PDA

Zobacz pełną wersję : Dach kopertowy



DaroMan..
20-06-2006, 13:02
Mam kilka pytan:
-jak wentyluje sie dach kopertowy slyszalem ze trzeba wiercic jakies otwory w tych szczytowych naroznych belkach ( kalenicach )....????
-mam folie tytan 110...czy potrzebuje robic szczeline miedzy folia a welna i jakim sposobem?
-jak wypelnic przestrzen miedzy belka ( murlata ) na ktorej opieraja sie krokwie a folia miedzy krokwiami???
-czy welna powinna wychodzic za mur czy tez za murlate?
- czy pierwszy pas welny powinien byc jakos podparty zeby sie nie osunal w dol w kierunku okapu?

aru
20-06-2006, 18:38
nie bardzo rozumiem, ale:
CIĄGŁOŚĆ izolacji jest to podstawa czyli pion w izolację połaci bez przerw
jeżeli boisz się o osuwanie izolacji w którymkolwiek miejscu - sznurek, drut wiązałkowy itp i podwiązać
wentylacja - pod pokryciem dachowym powinna być przestrzeń, a ona wentylowana, jak - zależy od pokrycia i izolacji (tak bardzo ogólnie)

no i przestrzeń pod dachem - też raczej wentylowana

DaroMan..
21-06-2006, 13:01
Kto ma jakas podpowiedz???..please

KaiM
21-06-2006, 13:20
Mam kilka pytan:
-jak wentyluje sie dach kopertowy slyszalem ze trzeba wiercic jakies otwory w tych szczytowych naroznych belkach ( kalenicach )....????

Kalenica to ta pozioma najwyższa linia dachu. Na te belki technicznie mówi się krokwie narożne a potocznie grady. I ja bym raczej w nich nic nie wiercił... :lol: przecież one przenoszą większość obciążenia dachu. Wentylacja u mnie jest przez specjalną wróblówkę oraz taśmę z otworami pod gąsiorami. Jest tych gradów tyle że nie trzeba było dawać dachówek wentylacyjnych. Ogólna zasada - wejście wentylacji w okapie i wyjście na górze dachu.

-mam folie tytan 110...czy potrzebuje robic szczeline miedzy folia a welna i jakim sposobem?
-jak wypelnic przestrzen miedzy belka ( murlata ) na ktorej opieraja sie krokwie a folia miedzy krokwiami???
-czy welna powinna wychodzic za mur czy tez za murlate?
- czy pierwszy pas welny powinien byc jakos podparty zeby sie nie osunal w dol w kierunku okapu?

hmm a Ty sam chcesz to robić? poszukaj instrukcji montażu np. Rockwoola to sie wszystkiego dowiesz. Izolacja z wełny ma być ciągła czyli łączyć się z tą pionową ze ścian. I ma wypełniać wszystkie wolne przestrzenie pomiędzy krokwiami, również przy murłacie.
Co do folii - sprawdź w jej specyfikacji czy jest wymagana szczelina wentylacyjna - moim zdaniem zawsze dobrze jest ją mieć.

DaroMan..
21-06-2006, 13:29
Witaj KaiM

Chodzi o to ze przestrzen miedzy folia tytan 110 a docelowym ociepleniem z welny to ma byc szczelina ok 5cm. Wlot powietrza nastepuje w okolicach okapu. A gdzie wylot jesli na krokwii naroznej lezy wlasnie ta folia i nie ma ujscia do gasiorow? Krokwie lacza sie z krokwia narozna i koniec?.

pozdro
DaroMan

.

Mam kilka pytan:
-jak wentyluje sie dach kopertowy slyszalem ze trzeba wiercic jakies otwory w tych szczytowych naroznych belkach ( kalenicach )....????

Kalenica to ta pozioma najwyższa linia dachu. Na te belki technicznie mówi się krokwie narożne a potocznie grady. I ja bym raczej w nich nic nie wiercił... :lol: przecież one przenoszą większość obciążenia dachu. Wentylacja u mnie jest przez specjalną wróblówkę oraz taśmę z otworami pod gąsiorami. Jest tych gradów tyle że nie trzeba było dawać dachówek wentylacyjnych. Ogólna zasada - wejście wentylacji w okapie i wyjście na górze dachu.

-mam folie tytan 110...czy potrzebuje robic szczeline miedzy folia a welna i jakim sposobem?
-jak wypelnic przestrzen miedzy belka ( murlata ) na ktorej opieraja sie krokwie a folia miedzy krokwiami???
-czy welna powinna wychodzic za mur czy tez za murlate?
- czy pierwszy pas welny powinien byc jakos podparty zeby sie nie osunal w dol w kierunku okapu?

hmm a Ty sam chcesz to robić? poszukaj instrukcji montażu np. Rockwoola to sie wszystkiego dowiesz. Izolacja z wełny ma być ciągła czyli łączyć się z tą pionową ze ścian. I ma wypełniać wszystkie wolne przestrzenie pomiędzy krokwiami, również przy murłacie.
Co do folii - sprawdź w jej specyfikacji czy jest wymagana szczelina wentylacyjna - moim zdaniem zawsze dobrze jest ją mieć.

KaiM
21-06-2006, 13:47
Jest wentylowanie połaci dachu oraz wentylowanie ocieplenia. Ja pisałem o tym pierwszym - do drugiego wg mojej wiedzy nie robi sie ujscia - chodzi tylko o to zeby sie welna nie stykała z folią bo ta jest nie dość paroprzepuszczalna. Niech mnie ktos poprawi bo na 100% nie jestem pewien.