzcie mi kochani jak jest u Was z drewnem, t/z po ile jest metr przestrzenny po ile metr sześcienny no i jak z dostępnością.
Coś mi się zdaje, że będę musiał na Ukrainę jechać i większy zakup zrobić. :lol:
Po tym sezonie ostało mi się 20mp, czyli teoretycznie obgonię 2 zimy, ale co będzie dalej?przecie trza to suszyć itp.

Pozdro

ps. proszę tylko o wypowiedz na temat!!!!!!!
odpowiedzi MĘDRKÓW w stylu "trza byc idiotą by w XXI w palić drewnem ..."itp itd z góry dziękuję.

Majka
19-06-2006, 16:28
jak już będziesz na Ukraine jechał, to może i dla mnie sprowadzisz? 8)
sorry, że nie na temat :oops:

Tomek_J
20-06-2006, 06:46
[ps. proszę tylko o wypowiedz na temat!!!!!!! odpowiedzi MĘDRKÓW w stylu "trza byc idiotą by w XXI w palić drewnem ..."itp itd z góry dziękuję.[/b][/color]


No to: trza byc idiotą by w XXI w palić drewnem :D
A serio: drewno opałowe drobne dostaniesz w każdym tartaku. Kominkowego też jest w p...zdu - w zależności od regionu od 100 do 150 zł/mp. Możesz kupić nawet na Allegro. Więc nie stwarzaj sztucznych problemów.

marcin_budowniczy
20-06-2006, 07:13
jak tak się obawiasz co będzie dalej to już zacznij sadzić drzewa :lol:

piotrul
20-06-2006, 07:21
Kominkowego też jest w p...zdu - w zależności od regionu od 100 do 150 zł/mp. Możesz kupić nawet na Allegro. Więc nie stwarzaj sztucznych problemów.
Uważasz, że to dobra cena? Jaki jeszcze towar przez 3lata podrożał 50% :-?

rafałek
20-06-2006, 08:05
Drewno opałowe S4 - zamiennik na m3 - 0,65 - doliczyć 7% VAT
Sosna - 55 zł/mp
brzoza, dąb, jesion, akacja, grab, wiąz, buk, klon - 70 zł/mp
olcha - 50 zł/mp

Wałki użytkowe S2C - zamiennik na m3 0.65 - buk zamiennik 0.70 doliczyć 22% VAT

Brzoza - 70 zł/mp
dąb, jesion, akacja, grab, wiąz, buk, klon - 77 zł/mp
olcha - 60zł/mp

Drewno drożeje, ale inne nośniki energii też drożeją. Co do sezonowania - jeśli ktoś Wam sprzedaje drewno i twierdzi, że jest sezonowane 2-3 lata sprawdźcie najpierw czy ma jakiś plac i ile na nim drewna. Żeby się nie okazało, że facet przy obrocie 300-400 mp ma plac na 2 samochody i do tego prawie pusty...

Ojciec skąpego Wiewióra
20-06-2006, 11:11
[ps. proszę tylko o wypowiedz na temat!!!!!!! odpowiedzi MĘDRKÓW w stylu "trza byc idiotą by w XXI w palić drewnem ..."itp itd z góry dziękuję.[/b][/color]


No to: trza byc idiotą by w XXI w palić drewnem :D
A serio: drewno opałowe drobne dostaniesz w każdym tartaku. Kominkowego też jest w p...zdu - w zależności od regionu od 100 do 150 zł/mp. Możesz kupić nawet na Allegro. Więc nie stwarzaj sztucznych problemów.


Powiadasz sztuczne problemy?,
Watsonie. Skąd te daleko idące wnioski? Tedy to oszczędź nam frazesów wyświechtanych jak moje stare dżymsy.
Gdybyś interesował się biologią szerzej, zwłaszcza mikologią, nie wszystko sprowadzałbyś do grzędy i nie piałbyś jak znudzony kapłon, wyobraź sobie (wiem wiem trudna to sztuka), że życie również istniej poza widnokręgiem. Na ten przykład na południowych rubieżach owej krainy, gdzie ośmielam się rezydować, jest większy zaścianek, dostać drewno prosto od leśniczego graniczy z cudem. Po 150zł/mp mnie nie interesuje i może, dlatego pozwoliłem sobie na stwarzanie sztucznych problemów.

A teraz, co mam zamknąć, komu bardziej śmierdzi pod pachami i gdzie mnie masz pocałować, możemy pogadać na privie. O ile rzecz jasna obrzucanie się inwektywami do siódmego pokolenia wstecz można nazwać rozmową.

No chyba, że chcesz by zrobił się z tego jeszcze jeden topic pt. "twój tata jest głupi a mój całował samego sołtysa w podogonie".

Niemniej pozdrawiam

XanX

selimm
20-06-2006, 12:13
XanX -czy Tobie dzisiaj mleko wykipiało??? ...zes taki nerwowy jest :wink:

Ojciec skąpego Wiewióra
20-06-2006, 12:17
XanX -czy Tobie dzisiaj mleko wykipiało??? ...zes taki nerwowy jest :wink:

oj Panie mleko to by było małą popierdułką......

ehhhhhhhhh nerwy nerwy w knajpie to juz by była zadyma na taborety :lol:

rafałek
20-06-2006, 12:51
Na ten przykład na południowych rubieżach owej krainy, gdzie ośmielam się rezydować, jest większy zaścianek, dostać drewno prosto od leśniczego graniczy z cudem.

Był taki czas, tak ze trzy miesiące jeszcze wstecz, gdy drewna było pod dostatkiem tylko zainteresowanie małe, bo to bardziej do lata niż do zimy. teraz Gorac wszystkich przypieka więc to już nie pora na ścinanie a na pewno nie liściastych. To co jest idzie w większości dla tych co spisali stosowne umowy, a z tych jak wiadomo wywiązać się trzeba.
Taka sytuacja jest w moich okolicach gdzie dopiero co wszyscy się prosili by ktoś chciał kupić drewno, bo kradli, a teraz to ci niechętni się czapkują i złożeczą, bo przypomina się wszystkim, że po upałach będzie już tylko chłodniej więc i zima pewnie nadejdzie.

piotrul
20-06-2006, 13:38
ja od stycznia :evil: z częstotliwością 1-2tyg wydzwaniałem po okolicznych leśnictwach i byłem odprawiany z kwitkiem. W kwietniu sie poddałem bo dorwałem dobrego dostawcę i bez łaski i cena podobna.

rafałek
20-06-2006, 13:57
To ale u Was bandyctwo :evil: a człowiek oczami świeci

Yoric
20-06-2006, 15:54
u mnie w gminie* jak pokombinujesz - przyczepe traktorowa 4x2x1.5 drzewa suchego (glownie klon, kasztanowiec, brzoza, dab sie trafi) z wycinki ulicznej mozna kupic za 300-350 zl.
efektywnie wychodzi tego 7-8 m3 porabanego.
Fakt, ze sie trzeba siekiera namachac ..ale zdrowie gratis.

* nazwa gminy znana redakcji