PDA

Zobacz pełną wersję : wykup mieszkania



ssaka
20-06-2006, 08:04
witam wszystkich mam takie pytanko do szacownych forumowiczow ze wskazaniam na osoby parajace sie prawem ..;-)
mama chcialaby wykupic od gminy mieszkanie komunalne ..niestety jej wiek nie pozwala aby samodzielknie dostala kredyt mam jeszcze 2 braci ale tylko ja spelniam wymogi banku i teraz pytanie jesli wezme kredyt razem z mama to czy mam jakies prawa do mieszkania ....czy np w przypadku smierci rodzica pozostaje wlascicielem ..pytam dlatego bo po splacie kredytu (kilka lat) chcialbym wziasc na hipoteke tego mieszkania kolejny kredyt i byc moze rozpoczac budowe ...tylko czy musze miec zgode rodzenstwa .czy moge sam zdecydowac ...jaki mam wybor ..czy tez musze splacic rodzenstwo i dopiero wtedy myslec o kredycie

MaPa
22-06-2006, 10:45
Wzięcie wspólnego kredytu na wykup mieszkania nie ma zadnego związku z jego własnością. Mieszkanie będzie tego komu sprzeda gmina (rodzice). W tej transakcji jesteś w zasadzie tylko zabezpieczeniem spłaty kredytu. Natomiast rodzice (matka) mogą bez konsekwencji (zwrot ulgi) sprzedać, darować, oddać w dozywocie zakupione z ulgą mieszkanie najbliższej rodzinie (córce).
Niektóre banki pozwalają, aby zabezpieczeniem kredytu była nieruchomość nie będącą własnością kredytobiorcy (to a propos przyszłego kredytu)