PDA

Zobacz pełną wersję : świetlik dachowy, tunelowy VELUX



agnieszkakusi
20-06-2006, 12:18
Czy ktoś ma świetlik dachowy, tunelowy z Veluxa? jak to wygląda? Mam wrażenie, że daje to swiatło jak z lampy jarzeniowej.Nie mam gdzie tego zobaczyć " na żywo", a mąż chce takie coś wstawić na nasz dach...przecież tam nie widać nieba i słonka jak w dachowych....

czandra
11-07-2007, 09:48
Chcę powrócić do tego wątku. Czy już ktoś użytkuje takie świetliki i jak się sprawdzają? Proszę o opinie.

Sylwia1667
11-07-2007, 20:12
Ja miałam świetlik w projekcie, ale zrezygnowałam z niego gdy wykonawca oświadczył mi, że pierwszy raz będzie taki świetlik instalował :(

Wujek dobra rada
11-07-2007, 20:18
Czy ktoś ma świetlik dachowy, tunelowy z Veluxa? jak to wygląda? Mam wrażenie, że daje to swiatło jak z lampy jarzeniowej.Nie mam gdzie tego zobaczyć " na żywo", a mąż chce takie coś wstawić na nasz dach...przecież tam nie widać nieba i słonka jak w dachowych....
hmm, światlo słoneczne ulega "cudownemu" przemienieniu w zimne jarzeniowe?

aneta s
12-07-2007, 15:07
Też chciałabym się czegoś dowiedzieć w tej materii.Nasz domek już stoi, mamy okna dachowe ale ostatnio mój szwagier (architekt wnętrz) wpadł na genialny pomysł żeby schody prowadzace z salonu parteru na salonik poddasza doświetlić takim świetlikiem.W naszym przypadku wchodził by w grę dodatkowy tunel (łączący okienko na dachu z okienkiem w suficie) dodatkowo chciałabym zamontować tam dodatkowe oświetlenie i kiedy będzie już ciemno takie światełko dawało by złudzenie światła dziennego.Ja jestem zdecydowana twraz przechodzę fazę "przekonać męża"...

iwonaszczytno
12-07-2007, 16:00
Twój szwagier zapewne nieświadomie naraża cię na niezłe koszty :wink: według mnie za taką kasę efekt oświetlenia jest marny, a o myciu tego ustrojstwa pomyślałaś ?

Wujek dobra rada
12-07-2007, 16:19
myć to raczej się nie myje, cenowo powala

aneta s
12-07-2007, 17:43
Że tak powiem cena nie gra znaczącej roli.Z tego co doczytałam się na stronie veluxa, to ten świetlik powinien być szczelny i nie wymaga żadnych "zabiegów czyszczących".Ja należę do tych bardziej zapobiegliwych więc widzę to tak:
1."okno" umieszczone w dachu musi się otwierać, żebym mogła je umyć
(nie wierzę w samo czyszczące się szyby),
2.tunel musi mieć możliwość demontażu (w miarę łatwego) wiec po
zdemontowaniu go będę mogła umyć okno w dachu i powierzchnię
świetlika od "góry", oprócz tego jakoś muszę wymieniać żarówki , które w
nim zamontuję, bo nie ma nic wiecznego.
Nad całym poddaszem użytkowym mam coś w rodzaju otwartego, wyizolowanego strychu, na który prowadzi wyłaz?(takie opuszczane schodki) więc będę mieć nieograniczony dostęp do świetlika i tunelu.
Decyzja nie jest jeszcze ostateczna bo tak jak pisałam moja Połówka jest bardziej "techniczna" i mocniej stąpa po ziemi.
Kolejny problem to to, że ten świetlik jest okrągły no i ten kształt do niczego nie będzie mi pasował, poza tym nie lubię "kółek",oktągłych lamp, łuków itp..Ja to bym widziała taki świetlik ale prostokątny, no i nie wiem co z tym zrobić, bo nie rozpoznałam tematu do końca.

Wujek dobra rada
12-07-2007, 19:36
możesz założyć poliwęglan w dowolnym kształcie
konstrukcja jest szczelna, raz na parę lat do "odkurzenia"
nie tylko velux to robi, są inne lepsze firmy (skoro cena nie gra roli)

mario_pab
13-07-2007, 08:10
Ja mam świetlik dachowy. Nie daje on jednak zbyt dużo światła. Najlepiej sprawdza się gdy nie jest pochmurno. Poza tym taki świetlik to pewny mostek termiczny. Nie wiem czy na drugi raz coś takiego bym kupił. Mojego świetlika nie będę jednak demontował, jak już jest to niech sobie będzie.

Świetliki polecam do pomieszczeń bez okna - np. garderoba. Zawsze coś oświetli ale rewelacji to nie oczekujcie. U mnie rura łącząca zewnętrzną i wewnętrzną szybę świetlikanie nie idzie po linii prostej i stąd pewnie wynikają duże straty świetlne.

Pozdrawiam

czandra
13-07-2007, 08:16
Dzięki za odpowiedź. Chyba niewiele osób zdecydowało się na takie doświetlenie pomieszczenia. W Fakro mają nawet do końca sierpnia promocję na świetliki, co zapewne oznacza ich słabą popularność. Ale to zawsze jakaś alternatywa. Dlaczego uważasz, że to jest pewny mostek termiczny? Czy jest jakaś różnica w montażu i zabezpieczeniu przed stratami ciepła między świetlikiem, a typowym oknem dachowym?

mario_pab
13-07-2007, 08:26
Dzięki za odpowiedź. Chyba niewiele osób zdecydowało się na takie doświetlenie pomieszczenia. W Fakro mają nawet do końca sierpnia promocję na świetliki, co zapewne oznacza ich słabą popularność. Ale to zawsze jakaś alternatywa. Dlaczego uważasz, że to jest pewny mostek termiczny? Czy jest jakaś różnica w montażu i zabezpieczeniu przed stratami ciepła między świetlikiem, a typowym oknem dachowym?

Wewnętrzna szyba świetlika umieszczona jest na suficie. W tym miejscu nie ma już naturalnie możliwości umieszczenia wełny. Od szyby wewnętrznej do zewnętrznej idzie rura, która przypomina harmonijkę z folii aluminiowej.Czyli przed zimnem w miejscu świetlika chroni tylko cienka folia aluminiowa i pojedyncza szyba części wewnętrznej. To chyba trochę słaba izolacja.

Wujek dobra rada
13-07-2007, 08:36
bez przesady
nie są to szyby, a z reguły poliwęglan, słup powietrza jest zamknięty,
termicznie - na pewno nie gorsze od okien, a jest od nich mniejsze

mario_pab
13-07-2007, 08:53
bez przesady
nie są to szyby, a z reguły poliwęglan, słup powietrza jest zamknięty,
termicznie - na pewno nie gorsze od okien, a jest od nich mniejsze

Słup powietrza jest zamknięty poprzez rurę-aluminiową harmonijkę, która ma praktycznie żadną izolacyjność cieplną.

Wujek dobra rada
13-07-2007, 08:58
i...?

czandra
13-07-2007, 09:00
Jeszcze raz dziękuję za informację. Myślałam jednak, iż świetlik może jednak zapewnić większą możliwość eliminacji mostka niż okno.

lazik
13-07-2007, 09:01
Ja mam świetlik u siebie, i mogę zdecydowanie polecić. Szczególnie opcja z rurą łączącą sztywną powinna być brana pod uwagę. To harmonijkowe przedłużenie nie jest już takie super. Ja mam łączone jedno i drugie rozwiązanie bo potrzebowałem ponad 2 metry od dwóch końców.
Ogólnie to świetlik siedzi sobie w dachu i nie po linii prostej jego koniec przechodzi do "ciemnej" łazienki na poddaszu. Różnica w słoneczny dzień jak dla mnie jest baaardzo duża. Oświetlenie nie jest potrzebne.
Jakbym wcześniej wiedział i miał więcej kasy to bym sobie dodatkowo zamontował świetliki do hallu na poddaszu - 2 idealnie oświetliły by mi antresolę.

Sonika
13-07-2007, 09:07
A my zrobiliśmy na strychu szklaną podłogę i w ten sposób doświetlamy klatkę schodową - mamy dwa takie otwory.

Szyba klejona warstwowo - można po niej chodzić.

Wujek dobra rada
13-07-2007, 09:07
Jeszcze raz dziękuję za informację. Myślałam jednak, iż świetlik może jednak zapewnić większą możliwość eliminacji mostka niż okno.
ale przestałaś myśleć...
hm...

czandra
13-07-2007, 09:07
Masz Veluxa, czy też jakąś inną firmę? Czy były jakieś problemy z montażem?

lazik
13-07-2007, 09:16
Masz Veluxa, czy też jakąś inną firmę? Czy były jakieś problemy z montażem?
Mam Veluxa. Sam montowałem - tzn sam montowałem wszystko prócz tego co na dachu, ale montaż tego to jak typowe okno dachowe, połaciowe. Ja już same połączenie tego co na dachu i tego co w suficie na poddaszu wykonałem sam. Nie ma nic trudnego, chociaż te rysunki Veluxa nie są zbyt czytelne, ale wszystko można koniec, końców zrozumieć. Ogólnie mogę polecić.

aneta s
13-07-2007, 12:09
hm, no to mam sporo do przemyślenia...u mnie ten świetlik miał by być dodatkowym żródłrm światła i konkretnie chodzi mi o schody, które są "przyklejone" do północnej ściany (świetlik również musiałby być umieszczony na północnej stronie), w salonie na dole mam sporo okien (salon z holem 66 m. 2 okna 210na 230 od południa i 1 okno 180na 150 od zachodu , w saloniku na poddaszu 30m mam 2 dachowe(podobno największe z możliwych nie pamiętam wymiarów na zachodniej stronie dachu ),wszystko jest już otynkowane i ogipsowane no imam wrażenie że jest za ciemno...mój mąż twierdzi że jak położymy jasny kolor na ścianach, podłogi też będą jasne to zrobi się jaśniej ale ten argument jakoś mnie nie przekonuje...
Nie mam pewności czy ten świetlik veluxa nie jest za mały i czy spełni moje oczekiwania bo głosy są podzielone część z Was twierdzi że dobrze doświetla część natomiast nie jest zachwycona efektem, no i tak jak pisałam wcześniej wolałabym żeby był prostokątny.
Sonika fajne te Twoje szklane sufity!
Wujek dobra rada czy Mógłbyś mnie oświecić jakie to inne firmy robią jeszcze świetliki bo ja nie bardzo wiem jak dotrzeć do tych "innych"
Pozdrawiam i cieszę się,że wątek się rozwija.

Wujek dobra rada
13-07-2007, 12:31
jest taka dobra wyszukiwarka, że dostarczy lektury na wiele godzin, łącznie z cenami

czandra
13-07-2007, 12:54
Witaj Aneta, możesz zajrzeć na tę stronę:

http://www.fakro.pl/htmli/184.php

Tak jak wspominałam, mają teraz promocję.

Pozdrawiam

aneta s
13-07-2007, 14:34
Czandra dzięki za stronkę.
Wujek dobra rada skoro napisałeś: "nie tylko velux to robi, są inne lepsze firmy (skoro cena nie gra roli)" myślałam, że Masz jakiegoś faworyta bądz sprawdzoną firmę. Szukanie i czytanie na ten temat tak jak piszesz zajmuje sporo czasu więc biorę się za robotę.
Pozdrawiam

bazgrus
23-08-2007, 23:37
A my zrobiliśmy na strychu szklaną podłogę i w ten sposób doświetlamy klatkę schodową - mamy dwa takie otwory.
Szyba klejona warstwowo - można po niej chodzić.
W jaki sposób odizolowaliście termicznie poddasze i strych?

ashca
24-08-2007, 10:30
Ja zdecydowałam się na świetlik rurowy FAKRO, ten większy czyli 550, gdyż dekarz odradził mi ten 350 z powodu małej ilości doświetlenia. Zamierzam doświtlić nim ciemną klatkę schodową.
Ze strony producenta wynika, że z tym przenikaniem ciepła jest trochę gorzej niż z oknami, bo U = 2,09 W/(m2*K), ale myślę, że da się to przeżyć.
Świetlik będzie montowany we wrześniu, więc dam znać, jak to wyszło.

stach_past
24-08-2007, 10:34
Witaj Aneta, możesz zajrzeć na tę stronę:

http://www.fakro.pl/htmli/184.php


jest tego trochę na forum, ale jestem raczej na NIE:

plusy rozwiązania:
- nie pobiera energii
- naturalne światło
- można się pochwalić (jak np. klimatyzacja, rekuperator etc)

minusy:
- cena najtańszego świetlika równa kosztowi energii przez 4 lata (żarówka energo 21 Watt przez całą dobę 365 dni w roku)
- ryzyko nieszczelności dachu
- doświetlenie tylko w jasne dni

pjj
24-08-2007, 15:16
Mam dwa swietliki VELUXa w lazience bez okien.
Swieca na bialo jakby faktycznie swietlowka byla zainstalowana.
W sloneczne dni jest widno jakby bylo okno. Ale wahania oswietlenia sa widoczne w rytm przesuwajacych sie chmur.
Sa to rozwiazania szczelne, nie brudza sie szczegolnie.

Sonika
25-08-2007, 07:07
A my zrobiliśmy na strychu szklaną podłogę i w ten sposób doświetlamy klatkę schodową - mamy dwa takie otwory.
Szyba klejona warstwowo - można po niej chodzić.
W jaki sposób odizolowaliście termicznie poddasze i strych?

Nasz strych jest po prostu jeszcze jednym pokojem, wchodzi się po schodkach z pomieszczenia gospodarczego. Nie izowaliśmy , bo używamy go na codzień i chcieliśmy, żeby tam było ciepło..
Mamy doprowadzone DGP z kominka, a wygląda tak:


http://images27.fotosik.pl/68/6947cf5b981c8bfamed.jpg


http://images28.fotosik.pl/68/b456e70aa859d96amed.jpg


http://images30.fotosik.pl/68/4f2ee2f9c0063759med.jpg

http://images25.fotosik.pl/68/104c1bb2eeafc7f3med.jpg

http://images13.fotosik.pl/49/f5e8875d267d1662med.jpg

http://images26.fotosik.pl/68/44d581aa4db493c4med.jpg

Ale się nawklejałam :wink: :roll: .

bazgrus
26-08-2007, 12:56
A my zrobiliśmy na strychu szklaną podłogę i w ten sposób doświetlamy klatkę schodową - mamy dwa takie otwory.
Szyba klejona warstwowo - można po niej chodzić.
W jaki sposób odizolowaliście termicznie poddasze i strych?

Nasz strych jest po prostu jeszcze jednym pokojem, wchodzi się po schodkach z pomieszczenia gospodarczego. Nie izowaliśmy , bo używamy go na codzień i chcieliśmy, żeby tam było ciepło..

Ok, czyli izolacja termiczna jest aż do góry dachu w takim wypadku musicie mieć ocieplony właz na dach. Pomysł bardzo fajny.
Ja najchętniej kupiłbym taką szklaną podłogę, ale ocieplaną.
Ciekawe, czy można by do tego wykorzystać okno. No ale to już koszt porównywalny ze świetlikiem.

Sonika
27-08-2007, 19:50
Mając na strychu cztery okna dachowe, robienie dodatkowego wyłazu na dach uznaliśmy za bezcelowe :wink: .

zioło
18-02-2008, 08:23
Witam!
Trochę czasu minęło od ostatnich wypowiedzi, ale może ktoś więcej już jest na forum z użytkujących świetlików tunelowych. Sam myślę o montażu takiego aby oświetlić w dzień hol na poddaszu. Chcę kupić z veluxa z tunelem sztywnym ale mam dylemat czy jeden mi wystarczy, a dwa to chyba się nie będzie mi opłacało bo cena nie mała i taniej będzie chyba oświetlić żarówką.
Proszę o wypowiedzi szczególnie osoby już użytkujące.
Dzięki

grzesiek_LA
18-02-2008, 11:26
Również jestem zainteresowany tematem, chętnie posłucham szczęśliwych? użytkowników.

zioło
23-02-2008, 07:29
Widzę, że chyba niewiele się więcej dowiem w tym temacie, ale wciąż nie tracę nadziei.
Jeszcze raz proszę o informacje zadowolonych lub nie użytkowników tego cudeńka.
Pozdrawiam

Eunika
23-02-2008, 09:37
Mam taki świetlik nad schodami, które prowadzą na poddasze użytkowe. On niestety nie daje mocnego światła, a jak jest już szaro na zew.to prawie wogóle. Tak do końca nie mogę wam pomóc, ponieważ na parterze do schodów dochodzi jeszcze rozproszone światło dzienne z jadalni ( klatka schodowa jest otwarta), a na piętrze światło z pokoi (mam lekko przeszklone drzwi), więc ten świetlik jest jakby dodatkowym żródłem światła. Gdyby to był zupełnie ciemny korytarz to potrzebne byłyby 2 takie świetliki, a to już są duże koszty.Dodam, że mam świetlik Veluxa i kupując go nie wiedzieliśmy jak będzie świecił i zrobiliśmy to trochę w ciemno, własciwie za namową budowlańca, który już kilka takich cudów założył. Na etapie zamawiania świetlika nie wiedzieliśmy też ile światła bedzie wpadać na korytarz górny przez drzwi. Mam nadzieję ,że trochę pomogłam.

zioło
25-02-2008, 06:06
Dzięki za informacje Eunika, każde się przydadzą. Może ktoś ma taki świetlik w ciemnym korytarzu na poddaszu? - tak jak ja. Ponawiam prośbę o spostrzeżenia zadowolonych lub nie użytkowników.
Pozdrawiam

zioło
04-03-2008, 07:48
Czy nikt więcej nie ma w swoim domu świetlika tunelowego. Może znajdzie się jeszcze jakiś użytkownik, który rozwieje moje wątpliwości - czy warto zamontować.
Pozdrawiam

MOLLAN
29-03-2008, 18:33
Czy tylko Velux robi te świetliki, czy są też inne o bardziej przyswajalnej cenie?

akte
29-03-2008, 19:23
Zobacz produkty firmy MaxiSolar, Gulajski, Fakro.

MOLLAN
30-03-2008, 08:38
Dzięki Akte.

A_dam
02-02-2009, 21:55
No i jak świeci ten świetlik?

inez5
08-04-2009, 12:19
My planujemy na ciemnym korytarzu dwa Veluxa ze sztywnym tunelem i też ciekawa jestem opini użytkujących :)

zbigmor
08-04-2009, 13:01
Jak dla mni jest to kolejny gadżet tak jak i panele słoneczne. jak ktoś lubi takie klimaty to jak najbardziej montować. Oszczędności to nie daje żadnych (licząc razem z inwestycją), innego systemu nie wyeliminuje (kabel z żarówką i tak trzeba dać), ale sympatycznie wygląda i można się pochwalić znajomym. Rzeczonego świetlika nie mam więc mogę się tylko wypowiadać ze strony ekonomicznej, a w dziedzinie wyposażenia wnętrz ta strona czasami jest na ostatnim miejscu.

majki
08-04-2009, 13:33
Ja mam taki świetlik "alternatywny" : w dachu nad pomieszczeniem doświetlanym mam wyłaz dachowy ( szklany ). Strych nieużytkowy, więc pod nim w ociepleniu jest otwór i włożona w profile GK szyba P2, ciepła, z jedną stroną matową. I przez to okno w dachu światło świeci na strychu i jednocześnie jakieś promienie wpadają przez szybę w suficie.
Pomieszczenie doświetlane to kotłownia. Jest tam teraz więcej światła, nawet w dni niekoniecznie słoneczne ( małe okno ).
Zdjęcie jak coś jest w dzienniku.

pozdrawiam, majki

TOMASZQS
08-04-2009, 21:06
Czyli masz najtańszą wersję marketową, firmy "pomysłowy dobromir" :D

mrshark
22-04-2012, 20:59
Witam

Przepraszam za ogrzewanie staroci, ale ciężko znaleźć coś na czasie w temacie świetlików.
Czy w tzw. międzyczasie ktoś z was miał praktyczny kontakt z świetlikiem i mógłby się podzielić wrażeniami?

Jan P.
22-04-2012, 21:04
W tym roku nie widziałem. W zeszłym mój jamnik dostawał szału:p Jan.

brylekpl
16-05-2012, 09:56
a ktos orientuje sie jakie sa koszty takiego swietlika? wszyscy pisza ze duzo, ale duzo to ile?

mrshark
16-05-2012, 10:14
~1300zł za Veluxa TWR 35 (rura sztywna 35cm śr)

xmsg
16-05-2012, 11:08
Używam świetlika dachowego TWF z Veluxa (elastyczna rura) z zamontowanym wewnątrz oświetleniem.
Świetlik znajduje się nad klatką schodową i doskonale doświetla tę przestrzeń w dzień.
W nocy można używać go jako lampy.

Ceny są na stronie VELUXa:
http://www.velux.pl/pl-PL/Documents/cennik/cennik_TWR_TWF.pdf

Najważniejszy jest jego poprawne zamontowanie.

Dla przykłady zamieszczam zdjęcia termowizyjne ze źle zamontowanego świetlika i po poprawkach:

http://termowizja.xmsg.pl/swietlik%20dachowy_twr_zle_zamontowany.jpg
Zaznaczony "zimny punkt" ma temperaturę 9C co jest wynikiem przewiewu.
Jak się okazało winna była niewystarczająca izolacja i przewód zasilający w peszlu, którym zimne powietrze wędrowało sobie do domu.

http://termowizja.xmsg.pl/swietlik_dachowy_twr_poprawiony.jpg
Po poprawkach jest dużo lepiej. Pomijam widoczny mostek przy ścianie, ale to nie wina świetlika.

Sam świetlik (nawet dobrze zamontowany) jest mostkiem termicznym.
Jego właściwości termiczne można poprawić montując wewnątrz (w połowie), przegrodę z poliwęglanu komorowego.

Pozdrawiam
GREGOR

bodeek
16-05-2012, 15:21
Montowałem około 5 świetlików tunelowych i nikt nie był zadowolony z efektu końcowego, tzn. ilość światła i klimat jaki daje jest mizerny.
Troszkę więcej światła dają z tunelem sztywnym prostym do 50cm.

Andrzej Wilhelmi
16-05-2012, 21:16
Świetlik to taki domowy Księżyc, odbite, zimne światło. Praktycznie nic nie daje. Ot taka fanaberia. Pozdrawiam.

Doradca VELUX
23-10-2014, 13:46
Witam wszystkich Forumowiczów zainteresowanych tematem świetlików tunelowych,

Świetlik tunelowy to rzeczywiście dobry pomysł na doświetlenie pomieszczeń, w których zastosowanie okien nie jest możliwe. Sprawdza się zarówno w przypadku dachów skośnych i płaskich. Zachęcam do obejrzenia krótkiej animacji: http://bit.ly/ZOJ3N5 (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fbit.ly%2FZOJ3N5)

Jeśli chodzi o kwestie techniczne, czyli budowę świetlika, składa się on z trzech części:

1. element dachowy: W przypadku świetlików do dachu skośnego - poliuretanowa lub aluminiowa rama zintegrowana z kołnierzem uszczelniającym i szybą, a w świetlikach do dachu płaskiego – rama z kopułą akrylową i deflektorem, który zwiększa ilość wpadającego światła
2. sztywny lub elastyczny tunel światłonośny
3. rozpraszający światło zestaw izolacyjny oraz sufitowy element wykończeniowy.


A poniżej efekt końcowy, czyli wnętrze przed i po zastosowaniu świetlika tunelowego:

285964Pozdrawiam
Paweł, Konsultant Velux

xmsg
23-10-2014, 13:53
Pięknie. Mi się podoba. Jak długie są te świetliki?

Do kompletu brakuje jeszcze zdjęcia w podczerwieni w podciśnieniu.

Pozdrawiam
GREGOR

CzarnyIwan
16-03-2015, 15:07
Mi się podobają efekty po montażu świetlika tunelowego. Mój jest na sztywnym kanale. Z racji dużej odległości do dachu dokupiłem przedłużkę. Wrażenia: ilość światła wystarczająca do potrzeb jakich oczekiwałem. Światło ma zimną barwę ale mi to jakoś nie przeszkadza. Dokupiłem również dedykowany zestaw z żarówką aby po zachodzi słońca nadal korzystać plafonu. Poniżej efekty.
308999309000309001

Doradca VELUX
18-03-2015, 08:46
Pięknie. Mi się podoba. Jak długie są te świetliki?



Witaj xmsg,

Świetlik bez elementów przedłużających ma odległość jak na poniższym zestawieniu:
309192

Można stosować elementy przedłużające - odpowiednio 62 lub 124 cm.
Super, że pomyślałeś i wybrałeś od razu zestaw oświetleniowy LED, bo wieczorem czy w nocy taki świetlik może slużyć jako lampa właśnie.
Wiem, że już masz zamontowane ale ku pamięci innym czytającym forumowiczom ważna wiadomość, że od 16 marca br VELUX wprowadził do oferty nową generacje świetlików, w których plafon czyli element sufitowy został wyprofilowany tak, by jeszcze efektywniej rozprowadzać światło we wnętrzu.
309193
A jakie jeszcze są inne usprawnienia w świetlikach to zapraszam do obejrzenia broszury http://www.velux.pl/pl-PL/Documents/broszury/Cennik_2015.pdf

Pozdrawiam,
Paweł
Doradca VELUX

Doradca VELUX
22-09-2015, 10:16
Witam,
A wiecie, że do 31 pażdziernika br można kupić wybrany świetlik tunelowy VELUX razem z zestawem oświetleniowym LED taniej o 200 zł?
Szczegóły na www.velux.pl (http://www.velux.pl) lub w punktach sprzedaży: http://www.velux.pl/dla-klienta/zanim-kupisz/znajd%C5%BA-dystrybutora-i-dekarza

331517
Świetlik tunelowy w zestawie z oświetleniem daje nam możliwość doprowadzenia światła do wnętrza w dzień i w nocy.
W ciągu dnia doprowadzamy do pomieszczenia światło naturalne, a po zmroku nasz świetlik, dzięki zainstalowanej w środku żarówce zmienia się w plafon z oświetleniem. A jeśli ktoś się obawia, że nic nie trwa wiecznie i żarówki też, to już uspokajam..wymiana żarówki nie stanowi problemu, dzięki odkręcanej części sufitowej. Jakie to proste i świet(l)ne :-)
Pozdrawiam,
Paweł
Doradca VELUX

DaroM73
05-04-2016, 11:46
Witam, zastanawiam się nad świetlikiem dachowym i mój człowiek, który zajmuje się tą robotą zaproponował mi świetliki z firmy [moderowano] i się zastanawiam czy ktoś może korzystał ?

Doradca VELUX
29-08-2016, 13:22
Witam,
Wszystkim zastanawiającym się nad wyborem rodzaju świetlika polecam nasz kalkulator natężenia światła: http://www.velux.pl/produkty/dachowe-swietliki-tunelowe/kalkulator-nat%C4%99%C5%BCenia-%C5%9Bwiat%C5%82a (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.velux.pl%2Fpro dukty%2Fdachowe-swietliki-tunelowe%2Fkalkulator-nat%25C4%2599%25C5%25BCenia-%25C5%259Bwiat%25C5%2582a)

365717

Pozdrawiam,
Paweł
Doradca VELUX

mareknoda
15-05-2017, 11:55
Witam,
Wszystkim zastanawiającym się nad wyborem rodzaju świetlika polecam nasz kalkulator natężenia światła: http://www.velux.pl/produkty/dachowe-swietliki-tunelowe/kalkulator-nat%C4%99%C5%BCenia-%C5%9Bwiat%C5%82a (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.velux.pl%2Fpro dukty%2Fdachowe-swietliki-tunelowe%2Fkalkulator-nat%25C4%2599%25C5%25BCenia-%25C5%259Bwiat%25C5%2582a)

365717

Pozdrawiam,
Paweł
Doradca VELUX

Czy promieniowanie emitowane przez świetlik działa podobnie jak przez szybę?, tzn oprócz światła ogrzewa?. Niestety mam dom w granicy, a ściana południowa jest od sąsiada przez grube ściany mam chłodno jak w piwnicy, brakuje mi promieni słonecznych, które przez okna nie wpadają (od zachodu), czyli prawie nic.

Doradca VELUX
15-05-2017, 13:12
Witam,
Wszystko należy od intensywności światła. Im mocniejsze światło, tym więcej ciepła.
Jeśli chce Pan oświetlić pomieszczenie świetlik VELUX może się okazać się dobrym pomysłem.
Aby dobrać odpowiedni produkt do swojego domu oraz zweryfikować, jaką ilość światła zapewni świetlik, wystarczy skorzystać z kalkulatora natężenia światła: http://www.velux.pl/produkty/dachowe-swietliki-tunelowe/kalkulator-natężenia-światła

Pozdrawiam
Konsultant VELUX

mareknoda
16-05-2017, 07:36
Witam,
Wszystko należy od intensywności światła. Im mocniejsze światło, tym więcej ciepła.
Jeśli chce Pan oświetlić pomieszczenie świetlik VELUX może się okazać się dobrym pomysłem.
Aby dobrać odpowiedni produkt do swojego domu oraz zweryfikować, jaką ilość światła zapewni świetlik, wystarczy skorzystać z kalkulatora natężenia światła: http://www.velux.pl/produkty/dachowe-swietliki-tunelowe/kalkulator-natężenia-światła

Pozdrawiam


Konsultant VELUX

Czy te powierzchnie oświetlenia podane w m2 przy świetlikach dotyczą pomieszczeń*zupełnie ciemnych bez okien?.

Doradca VELUX
16-05-2017, 11:12
Tak dokładnie.

Pozdrawiam,
Konsultant VELUX